POSTDUIVENNIEUWS Kieiweg27Gouüatei.32i2l öe Chinese Pd.peqAd.1 Krediet t.b.v. WONINGINRICHTING! Tennistoernooi de automatische stuurman a p p i e en Alles voor de school! Volkswagen ’54 prima conditie, Schaakclub WSV Gouwe organiseert diplomazwemmen reconstruering Zij de-Noordeinde ZEVENHUIZEN Tijdens de laatste vergadering van de Zevenhuizense raad in de huidige formatie (op dins dag 30 augustus) zullen nog enkele belangrijke voorstellen aan de orde komen. De reconstructie van het kruispunt Noordeinde-Moerkapelse Zijde is nabij nu de raad ten behoe ve van de daarvoor te verrichten be- Zaterdags weer voetbaluitslagen voor de jeugd Oranje Wit winnaar Be Fair toernooi Gouwe houdt weer groots zwemfestijn WADDINXVEEN Het oude Wad dinxveense zwembad aan de kanaal dijk zal waarschijnlijk bezoek krij gen van een rasechte broertje van de bekende televisiester Flipper.Dat gebeurt op zaterdag 3 september a.s. als het weer tijd is voor het jaarlijk se grote zwemfeest van de zwem- en waterpoloclub De Gouwe. vissen Stand Waddinxveense duif 2 e bij wedvlucht met 23.938 duiven Hoofdstuk 14 Xr. 36 School vul penhouders Moeilijk vissen bij wedstrijd van h.s.v. W addinxveen Passage Jubileum-vlucht bij p.v. de Sperwer Drie ongelukken op fietspad rijksweg aonaeraag 25 augustus 1966 35, 43; CO*. MAflTiN TOONDE* 1TUCKXJ TE KOOP: Is H door Earl Derr Biggers vertaald door P. Oreille nu zijn stoel en blies rookkringen uit. naar ver- (wordt vervolgd) bnk behalve de brak nam die Het zowel motor als poetswerk. PRIJS 700,—. DORPSSTRAAT 1 WADDINXVEEN TELEFOON 3475 9 s GESPECIALISEERD IN STIJLMEUBELEN WADDINXVEEN Aan de wed vlucht Roosendaal deed ook De Zwaluw mee met 413 jonge en oude duiven. De dieren kwamen aan ma tige snelheden bij kalme noordoosten wind en legden de afstand (58 km) af met snelheden variërend van 991 meter per minuut voor de snelste en 843 meter voor de langzaamste duif. De eerste duif arriveerde om 9.19.02, de laatste om 9.26.42 uur. De uitslag luidde: D. Boere 1, 6, 11, 14, 19, 23, Gebr. Mulder 2, 13, 40; W. Tamerus 3, 7, 9, 20, 22; P. Loendersloot 4, 32, 44, b8; H. N. v. Haren 5, 26; W. Slag boom 8; C. Smit 10, 25, 29, 35, 42, 43 C. de Lang 12, 50; M. Twigt 15, 18, 21, 36; J. de Haan 16; C. Hofman 17 41; D Oskam 24, 27; K. v. Veen 28, 38,39; Joh. Brans 30, 46, 49; C. Vos 31 37; A. J. v. Essen 33, 45; L. C. ’t Hart 34; P. Noorlander 47. WADDINXVEEN De snelstro- mende Gouwe en het verontreinigde water vormden zaterdag een zware handicap voor velen van de veertig deelnemers van de vierde viswed strijd om het elubkampioenschap van de hengelsportvereniging Wad- dinxveen. Alleen de heer C. v.d. Wal kwam onder deze moeilijke omstan digheden tot een goede prestatie; hij behaalde 150 punten en steeg daar mee in het klassement van de zeven de naar de derde plaats. De vangst was in bepaald opzicht beslist rijk. De deelnemers haalden beurtelings een tafel, een stoel, een dood kuiken, wat tuinaval en het altijd wel voorkomende drijfhout op de wal. Tussen al dit geweld wist de visvangst zich echter nog goed te klasseren. De uitslag luidde: C. v.d. Wal 150 pnt, A. van Helden 89, S. Kuipers 68 P. Wieser 67, W. Nieuwhof 66, J. Wieser 65, J. Hendriks 60, B. van As 59, W. Hoogerdijk 55 en N. Hooger dijk 50. Mevr. Verbeek 27; T. Lamens 28, 34 D. Verbeek 33, 37; W. Visser 39; W. Meijer 44, 49. WADDINXVEEN Om acht uur loste men in Roosendaal de vijfhon derd duiven van De Sperwer. De noordoosten wind speelde ook hier de dieren parten en de snelste duif, die om 8.54.08 uur aan kwam, bracht het niet verder dan een ge middelde snelheid van 1064.19 meter De dieren die om acht uur waren gelost, waren om 9.09.15 uur alle weer thuis. Uitslag: Gebr. Metselaar 1, 16, 29, 32; D. Heeren 2, 19; L. de Bruyn 3, 24, 48; F. Rip 4, 7, 13, 26; A. de Bruyn 5, 18, 40; C. A. Bode 6, 42; A. Lam 8, 9, 14, 17; C. B. v. Dijk 10. 33; A. H. Fase 11; D. Verkade 12; H. v. Dijk en Zn. 15, 35; H. v.d. Willik 20, 47; L. den Ouden 21, 43; P. Bone- faas 22, 39; S. de Way 23; P. Vink 25 38; J. Steenwinkel 27, 28; W. Berken stein 30, 34, 50; P. Metselaar 31, 45; E. J. de Jong 36; Jac. de Jongh 37; A. Bonefaas 41; J. C. Koren 44; J. A. Degenkamp 46; P. C. v.d. Eist 49. Waddinxveen De Waddinx veense Schaakvereniging houdt vanavond de jaarlijkse najaarsver gadering. Aanvang acht uur. Vorige week donderdag werd de laatste ronde van de zomercompeti tie gespeeld. De uitslagen van de vierde en vijfde ronde waren: 4e: R. van Mill-P. Broer 0-1, W. Ver stoep-W. van Oort 1-0, J. van Oort- A. Versluis 1-0, A. A. van Oort-P. Perdijk 0-1 en A. v.d. Starre-W. van Vuuren 0-1. 5e: A. Wiersma-W. Verstoep 0-1, P. Broer-P. Perdijk 0-1, A. A. van Oort N. v.d. Vloed 1-0, W. van Oort-A. Versluis 1-0, T. de Jong-W. van Vuuren 0-1 en J. van Oort-R. van Mill 1-0. Met nog één wedstrijd voor de boeg is de nog alle mogelijkheden biedende stand nu: 1. B. van As 564 pnt, 2. W hoogerdijk 480 pnt, 3. C. v. d. Wal 449 pnt, 4. A. van Helden 431 PNT, 5. N. Hoogerdijk 409 pnt. De laatste wedstrijd zal op zater dag 10 september worden gehouden. Op de aanvankelijk vastgestelde da tum, 3 september, neemt nl. de heer W. Hoogerdijk deel aan de Neder landse kampioenschappen, waar voor van de zijde van de Waddinx veense hengelaars nogal wat be langstelling bestaat. Men hoopt op een supportersschare, die dan per auto te bestemder plaatse zullen worden gebracht. De vertegenwoordigers van pers en politie waren ech ter niet zo kieskeurig. Meer dan een half uur waren Chan en de redacteur bezig. Zij vonden niets, behalve onschuldige, onbegrijpelijke aantekeningen over zaken maar geen letter, die zelfs met de stoutste verbeeldings kracht enig licht op de identiteit van de derde man kon werpen. Eindelijk gaven ze het op, transpirerend en de mislij kking erkenend, en de laden werden weer op slot gedaan. ”Nu”, zei Holley. ’’Schaap de schrijftafel. We gaan verder.” ”Met uw toestemming”, merkte Chan op, ’’verdelen wij arbeid. U, heren, in het huis. Ik heb diep gevoel voor buiten.” Hij verdween. Holley en Eden doorzochten de kamers, één voor één. In de slaapkamer van de secretaris zagen zij het kogel gaatje in de muur. Een onderzoek in de kast bracht aan het licht, dat de revolver van Bill Hart er niet meer was. Dit was hun enige belangrijke ontdekking. ”We leggen het af”, erkende Holley. Zijn opgewekt heid begon te tanen. ’’Madden is een knappe kerel, hij liet geen spoor na. Maar toch - ergens...” Zij gingen weer naar de woonkamer. Chan, blazend en warm, verscheen plotseling en liet zich in een stoel neervallen. ’’Geluk gehad?” vroeg Bob. ’’Hoegenaamd geen”, erkende Chan somber. ’’Zware teleurstelling doen mijn hart zinken. Zelf geen gokker, maar zou reusachtig hebben gewed, dat hier op ranch iets was begraven. Toen Madden na schot opmerken, ’’Zwijg. Ik was bang van hem en ik heb hem neerge- .schoten. Bedenk, wat we nu doen moeten”, zou ik ver 47. Een druilerige morgen aan, en met de duisternis ook de storm af. ”We zijn er door jong,” zei Kappie, de automa tische stuurman op de schouder kloppend, ’’alle haaien nog en toe, dat heb je hem geleverd!” Toen opeens drong het tot hem door, dat hij tegen een machine stond te praten en hij keek verle gen rond, of niemand het gezien had. ”Die robot werkt ja zo goed, WADDINXVEEN De zwem- en poloclub De Gouwe organiseert op de zaterdag 27 augustus en 10 sep tember in het zwembad aan de Ka naaldijk het jaarlijkse examen voor de KNZB-zwemdiploma’s A tot en met F. Er is gelegenheid voor elk diploma afzonderlijk te zwemmen. Inschrijf formulieren zijn aan het zwembad verkrijgbaar. De kosten bedragen één gulden. Het inleveren van de formulieren dient voor de reeds ge noemde data te geschieden eveneens aan het zwembad. Voor ouders en andere belangstellenden bestaat te gen betaling van een kwartje gele genheid het examen bij te wonen.De aanvangstijden voor de diverse dip loma’s luiden: diploma A 14.00 uur, B. 14.45 uur, C. 15.15 uur, D, E, en F 15.45 uur. WADDINXVEEN Een bijzon der fraai succes voor de Waddinx veense duivensport was de tweede pry's die een jonge duif van de heer P. Vink van de postduivenhouders- vereniging De Sperwer haalde by de bondsvlucht Sint Denis. Aan deze vlucht namen niet minder dan 23.938 duiven deel. Gamble klimt op achterbankje. Als blikken konden moordaanslag geven, zou Madden hem dadelijk uitge storven gemaakt hebben, maar zulks zijn niet geval. Auto rolt voort naar zonnige weg met professor Gam ble gelukkig glimlachend op achterbankje. Welkom als rat met lange staart, maar ik niet tobben erover, dank u.” Bob grinnikte. ”Nu, van ons standpunt gezien, is het zo goed, Charlie. Ik vroeg me al af, wat we doen moesten, als Gamble hier rondneusde. Grote last van onze schouders gewen teld.” ’Zeer waar”, vond Chan. ’’Hier alleen, ik niet veel huiswerk doen, wij gaan vinden, wat te vinden is. Hoe staan deze havermeelpap u aan? Niet met veel klont jes, als ik mij deze onbescheidenheid mogen veroorlo ven.” ’’Charlie, de wereld heeft een groot chef-kok verloren, toen je bij de politie gegaan bent. Maar - wat duivel! Wie komt daar?” Chan ging naar de deur.” Geen schrik nodig”, zei hij. ’’Alleen meneer Holley.” De redacteur verscheen. ’’Hier ben ik, met de leeuwe- rikken opgestaan en gereed om te handelen”, verklaar de hij. ”Als jullie, er niets op tegen hebt, ga ik meer op de grote jacht.” ’’Best”, zei Bob. ’’Blij dat je komt. We hebben al geluk gehad”, hij vertelde van Gamble’s vertrek. Holley knikte. ’’Natuurlijk gaat Gamble mee naar Pasadena”, zei hij. ”Hjj wil Madden in het oog houden. Je ziet, ik heb een verlicht ogenblik inzicht in de zaak hier gekregen.’ ’’Goed zo”, antwoordde Bob. ”Bij vooobeeld...” ”O, wacht even. Op het goede ogenblik zal ik jullie ver blinden met mijn inspiratie. Je weet, ik heb heel wat politierapporten gedaan. Schitteroog, hebben ze me dikwijls genoemd.” ’’Mooie naam”, lachte Bob. ’’Schitteroog is hier om rond te kijken”, ging Holley door. ”In de eerste plaats moeten we besluiten, waar we naar zoeken zullen.” ”Dat weten we toch wel?” vroeg Bob. ”O, in het algemeen, maar laten we iets vaststellen. Terug gaan en bij het begin beginnen - dat is de goe de methode, nietwaar Charlie?” Chan haalde de schouders op. ’’Altijd gedaan - in boe ken”, zei hij. ”In werkelijk leven niet alzo.” Holley lachte.” Welja, zet een domper op mijn jonge geestdrift. Maar nu ga ik jullie aan een paar feiten her inneren. We hoeven nu geen zijpaden te bewandelen - WADDINXVEEN De voetbal uitslagendienst van het Dagblad De Rotterdammer zal er ook in het ko mende seizoen voor zorgen dat de voetballiefhebbers reeds zaterdags avonds op de hoogte zijn van de uitslagen der K.N.V.B. en de eerste klas van de afdeling Gouda. Bij sigarenmagazijn „De Sniep”, Cafetaria Van Dijk en Drogisterij van Mourik (Kon. Wilhelminaplein) zullen tussen 8 en 8.30 uur n.m. de volledige lijsten opgehangen wor den. dat je hem haast als een mens gaat beschouwen,” mompelde Kappie. Weldra brak de zon door de ne vels heen en de zee werd langza merhand weer kalm. Nu het schip niet langer zwaaide, kwamen ook de anderen aan dek. De professor glom van trots, dat zijn roboo zo goed werk had geleverd en zelfs de Maat begon een goede afloop van de tocht mogelijk te achten. WADDINXVEEN Ongeveer veer tig leden van de jeugdafdeling van de Tennisvereniging ’’Waddinxveen’ nemen deel aan het jeugdtoemooi, dat deze week in het tennispark Warnaarplantsoen wordt gehouden. Het toernooi, waaraan zowel be ginners als gevorderden deelnemen, duurt tot en met zaterdag, op welke dag de finales zullen worden ge speeld. De organisatie is in handen van de jeugdafdeling zelf in de personen van de dames A. Koppenaal, J. A. Spanj er en de heer F. van Zetten. ve van de daarvoor te werkzaamheden een krediet schikbaar zal moeten stellen. Een ander voorstel behelst het verlenen van jaarlijkse subsidies van elk honderd gulden aan de drie zangverenigingen, t.w. het dames koor Vox Jubilans, het Zevenhuizens Mannenkoor en het gemengd koor Ons Genoegen uit Oud-Verlaat. De raad zal ook ’n krediet voteren voor het treffen van enige voorzie ningen in de aula van de Algemene Begraafplaats. Na de behandeling van de raads voorstellen zal het afscheid van de niet terugkerende raadsleden me vrouw C. Muit-Nieuwland (pvda) en M. van der Pol (vvd) plaats hebben. De vergadering begint om half acht. WADDINXVEEN Een bijzon der geslaagd A-juniorentoernooi hield de christelijke sportvereniging Be Fair zaterdagmiddag op haar nieuwe terreinen in het Warnaar plantsoen. Tien teams van verschil lende verenigingen brachten voet bal van uitstekend gehalte al werkte de warmte uitzonderlijke prestaties beslist niet in de hand. Winnaar van het spannende voet- balevenement werd tenslotte het Dordtse Oranje Wit na een enerve rende finale met het Goudse GSV, die na verlenging in een 2-6 zege voor de Dortenaren was geëindigd. GSV was tweede, Sportlust uit Woer den moest genoegen nemen met een derde plaats en het Haagse Duno was de vierde finalist. Be Fair kwam in het stuk niet voor. De andere deelnemende vereni gingen waren JAC uit Den Haag, Hazerswoudse Boys, Bodegraven, Dinteloord en het Rotterdamse Uni cum. Men speelde in twee poules. ”Zie je dat?” zei de jongen. ’’Niet veel stof er op. er pas neergezet. Holley, waar zijn je sleuteltjes?” Holley kon het slot zonder moeite open krijgen. De drie mannen verdrongen zich er om heen. Chan haalde er een goedkoop toilet-étui uit, met de ge wone artikelen - een kam en borstel, scheermes, tand pasta, scheerzeep, toen een paar overhemden, sokken, zakdoeken. Hij keek het wasmerk. ”D - vier en dertig”, zei hij. ’’Hebben we niets aan”, zei Bob. Chan haalde een bruin costuum onder uit de tas. ”Op bestelling gemaakt door een kleermaker in New York”, zei hij, na inspectie van de binnenzak. ’’Naam van koper is echter uitgewist door te veel dragen.” Uit een der zijzakken haalde hij een doosje lucifers en een half leeg blikje goedkope sigaretten. ’’Klaar met de jas”, zei hij. Nu nam hij het vest, en het geluk glimlachte hem toe. Uit de rechter vestzak haalde hij een ouderwets horloge aan een zware ketting. Het uurwerk stond stil; Blijk baar was het sedert enige tijd niet meer opgewonden. Vlug deed hij de kast open, en een geknor van voldoe ning ontsnapte hem. Hij gaf het horloge aan Bob. ’’Gegeven aan Jerry Delaney, door zijn Ouden Vriend den Braven Jack McGuire”, las Bob triomfantelijk. ”En de datum - 26 augustus 1913”. ’’Jerry Delaney!” riep Holley. ”Bij de hemel, schieten we op. De derde man was Jerry Delaney.” ’’Moet nog bewezen worden”, waarschuwde Chan. ”Dit kan misschien helpen.” Hij haalde een vuil stukje papier te voorschijn - een kaartje voor een plaats in een slaapwagen. ’’Comparti ment B - wagen 198”, las hij. ’’Chigaco-Barstow”. Hij draaide het om. ’’Datum acht februari, van dit jaar.” Bob keek op de kalender. ’’Prachtig!” riep hij. ’’Jerry Delaney is zondag voor een week uit Chicago vertrok ken. Woensdagmorgen was hij in Bartow, elf februari - de morgen van die dag, waarop hij werd vermoord. Wij zijn speurders!” Chan was nog met het vest bezig. Hij haalde er een ring met enige sleutels uit, en toen een versleten kran- ten-knipsel. Dit laatste gaf hij Bob. ’’Lezen, alstublieft”, zei hij. Bob las: ”De Schouwburgbezoekers te Los Angelos zullen verheugd zijn te vernemen, dat Norma Fitzgerald zal medewerken in ”Op een Juni-avond”, de operette die aanstaande Maandag in het Mason Theater zal worden opgevoerd. Zij heeft de rol van Marcia, die een volle sopraanstem vereist, en het grote leger van haar be wonderaars weet reeds vooruit, hoe goed zij zich van haar taak zal kwijten. Norma Fitzgerald is al twintig jaar aan het toneel - zij begon reeds als kind - en trad op in stukken als ’’Liefdekuur”. Bob hield op. ”Er volgt een hele rij”. Toen las hij door: ’’Woensdags en Zaterdags zullen matine’s worden ge geven van ”Op een Juni-avond”, tegen speciale prij zen.” Bob legde het uitknipsel op de tafel. ”Dat weten we al weer van Jerry Delaney: hij stelde veel belang in een sopraan. Dat doen veel mannen - toch hebben weer misschien wat aan.” ’’Kijk daar eens!” riep Knokeme- yer opeens, ’’daar ligt een schip op de rotsen!” ’’Drommels,” riep Kappie, zijn kijker grijpen, ”ik mag gekielhaald worden, als dat niet de Riffenbij ter van churk Geldjeslijmer is!” was inderdaad de Riffenbijter, de hefbomen, die het schip veilig over de rotsen hadden moeten trekken, hingen gebroken en ver wrongen neer... (wordt vervolgd) WADDINXVEEN Ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan houdt de postduivenhoudersvereniging De Sperwer as. zondag 28augustus een groot jubileumconcours vanuit Duf fel. Alle georganiseerde duivenlief hebbers van zowel zondag - als za- terdagclubs kunnen hieraan deelne men. De hoofdprijzen zijn een wand meubel, een Zaanse klok en een elektrisch scheerapparaat terwijl niet minder dan honderd andere fraaie prijzen beschikbaar zijn ge steld. Zaterdagmorgen tussen 9.30 en 11.30 uur kunnen de duiven worden inge korfd bij het clublokaal van De Sperwer. De anderen drongen zich vlak bij hem in de donkere kast, en zagen bovenin een luik. Bob werd gekozen om er door te klimmen, en met de hulp van een ladder, die Chan uit de schuur haalde, ging het gemakkelijk. Holley en de speurder wachtten beneden. Even bleef Bob staan op de vliering met ge bogen hoofd. Spinnewebben raakten zijn gezicht. Hij probeerde zijn ogen te wennen aan het flauwe licht. ”Er is hier niets”, riephij. ”O ja, toch. Wacht even.” Zij hoorden hem voorzichtig lopen, en wolken stof daalden op hen neer. Nu liet hij iets zakken door het nauwe luik - een gehavende, oude tas. ’’Daar zit wat in”, riep Bob. Gretige handen pakten de tas, en zetten haar o p de schrijftafel in de zonnige kamer. Bob kwam er bij. Het wordt weer een kolderiek pro gramma dat behalve Flipper als hoofdschotel de ruimtevaard als hoofdthema voert. Te zien zullen zijn onder andere demonstratie- zwemmen, sprietlopen, sprietvechten onderwaterzwemmen, een pantomi- nespel en tot slot een daverende vertoning in de vorm van gekostu meerd sprietlopen. Deelnemers kun nen zich te allen tijde opgeven bij de badmeester. de paarlen, de verrichtingen van Slappe Flip in San Francisco, de moord op Louie, de verdwijning van Madden’s dochter - alles zal worden opgehelderd, als we het grote antwoord vinden. Vandaag worden we voornamelijk bezig gehouden door de geschiedenis van de grondonderzoeker.” ”Die misschien wel heeft gelogen, of zich vergist”, op perde Eden. ”Ja, z’n verhaal lijkt ongelooflijk, dat geef ik toe. Zonder bewijs om het te steunen, zou ik er niet veel aandacht aan schenken. Maar, een bewijs hebben we. Vergeet Tony’s hartstochtelijke opmerkingen niet, en zijn daarop volgende einde. Van nog meer belang is de revolver van Bill Hart, met twee lege kamers. Ook het kogelgaatje in de muur. Wat wil je nog meer?” ”Het zit al stevig in elkaar”, vond Bob. ”Dat is zo. Geen twijfel aan - er is hier Woensdagavond iemand neergeschoten. We dachten eerst, dat Thorn het gedaan had, nu zwenken we naar Madden. Madden lokte iemand naar Thorn’s kamer, dreef hem in het nauw en doodde hem. Waarom? Omdat hij bang van hem was? Wat we willen weten van die Woensdag avond is: Wie was die derde man. ”De derde man?” herhaalde Bob. ’’Juist, laat de grondonderzoeker er buiten -■ wie wa ren hier op de ranch? Madden en Thom - en een an der. Een man, die om hulp riep, toen zijn leven in ge vaar was - die even later op de vloer lag, en wiens schoenen alleen zichtbaar waren voor de grondonder zoeker. Wie was het? Waar kwam hij vandaan? Wan neer? Waarom? Waarom was Madden bang van hem? Dat zijn de vragen, die we beantwoorden moeten. Is het niet zo, Charlie?” ’’Onbetwistbaar”, antwoordde Chan. ”En hoe zullen wij antwoorden vinden? Door zoeken, misschien. Stel u nederig voor, dat wij zoeken.” ”Elk hoekje en gaatje van de ranch”, gaf Holley toe. ”We beginnen met Madden’s schrijftafel. Iets van zijn correspondentie geeft misschien opheldering. Alles op slot, natuurlijk. Maar ik heb een zak vol oude sleu tels - van een smid in de stad.” ”U handelen gelijk nummer één speurder”, zei Chan. ’’Dank je”, zei Holle,. Hij ging naar het grote bureau ministre van de millionnair en begon verschillende sleutels te proberen. Na een ogenblik had hij alle laden open. ’’Prachtig werk”, zei Chan. ’’Niets te vinden”, verklaarde Holley. Hij keek de pa pieren uit de linker-bovenlade door. Bob stak een ciga rette op, en slenterde weg. Dit snuffelen in Madden’s paperassen lokte hem niet aan. ZEVENHUIZEN Op het zeer ge vaarlijke kruispunt Noordelijke Dwarsweg-fietspad ryksweg 12 ge beurden dit weekeinde weer twee ongelukken. Ook elders op het fiets pad had een aanrijding plaats. Vrijdagavond omstreeks half acht reden een personenauto, bestuurd door een Waddinxvener, en een uit de richting van Gouda komende bromfietser op elkaar in waarbij de laatste de heer A. F. Jacobs en diens duopassagier de heer Mulder beiden uit Den Haag ernstig werden ge wond. Nadat dokter J. A. Ensing eerste hulp had verleende werden slachtoffers van het ongeval naar ’n Haags ziekenhuis vervoerd. Twee bromfietsers kwamen later op de avond elders op het rijwiel pad frontaal met elkaar in botsing. De uit Zoetermeer afkomstige heer M. K. moest met een gebroken lin kerbeen naar het Sint Jozefzieken- huis in Gouda worden vervoerd. Lichte verwonden en geringe ma teriële schade waren zaterdagmorgen het gevolg van een aanrijding op het beruchte kruispunt. De betrokkenen waren hier de bestuurder van een personenauto uit Waddinxveen en de Goudse bromfietser R. H. Deze raakt evenals zijn duo-passagiere licht gewond. wachten: eerste gedachte is - begrafenis. Hoe anders dode van de hand doen? Dus, zoeven heb ik elk duim grond onderzocht, met hoogste hoop. Helpt niets. In dien begrafenis gemaakt zijn, was het niet hier. Ik zie aan uw gezicht u ook mislukking rapporteren.” ’’Niets gevonden”, antwoordde Bob. ”Ik trek de aankondiging met pijn te voorschijn”, zei Chan met een zucht. ’’Maar ik nu plechtig staren tegen stenen muur.” Daar zaten ze, hulpeloos en zwijgend. ’’Laten we het nog niet opgeven”, zei Bob. Hij leunde achterover in zijn stoel en blies rookkringen uit. ”Zeg, is het nooit bij jullie opgekomen, dat er een soort van vliering boven deze kamer zijn moet?” Chan sprong op. ’’Knap voorstel”, riep hij. ’’Vliering - ja, maar hoe er te komen?” Even stond hij te kijken, toen ging hij snel grote muurkast. ’’Ietwat vernederende omstandigheid voor mij”, klaarde hij. MOERKAPELLE KapeUevliegers wierp bij de vlucht Roosendaal 325 duiven in de strijd. De dieren werden gelost om twintig over acht. Aan komst eerste duif om 9.11, aankomst laatste duif om 9.28 uur. Inkorven voor de vlucht Parkestone (228 km) vandag (donderdag) om 18.00 uur, klokinslag vrijdag a.s. 26 augustus om 20.00 uur. Inkorven voor Vil voorde (125 km) vrijdag as. om 18.00 uur. Uitslag van de vlucht Roosendaal: Boutesteijn 1, 6, 8, 31, 35, 43; H. Smaal 2, 3, 4, 5, 50; Jac. Duivesteijn 7, 12, 19; D. Hertog 9, 23, 38; M. Strijdhorst 10, 22, 26; J. v.d. Linde 11, 14, 32 40, 42, 45; Mevr. Hertog 13 30, 36, 41, 48; Brouwer/Huisman 15, 21, 29; O. Geijzen 16; Joh. Breedijk 17, C. I. de Wilde 18, 47; C. Zweere 20; G. Koole 24; D. Huurman 25, 46;

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 4