Groenswaard m Met f4000 eigen geld Onze eigen woning een mening Bouwfonds zwembad groeit gestadig door Bouwteam wil goedkope huizen onvoldoende geld Genoeg belangstelling maar een Bord langs Sniepweg werd met verf besmeurd Scheepvaart boven mensenleven Weer Floralia in J. Ligthartschool TAAKVERDELING WETHOUDERS F. M. van Tol nu Officiële opening gebouw streek-Ulo op 18 oktober Kempkes werkt weer langer Beatrix Fonds in oprichting Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) Muziekkorpsen loco-burgemeester geven taptoe Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda MAKELAARS TAXATEURS Papieractie Spaarvarkens GAK kocht derde flat in Vondelwijk Kooppees f 39.800 vervolg op pag. 3 Weekblad voor Waddinxveen 22e JAARGANG - Nr. 1104 DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1966 Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap.' N.V. Westlandsche Hypotheekbank alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. WADDINXVEEN In de Jan Ligt hartschool aan de Kerkweg zal ook dit jaar weer een z.g. Floralia worden gehouden. Op zaterdag 24 september kunnen jong en oud met planten, bloemstukken, boeketten en kransen deelnemen aan deze tentoonstelling die voorgaande jaren reeds zo’n suc ces was. Een deskundige jury zal de inzen dingen beoordelen. Voor de mooiste zijn wat prijzen beschikbaar gesteld Ieder kan aan de Floralia ’66 mee doen. Op vrijdag 23 september van 16.00 tot 19.30 uur kunnen planten, etc. aan de school worden afgegeven De Floralia zelf is zaterdag geopend van 15.00 tot 18.00 uur en vanaf 19.00 uur. WADDINXVEEN Aan het zwemseizoen komt zaterdag a.s. weer een einde. Dat is het sein om met hernieuwde kracht het winterseizoen te gebrui ken om de bouw-actie voor het nieuwe zwembad, die tot op heden 41.500 heeft opgebracht, voort te zetten. De Stichting Vrienden voor het Zwembad heeft zich beslist niet laten ontmoedigen door kwajongens, die het langs de Sniepweg staande bord met het opschrift ’’Hier komt het nieuwe zwembad” met verf besmeurd, als wilde men zeggen ’’Hier komt het nooit”. Voor 81 van de honderd in aanbouw zijnde woningen in Groens waard zyn reeds kopers gevonden. De eersten van hen zullen binnen niet al te lange tyd hun huizen al betrekken. Pas als ook de overige woningen zijn verkocht, wordt er weer verder gebouwd. (Foto Sjaak Noteboom) De zwembadactie is nu bijna een jaar aan de gang en in die periode zijn er heel wat activiteiten geweest van particulieren, verenigingen, en bedrijven die voor een gestadige groei van het bouwfonds hebben ge zorgd. De stichting hoopt, dat de ko mende maanden tal van oude toe zeggingen om in verenigingsverband iets voor het zwembad te zullen doen worden gerealiseerd en dat deze mede inspirerend zullen werken op alle anderen, die zich tot dusverre afzijdig hebben gehouden. WADDINXVEEN Op dinsdag 18 oktober zal het nieuwe gebouw voor de openbare Prof. Kohnstamm- Ulo aan de Jan Willem Frisoweg door de ryksinspecteur voor het Ulo-onderwjjs, de heer L. J. Storten beker officieel worden geopend. Het gebouw voor de streek Ulo,dat in een recordtijd werd voltooid, is inmiddels al door leerlingen en leer krachten in gebruik genomen. Door de enthousiaste medewerking van velen beschikt de stichting Vrienden van het Zwembad over een oud papiervoorraad van verscheide ne tonnen. Voorlopig blijft de partij echter opgeslagen, omdat de prijzen voor oud-papier op dit ogenblik dus danig laag zijn, dat verkoop nauwe- en berichten tot WADDINXVEEN De taken van de beide nieuwe Waddinxveense wethouders in het college van B. W. z\jn verdeeld. Tot loco-burge- meester is aangewezen de heer F. M. van Tol. De heer P. Lips had name lijk al te kennen gegeven dat hy voor deze functie niet in aanmerking wilde komen in verband met de in deling van zijn werkzaamheden, waardoor hjj zich niet op ieder wil lekeurig tjjdstip op korte termjjn kan vrijmaken. De heer Lips heeft in feite de ta ken overgenomen van oud-wethou- der Venema en beheert nu de afde lingen openbare werken en bedrijven De heer Van Tol kreeg de verant woordelijkheid voor de onderdelen onderwijs en sociale zaken en is als zodanig de opvolger van de heer S. Pille geworden. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde WADDINXVEEN De arbeids week, die by Kempkes Meubelfa brieken NV (Formule) in Waddinx veen eind vorige maand moest wor den bekort tot 32 uur, is thans voor een deel van het bedryf weer ver lengd tot de normale 45 uur. Voor enkele afdelingen is de werkweek weer op veertig uur gebracht. Deze voor Formule-meubelen gunstige ontwikkeling betekent dat de destijds voor vier weken aange vraagde vergunning voor een werk- weekverkorting tot 32 uur slechts ten dele behoefde te worden benut. Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.14 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op lijks interessant is. Het verleden heeft echter geleerd, dat oud-papier- prijzen sterk kunnen schommelen en dus wacht de stichting ’t goede ogen blik af. Een en ander betekent echter wel, dat de beschikbare opslagruim ten vol ?ijn geraakt en dat de papier actie moeten worden afgeremd tot de aanwezige partij is verkocht. Wel is er nog tot en met vandaag gele genheid oude kranten e.d. af te geven bij badmeester A. Troost in het zwembad aan de Kanaaldijk. De spaarvarkens, die destijds op initiatief van de heer S. Versloot bij diverse plaatselijke café, restaurants e.d. werden geplaatst, zijn dezer da gen weer geleegd en hebben deze keer in totaal een bedrag van 290 opgeleverd. De resultaten van de zaterdag ge houden beatmarathon in het veiling gebouw, waarvan een deel van de netto opbrengst voor de zwembadac tie was bestemd, leverde volgens voorlopige opgave ongeveer honderd gulden op. Stortingen kwamen verder binnen van: P. W. K. 5; P.B. 2,50; C. v.d. H. 10; P. B. 2,50; K.H. 2,50; A. J 10; E.K. 3; A.B. 2,50; P. v.d. L. 10; M.A.t.H. 1; L. d.B. 2,50; Th. G. B. 2,50; C. V. 5; Ch. v.H. 5; J. O. ƒ2,50; J.H.M. 5; E. B. 2,50; A.B. 2,50; P. v.d. L. 10; M.A.t.H. 1; A.P. d. G 6,65; Voorts werd er van de zwem- en Poloclub De Gou we nog een bedrag van 75 ontvan gen zijnde de opbrengst van de on langs gehouden waterpolowedstrijd. Stortingen voor de Stichting Vrienden van het Zwembad kunnen worden gedaan op postrek. 70.67.60 van de stichting of bij de Coöp. Raif feisenbank (Giro 79138) of Alg. Bank Nederl. (giro 36140) beiden te Wad dinxveen. zal de scheepvaart ook wat water bij de wijn moeten doen. Wij hebben er begrip voor, dat oponthoud bij de scheepvaart economische nadelen heeft. Omgekeerd zou het interes sant zijn om de economische nadelen van Waddinxveense en andere be drijven te berekenen als gevolg van de lange wachttijden voor de brug. Inzenden van advertenties dinsdagmiddag 12 uur. Tarieven bij contract aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. rijkspremie kunnen aanbieden voor een prijs van 39800. Voorts kan hij deze woningen weer de gemeentelij ke garantie-regeling worden gehan teerd, waarbij aan kopers een ge meentelijke garantie van 90% wordt verleend en dus ook 90% hypotheek kan worden verstrekt Voor deze huizen is dus een eigen kapitaal van vierduizend gulden vol doende om er eigenaar van te kun nen worden. In feite zijn het huizen, zoals er al zovele in Waddinxveen zijn gebouwd. Maar in Groenswaard was men juist begonnen met iets ro yalere huizen te bouwen met wat meer comfort, zoals badkamer en centrale verwarming. Want de laat ste jaren voltrok zich de tendens, dat veel bezitters van een eigen woning bijvoorbeeld in de steden of in de ei gen omgeving, graag een wat groter huis wilden hebben. De toen nog gunstige situatie op de huizenmarkt had tot gevolg dat men bij verkoop van de eigen woning al een belang rijk bedrag beschikbaar had voor het nieuwe grotere huis. Nu de prij zen van de oudere woningen echter drastisch zijn gezakt en soms zelf beneden die van de nieuwbouw-wo- ningen komen, is deze categorie van kopers veel terughoudender gewor den. Er bestaat goede hoop, dat de ver gunning voor de bouw van de tach tig wat goedkopere koopwoningen spoedig zal afkomen, want de steden hebben nog bouwcontingenten van dit soort woningen over. Leegstaande huizen Overigens heeft de in elkaar ge zakte huizenmarkt ook tot gevolg gehad dat er elders in Waddinxveen meer huizen leeg staan, dan in het verleden het geval was. In de Von- delwijk hebben enkele nieuwbouw woningen nog geen eigenaars/bewo- ners gevonden. Voorts zijn er in Vondelwyk en Oranjewijk nogal wat huizen te koop, waarvan de ei genaars naar elders zijn verhuisd. Het juiste aantal van dit soort leeg staande huizen is niet bekend,maar op het ogenblik wordt geraamd dat een vyfentwintig huizen nog op ko pers wacht. In de Vondelwijk is de bouw van het vijfde flatgebouw (gietbouw) thans ook verzekerd, nu ook dit com plex door het Gemeenschappelijk Administratiekantoor te Amsterdam als beleggingsobject is aangekocht. Al eerder werden twee complexen in de premie-sector door het GAK overgenomen. Het thans overgeno men complex, waarvoor de eerste paal nu dezer dagen zal worden ge heid, zou aanvankelijk in de vrije sector worden gerealiseerd. Het zou waarschijnlijk bijzonder moeilijk WADDINXVEEN De hoge rentevoet en de rem op de investeringen begin nen met name in de bouwsector al hun invloed uit te oefenen. Nieuwbouw- plannen verdwynen in de ijskast en de verkoop van wonigen neemt af. Ook in Waddinxveen doet deze situatie zich gevoelen. Was het enkele jaren ge leden nog zo, dat men er gauw by moest zijn om hier een huis te kunnen kopen, thans moet er echt moeite voor worden gedaan om een huis te ver kopen. Met name in het uitbreidingsplan Groenswaard zal de komende tijd het bouwtempo worden bepaald door de financieringsmogeiykheden. ’’Belangstelling om een huis te ko pen is er nog steeds” zo zeide ons de heer Meyerink, directeur van de N.V Bouwteam Groenswaard. ’’Maar de verkopen springen nog al eens af op het feit, dat men de financiering niet volledig rond kan krijgen”. In inci dentele gevallen probeert men ko pers nog wel eens van dienst te zyn met een tweede hypotheek om op die manier het gat te vullen tussen het beschikbare eigen geld en de hypo theek die de koper kan krijgen. Op dit ogenblik heeft de N.V. Bouw team in Groenswaard honderd zgn. C-premiewoningen in aanbouw, waarvan de eerste de voltooiing al naderen. Tot op heden zyn er van deze 50.000 kostende huizen 81 ver kocht en men heeft goede verwach tingen, dat het restant nog zal zijn verkocht, voordat het volledige com plex wordt opgeleverd. Zodra deze negentien woningen zijn verkocht, zal nog een complex van veertig van dezelfde woningen worden afge bouwd. De funderingen voor dit complex zijn al eerder gelegd, maar gezien de ontwikkelingen van de laatste maanden achtte men het ver standiger om met de bouw niet ver der te gaan Omdat er gezien de financierings problemen op het ogenblik duidelijk vraag is naar een goedkopere woning heeft de N.V. Bouwteam Groens waard bij de betrokken autoriteiten vergunning gevraagd in Groens waard tachtig zgn. B-premiewonin- gen te mogen bouwen Deze wonin gen zijn iets kleiner en bovendien wat minder luxe afgewerkt, dan de thans in aanbouw zijnde huizen. Een en ander betekent echter, dat de verkoopprijs ook tienduizend gulden lager zal komen te liggen. Deze B- woningen zal men na aftrek van de WADDINXVEEN Aan onge veer 130 Waddinxveense notabelen, bedrijven, verenigingen, instanties is door burgemeester C. A. van der Hooft van Waddinxveen dezer dagen een circulaire toegezonden waarin wordt opgeroepen tot het verlenen van medewerking bij de vorming van een plaatselyke afdeling van het Prinses Beatrix Fonds. Het PBF houdt zoals bekend ieder jaar collec tes ten bate van de bestrijding van de kinderverlamming. De circulaire bevat een oproep aan de adressanten om zich beschikbaar te stellen voor een functie als be stuurslid in de nog te vormen plaat selijke afdeling. Gezien de eerste re acties op het schrijven zal het Prin ses Beatrix Fonds spoedig ook in Waddinxveen zijn werkzaamheden kunnen beginnen. voor noodgevallen, maar ten tweede ook maatregelen, om een einde te maken aan een situatie van wille keur, waarbij voor ieder naderend schip, beroeps- of pleziervaart de brug (soms bovendien onnodig lang) omhoog. Zolang Waddinxveen geen tweede oeververbinding heeft WADDINXVEEN Ongeveer drie honderd muzikanten werken mee aan de grootse taptoe die zaterdag avond as. op het plein van de Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan wordt gegeven. De medewerkende muziekkorpsen zijn Concordia en Voorwaarts uit Waddinxveen en de KVT-harmonie uit Moordrecht en de Harmonie De Vriendschap uit Woerden. Het gehele spektakel staat onder leiding van de heer C. van Kleef uit Woerden, dirigent van Concordia. De taptoe, die om half negen begint, zal bij kunstlicht wor den gehouden. I7nistige ontstemming heerste er JLj vorige week donderdagmiddag onder vele tientallen wachtenden voor de Waddinxveense hefbrug, toen de chauffeur van een Goudse zie kenauto ondanks zwaailicht en voortdurende getoeter machteloos voor de hefbrug moest wachten tot een langzaam varende zandschuit was gepasseerd. Heftig geclaxonneer van andere automobilisten mocht niet baten: de brug bleef open. Op dat ogenblik had de brugwachter name lijk ook geen keus meer. Het laten zakken van de brug zou ongetwyfeld en zware aanvaring tussen zand schuit en hefbrug tot gevolg hebben gehad. Toen bleek, dat het nog wel even kon duren wende de bestuurder van de ziekenauto ten einde raad het stuur en reed via Zuidkade en Noordringdijk richting Gouda een al- les behalve comfortabele weg voor een ziekenwagen met een zwaar ge wonde patient. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek dat het slachtoffer, een jonge moeder die een ongeluk kige val van een trap had gemaakt, te zijn overleden. Hoewel het in dit geval zeer twij felachtig was of het slachtoffer er het leven zou hebben afgebracht in dien tydens het transport geen kost bare minuten verloren zouden zyn gegaan en niet over de slechte wegen gereden had moeten worden, heeft het gebeurde weer eens aangetoond hoe zeer Waddinxveen afhankelijk I is van de starheid, waarmede de provinciale ambtelijke voorschriften I met betrekking tot het openen en I sluiten van de brug worden gehan- I teerd. De hefbrug had natuurlijk niet om hoog moeten gaan, toen uit de rich ting Gouda de ziekenauto met zwaai- licht en voortdurende gebruik van de claxon was gepasseerd. Het was duidelijk dat de ziekenauto ieder ogenblik kon terugkomen. Zwaai licht en claxongebruik by een zie kenauto betekenen immers dat er een I werkeiyke noodsituatie is en de grootste spoed geboden is. I Dagelyks moeten schepen in de Gouwe soms geruime tijd wachten 8 voor de spoorbrug bij Alphen, de il spoorbrug by Gouda of bij de Ju- S lianasluis. Voor één keer was een I paar minuten wachten by de hef brug allerminst een onoverkomelijke ramp geweest. Maar nee, de zand- I schuit diende zich aan en ondanks 1 dat in de verte de claxon van de zie- -kenauto al hoorbaar was ging de ■brug omhoog om de scheepvaart com- form de voorschriften voorrang te «geven. Hoewel noodsituaties bij het zie- kenvervoer gelukkig beperkt blijven moeten we in deze snel gegroeiende gemeente ernstig rekening houden met het feit dat spoedgevallen in de toekomst meer zullen gaan voorko men. Temeer daar een tweede oever verbinding nog verscheidene jaren op zich zal laten wachten is het noodzakelijk dat op de kortste ter- mijn maatregelen worden getroffen om te voorkomen, dat een situatie zoals zich donderdagmiddag voor- deed, geen tweede maal zal ontstaan. Het moet mogelijk zijn, zoals ook ■elders in het land wel voorkomt, dat er in noodgevallen hetzij via GGD, ■hetzij via politie een seintje naar de ■brugwachter gaat dat de brug gedu- rende een bepaalde periode voor de ■scheepvaart gesloten blijft. Een der- gelijke regeling zou niet alleen voor ■ziekentransport, maar ook voor ■brandweer en politie moeten dienen. Het gebeurde van vorige week is ivoor het gemeentebestuur een goede ■aanleiding om opnieuw by de pro- yinciale autoriteiten, onder wiens «beheer de hefbrug staat, met klem fcan te dringen op nieuwe voor schriften ten aanzien van het openen an de brug voor het scheepvaart- ■■erkeer. Ten eerste: maatregelen zijn geweest om zowel de premie als vrije sector flatwoningen nu nog te verkopen. Daarom is het verheu gend, dat er voor deze complexen een belegger kon worden gevonden, die de huizen in de verhuur gaat brengen. Als voorlopige huurprijs wordt voor deze royale flats een be drag aangehouden van rond twee honderd gulden per maand inclusief verwarmings- en servicekosten. Of de in Groenswaard naby de Kerkweg te bouwen vijf blokken van ieder veertig flats ook op deze ma nier tot stand kunnen komen, zal nog moeten worden afgewacht. Vol gens de plannen zou de N.V. Reym komend voorjaar een aanvang maken met de bouw van deze tweehonderd premie-flats, afkomstig van een Haags contingent en dan ook ten dele bestemd voor de opname van Hagenaars. De N.V. Bouwteam Groenswaard, die ook voor deze flats de opdrachtgever is, zal de investe-

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1