öe Chinese p&peq&dJ Eéndagsrestaurant Soete Inval snel uitverkocht Wethouders Moerkapelle krijgen eigen portefeuille Vliegend huiswaarts Pappie en de automatische stuurman Winterprogramma Christen Vrouwen FRA VA-KO’s Laatste examens Vrouw overlijdt na val van trap Weer prijs voor Duitse herder Jaarvergadering Chr. Besturenbond zwemdiploma’s Kunststichting krijgt subsidie WADDINXVEEN De kunststich ting Waddinxveen heeft voor dit jaar van het ministerie voor cultuur recreatie en maatschappelijk werk een subsidie toegekend gekregen van duizend gulden. Het bericht van toe kenning heeft lang op zich laten wachten in verband met de kabinets wijziging en de daarmee gepaard gaande verandering van ministers- portefeuilles. Met deze subsidie kan de Kunststichting op haar beurt weer de door particulieren aange kochte werken van gesubsidieërde kunstenaars die dit seizoen in Wad dinxveen hebben geëxposeerd. Bejaardensoos in Noordbrabant I in brand ftetto opbrengst duizend gulden J. Bejaardentehuis geheel bewoond Voorlichting over de tomatenteelt Jaarvergadering plattelandsvrouwen Landbouwmachine Pagina 2 Het Aankleedpopje Fra-Va-Ko’s f 1.— haar garderobe f 1.35 B Hoofdstak 15 Ir. 39 Moerkapelle Vancouver 6 WARENHUIZEN s I 5 t Puzzelrit WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 15 september 1966 in door Earl Derr Biggers vertaald door P. Oreille COC. MMirm rooMocn «rvtxn ff - (wordt vervolgd) SO-HS Eikenlaan, leplaan, W'veen Telefoon 2401 b.g.g, 2184 Fra-Va-Ko’s lage prijzen nopen tot kopen D. v. d. Spek (SGP): loco- burgemeester J. Hoegerdyk (Chr. Staatk. Samenw.): spreekuur °I voor naar lange van I C I c 1 S] V (c T Het seizoen 66/67 wordt op 10 mei besloten met een bijeenkomst waar bij het bloemen schikken weer eens aan bod komt. Alle vergaderingen beginnen om half acht. WADDINXVEEN Een ongeluk kige val van een trap in de woning van de familie R. aan de Vondellaan heeft vorige week donderdagmiddag het leven gekost aan de 26-jarige mevrouw R. W. van Dongen-Wit- kamp uit Zeist. Mevrouw van Don gen, die op bezoek was, had haar twee maanden oude baby op de arm toen zij de val maakte. Zelf kreeg zij dusdanige ernstige inwendige ver wondingen, dat zij nog tijdens het transport naar het ziekenhuis in Gouda overleed. De baby bleef onge- WADDINXVEEN De dertien maanden oude Duitse herder Centa von der Estherlager van de heer Haan uit Waddinxveen heeft tijdens de in Barneveld gehouden interna tionale tentoonstelling een eerste prijs gekregen in de jeugdklasse. Centa is een dochter van Bianca, die al eerder vele prijzen in de wacht sleepte. gekomen, lichte schrijver WADDINXVEEN De jaarlijkse algemene vergadering van de Chris telijke Besturenbond van het CNV, afdeling Waddinxveen wordt ge houden op maandag 19 september a.s. in het CNV-gebouw aan de Dorps straat. Aanvang 19.45 uur. MOERKAPELLE Voor de eer ste maal in de geschiedenis van Moerkapelle krygen de wethouders afzonderlijke onderdelen van het bestuur der gemeente te behartigen. In een vergadering van het college van B. en W., die donderdag werd gehouden, werd afgesproken dat de herkozen wethouder D. van der Spek (54) van de Staatkundig Gerefor meerde Partij de portefeuilles van openbare werken en het grondbe- WADDINXVEEN Vandaag hebben de laatste bewoners van het bejaardentehuis Souburgh aan de Juliana van Stolberglaan hun appar tementen betrokken. Thans verblij ven in het nieuwe tehuis, waaraan de laatste hand wordt gelegd, 98 be jaarden. Het gebouw is nog niet geheel klaar. Aan de recreatiezaal, de aula, de ziekenkamers etc. wordt nog ge werkt, terwijl ook de tuin nog lang niet gereed is. Over de officiële ope ningsdatum tast men nog volledig in het duister. gereformeerde kerk in Groenswaard. werd. Bij de brommers waren dezelfde prijzen te verdienen. De uitslag luid de hier: 1. A. Littooij 128 strafpunten 2. W. Grootendorst 186, 3. Truus de Vlaam 187, 4. Marijke Roubos 188 en 5. Louise Boersma 190. Winnares bij de fietsen was Sjanneke van der Veen met 116 strafpunten. Zij kreeg ook een mand met levensmiddelen. Tweede werd Maarten van Veen (134), derde Hanneke de Wilde (151), vierde Jelis van Kooten (158) en vijf de Piet van Kooten (159). Delaney hem bedreigde, maar nog van iets anders ook. Moord! De troep valt aan - hij moet afkopen. Zij willen geld - en de paarlen. Zij dwingen Madde nte te lefoneren, dat het halssnoer onmiddellijk hierheen ge zonden moet worden. Wanneer deed hij dat, Eden?” ’’Verleden Donderdagmorgen.” ”Zie je - wat heb ik gezegd? Dus, toen hij van zijn ake lig nachtelijk uitstapje terug kwam. Ze hadden hem in hun macht - ze persten hem af, wat ze konden. Eerst was Madden even dol als zij op het halssnoer, hij wilde de zaak afhandelen en dan vertrekken. Het is niet prettig te blijven op een plaats, waar je een moord hebt gepleegd. In de laatste dagen kwam zijn moed weer boven, hij stelt uit, probeert te ontkomen. Ik heb wel met hem te doen.” Holley wachtte even.” Nu, dat is mijn idee. Wat denk je ervan, Charlie?” Chan zat Madden’s onvoltooide brief in zijn handen te draaien. ’’Klinkt goed”, erkende de speurder. ’’Maar, hier en daar rijzen bezwaren.” ’’Bijvoorbeeld?” vroeg Holley. ’’Madden is groot man. Delaney en deze anderen nie mand van betekenis. Hij kon verklaren hij afperser do den in zelfverdediging.” nen het ons voorstellen. Madden zit die brief aan zijn dochter te schrijven. De deur gaat open - er komt ie mand binnen. Zeg. Delaney, de man, waar P. J. al ja- ren bang van is. Madden schuift de brief haastig tus sen de bladen van het vloeiboek. Hij spring op, weet, dat het er nu op aankomt. Er volgt een twist, en al hee gauw zijn ze op de een of andere manier in Thorn’s kamer gekomen, en Delaney ligo dood op de vloer. Dan - het probleem, wat ze zullen doen met het lijk. Dit wordt ’s morgens opgelost. Madden komt, moe en uitgeput op de ranch terug, en beseft, dat hij Thom nu niet kan ontslaan. Hij moet vrede sluiten met de secre taris. Thom weet te veel. Wat zeg je ervan, Charlie?” ”Er is overvloed van logica”, erkende Chan. ”Ik zei vanmorgen al, dat ik een paar ideeën over de zaak had”, ging de redacteur voort. ”En alles wat van daag is gebeurd, leidt er toe ze te bevestigen. Ik zal je mijn theorie nu vertonen - als je er naar wilt luiste ren.” ’’Voor de dag er mee”, zei Bob. ’’Voor mij is nu alles zo klaar als een zonsopgang in de woestijn”, ging Holley voort. ’’Laten we het nog eens nagaan. Óm te beginnen, is Madden bang van Delaney Waarom? Waarom is een rijk man bang van iemand? Afpersing, natuurlijk. Delaney weet iets van hem - mo gelijk iets, dat voorgevallen is in dat speelhuis in Ney York. Thom is niet te vertrouwen - ze hebben al meer kwestie gehad en hij haat zijn patroon. Misschien is het zelfs zo ver gekomen, dat hij zich heeft aangesloten bij Delaney en zijn vrienden. Madden koopt de paarlen De bende hoort ervan, en besluit op te treden. Waar kan dat beter dan hier in de woestijn? Slappe Flip gaat naar San Francisco; Delaney en de professor komen hier, Louie, de oude trouwe huisbewaarder, wordt weg gelokt door Slappe Flip. Alles is gereed. Delaney komt met zijn bedreiging. Hij eist de paarlen, geld, allebei. Er volgt een twist, en ten slotte wordt Delaney, de af perser, gedood door Madden. Heb ik het zo goed tot zo ver?’ ”He’t klinkt aannemelijk,’ gaf Bob toe. ”Nu, stel je voor,’ wat er gebeurt. Toen Madden Dela ney gedood had, dacht hij waarschijnlijk, dat Jerry al leen gekomen was. Nu ontdekt hij, dat er een bende is. Zij hebben niet alleen de kennis van de feiten, waarmee naar het gegons in zijn oren te luisteren, toen sprong hij met een grauw overeind en stortte zich op Ah Sing. ’’Glote bluut kleine kokkie geen kwaad doen!” verzocht Ah Sing haastig, ”klets-boem-smak was maal een glapje!” Het was echter duidelijk aan Geldjeslijmer te zien dat hij de grapjes van kleine kokkie niet waardeerde! WADDINXVEEN Voor de tweede en laatste maal is er zaterdag in het zwembad aan de Kanaaldijk gezwom men voor de zwem- en zwemvaar- digheidsdiploma’s. Voor het diploma- zwemmen bestond van de zijde van de ouders dit keer veel belangstel ling. Examinatoren waren de heren C. A. Noorlander diploma-consul in de kring Gouwe-Rijnstreek van de KNZB, v.d. Berg bondsofficia] en A. J. Troost badmeester. De laatste kreeg na afloop door enkele ouders en een paar exami- nandussen bloemen en geschenken aangeboden voor de moeite die hij zich de afgelopen maanden heeft ge troost de kinderen de zwemkunst bij te brengen. De heer Troost vond de hem bewezen eer te veel. ”Het be hoort nu eenmaal tot mijn taak kin deren les te geven, ”zei hij. Voor het diploma bewijsz wem- proef waren 34 kandidaten. Hiervan werden zes afgewezen. De gelaagden zijn Marjoke Glasbeek, Francis v.d. Capelie, Joke van Gils, Marijke Vos kuilen, Meta Breedijk, Annette Schulte, Mirjam Mulder, Hans van Latensteijn, Lenie Both, Marthy Be- nink, Jolande Rijnsburger, Loes Deurloo, Wilma Kieft, Jolanda de Bruin, Heleen Marchand, Saskia Struijk, Bert Bosman, Matje Met ten, Marianne Janmaat, Simy Os kam, Heleen Groeneveld, Janrrie Ver hoeff, Tom v.d. Berg, Theo van Zwieteren, Antje Winters, Marjo de Bruin, Netty de Lijster en Hans Wessels. Voor het diploma geoefend zwem mer waren zeventien kandidaten. Eén moest worden afgewezen. Geslaagd zijn Saskia de Bruin, Hanneke v.d. Steen, Astrid Mulder, Marijke Stui ver, Kees Buurman, Aat de Vos, Rachel Hardendood, Joske v.d. Berg, Marjolein v.d. Berg, J. op ’y Hof, Tonny Brandse, Lydia Bonte, Anje Plaisier, Adrie Verhoef, Anneke Broer en Ad Wessels. Van de zes kandidaten voor het zwemvaardigheidsdiploma 1 slaag den slechts Johanna Kok en Tanny Noteboom. Voor het zwemvaardig heidsdiploma 2 slaagden daarentegen vier kandidaten, t.w. Leo van den Roovaart, Elly Kuipers, John Klei weg en Dick Russner. Voor de di ploma’s 3 en 4 slaagden respectieve lijk Wil Rupke en Piet Kloet en Joke den Adel. Het proefstation voor de groente en fruitteelt onder glas in Naaldwyk zal op donderdag 29 september a.s. in de grote zaal van de Stadsdoelen, Verwersdyk, in Delft een voorlich- tingsmiddag over de tomatenteelt organiseren. Na de opening door de voorzitter van het proefstation, de heer N. P. v.d. Berg zal ir. E. Kooistra van de IVT uit Wageningen een couserie houden over het onderwerp ’’Ont wikkelingen in het rassensortiment van de tomaat.” De heer J. H. Groe- newegen spreekt vervolgens over de ’’Klimaatsregeling bij tomaten.” Na de pauze is er een forumdis cussie onder leiding van de directeur van het proefstation, ir. W. van Soest. Tenslotte bespreekt dr. W. Kemmers van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen de markt positie van de Nederlandse tomaat. scheid, dat toch ook niet meevalt. Even voor vier uur Canadese tijd taxiet het vliegtuig de start baan op. Het wordt een fijne reis, want het is aanmerkelijk gerieflij- ker nu de 94 passagiers van de heenvlucht over twee vliegtuigen zijn verdeeld. We mogen ’’Daar moeten we op het verkeerde spoor zijn geweest. Deze nieuwe theorie is veel beter. Wat heeft De Lisle nog meer verteld? Na de avontuur met Delaney, wa ren Madden en Thom heel de nacht weg. Waar zijn ze geweest?” Chan zuchtte. ’’Niet goed nieuws, dat lijk va Delaney weeggevoerd, ver van deze plaats.” ”Dat vrees ik ook”, zei Holley. ”We zullen het nooit vinden zonder de hulp van iemand, die er van weet. Er zijn honderd eenzame kloven in de nabijheid, waar die Delaney in kon verdwijnen, zonder dat ooit iemand er enig vermoeden van had. We moeten doorgaan en de zaak uit werken zonder dat gewichtige bewijs - het lijk van Delaney. Maar er zijn heel wat mensen in betrok ken, en voor we klaar zijn kan er wel een gaan klik ken.” Chan zat aan Madden’s schrijftafel en liet een groot vloeiboek doelloos door zijn handen gaan. Plotseling straalden zijn ogen, en hij begon tussen de bladen te zoeken. ”Wat is dit?” zei hij. Ze keken en zagen in de mollige hand van de speurder een groot blad papier, gedeeltelijk beschreven. Chan las het zorgvuldig door en gaf het aan Bob. De brief was geschreven in een flink, mannelijk handschrift. ”De datum is verleden Woensdagavond”, zei Bob. Hij las: ’’Lieve Evelyn, Ik wil je op de hoogte stellen van wat er hier op de ranch voorgevallen is. Zoals ik je al meer heb ge zegd, Martien Thom en ik staan sedert een jaar niet op goede voet. Vanmiddag is het tot een uitbarsting gekomen, en ik heb hem uit mijn diens onslagen. Morgen ga ik met hem naar Pasadena, en als we daar zijn, gaan we voorgoed uiteen. Natuurlijk weet hij veel dingen, die ik wou, dat hij niet wist, anders had ik hem al een jaar geleden weggestuurd. Hij kon weleens last veroorzaken, en daarom waarschuw ik je, voor het geval hij zich in Denver mocht vertonen. Ik ga deze brief vanavond zelf in de stad op de post doen, want ik wil niet, dat Thom er iets vanweet...’ Daar eindigde de brief. ”Hoe langer hoe beter”, zei Holley. ’’Weer enig licht op wat er verleden Woensdagavond gebeurd is. We kun- wat!” Meteen trok de kok een ba naan van de tros en gooide die voor de voeten van de verrader lijke scheepsbouwer. Hierdoor kwam het, dat de eerste stap, die Geldj eslij mei aan boord van de Kraak zette, niet bepaald een ge- lijkkige voor hem was. Hij gleed een paar meter op de glubberige banaan voort en maakte toen een smak op het dek, die ieder ander een hersenschudding zou hebben bezorgd. Even zat hij beduusd In het bestuur van de stichting is een vacature ontstaan door het ver trek van secretaris W. Bulten, die door verhuizing zijn functie heeft moeten neerleggen. WADDINXVEEN De Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen af deling Waddinxveen houdt op woensdag 21 september a.s. haar jaarvergadering in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stations straat. Op de agenda staat o.m. een bestuursverkiezing. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte zal zuster De Boer van het Groene Kruis een voordracht houden over het werk dat door deze kruisvereniging Waddinxveen wordt gedaan. WADDINXVEEN Met een bij eenkomst in het gereformeerd vere nigingsgebouw aan de Stations straat is gisteravond het wintersei zoen van de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Christen Vrou wen Bond begonnen. Tjjdens deze vrjj redelijk bezochte avond gaf me vrouw C. M. Groot Enderink-v.d. Tas uit Maasland een byzonder ver helderende uiteenzetting over het beroemde werk van de bekende schrijfster W. den Hollander-Bron- der ’’Land van zon en wjjn.” De tot en met mei te houden maandelijkse bijeenkomsten van de christen vrouwen zijn gevuld met een aantal bijzonder aantrekkelijke on derwerpen. De vergaderingen vinden beurtelings plaats in het gebouw aan de Stationsstraat en in het hervormd wijkgebouw in de Esdoomlaan. Op 19 oktober spreekt ds. J. van Dijk uit Den Haag over het onder werp ’’Mijn moeder begrijpt me niet en met mijn vader kan ik niet pra ten.” Over ’’Mijn reizen met de ko ningin” houdt mevrouw Schoneveld uit Rijsoord een lezing op maandag 14 november. nu heel mooi. Van die hoogte ziet men ook de wonderlijke loop van de rivieren en de ligging der bergen en grote me ren hoog in het gesteen te. Na een uur vliegen zitten we boven Prince George, nog een uur en Port. St. John is bereikt Het landschap wordt nu nog mooier door de ver scheidenheid van de ge wassen. Groene akkers tussen rijpend graon. Op sommige plaatsen is het al gemaaid en ligt het stro in rechte lange stro ken. Van de buitenkant af zo naar binnen ge maaid lijkt het een prachtig tapijt, waar je niet op uitgekeken raakt. Na de heerlijke war me maaltijd om zes uur vliegen we over een vlak landschap met gro te meren en rivieren. Van onze ruim vier kilo meter hoogte konden we in een van de wateren een waterval herkennen aan het witte schuim. WADDINXVEEN Het was zaterdagmiddag in en rond het gereformeerd verenigingsgebouw aan de Stationsstraat een drukte van belang bij het één- dagsrestaurant De Soete Inval dat de dames van de gereformeerde vrouwen vereniging daar hadden ingericht. De opbrengst van het groots aangepakte spektakel mocht er ook zijn. Bruto incasseerde de vrouwenvereniging ruim 1700, waarvan na aftrek van alle kosten ongeveer duizend gulden over schiet voor de bouw van de nieuwe Gelijktijdig was de Stationsstraat het startpunt voor de tachtig deelne mers aan de puzzelrit die in het ka der van de gereformeerde jeugd- week werd gehouden. In het restau rant werden zij ingeschreven en kon men zich tegelijkertijd te goed doen aan de vele lekkernijen die de vrou wenclub daar voor ’billijke’ prijzen had uitgestald in verschillende stands. Tijdens de puzzelrit was het nog vrij rustig. Veel gezinnen kwamen een kijkje nemen aan de dertien ta fels. Na afloop van de rit werd het aanmerkelijk voller in de zaal. De ’diensters’ kregen het extra druk om de dorstige kelen te laven met bier en frisdranken. De andere dames beijverden zich om de stands zo snel mogelijk uitver kocht te doen raken. Dat lukte vrij spoedig. Om zeven uur was De Soete Inval zo goed als uitverkocht en daarmee ook afgelopen. De puzzelrit voor auto’s, brom mers en fietsers verliep vrjj vlot. De deelnemers haalden zich weinig strafpunten op de hals. De heer C. van Kooten, die buiten mededinging meereed, liet zich by de auto’s de minste strafpunten welgevallen (20). De wisselbeker kwam in handen van de heer A. van Veen die 43 strafpun ten had. Daarmee kwam een eind aan de heerschappij van de heer J. van Kooten, die nu op de tweede plaats eindigde met 111 strafpunten. Samen met nummer drie, de heer De Wolf (136 punten) kregen zij een mand met levensmiddelen. De heren A. Littooij en S. J. de Jong (resp. vierde met 143 en vijfde met 170 strafpun ten) namen een kip in ontvangst. Chocola was er voor de heer H. van Nielen, die met 176 strafpunten zesde zelf onze plaatsen zoeken en dat wordt natuurlijk een stoel bij het raam. Van een hoogte van 4200 meter zien we nu de plaatsen waar we tij dens onze trips geweest zijn. Sommige punten zie je nu nóg beter dan op de grond. Toen we in de auto zaten merkten we bijvoorbeeld niet dat we een lange bocht maakten van veertig mijl en haast weer op ons uitgangspunt te recht kwamen. Van het vliegtuig uit zien we dat 50. Met een grote tros bananen liep Ah Sing over het achterdek ’’Ikke lekkele bananenpudding maken,’’mompelde hij tevreden, ’’feestpudding omdat wij goed dool de liffen kwamen.” Maar op eens bleef hij stokstijf staan en staarde verschrikt naar een don kere gestalte, die met een mes tussen de tanden aan dek klom. ’’Datte Geldjeslijmel, de schulk!” mompelde Ah Sing benauwd, ’’gauw, gauw, ikke moet doen De jaarlijkse kerstwijding vindt plaats op 21 december. De eerste bij eenkomst in het nieuwe jaar is op 18 januari. Dan houdt ds. K. J. H. Burgy uit Den Haag een causerie over de Jehovah’s getuigen. Op 15 februari wordt de jaarver gadering gehouden. Mevrouw J. C. Anema-Kuyken uit Den Haag heeft het op 15 maart over de karakters van de vier Evangelisten. 19 april is de datum waarop dé Waddinxveen- se vrouwen veel wetenswaardigs te horen zullen krijgen over ”Het leven van de vrouwen in Zwitserland.” Mejuffrouw B. Plaizier uit Oegst- geest weet daar bijzonder veel van en zal haar inleiding verluchten met dia’s. WADDINXVEEN Vrijdagavond moest de Waddinxveense brandweer uitrukken om een brand in een land- bouwcombine te blussen. De combi ne was op een bedrijf langs de Pias weg aan het werk, toen plotseling de motor in brand vloog. De brandweer kon het apparaat voor al gehele ver nieling behoeden. Alleen de motor brandde uit, wat een schadepost van ongeveer vierduizend gulden bete kende. WADDINXVEEN Van het zelf- gespaarde geld en de opbrengst van de traditionele verkoopmiddag heb ben de leden van de Waddinxveense bejaardensociëteit verleden week hun jaarlyks uitstapje gemaakt ’s Morgens om half tien vertrokken de twee bussen voor de lange rit naar de Moerdijkbrug en Noord Brabant. De omstandigheden voor het reisje a waren uitstekend. Het zonnetje liet a zich op deze nazomerse dag van haar beste kant zien en nergens was het bijzonder druk. De eerste maal hielden de bussen halt in Drimmelen waar de bejaar- den in café-restaurant De Biesboseb de koffie gebruikten. Daarna voerde de reis verder naar Groot-Speyck in a Oisterwijk. Hier stond de bekend? B Brabantse koffietafel gereed. De eet lust van de bejaarden was opper best op deze dag, want de lunch werd alle eer aangedaan. Na het eten maakte het gezelschap B een wandeling door de mooie, stille bossen en vennen van Oisterwijk I Onder leiding van de heer R. Gayke- j ma deden de bejaarden om weer een B beetje fit te worden een kwartiertje B gymnastiek. Op de terugreis reden de bussen 1 langs een omweg naar Elfhoeven in B Reeuwijk. Een blik op het pittoreske 8 Reeuwijkse waterlandschap vormde het eind van de bijzonder geslaagde J reis. De jaarlijkse verkoopmiddag ten „T bate van de bejaardenreis zal dit B jaar aan het eind van oktober wor den gehouden. ”Dat kon hij - als hij Thom maar achter zich had, B Maar de secretaris is hem vijandig gezind, en zo kun-B nen dreigen het anders te vertellen. Bovendien, bedenk dat ze niet alleen de moord op Delaney tegen hem in-B brengen. Er is ook nog, wat Delaney van hem wist/' I Chan knikte. ”Zo heel waar. Nog één feit, dan zal ikB ophouden met mijn beestachtig afkeuren. Louie, langB in vertrouwen van Chinese papegaai, wordt gedood B Toch gaan Louie op Woensdagmorgen naar San Francisco, twaalf uren vóór tragische nacht. Is nietB zijn moord dan een nutteloos gebaar?” Holley dacht na. ”Ja, dat is iets. Maar hij was de vriend® van Madden - een goede reden, dat ze hem daar nietB wilden. Zij hadden hun slachtoffer liever alleen e.iB hulpeloos. Misschien sta ik niet sterk hier. Anders houdB ik vast aan mijn theorie. Je hecht er niet zoveel aan alsB ik.” Chan schudde het hoofd. ”Om één reden slechtsB Lange ondervinding heeft geleerd, dat -noodlottige volgen kunnen verschijnen, als ik te verslaafd raad aan theorie. Dan ik trachten, kan ik alles passend ma-B ken. Eerste, wat ik zie - theorie ontploffen in mijn gc"H zicht met grote knal. Veel beter heb ik bevonden mijiB gemoed vrij te houden.” Na een reis van drie maanden is het echt paar Lindhout van de Zyde in Moerkapelle weer thuis. Hieronder volgen de nog wat in drukken uit de fascine rende Nieuwe Wereld. Aan de tiendaagse trip die nog op het program ma stond vlak onze terugreis Holland zijn we niet toe omdat een ongesteldheid dezes parten speelde. Gelukkig bleek de ziekte van kortston dige aard. Op ons gemak hebben we toen de dag van de terugreis maar af gewacht. We hebben een prachtige vakantie achter de rug, maar toch ...na die drie maanden krijgt het verlangen om weer eens thuis in Hol land te zijn bij onze zes kinderen de overhand in deze rustige dagen. In de voorgaande weken hebben we voor heim wee geen tijd gehad. En dan komt het af drijf zal beheren en dat de heer J. Hoogerdijk (66), eveneens opnieuw benoemd voor de Chr. Staatk.Samen werking, sociale zaken, onderwijs en woonruimte-aangelegenheden voor zijn rekening zal nemen. De overige zaken berusten als vanouds van de burgemeester. Loco-burgemeester blijft wethouder Van der Spek. Wethouder Hoogerdijk zal elke maand op een nog nader bekend te maken tijdstip spreekuur houden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2