OPZICHTER F.M.van Tol en P.Lips: indrukwekkend aantal openbare functies Beatmarathon mislukt Niet nJP voor beat Bouwteam wil goedkope huizen in Groenswaard Nieuwe college heeftj ondankbare taak op schouders^ opgenomen Vader Van lol Verhoeff neemt was V erzetsman lid Herv. Kerk en socialist WONINGINRICHTING! Kleiweg 27 Gouda tel. 32121 (voor 1945) ook wethouder Oliebollenactie VO en JVO succes vung produktie over "3H WONINGBOUWVERENIGING de i it- „WADDINXVEEN” Paartjes bezorgden trein vertraging OK ff A en Sliedrecht deden goede zaken op najaarsbeurs GESPECIALISEERD IN STIJLMEUBELEN II SPREEKUUR WONINGZOEKENDEN Geen werk Kaashandel donderdag 15 september 1966 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART 6 Het Bestuur van de WADDINXVEEN roept sollicitanten op voor de funktie van ZEVENHUIZEN be- DIVERSEN BIOSCOPEN IN GOUDA eens twee jaar. Daarna was verder voorradig. en EXPOSITIES ook bnk Zaterdag 17 september: Gouwerit MABC Gouwerijders. Vrijdag 16 september: Ledenvergadering Landbouwjongeren Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. et in ap He Schriftelijke sollicitaties worden ingewacht bij de secretaris der vereniging, p./a. Stationsstraat 59 te Waddinxveen. Geen bezoek dan na oproep. plotseling van Van 4 tot en met 22 oktober: Waddinxveen - Schilderijen en teke ningen van mej. Fraissinet (Den Haag), Boekhandel Veldwijk (te be zichtigen tijdens de winkeluren). Tot en met 31 oktober: Waddinxveen Beeldententoon stelling in het Warnaarplantsoen. Zaterdag 17 september: Dansavond met De Maskers, Kunst min Gouda, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 1 oktober: Puzzelrit (IJssel- en Lekstreek) Sky- masters, start Hotel Vos. Donderdag 15 september: Schaakcompetitie WSV, ger.ver.geb., aanvang 20.00 uur. Taptoe Voorwaarts, Concordia, KVT en Vriendschap, schoolplein Oranje- laan, aanvang 20.30 uur. Onderling toernooi tennisclub Wad dinxveen, terrein Warnaarplantsoen. Zondag 18 september: Onderling toernooi tennisclub Wad dinxveen, terrein Warnaarplantsoen. Maandag 19 september: Jaarvergadering Chr. Besturenbond, afd. Waddinxveen, CNV-gebouw, Dorpsstraat, aanvang 19.45 uur. Zondag 25 september: Onderling toernooi tennisclub Wad dinxveen, terrein Warnaarplantsoen. Zaterdag 1 oktober: Feestavond tennisclub Waddinxveen manege Piasweg, aanvang 20.00 uur. Floralia ’66, Jan Ligthartschool, aan vang 15.00 uur. Onderling toernooi tennisclub Wad dinxveen, terrein Warnaarplantsoen. Zaterdag 24 september: Opening garage Van den Akerboom aanvang 14.00 uur. e e 'je an as k g n ig ;e t- en r- ch de in 'ch in ii- se »k rt. en rit d- ir m Dinsdag 4 oktober Opening expositie mej. Fraissinet, Boekhandel Veldwijk, aanvang 20.15 uur. I. v n n r e e r Woensdag 21 september: Bejaardenmiddag, Herv. Wijkgebouw Esdoornlaan, aanvang 14.30 uur. Jaarvergadering Plattelandsvrouwen Geref. veren, gebouw, aanvang 20.00 uur. ik £- I er. 1 tje 1 Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden zal worden ge houden op woensdag 21 september van 19.00 tot 20.00 uur in het ge bouw van sociale zaken (achter het gemeentehuis). Vervolg van pag. I ring van zes tot zeven miljoen gul den echter te riskant vinden,wan neer onzekerheid bestaat over de verkoopmogelijkheden. Bij overna me door een belegger van deze com plexen wordt aan die onzekerheid meteen een einde gemaakt. Ook in beleggerkringen is men echter terug houdend en zal men zich nog wel even bedenken, voordat een beslis sing wordt genomen. Burgemeester C. A. van der Hooft denkt ook nog aan de mogelijkheid om te proberen de premieflats om te zetten in woningwetbouw, om op die manier de continuïteit bij de bouw te waarborgen. Overigens is de burgemeester van mening, dat de hoge rentevoet we- iswaar op dit ogenblik een negatieve invloed heeft op de verkoop van wo ningen, maar dat er na verloop van enige tijd toch wel weer een ople ving zal komen, zodra men aan de hogere rentevoet gewend is geraakt en tevens blijkt, dat er niet meer op een renteverlaging kan worden ge rekend. Het thans vijftien jaar bestaande Waddinxveense bedrijf heeft de laatste jaren vele moderniseringen en uitbreidingen ondergaan. Met de op dit ogenblik in aanbouw zijnde nieuwe fabriekshal zal het bedrijf een totaal vloeroppervlak krijgen van 4500 vierkante meter. Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15.00, 19.00 en 21.00 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: Freddy, dieren en sensaties (a.l.) zo. 19.00 en 21.00 uur, di. en wo. 20.15 uur: Bekentenis van een prostituee (18). meeste gevallen de financiering on- verkomelijke problemen bleek op te leveren. Onder de financieringsproblema- tiek leiden trouwens ook nog andere objecten, zoals de winkelbouw aan de Brederodelaan, waarvoor alle plannen rond zijn maar waarvan de uitvoering thans op zich laat wach ten. I '1 Jl ZEVENHUIZEN Volksonderwijs en Jong Volksonderwijs hebben het Afgelopen vrijdag en zaterdag bij zonder druk gehad met de verkoop van de oliebollen die huis aan huis werden verkocht. De actie is een bij zonder succes geworden. Er werden bijna negenduizend oliebollen ge bakken. Volksonderwijs bracht die in ongeveer 1500 zakjes aan de man. Jong Volksonderwijs organiseerde in de avonduren een puzzelrit voor auto’s, motoren, bromfietsen en fietsen. Ruim tachtig equipes namen aan deze moeilijke tocht deel. Geen der deelnemers wist de finish met ’blanco strafregister’ te bereiken. De rit begon iets te laat, waardoor nog al wat deelnemers het eindpunt,Ho tel Vos, pas in de donker bereikten. Na afloop van de rit bleven vele deelnemers in Hotel Vos bijeen, waar zij dansten op muziek van het combo The Newports onder leiding van P. van Klaveren. De uitslag van de puzzelrit was: Auto’s en motoren: 1. C. Nobel uit Zevenhuizen 206 straf-, punten (wisselbeker), 2. L. v.d. Wilt 300, 3. D. van Laren 484, 4. J. Bos 520 en 5. H. Metselaar 545. Bromfietsen: 1 .J. van der Wel 256 strafpunten, 2. J. Eindhoven 257,3, C. van Dorp 250 en 4. P. Reijm 442. Rijwielen: 1. Mej. J. v.d. Wel 315 strafpunten, 2. J. Eindhoven 257, 3. 360, 3. mej. M. de Wilde 383 en 4. A. Metselaar 384. dit college beslist evenveel, zo niet meer, werkkracht en attentie eisen. Of deze moeilijke, ondankbare taak op de juiste schouders is gelegd valt van tevoren moeilijk te beoor delen. Ook daarna zal dat moeilijk zijn. Wel staat vast dat zowel de heer Van Tol als de heer Lips met ijver en ambitie het wethoudersschap zullen waarnemen. Beiden hebben maatschappelijk en politiek een indruk wekkende achtergrond en een beslist brede kijk op alle zaken die zich in onze gemeenschap voordoen. Voor beiden betekent hun verkiezing tot wethouder de bekroning van langdurige carrières, maar veel eer der beschouwen zij hun nieuwe functies als het begin van een nieuwe periode, die méér van hen zal vergen, dan alleen maar deel-uitmaken-van-het-college. Donderdag 29 september: Voorlichtingsmiddag tomatenteelt, Stadsdoelen Verwersdijk, Delft, aan vang 14.00 uur. Tol zoonlief naar de ulo. Deze was daar - toentertijd! - in het geheel niet van gediend en hield het slechts twee jaar vol. De jonge Van Tol toog aan het werk op vaders bedrijf. Op latere leeftijd volgde hij nog de tweejarige landbouwschool. Daarna kwam de militaire dienst. In 1937 begon de heer Van Tol een eigen kaashandel. Die bestaat thans nog. Van het gezin van acht kinderen (het echtpaar Van Tol-Boonstoppel trouwde in ’40) werken er thans twee mee in het bloeiende bedrijf. WADDINXVEEN Twee met hun uit Waddinxveen afkomstige geliefden tussen de rails wandelende Turken bezorgden zondagmiddag een trein van Gouda naar Waddinxveen zeven minuten vertraging. De be stuurder van de om vier minuten over vier uit Gouda vertrokken trein ontdekte nabij het viaduct van de Rijksweg mensen op de spoorbaan. De wandelaars hadden zoveel aan dacht voor elkaar, dat ze de nade rende trein niet hoorden en daar door de bestuurder dwongen het treinstel tot stilstand te brengen. De Rijkspolitie heeft naderhand proces verbaal tegen de betrokkenen opge maakt. WADDINXVEEN Het nieuwe college van B. en W. heeft vorige week in onderling overleg de portefeuilles verdeeld. Het resultaat vindt u op de voorpagina. Het is duidelijk dat dit college onder aanmerkelijk minder gunstige omstandigheden van wal steekt dan het vo rige in 1962. De financiële en economische terugslag in het gehele land missen hun uitwerking niet op de goede gang van zaken in Waddinxveen. Burgemeester Van der Hooft zei terecht dat de vorige zittingsperiode de belangrijk ste was. Alle plannen waren immers vastgesteld? De taak die de nieuwe wethouders op zich hebben genomen mag dus in creatief opzicht minder zwaar zijn, het zoe ken naar wegen om al die gereedliggende plannen te verwezenlijken binnen een redelijk tijdsbestek zal van Van 13 tot 30 september: Waddinxveen - Schilderijen van Piet de Vries (Den Haag), Boekhan del Veldwijk (te bezichtigen tijdens de winkeluren). Vrijdag 16 september: Feestavond personeel Leyland/Ver- heul, Kunstmin Gouda, aanvang 20.00 uur. Eisen: leeftijd kandidaten boven 30 jaar; leidinggevende kwali teiten; bouwtechnische opleiding en ervaring. Geboden wordt: vaste werkkring; honorering volgens C.A.O.; prettige arbeidssfeer. Voor het verkrijgen van woonruimte kan medewerking worden verleend. Taak: het organiseren van het onderhoud der woningen, (o.m.) het toezicht houden op werken die door derden aan het woningbezit der vereniging worden verricht, het leiding geven aan personeelsleden en het verrichten van controle tijdens en na uitvoering van herstelwerken. De Woningbouwvereniging „Waddinxveen” beheert 850 woningen, welk aantal zich in de naaste toekomst kan uitbreiden. De ver eniging heeft thans zes personeelsleden. Tot en met 2 oktober: Gouda Collectie Van Baaren, Catharina Gasthuis (te bezichtigen op werkdagen van 10.00 tot 17.00 en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur). Thalia: do. en vr. 20.15 uur, za. 18.45 en 21.15 uur, zo. 14.30, 16.45, 18.45 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 21.15 uur: James Bond in Thunder ball (14). en I in I ke I ide I ;de 1 ;en 1 dit I JT- Waddinxveen kent hem zolangza- merhand wel, de heer P. Lips, de nieuwe wethouder van bedrijven en apenbare werken. In de acht jaren die hij vóór zjjn benoeming tot lid van het college van B. en W. in de raad zitting had heeft hij zich doen kennen als een kritisch en actief be hartiger en verdediger der belangen van elke ingezetene die op welke manier dan ook onrechtvaardig dreigde te worden behandeld. Zijn sociaal-democratische ginselen waren hem daarbij tot lei draad. De nieuwe wethouder was als raaslid ’verdraaid lastig’. Zijn spon tane, soms emotionele reacties zal de publieke tribune nu moeten missen. Wethouder Lips is nog maar ne gen jaar Waddinxvener. Zijn beroep brachten hem en zijn gezin in 1957 naar het - toen nog kleine - dorp aan de Gouwe. Een jaar later zat hij in de raad. De PvdA zette hem als vier de op de kandidatenlijst, waardoor hij eigenlijk niet verkiesbaar zou zijn. Dat pakte anders uit en de stil le hoop van mevrouw Lips vervloog. In de loop der jaren kwam de heer Lips ook met andere instanties in aanraking. Thans is hij voorzitter van de woningbouwvereniging Wad dinxveen en bestuurslid van de ge westelijke federatie Zuid-Holland van de Partij van de Arbeid. Pieter Lips kwam in 1915 op in Oud-Bejjerland ter wereld. In 1928 ging hy van de lagere school naar de technische school, waar men hem het timmervak in het bouwbedrijf bij bracht. Drie jaar later was hij op school althans volleerd. Maar pro beerde in die jaren eens aan ’t werk te komen. De crisis was juist in volle hevig heid losgebarsten en ook Pieter Lips Donderdag 29 september: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. Bungalowpark De bouw van de achttien luxe he renhuizen in het bungalowpark is thans in volle gang. Twee woningen zijn bijna voltooid en zullen spoedig door de bewoners worden betrokken De verkoop hier is vrij voorspoedig gegaan en ondanks de vrij forse prijzen zijn er reeds zestien huizen verkocht. Met de bungalowbouw ter plaatse is het minder gunstig gesteld De diverse plannen, die er aanvan kelijk waren, zijn voorlopig op de lange baan geschoven omdat in de WADDINXVEEN De Waddinx veense meubelfabriek Verhoeff aan de Wilhelminakade heeft met ingang van 1 oktober a.s. de produktie en verkoop overgenomen van de Lind- hout salon- en bergmeubelen van de Meubelfabriek Lindhout N.V. te Rotterdam. Dit laatste bedrijf heeft de meubelproduktie beëindigd en de fabriek voor andere doeleinden be stemd. Enkele leden van de verkoop staf van Lindhout zijn eveneens overgegaan naar Verhoeff. Oudewater, Phythm Group en Wet deze foto van een der beeldengroepen in het War- laarplantsoen won de heer P. Bakker uit de Prinses Irene- straat de door de Kunststich- ;ing Waddinxveen georgani seerde fotowedstrijd voor ama teurs van de in het Warnaar plantsoen tentoongestelde beel den. (foto Sjaak Noteboom). Met uitzondering van de speel goedbranche is de najaarsbeurs 1966 in Utrecht, die deze week haar poor ten sloot, niet bepaald een groot suc ces geworden. De orders zjjn over het algemeen in aantal beneden de verwachtingen gebleven. De enige twee Waddinxveense standhouders, de fabrikanten van houten speelgoed G. Okkerse NV en de sport- en speelgoedfabriek W. A. Sliedrecht deden goede zaken. In tegenstelling tot vele van de fabrikanten op de Utrechtse jaar beurs moest Okkerse op een groot aantal artikelen het etiketje ’uitver kocht’ plakken. Vooral naar de speelgoedwinkels was grote vraag. Er zal bij Okkerse in de maanden voor december nog heel hard ge werkt moeten worden om de binnen gekomen opdrachten compleet de deur uit te krijgen. De heer Sliedrecht toonde zich ter beurze eveneens zeer tevreden over de orderportefeuille die de najaars beurs de firma had opgeleverd. Ook Sliedrecht zal veel moeite krijgen met het verwerken van alle bestel lingen binnen de nog resterende pe riode voor Sinterklaas. wekken dat de beatma- rathon die zaterdag avond in de veilinghal len ten bate van het zwembad werd gehouden een volslagen misluk king is geworden. Organisator J. H. van Wijngaarden kon na het trieste resultaat van zijn moeite in de vorm van nog geen duizend bezoe kers aan het stichtings bestuur van het zwem bad mededelen. Er bleef zegge en schrijve hon derd gulden over voor het goede doel. Niettemin waren de omstandigheden voor een geslaagde beatmarathon ir ink I in- I tiet en >ud als 1 hts. ge- aak na- ge- lijn Schouwburg: za. 15.00 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur De Coyote en het mas ker van Zorro (14); za. en zo. 19.00 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Call-girls van Kopenhagen (18). Donderdag 15 september Blijspel ’’Tweelingbroer gezocht” (Theater), Nieuwe Schouwburg Gouda, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 23 september: Prijsuitreiking jubileumvlucht De Sperwer, ger. ver. geb., aanvang 20.00 uur. scharrelde van het ene werk in het andere, als je het onuitsprekelijke geluk had dat iemand je wilde heb ben. De heer Lips ging verder studeren ’s avonds. Hij koos het bouwteken-, vak, waarvoor hij een vijfjarige avondcursus volgde, en daarna nog leren financieel niet mogelijk. Hij trad wél toe tot enkele jeugdorgani saties van de Nederlands hervormde gemeente in Oud-Beijerland. Hij werd ook lid van de Arjos (de AR- jongerengroep). Zijn rechtsgevoel en vrijheids- drag brachten de heer Lips gedu rende de oorlog in het actieve ver zet. Hij verleende hulp aan onder duikers en riskeerde zodoende tal loze malen zijn leven. De heer Lips was ook lid van de Knok ploeg Hoeksche Waard die de ver bindingen met Noordbrabant on derhield. Halverwege ’44 dook hij onder in Nieuw-Beijerland. Bij de belasting Direct na de oorlog werd hij be stuurslid van de pas opgerichte PvdA. Hij kwam bij de eerste ver kiezingen na de bezetting in de ge meenteraad van zijn geboorteplaats. Men verzocht hem ook mee te helpen bij het werk van de politieke re cherche. In 1947 ging de heer Lips over naar de belastingdienst in Ba- rendrecht. Gezien de slechte erva ring in de dertiger jaren was een overheidsbetrekking bijzonder aan lokkelijk. In 1950 werd hij overgeplaatst naar Numansdorp, waar men hem al meteen in de raad wilde. Dan kon niet meer, maar drie jaar later was het weer zover. In Numan dorp werd de heer Lips ook lid van de classicale commissie voor kerk en samenleving in de classis Dordrecht van de hervormde kerk. Hij was er ook administrateur van de interker kelijke gezinsverzorging. Zaterdag 8 oktober: Herfstconcours hsv. Waddinxveen (prijsuitreiking clubcompetitie). Noch het oorverdo- volop voorradig. Het in de grote steden. De vende lawaai geprodu- was goed weer, de ver- enige conclusie kan lui- -j jvjer j)eat_ bindingen met de veraf- den dat Waddinxveen en vermening- gelegen veilinghal waren omgeving nog lang niet verster- dank zij de busregeling rijp zijn voor dit soort en het van verstrooiing voor beloofde jongeren. We laten in Concurrentie het midden of deze ge- Wethouder van onderwijs en so ciale zaken, tegelijkertijd ook loco- burgemeester is geworden de heer F. M. van Tol, die nog niet eerder in de gemeenteraad zitting had en dus nauwelijks enige politieke ervaring heeft Dit gemis wordt ruimschoots ge compenseerd door de kennis van za ken van de nieuwe wethouder op tal van andere gebieden. Zo is hij sinds 1952 voorzitter van de afdeling Waddinxveen van Christijk Natio naal Onderwijs en sedert twee jaar ook van de Stichting Protestants Christelijk Onderwijs (Groen van Prinstererschool) Beide functies acht de heer Van Tol echter onverenigbaar met zijn huidige positie in de gemeenschap, zodat hij ze zal moeten neerleggen. Voor wat betreft het CNO betreurt hij dat wel een weinig, want over twee jaar hoopt de afdeling het honderdjarig bestaan te vieren en de heer Van Tol was de vierde voor zitter in dat lange bestaan. Plaatse lijk is Waddinxveens nieuwe wet houder ook nog lid van commissie van beheer van de gereformeerde kerk en daarmee samenhangend lid van de financiële commissie voor de kerkbouw in Groenswaard. Ook aan deze hoedanigheden komt om wille van de tijd nu een eind. In 1945 volgde de heer Van Tol zijn vader op als secretaris-penningmeester van de Weegbrugvereniging. Deze had die functie vanaf 1919 tot aan zijn overlijden vervuld. Vader J. van Tol genoot trou wens in Waddinxveen ook om ande re redenen bekendheid. In de derti ger jaren en het begin van de oorlog was hjj nameljjk wethouder van bedrijven. De oudere Waddinxve- ners herinneren zich dat ongetwij feld. De heer Van Tol overleed in 1945. Van de vele, vele andere taken die de heer Van Tol in de loop der jaren op zich heeft genomen noemen we voorts plaatselijk zijn lidmaat schap van de diaconie der gerefor meerde kerk en het voorzitterschap van de Antirevolutionaire kiesvere niging. De wethouder was ook lan delijk voorzitter van de Federatie van Verenigingen van Kaashandela ren en als zodanig weer lid van vele commissies. Dit voorjaar legde hij deze taak na vijftien jaar neer. De heer Van Tol is thans nog voorzitter van de Nederlandse Kaas Unie. ceerd door combo’s en vuldigd door kers en grote geluidsin- voortreffelijk stallaties, noch de enor- programma me chaos aan gebroken kwaliteit. limonadeflesje en pa- ondervond de Waddinx- volgtrekking ten vóór- pierafval na afloop,heb- veense beatmarathon of ten nadele van onze ben ook maar één ogen- dan ook slechts van tieners moet worden blik de indruk kunnen soortgelijke evenementen uitgelegd. Door het uiteenvallen van het combo Just We waren Te Bats naar Waddinx veen gekomen. Verder traden op de Yac Yac 5 uit Oudewater, Rob Hoeke’s Phythm and Blues Group en de Bumble Bees. De tieners die wél waren gekomen hebben zich tijdens het feest voortreffelijk ge amuseerd. Tijdens de beatmarathon, die om streeks elf uur als een nachtkaars uitging, hield de rijkspolitie (zes man sterk) een oogje in het zeil. (foto Sjaak Noteboom) De nieuwe wethouder is een oor spronkelijke Waddinxvener. Hij werd in 1914 in het Gouwe-dorp (aan het Noordeinde) geboren. Twaalf jaar later stuurde vader Van F - j .Pw ■7'ty.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3