en Onblusbare bij wedstrijden een Echtpaar Driesse gezond en tevreden Personeelsvereniging krij gt f 1000 subsidie bezorgde schooljeugd vrolijke zaterdagmiddag brand" IS WONiMGINRICHTIMBI Kleiweg 27 Gouda tel.32121 f 41.000 nu voor Eerste paal bibliotheek Botsing vermeden; toch veel schade EMMY VERHEY GEEFT CONCERT Minister heeft bezwaren tegen bouwplannen Zwembadfoncls Jaarvergadering plattelandsvrouwen Successen voor de Eendraclïtsruiters Geslaagde feestavond bij Verheul Truck in sloot Flor alia-expositie Reclassering is er ook voor u! kijftig jaren lief en leed Twee worpen in één jaar i ook in Moerkapelle Ger. jeugdclubs beginnen weer Pagina 3 Zie onze expositie BURGERLIJKE STAND Speciale aanbieding in Windsor Meubelen Ingenieus Uitslag donderdag 22 september 1966 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART WADDINXVEEN de A. A. ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE aanvang openbare DIVERSEN EXPOSITIES BIOSCOPEN IN GOUDA bnk Van 4 tot en met 22 oktober: Waddinxveen - Schilderijen en teke ningen van mej. Fraissinet (Den Haag), Boekhandel Veldwijk (te be zichtigen tijdens de winkeluren). Tot en met 31 oktober: Waddinxveen Beelden tentoon stelling in het Warnaarplantsoen. Concert Concordia, Juliana van Stol- berglaan, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 24 september: Opening garage Van den Akerboom aanvang 15.00 uur. Floralia ’66, Jan Ligthartschool, aan vang 15.00 uur. Onderling toernooi tennisclub Wad dinxveen, terrein Warnaarplantsoen. Vossenjacht en openingsbijeenkomst Geref. jeugdclubs, Geref. ver. geb., aanvang 14.00 uur. Tot en met 2 oktober: Gouda Collectie Van Baaren, Catharina Gasthuis (te bezichtigen op werkdagen van 10.00 tot 17.00 en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur). Vrjjdag 23 september: Floralia openbare school, 19.30 uur. Zaterdag 1 oktober: Puzzelrit (IJssel- en Lekstreek) Sky- masters, start Hotel Vos. en aanvang Thalia: vr. 20.15 uur, za. 14.30, 18.45 en 21.15 uur, zo. 14.30, 16.46, 18.45 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.20 en 20.15 uur: Thunderball (2e week - 14). Zondag 25 september: Onderling toernooi tennisclub Wad dinxveen, terrein Warnaarplantsoen. Zaterdag 1 oktober: Feestavond tennisclub Waddinxveen manege Piasweg, aanvang 20.00 uur. Maandag 3 oktober: Inschrijving voor EHBO-cursus, Kon. Julianaschool, aanvang 19.30 uur. Dinsdag 4 oktober Opening expositie mej. Fraissinet, Boekhandel Veldwijk, aanvang 20.15 uur. Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15.00, 19.00 en 21.00 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: Een spion ging door de hel (14); za. 23.00 uur: De satan lokt met lief de (21); zo. 19.00 en 21.00 uur, di. en wo. 20.15 uur: Mannen zonder gewe ten (18). van de avond wethouder P. Lips, de directie en vele gepensioneerde Ver- heul-werknemers had verwelkomd, bood zowel na afloop van het blij spel als na beëindiging van het bal de artiesten bloemen en geschenken aan. De feestavond werd ook bijge woond door het bestuur van de per soneelsvereniging van Vada uit Wa- geningen. ZEVENHUIZEN Een totaal vernielde auto en een hersenschud ding waren eind vorige week de re sultaten van een moedige poging van de heer J. v.d. Berg uit Zeven huizen een aanrijding te voorkomen Op de Groeneweg nabij de Borstel weg stak nl. een bromfietster uit Waddinxveen zonder richting aan te geven plotseling over. De heer v.d. Berg die vlak achter de bromfiets reed vermeed door krachtig remmen en door zijn stuur om te gooie, een aanrijding maar zijn wagen sloeg door deze onverwachte manoeuvre over de kop en kwam aan de andere kant van de weg terecht. Tegen de Waddinxveense maakte de rijkspoli tie proces-verbaal op. WADDINXVEEN De bekende violiste, Emmy Verhey, die in het binnen- en buitenland zovele triom fen vierde, komt op dinsdag 25 okto ber naar Waddinxveen. Onder aus- picieën van de Culturele Kring zal zij concerteren in de Immanuelkerk daarbij begeleid door de eveneens bekende pianist Marinus Flipse. Van 13 tot 30 september: Waddinxveen - Schilderijen van Piet de Vries (Den Haag), Boekhan del Veldwijk (te bezichtigen tijdens de winkeluren). WADDINXVEEN Bij de opening van de jaarlijkse (niet-zelfverzorgde) feestavond voor het personeel van Leyland/Verheul, die vrijdagavond in de Schouwburg in Gouda werd gehouden, deed de voorzitter van de personeels vereniging een prettige mededeling. In zijn toespraak vertelde de heer Veth dat de directie van het grote bedrijf had besloten de vereniging een jaarlijkse subsidie van duizend gulden toe te kennen, hetgeen gezien de precaire financiële van de PV ui teraard een welkome surprise was op deze feestelijke bijeenkomst. De heer Veth deelde ook mee dat de naam van de vereniging inmid dels was aangepast aan de nieuwe naam van het bedrijf. Het feestavond, waarin het gezel schap van Joop (Swiebertje) Doderer de hoofdschotel vormde, werd bij zonder druk bezocht. Ofschoon Do derer zich zélf niet zo vaak liet zien vormde de optredens van Maarten Kaptein, Lou Geels, Jetty Cantor, Jeanne Verstraete en Sophia Frank een ruimschootse compensatie. Opge voerd werd het kluchtige bijspel ”De modelechtgenoot” van Avery Hop wood. Het publiek heeft zich er op perbest mee vermaakt. Na afloop van het toneelstuk be gaven de feestgangers zich naar Kunstmin waar op muziek van De Ostinato’s uit Den Haag tot diep in nacht werd gedanst De heer Veth, die aan het begin Klaas de Vriesschool: klas 5: 1. Peter Emster, 2. Arie de Groot, 3. Tony Bootsman; klas 6: 1. Jos Visser, 2. Kees Versluis. Jan Ligthartschool: klas 5: 1. Dicky de Leeuw, 2. Albert Verwey, 3. Wim van Straalen; klas 6: 1. Hans de Leeuw, 2. Gijs Rupke. Theo Thijssenschool: klas 5: 1. Rob bie van Dijken, 2. Arie van Eyk: klas 6: 1. Cok Hofman, 2. Cok Droog, 3. Dick Hofstede. Koningin Juliana school: klas 5: 1. Arjan de Kok, 2. Robbie de Boer; klas 6: 1. Leo Los, 2. Heime Donker, 3. Jack Hoogen- doorn. Rehobothschool: klas 5: 1. Jan Hofman, 2. Aart van Hoven; klas 6: 1. Freddy Vink, 2. Nico van Velde, 3. Tony Verbree. Sint Josef- school: klas 5a: 1. Dick Janmaat, 2. Hans Janmaat, 3. John Boer; klas 5b: 1. Ad Bakker, 2. Nico Uitman, 3. Sjef van Swieten; klas 6: 1. Freek Loo- mans, 2. Jan v.d. Klauw. Eben Haë- zerschool: klas 5: 1. Arjan Versloot, 2. Co Molenaar, 3. Aris de Pater; klas 6: 1. Paul Happel, 2. Bert Mon ster, 3. Arie Monster. Groen van Prinstererschool: klas 5: 1. Flip Evers, 2. Jelle Marchand. Willem van Oran- jeschool: klas 5: 1. Aad van Straa len, 2. Sjaak Noteboom, 3. Kees Slob, klas 6a: 1. Ben Geers, 2. Fred Tiele, 3. Ben v.d. Starre; klas 6b: 1. Hans Tiele, 2. Bert Slagboom, 3. Hans de Knegt. In café van de Water is het vandaag feest. Daar wordt vandaag het feeste lijke feit herdacht dat Martine Wervers en Wouter Driesse elkaar vjjftig jaar geleden op het gemeentehuis van Sommelsdijk het ja-woord gaven. Tot op de dag van vandaag is hun dat nog steeds goed bekomen. De thans 72-jarige bruidegom staat elke morgen om zes uur op, want om tien over half zeven rijdt het busje voor dat hem naar Rotterdam moet brengen. Daar werk hij vijf volle da gen van de week bij de Hillegersberg- se plantsoenendienst.a Thuis onderhoud hij de tuinen die voor en achter het huisje aan het Noordeinde liggen. Wouter Driesse werd op 4 september 1884 in het Flakkeese Oude Tonge geboren. Zijn leven lang werkte hij als boe renknecht, eerst in Oude Tonge, la ter (in 1934) in Moerkapelle en drie jaar later in Waddinxveen. Het jaar voor zijn pensionering werkte hij nog in Boskoop. Zijn echtgenote doet niet voor hem onder. Het huishouden doet ze ge heel zelf en ze laat zich alleen hel pen als de grote schoonmaak moet worden gedaan. De gezondheid is uitstekend. Ze kwam op 23 oktober 1897 ter wereld in Sommelsdijk. We vroegen of ze ’t ook goed heeft gehad in de eerste jaren van haar huwelijk ’’Goed? Geen mens had ’t in die jaren goed. Als ze zeggen van wel dan liegen ze. ’t Was altijd tobben om aan de kost gekomen. Nu is het veel beter, we zijn erg tevreden al kunnen we geen buitensporige dingen doen. Die zogenaamde goeie ouwe tijd kan van mij gestolen worden. Echt waar.” Er valt weinig toe te voegen aan deze kernachtige uitspraak. Het echtpaar kreeg veertien kin- ZEVENHUIZEN De heer G. van Vliet raakte donderdagmiddag tot zijn grote schrik met zijn lege vrachtwagen in het kanaal langs het Zuideinde in Zevenhuizen toen hij door een plotselinge sterke zijwind de macht over het stuur verloor. De verbouwereerde chauffeur kon, na dat een takelwagen de vrachtauto weer op het droge had getrokken, zijn weg vervolgen. ZEVENHUIZEN De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft in een schrijven aan B. en W. van Zevenhuizen bezwaren gemaakt tegen de bouw van een op slagloods voor landbouwmachines aan de Wollef oppen weg. De be windsman acht deze bouw in strijd met de voorschriften vastgelegd in het streekplan Rechter Maasoever, omdat het in het geding zijnde per ceel voor recreatieve doeleinden be stemd zou zijn. Het is de heer A. J. Verduijn, landbouwer/veehouder aan de Wollef oppenweg, die daar bouw plannen heeft. Het college zal zijn standpunt ten aanzien van 's minis ters bezwaren nog moeten bepalen. De opdracht voor de kleine spuit gasten was bijzonder ingenieus sa mengesteld. De jongens en meisjes moesten alvorens tot het geven van water over te kunnen gaan een hin dernis nemen in de vorm van een sloot. Daarna konden zij de brand te lijf. Het was Fred Vink van de Reho bothschool die tenslotte na een span nende finale tussen hem en zijn ri vaal Peter Kroon van de Prinses Wil- helminaschool de door de gemeente beschikbaar gestelde wisselbeker won. Peter maakte op het laatste Vrijdag 23 september: Slaan eerste paal streekziekenhuis Van Iterson/De Wijk, Bleulandweg, Gouda, aanvang 10.00 uur. Zaterdag 24 september: Streekbrandweerwedstrijd: Batavier- laan, Nieuwerkerk, aanvang 14.00 uur Dinsdag 27 september: Orgelconcert Klaas Boersma, Sint Janskerk Gouda, aanvang 20.00 uur. Donderdag 29 september: Voorlichtingsmiddag tomatenteelt, Stadsdoelen Verwersdijk, Delft, aan vang 14.00 uur. moment een foutje en verspeelde daardoor zijn kans. De wisselbeker werd vorig jaar gewonnen door de Koningin Julianaschool. Wethouder Van Tol reikte na af loop de prijzen uit. Hij vond dat er onder de jongens toch wel goede toe komstige brandweerlieden schuilen en bij de meisjes had de heer Van Tol verpleegtalenten gezien. De jongste spuitgast in dit geva rieerde gezelschap was twee jaar. Zijn vader is ook brandweerman; met de opvolging zit het dus wel goed. De uitslag was bij de uloscholen: Prinses Wilhelminaschool: klas 1 jongens: 1. Peter Kroon, 2. Wim van Bruggen, 3. Jaap Hak; klas 1 meis jes: Yvonne van Maanen, 2. Mieke Ververs; 3. Nellie Verwey; klas 2 jongens: 1. Karei Veldhuyer, 2. Dik Wolthers; klas 2 meisjes: 1. Tonnie Meijer, 2. Lettie v.d. Hoek; klas 3 jongens: 1. Henk Schoenmaker, 2. Al bert Alfrink, 3. Jan v.d. Krans. Prof. Kohnstammschool: klas 1 jongens: 1. Elbert Vermey; klas 1 meisjes: Annie Zwanenburg, 2. Willy Bruggeman, 3. Nineke Schouten; klas 2 jongens: 1. Hans van Helden, 2. Jacq Blom. Bij de lagere scholen was het re sultaat: WADDINXVEEN Deze week bereikte het bouwfonds voor het nieuwe zwembad op drie gulden na het bedrag van 41.000. Er werden weer tal van stortingen ontvangen. Het spaarvarken dat badmeester Troost in het zwembad aan de Ka naaldijk beheerde bracht ondanks het feit, dat het onlangs tijdens een inbraak door onverlaten voortijdig werd geleegd, toch nog een bedrag binnen van 118,31. Van openbare werken kwam een bedrag van 10. Voorts kwamen de volgende bedragen binnen: J. H.- 2,50; W.v.G. 2,50; F. K. 2,50; J. A. 2,50; W. v.B. 2; W. v.d. B. 2,50; J. J. v. K. 2,50; W. M. 2,50; H. H. 2,50; F. v.R. 5; C. v.d. H. 50; M. v.d. B. 10; C A. d. G. 1; K. v.d H. 2; V. 100; M.v.D. 5; A. T. I, 50. Stortingen voor de Stichting Vrienden van het Zwembad kunnen worden gedaan op postrek. 70.67.60 van de stichting of bij de Coöp. Raif feisenbank (Giro 79138) of Alg. Bank Nederl. (giro 36140) beiden te Wad dinxveen. ZEVENHUIZEN Voor een unieke prestatie zorgde zondag middag een van de twintig schapen van landbouwer K. van der Torren aan de Brede- weg in Zevenhuizen. Het dier lamde voor de tweede keer dit jaar, hetgeen in de ’schapen wereld’ maar heel zelden voor komt. Het Texelse schaap lam de dit jaar al eind fabruari en kreeg toen twee lammeren. De jonggeborene is het tien de kind van de vijf jaar oude moeder. De bevalling van een kerngezonde kleine is vlot ver lopen. WADDINXVEEN De afd. Wad dinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen heeft gister avond in het Geref. Ver.gebouw haar eerste vergadering in dit seizoen ge houden. De presidente, mevr. Rip ping toonde zich in haar verwel- komstwoord verheugd dat zuster De Boer bereid was over het werk van het Groene Kruis te vertellen. De huishoudelijke zaken werden uitge steld tot na de pauze, waardoor zus ter De Boer dadelijk kon beginnen met een diepe duik in de geschiede nis van de gezondheidszorg. Hygiëne was ook in de 5e eeuw al bekend. Bij de Grieken en de Egyptenaren ken de men reeds bepaalde vormen van ziekenverzorging aanvankelijk nauw verweven met him godenleer. De Ro- mijnen hebben de gezondheidszorg meer georganiseerd bedreven. Later kwamen de kloosterzusters, wier werk veelal een soort armenzorg was Erbarmelijke toestanden heersten er vóór en in de middeleeuwen op me disch gebied en Centrale opleidings scholen voor ziekenverpleging kwa men er pas in de 17e eeuw! In Utrecht en Den Haag de eerste Dia conessenhuizen in het midden van de vorige eeuw. Uit Engeland, n.l. Liverpool, kwam de Wijkverpleging over Europa! In 1900 werd door Dr. Pollman in Zuid-Holland de Groene Kruis wijkverpleging opgericht. In 1921 kwam de erkende wijkverpleeg ster-opleiding tot stand. De spreek ster gaf een uitvoerige uiteenzetting van de eisen, welke thans aan de wijkzusters worden gesteld. Alle vormen van ziekenverzorging pas seerden de revue en zuster De Boer gaf daarbij blijk van een brede kijk op de vele facetten van de gezond heidszorg in onze tijd! week van 13 tot en met 19 sept. 1966. Ondertrouwd: C. L. van Es en A. Kraijestein; B. Goudriaan en H. Asscheman. Geboren: Hendrikus, z.v. H. Oosterom en J. den Hoed; Leendert, z.v. J. Muit en A. A. Valk; René, z.v. J. G. Lapaer en A. E. Vos; Nathalie, d.v. D. Verkade en J. H. de Wit; Ronald Marcel, z.v. G. H. van Elburg en A. Nales; Yasemin, d.v. O. A. Kuzucuoglu en G. Siedschlag; Henriëtte Geertje, d.v. Zeeuw en G. Jongeneel; Marjolein, d.v. F. Smeenk en L. J. M Broer. Overleden: P. J. van der Laarse, oud 52 jaar, A. Slootweg, oud 1 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: beer en plastic autootje, bankbiljet, sleutelbos, bedelarmban- dje, regenjack, blauw nylonjack. Verloren zilverkleurig dameshorloge groene step, 90 postzegels, pakje tex tiel, bruine schooltas, dameshorloge, gouden zegelring, blauwe overall, REEUWIJK Burgerlijke stand: Geboorten: Cornelia Aaltje, d.v. M. Verweij en B. G. Kamper; Verweij en B. G. de Kmaper; Neeltje Cornelia, d.v. M. Burger en A. J. van der Laan; Monque Christine, d.v. F. E. M. Bos houwers en F. A. M. van Mierlo; Stephanus Jacobus, z.v. C. W. van Leeuwen en C. M. Verkleij Robert, z.v. A. J. de Wit en A. Groo- tendorst. deren. Twaalf vieren vandaag het feest mee, twee zijn overleden. Er zijn vijfentwintig achterkleinkinde ren. Het echtpaar kwam in 1937 naar Waddinxveen. Voor die tijd woonde het drie jaar in Moerkapelle Donderdag 29 september: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. MOERKAPELLE Burgemeester I. J. P. Keijzer zal morgenavond (vrijdag) de jaarlijkse Floralia-ten- toonstelling van de openbare lagere school openen. Deze expositie van plantjes die de schoolkinderen sinds het voorjaar zelf thuis hebben ver zorgd is vorig jaar een groot succes geweest en zal dat ook dit jaar onge twijfeld weer zijn. Men heeft ook gezorgd voor enkele attracties. De tentoonstelling is na de opening om half acht en de rondgang door de heer Keijzer ook te bezichtigen voor het publiek. Zaterdag om twee uur begint een speciale kindermid- WADDINXVEEN De pyroma- nische neiging in iedere kwajongen latent aanwezig (eenvoudiger gezegd welk kwajongen stookt niet graag fikkie?) kreeg aan het eind van de zaterdagmiddag gehouden brand- weerwedstrijden voor de 250 man sterke schooljeugd de overhand. Toen gingen de objecten, die de jongens de gehele dag zo snel mogelijk had den moeten ’blussen’ onder luid ge juich in vlammen op. Het was het eind van een geslaag de brandweermiddag die voor de vierde keer was georganiseerd door de brandweervereniging Jan van der Heiden, die er weer een bijzonder spektakel van had gemaakt. Wie niet beter wist (en dat deden de meesten) kon zaterdagmiddag den ken dat minstens half Waddinxveen een prooi der vlammen dreigde te worden, zó hard loeiden de sirenes van drie brandweerwagens, incluis de oude Magirus, door de Waddinx veense straten. Wie de moeite nam om een kijkje te gaan nemen naar de plaats van de ’ramp’ aan de Verlengde Stations straat, hetgeen velen deden, kwam tot de ontdekking dat het er daar vrolijk toeging en dat er van roken de puinhopen geen sprake was. Dank zij veler medewerking zijn Zaterdag 24 september: Kindermiddag Floralia, School, aanvang 14.00 uur. Zaterdag 1 oktober: Receptie tgv. jubileum Zang Vriendschap, Dorpshuis, 16.00 uur. Schouwburg: do. en vr. 20.15 uur, za. 15.00, 19.00 en 21.15 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: Duizend tomahawks tegen Winnetou (14); zo. 19.00 en 21.15 uur: ma, di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: De Uil slaat weer toe (18). de schoolbrandweerwedstrijden ook dit jaar weer een groot succes gewor den. De brandweerlieden hebben on der leiding van de heer M. de Bas bijzonder veel werk verzet en ook het onderwijzend personeel verleen de goede diensten. Van de zijde der middenstand en industrie ondervon den de organisatoren steun in de vorm van fraaie prijzen. Voorzitter van de jury was voor de vierde maal de heer G. Koppelaar, hoofd van de Jan Ligthartschool. Ook het ge meentebestuur, in de persoon van burgemeester Van der Hooft en van wethouder F. M. van Tol blijken van belangstelling gaf, werkte volop mee. WADDINXVEEN De gerefor meerde jeugdclubs beginnen het winterseizoen a.s. zaterdagmiddag 24 september met een vossen jacht in en rond het gereformeerd verenigingsgebouw. Na afloop van de jacht eten de deelnemers (er wor den er heel wat verwacht) gezamen lijk brood in het verenigingsgebouw waar ook de avond in feestelijke stemming zal worden doorgebracht. Het onderbestuur en de leiding stel len tijdens de openingsmiddag vast met hoeveel jongens- en meisjes clubs men dit jaar zal beginnen. De clubs zijn bestemd voor kinderen van acht tot vijftien jaar. Overal in het land wordt zaterdag weer door de collectanten aange klopt om een bydrage voor het re- classeringswerk. Ook in Waddinx veen en Moerkapelle zullen collectes worden gehouden. Over het nut van reclasserings- werk raakt men - naar het schijnt - nooit uitgediscussiëerd. De een vindt het een goede instelling, de ander is van mening dat het geld be ter voor andere, ’betere’ doeleinden kan worden bestemd. Beiden hebben t gelijk, alleen... de eerste is verstan- diger dan de laatste. Wij, allemaal moeten af van de neiging om iedereen die zich eens buiten de netjes aange harkte paden van onze wet heeft be geven letterlijk of figuurlijk met de vinger na te wijzen. Als de straf is ondergaan dan moet ook het mis drijf zijn vergeten. De gestrafte moet een reële kans hebben zich weer aan de maatschappij aan te passen en het gevoel krijgen er weer bij te ho ren. En omdat dat in ons kleine landje nogal eens moeilijkheden geeft, is er de reclassering. Het geld wordt wel eens besteed aan de ver keerde mensen dat geven we grif toe Maar als er geen reclassering was dan zou het aantal hopeloze gevallen met sprongen stijgen. Het reclasse- rlngs werk is er om de ontspoorde medemens weer op de goede weg te helpen. Daar kan toch niemand be zwaar tegen hebben? Het is in uw eigen belang. ZEVENHUIZEN Tijdens een zaterdag in Delft gehouden concours hippique ’’Wester V Delft” heeft een viertal ruiters van de Zevenhuizense rijvereniging De Eendrachtsruiters een tweede prijs gewonnen. Bij de individuele M-dressuur behaalde mevrouw Dogterom-Van Beek de tweede prijs, terwijl de heer C. van Dorp de derde prijs in de wacht sleepte bij de individuele L-dressuur De heer Van Dorp werd ook Zuid- hollands/Noordbrabants kampioen in de L-dressuur. Mevrouw Dogterom werd reserve-kampioense bij de da mes. Donderdag 22 september: Bijeenkomst Ned. Kath. Vrouwenbe weging, ver. geb. Burg. Trooststraat, aanvang 20.00 uur. Vrjjdag 23 september: Prijsuitreiking jubileumvlucht De Sperwer, ger. ver. geb., aanvang 20.00 uur. Zaterdag 8 oktober: Herfstconcours hsv. Waddinxveen (prijsuitreiking clubcompetitie). Dinsdag 18 oktober: Opening Prof. Ph. A. Kohnstamm- ulo, J.W. Frisoweg. Woensdag 19 oktober: Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwen, Herv. Wijkgebouw, Esdoomlaan, aan vang 19.30 uur. WADDINXVEEN Zonder enige officieel vertoon is gisteren in aan wezigheid van enkele bestuursleden v^n de Stichting Openbare Christe lijke Uitleenbibliotheek de eerste paal geslagen voor het permanente gebouw voor de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan. Het ligt in de bedoeling, dat het door het Waddinxveense architech- tenbureau L. Roggeveen ontworpen gebouw nog in de loop van 1967 in gebruik zal kunnen worden geno men. De bouw is gegund aan het Moor drechtse aannemingsbedrijf De Joo- de. Met de realisering van het totale object zal inclusief inrichting een bedrag van ongeveer tweehonderd duizend gulden zijn gemoeid. Behalve bibliotheek komt er in het gebouw ook een leeszaal voor volwassenen en jeugd. In de uitleen bibliotheek zullen in totaal twintig duizend boeken worden ongebracht, twee en half maal zoveel als thans ter beschikkin gstaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3