De Sperwer feestelijk bij een öe Chinese p&peqódj 140 DEELNEMERS VOOR GOUWERIT Be Fair-nieuws VERBLIND DOOR TEGENLIGGER Te veel links Woningcorporatie Waddinxveen thans op nieuwe leest [Dank uit België voor vogelvondst COLLECTE Jeugdappèlavond met Vox Jubilans Nieuwe garage van Van den Akerboom officieel geopend Prijsuitreiking jubileumconcours Zevenhuizen Waddinxveen Moerkapelle k DOKTERSDIENSTEN Rekenaar Bron Hoofdstuk 14» Nr. 41 KERKEN NODIGEN Kabel gestolen Vergadering R.K. scholen MHM 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 29 september 1966 Kerkdiensten voor zondag 2 okt. ’66 A. J. Monster en A. en De WADDINXVEEN: de Na voorzitter pauze REEUWIJK Maria en door Earl Derr Biggers vertaald door F. Oreille elektri-’ bood Remonstrantse Kerk: Geen dienst. Ver. Vrijz. Herv. geen dienst. heid gebruik bedrijf geluk te wensen. Voor de wedstrijd van a.s. zater dag Sportlust-Be Fair vertrekt de bus om 14.30 uur vanaf het terrein aan de Sniepweg. Kosten 2,per persoon. Metselaar de rekenaar van De Sper wer, de heer Bron een enveloppe met inhoud aan voor zijn vele werkzaam heden. Bloemen ging naar mevrouw Bron en mejuffrouw Verlaan. Geref. Gemeente: V.m. 9.30 en nam. 18.30 uur Ds. C. Molenaar. Christelijk Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds. A. Ver loop. woensdag, nam. 7 uur Ds. A. Ver loop. Oud-Geref. Gemeente, Zuidkade 158 Woensdag 5 oktober ’s avonds 7 uur Ds. Gebraad van St. Filipsland. Gereformeerde Kerk: v.m. 9 en 10.30 uur Ds. C. J. Honig, Rotterdam-Delfshaven. n.m. 6.30 uur Ds. B. Koekkoek. Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur Ds. J. J. Koning, Gouda. n.m. 7 uur Ds. A. van Haarlem. Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) v.m. 9.30 uur: Ds. J. R. Cuperus. n.m. 5 uur: Ds. Joh. Verwelius. Evangelisch Molukse Kerk: (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7 uur Ds. P. Fader. Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan: v.m. 9.30 uur: Ds. L. Vroegindeweij. n.m. 6.30 uur: Ds. H. Stolk. Ned. Hervormde Kerk: V.m 10 uur Ds. W. F. v.d. Staat, Em. predikant te Amsterdam N.m. 7.00 uur Ds A. Boertje, Moerkapelle Gereformeerde Kerk: v.m. 9.30 uur v.m. 6.30 uur Kapel aan de Rotte: V.m. 10 uur Eerw. Heer J. Hoogen- dam, Vlaardingen MOERKAPELLE Ondertrouwd: Bernhard Karei Hertog Elizabeth de Jong. Martien de Vreede en Adriana Ma ria van Dijk; Peter Potman en Catharina Tuitel. Geboren: Daniël Johannes, z.v. I. A. van der Spek en A. C. Oudijk. 6 grote 5 Overal in de streek zijn dit weekeinde weer de bekende Floralia- exposities gehouden. Het verslag van de Waddinxveense Floralia vindt u elders in deze krant. Het verslag uit Moerkapelle kan - om techni sche redenen - pas volgende week worden geplaatst. De foto hierboven werd gemaakt in de Jan Ligthartschool. (Sjaak Noteboom) GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN met sleutelbos, bracht?” En toen ging hij weer amok maken op de saxophone. Gevonden: sleutelbos sleutels en 3 kleine; kleine sleutels en 3 grote sleutels. Verloren: zwart lakschoentje, sleu- Ned. Hervormde Kerk: V.m. 9.30 uur Ds. A. Boertje. Nam. 18.30 uur Ds. B. Meyndert (Woudenberg). ZEVENHUIZEN Onbekenden hebben eind vorige week van een haspel, die vermoedelijk het eigen dom is van de Leidse GEB, zestig a zeventig meter kabel gestolen. De haspel bevond zich langs rijksweg twaalf nabij de Noordelijke Dwars weg. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. ZEVENHUIZEN Bij het inrijden van de Dorpsstraat is de heer B. Boevé uit Moerkapelle zondagavond in botsing gekomen met een auto,die hij, doordat hij’ enigszins werd ver blind door de koplampen van een tegenligger, raakte nadat hij eerst tegen een tweetal betonpalen was opgereden. De heer Boevé was ge schrokken van een links van de weg geparkeerde auto die hij pas op het allerlaatste moment kon ontwijken. De beschadigde wagen was het ei gendom van de heer J. de Oude. Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: Ds. Joh. Verwelius. n.m. 6.30 uur: Ds. J. R. Cuperus. ZEVENHUIZEN Op het kruis punt Noordelijke Dwarsweg-Brede- weg in Zevenhuizen kwamen vrij dagmorgen een uit Moerkapelle ko mende vrachtauto en een autobus je uit Waddinxveen met elkaar in bot sing. Omdat het busje teveel links van de weg reed kon een botsing niet worden vermeden. Er was slechts materiële schade. WADDINXVEEN Er waren dit jaar 140 deelnemers voor de jaar lijkse Gouwerit van de MABC De Gouwerijders. Het was een moeilijke puzzelrit over 81 kilometer, waarbij 112 route-punten moesten worden aangedaan. Er bleef uiteraard geen enkele deelnemer vrij van strafpun- ten. Winnaar werd de heer C. Welt uit Utrecht met 120 strafpunten. De heer W. F. Meyer uit Leidschendam eindigde als tweede (218 str.pnt), ter wijl de heer C. van Os uit Bodegra ven als derde het eindpunt bereikte (250 str.pnt.). Het was de heer C. Kool, voorzitter van De Gouwerij- rijders, die na afloop in het gerefor meerd verenigingsgebouw (dat ook als start en finish fungeerde) de prijzen uitreikte. De snelste rijder had één uur over de tocht gedaan; de tweede was 1.38 uur onderweg en de derde 2.10 uur. De vierde deed ér 2.46 uur over. De heer E. Boermans was met 287 strafpunten de beste Waddinxveense deelnemer. Hij eindigde als vijfde achter de heer D. A. Spek uit Nieuw veen (266 str.pnt.) Alle vijf ontvingen een gouden horloge, Uit de zaal links kwamen de klanken van luchtige, ver warde muziek, gelach, en geroezemoes van stemmen. Paula kwam hem tegemoet en bracht hem binnen. De bedompte ruimte, die sporen van ouderdom vertoonde in zware meubels, door zendelingen aangebracht, en in stukken gebroken pleister, die van het plafond afhin gen, werd opnieuw jong in dit vrolijke gezelschap. Bob zag de filmmensen in hun vrije uren, kinderlijke, gelukkige mensen, die geen zorg in de wereld schenen te hebben. Een heel mooi meisje gaf hem een hand, die hem denken deed aan de juwelierswinkel van zijn va der, en legde haar toen weer op de ukulele, die zij be speelde. Een slanke jongeling, Rannie genaamd, met volmaakte kleding en een overhemd en boord, dat het blauw van de Califomische hemel beschaamd maakte, hield even op een saxophone te martelen. ’’Hallo”, merkte hij op. ”Je hebt toch je harp mee ge- De zondagsdienst wordt waargeno men door Dr. E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, telef. 2078. ZEVENHUIZEN De zondagsdienst wordt waarge nomen door Dr. Verduyn den Boer. REEUWIJK De medische dienst wordt voor zondag 2 okt. waargenomen door J. van der Goot, tel 01829-2254. WADDINXVEEN De woning bouwvereniging Waddinxveen heeft vorige week tijdens een buitgenge- wone vergadering die werd gehou den in het gereformeerd vereni gingsgebouw een - zoals het in de convocatie werd uitgedrukt - ’nieuw kleed aangetrokken’. De woning bouwvereniging is nu een open ver eniging waarvan iedereen lid kan worden. De corporaties bestond voor heen uit aandeelhouders. Tijdens de eerste vergadering meldden 72 belangstellenden, het gros van de aanwezigen, zich aan als lid van de nieuwe vereniging. Het voorlopig bestuur, dat nu statuten zal gaan samenstellen, bestaat uit de heren P. Lips (voorzitter), C. M. P. van Vuuren (secretaris), T. Ververs (penningmeester) en A. C. v. d. Bosch C. E. Gründmann, H. Jenné, J. P. van Oosten en G. van Ringelenstein (le den). Uit de bewoners/leden van de hui zen die de woningcorporatie onder haar hoede heeft zal een ledenraad worden gevormd met vertegenwoor digers in het bestuur. Tijdens de bijeenkomst werd het woord gevoerd door de heer Kooien van de Nationale Woningraad. Deze hield een betoog over de verschillen de vormen van woningcorporaties. telbos, groene meisjesfiets, jongens- trui, 1 paar zwarte glacé’s, donker blauw leren handschoenen, rode step passer in etui, donker blauw nylon jack. WADDINXVEEN De ouderco- mite’s van de roomskatholieke lage re scholen Sint Jozef en Sint Paulus houden op donderdag 6 oktober a.s. hun jaarvergadering in het vereni gingsgebouw aan de Burgemeester Trooststraat (acht uur). Tijdens deze bijeenkomst zal dokter Nagel een voordracht houden over de School artsendienst. Een acteur van middelbare leeftijd, met een gebronsd, tamelijk stroef gezicht, deed dienst aan de piano. In een verre hoek zaten een prachtige dame en een oud man met sneeuwwit haar wat afgezonderd, en Bob liet zich naast hen neervallen. ”Hoe was uw naam?” vroeg de oude man, met de hand achter het oor. ”O, juist, ik wil graag elke vriend van Paula ontmoeten. We zijn een beetje luidruchtig van avond, meneer Eden. Net als in de dagen, toen ik nog acteur was - wat een pret maakten we dan op de sta tions! Wat waren we gelukkig - toen bestond er nog geen bioscoop. Nietwaar, lieve?” zei hij tegen de dame. Zij boog wat voorover. ”Ja - maar ik heb niet veel mee gereisd. Ik speelde haast altijd in New York.” Het lawaai hield even op en de eerste acteur riep: ”Ze vertellen de oude geschiedenissen weer, en die arm sukkel is maar net hier. Vooruit, Fanny, vertel vaan toen je Portia speelde, en...” ”Och”, zuchtte Fanny, ”als jullie jongeren in dit be roep tradities hadden, zoals wij, zou het niet zo toe gaan als nu. Ik dank mijn gesternte...” ’’Stil, allemaal” kwam Paula er tussen. ’’Diana Day zal spelen op het geliefkoosde instrumend van Hollywood - de ukule le.” Het meisje, wier naam zij genoemd had, glimlachte en begon, nu allen zwegen, een Londens cabaret-wijsje te spelen. Het zou zich niet lenen voor een bijeenkomst in de kerk, maar ze speelde en zong heel aardig. Na nog een dergelijk liedje begon ze plotseling ’’Way Down upon the Suwanee River”, en nu waren er tranen in haar stem en droefenis in de zaal. Dit werd Rannie te machtig, en hij kondigde iets vrolijks aan. ’’Denk maar niet, dat ze altijd zo zijn”, zei Paula tegen Bob, tussen het lawaai door. ”Dat is alleen, als ze een heel hotel tót hun beschikking hebben - en dat is hier Geboren: Margaretha Cornelia Maria, d. v. A. H. de Groot en M. A. van de Vliet Hendrik Nelina, d.v. H. N. Breedijk en J. Oudijk. hier gewoonlijk het geval.” Ze hadden het tot hun beschikking - behalve dat de aankomende jongens van het stadje met open monden telkens aan de deur kwamen kijken. Nog meer muzieknummers volgden, tot Diana zei: ”Ik heb mijn Charleston-les vandaag nog niet gehad en het is al laat. Eddie was zo goed. In een ogenblik waren allen, behalve de beide oude mensen, in beweging. De ingelijste, van handtekening voorzien portretten, die andere filmsterren de hoteleigenaar hadden geschonken klapperden aan de muren. De ramen rammelden. Plo- seling verscheen er in de deuropening een kaalhoofdige heer, met sombere ogen. ’’Verwachten jullie, dat ik zó rusten kan?” schreeuwde hij. ’’Hallo, Mike”, zei Rannie. ’’Waarvan moet je uitrus ten?” ’’Neem jij de leiding van een troep eens een poos op je,* dan zul je het weten”, antwoordde Mike nors. ”Het is tien uur. Volg jullie deze keer mijn raad eens, en ga naar bed. ledereeen komt hier morgenochtend om half negen, in costuum.” Deze tijding werd begroet met een koor van gejammer. ’’Half tien, zegt u?” vroeg Rannie. ’’Half negen. Jullie hebt het verstaan. Wie te laat komt, krijgt een flinke boete. Ga nu naar bed en laat fatsoenlijke lui slapen.” ’’Fatsoenlijke lui?” herhaalde Rannie zachtjes, toen de directeur verdween. ”Hij is zichzelf weer aan het op kammen.” Maar de partij was afgelopen, en het gezelschap ging onwillig de trap op naar de tweede verdieping. ”Te vroeg om te slapen”, vond Bob, toen hij Paula naar buiten loodste. ’’Laten we een eindje omlopen.” Ze liepen de Hoofdstraat uit, wit en leeg in het maan licht. In een verlicht winkelraam hing een kleurige be delaarsdeken. ”Zal worden verloot door de dames van de Oranjebloe sem Club, ten bate van het Weeshuis”, las Bob. ’’Daar waag ik morgen een kans op”, zei hij. WADDINXVEEN De heer H. J. Kuiper uit Waddinxveen heeft een dankbetuiging ontvangen van het Koninklijk Belgisch Instituut voor Natuurwetenschappen voor het feit dat hy in mei van dit jaar een waar schijnlijk - door een auto aangere den - dood vogeltje had gevonden. Het diertje droeg een ring van het Vogelringstation Brasschaat (bij (Antwerpen), waar het een maand eerder geringd. Het vogeltje, dat ge meld was als grauwe gors, bleek in werkelijkheid een kneuter te zijn. In haar brief schrijft het Instituut dat het Belgische Ringwerk (begon nen in 1926) jaarlijks vele tiendui zenden in het wild levende vogels ringt. ’’Slechts een zeer klein percen tage wordt hiervan teruggevonden, zodat elke terugmelding van een ge ringde vogel voor ons van zeer grote waarde is, ’’aldus het Brusselse Insti tuut. R.K. KERK Kerkdiensten op zondag: St Victorkerk, Zuidkade: H. Missen om 7.15, 9.00 en 11.00 uur St. Petruskapel, J. W. Frisoweg: H. Missen om 8.30, 11.15 en 17.30 uur Kerkdiensten in de week: St Victorkerk: iedere dag een H. Mis om 7.45 uur, woensdag 20.00 uur en zriidag 7.00 uur St. Petruskapel: een H. Mis dinsdag 7.45 uur, donderdag 20.00 uur en zaterdag 9.00 uur. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de mis van 11.15 uur). Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschoo! 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie ’’Blijf liever buiten die Oranjebloesem Club”, raadde Paula. ”O, ik kan wel op mezelf passen. Ik denk aan de we zen, ziet u.” ”Dat komt door uw goede hart”, zei ze. Zij beklommen een smalle zandweg. Een gele lampeschijn in het raam van een huisje ver dween plotseling. ’’Kijk eens naar de maan”, zei Bob. ’’Precies een schijf meloen, net uit het ijs.” ”U bent dol op eten, geloof ik”, zei het meisje. ”Ik zie u nog steeds worstelen met dat runderlapje.” ”Een mens moet nu eenmaal eten. En als dat lapje er niet was geweest, hadden we elkaar misschien nooit ontmoet.” WADDINXVKEEN Overal in de streek worden aan het begon van oktober weer collectes gehouden ten bate van de Dierenbescherming. Vandaag begint de inzameling in Waddinxveen (tot en met 5 oktober). Op dierendag, 4 oktober, is er in Gouda in De Beursklok op de Markt de jaarlijkse filmavond van de afde ling Gouda en omstreken van de Ne derlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren. van Sjaak Noteboom, geheel links voorzitter Metselaar). Een fruitmand kwam in het bezit van de derde prijs winnaar, de heer T. Sterk. W. van Leeuwen uit Nieuwerkerk won een Zaanse klok en de heer D. C. Brem uit dezelfde plaats nam een scheer- apparaat mee naar huis. Bekers voor de eerstgetoonde dui ven in dit concours vanuit Duffel gingen naar H. L. Lakerveld en Zoon uit Gouda, A. Heikoop uit Moordrecht en J. Palsgraaf en Zoon uit Moordrecht. De eerste Waddinxveense duif was die van de heer J. v.d. Zijden, die ook een beker kreeg. WADDINXVEEN Aan de jaar lijkse jeugdappèlavond, die op don derdag 6 oktober a.s. in de Sint Jans kerk in Gouda zal worden gehouden zal voor de zesde achtereenvolgende maal het hervormd gemengd zang koor Vox Jubilans uit Waddinxveen haar medewerking verlenen. Het koor staat voor het eerst onder lei ding van de nieuwe dirigent, de heer Andries Noordegraaf uit Hendrik Ido Ambacht. Op het programma staan onder andere werken van H. Keuning, Wil liam Jackson en Herman de Wolf (met orgelbegeleiding van Feike As ma en trompetsolo van Geurt Geu- kes uit Gouda). De bekende organist geeft zelf ook enkele solo ten beste. Ds. J. van Sliedrecht uit Baam houdt voor de jongeren een lezing onder het motto ’Waar wringt de schoen?’. Ds. J. Verwelius uit Wad dinxveen zal de bijeenkomst, die om acht uur begint, sluiten. De talrijke aanwezigen, onder wie ook vertegenwoordigers van het kringbestuur, werden verwelkomd door voorzitter Metselaar. De heer Metselaar had grote waardering voor de belangstelling die de burge meester koesterde voor de duiven sport. Hij sprak namens alle Wad dinxveense duivenhouders zijn dank uit voor de wijze waarop het ge meentebestuur de duivenliefhebbers tegemoet kwam in hun wensen en plannen bij hokkenbouw. ”Er zijn hier vrijwel geen moeilijkheden,” zo zei de heer Metselaar. Burgemeester Van der Hooft dankte voor de vriendelijke woorden en reikte daarna de prijzen uit. De eerste prijswinnaars, de gebroeders De Wit uit Koudekerk aan de Rijn kregen een fraaie beker mee naar huis, doch de hoofdprijs, een wand- meubel, ging naar de heer M. Strijd- horst uit Zevenhuizen (zie de foto De heer Metselaar sloot de bijeen komst na nog wat prijzen te hebben overhandigd. WADDINXVEEN Geboren: Saskia Ellen, d.v. P. Broere en M. van Roon: Hendrik, z.v. Monster: Raymond Antonio, z.v. U. Daluiso en I. I. M. D. Krekelaar. Maria Hendria, d.v. M. Neeleman D. C. Sonneveld. De heer Goedhart uit Gouda,voor- ziiter van het kringbestuur, voerde vervolgens het woord. Hij zei ver heugd te zijn over het feit dat er met betrekking tot de hokkenbouw in Waddinxveen geen moeilijkheden zijn.” Dat is in andere plaatsen wel eens anders, ’’aldus de heer Goed hart, die De Sperwer complimen teerde met het jubileum en de ge slaagde vlucht. WADDINXVEEN Op genoeg lijke en zeer feestelijke wijze is vrij dagavond de prijsuitreiking verlopen van het jubileumconcours van de postduivenhoudersvereniging De Sperwer, die dit jaar 35 jaar be stond. Het was burgemeester C. A. van der Hooft die in het verenigings gebouw aan de Stationsstraat aan de winnaars van het concours de prijzen uitreikte. Hij deed dat met groot gevoel voor humor en zorgde zodoende keer op keer voor grote hilariteit. WADDINXVEEN Mr. dr. E. P. Verkerk, voorzitter van de vereni ging Protestants Christelijke Be roepsgoederenvervoerder en oud- burgemeester van Boskoop, heeft za terdagmiddag tijdens een bijzonder druk bezochte bijeenkomst het nieu we bedrijfspand van de firma G. van den Akerboom aan de Noordkade geopend. Mr. dr. Verkerk complimenteerde de Gebroeders Los met hun nieuwe omgeving (een ontwerp van architec tenbureau Treffers NV uit Wad dinxveen). Hij ging ook wat dieper in de economische situatie in de ver voerswereld. De heer Verkerk merk te op dat de vervoersbedrijven in de afgelopen jaren niet minder dan ze ventien malen een belasting verho ging hadden moeten verwerken. ”De vervoerders krijgen de grootste klappen bij elke verhoging van de wegenbelasting,” aldus de PCB-voor- ziiter. Wethouder F. M. van Tol voerde namens het gemeentebestuur het woord. Hij haalde wat herinnerin gen op uit vroegere jaren, waarin de omstandigheden niet altijd even best waren. Onder de andere personen die nog het woord voerden bevond zich ook een der oudste werknemers van Van den Akerboom. De heer P. Boer, jongste firmant van het aan nemingsbedrijf fa. Boer en Zonen uit Nieuwerbrug, bood een sche klok aan. Velen maakten van de gelegen- de familie Los met de- mijlpaal in het bestaan van het ■Vi

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2