en Raad koos 46 leden Reduktie voor Emmy voor diverse commissies Vestiging chemische bedrijj vereist nodige garanties RAIFFEISENBANK WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Spoed met spoorweg tuimel bouw van de AH-supermarkt! (formele) benoeming Raad verloor veel tijd commissies aan Protest N' Een nieuwe kans voor spaarders Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) Ondanks voorgedrukte stembriefjes toch nog langdurige zaak A. Kempkes adj.-dir. Formule-meubelen ’In de Rechte Straal? Ds. Hegger spreekt in Moerkapelle MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda A. RODENBURG Optie Kraan Vervolg op pag. 3 Bestand Inzenden DONDERDAG 6 OKTOBER 1966. 22e JAARGANG - Nr. 1106 cosmetica v Waar zijn ze te krijgen Dorpsstraat 47, Zevenhuizen Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank Het aantal plaatsen is beperkt, de belangstelling voor het - al bij voorbaat geslaagde - concert is groot. Haast u eerlands beste violiste van internationale klasse is de jonge Emmy Verhey, die zich door de immer actieve Culturele Kring Wad- dinxveen heeft laten ’strikken’ voor een optreden met begeleiding van de bekende pianist Marinus Flipse in de Immanuelkerk op dins dag 25 oktober a.s. Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Wie zich bij Boekhandel Veldwijk opgeeft als donateur voor de Culturele Kring (voor een geringe minimum-bijdrage van twee gul den per jaar) profiteert alsnog van de toegangsprijzen voor dona teurs. Elke donateur heeft recht op ten hoogste twee kaarten 3,50, zodat men de kosten er al bij de eerste culturele avond ’uit’ heeft. Het weekblad voor Waddinxveen/Hollands Hart biedt haar lezers de unieke mogelijkheid het concert van het zo talentvolle, zeventien jarige meiske bij te wonen tegen gereduceerde prijs (zie de bon op pagina 3). De toegangsprijs voor het concert bedraagt momenteel 4,50 per persoon, voor onze abonnee’s 4,p.p. en voor donateurs van de Culturele Kring 3,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Boek handel Veldwijk, Passage, Waddinxveen. Drogisterij en parfumeriën Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. WADDINXVEEN De directie van Kempkes Meubelfabrieken NV (For mule) in Waddinxveen heeft na de goedkeuring door de raad van com missarissen met ingang van 1 oktober benoemd tot adjunct-directeur van de vennootschap, de heer A. Kemp kes uit Waddinxveen. Aan de nieu we adjunct-directeur is tevens alge mene procuratie verleend. van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. hoefte meer aan dat college bestaan nadat zij eens een lezing van het hoofd van de Sociale Dienst hadden bijgewoond, waarin deze iets over het aan het bij stands verlenen ver bonden werk had verteld. Volgens de burgemeester had de heer Pille geen gelijk, als deze stelde dat er in de raad geen behoefte aan een college van Bijstandsverlening zou bestaan. Hem was na de door de heer Pille genoemde lezing gebleken dat die belangstelling er juist wel was, behalve bij de Hervormde Kies vereniging en de SGP. Dat de heer Van der Hooft gelijk had, bleek bij de stemming: alle raadsleden, met uitzondering van de heren Pille, H. Huizer (Herv. Kiesver.) en H. Mul der (SGP), gaven hun fiat aan het voorstel van B en W. Naar aanleiding van een opmer king van de heer Ververs had de burgemeester nog gezegd, dat het op nemen van vakverbond en kerk in een college van Bijstandsverlening altijd erg moeilijk is, omdat dan di rect de vraag rijst, wélk vakverbond en wélke kerkelijke groepering er dan wel in moeten. Hij meende, dat bij het opstellen van de leden vol doende rekening was gehouden met de diverse levensbeschouwingen. Een voorstel tot verkoop van in dustrieterrein aan de Amerikaanse Air Products N.V. bleek te zijn ge wijzigd in een voorstel tot optiever- lening. Volgens de heer Van der Hooft wilde de betrokken firma de grond wel kopen, mits van te voren garantie kon worden gegeven, dat zij alle benodigde vergunningen zou krijgen. Dit garantie konden B en W natuurlijk niet geven, zolang him onbekend is, welke vergunningen er WADDINXVEEN Veel tijd ging vorige week donderdagavond in de Waddinxveense raadsvergadering heen met het kiezen van de diverse raads commissies. Want hoewel van te voren in onderling overleg reeds was afge sproken hoe die commissies zouden worden samengesteld, eiste de wet, dat alle leden van de commissies door schriftelijke stemming werden benoemd. Enkele belangrijke punten die tij dens de vergadering naar voren kwa men waren o.m. dat vrijwel zeker toch nog dit jaar een aanvang wordt gemaakt met de bouw van de spoor- wegtunnel tussen Oranjewijk en Groenswaard, dat Albert Hejjn spoe dig met de bouw van de Supermarkt bij het Kon. Wilhelminaplein gaat beginnen, dat een Rijksgoedkeuring komende is voor de bouw van een permanente R.K. Kleuterschool in de Vondelwijk en dat het geraamde te kort op de begroting 1967 680.000 zal bedragen, ruim het dubbele van dit jaar. Moerkapelle/Zevenhuizen Op initiatief van het streekcomité „In de Rechte Straat” Gouda en Omg., wordt op woensdag 12 oktober in het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente te Moerkapelle, een zgn. bezinningsbijeenkomst ge houden, welke tevens is bedoeld voor inwoners van de gemeente Zevenhuizen. Zoals men wellicht weet beweegt de Stichting In de Rechte Straat zich o.m. op het ter rein van geestelijke en financieele bijstand aan uitgetreden r.k. pries ters. Tevens beijvert men zich om aan hen welke in het protestantisme geboren zijn hetireformatorisch be sef te verlevendigen. Op deze appèlavond, welke om half acht begint, zullen spreken de voormalige pater redemptorist Ds. H.J. Hegger - thans predikant-direc- teur van de Stichting I.R.S. - over: „Protestanten, ontwaakt en her leeft” en door de heer G. M. A. Hendriks (voormalig pater domini- kaan) over: „Gerechtvaardigd door het geloof”. Ds. C. Molenaar zal een openingswoord spreken en Ds. A. Boertje een sluitingswoord. Deze avond is vrij toegankelijk voor ie dereen. Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.14 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Een bedrag van 10.700 stelde de raad ter beschikking voor de aan koop van een nieuwe hydraulische Woonruimte-Adviescommissie: W. J. Moons, mevrouw C. E. Schutte-van Kersen, mevrouw Y. Postma-Mulder F. Alblas, A. H. van Gent. Commissie van georganiseerd over leg: A. Noorlander, A. H. van Gent en H. Mulder (plaatsvervangende le den: T. Ververs, T. Lammertse, P. Noordam). College voor bijstandsverlening: A. Noorlander, M. N. Boer, mevrouw J. Bakker-van Tuijn, en A. van Borse- len. Wethouder F. M. van Tol zal als voorzitter van het college optreden. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Veel moeilijkheden deden zich bij de commissieverkiezingen niet voor. De heer T. Ververs (Gemeente be langen) vroeg zich af, of er in de Woonruimte-Adviescommissie niet een lid van een der woningbouwver enigingen zitting zou moeten heb ben. Want hoewel de burgemeester even tevoren optimistische geluiden had laten horen met betrekking tot het eind van de woningnood, meen de de heer Ververs, dat er toch nog veel moeilijke gevallen waren.Bur- gemeester C. A. van der Hooft ant woordde, dat het vorige College er juist altijd naar heeft gestreefd, om géén woningbouwvereniging in die commissie te laten vertegenwoordi gen. Dit om concurrentie tussen de drie verenigingen te voorkomen. De heer A. H. van Gent (PvdA) kwam met een nog zwaarder argument: ”Als zo’n lid van een woningbouw vereniging zich in de commissie er gens tegen zou verklaren, omdat het bijvoorbeeld een woning van zijn eigen vereniging betreft, geeft dat aanleiding tot geweldige procedures, beroep bij GS, etc.” De Woonruimte- Adviescommissie werd daarop con form het voorstel van B en W be noemd. De KVP-fractievoorzitter mr. H. Th. van Schaik maakte op een gege ven ogenblik bezwaar tegen de wijze van stemmen, omdat die niet over eenkomstig de verordening zou zijn. Burgemeester Van der Hooft repli ceerde, dat die verordening toch al enkele malen met de voeten was ge treden, zonder dat daartegen be zwaar was gemaakt. De heer van Schaik wilde zich echter aan de re gels houden. Als protest tegen de gang van zaken verklaarde hij alle nog door hem uit te brengen stem men ongeldig te doen zjjn. Het voorstel tot het in het leven roepen van een college van Bij standsverlening, dat de uitvoerende taak van B en W inzake de Algeme ne Bijstandswet zou moeten overne men, stuitte op weerstand bij de heer S. Pille (PvdA). Volgens hem zou er bij de raadsleden geen be- vies zal worden ingewonnen van de Inspecteur van Volksgezondheid en de Veiligheidsinspectie. Op een vraag van de heer H. H. Mol (VVD) naar de betekenis van dit bedrijf voor de eventuele werk gelegenheid in Waddinxveen deelde de voorzitter mede, dat er aan on geveer 25 mensen werk zal kunnen worden geboden, voornamelijk op het kantoor. Tot de verdere voorstellen, die de goedkeuring van de raad kregen,be hoorden een voorstel tot het garan deren van rente en aflossing van le ningen ten behoeve van eigen wo ningen, waardoor het mogelijk wordt, dat kopers van huizen in Groenswaard hypotheken van 80 tot 90% kunnen krijgen, een voorstel tot het verlenen van medewerking aan de uitbreiding van de kleuterschool ”De Duiventil” en een voorstel tot het geven van een krediet van ruim elfduizend gulden voor de inrichting van een door ’’Volksonderwijs” in Groenswaard te bouwen kleuter school. allemaal nodig zullen zijn. Air Pro ducts N.V. krijgt nu optie op het ter rein aan de Noordkade, maar moet daarbij wel 7% rente betalen over de koopsom 348.8000, Drs. P. M. van Onna (KVP) had met de eventuele vestiging van het bedrjjf in Waddinxveen niet zoveel op. ”We staan op het punt een che mische industrie binnen de gemeen tegrenzen te halen”, zei hij. ”In het havengebied van Rotterdam slaagt de Hinderwet er niet in om alle over last voor de omwonenden te voorko men. Voor mij biedt de Hinderwet in ons geval dan ook geen voldoende garantie en ik stel derhalve voor eerst een grondig technisch onder zoek in te stellen naar de consequen ties van de vestiging van dit bedrijf voor de omwonenden.” De burge meester zegde toe, dat het College van B. en W. alles zullen doen, om hinder en gevaar te voorkomen. Ad- Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN Om de verkiezing van de leden van de diverse com missies van bqstand en advies voor het college van B. W. te vereenvoudi gen hadden de raadsleden in een eerder gehouden bespreking de zetels in dï commissies reeds verdeeld. Aan de hand van de resultaten van die bespreking waren door de gemeente reeds voorgedrukte stembriefjes gemaakt, om op die manier de stemming in de vorige week gehouden raadsvergadering zo kort mogeljjk te houden. De wet vereist nameljjk een schriftelijke stemming. On danks de efficiënte voorbereidingen werd deze stemming toch nog een lang durige aangelegenheid. Tot lid en plaatsvervangend lid in de algemene raad van gemeenschap pelijke gasvoorziening Zuid-Holland en in de algemene raad van hetge- gemeenschappelijk energie bedrijf Gouda en Omstreken werden be noemd respectievelijk burgemeester C. A. van der Hooft en wethouder P. Lips. Tot leden in de algemene raad van het waterleidingbedrijf ”De Rijn streek” werden benoemd de heren T. Ververs, J. van den Roovaart, T. Lammertse en Ph. Kroes. De volgende commissie werden als volgt samengesteld: Bedrijvencommissie: P. Noordam, J. van den Roovaart, mr. H. Th. van Scahik, H. Mulder. Voorzitter de wethouder P. Lips. Subsisiecommie: A. Noorlander, A. H. van Gent, drs P. M. van Onna, J. H. Mol, H. Huizer. De voorzitter wordt nog aangewezen. Sportcommissie: T. Ververs, T. Lam mertse, mr. H. Th. van Schaik. Marktcommissie: T. Ververs, S. Pille H. Huizer en voorts als niet-raadsle- den de marktkooplieden E. Schouten C. den Uijl en A. Tillemans, alsmede de huisvrouwen mevrouw C. J. van Halem-van der Neut en mevrouw H. J. van der Weijde-Kersbergen. Verkeerscommissie: P. Noordam, J. van de Roovaart, S. Pille, J. H. Mol (voorzitter), H. Mulder. -’S

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1