I I en maar NERGENS NERGENS 698 11 Zestigjarig Zang en Vriendschap krijgt gemeentelijke prijspenning geen I Jubileum mijlpaal zeker Kranenburg gruin maar dan ook voor Nu direct bellen met buitenland Veldwijk Mevrouw Verschoor „zilveren” ere-burgeres Kampioenen bij Kapellevliegers Bazar Paddestoel SERVICE zoals met een KRANENBURG EN DE BRUIN Moerkapelle Zevenhuizen Reeuwijk Bloei koopt U een 59 cm TV (GRUNDIG) afd. Zevenhuizen U die biedt BURGERLIJKE STAND DOKTERSDIENSTEN Waddinxveen IJ^DE KERKEN NODIGEN Meteen doorgereden Lidmatenlijst Spreekuur wethouder L’itweg Plattelandsvrouwen Respect Eerste middag bejaardensoos WEEKBLAD VOOR WADDlNXVEEN HOLLANDS HART donderdag 6 oktober 1966. WADDlNXVEEN REEUWIJK en ZEVENHUIZEN au- WADDlNXVEEN: i i 1 Huishoudelijk Voorlichtings-Centrum o Gouwe 1O1 Kerkdiensten voor zondag 2 okt. ’66 GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Ver. Vrjjz. Herv. geen dienst. GOUDA Markt 5 tel. 6465 Gouwe 5 tel. 3566 WADDlNXVEEN Passage 133 tel. (01828) 3003 Burgemeester Keyzer overhan digde voorzitter P. de Graaf de zilveren prijspenning van de gemeente Moerkapelle. Gehuwd: Marinus Timmerman Johanna Gerda Groenendijk. Gevonden: blauwe jongensfiets, brui ne kinderportemonnaie met inh.; huis sleutel. VERJAARDAG- KALENDERS RECEPTIE-ALBUMS in gevarieerde sortering bij Boekhandel ZEVENHUIZEN De zondagsdienst wordt waarge nomen door Dr. Verduyn den Boer. Gereformeerde Kerk: v.m. 9.30 uur: Ds C. Molenaar. n.m. 1.30 uur: Ds C. Molenaar. Geref. Gemeente: V.m. 9.30 en nam. 18.30 uur Ds. C. Molenaar. Evangelisch Molukse Kerk: (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7 uur Ds. P. Fader. Gereformeerde Kerk: v.m. 9 en 10.30 en n.m. 6.30 uur Ds. J. Snoey. Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur Dr. A. van Haarlem. n.m. 7 uur Dr. A. van Haarlem. Remonstrantse Kerk: v.m. 10 uur Ds. G. C. A. Duinker, Rotterdam. Doopdienst. Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) v.m. 9.30 uur Ds. M. Ottevanger. n.m. 5 uur Ds. J. Schuurman. Hervormd Wjjkgebouw, Esdoornlaan: v.m. 9.30 uur Ds. Joh. Verwelius. n.m. 6.30 uur Ds. J. R. Cuperus. Passage 145, telefoon 2620 Waddinxveen De zondagsdienst zal worden waarge nomen door Dr. P. van der Linde, Kerkweg 214, telef. 2250. Automatisch telefoneren met het buitenland blijft vooralsnog een duur grapje. Gesprekken met België kos ten 10 cent voor de eerste 4,6 secon den plus 5 cent voor elke volgende 4,6 seconden. Voor West-Duitsland geldt voor zone 1 voor de eerste 3,5 secon den een tarief van 10 cent en voor elke volgende 3,5 seconden 5 cent. Hetzelfde tarief geldt in zone 2 voor de eerste drie seconden en elke vol gende periode van drie seconden en voor zone 3 (waarbij West-Berlijn) betaalt men voor de eerste 2,3 se conden een dubbeltje en voor de tijden gaan op voor Zwitserland en stuiver. Hetzelfde tarief en eendere daarop volgende 2,3 seconden een Liechtenstein. Overleden: Teunis Bastiaan van Me ieren, 38 jaar, e.v. N. van Wijk. Ned. Hervormde Dorpskerk: v.m. 9.30 uur Ds. v. d. Graaf, Putten, n.m. 5 uur Ds. W. Vroegindeweij, Katwijk. Ned. Hervormde Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur Ds. Kruyt, Rotterdam, n.m. 6.30 uur Ds. Vos, Gouda. Hervormde Kerk van Sluipwijk: V.m. 10 en n.m. 6.30 uur Ds. J. Enkelaar. Gereformeerde Kerk aan de Brug: v.m. 10 en n.m. 6.30 uur Ds. W. Steunenberg, Rotterdam Booms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwjjk-dorp Zondag 7.30-9.00- 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) K.K. Kerk Reeuwjjk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. Ned. Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: Ds. Van Harte te Woubrugge n.m. 18.30 uur: ds M. J. G. van der Velden te Renkum. Christelijk Afgescheiden Gemeente. Oud Geref. Gemeente, Zuidkade 158 Woensdag 5 oktober ’s avonds 7 uur Ds. Gebraad van St. Filipsland. R.K. KERK Kerkdiensten op zondag: St. Victorkerk, Zuidkade: H. Missen om 7.15, 9.00 en 11.00 uur St. Petruskapel, J. W. Frisoweg: H. Missen om 8.30,11.15 en 17.30 uur Kerkdiensten in de week: SL Victorkerk: iedere dag een H. Mis om 7.45 uur, woensdag 20.00 uur en /rijdag 7.00 uur St. Petruskapel: een H. Mis dinsdag 7.45 uur, donderdag 20,00 uur en zaterdag 9.00 uur. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de mis van 11.15 uur). Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie ZEVENHUIZEN Na een aanrij ding op de Bredeweg tussen twee personenauto’s is de bestuurder van een der wagens, de jonge Hagenaar T. G. E. doorgereden. De rijkspolitie had de knaap spoedig in de kraag. Het ongeluk gebeurde in de onover zichtelijke bocht van de Bredeweg nabij de spoorwegovergang. De oor zaak is nog niet bekend. De Hagenaar had wél motieven voor zijn overhaaste vlucht; hij bleek niet in het bezit te zijn van een rijbe wijs, terwijl hij de oude Chevrolet, waarin hij reed, noch verzekerd was noch van een belastingkaart voor zien. I Ondertrouwd: C. van Eijk en A. Biesheuvel; J. D. Dik en H. J. Kempkes; G. K. Faber en A. van Veen. Geboren: Stephan, zv. J. C. Koppenaal en C. Driesprong; Alexander Johan, z.v. D. H. Hinlo- pen en A. J. H. M. Verzantvoort; Eldert Theodoor, z.v. G. Mulder en D. S. Bos. Arold Wilmar, z.v. K. de Vries en M. J. Wind; Maria Louisa, d.v. C. van Wouden berg en C. M. Klop; Judith Reinke, d.v. C. Pellicaan en G. G. Jager; Willeke Angélique, d.v. W. de Lang en H. M. Buiter; Dirk Ronald, z.v. H. Mulder en J. M. Veerman; Wilhelmina Johanna, d.v. J. Möhle en J. D. Booy; Margaretha Maria Engelina, d.v. P. J. Verkleij en A. M. T. Suijker; Franciscus, z.v. F. Winkel en B. Die- len; Gehuwd: C. Sekeris en C. Frings; C. L. van Es en A. Kraijestein. Overleden: H. Dekker, 41 jaar. REEUWIJK De zondagsdienst zal worden waar genomen door Dr. J. P. Hoeneveld, tel. 01829-2227. MOERKAPELLE Aan het eind van het vluchtenseizoen hebben ijverige rekenaars ook de kampioe nen van de postduivenhoudersvere- niging Kapellevliegers becijferd. Zij volgen hieronder: MOERKAPELLE De lijst van lid maten van de Nederlands hervormde kerk in Moerkapelle ligt tot en met zaterdag 9 oktober in de hervormde pastorie ter inzage. Ned. Hervormde Kerk: V.m. 9.30 uur Ds. A. Boertje. Nam. 18.30 uur DS. B?Mej&dert (Woudenberg). ZEVENHUIZEN Met een lezing over de Europese Economische Ge meenschap door de heer Klomp opende donderdagavond in Hotel Vos de afdeling Zevenhuizen van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen het winterseizoen. De pre sidente, mevrouw Ensing, hield bij de aanvang een korte toespraak waarin zij verheugd zei te zijn enke le nieuwe leden te kunnen verwel komen. Ze hoopte dat de leden de verblijdende belangstelling van deze eerste avond van blijvende aard zal zijn. Over de EEG, onder de titel: ’’Waarom de EEG, wat doen we er mee en wat hopen we te bereiken” sprak vervolgens de heer Klomp in een zeer* verhelderend betoog. Na de pauze beantwoordde hij een reeks vragen. Mevrouw Ensirtg sprak aan het eind van de avond een kort dank wbord. A-team: Vitesse: 1. Duivesteijn 1801 pnt., 2. C. Zweere 1765 pnt., 3. W. de Knegt 1720 pnt. Fond: 1. Brouwman 633 pnt., 2. J. v.d Linde 595 pnt., 3. Duivesteijn 526 pnt Jonge duiven: 1. Smaal 1868 pnt, 2. Brouwman 1813 pnt, 3. C. Zweere 1780 pnt. B-team: Vitesse: 1. M. Strijdhorst 1608 pnt., 2. T. Laamens 1525 pnt, 3. J. Bree- dijk 1254 pnt. Fond: 1. J. Breedijk 608 pnt., 2. M. Strijdhorst 441 pnt., 3. mevr. Verbeek 426 pnt. Jonge duiven: 1. Gebr. Huurman 1584 pnt., 2. M. Strijdhorst 1324 pnt., 3. D. Huurman 1268 pnt. Natoer: 1. H. Smaal 762 pnt, 2. Dui vesteijn 744 pnt., 3. C. de Wilde 735 pnt. Kampioensduif: Duivesteijn 1327 pnt. Generale kampioenen: 1. C. Zweere 4637 pnt., 2. Brouwman 4636 pnt., 3. Duivesteijn 4624 pnt Tie zestigste verjaardag van de U gemengde zangvereniging Zang en Vriendschap valt zeker niet samen met het hoogtepunt in het bestaan van het koor. Integen- MOERKAPELLE De wethouder van onderwijs, sociale zaken, maat schappelijke zorg en woöhruimteza- ken, de heer J. Hoogerdijk zal voor taan - onvoorziene omstandigheden voorbehouden - op elke eerste maandag van de maand ’s avonds van zeven tot acht uur spreekuur hóuden in het gemeentehuis. De eer ste zitting heeft plaats op maandag 10 oktober a.s. Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. J. R. Cuperus. n.m. 6.30 uur Ds. Joh. Verwelius. Onder de eminente leiding van de heer H. Boswinkel, directeur van de Goudse Volksmuziekschool, zoekt het koor nu een uitweg uit de moei lijkheden. De vereniging lijdt aan vergrijzing en voor hen die door de leeftijd af vallen worden geen nieu we zangers gevonden. Ook voor de jaarlijkse uitvoeringen daalt de be langstelling. Was het vroeger nog mogelijk drie, tot vier avonden volle zalen te trekken, nu is het al heel moeilijk om een enkele jaarlijkse uit voering rendabel te maken. Aan deze bloedarmoede lijden ook de twee andere koren. Met deze ’ver zuiling’ in het kleine Moerkapelse zangwereldje hebben zij zichzelf geen goede dienst bewezen. Sinds een week is het voor de telefoonabonnees in de sector Gouda, waaronder ook Waddinxveen valt, mogelijk geworden langs automati sche weg, dus direct, gesprekken tpt stand te brengen met de automatisch bereikbare netten in België, West- Duitsland, Zwitserland en Liechten stein. Tot de sector Gouda behoren behoudens Gouda en Waddinxveen Bergambacht, Berkenwoude, Haast recht, Moordrecht, Polsbroek, Reeu wijk, Schoonhoven en Stolwijk. B deel, er zijn nu nog slechts acht tien actieve leden en dat is voor een gemengd zangkoor beslist niet véél. De medaille die het koor ter gelegenheid van zijn ju- I bileum kreeg heeft namelijk niet alleen in financieel opzicht een keerzijde, maar ook vanuit kwantitatief oogpunt heeft Zang en Vriendschap minder mogelijk- heden. Door het geringe aantal stemmen kunnen bepaalde wer- ken nu eenmaal niet worden uit gevoerd. Het jubileum mag dan een mijlpaal geweest zijn in het bestaan van één der oudste vere nigingen van Moerkapelle, maar het feit blijft dat Zang en Vriend schap thans magere jaren door maakt. WADDINXVEEN In het clubhuis aan de Lijsterbesstraat houdt de speeltuinvereniging De Paddestoel op donderdag 13, vrijdag 14 en zater dag 15 oktober de jaarlijkse grote ba zar ten bate van het winterwerk in het clubhuis. Voor de vele spelen en spelletjes zijn tal van prijzen be schikbaar gesteld. De bazar begint elke apond om half acht, zaterdag middag om twee uur. en Vriendschap de volgende te- genslag bezorgde. Een nog groter concurrent bleek het medium te- levisie, dat de belangstelling 1 voor het verenigingsleven aller- wege met sprongen deed teruglo- I pen. Zang en Vriendschap heeft veel mensen in en buiten Moer- kapelle in haar bestaan veel ge il noeglijke uren bezorgd. Dat het koor nu een moeilijke tijd door- f maakt is het gevolg van omstan- digheden die buiten zijn bereik liggen. Het voortbestaan van de i vereniging is vooralsnog niet in gevaar, maar een injectie in de vorm van ledenwinst is broodno- dig. De toekomst zal leren in hoe- verre aan een dergelijke injectie behoefte bestaat. Het verdwijnen van het koor zou een ernstig ver- lies voor het Moerkapelse vereni- gingsleven betekenen. Niemand kan dat oprecht wensen. woningbouwvereniging en het plaatselijke Groene Kruis. De receptie in het Dorpshuis werd behalve door de burgemeester en mevrouw Keyzer-Nieborg o.a. be zocht door oud-burgemeester J. J. Steenbakker Morilyon Loijsen en echtgenote, de wethouders D. van der Spek en J. Hoogerdijk, dominee A. Boertje, mevrouw Bartelsman weduwe van de oprichter en eerste dirigent van het koor, gemeentese- rectaris G. J. A. Runsink van Bent huizen en ’mannen van het eerste uur’ als J. van der Linde, A. Ver sloot en D. van Driel. Belangstelling was er ook van de zijde van enkele zusterverenigingen. Het gemeentebestuur greep het jubileum ook aan als aanleiding tot de benoeming van mevrouw A. G. A Verschoor-Hofman tot ereburgeres (in zilver) van zijn gemeente. Me vrouw Verschoor was niet alleen 45 jaar actief lid van het koor, maar maakte zich ook verdienstelijk - en dat gedurende vele jaren - als bode voor de Volksbelang Om een directe verbinding tot stand te kunnen brengen is de volgende handeling vereist: kies het landnum- mer (België 0932, West-Duitsland 0949, Zwitserland en Liechtenstein 0941)2. na het vernemen van de kies toon het netnummer (met weglating van de nul) onmiddellijk gevolgd door het abonneenummer (dus niet op de kiestoon wachten na het net nummer). Daarvoor zijn verschillende oorzaken aan te wijzen. De eerste grote klap kreeg het koor 35 jaar geleden toen de christelijk ge- mengde zangvereniging Sursum Corda haar aandeel in Moerka- pelle’s culturele leven voor zich opeiste. Van recenter datum is de I zangvereniging Asaf van de ge- reformeerde gemeente, die Zang Gehuwd: Simon Ooms en Johahna Eva van Vliet; Arie Go ver t Willem van Vliet en Francijntje Helena van Vliet Marinus de Vries en Dirkje van der Spek. Overleden: Arend Karreman, echtgenoot van Cornelia Kleij, 73 jaar; Cornells Meester, 71 jaar. De meer jaren dan leden (18!) tel lende gemengde zangvereniging en Vriendschap in Moerkapelle vier de zaterdagmiddag- en avond met een bijzonder druk bezochte receptie en een voortreffelijk diner haar zestig jarig bestaan. Zang en Vriendschap, dat zich de laatste jaren in een wat tanende belangstelling mag ’verheu gen’ kreeg van het gemeentebestuur voor de vele verdiensten die het koor gedurende zjjn bestaan voor het Moerkapelse culturele leven heeft gehad de prijspenning der gemeente. Burgemeester I. J. P. Keyzer, die de onderscheiding uitreikte, hoopte dat Zang en Vriendschap zal mee profiteren van de snelle groei van zijn gemeente en dat een vermeerde ring van het aantal leden ook een verbetering van de financiële positie met zich mee zal brengen. Verloren: sleutelbos, rood zakmes; rood kinderfietsje, grijze pukkel met inhoud; 1 paar rode wanten; doublé dameshorloge; grijze jongenstrui; sleutelbos; herenbril in metalen ko ker; verrekijker. Voorzitter P. de Graaf, die in deze functie aan zijn derde decen nium toe is, opende de bijeenkomst. Daarna sprak burgemeester Keyzer Deze had respect voor de lange le vensduur van Zang en Vriendschap en prees het doorzettingsvermogen van de bestuursleden. ’’Het gemeentebestuur is trots op een vereniging als deze, die immers een stuk cultuur uitdraagt en die zich in moeilijke tijden als deze, waarin de mensen zich meer met ra dio en televisie bezighouden, aktief bezig blijft,” zo zei Moerkapelle’s eerste burger. Hij hoopte dat Zang en Vriendschap bij het 65-jarig bestaan in aanmerking zal komen voor een ’uitkering-Drees’. De eerste welkome uitkering, in de vorm van een envelop met inhoud werd gedaan door de heer G. Zwarte- veld, voorzitter van het Zang- mu ziek- en Sportavondcomité. De heer Zwarteveld dankte voor de bereid willige medewerking van het koor tijdens de jaarlijkse manifestatie van zijn comité. De voorzitter van de Bleiswijkse zangvereniging, waarmee Zang en Vriendschap nauwe contacten heeft, de heer G. J. Holl wenste de zuster vereniging geluk en offreerde een fraai geschenk. Namens het bestuur van de bouw vereniging Volksbelang richtte de heer H. C. Verbeek zich tot mevrouw Verschoor. Zijn gelukwensen gingen gepaard met een baton en de beken-' de envelop. Zang en Vriendschap bood haar onderscheiden lid bloemen aan. De heer De Graaf sloot de bijeen komst met een kort dankwoord. hoogtepunt Aan goede dirigenten heeft Zang en Vriendschap trouwens nooit gebrek gehad. In chronologische volgorde zwaaiden de heren J. Bartelsman, J. J. C. Mastenbroek E. D. Looren de Jong en H. Bos winkel de scepter over het koor. De heer Bartelsman was een zeer begaaf musicus, die zich op vele ter reinen actief bezig hield met het wel en wee van Zang en Vriendschap. De resultaten bleven niet uit; op vrij wel elk concours sleepten de Moer kapelse zangers in de hoogste afde lingen eerste prijzen in de wacht en veroverde de heer Bartelsman de di- recteursprijzen. Ook toen de pen ningmeester hem niet meer dan twee gulden voor een repetitie-avond kon vergoeden, maakte hij elke week op nieuw de lange reis vanuit Soestdijk De repetities werden tijdens de oor log voor korte tijd gestaakt toen de heer Bartelsman zijn avondlijke uit stapjes naar Moerkapelle noodge dwongen moest beëindigen. Men vond enige maanden later (in 1942) de heer Mastenbroek, het vroegere hoofd van de openbare la gere school in Moerkapelle, bereid de directie op zich te nemen. De heer Mastenbroek was inmiddels verhuisd naar Waddinxveen. Tot aan zijn vroege dood in 1953 gaf hij zijn beste krachten aan het koor, dat hij met hart en ziel diende. De heer Masten broek werd een vader voor het koor en wist zoveel charme in de vereni ging te brengen dat een aantal jaren na de oorlog zelfs een kinderkoor kon (worden opgericht. Na het ondergaan van enkele zware opéra ties kwam hij in 1952 weer terug, maar spoedig daarna stond zijn ziekte hem niet meer toe zijn werk voort te zetten. Het volgende jaar overleed hij. Dirigent Looren de Jong zette het werk van de heer Mastenbroek voort. De heer Looren de Jong had daarvoor het Moerkapelse koor Sur sum Corda onder zijn hoede gehad. In 1956 leidde hij het Nationaal Mu ziek- en Zangconcours dat in Moer kapelle werd gehouden en waaraan 27 verenigingen deelnamen. De heer Looren de Jong bleef eveneens tot aan zijn dood, thans enkele jaren ge leden, aan Zang en Vriendschap verbonden. ZEVENHUIZEN De bejaarden van de afdeling Zevenhuizen van de Nederlandse Bejaardenbond kwa men verleden week voor de eerste maal in het nieuwe seizoen in het verenigingsgebouwtje aan de Burge meester Klinkhamerweg bijeen. De drukbezochte middag werd geopend door voorzitter Hoogeveen die als gasten mocht verwelkomen mevrouw Van ’t Verlaat-de Vries en de maat schappelijk werkster van de ge meente, mej. Wigman en haar assis tente. De heer Hoogeveen blikte te rug op de afgelopen maanden, waar in enkele leden de gang naar hun laatste rustplaats moesten maken. De bejaarden bleven nog geruime tijd bijeen. Ondertrouwd: Bernhard’ Leopold Frederik Ever- hard Julius Coert Karei Godfried Pieter Verschoor en Marieke Hauer; Arie Maasland en Maria Adriana van der Linden rpoen de vereniging op 6 g JL gustus 1906 werd opgericht, telde zij dertien leden. Oprichters waren o.a. de heren D. van Driel, A. Versloot en J. van der Linde. Gedurende de eerste negentien jaren werd Zang en Vriendschap met vaste hand gedirigeerd door de heer P. Versloot, die enkele ja- ren geleden overleed. De heer i Versloot bracht als muziekkenner (hij was directeur van de Nij meegse Volksmuziekschool) het jonge koor zowel in materieel als J in kunstzinnig opzicht tot grote 1 bloei. Geboren: Sjon, z.v. D. Hoogerdijk en B. J. Ro- senboom, Teunis, z.v. F. Zijderhand en T. Drost; Pieter, z.v. C. J. A. van Buuren en K. Dullaart; Robbie, z.v. J. Hoogendoorn en J. Rosbergen; Machiel Johan, z.v. W. M. van der Kooy en L. van Wijk; Jan, z.v. J. Meijers en J. de Graaff; Neeltje, d.v T. Bos en R. Reijm.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2