en Een halve eeuw geleden Krap 1 Spoed met spoorwegtiimiel bouw van de AH-supermarkt Films in Gouda Kleiweg27Goii(iatei.32i2l geen REDUCTIEBON IWONINfilNRICHTINGI Beroepen Koopcentrum Brug organiseert weer kippenactie Bibelot schuwt geen „hangijzers” COLLECTE Kath. Onderwijs nu onder eigen Stichtingsbestuur foor geref. jeugd 'agina I L Wilt U profijt Knip dan uit 1 n S. Pille nestor Kabelfabriek schenkt kabels Vervolg van pag. 1 kraan met grijper. De oude kraan was na intensief gebruik door open bare werken defect geraakt, en was bovendien vrijwel afgeschreven. De raad ging er ook mee akkoord, dat de gemeente veertigduizend gulden bij draagt aan de bouw van een be tonnen duiker in de Noordkade. De voorgestelde verhoging van 1, tot 3,voor de minimum aanslag voor de straatbelasting stuitte ven- min op tegenstand. Geld nodig donderdag 6 oktober 1966. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART WADDINXVEEN 9 ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE er DIVERSEN het EXPOSITIES 1. am lus, Jis. om 4 bnk Kaarten vanaf zaterdag 8 oktober verkrijgbaar bij Boekhandel Veldwijk, Passage, Waddinxveen. Prijs: 4,50 (abonnees Week blad 4,- donateurs Culturele Kring 3,50. Bij inlevering van deze bon 0,50 reductie op een toegangskaart voor het vioolconcert van EMMY VERHEY op dinsdag 18 oktober in de Immanuëlkerk. vaar- :veld, irge- inde, s 1 creëren, waarvoor nog ruimte genoeg is. De burgemeester zegde toe beide punten in overweging te zullen ne men. Dinsdag 11 oktober: Nw. R’dams Toneel met ’De dood van een handelsreiziger’, Nieuwe Schouw burg, Gouda, aanvang 20.00 uur. Donderdag 27 oktober: Ouderavond r.k.-scholen St. Jozef en St. Paulus, ver.geb. Trooststraat, aan vang 20.00 uur Donderdag 3 november: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Donderdag 20 oktober: Vergadering Plattelandsvrouwen, ger.ver.geb., aanvang 20.00 uur Dinsdag 25 oktober: Concert Kring), 20.30 uur. Woensdag 12 oktober: Bezinningssamenkomst Stichting In de Rechte Straat, kerkgebouw van Geref. Gemeente, aanvang 19.30 uur. Van 4 tot en met 22 oktober: Waddinxveen - Schilderijen en teke ningen van mej. Fraissinet (Den Haag), Boekhandel Veldwijk (te be zichtigen tijdens de winkeluren). Emmy Verhey Immanuelkerk, (Culturele aanvang irge- sr. kalasiris WADDINXVEEN De verleden week gehouden huis-aan-huiscollecte ten bate van de reclassering heeft in Waddinxveen ƒ883,81 opgeleverd. Vo rig jaar zamelde men ruim 680 in. De eerder in dit jaar gehouden giro-actie bracht 102,50 op. Schouwburg: do. en vr. 20.15 uur, za. 15.00, 19.00 en 21.15 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur, wo. 14.30 uur: Drie op de divan (al.); zo. 19.00 en 21.15 uur, ma. 14.30 en 20.15 uur, wo. 20.15 uur: Verboden vruchten )18). voetbalclub, maar het zou op aller lei problemen stuiten, wanneer in dat geval particuliere elektriciteits kabels in gemeentelijke grond zou den worden gelegd. Uit praktische overwegingen was het daarom beter de kabels aan de gemeente te schen ken. Voorts deelde burgemeester Van der Hooft nog mede, dat Gedepu teerde Staten hun goedkeuring had den gehecht aan de aankoop van het woonhuis van notaris Van der Most aan de Kerkweg, waarin men te zijner tijd de schouwburg hoopt te vestigen. De eerstvolgende raadsvergade ring werd vastgesteld voor donder dag 3 november. Zo juist ontvangenUitgebreide ^sorteringVOET ZAKKEN^, Donderdag 6 oktober: Jaarvergadering oudercomité St.Jo zef- en St. Paulusschool, r.k.-ver.geb Trooststraat, aanvang 20.00 uur. Jeugappélavond m.m.v. Vox Jubi- lans, Sint Janskerk, Gouda, aan vang 20.00 uur. Bij de rondvraag stelde de heer S Pille (PvdA) dat de raad nog een nestor moest benoemen. Wat leeftijd betreft kwam daarvoor het oudste WADDINXVEEN De Stichting voor Katholiek Onderwijs Sint Vic tor in Waddinxveen heeft met in gang van 28 september jl. alle rech ten en verplichtingen inzake het be heer van de roomskatholieke lagere en kleuterscholen in Waddinxveen overgenomen van het kerkbestuur van de parochie van de H. Victor. De stichtingsakte werd gepasseerd op 6 april van dit jaar. Eveneens per 28 september zijn alle leerkrachten van het Waddinxveense r.k.-onderwijs in dienst van de nieu we stichting getreden. Het stichtingsbestuur is als volgt samengesteld: P. F. J. van Schie, voorzitter; H. C. Feikema (v. N.- Dil lenburgstraat 11, tel. 2346), secretaris; G. M. M. Verweij (Anna Palownastr. 25) penningmeester; pastoor J. A. M. Saulenn, bisschoppelijk commissaris en G. T. B. Mulleman en G. Kieft, leden. Woensdag 19 oktober: Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwen, Herv. Wijkgebouw, Esdoomlaan, aan vang 19.30 uur. In de aanvang van de vergadering had burgemeester Van der Hooft de raad gevraagd een schenking van de N V. Nederlandse Kabelfabrieken te willen aanvaarden van twee ka bels van respectievelijk 380 en 100 meter lang. De kabels zijn bestemd voor de verlichting, die de R.C. Ver heul rond het door deze club be speelde voetbalveld in de Oranje- wijk wil aanleggen. Aanvankelijk waren de kabels toegezegd aan de Zo nu en dan wordt een mens met zijn neus op de feiten gedrukt. Zo werd ons dezer dagen nogal wreed de illusie ontnomen dat het De toneelliefhebbers in de Goudse streek komen dit jaar beslist goed aan hun trekken. Aanstaande dins dag staat in de Nieuwe Schouwburg op de planken het Nieuw Rotter- damsch Toneel met zijn nog piep jonge versie van ”De dood van een handelsreiziger” van Arthur Miller Ko van Dijk kreeg schitterende kri tieken voor zijn vertolking van de Willy Loman, de centrale figuur in dit indringende toneelschouwspel. Van de medespelenden noemen we de volgende namen: Enny Meunier, Bas ten Batenburg, Pim Dikkers, Sacco van der Made, Jules Royaards Henk Uterwijk, Frans Kockshoorn en Petra Verbeek. alleenverkoop bij CORXTRY markt 18, gouda Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15.00, 19.00 en 21.00 uur, zo. 15.00, 17.00, 19.00 en 21.00 uur, di. en wo. 20.15 uur: Judith (14); za. 23.00 uur: On teerde meisjes (21). Jerry Lewis beleeft deze week in de Schouwburg kolderieke avontu ren op een divan in de film ’’Three on a couch”. Hij wordt daarbij weer vaardig van repliek gediend door de lieftallige Janet Leigh. Zomin als Jerry toelichting behoeft (al blijft Norman Wisdom bij ons om zijn subtielere Engelse humor favoriet) zomin heeft de film voor ’rijpere’ bioscoopbezoekers ’’Verboden vruch ten” toelichting van node. Het is een sensueel geval dat geen enkele cultu rele waarde heeft (dat heeft het lach- of-ik-schiet-werk van Lewis trou wens evenmin), uitgaande van de stelling tenminste dat striptease niet tot een der kunsten behoort. De zg. zwaarbewaakte deuren van de strip- paleizen in ’s werelds grote steden zwaaiden klaarblijkelijk toch maar wijdopen voor de filmcamers’s. Tegen een beetje (veel) free publicity heeft geen der nachtclubazen bezwaar. Thalia: do,, za., zo., ma., di. en wo. 19.30 uur: Gejaagd door de wind (14); za. 14.30 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur, ma., di. en wo. 14.30 uur: Guns in the afternoon (14); vr. 20.15 en 22.15 uur: Jour de Fête (Jacques Tati a.L). het corset met steun gevende constructie; de oplossing bij alle moei lijkheden met uw figuur, onontbeerlijk bij corpu lentie, verslapte spieren, rugpijn, na operaties, etc. komt u eens vrijblijvend passen. WADDINXVEEN Opnieuw heeft de kerkeraad van de Nederlands Her vormde gemeente in Waddinxveen beroepen uitgebracht ter voorziening in de twee vacatures die in Waddinx veen nu al zo lang onvervuld zjjn ge bleven. Voor de vacature ontstaan door het emeritaat van ds. J. R. Cuperus werd een beroep uitgebracht op ds. C. Vos uit Gouda. Ds. Vos is geboren in 1927 en kwam op 25-jarige leeftijd naar Westbroek. Vier jaar later (in 1956) aanvaardde hij een beroep naar Bennekom en in augustus ’62 vestig de hij zich in zijn huidige standplaats Gouda. Voor de derde predikantsplaats in de Oranjewijk bracht men een be roep uit op ds. T. van ’t Veld, herv. predikant in Den Bommel. Voorts verleende de raad goed keuring aan een voorstel tot aan koop van drie woningen, twee aan de Kerkweg en één aan de Wilhel- minakade. Aan de Wilhelminakade is dit thans het laatste pand wat nog moest worden aangekocht om de volledige verbreding te kunnen rea liseren. Op de Jan Ligthartschool, Theo Thijssenschool en Eilaas de Vries- school zal het aantal uren vakonder wijs worden uitgebreid. Voor hand- werkonderwjjs werden tot dusverre resp. 4, 6J en 4 uren per week uitge trokken. Dit wordt nu resp. 4, 6J en 6 Het gymnastiekonderwijs voor deze scholen bedroeg achtereenvolgens 3, .Weekblad Hollands Hart (voorWad 3, en 1J uren per week. Dit wordt nu dinxveen, Moerkapelle, Reeuwijk en drie uren voor elk der scholen per week. Tot en met 31 oktober: Waddinxveen Beeldententoon stelling in het Warnaarplantsoen. BIOSCOPEN IN GOUDA het Waddinxveense gereformeerde verenigingsgebouw. Hun programma gaat geen ’hete hangijzers’ in prote stantse en oecumenische kringen uit de weg getuige de onderdelen Verbroedering en ’Balken en splin ters in de ogen der oecumene’. Andere nummers zijn getiteld ’Valse start’, ’Geen prestatie, maar relatie’, Marianne, Heroriëntatie, ’La vie sans rose en...’, ’t Westland, Jaap Weidepeip, Happening, ’Liefde zon der vingerig goud’, ’Eventueel ak- tueel’, Hans’ playing, ’BB zot ge klap en gekkemij’, d’Oude draaidoos de machine verdrongen. Dit is ook hier waar te nemen. De landbouwer P. T. Noordam, alhier, heeft een machine aangeschaft, die het koren maait, het tot garven bindt, enz. Getrokken door drie paarden, maait en bindt deze machine in een drietal uren een H.A. tarwe, gerst of haver. Hoe snel deze wondermachine ook werkte, hij haalde het niet bij de kippen die niet aflieten reeksen eieren te produceren voor de eier- veilingen die vrijwel elke plaats in deze streek toen nog had. In Wad dinxveen werden op 29 Sept. 32 par tijen aangevoerd (1887 kippeneieren 10,40-10,50 p.h. en 40 eendeneieren 9,30 p.h.). In Moerkapelle en Zevenhuizen interpreteerde men het begrip Eier- veiling wat ruimer. Behalve kippe- en eende-eieren kwam men in Moer kapelle met appelen, peren, bloem kool, knolrapen, roode kool en wat dies meer zij ter veiling. In Zeven huizen nam men behalve het ei ook de kip mee naar de veiling. Hanen ’deden’ 2,20 het stuk, terwijl voor 2 duiven één gulden werd gevraagd. Kaas ging van de hand voor 45 ets. p.p. (per pond). Dan waren er natuurlijk ook de ’advertentieën’. Herman Mathot zelf was de beste klant van zijn eigen krant, maar dat neemt niet weg dat bijvoorbeeld ook de beroemde Witte Bioscoop in Gouda ijverig de pro gramma’s der komende week aan-, prees: Vrijdag en volgende dagen GROOT ELITE PROGRAMMA. Als bijzonder hoofdnummer: HET REUZENWERK onder de Oceaan. Enorm filmschouw- spel in 5 deelen. A. Goes bij de Nieuwe Spoorbrug had andere waar aan te bevelen: Een Springbok STAAT TER DEK KING, stam le kl. melkgevers, dekgeld geen 40 maar 25 ct. En voor ’t geval de bok te sprin gerig zou worden konden de H.H. Landbouwers terecht bij M. de Bas, Rijweg, Waddinxveen, die Esschen- en Wilgenhouten Stalpalen te koop had. Op de achterpagina propageerde P. Moraal zijn modern ingerichte kapsalon in de Nesse ’voor scheren en haarsnijden.’ Ook ging de Stoom boot ’Vooruitgang’ nog steeds van Waddinxveen naar Gouda. Uren van vertrek vond men in Nieuws- en Advertentieblad. Omstreeks 1918 delfde de voor ganger van het blad dat nu voor u ligt in de' harde strijd om het be staan het onderspit. Zaterdag 15 oktober: Culturele avond Volksonderwijs, Hotel Vos, aanvang 19.30 uur Woensdag 26 oktober: Bejaardenmiddag, ver.geb. Klinkha- merweg, aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN De winkeliers van het koopcentrum Brug zjjn de afgelopen week weer met een zegel- actie begonnen met kippen als inzet. Voor iedere bestede gulden wordt een zegel verstrekt en wie in totaal vierhonderd zegels heeft vergaard, kan zich te goed gaan doen aan een kip. De actie duurt tot en met 11 no vember en wordt dan, in verband met de een week later beginnen de St. Nicolaaswinkelactie van alle Waddinxveense winkeliers, onder broken tot na Sint Nicolaas. Dan loopt de kippenactie weer verder tot en met 24 december. aanmerking. Deze liet het nestor- schap echter gaarne aan een ander over. Zijn opvolger in leeftijd is de heer Pille dat dan ook met algemene instemming tot nestor van de raad voor de komende zittingsperiode van vier jaren werd benoemd. De heer Van Gent (PvdA) wilde wel iets meer weten over door de ge meente verkochte gronden, waarop nooit wordt gebouwd. Met name wees hij op het aan Albert Heijn verkochte stuk grond. De burgemee ster kon hierop antwoorden dat juist dezer dagen bericht was ontvangen, dat Albert Heijn spoedig een aan vang met de bouw wil maken, ten einde nog in het voorjaar van 1967 haar eerste Waddinxveense vesti ging te kunnen openen. De heer Mol (VVD) wees op de verkeersproblematiek in o.a. Prinses Irenetraat en Prinses Margriet- straat alsmede op de hoek van de Prins Bemhardlaan en Juliana van Stolberglaan, dit laatste vooral op de merktdagen. Voor de beide eerstgenoemde stra ten suggereerde hij toe te staan, dat I b.v. aan één zijde auto’s met twee wielen op het trottoir geparkeerd zouden mogen staan. Met een witte lijn zou kunnen worden aangegeven welk deel van het trottoir door auto’s mag worden ingenomen. Op marktdagen vooral is er behoefte aan parkeerruimte bij de Prins Bemhardlaan, zowel voor markt- I gangers als voor bezoekers aan de bibliotheek. De heer Mol stelde voor om hier wat meer parkeerruimte te WADDINXVEEN Een hele dag is deze grote hijskraan van vijftien ton van de firma Ne- derhoff uit Gouda, bezig ge weest op de smalle Wilhelmi nakade om een fineerpers van Triplexfabriek Gebr. Van Stijn en Co te transporteren van de oude, naar de nieuwe fabriek. Het twintig ton zware gevaar te gaf echt niet mee en men was dan ook blij toen het ding eenmaal op de plaats van be stemming, slechts enkele tien tallen meters verder, was ge arriveerd. De fineerpers is thans weer volop in bedrijf. Het verkeer over de Wilhel minakade heeft - zoals wel dui delijk zal zijn - de gehele dag stil gelegen. (foto Sjaak Noteboom) Donderdag 13 oktober: Bazar De Paddestoel, clubhuis Lijs terbesstraat, aanvang 19.30 uur. Clubcompetitie schaakvereniging WSV, ger.ver.geb., aanvang 20.00 uur. 1916 (nummer 116, 3e Jaargang). Daarin werd de ’regeeringsvisch’ aanmerkelijk minder duur betaald dan tegenwoordig. Over vis gespro ken; wat denkt u van dit verhaal Een goede vangst. Terwijl de visscher P. Verwaal aan het visschen was naar een snoek van circa 5 pond, welke hij al meer had gezien, kwam er een snoek in zijn net van 11 pond, die dan ook zeer welkom was, al was het dan de bedoelde niet. Dit bericht kwam uit Reeuwijk. Zevenhuizen kreeg ook een veeg uit de pan: Bij de gehouden keuring v. d. land storm jaarklasse 1909 zijn af gekeurd: C. Havenaar en T. M er bis. Moerkapelle kwam er in dit num mer bekaaid af met een berichtje over het Ziekenfonds ’Onderlinge Hulpbetoon’ dat bij Kon. Besluit was goedgekeurd. Met Waddinxveen ging het beter, getuige deze nieuw tjes: Donderdagmorgen kwam een paard gespannen voor een melkwagen te •Val len, hetwelk met groote moeite is op de pooten gebracht. Uit een schuur, staande op een terrein in deze gemeente, toebehorende aan de firma M. Koster Zonen te Boskoop, ziin ontvreemd een dubbelloopsch jacht geweer en een buks met bijbehoorende patronen. Mechanisatie trok ook toen al de aandacht. D.R. zond de redactie van het Nieuws- en advertentieblad de volgende brief: Al meer en meer wordt de handen arbeid ook in het landbouwbedrijf door WSE, ger.ver.geb., aanvang 20.00 uur Zaterdag 8 oktober Herfstconcours hsv. Waddinxveen. Breede Vaart Reeuwijk, aan vang 8.00 uur. Vrjjdag 14 oktober: Bazar De Paddestoel, clubhuis Lijs terbesstraat, aanvang 19.30 uur. Cabaretavond met Bibelot, ger.ver. geb., aanvang 20.00 uur. Zaterdag 15 oktober: Bazar De Paddestoel, clubhuis Lijs terbesstraat, aanvang 14.00 uur Dinsdag 18 oktober: Opening Prol Ph. A. Kohnstamm- ulo, J. W. Frisoweg, aanvang 16.00 uur. Prijsuitreiking hsv. Waddinxveen, ger.ver.geb., aanvang 20.00 uur. Onderlinge wedstrijden AV ’65, sport velden Oranjewijk, aanvang 11.00 uur. Zevenhuizen) de eerste periodiek in deze vorm is. Wreed, omdat het Weekblad het succesvolle resultaat was van ons briljante en vooral ook originele denkendachten we. Maar nee, bij het snuffelen in stoffige, half vergane paperassen JU.WUWVCCUA T (een mens heeft daar van tijd tot merkte de heer Van der Hooft op, j tijd behoefte aan) stuitten we op dat deze derden-hypotheek voor a--7 gemeente geen enkel risico inhoudt, .prima in tact zijnde getuigenis maar wel direct gelden in de ge meentelijke kas brengt door betaling door NV Groenswaard van de grond kosten. ”En dat geld is hard nodig” zo zeide de burgemeester, ’’want het is de hoogste tijd dat we met de bouw van de tunnel in Groenswaard een aanvang maken. Eigenlijk had die bouw al aan de gang moeten zijn, maar door de bestedingsbeperking is ook dit werk uitgesteld. Maar zonder f tunnel tussen Groenswaard en Oranjewijk komt de verkoop van woningen in Groenswaard in moei lijkheden en ook de stichting van scholen en kerken, wordt dan twij felachtig.” Woensdag 19 oktober: Breiwolshow, ger.ver. geb. aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN Het cabaret groepje Bibelot, dat volgende week vrijdagavond optreedt in het gere formeerde verenigingsgebouw voor de jeugdbouwconunissie van de ge reformeerde kerk, bestaat uit een aantal jonge enthousiaste amateurs, die al op enkele concoursen voor amateurgezelschappen door deskun dige juries hoog genoteerd werden. Bibelot einidgde kortgeleden bij een cabaret-concours in Den Bosch op de tweede plaats, waarbij de jury waarin o.a. zitting hadden Joop Stok kermans en Gerrit den Braber, de eerste prijs voor de beste individuele prestatie toekende aan het enige vrouwelijke lid van Bibelot, Puck Boverhuis. Senno Verduyn, een an dere ’Bibelotter’ bracht zijn groep al eerder in het nieuws door het ver overen van een eerste prijs bij een zangconcours. Het Westlandse groepje van prote- stants-christelijke origine bestaat nu bijna twee jaar. Bibelot heeft al flink wat voorstellingen voor chris telijke jongerenorganisaties achter de rug, waarmee goede successen werden geboekt. Volgende week vrijdag staan Puck en Senno en ook Hans Sybrandy (piano), Peter Doelman en Joop Kuyvenhoven op de planken van Bij de behandeling van een voor stel tot het verlenen van een zgn. derden-hypotheek ten behoeve van de N.V. Bouwteam Groenswaard de I bovenstaande, vergeelde maar nog 1- 1—v van [de vooruitziende blik van een man, die ons volkomen in de schaduw zette. Met zijn „Nieuws- en Adverten tieblad voor Waddinxveen - Moer kapelle - Reeuwijk - Zevenhuizen” bracht een zekere Herman Mathot ruim een halve eeuw geleden al leven in de Waddinxveense pers brouwerij. Vader A. J. Mathot uit Boskoop had het jaren eerder ook al eens geprobeerd met het ’Wad- dinxveensch Advertentieblad’, maar dat ging reeds na een jaar (1897) ter ziele: „Met dit nummer 25 juni 1898) zal voorloopig de UIT GAVE van het W ad- dinxveensch Advertentieblad worden GESTAAKT. Gebrek aan advertenties notJHzaken ons het niet meer te laten verschijnen. Mochten er evenwel stem- mculcxv ixwaxxx uaoïvuMx xx^v wuxuxx. men opgaan om het om de 14 dagen of raadslid, de heer Mulder (SGP) in andere tijden te laten verschijnen, dan zullen wij daarvan gaarne Nota nemen en overwegen of het gaat” zo bericht ten de uitgevers in de zwanenzang van het blad. Daaronder de toe voeging ,,Z» den loop der volgende week zul len wij zoo vrij zijn ons aan uwe hui zen te vervoegen, tot het ontvangen der ADVERTENTIEKOSTEN over het afgeloopen kwartaal.” Ja, ja, de centjes werden niet ver geten. 1 Maar een jaar voor de eerste wereldoorlog vatte zoon Herman de draad weer op. Een lang leven ‘was de voorganger van ons blad niet beschoren. Het waren slechte tijden en het Nieuws- en Advertentieblad stond dan ook vol met ’officieele kennisgevingen’ van burgemeester 'Van Dort Kroon over ’regeerings- suiker’, aardappelopslagbepalingen, levensmiddelenvoorziening, melk- voorziening, broodkaarten, ’regee- I ringsvisch’ enzovoort. I Zo ook het excedent van Herman I Mathot’s progressieve denken, het I nummer van Zaterdag 7 October

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3