over Sint Nicolaas winkelactie RAIFFEISENBANK Uitvoerige discussies kapverordening MEMIÊS? WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 2046 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Aankoop notariswoning door G.S. goedgekeurd F Paddinxveense raad werkte snel Inleiding kamerlid voor W’veense KVP Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Astma-collecte Plattelandsvrouwen Lezing problemen kleuter op school GESLAAGD Energiebedrijf I Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda ■;a S'-w»» MAKELAARS TAXATEURS Verkeer Plantschadevergoediiig jonge mensen kunnen nog metjaren spelen! Tunnel Souplesse FRANS VAN CAMP Kleiweg 2:6 Gouda Verwarming Weekblad voor Waddinxveen Inzenden DONDERDAG 10 OKTOBER 1966 22e JAARGANG - Nr. 1113 ëknog I P. Kroes 66-14C ra Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank (verschijnt elke donderdag) WADDINXVEEN Voor de af deling Waddinxveen van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen houdt de heer Deye uit Rijswijk op donderdag 17 november a.s. in het verenigingsgebouw aan de Stations straat een lezing over Interpol. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. A. H. van Gent van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. WADDINXVEEN Dr. E. J. Na gel zal op donderdag 30 november voor ouders, wier kinderen de chris telijke kleuterscholen in Waddinx veen bezoeken, en andere belangstel lenden een lezing houden over pro blemen rond de schoolgaande kleu ter. De inleiding vindt plaats in het gereformeerd verenigingsgebouw. De avond wordt georganiseerd door de Stichting voor Christelijk Nationaal Kleuteronderwijs. Bij de rondvraag sprak de heer Kroes er zijn verontrusting over uit, dat bij het kruispunt Kerkweg-Ka- een ander vóór december alsnog voor elkaar zal komen. Een enkel bezwaar had de heer Van Gent tegen een onderdeel van een artikel in de procedureverorde- ning plantschadevergoeding. In be doeld artikel staat, dat bij niet-ont- vankelijk ver klaring of bij afwijzing van een verzoek tot vergoeding te ruggave van de vooraf gestorte geld som ”kan” plaatsvinden (Alvorens een verzoek tot vergoeding in behan deling wordt genomen, dient de ver zoeker 25,— te storten). De heer Van Gent vroeg, of het in dit artikel gebruikte woordje ”kan” niet zou kunnen vervallen, of dat het gehele artikel eventueel zou kunnen worden geschrapt. De burgemeester gaf toe, dat de heer Van Gent formeel gelijk had, maar dat het hier vooral gaat om mensen, die volkomen ter goeder trouw een verzoekschrift indienen, bij afwijzing het vooraf gestorte bedrag te kunnen terugbetalen. Wethouder P. Lips (PvdA) voegde daaraan nog toe, dat de beslissing over al dan niet terugbetalen van die 25,aan de raad wordt voorbehouden ten einde lichtvaardig procederen te voorko men. bedrfjfsgedeelte van de Bakkerij grondstoffen C. P. Broer N.V. i.o. aan de Kerkweg is van de openbare weg nauwelijks zichtbaar. Eens zal de naastliggende school worden afge broken en pas dan zal men vanaf het dan aan te leggen parkeerterrein zicht krjjgen op het moderne kan- toorgedeelte. Op het ogenblik is het alleen nog maar zichtbaar vanaf het schoolplein achter de school, van waar Sjaak Noteboom ook deze foto maakte. Voor de opening zie elders in dit blad. pje in de tuin door de vingers kan worden gezien, als men er maar een nieuw boompje voor in de plaats zet. Geheel tevreden was men echter nog niet: men verlangde over dit voorstel te stemmen. Met de stemmen van de heren Kroes, Van Onna en Van Schaik tegen, kwam de kapver ordening er toch doorheen. naalstraat-Juliana van Stolberglaan zoveel verkeersongelukken gebeuren Hij vroeg, of knipperlichten ter plaatse geen uitkomst zouden kunnen bieden. De heer Mol, voorzitter van de Verkeerscommissie gaf hierop een toelichting, waarin hij zei, dat de si tuatie bij het betrokken kruispunt de aandacht heeft gehad van de ver keerscommissie. Zo is naast verkeers lichten er onder meer gesproken over het instellen van wachtverboden nabij het kruispunt, om het verkeer meer ruimte te kunnen geven. De heer Mol zegde verder toe, dat een eindrapport van de verkeerscommis sie inzake de verkeerssituatie in Waddinxveen de raadsleden spoedig zal bereiken. WADDINXVEEN Van 17 tot 21 november zal in Waddinxveen weer de jaarlijkse huis-aan-huiscollecte van het Nederlands Astma Fonds worden gehouden. Zoals bekend worden er van de bedragen die het Fonds uit de jaarlijkse inzameling ontvangt kinderen uitgezonden naar de speciale astma-kolonies. Ook Waddinxveense patientjes hebben in het verleden meermalen geprofiteerd van de mogelijkheid tot genezing,die alleen het Astma Fonds hen biedt. Begroting Zoals bekend, is er op de gemeen tebegroting 1966 een groot tekort (drie ton) en dat tekort is nog groter (4J ton) geworden nadat de raad een voorstel tot wijziging van de begroting had aanvaard. Het commentaar van de Financiële Com missie hierop was, bij monde van de heer Van Gent: ”We hebben geglim lacht, alle posten hebben we bezien, maar we zien niet, hoe het anders zou kunnen. Nu willen we alleen nog maar weten, wat het College met de ’’traditiegetrouwe” brief van Gede puteerde Staten (waarin deze de be groting wegens het tekort zeggen niet goedkeuren) denkt te doen.” Waarop de burgemeester antwoord de, dat ’t College nu haar traditione le brief, met de mededeling, dat het terugbrengen van het tekort onmo gelijk is, naar GS zal sturen. Tarieven bij contract aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Praktisch niet meer. (Tenminste niet bij ons.) Demies zijn zeer gedistingeerde jassen geworden of heel erg sportieve. Beide zijn slank, licht, soepel. In de gedistingeerde jassen hebt u de keus uit prachtige stoffen en mooie mouton-voeringen. Houdt die voeringen bij de demies trouwens goed in de gaten! Ze zijn vaak speels en verrassend. Wij laten ze u graag zien. Loop, als u kunt, morgen even langs. Als je vijftien bent, of zestien of zeven tien, denk je nog niet zo veel aan later. De toekomst ligt vóór je. Daarop is het jeugspaarplan "De Zilvervloot" geba seerd. Je moet namelijk je spaargeld zes, zeven, acht of negen jaar laten staan. Maar dan krijg je ook een spaar- premie van 10% bóven de rente. Om aan de Zilvervloot mee te kunnen gaan doen, moet je tussen de 15 en 21 jaar B oud zijn. Ex-militairen mogen beginnen m tot hun 24ste. Kom eens langs. Wij hebben een leuke folder voor je! WADDINXVEEN Het Tweede Kamerlid mr. R. J. Nelissen zal op dinsdag 15 november a.s. in het ver enigingsgebouw aan de Burgemees ter Trooststraat voor de leden van de afdeling Waddinxveen van de Katholieke Volks Party een inlei ding houden met als titel: ”De poli tieke gebeurtenissen van de laatste tijd.” Aan de inleiding gaat vooraf de jaarvergadering van de plaatselijke afdeling. WADDINXVEEN Morgen star ten alle aan de Sint Nicolaaswinkel- actiedeelnemende winkeliers reeds met de zegelactie, die evenals vorige jaren weer interessante mogelijkhe den biedt. De vroege start van de ze gelactie is o.a. nodig om de baten van de actie wat te verhogen. Jaarlijks wordt namelijk uit de opbrengst de reis voor de Waddinxveense bejaar den gefinancierd, welke dagtocht eveneens de invloed heeft ondervon den van de steeds maar stijgende pryzen. Volgende week, twee dagen voor dat Sint Nicolaas in Waddinxveen arriveert, verschijnen wij met een speciale St. Nicolaas-actiekrant, waarin U alle bijzonderheden over de aankomst van de Sint en zijn Pie ten en over de winkelactie zult kun nen lezen. Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.14 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Bij het begin van de raadsverga dering had de burgemeester nog en kele mededelingen gedaan. Hij ver telde, dat Gedeputeerde Staten hem telefonisch hadden meegedeeld, dat zij de gemeente toestemming ver leenden voor het bouwen van de nieuwe spoorwegtunnel (tussen Groenswaard en Oranje/Vondel wijk) en dat ook de aankoop van de wo ning van de notaris aan de Kerkweg was goedgekeurd. Zoals bekend zal deze woning te zijner tijd worden verbouwd en uitgebreid tot Schouw burg. Voorts deelde de heer Van der Hooft mee, dat de collecte voor de Tibetanen in Waddinxveen een be drag van 8315,— had opgeleverd. Voor het raadslid de heer S. Pille, organisator van de collecte, was dit aanleiding in het openbaar zijn dank uit te spreken aan alle medewerkers aan deze collecte. Drs. P. M. van Onna (KVP) stelde vast, dat de kapverordening ook van toepassing zou zijn op de meest sim pele ingrepen in de voortuinen van de woningen. De burgemeester be loofde echter, dat ten aanzien van dit punt met zeer veel souplesse zal worden gehandeld. ”Ik zou het< ver velend vinden,” zei hij, ”als de men sen uit deze verordening zouden be grijpen, dat het een inbreuk is op hun persoonlijke vrijheid.” Nog niet geheel tevreden vroeg de heer Van Onna zich af, of de goede intenties van de burgemeester dan niet in de redactie van de verordening tot uit drukking zouden kunnen worden gebracht. Antwoord van de heer Van der Hooft: ”Als u vertrouwen in het College hebt, hoeft u aan die tekst niets te veranderen!” ’’Maar wat moet de burger nu denken of doen”, aldus een vraag van het KVP-raadslid mr. H. T. van Schaik. ’’Moet deze voor een enkel klein boompje nu naar het raadhuis of niet? Doet hij dat niet, dan heeft hij kans om twee maanden de ’bak’ in te gaan, zo lees ik uit de verorde ning,” zei de heer Van Schaik. ”U moet het nuchter bezien,” ant woordde de burgemeester. ”Er is een verschil tussen grote en een kleine boom.” Waarop de heer Van Schaik met de vraag kwam, hoe de burger dat verschil nu wel moet onder ken nen. Maar ook daar had de heer Van der Hooft een oplossing voor: ”Als de burger dat verschil niet kent, moet hij naar het gemeentehuis komen om een kapvergunning te halen. Dat kost hem een gulden, en daarom komt hij, als het om een klein boom pje gaat, die vergunning toch niet vragen.” Nogmaals legde de burge meester er de nadruk op, dat het er bij deze verordening vooral om gaat het ’’grote” groen te beschermen en dat het kappen van een enkel boom- Bij de behandeling van de ingeko men stukken wilde de heer A. H. van Gent (PvdA) als woordvoerder van de Financiële Commissie meer weten naar aanleiding van een aanteke ning, welke het Verificatiebureau had gemaakt in een rapport inzake de controle op de administratie van het Verwarrhingsbedrijf. Blijkens die aantekening was de inkoop van olie onvoordeliger dan gekund had. Volgens burgemeester Van der Hooft heeft de gemeente contracten voor olielevering voor de seizoenen ’64-’65 en ’65-’66 gesloten en daarbij de laagste uit zes offertes gekozen. ”Het Verificatiebureau, dat voor vele gemeenten dergelijke controles uit oefent, heeft waarschijnlijk ergens andere een lagere olieprijs gezien, en is dan verplicht gemeentes, die een duurder transactie hebben gesloten, daarop te wijzen”. Op een vraag van de heer Van Gent, waarom de ge bruikers van warmte nog geen defi nitieve afrekening hebben ontvangen hoewel dit volgens contract toch vóór 1 november had moeten ge schieden, gaf de heer Van der Hooft ten antwoord, dat dit in verband met ziekte bij de N.V. Warmtemeter nog niet had kunnen gebeuren, maar dat k Ue voorstellen, die B. en W. van Waddinxveen vorige week donderdag- 2*. avond ter behandeling aan de raad voorlegden, werden op één uitzon dering na -- in een vlot tempo goedgekeurd. Zo vlot, dat de raad zich binnen anderhalf uur door de gehele agenda wist heen te werken. Die ene uitzonde ring was het voorstel tot het vaststellen van een kapverordening. Verzet rees er tegen een zekere vaagheid in de door B. en W. toegezegde souplesse bij het toezicht op het naleven van de verordening. Ook waren er bezwaren tegen de kosten, welke aan het aanvragen van een kapvergunning verbonden zijn. ”Een inbreuk op de persoonlijke vrijheden” noemde de heer J. H.Mol (VVD) de voorgstelde kapverorde ning. Hij zag gaarne van B. en W. de toezegging, dat voor het kappen van bomen, die bijvoorbeeld het licht wegnemen of op andere wijze hinder veroorzaken, zonder meer toestem ming zal worden gegevn. ”Dit wil het College graag toezeg gen,” aldus burgemeester c. A. van der Hooft. „Het gaat er bij deze ver ordening alleen maar om het groen te behouden. Als kappen noodzake lijk is, dan kan het ook gebeuren, met eventueel daarbij de voorwaar de, dat er jong groen voor in de plaats zal worden aangeplant.” ’’Zijn er aan het aanvragen van een kapvergunning nog kosten verbon den?”, wilde de heer P. H. Kroes (WD) weten. Volgens de burge meester zouden die kosten ongeveer een gulden bedragen, ’’maar we zul len er maar gauw een rijksdaalder van maken”, voegde hij daar in scherts aan toe. ’’Maar daar ben ik nu juist tegen,” klaagde de heer Kroes. Burgemees ter Van der Hooft maakte aan deze discussie om een enkele gulden een eind met de opmerking: ’’Onze kosten moeten toch ook worden betaald?” WADDINXVEEN De heer J. Toussaint uit Waddinxveen is dezer dagen geslaagd voor het examen werktuigbouwkundig ingenieur aan de Technische Hogeschool van Delft. mr. H. T. van Schaik t De algemene raad van het ge meenschappelijk energiebedrijf Gouda en Omstreken houdt weer een openbare vergadering op maandag 21 november as. in het Goudse stad huis. Aanvang twee uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1