voor nog vier TVa onbevredigende wethoudersverkiezing CHU wil niet meer samen met AR Burgemeester denkt nu alweer aan vleugel-ulo Urgentie verklaring ulo-leslokalen Sculptuur RAIFFEISEN-SPAARWEEK Extra feestelijke opening streekschool Oliebollenactie succes Zevenhuizen Kieiweo276ouaateL32i2i F olksonderwijs viert Antilliaans feest Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) 241/m 31 oktober POLITIENIEUWS IWOMIMBIHBICHTIMBI voor Veel leerlingen uit de streek Waddinxveners rechtbank Sj VOOR KLEINE OF GROTE ZEKERHEID: RAIFFEISENBANK WADDINXVEEN Mffcr -„.j J Streek aan ’t woord J sparen extra Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda MAKELAARS TAXATEURS Nü sparen betekent zekerheid straks. U weet zelf waarvoor u spaart. Voor u zelf of voor anderen. Voor de vervulling van een lang gekoesterde wens of voor een onverwachte grote uitgave. In ieder geval spaart u voor een kleine of grote zekerheid. In de Raiffeisen-spaarweek is het aantrekkelijk: Cgfers r myipaal ÏSgSK Inzenden DONDERDAG 20 OKTOBER 1966. 22e JAARGANG - Nr. 1108 R! Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank kandidatuur-Noorlander. bnk Oranjelaan 42 Koniginn Wilhelminaplein 2 Telefoon 2046 voor beiden A. Noorlander: beurt overgeslagen alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied De heer T. Ververs, voorzitter van Volksonderwijs Waddinxveen loofde de voortvarendheid waar mee zes jaar geleden het gemeente bestuur de zaken had aangepakt. De heer Ververs verwachtte dat ook Boskoop nog wel van de Wad- dinxveense ulo gebruik zou gaan maken. activiteiten had de actie nette 1302 opgebracht. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. SR jl de spaarbank met volledige bankservice Mevr. Egbers (links) onthulde dinsdag een houtsculptuur van ex Waddinxvener Har Sanders voor de nieuwe ulo-school. (foto Sjaak Noteboom) De voorzitter verstrekte ook wat cyfers: 69 leerlingen bezoeken thans de kleuterschool, de lagere school telt nu 179 leerlingen. Volksonderwijs heeft 460 leden, waarvan 99 zg. huis- genootleden. De jeugdgroep is 53 le den ryk. De culturele avond, tijdens welke ook nog een verloting werd gehou den, werd besloten met een optreden van het jeugdcombo van Volksonder wijs. van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. maar ze gaan toch samen naar school, zoals ze ook later samen zullen werken.” bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde Namens zijn collega’s uit Reeu wijk en Moerkapelle voerde burge meester Van ’t Verlaat uit Zevenhui zen het woord. Hy wees erop dat de school, hoewel hjj in Waddinxveen staat, een onvervalst streekkarakter draagt. ”Een derde gedeelte van de leerlingen komt uit de drie omrin gende gemeenten,” zo zei Zevenhui- zens burgervader, die bijzonder bljj was met deze school. De heer Van ’t Verlaat vond de overeenkomst die destijds door Wad dinxveen met de nadere gemeenten was aangegaan een erg voordelige. ”Ze was voor ons zo aantrekkelijk omdat ze geen financiële consequen ties draagt.” De burgemeester besloot zijn rede met een lofuiting aan het adres van het Waddinxveense gemeentebe stuur dat zich zo beijvert om het voorzieningenpeil op (hoog) niveau te houden. Drie leerlingen, één uit elke ’randgemeente’ mochten hierna ieder een kristallen asbak aanbieden. Mevrouw P. Egbers-Honingh, de echtgenote van het hoofd der school, de heer H. J. Egbers, onthulde ver volgens een houtsculptuur van de voormalige Waddinxvener Har San ders. Mevrouw Egbers (”Ze is vaker te"vTndërf ifT de séhöol San thuis,"zei de burgemeester) werd daarbij geas sisteerd door de kunstenaar zelf die bovendien vertelde dat de houten ’wandschildering’ ’’vogels van ver schillende pluimage” voorstelde.Een kroonduif (liefde en verdraagzaam heid), een uil (wijsheid) en een pape gaai (leergierigheid) vormden de hoofdfiguren in de fraaie sculptuur. Mevrouw M. Verwaal-Algebra, sprekend namens het ’thuisfront’: de echtgenotes van de leerkrachten die hadden gemeend ook iets te moeten doen, offreerde een achttal kleedjes met het monogram PKS (Prof. Koh- stamm School). Andere sprekers waren de heer J. Vis van de Algemene Bond van On derwijzend Personeel, die ook de Ulo vereniging Gouda vertegenwoor digde, de heer C. Visser als repre sentant van het openbaar lager on derwijs in Waddinxveen. Samen met de heer Mier, die ook aanwezig was, ging de heer Visser enige jaren gele den op stap om leerlingen voor de thans zo bloeiende school te werven. nier gebouwd. Ik had dat graag an ders gezien.” In de grote gemeenschapsruimte van de ’jongste loot aan de Wad dinxveense onderwijsstam’, zoals burgemeester Van der Hooft hem typeerde, werd hierna de vele geno digden nogmaals welkom geheten. De heer Van der Hooft zei in zijn toe spraak te hopen dat ook dit gebouw maar een tijdelijk onderkomen zou zijn voor deze ulo. ”We denken alweer verder aan een vleugelschool waarin zowel de openbare, als de christelijke en de katholieke tesamen zijn onderge bracht. Iedere leerling kan dan zijn eigen onderwijs blijven volgen WADDINXVEEN De Waddinx veense kiesverenigingen van de AR en CHU hebben nu definitief alle banden doorgesneden. Tijdens een ledenvergadering die donderdag werd gehouden in de Immanuëlkerk stelden de aanwezigen zich unaniem achter het standpunt van de beide CHU-raadsleden J. van den Roo- vaart en A. Noorlander dat na de ge beurtenissen rond de wethoudersver kiezing samenwerking met de AR niet meer mogelijk is. Nu niet en in de toekomst niet. ZEVENHUIZEN De 'Koninkrijk- gedachte’ vierde zaterdagavond hoogtjj tjjdens de jaarlijkse culturele avond van de Vereniging Volkson derwijs afdeling Zevenhuizen, die werd gehouden - uiteraard - in Hotel Vos. De gehele bijeenkomst, die druk werd bezocht, speelde zich af in An tilliaanse sfeer met muziek en dans van de Westindische eilanden. WADDINXVEEN Tegen drie Wad dinxveners zijn dinsdag voor de Haagse rechtbank gevangenisstraf en boetes geëist wegens het plegen van winkeldiefstallen in verscheidene Haagse warenhuizen, waarbij ze ten slotte door een warenhuisdetective werden betrapt. Het was een 54-ja- rige chauffeur, die een weduwe en I haar zoon, bij wie hij inwoonde, met cadeautjes wilde verwennen. De vrouw zei voor de rechtbank, dat ze niet wist waar de geschenken van daan waren gekomen. Dat hadden ze pas later ontdekt, toen ze een keer mee waren geweest naar Den Haag. Toen hadden ook zij en haar zoon kleinigheden in hun tassen gestopt. Tegen de chauffeur eiste de officier van justitie zeven maanden met af trek waarvan twee maanden voor waardelijk en drie jaar proeftijd. Voor de weduwe vroeg hij wegens heling 200 boete en voor de zoon 75 boete. De uitspraak is op dins dag 1 november. Voor de pauze hield de heer Mac donald van de Stichting Strausa in Amsterdam een korte inleiding over zijn vaderland, de Antillen. Na de lezing vertoonde hij de kleurenfilm ’Oké aki Antillas’ van Peter Creutz- berg. Het optreden van het orkest Los Antillianos werd een groot succes. De virtuoze musici brachten de mu ziek uit hun geboorteland kleur- en klankrijk ten gehore en gaven met een een indruk van de manier waar op men daar nog steeds de oude dan- za’s, walsen, mazurka’s, eet. speelt. Voorzitter N. Dirkzwager, die de sfeervolle bijeenkomst opende, kon een groot aantal leden welkom heten. Met name verwelkomde hij de ere leden, oud-bestuursleden, afgevaar digden van de oudercommissie en van het bestuur der Stichting Kleu terschool Volksonderwijs en de heer G. de Vogel, die namens het perso neel van de lagere school aanwezig was. De heer Van Straaten, federatie- bestuurslid van Volksonderwijs Zuid-Holland, had bericht van ver hindering gestuurd. De heer Dirkszwager bracht de medewerkers en -werksters aan de oliebollenactie die enige tijd geleden werd gehouden dank. Dank zij veler standpunt dat trouwens door het overgrote deel van de andere raads fracties werd gesteund. De CHU vond dat de AR zich niet aan de eerder gemaakte afspraak had gehouden. Na wethouder Vene- ma was nu, aldus de CH een wet houder van onze partij aan de beurt. De AR heeft ons in de kou laten staan. Er bleek over deze kwestie tijdens de bijeenkomst, die werd geleid door voorzitter G. P. Repko, een eendrach tig onbehagen over het gebeuren. De breuk, zoals die tijdens de vergade- Van een mijlpaal in het openbare onderwijs sprak de heer A. P. de Graaf namens alle oudercommissies van de lagere scholen. Een deputatie van de oud-leerlingen werd ’spre kend’ vertegenwoordigd door Els Degenhardt, die boekensteunen aan bood. Een geluidsapparatuur voor taal lessen en een klok voor de leraars kamers hadden de ouders der ulo- leerlingen bijeengebracht. De voor zitter van de oudercommissie, de heer J. L. van Heeteren bood een een ander tesamen met zijn gelukwen sen aan. Ir. P. L. v.d. Kleijn voerde het woord uit naam van het technisch bureau P. D. Stuurman NV (”De school is nog maar half klaar; u kunt van mij dus maar een halve speech Eerwachten”) en de heer J. de Joode - sprak als aannemer (”De medewer king die men hier in Waddinxveen ondervindt is uniek.” Het hoofd van de christelijke Prinses Wilhelmina-ulo, de heer M. «-Dijkshoorn, en de heer H. M. van den Dool van de roomskatholieke lagere school in de Oranjewijk hielden toe spraken namens de bijzondere on- derwijsrichtingen. Een stroom van nuttige geschenken vergezelde steeds de vele goede woorden en ge lukwensen. Het was al laat toen een blije heer Egbers, tot wie ook vele prij zende woorden waren gericht ge weest, aan het woord kwam. Alvo rens te danken voor de felicitaties en cadeau’s verzocht hij mevrouw J. van der Hooft-Lourens, echtgenote van de burgemeester, het laken weg te trekken voor een ingelijst wand kleed, dat was vervaardigd door me vrouw Egbers. Met vele borduurste ken heeft de vrouw van het school hoofd de groei en verschillende be huizingen van de openbare ulo ge visualiseerd. De burgemeester, die gedurende deze middag als ceremoniemeester was opgetreden sloot de bijeenkomst waarna de aanwezigen gelegenheid kregen het nieuwe gebouw te be zichtigen. ZEVENHUIZEN. Op het parkeer terrein naast het postkantoor had vorige week een liche aanrijding plaats toen de chauffeur van de Zevenhuizense brandweerauto een achter zijn voertuig geparkeerde personenauto niet opmerkte en zodoende een aanrijding veroor zaakte. De wagen, die licht werd beschadigd, was het eigendom van de heer J. v. d. Berg die, pas was hersteld van een ongeval dat ook buiten zijn schuld geschiedde. Zijn vorige auto werd daarbij volkomen vernield. ZEVENHUIZEN. Op de Noorde lijke Dwarsweg, ter hoogte van Ho tel Vos, werd zondagavond een bromfiets ontvreemd die toebehoor de aan de heer J.W. te Nieuwerkerk Het voertuig stond tegen een hek bij een aantal andere brommers en was niet afgesloten. De CHU was ontstemd over het feit dat tijdens de voorbesprekingen over de wethoudersverkiezing de AR de voorkeur gaf aan de eigen kandi daat (de heer F. M. van Tol) boven de kandidatuur-Noorlander. Een I Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.14 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. ring over de wethoudersverkiezing al was aangekondigd, werd door de vergadering toegejuichd. Het be stuur der kiesvereniging kreeg op dracht aan de AR te berichten dat ook in de toekomst geen prijs meer op toenadering zal worden gesteld. De vergadering besprak voorts het winterprogramma en luisterde naar diverse sprekers. Op 15 november houdt de CH zijn eerstvolgende huis houdelijke vergadering, zo werd be sloten. De heer Van den Roovaart houdt dan een inleiding over het ge meentebeleid. Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN De langverwachte urgenteverklaring voor de (aan) bouw van drie permanente leslokalen aan het pas gereedgekomen gebouw van de Professor Ph. A. Kohnstammschool voor ulo, ligt klaar. Als de school erin slaagt ook nog voldoende leerlingen op tebrengen om een vierde extra lokaal te ’bemannen’ dan zal de verkldrij^g ook in die behoefte voorzien. Voor dit verheugende nieuws op een toch al vrolijke dag zorgde dinsdag- dagmiddag de heer -U-J. Stortenbeker, inspecteur van' het. ulo-onderwijs in het district waaronder.ook Waddinxveen ressorteert, tijdens de officiële ope ning van Öe nieuwe openbare streek ulo aan de Maüritslaan. dieper in op de achtergrond waarte- - gen de school tot stand was gekomen ”Men dacht dat de Waddinxveense ulo altijd een kleintje zou blijven. Wel, dat hebben we kunnen zien.Dit mooie, nieuwe gebouw is nu al te klein.” Onverdeelde, bfewohdering voor de sphool 'kop de heer Stortenbeker echter nietopbrengén.” Een school gebouw moet ondergeschikt zijn aan het onderwijs. Dat is de opvatting zoals die is neergelegd in de Mam moetwet. Vroeger bouwde men scho len waaraan het onderwijs zich maar had aan te passen. Deze VOETZAKKEN PLAIDS EXCLUSIEVE VERLICHTING KUNSTNIJVERHEID KLEINMEUBELEN etc. vindtïu^in|ruime keuze||bij Met een ferme slag baande zich de eerste leerling een' weg door, de be schilderde, papieren wand die de laatste toegang tot het gebouw ver sperde. Het groepje leerlingen, re presentanten van alle leerlingen, ge noot het voorrecht als eerste het gebouw te betreden, nadat de heer Stortenbeker na zijn toespraak, die hy hield op het schoolplein, de school voor geopend had verklaard. Burgemeester-C.-A.-van der Hooft- --sc-hool-is-tteg gedeeltelijk op -die ma- verwelkomde vele vertegenwoordi gers en afgevaardigden uit de Wad dinxveense en deels ook uit de Goudse onderwijswereld. Vanwege het streekkarakter van de ulo waren ook aanwezig burgemeester jhr.mr. W. H. D. Quarles van Ufford uit Reeuwijk, A. van ’t Verlaat uit Ze venhuizen en I. J. P. Keijzer uit Moerkapelle. Ook gaven de wethouders D. van der Spek en J. Hoogerdijk uit Moer kapelle acte de présence. Van Wad dinxveen zagen we wethouder P.Lips gemeentesecretaris H. Jenné en vele raadsleden. Wethouder F. M. van Tol was verhinderd. Inspecteur Stortenbeker ging wat ■Asa

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1