Aanneemsom zal wellicht meevallen op goedkeuring door G.S. en Onze mening Tunnel voor slechts halfvolle zaal Winkelweek Tijdelijk ll.75 voordeel HALVE PRIJS tijdelijk 1 1 Bouw spoorwegtunnel wacht nog Rijk vervroegd ‘BibeloV actueel nü, I 75 Avond voor kerkbouwactie HUUR PIANO'S HUUR rVranenburg Bruint Bijna klaar Actie voor nieuwe Klaar in 1968 Audi-demonstratie Kruizen ’kosten’ voor H. H. Jalink 25 jaar in overheidsdienst Geslaagd Verkoopbeurs nieuwe herv. kerk op het K.W.-plein Fa. J. van Ürk i8n9n8° Westersingel 42-44 R'dam tel.(010)135025 piano kerkkoor bijna 200 miljoen Pagina 3 PHILIPS catalogusprijs 23.50 MENSEN DIÉ HET WHEN, KIEZEN PHILIPS HAARDROOGKAP’ 59.75 nu, bij gelijktijdige aankoop de handige vloerstandaard ▼oor O Langs Demonstraties Veilig Verkeer ELECTRONISCHE ORGELS uit 'swerelds grootste orgel- en plonofobriek hoge inruilwaarde WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 20 OKTOBER 1966. Esdoornlaan, aan- Huishoudelijk Voorlichtings-Centrum Gquwe 1O1 GOUDA Markt 5 tel. 6465 Gouwe 5 tel.3566 WADDINXVEEN Passage 133 tel. (01828) 3003 DIVERSEN Maandag 24 september: Vluchtelingenactie 1966. MOERKAPELLE Dinsdag 18 oktober: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen (lezing P. v.d. Linde, arts), Dorpshuis aanvang 20.00 uur. Maandag 24 oktober: Ledenvergadering bouwvereniging Volksbelang, Dorpshuis, aanvang 19.30 uur Maandag 31 oktober: Receptie H. H. Jalienk, Hotel Vos, aanvang 14.45 uur. Bazar orgelfonds Immanuelkerk, ger. ver.geb. Vrijdag 4 november: Bazar orgelfonds Immanuelkerk, ger. ver.geb. Zaterdag 5 november: Bazar orgelfonds Immanuelkerk, ger. ver.geb. Maandag 14 november: Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond (lezing), ger. ver. geb., aanvang 19.30 uur. bejaarden- Esdoornlaan, EXPOSITIES Van 4 tot en met 22 oktober: Waddinxveen - Schilderijen en teke ningen van mej. Fraissinet (Den Haag), Boekhandel Veldwijk (te be zichtigen tijdens de winkeluren). Tot en met 31 oktober: Waddinxveen Beeldententoon stelling in het Warnaarplantsoen. Maandag 31 oktober: Receptie H. H. Jalink, Dorpshuis, aanvang 16.30 uur. Dinsdag 15 november: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen (le zing over kaarsen), Dorpshuis, aan vang 20.00 uur. (Culturele aanvang Prijzen v.a. 1.145.- Donderdag 27 oktober: Ouderavond r.k.-scholen St Jozef en St. Paulus, ver.geb. Trooststraat, aan vang 20.00 uur BIOSCOPEN IN GOUDA Reunie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15.00 19.00 en 21.00 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: De vlucht van Captain Blood (14); za. 23.00 uur: Jong maar geraf fineerd (21); zo. 19.00 en 21.00 uur, di en wo. 20.15 uur: Striptease (18). Schouwburg: do. en vr. 20.15 uur: Zorba, de Griek (18); za. 15.00, 19.00 en 21.15 uur, zo. 15.00, 17.00, 19.00 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Het complet der gewelde naars (14). Thalia: do. 20.15 uur, za. en zo. 19.00 en 21.15 uur, ma. en di. 14.30 en 20.15 uur, wo. 20.15 uur: Onze man in Li banon (18); vr. 20.15 en 22.15 uur: Electra (14), za. 14.30 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur, wo 14.30 uur: Flipper en de piraten (a.l.). v.a. 15 p.mnd. zondereente itorting WADDINXVEEN De heer P. H. J. L. Ponsioen uit Waddinxveen slaagde dezer dagen aan de universi- teit van Amsterdam voor het kandi daatsexamen rechten. tieke ontboezemingen voor een ama- teurgezelschap (en zelfs voor vele be roepsgezelschappen) van verkwik kend recente aard waren. Maar min der actuele zaken kwamen vlot over De satire op de oorlogen in het ver leden zat vol geestige vondsten. Het ’drumtrio’ muntte uit door een tech nische zuivere weergave van de mo derne (óók al recente) muziek. Verkoopbeurs bouwactie herv. kerk herv. wijkgeb., Esdoornlaan, aan vang 19.00 uur WADDINXVEEN De Audi, het nieuwe merk van de samenwerken de Mercedes Benz-, Auto Union- en Volkswagenfabrieken, wordt morgen en zaterdag, resp. van 10 tot 21 en van 10 tot 18 uur, gedemonstreerd door de importeur op het Koningin Wilhelminaplein. Een aantal model len van de nieuwe Audi-serie 1967 is naar Waddinxveen gebracht om daar door middel van proefritten ge demonstreerd te worden. Voor auto-fans even wat informa tie: De goedkoopste Audi kost 8780, de duurste 10.480. De laatste is echter nog niet op de markt. De ze ven modellen zijn alle uitgerust met een 1700 cc Mercedes Benz-motor (vanaf 81 SAE pk). De acceleratie is bij het eenvoudigste model 9,2 sec. van 0 tot 80 km. De Audi heeft voor- wielaandrijving en schijfremmen.De Audi is als middenklasse-wagen te vergelijken met de Ford 17M, Glas 1700, Opel Rekord 1700 en Volkswa gen 1600 TL. Afhankelijk van onvoorziene om standigheden als weer, bodem-moei- Ijjkheden’, etc, zal het werk vanaf het moment dat de eerste paal in de grond gaat en de eerste kraan zijn grjjper in de slappe ondergrond zet anderhalf tot twee jaar duren. De Waddinxveense bodem maakt paalfunderingen onder de afritten onvermijdelijk en het zg. onderwater heeft de architect van de Spoorwegen ir. E. Jordens van de bouwkundige afdeling (architectuur), genoodzaakt in de inritten waterdichte bakken te leggen. Voorzieningen die de werk zaamheden niet alleen vertragen maar bovendien een niet gering deel van de kosten vormen. De tunnel en inritten zullen zich tesamen over een afstand van 175 meter uiteenstrekken. In de Oranje- met recht van koop {T m v.a. «p.mnd. zonder eerste storting van de modellen 1967 te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Enorme sortering Prijzen vanaf 675.- met recht van koop WADDINXVEEN De gezamen lijk middenstand heeft besloten de Sint Nicolaas winkelactie, die op vrjjdag 18 november van start zou gaan, met één week te vervroegen. De jaarlijkse stijgende kosten van de rit voor de bejaarden, die altijd uit de baten van de winkelactie wordt gefinancierd, maakten het no dig te streven naar een hoger batig saldo. Dit is o.m. te bereiken door vroeger met het uitgeven van de win kelactie-zegels te beginnen. De intocht van Sint Nicolaas blijft gehandhaafd op zaterdagmiddag 19 november, maar vanaf vrijdag 11 november zal men bij aankopen in nagenoeg alle winkels al de zegeltjes ontvangen. Gedeputeerde Staten gaf ruim twee jaar geleden haar fiat aan het voor dit plan door de raad gevoteerde be drag van 1.280.000, maar maakte meteen het voorbehoud dat eerst de financiering rond moest zijn. Nu het zover is dat, dank zij enkele begro tingswijzigingen, de gelden voor de bouw van de tunnel vry komen, kan de beloofde goedkeuring tegemoet worden gezien, De plannen liggen (bestek) klaar, De schriftelijke bevestiging van GS en de rijksgoedkeuring vormen de laatste hindernissen die het gemeen tebestuur moet nemen om tot actie over te kunnen gaan. De Nederlandse Spoorwegen, die dit soort werken altijd zelf ter hand neemt of onder haar auspiciën laat uitvoeren, zal dan onmiddellijk een openbare aanbesteding uitschrijven. 1,3 miljoen gulden, een raming van 2| jaar geleden, is uiteraard beslist niet meer voldoende. Niettemin verwachten zowel de gemeente als de Spoorwegen dat de inschrijvingen aan de lage kant zul len zijn. Veel, zeer veel aannemers grijpen in deze onzekere tijd de kans op een ’werk’ met beide handen aan en zullen er veel voor over hebben om hun dure machines aan het werk te houden. Een ontwikkeling die we niet onverdeeld betreuren. WADDINXVEEN In de laatste vergadering van de gemeenteraad sprak burgemeester C. A. van der Hooft de stellige verwachting uit dat nog dit jaar zal kunnen worden begonnen met de bouw van de spoorwegtunnel die de Oranjewjjk en Groenswaard 1 en 2 met elkaar zal verbinden. De burgemeester baseerde die verwachting op het feit dat de gemeentelijke ’kas’ een overschot aan liquide middelen bleek te bevatten, die financiering van het project voor het grootste deel mogelijk zou maken. wijk komt de inrit net voor de Bea- trixlaan t-kruising. De tunnel zelf krijgt een lengte van 11,5 meter. Er komen drie doorgangen. Voor het snelverkeer is er een tunnel met twee rijstroken van bijna drie meter en een hoogte van 3,8 meter, een voor de fietsers, brommers en voet gangers zijn er ter weerszijden van de autotunnel twee doorgangen met anderhalve meter brede trottoirs en 2,5 m brede fietspaden. De voetgan- gers/fietserstunnel ligt ongeveer een meter hoger dan de autotunnel. Een vergelijking met de Goudse Kleiweg tunnel gaat niet geheel op maar is beslist ook niet ongerechtvaardigd. In hoeverre rekening is gehouden met de verkeersveiligheid valt uit de summiere tekeningen nog niet op te maken. Vast staat in ieder geval dat de Beatrixiaan drukker zal worden dan nu. Ook de Willem de Zwijger - laan zal er niet stiller op worden.Ge- vaarlijk kan het worden op en ron dom het Koningin Wilhelminaplein, waar nu al tien straten op uitmonden Eén daarvan wordt nu bovendien een belangrijke verkeersader. Enfin dat wordt dan een (hopelijk) dank baar object waar de verkeerscom- missie zich in kan vastbijten. Woensdag 16 november: Officiële opening bejaardentehuis Souburg, Jul. van Stolberglaan, aan vang 15.00 uur. Zaterdag 29 oktober: Verkoopmiddag t.b.v. soos, herv. wijkgeb., aanvang 14.00 uur Donderdag 3 november: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN Met prik- kaarten en coupons willen de leden van het gereformeerd kerkkoor en het kinderkoor volgende week de ge meente in om het geld bijeen te krij gen voor een nieuwe piano, die 2500 zal gaan kosten. De oude piano, die jaren achtereen bij de re petities is gebruikt, is nu volkomen versleten. Het kerkkoor zal eerst bij de eigen gemeenteleden aankloppen. Daarna komt het kinderkoor in actie met de prikkaarten, die huis aan huis zullen worden aangeboden. Er is een speciale commissie ge vormd uit koorleden. Zij bestaat uit mevrouw M. de Jong-Barends, me vrouw A. de Wolf-Rietveld, H. van Nielen en E. J. Oskam. De drie landelijke ’kruizen’, het Wit-Gele en het Oranje-Groene Kruis verwachten dit jaar gezamen lijk voor de maatschappelijke ge zondheidszorg uit te geven 190.453.253 of 76,79 per lid (de kruisverenigingen hebben bij elkaar 2,5 miljoen leden). Aan particuliere bijdragen vloeit 102.803.585 in de kassen van de ver schillende afdelingen, de gemeenten dragen 25.397.074 bij en de provin cies subsidiëren voor 5.977.241. Het overblijvende deel (bijna 56,3 mil joen) wordt bekostigt uit bijdragen van de overheid. Op de begroting 1966 is voor het werk van de kruis verenigingen 54 miljoen uitgetrok ken. Als de verenigingen hun ’ser vice’ echter zouden gaan uitbreiden, moderniseren en intensiveren dan zijn nog eens 28 miljoen gulden no dig. Vooralsog ziet het er niet naar uit dat die gelden uit ’s rijks schat kist zullen komen. De directeur van de gezamenlijke diensten van gemeentewerken van Benthuizen, Bleiswijk, Moerkapelle en Zevenhuizen, de heer H. H. Jalink herdenkt binnenkort het feit dat hij 25 jaar in overheidsdienst is. Ter ge legenheid van dat feit biedt de com missie voor het Bouw- en Woning toezicht in dit gemeenten zijn direc teur op maandag 31 oktober een tweetal recepties aan. De eerste re ceptie wordt gehouden in Hotel Vos in Zevenhuizen (’s middags om kwart voor twee) en de tweede in het Dorpshuis in Moerkapelle (om half vijf). Let wel: voor Uw oude PIANO, HARMONIUM of ELEKTRONISCH ORGEL Vraag folders en inlichtingen over de nieuwe serie ,967 bij de Wurlitzer-importeur WADDINXVEEN ”De heer Smallenbroek is zijn tijd vér vooruit, zoals hedenmorgen om half vjjf is gebleken.” Zó up-to-date was verleden week vrjjdag het jonge amateur cabaretgezelschap Bibelot uit Naaldwijk in zjjn optreden in het gereformeerd verenigingsgebouw. De door de jeugdbouwcommissie van de gereformeerde kerk georganiseer de feestavond was in financieel opzicht geen succes. Het doel, versterking van de kas van de bouwcommissie voor de Groenswaardkerk, werd niet bereikt omdat de zaal maar nauwelijks voor de helft was gevuld. Vanuit een andere oogpiiht be schouwd echter - dat van de klein kunst - slaagde de avond wél volko men. Bibelot, dat reeds lauweren oogstte bij optredens in o.a. Sittard, Den Bosch, Amstelveen en Den Hel der (in Den Bosch de tweede prijs bij een cabaretconcours) bleek zijn be kendheid méér dan waard. Het enige vrouwelijke lid van het gezelschap, Puck Boverhuis, leverde zonder meer de beste prestaties. Burgemeester C. A. van der Hooft had de feestelijke bijeenkomst ge opend. De burgemeester zei bewon dering te hebben voor de initiatief rijke jeugd van deze tijd.” Ook nu treedt ze weer actief op voor de nieuwe kerk,” zo zei hij. De heer Van der Hooft vond dat een avond van lachen geen kwaad kon bij het in tensieve streven naar volledige ont plooiing van het opbruisende leven. ’’Integendeel, het is zelfs nodig in deze tijd van talloze problemen op alle gebied.” De burgemeester hoopte dat de gereformeerde jeugd zich niet had laten ontmoedigen door de matige belangstelling. Hij was blij met de jeugdige geestdrift voor de bouw van een kerk. ”Wat zou een dorp of een stad zijn zonder de sil houet van een kerktoren. Als je daaraan wilt meewerken, dan mag je lachten,” zo besloot hij. Bibelot bracht een sprankelend menu in de vorm van schetsjes,lied jes, en conferences, waarbij de poli- Zaterdag 19 november: Intocht Sint Nicolaas, Zuidkade. ZEVENHUIZEN Dinsdag 25 oktober: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Woensdag 26 oktober: Bejaardenmiddag, ver.geb. Klinkha- merweg, aanvang 14.30 uur. Donderdag 27 oktober: Bezoek Plattelandsvrouwen Zeven huizen aan Najaarsvergadering in Rotterdam Voor (nog) een overgang voelde men niet veel. Bovendien had de NV Nederlandsche Spoorwegen ernstige bezwaren, waarbij vooral veilig heidsoverwegingen een rol speelden Ook was het maar de vraag of de aanleg van een overgang gezien de Waddinxveense bodemgesteldheid en de hoge ligging van het spoorweg- dijklichaam wel goedkoper zou zijn geweest als een tunnel. Een tunnel dus. Geen last van knipperlichten en slagbomen als bij de hinderlijke spoorwegovergaang bij het Stationsplein en een vlottere, overzichtelijker doorstroming van het verkeer. De smart waarmee de toekomstige Groenswaard-bewoners op de tun nel zullen wachten en het dankbare gebruik dat ze er van zullen maken wordt op dit moment nog niet ge deeld door de mensen uit de Oranje- wijk en de Vondelwijk. Het zwaarte punt van gemeenschappelijke voor zieningen als winkels, scholen, ker ken, wijkgebouwen, etc. ligt immers nog steeds in het ’oude’ Waddinx veen? We schreven met opzet: nóg,want langzamerhand neemt het KW-plein - zie de krant van vorige week - de hegemonie van het oude centrum over. Scholen verrijzen ook meer en meer in de bijna voltooide Vondel wijk. Straks' komt 'Groenswaard met zijn nieuwe kerken, winkels, scholen ’Vondelwijkers’ gaan dan in Groens waard ter kerke, naar school.Groens waard winkelt in de Oranjewjjk, dat dank zij de tunnel naast de deur is gekomen. Dan is het moment gekomen dan ook Vondelwijk en Or an je wijk blij zullen zijn met hun tunnel. Maar dan moeten er wél kerken en scholen zijn! En die komen er zodra men ze ker weet dat de tunnel werkelijkheid wordt. De kerkbouwacties zijn er het bewijs van. U ziet de wisselwer king. Het ’episch centrum’ van Wad dinxveen, vroeger Kerkweg en Brug verplaatst zich langzamerhand naar het nieuwe Waddinxveen, waarvan de niéuwe tunnel zeker de hoofdslag ader wordt voor het locale verkeer. In de verdere toekomst zal echter ook deze miljoeneninvestering de verplaatsingsbehoefde van de ene wijk naar de andere niet blijven dekken. Het wordt dan ook nu al tijd uit te zien naar de volgende verbin ding die de integratie van de twee wijken zal moeten bevorderen. Si tuaties zoals Waddinxveen die aan den lijve ondervindt bij de Sint Vic- torwijk en de ’overkant’ moeten we voor altijd trachten te vermijden. WADDINXVEEN Er wordt nog steeds volop gebouwd in de Vondel- wyk, maar langzamerhand verdwy- men toch de heistellingen en cement molens, die jarenlang het weinig poëetische straatbeeld in de dich- terswyk hebben gemarkeerd. Voor dat het dan ook definitief afgelopen zal zjjn klom onze fotograaf nog weer eens in de metershoge stalen mast van een van de drie hefkranen die aan het eind van de Vondelwijk de laatste gietbouwflats in de lucht doen schieten. U ziet de vrijwel vol tooide noordwestelijke hoek van het nieuwe Waddinxveen. (Foto Sjaak Noteboom;. TXe spoorwegtunnel, het ’trait LI d’union’ tussen Oran je wijk en Groenswaard, gaat er eindelijk ko men. De plannen zijn vier jaar oud, de wens nog ouder. Want het was de planologen die het nieuwe Waddinx veen een jaar of acht geleden op pa pier gestalte gaven al snel duidelijk dat de spoorlijn Gouda-Alphen niet ongeschonden als een soort Berlijnse muur de twee delen van het dorp zou kunnen blijven scheiden. Er moest een oplossing komen. WADDINXVEEN Donderdag 20 oktober: Vergadering Plattelandsvrouwen, ger.ver.geb., aanvang 20.00 uur Contactavond WSE, clubgebouw Warnaarplantsoen, aanvang 19.30 uur. Donderdag 27 oktober: Raadsvergadering, Dorpshuis, aan vang 19.30 uur. WADDINXVEEN De grote ver koopbeurs, die de bouwcommissie van de Nederlands hervormde kerk vorig jaar ten bate van de inzame lingsactie voor de nieuwe Wester- kerk in Groenswaard hield, was zo’n succes (netto opbrengst 8600) dat men heeft besloten dit jaar wéér een beurs te organiseren. Vanavond gaat om zeven uur in het hervormd wijkgebouw aan de Esdoornlaan de tweede beurs van start. De opening wordt verricht door ds. J. Verwelius. Vrijdag zal de hervormde verkoopbeurs geopend zijn van 14.00 tot 24.00 uur en zater dag van 13.00 tot 20.00 uur. Met behulp van de opbrengst van de beurs hoopt men de stand voor de kerkbouwactie op te voeren tot boven de 120.000. De ’thermometer’ staat nu nog op 114.000. Vrijdag 21 oktober: herv. wijkgeb., Esdoornlaan, vang 14.00 uur Zaterdag 22 oktober: Verkoopbeurs bouwactie herv. kerk, herv. wijkgebouw, Esdoornlaan, aan vang 13.00 uur Dinsdag 25 oktober: Concert Emmy Verhey Kring), Immanuelkerk, 20.30 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3