wachtPlattelandsvrouwen öe Chinese PixPeqö.d.1 Druk winterseizoen ‘66-67 1 Bfonchiletten Weekblad voor Waddinxveen fl Waddinxveen wil beelden houden K a p p i e en de automatische stuurman Zevenhuizen Plattelandsvrouwen en 20 jaar geleden Kinderboekenweek tot 5 november In Moerkapelle Oranjekalender bekeken lingerie HOE? WAT? WAAROM?.., CONTACTLENZEN DE ORANJEKALENDER 1967 IS VERSCHENEN BESTELBON Hoofdstuk 1.7 Sr. 44 POSTGIRO 51 7400 KALENDERACTIE PRO JUVENTUTE POSTBUS 7101-AMSTERDAM-TEL. (020) 79 0949 Hoestdrank in tablotvwm.95ct f Cursussen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 27 oktober 1966 was Mr. Opticiën Naam Adres rooNDi* trucMO-i de een prettige door Earl Derr Biggers vertaald door P. Oreille Ja, zo is het, dank zij contactlensspeciaiist Grit Die demonstreerde en vertelde mij over contactlenzen: vliesdunne kapjes die op het traanvocht drijven. Prettig aan te brengen en vlot af te nemen. Je voelt er niets van, maar zien In één woord fantastisch! Een aantrekkelijk winterprogranuna wacht de leden van de afdelingen Ze venhuizen en Moerkapelle van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Voor beide afdelingen is het seizoen reeds verleden week begonnen, resp. met een bezoek van de algemene najaarsvergadering in het Rotterdamse Groot- handelsgebouw en een lezing over medicijnen door de Waddinxveense arts P. van der Linde. over de fabricage van de vermaarde Goudse kaarsen. Woonplaats wenst toezending van (aantal) Oranjekalenders 1967 met Nederlands calendarium Ten bate van tal van kinderen, die extra zorg nodig hebben. Een kwestie van hart tegen hard. Een kostelijk bezit. Zowel in het particuliere als in het zake lijke vlak een treffende attentie. leg met de ouders. Oranjekalenders kunnen worden besteld bij de Vereniging Pro Juven- tute zelf of bij de volgende adressen in Waddinxveen: Mevr. J. van der Hooft-Lourens, Sniepwegl Mevr. J. v.d. Krans-Brouwer Koning, Trompstraat 25; Boekhandel Veldwijk, Passage 145. een ge- dat in Wat heb jij? Wat bedoel je? Wel, je beweert altijd zonder bril geen barst te zien en nu steek je zomaar een zebrapad over. Klopt m'n jongen! Ik draag tegenwoordig contactlenzen! WADDINXVEEN De afgelopen zomer is Waddinxveen vertrouwd geraakt met de aanwezigheid van beeldhouwwerken, voornamelijk in het Warnaarpiantsoen, die daar wa ren opgesteld door de Haagse Varo- luskring. Het was echter een tijdelij ke expositie en dat betekent, dat Waddinxveen die beelden weer zal moeten missen. 56. In woeste vaart schoot de Kraak door de golven. Beneden in de machinekamer hielpen pro fessor Notterkraker en Knoke- meyer de Meester bij het kolen opscheppen. Fel laaiden de vuren op. Af en toe keek de Meester be zorgd op de manometer, waarvan de wijzer op de rode streep stond ”Als er nog iets meer druk op de ketels komt, barst de boel uit el kaar,” mompelde hij beklemd. ’’Maar Kappie heeft bevolen om Het traditionele geschenk dat men tot 5 november bij aankoop van ten minste vijf gulden aan boeken ont- vangt is dit jaar een boekje van 4,5 bij 3,2 cm. Het heet ’Het kleinste sprookjesboek’ en het bevat bekende en minder bekende sprookjes, die zijn geselcteerd door Jannie Daane, de directrice van de openbare jeugdlees zaal en het inlichtingenbureau voor jeugdlectuur in Amsterdam. De zeven sprookjes van het 128 pagina’s tel lende werkje, dat in vier kleuren is uitgevoerd, kunnen worden gelezen met een loepje, dat erbij wordt ver strekt. hart legen hard: tal van kinderen hebben extra zorg De bekende schrijfster Annie M. G Schmidt heeft gisteravond in de Kleine Zaal van het Concertgebouw in Amsterdam de Kinderboekenweek 1966 geopend. Tijdens die bijeen komst werden door mr. J. F. M. J. Jansen, hoofd van de onderafdeling Beeldende Kunsten van het ministe rie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk, de prijzen uitge reikt voor het ’Kinderboek van het jaar’ aan Mies Bouhuys (kinderver halen) en Toos Blom (Loeloedji,Klei ne rode bloem). lie is er ook een bijzonder kleurrijke opname van het Koninklijk Paleis op de Amsterdamse Dam met Kerstmis. De Oranjekalender 1967 kost slechts 3,50 en is in vier talen ver krijgbaar. Met de netto-opbrengst van dit bedrag helpt de Vereniging- zoals bekend- kinderen die extra hulp nodig hebben. Pro Juventute steunt zonder aanzien des persoons en met eerbiediging van ieders le vensovertuiging. Altijd in nauw over De bekende ’Pro Juventute Oranje Kalender’ is weer te koop. Ook voor het nieuwe jaar 1967 heeft de Vere niging Pro Juventute een bijzonder fraaie verzameling kleurenplaten van de leden van het Koninklijk Huis bijeen te brengen in een zeer duidelijke, goed verzorgde kalender. Behalve foto’s van de Oranjefami- het uiterste uit de Kraak te halen en dat zal gebeuren!” Het schip van Geldjeslijmer was al dicht bij de haven van Ducata, toen zij de Kraak zagen aanstor men, dikke rookwolken uitbla zend. ’’Duivels,” mompelde Geldjeslij mer, ”zij hebben zich vlugger hersteld dan ik dacht! Maar toch zullen ze me niet meer inhalen!... Stook de vuren op!” comman deerde hij, ’’vooruit! Zo hard als Burgemeester Van der Hooft, des tijds zelf een groot voorstander van de openluchtexpositie wil echter trachten enkele van de beeldhouw werken definitief in Waddinxveen te houden. en/of J (aantal) Oranjekalenders 1967 met viertalig calendarium: Engels, Frans, Duits en Spaans Beide soorten f 3,50 (verzendkosten f 0,40 extra) Het bedrag is overgemaakt op De Moerkapelse Plattelandsvrou wen komen (in het Dorpshuis) op 15 november voor de tweede maal in het nieuwe seizoen bijeen. De heer J Opstelten houdt dan een causerie ”Nu” - Bob dacht aan Chan. ”Ik ben verbonden aan de politiemacht, tijdelijk.” Spike begon te fluiten. ”Ik kan je dit wel zeggen - houdt het in ’s hemelsnaam voor je - dat Madden in grote zorgen zit. Op het ogen blik logeer ik bij hem op zijn ranch in de woestijn, en ik heb reden te geloven, dat hem geld af geperst wordt.’ Spike keek hem aan. ”En wat zou dat? Dat is toch ze ker zijn zaak?” ”Dat zou het moeten zijn - maar dat is het niet. Een be paalde transactie met mijn vader is er mee gemoeid. Ken je iemand van de Garfield Bank?” ”Een van mijn beste vrienden is daar kassier. Maar je Weet, hoe die lui zijn - net harde eieren. We kunnen het daarom toch weleens proberen.” Zij gingen samen naar de marmeren voorhoven der Garfield Bank. Spike had een lang, ernstig gesprek met zijn vrien. Toen riep hij Bob er hij en stelde hem voor. ’’Aangenaam”, zei de bankier. ”U begrijpt wel, dat wat Spike voorstelt, tegen alle regels in gaat. Maar als hij voor u instaat, geloof ik wel... Wat wou u eigenlijk weten?” ’’Madden is hier Woensdag geweest. Wat is er toen ge beurd?” ”Ja, Madden is hier woensdag geweest. We hadden hem in twee jaar niet gezien, zodat we ervan opkeken. Hij ging naar de brandvrije kluizen en bleef daar een poos.” v ”Was hij alleen?” ’’Neen, niet alleen”, antwoordde de kassier. ’’Zijn secre taris, Thorn, die wij heel goed kennen, was bij hem. Ook een klein mannetje van middelbare leeftijd; hem WADDINXVEEN De Waddinx veense Plattelandsvrouwen hebben donderdagavond met belangstelling geluisterd en gekeken naar de de monstratie van onderkleding en an dere produkten van een lingerie-fa- briek. De show werd van toelichting voorzien door mejuffrouw Vermeer uit Rjjswijk. De bijeenkomst, die werd gehouden in het gereformeerd verenigingsge bouw, was geopend door mevrouw Ripping, presidente van de afdeling Waddinxveen. Nadat zij de talrijke aanwezigen had verwelkomd, het woord aan mej. Vermeer. Mevrouw Ripping bracht de de- monstratrice na afloop dank voor haar boeiende inleiding en besloot de bijeenkomst met een opwekking aan de aanwezigen een bezoek te brengen aan de verkoopmiddag voor de be- jaardensoos, die op 29 oktober wordt gehouden. Sint Nicolaas en Zwarte Piet vere ren de kinderen van de leden op 30 november met een bezoek. In samen werking met de leden van de Moer kapelse afdeling van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond wordt in december een kerstavond gehouden. Mevrouw Smit-Goemand komt op 17 januari naar Moerkapelle voor een lezing over ”De vrouw en haar kle ding” en de huishoudelijke vergade ring op 20 februari wordt gecombi neerd met een inleiding over ”De vrouw en haar toekomst” en voorts een vertoning van de film over de bruiloft van Prinses Beatrix. De Plattelandsvrouwen discussiëren voorts op 21 maart over ”De vrouw en de reclame”. Het seizoen wordt af gesloten met een optreden van de bekende voordrachtskunstenares Aafje Top die haar verhaal ”Het jongetje in het grijze jasje zal voor dragen.” De cursus Bloemschikken wordt ook in het nieuwe seizoen voortgezet terwijl leergangen ’Hoeden maken’ en ’Feestvieren met kinderen’ op het programma staan. Bij voldoende be langstelling houdt de Bond in kring- verband cursussen in spreekvaardig heid, tuinieren, fotograferen, hand werken, het bestuur van gemeente, provincie en rijk en voorts de cursus ’Pech onderweg’. ben gedeserteerd voor eeuwig. Blijde verrassing voor hem, als Ah Kim naar oud nest terugkeren.” ”Nu, Charlie, ik heb het al druk gehad”, zei Bob. Hij verhaalde zijn werkzaamheden van die morgen. ’’Toen de baas op de ranch terug kwam, moet hij uit elke porie geld gezweet hebben. Ik zeg je, Holley heeft gelijk. Hij is in handen van afpersers.” ’’Schijnt zo”, gaf Chan toe. ’’Hier is nog een gedachte. Madden heeft man vermoord, en vreest ontdekking. Hij raapt grote som bij elkaar, zodat hij kan vluchten, als noodzakelijkheid opkomen, met overvloed van geld, tot zaak boven zijn hoofd in stukken springt. Hoe is dat?” ’’Drommels - best mogelijk”, gaf Bob toe. ”Het zijn te overwegen”, antwoordde Chan. ’’Stel u nu voor, dat wij huisbewaarder in zijn localiteit bezoeken.’ Een gele taxi bracht hen naar de Oranjebos Avenue. Chan’s zwarte ogen schitterden, toen zij door de vro lijke, mooie stad tuften. Toen zij in de schaduw der peperbomen de geliefkoosde laan der millionnairs in reden, beschouwde de speurder de grote huizen met ontzag. ’’Indrukwekkend schouwspel voor iemand, die werd boren in hutje met rieten dak, aan kant van modder- rivier”, verklaarde hij. ’’Rijke mensen leven hier gelijk keizers. Brengt het hun tevredenheid?” ’’Charlie”, zei Bob, ”ik ben erg bezorgd over het geval met die huisbewaarder. Als hij ons eens aan Madden verklapt! Dan is het gedaan met ons.” ”Dan zinken wij, geen luchtbel toont waar. Maar wat zei ik? Wij wagen veel en hopen op stralen geluk.” ”Is het werkelijk nodig, met hem te gaan praten?” ’’Belangrijk om iedereen te spreken, die Madden kent. Deze huisbewaarder kan nuttige vondst blijken.” ”Wat zullen we tegen hem zeggen?” ’’Hetgeen als waarheid verschijnt. Madden in grote zorg - afpersing. Wij zijn politie op spoor van mis daad.” ’’Prachtig en hoe bewijs je dat?” ’’Snelle blik op insigne van Honolulu, dat ik aan vest heb gespeld. Alle politie-insignes lijken veel op elkaar, toen zij persoon achterdocht heeft om nauwkeurig te lezen.” ”Nu, jij neemt de leiding, Charlie. Ik volg.” De taxi stopte voor het grootste huis in de straat - of in de wereld, scheen het. Chan en Eden liepen de brede oprijlaan in, en vonden iemand bezig rozen in een prieel te leiden. Zelfs in zijn overal had hij het uiterlijk herinner ik me niet duidelijk.” ’’Juist. Hij ging dus naar zijn kluis. En verder?” De bankier aarzelde. ”Hij heeft zijn kantoor te New York geseind een vrij grote som te deponeren voor ons op de Federale Reserve Bank - maar meer mag ik u werkelijk niet zeggen.” ”U hebt hem die grote som uitbetaald?” ”Dat zeg ik niet. Ik vrees, dat ik al te veel heb ge zegd.” ”U bent heel vriendelijk”, antwoordde Bob. ”Ik be loof u, dat u er geen spijt van hebben zult. Dank u wel. Hij en Bristol gingen weer de straat op. ’’Dank je voor je hulp, Spike”, zei Bob. ”Ik moet weg.” ’’Weggeworpen als een oude jas”, klaagde Spike. ”En dat vlak voor de lunch.” ”Het spijt me. Op een andere keer. Ik moet me haas ten. Daarginds is het station, nietwaar? Het beste, hoor!” ”Tot ziens”, zei Spike. ’’Verdwaal niet.” Uit de trein van elf uur stapte een heel, andere Char lie Chan. Hij was nu gekleed, zoals Bob hem in San Francisco had gezien. ’’Hallo, je ziet er piekfijn uit’, zei de jongen. Chan glimlachte. ’’Voel mij weer eerbiedwaardig”, ver klaarde hij. ”Heb Barstow bezocht en behoorlijke kle ren opgedolven. Geen koken vandaag; dit maakt mijn leven zeer schoon. ’’Begon Madden ruzie te maken, toen je heen ging?” ”Hoe kon hij zulks doen? Ik vertrekken voor hij wak- met vreemde woorden aan deur leggen. Ongetwijfeld is zijn hart zwaar, hij denken ik Dezer dagen heeft hij in een brief aan het bedrijfsleven medewerking gevraagd om enkele aankopen te kunnen realiseren. Ook heeft de burgemeester alle scholieren van de Waddinxveense scholen in briefje om hun medewerking vraagd. Het staat inmiddels wel vast, er inderdaad enkele beelden Waddinxveen kunnen blijven. Van diverse kanten zijn in enkele dagen tijds al bijdragen en toezeggingen ontvangen. mogelijk is. In Ducata had zich inmiddels het nieuws verspreid, dat twee sche pen die dwars door de haaitand- riffen waren gevaren, in aan tocht waren, wie zou de prijs winnen? De nieuwsgierigen stroomden de havenhoofden op ’’Drommels!” riep een oude zee man, ”wat gaat dat kleine bootje hard! Maar toch kan het die grote niet meer inhalen!” (wordt vervolgd) Vrijdag 1 November 1946: Maandagavond hield de Chr. Zangvereen. ”De Lof- stem” haar feestelijke jaarver gadering. Na verslagen van secretaris en penningmeester werd de avond verder gezellig met zang, declamatie en mu ziek doorgebracht. De heer Hodenbagh, dirigent van het koor, gaf enkele solostukjes ten beste. Het veelzijdige Jodenvraag stuk zal a.s. Donderdag worden besproken door Ds. P. D. van Royen in de Rem. Kerk.Gaar- ne wekken we onze lezers op deze lezing bij te wonen. Men zie de advertentie. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben inbre kers een bezoek gebracht aan Na enkele deuren te hebben het kantoor van de firma Wed Boonstoppel Zonen, alhier, geforceerd en een tweetal schrijfmachines benevens de overgordijnen te hebben mee genomen, vertrokken zij zon der eenig verder spoor. De firma A. van Eeuwen zal a.s. Woensdag het bijzon dere feit herdenken, dat haar kruideniersbedrijf 125 jaar ge leden is opgericht, en sinds dien door de familie Van Eeu wen kon worden voortgezet. Van deze plaats bieden wij de jubileerende firma onze beste gelukwensen aan. Een delegatie van de Zevenhuizen- se Plattelandsvrouwen bezoekt van daag de landelijke jaarvergadering, die in Rotterdam wordt gehouden. Op 10 november komt de afdeling Zevenhuizen in Hotel Vos bijeen voor een lezing, die zal worden ver zorgd door het Bureau Voorlichting Levensverzekering in Utrecht. Het onderwerp luidt: Wat de overheid doet en wat u zelf kunt doen. Er zal een uiteenzetting gegeven over de sociale wetgeving in ons land. Na de pauze draait men enkele kleuren films. Kerstavond wordt op 19 december (ook in Hotel Vos) gehouden en ge heel zelf verzorgd. Na de jaarwisse ling is de eerste bijeenkomst op 17 januari met een discussie over ’Wel en wee rond de tv’, die zal worden geleid door mevrouw Verbeek-Kos- ter. In februari is er de gecombineerde avond met de jongerengroep van de Hollandse Maatschappij van Land bouw en de Moerkapelse Plattelands vrouwen. Voordat het seizoen in een bijeenkomst in april wordt afgesloten is er op 8 maart een lezing over ”Wat moeten ouders weten om hun kinde ren voor te lichten. van een geleerde, met heldere ogen en glimlach. ’’Meneer Fogg?”, vroeg Bob. ”Dat is mijn naam”, zei de man. Bob gaf hem Holley’s kaartje, en de glimlach van Fogg werd nog breder. ’’Blij een vriend van Holley te zien”, zei hij. ’’Laten we in de veranda gaan zitten. Waarmee kan ik u van dienst zijn?” ”We zullen u een paar vragen doen, meneer Fogg”, be gon Bob. ”Ze zullen u vreemd schijnen - u kunt ze be antwoorden of niet, al naar u verkiest. Om te begin nen, is meneer Madden verleden Woensdag in Pasa dena geweest?” ”Ja, zeker - hij is geweest.” ’’Hebt u hem toen gezien?” ”Ja - een paar minuten. Hij reed met zijn Requa-auto, die hij hier gebruikt, tot voor de deur. Zowat om zes uur. Ik heb even met hem gepraat, maar hij is niet uit de wagen gekomen.” ”Wat zei hij?” ”Hij vroeg me alleen, of alles goed ging, en zei ook nog dat hij misschien binnenkort een poosje hier kwam, met zijn dochter.” ”Met zijn dochter?” ”Ja.” ’’Hebt u nog naar zijn dochter gevraagd?” ”Ja - ik zei, zoals het gewoonte is, dat ik hoopte, dat zij het goed maakte. Hij zei, dat het haar heel goed ging, en dat zij verlangend was hier te komen.” ”Zat Madden alleen in de auto?” ’’Neen - Thorn was bij hem, zoals altijd. En nog ie mand, die ik nog nooit gezien heb.” ’’Gingen zij het huis niet binnen?” ’’Neen, ik had het gevoel, dat meneer Madden dat wel van plan was geweest, maar het toen niet deed.” Bob keek Charlie aan. ’’Meneer Fogg, hebt u iets bij zonders aan Madden gemerkt? Was hij net als altijd?” Het voorhoofd van Fogg trok diepe rimpels. ”Wel, toen hij weg was, begon ik daarover te denken. Hij deed erg zenuwachtig en - een beetje - afgemat.” ”Ik zal u eens wat zeggen, meneer Fogg, en ik vertrouw op uw geheimhouding. U weet wel, dat Will Holleys ons niet naar u toe gestuurd had, als we niet sterk in onze schoenen stonden. Meneer Madden is zenuwach tig - en afgemat. Wij hebben alle reden, om te geloven, dat hij het slachtoffer is van een troep afpersers. Me neer Chan...”

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2