voor van woningen voor nieuwe Instelling bouwteam zwembad realisering Raad Moerkapelle verkoopt grond veertig Feestelijk Kieiweo27 Gouda 10121 FOTO SJAAK NOTEBOOM V rienden van het zwembad Veldwijk EXCLUSIEVE CADEAUX Italiaanse wandspiegels houden grote verloting o Een fraai portret als SINT NICOLAAS GESCHENK WONINGINRICHTING! Berkelse huizen ontwerp Treffers In Berkel en Rodenrijs zal de bur gemeester, L. M. J. Hendrix, op 25 oktober het startsein geven voor de bouw van 250 woningen, die volgens een arbeidsbesparende methode in tradionele bouw in bouwstromen zullen worden gerealiseerd in Ber kel, Bleiswijk en Boskoop. Huisje gesloopt Brand in witlofkas Films in Gouda Verkoopmiddag voor bejaarden Herfstexpositie in Theo Thijssenschool afscheid voor secretaresse OC COLLECTE Dierenleed in Zevenhuizen RUILBEURS Zilveren Kosteres Boekhandel Het geven gaat snel maar het maken kost tijd Tekort 680.000 Begroting 1967 in etappes behandeld Voor Allen Bijdragen Loterg en Z-66 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART yoo WADDINXVEEN MOERKAPELLE DIVERSEN Passage, Kerkweg 143, Waddinxveen, telefoon 24 77 EXPOSITIES BIOSCOPEN IN GOUDA bnk Zaterdag 12 november: Klaproosdag 1966. Tot en met 31 oktober: Waddinxveen Beeldententoon stelling in het Warnaarplantsoen. Donderdag 3 november: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Bazar orgelfonds Immanuelkerk, ger. ver.geb. Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15.00 19.00 en 21.00 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: Blue Hawaii (a.l.); zo. 19.00 en 21.00 uur, di. en wo. 20.15 uur: Avon tuur in Tanger (14). Donderdag 3 november: Optreden Spaans Danspaar Susanne y Gosé, Nieuwe Schouwburg Gouda, aanvang 20.00 uur. Ruilbeurs Paddestoel, clubhuis Lijs terbesstraat, aanvang 14.00 uur. Verkoopmiddag Bejaardensociëteit in Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan, aanvang 2 uur. Woensdag 2 november: Klaverjastoernooi Gouwerijders, De Unie, Kerkweg, aanvang 20.00 uur Vrjjdag 4 november: Bazar orgelfonds Immanuelkerk, ger. ver.geb. Zaterdag 5 november: Bazar orgelfonds Immanuelkerk, ger. ver.geb. Maandag 14 november: Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond (lezing), ger. ver. geb., aanvang 19.30 uur. ZEVENHUIZEN Donderdag 27 oktober: Bezoek Plattelandsvrouwen huizen aan Rotterdam Maandag 31 oktober: Receptie H. H. Jalienk, Hotel Vos, aanvang 14.45 uur. VERJAARDAG- KALENDERS RECEPTEE-ALBUMS in gevarieerde sortering bij Passage 145, telefoon 2620 Waddinxveen Kapstokhaken in smeedijzer en Biedermeier stijl. Franse fauteuils. Noten quen anne mimitafels. WADDINXVEEN De speeltuin vereniging De Paddestoel houdt za terdagmiddag a.s. weer de maande lijkse ruilbeurs voor verzamelaar van sigarenbandjes, postzegels, spel- van sigarenbandjes, postzegels, speld jes, sleutelringen, enzovoort. Plaats clubhuis Lijsterbesstraat, tijd: twee uur. Vervolgens richtte hij het woord tot mevrouw L. C. van Dam-Scher- merhom, die de oudercommissie ging verlaten, na deze acht jaren als secretaresse te hebben gediend en blijkens de woorden van de heer De Graaff op wel zeer bijzondere en ac tieve wijze. Hij roemde haar initia tieven en de plezierige wijze van sa menwerking en bood haar vervol gens namens de oudercommissie als dank voor het vele werk een blij vende herinnering alsmede een bos bloemen aan. Voor het eveneens af tredende commissie, de heer J. H. van Reede had de heer de Graaff ook waarderende woorden, die hij verge- De huizen worden gebouwd in op dracht van Eurowoningen NV door een Lekkerkerks aannemingsbedrijf Ze zijn ontworpen door het Wad- dinxveense architectenbureau Tref fers NV. Wethouder F. M. van Tol maakte van de gelegenheid gebruik om in Schouwburg: za. 15.00, 19.00 en 21.15 uur, zo. 15.00, 17.00, 19.00 en 21.15 uur, ma. di. en wo. 14.30 en 20.15 uur Le gendarme de Saint-Tropez (a.l.). Aan bijdragen kwamen de laatste week weer de volgende bedragen binnen: T. K. 2.50; J. J. v. K. 2.50; E. P. P. M 2.50; F. v. R. 5;L. L. 2.50; M. v.d. B. 10; C. A. G. ƒ1; K. v.d. H. 2; V. 100; M. v. D. ƒ5; A T. 1,50; A. L. 3; vrijwillige brandweer Jan v.d. Heijden 36. ZEVENHUIZEN De slopersfir- ma N. Hol uit Zevenhuizen heeft maandag het huisje op het kruis punt Noordeinde-Moerkapelse zijde met de grond gelijk gemaakt. Be gonnen is nu aan de verbetering en verbreding van het wegdek zodat de situatie rondom gevaarlijke situatie er binnenkort aanzienlijk op zal zijn vooruit gegaan. ZEVENHUIZEN De heer J. A. Tas uit Zevenhuizen heeft bij de rijkspolitie aangifte gedaan van de verdrinking van vijf schapen. Uit het onderzoek bleek dat van de zes tien schapen die het eigendom zijn van de heer Tas er dertien te water waren geraakt, waarvan vijf de wal kant niet meer hadden weten te be reiken. Men neemt aan dat de dieren zijn nagejaagd door een grote hond. Men zoekt thans uit welke hond dat geweest kan zijn en wie de eigenaar is. Het is vast en zeker geen herders hond geweest. Donderdag 27 oktober: Ouderavond r.k.-scholen St. Jozef en St. Paulus, ver.geb. Trooststraat, aan vang 20.00 uur Zaterdag 19 november: Intocht Sint Nicolaas, Zuidkade. Zeven- Naj aars vergadering in MOERKAPELLE Mejuffrouw G. Verbeek, kosteres van de Neder landse hervormde kerk in Moerka pelle, herdenkt binnenkort het feit dat zij gedurende 25 jaar het kerk gebouw heeft beheerd. De Kerk voogdij, die meende dit feit niet on opgemerkt voorbij te moeten laten gaan, biedt de kosteres op zaterdag 5 november a.s. in het Dorpshuis een receptie aan. veen persoonlijk. Nu de bevolking in een jaar tijds met veelal kleine,maar wel geregelde bijdragen een belang rijke deel van de thans beschikbare 41.400 bijeen heeft gebracht, meent het bestuur thans ook een beroep te mogen gaan doen op het bedrijfsleven De instelling van het bouwteam moet voor particulieren en bedrijven wel een bewijs zijn, dat het toch ernst is met die zwembadplannen en dat er geen middel onbeproefd zal worden gelaten om die plannen wer kelijk zo snel mogelijk te realiseren. De lokale fondsenwerving blijft daarbij een belangrijk element, om dat met een behoorlijk basisbedrag de verdere financieringsproblemen gemakkelijker zullen zijn op te los sen. Van het ingestelde bouwteam zul len naast het voltallige college van B. W. van Waddinxveen, bestaan de uit burgemeester C. A. van der Hooft, de wethouders F. M. van Tol en P. Lips en gemeentesecretaris H. Jenné in principe de volgende perso nen of bedrijven deel uitmaken. Als architecten ir. L. A. Heijdelberger te Arnhem, P. D. Stuurman N.V. en L. Roggeveen N.V., beiden te Waddinx veen; namens de Kon. Ned. Heide maatschappij de heer A. A. Jebbink te Alphen a.d. Rijn; namens het In stituut Stad en Landschap de heren ir. R. G. den Uijl en J. Kelderman;de heer M. Kouwenhoven te Leiderdorp rijksinspecteur lichamelijke opvoe ding; de heren A. P. de Graaff en J. H. Mol te Waddinxveen namens de Stichting Vrienden van het Zwem bad; de heren A. C. Kraneveld en A. M. Zwamborn, resp. directeur en ad- junct-directeur van de Dienst Open bare Werken van Waddinxveen als mede in een later stadium vertegen woordigers van aan te pakken aan- gen of oplegger wordt het te betalen precario-tarief verhoogd tot 125. In de oude precario-verordening werd tot nu toe geen onderscheid gemaakt tussen gewone voertuigen en voer tuigen met aanhangwagen. Aan de Stichting Provinciaal Cen trum voor Algemene Gezinsverzor ging en Opleiding van Gezinsverzorg sters wordt over 1965 een subsidie van 15 toegekend. MOERKAPELLE Om tot nu toe onbekende oorzaak brak dinsdag nacht brand uit in de witlofkas van de heer Vis aan de Herenweg. De vrijwillige brandweer, die spoedig ter plaatse was, had aanvankelijk moeite met het vinden van water, maar slaagde er toch in het vuur snel te bedwingen. Commandant was de heer W. J. Dekker. Voor de belendende gebouwen leverde het vuur geen gevaar op. Burgemeester I. J. P. Keijzer sloeg de werkzaam heden van de brandweer gade. De heer Vis was verzekerd. ZEVENHUIZEN Een aan de wandel geslagen pink, eigendom van een Moordrechtse landbouwer, ver oorzaakte vrijdagnacht op de Derde Tochtweg in Moordrecht een aanrij ding waarbij een personenwagen, die werd bestuurd door de heer C. No bel uit Zevenhuizen, in de diepe sloot naast de weg terecht kwam. De heer Nobel en zijn echtgenote wisten de wagen - zij het met een nat pak - tijdig te verlaten en bereikten na enige moeite weer de weg. De heer Nobel die door uiterst links te gaan rijden de pink had wil len ontwijken kon, doordat het dier zich plotseling omdraaide een aan rijding niet verhinderen. De pink werd gewond. ’Le gendarme de Saint-Tropez’ is zo’n verfrissing Cruchot (De Fun-s), politieman in de warmbloedige bad plaats aan de Franse zuidkust, heeft een bijzonder ondeugende dochter die hem allerlei moeilijkheden be zorgt door haar omgang met nogal vrijmoedige vrienden en vriendinnen Cruchot probeert zijn ouderlijk ge zag te handhaven en raakt door een leugentje van zijn lieftallige dochter in een complet verward dat hij ver borgen tracht te houden voor zijn argwanende superieuren. Dat geeft aanleiding tot allerlei verwikkelin gen, die uiteindelijk allemaal weer opgelost worden. Maar niet na een reeks van zotte situaties (Schouw burg - a.l.). Woensdag 16 november: Officiële opening bejaardentehuis Souburg, Jul. van Stolberglaan, aan vang 15.00 uur. zijn functie van wethouder van on derwijs te verklaren, dat hij zich van hetgeen er bij het onderwijs leeft o.m geregeld op de hoogste hoopte te houden door het bezoeken van avon den als deze, ook gaf hij de verzeke ring, als man die vele jaren nauw betrokken was geweest bij het bij zonder onderwijs, dat hij in zijn nieuwe functie ook de belangen van het openbaar onderwijs op alle mo gelijk manier zou behartigen. Vervolgens was de commissiever- kiezing aan de orde. Bij acclamatie werd de zittende commissie herkozen terwijl in een vakature werd voorzien door de benoeming van mevrouw J. de Vos-Ras tot lid van de commissie. Als gevolg van een wijziging van de Lager Onderwijswet zal de ouder commissie voortaan uit zes in plaats van zeven ouders bestaan, maar zul len nu ook het hoofd der school en een der leerkrachten in de commissie zitting hebben. Unaniem gingen de aanwezigen akkoord met een voorstel om de bij drage aan het ouderfonds van twee kwartjes op 75 een per maand te brengen, teneinde de aankoop van een filmprojector te kunnen realise ren. De bijeenkomst werd besloten met de vertonen van een kleurenfilm door de onderwijzer, de heer Prins, opgenomen in de klas en tijdens het schoolvoetbaltoernooi deze zomer. Bespreek vooral VROEGTIJDIG. WADDINXVEEN In de verga dering van donderdag 3 november as zal de leden van de Waddinxveense gemeenteraad de begroting voor het dienstjaar 1967 worden aangeboden. Ten opzichte van dit jaar is het te kort meer dan verdubbeld tot een bedrag van 680.000 gulden. De algemene beschouwingen zullen worden gehouden in een daartoe be legde vergadering op donderdag 1 december as. waarin als de omstan digheden dat nodig maken echter ook andere dan begrotingszaken aan de orde komen. De beantwoording door de burge meester, i.c. het college, vindt plaats op donderdag 15 december. Dan ook zal de nieuwe gemeenterekening de finitief in behandeling worden geno men. Deze laatste vergadering in het oude jaar begint al om half drie ’s middags. WADDINXVEEN Heel wat Waddinxveense ouders zijn het afge lopen weekeinde naar de bossen ge trokken om samen met hun kinderen paddestoelen en andere herfstuitin- gen te zoeken. Dat bleek tenminste maandagavond tijdens een in de Theo Thjjssenschool gehouden ou deravond van deze school. Een enor me verzameling herfstbakken en an dere herfstachtige werkstukken sier den hal en gangen van de school, waarmede weer eens duidelijk tot uitdrukking kwam, dat kinderen (hier en daar misschien wel eens ge holpen door ouders) bijzonder fanta- sierlijk zijn. De leerkrachten van de school konden trots zijn op de resul taten van de expositie, die niet alleen henzelf en hun leerlingen verschei dene prettige uurtjes heeft bezorgd, maar die bovendien een belangrijke trekpleister bleek voor de ouders om naar de ouderavond te komen. Er was grote belangstelling, niet alleen van de zijde van de ouders, maar ook van de zijde van het ge meentebestuur, dat aanwezig was in de personen van burgemeester C. A. van der Hooft en de beide wethou ders, de heren F. M. van Tol en P. Lips. Nadat de ouders de tentoonstelling van de herfst-stukken hadden beke ken en met de leerkrachten over hun kinderen hadden gesproken verza melden de aanwezigen zich in de hal Louis de Funès is sinds enige tijd een zeer gewild (en geslaagd) vertol ker van politie-rollen in parodische satirische op komische voortbreng selen van de Franse filmindustrie. Aangezien de Fransen zich steeds meer op dit genre, dat ze tiptop be heersen zijn gaan toeleggen zien we De Funès nogal eens op het witte doek verschijnen. Tussen de vele met bijna sadistisch genoegen ver vaardigde films over oorlog, strijd en onrecht is zo’n luchtig programma een verademing. Donderdag 27 oktober: Rotterdams Philharmonisch Orkest, Nieuwe Schouwburg Gouda, aan vang 20.00 uur. Vrydag 28 oktober: Feestavond Gem. Engergie Bedr. Gouda en Omstreken, Schouwburg en Kunstmin, aanvang 20.00 uur. zeld deed gaan van een kleine atten tie. Burgemeester Van der Hooft roemde in een korte toespraak ook de vele verdiensten van mevrouw Van Dam voor het onderwijs, niet alleen voor de Theo Thijssenschool, maar ook voor het onderwijs in het algemeen, waarbij hij herinnerde aan haar streven om te komen tot de in stelling van een ouderraad, die er in middels is gekomen. Namens het ge meentebestuur bood de burgemeester aan de scheidende secretaresse een ets aan van Har Sanders, aan de achterzijde voorzien van een op dracht. Overigens sprak hij de hoop, uit, dat mevrouw Van Dam het on derwijs in haar andere functie van schoolarts nog geruime tijd zou kun nen blijven dienen. Voor de heer Van Reese had de burgemeester een boekenbon ten af scheid meegebracht, die hij hem,even eens onder waarderende woorden, aanbood. Ook het hoofd der school, de heer Dullemond bracht mevrouw Van Dam en de heer Van Reede, mede namens de leerkrachten, dank voor hun activiteiten in de oudercommis sie. Stortingen voor de Stichting Vrienden van het Zwembad kunnen worden gedaan op postrek. 70.67.60 van de stichting of bij de Coöp. Raif feisenbank (Giro 79138) of Alg. Bank Nederl. (giro 36140) beiden te Wad dinxveen. WADDINXVEEN De collecte van het Waddinxveense comité van Draagt Elkanders Lasten, die enige tijd geleden werd gehouden, heeft 556,15 opgebracht. Op zaterdag 12 november a.s. is het in heel Nederland weer Klap roosdag. Het Nederlands Oologsgra- ven Comité houdt dan de jaarlijkse collecte met de opbrengst waarvan de dertigduizend graven van geal lieerde soldaten, die tijdens de laat ste oorlog in en voor ons land sneu velden door de tienduizenden nabe staanden kunnen worden bezocht. Velen zijn reeds in staat gesteld dank zij de steun van het Oorlogs- graven Comité Nederland een bezoek te brengen. Nog velen wachten op de gelegenheid om het graf van va der, man, zoon of broer te kunnen bezoeken. Het Comité geeft ze die gelegenheid. Dinsdag 15 november: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen (le zing over kaarsen), Dorpshuis, aan vang 20.00 uur. Zaterdag 29 oktober: Verkoopmiddag t.b.v. bejaarden- soos, herv. wijkgeb., Esdoornlaan, aanvang 14.00 uur WADDINXVEEN De jaarlijkse verkoopmiddag, waarvan de op brengst is bestemd voor de Waddinx veense bejaardensoos, wordt zater dagmiddag as geopend door me vrouw J. van der Hooft-Lourens, echtgenote van de burgemeester. De verkoopmiddag is ook nu weer georganiseerd door het plaatselijke comité van de Vrouwelijke Vrijwil lige Hulpverlening. Tachtig leden telt de bejaarden club op dit moment. Twee maal in de maand wordt hen door de WH een gezellige middag aangeboden in een van de verenigingsgebouwen. Dan wordt er eerst een kwartiertje aan gymnastiek gedaan. De heren kunnen daarna dammen, schaken of biljarten en de dames breien, doen een handwerkje, etc. Voorts zijn er ook het jaarlijkse reisje, de kerstvie ring, film- en zangmiddagen, enz. De kosten voor dit dikke ver- strooiingspakket worden voor een deel door de bejaarden zelf gedragen Dat zij niet alles zelf kunnen betalen staat vast. Om het nadelig saldo weg te wer ken is er de verkoopmiddag, die een keur van artikelen te koop aanbiedt. Enkele kansspelen maken het ge beuren extra aantrekkelijk. Er is ook een hoekje waar koffie, thee of fris dranken worden geserveerd. De verkoopmiddag vindt plaats in het hervormd wijkgebouw aan de Esdoornlaan. Opening 2 uur. WADDINXVEEN Teneinde de bouw van het zwembad annex sporthal verder te bevorderen heeft de burgemeester van Waddinxveen een bouwteam ingesteld. Dit bouwteam zal vooral tot taak hebben de praktische uitvoering van de zwembadplannen zo snel mogelijk te realiseren. De Stichting Vrienden van het Zwembad, die vorig jaar werd opgericht met het doel fondsen voor de zwembadbouw te verwerven, heeft de instelling van het bouwteam on- middellyk aangegrepen om ook de fondsenwerving te intensiveren, o.a. met een grote lotery een fancy fair en contacten met het bedrijfsleven. begint de Stichting Vrienden van het Zwembad met een aantrekkelij ke loterij met in totaal 1000 aan prijzen. Deze bestaan uit een band recorder, draagbare radio, platen speler, handmixer en een transistor radio, welke artikelen op bijzonder gunstige voorwaarden ter beschik king van de Stichting zjjn gesteld door de fa. Heemskerk. De trekking van deze loterij zal plaatsvinden op zaterdagavond 17 december aan het slot van Z-66, de grote fancy fair, die op 16 en 17 de cember in het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat zal worden ge houden. nemersbedrijf of -bedrijven. Het nieuwe Waddinxveense Zwem bad zal verrijzen in het recreatieplan aan de Sniepweg, waar tevens een sporthal is geprojecteerd. Zowel voor Waddinxveen als voor de ruime om geving zal het nieuwe zwembad van grote recreatieve betekenis worden. Door toepassing van een verwar - mingssysteem zal de gebruiksmoge lijkheid van het openluchtbad in voor- en naseizoen aanzienlijk wor den verhoogd. In de loop van de volgende week donaeraag 2/ oKiooer Thalia: do. 20.15 uur, za. 19.00 en 21.15 uur, zo. 15.00, 17.00, 19.00 en 21.15 uur: Spionagecentrum Marra kesh (14); vr. 20.15 en 22.15: Verleden jaar in Marienbad (18), za., ma., di. en wo. 14.30 uur: Winnetou in de Do denvallei (a.l.); ma., di. en wo. 20.15 uur: Zuster Luc (14). Bedrijven Tot dusverre heeft de Stichting Vrienden van het Zwembad de fondsenwerving voornamelijk ge richt op de inwoners van Waddinx - Donderdag 24 november: Feestavond honderdjarig bestaan geref. kerk, ger. ver. geb., aanvang 20.00 uur. Dinsdag 22 november: Feestavond honderdjarig bestaan geref. kerk, ger. ver. geb. aanvang 20.00 uur MOERKAPELLE De gemeente raad van Moerkapelle zal vanavond beslissen over de verkoop van perce len grond voor de bouw van dertig eengezinswoningen en tien bejaarden woningen door de woningbouwvere niging Volksbelang voor een totaal bedrag van 176.000. De verkoop omvat gronden ter grootte van resp. 5460 en 1012,5 vierkante meter. De woningen, die Volksbelang wil gaan exploiteren, zullen verrijzen in het uitbreidingsplan Noord. De ver wachting is dat Gedeputeerde Staten voor dit project een contingent zullen toestaan. De totale grond- en bouwkosten voor het project belopen 1,25 miljoen gulden. De bejaardenwoningen zullen 22,52 per week moeten gaan ’doen’ en de huur voor de eengezinswonin gen is vastgesteld op 22,05. De huizen zijn ontworpen door ar chitect J. Martin en het technisch bureau van de Nationale Woning raad. Ze bevatten een woonkamer en een keuken, vijf slaapkamers, douche, toilet en berging; de bejaar denwoningen tellen een woonkamer, slaapkamer, keuken, douche, toilet en berging. Alle woningen worden cen traal verwarmd en er is een centraal antennesysteem. De verwarmingsin- stallatie is vol-automatisch en zal worden gestookt met olie, later met aardgas. Met de overige voorstellen zal de raad weinig moeite hebben. Voor een door de heer G. S. M. Gram uit Val kenburg (Zuid-Holland) in Moerka pelle te bouwen woning wordt door de Stichting Bevordering Eigen Wo- ningbezit een garantie gevraagd voor een met de heer Gram aangegane fi nanciële overeenkomst. De raad zal ook besluiten tot ver hoging van het tarief voor het plaat sen op gemeentelijk terrein van voertuigen dienende voor het ver voer van personen of vee en goederen tot bedragen van resp. 100, 75. Voor een voertuig met aanhangwa- van de school op de eerste etage. De heer A. P. de Graaff, voorzitter van de oudercommissie betoonde zich verheugd over de grote belang stelling en sprak vooral zijn erkente lijkheid uit voor de aanwezigheid van het gemeentebestuur, waarmede altijd zou nauw moet worden samen gewerkt. In dit verband releveerde hij ook de belangstelling, die oud- wethouder Pille altijd voor het onder wijs aan de dag had gelegd door op iedere vergadering van de ouder commissie aanwezig te zijn. Als blijk van waardering stelde de heer de Graaff voor de heer Pille en diens echtgenote dezelfde avond nog een bloemetje te laten bezorgen. Afscheid Donderdag 27 oktober: Raadsvergadering, Dorpshuis, aan vang 19.30 uur. Maandag 31 oktober: Receptie H. H. Jalink, Dorpshuis, aanvang 16.30 uur. Zaterdag 5 november: Verkoopmiddag bejaardensoos.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3