Leger collectanten op stap voor DE VLUCHTELINGEN ACTIE boekte Tl.klIKT OIHSCHIISlIBi HET ill pil I I Grote kooplust tijdens hervormde verkoopbeurs g uitstekende resultaten Emmy Verhey verraste Waddinxveens' Ipubliek WADDINXVEEN Nog nooit tevoren in haar bestaan heeft de Culturele Kring zoveel mensen by elkaar kunnen krijgen als dinsdagavond in de hervormde Immanuëlkerk, waar de bekende violiste Emmy Verhey concer teerde, begeleid door de eveneens bekende pianist Marinus Flipse. Tot vrij wel de laatste plaats was de sfeervolle kerkzaal bezet en dat betekende voor de Culturele kring dat er in dit geval eens geen geld bij moest. „Volksbelan In april tentoonstelling Brugcentrum f 8.190. f 3.525. f 1.225. Moordrecht wint hengelwedstrijd Achtien mille voor nieuwe kerk BEDANKT Waddinxveen AANGENOMEN Zevenhuizen Moerkapelle Onderhoudstoestand niet best Waddinxveen BEGROTING 1966 ‘HERZIEN* ragina j Moerkapelle Zevenhuizen Reeuwijk f 1415 voor oliebollen DOKTERSDIENSTEN KERKEN NODIGEN Toegift Movib-comite Timbre Te weinig op TV Illusie WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 27 oktober 1966 onverwachte uit- deze (01829)-2254. 1 Gereformeerde Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 18.30 uur Ds. J. Bos. Remonstrantse Kerk: Geen dienst. REEUWIJK De zondagsdienst zal worden waarge- Hervormd Wjjkgebouw, Esdoornlaan: v.m. 9.30 uur: Ds L. Schipper, Ede. n.m. 6.30 uur: Ds. H. G. Abma, Gouda. Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: Ds. J. R. Cuperus. n.m. 6.30 uur; Ds. Joh. Verwelius. den gebracht. De tenten komen te staan aan de Verlengde Stationsstraat achter de villa Beukenhof. heid bestaat dat ook het Rode Kruis, de EHBO en dergeljjke instellingen een ruimte krjjgen toegewezen. Vanwaar komst? er daardoor gelegenheid het grote aantal belangstellenden een plaats te geven, maar bovendien hadden Em my Verhey en Marinus Flipse zich wat betreft de akoestiek geen betere ruimte kunnen wensen. Mede daar door kwam het voor Waddinxveen unieke concert in alle opzichten tot zijn recht en kon het gehoor zich tenvolle op de muziek concertreren zonder afgeleid te worden door hin derlijke bijgeluiden. Hervormde Kerk van Sluipwijk: v.m. 10 en nam. 6.30 uur: Ds. J. Enkelaar. Gereformeerde Kerk aan de Brug: v.m. 10 en n.m. 6.30 uur: Ds. F. D. Kraan, Den Haag. Ned. Hervormde Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: Ds. Baars, Papendrecht. n.m. 5 uur: Ds. Spilt, Utrecht. Ned. Hervormde Dorpskerk: v.m. 9.30 uur: Ds. Roetman, Gouda, n.m. 7.30 uur: Ds. Miendert, Woudenberg. Rehoboth in de Tempel Donderdag 27 oktober, n.m. 7.30 uur: Ds. Abma. Parochiekerk H. Petrus en Paulus. Rooms Katholieke Kerk: Reeuwijk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) H.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. Ver. Vrijz. Herv. n.m. 18.30 uur: Ds. J. van Leeuwen uit Moordrecht. Oud Geref. Gemeente, Zuidkade 158 Oud Geref. Gemeente, Zuidkade 158 Woensdag 2 nov., v.m. 10 en n.m. 3 uur De heer G. Willemstein, Baren- drecht. Dankdag voor het Gewas. Ned. Hervormde Kerk: v.m. 10.00 uur: Ds. A. van Eijk uit Bergschenhoek. v.m. 9.30 uur: Ds. Joh. Verwelius. n.m. 5 uur: Ds. J. R. Cuperus. v.m 9.30 uur Ds. J. R. Cuperus. nm. 5 uur Ds .Joh. Verwelius. Evangelisch Molukse Kerk: (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7 uur: Ds. P. Fader. WADDINXVEEN: De zondagsdienst zal worden waar genomen door Dr. J. W. H. Helle man, Kerkweg 222, tel. 2979. ZEVENHUIZEN Dokterdienst Zevenhuizen. J. A. Ensing, arts, Dorpsstraat 196, tel. (01802) 204. Kapel aan de Rotte: v.m. 10.00 uur: de heer Adr. Bakker uit Rotterdam. Hervormde kerk: v.m. 9.30 en n.m. 18.30 uur: Ds. A. Boertje. Gereformeerde Gemeente: v.m. 9.30 en n.m. 18.30 uur: Ds. C. Molenaar. Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur: Ds. G. J. van de Bo- gerd, Gouda. n.m. 19.00 uur; Dr. A. van Haarlem. Gereformeerde Kerk: v.m. 9 en 10.30 en n.m. 6.30 uur: Ds. B. Koekkoek. (Zondag 30 oktober 1966) ZEVENHUIZEN De oliebollen actie, die vorige week werd gehouden door de vrouwenvereniging van de Nederlands hervormde kerk, heeft bruto 1414,20 opgeleverd. In totaal werden er 8500 oliebollen verkocht. De netto-opbrengst is bestemd voor het interieur van de nieuwe consisto rie der hervormde kerk. De kerkeraad van de Immanuëlge- meente heeft cultuurminnend Wad dinxveen een bijzonder goede dienst bewezen met het beschikbaar stellen van de kerkruimte. Niet alleen was Er is weer gegeven. Blijmoedig, spontaan, gul. Verrassend. Is het belangrijk hoeveel er is gegeven? Ach, misschien wel voor de statici. En zeker voor de 30.000 Tibetaanse vluchtelingen die met het beschikbaar gekomen bedrag een nieuwe toekomst tegemoet gaan. Maar voor ons, die erover schrijven en voor hen, die gaven? Nee, daarvoor zijn die bedragen te dor. Het zegt immers zo weinig dat Waddinxveen meer dan achtduizend gulden gaf en Zevenhuizen 3500 en Moerkapelle 1200. Op dat hele grote cijfer maken die bedragen weinig uit. Het bestuur van het Koopcentrum heeft met het gemeentebestuur over eenstemming bereikt over de veel omvattende plannen, die in twee gro te houten tenten met een gezamenlij ke oppervlakte van tweeduizend vier kante meter ten uitvoer moeten wor- De middenstandsexpositie krijgt ’n zo attractief mogelyk karakter. Zo wil men in het restaurant, dat er uiteraard ook komt, elke avond be kende radio- of tv-artiesten laten optreden. De winkeliers zullen wor den uitgenodigd zoveel mogelyk met demonstratie-artikelen te komen. In dien mogelijk komt er ook een mode show. lucifersdoosje tot naaimachines, van chocoladerepen tot bromfietsen, al les werd verkocht. Een kwartier na de opening was de eerste fiets al verkocht. Aan de lopende band wer den rollades, taarten, huishoudelijke artikelen, kleedjes, dekens aan de vrouw gebracht. De mannen mochten betalen en sjouwen. Ook de verschillende kansspelen bleken een winstgevende bron van inkomsten. De ’theetent’ deed even eens goede zaken. Toen zaterdag avond de laatste klant het wijkge- bouw belast en beladen verliet was er van de aanvankelijk zo grote voor raden maar weinig over. Krijgsman en broer W. Krijgsman, die samen vijftig collectanten op de been hadden gebracht. Onder de weinige gemeenten die hun eindbe drag in het televisie-programma vermeld kregen, bevond zich - op ’t laatste nippertje - ook Zevenhuizen. De illusie dat het kleine, maar altijd offervaardige dorp aan de Rotte méér zou hebben bijeengebracht dan De grote beurs, de opvolger van de zo succesvolle van vorig jaar werd donderdagavond ten overstaan van een stamp vol hervormd wijkgebouw (aan de Esdoornlaan) geopend door ds. Joh. Verwelius met een toespraak geënt op psalm 27 (”Zo ik niet had geloofd dat ik het goede des Heren zou zien in het land der levenden, ik ware vergaan!”). Dominee Ver welius herinnerde aan de moedge vende resultaten die de kerkbouw- actie tot nu toe had ondervonden en zei ervan overtuigd te zijn, gezien het grote enthousiasme, dat de lief de van gemeenteleden voor het nieu we Godshuis ook nu weer grote of fervaardigheid tot gevolg zou heb ben. Ds. Verwelius zei: ”De materië le welvaart van onze tijd zal óók uit liefde voor Gods Zoon, Jezus Chris tus ons nopen tot offers der dank baarheid.” Dominee Verwelius zat er met zijn optimistische voorspelling niet ver naast. Gedurende alle dagen is het bijzonder druk geweest in het wijk gebouw. De bruto opbrengst was wel iets minder dan vorig jaar, maar de organisatiekosten zijn minder hoog geweest. Er was nogal wat te koop op de beurs en de kooplust was grootVan Het Koopcentrum organiseert de tentoonstelling ter gelegenheid van de viering van het eerste lustrum. Behalve stands van de verschillende middenstanders van het brugcen- trum krjjgt ook de Stichting Vrien den van het Zwembad een plaats, terwjjl het gemeentebestuur eveneens gelegenheid krijgt de bouwplannen voor de komende jaren in een eigen stand te visualiseren. De mogelyk- ZEVENHUIZEN Bij de jaar lijkse viswedstrijd tussen de Visclub Zevenhuizen en de hengelvereniging uit Moordrecht is de laatste club voor de tweede achtereenvolgende maal met de hoogste eer (en dus dé wisselbeker) gaan strijken. Van de veertien beschikbaar gestelde prij zen namen de Moordrechtenaren er tien mee naar huis. De uitslag van de wedstrijd die za terdag in de Zevenhuizense Hennep- sloot werd gehouden, luidde: 1. W. v. d. Hoek, Moordrecht; 2. W. van Erk, Zevenhuizen en 3. N. Blom, Moor drecht. De jeugdige Emmy Verhey, die een avond tevoren nog een gemeen- teprijs van de Gemeente Rheden ten bedrage van vijfhonderd gulden had mogen ontvangen, stelde haar pu bliek geenszins teleur, wat aan het slot van de avond ook wel duidelijk werd gedemonstreerd met een lang durig applaus, dat de virtuoze vio liste tot een toegift dwong. Ze werd met een spontaan apllaus begroet en dadelijk kwam het pu bliek in de ban van haar uitzonder lijke prestaties in de zesde sonate van Mozart. Met de pianist Marinus Flipse vormde ze feitelijk een twee- eenheid, zo volkomen harmonieerde hun tintelend en fragiele spel. Zui ver vloeiend was de overgang van de speelse cadans in het Allegro in de bruisend levendige Aria, om weg te smelten in het meer gedragen Al- legro-Alegretto. De sonate IV, a.moll van L. van Beethoven werd in Pres to, Andante en Allegro molto geheel in de stijl van de grote meester on navolgbaar vertolkt. Dit nummer vóór de pauze ontlokte het enthou siaste publiek een stormachtig ap plaus. De motivering die het besluit tot het onthouden van de goedkeuring begeleidde, kwam er ongeveer op neer dat volgens GS een belangrijke vermindering van het tekort zou ontstaan door de verhoogde uitke ringen uit het gemeentefonds. B en W stellen dat er inderdaad enkele meevallers zijn geweest, maar dat de tegenvallers, die in 1965 niet hadden kunnen worden voorzien de onverwachte inkomsten toch verre hebben overtroffen. De grootste post aan creditzijde van de begroting vormen de salaris sen, die in 1966 weer verschillende malen zijn verhoogd. Onvoorziene loonontwikkelingen komen de ge meente dit jaar op 170.000 extra te slaan, terwijl ook de maatschappe lijke zorg twee ton meer heeft ge vergd dan was verwacht. In totaal zal Waddinxveen 451.000 gulden méér uitgeven dan in de begroting was vastgesteld. De verschillende meevallers belopen ruim 300.000. nomen door Dr. J. van der Goot, tel. Nadelig saldo aldus: 150.000. (01829)-2254. WADDINXVEEN Drie dagen Verkoopbeurs hebben het bouwfonds van de Nederlands hervormde kerk in Waddinxveen geen windeieren gelegd. Vergenoegd kon penningmeester A. de Bruin sr. na afloop een bruto bedrag van ruim achttienduizend gulden naar huis nemen. Wat overblijft na aftrek van de kosten was nog niet bekend by het ter perse gaan van deze krant. MOERKAPELLE De onderhoudstoestand van de woningen, die onder het beheer vallen van de woningbouwvereniging Volksbelang in Moerkapelle, is niet rooskleurig. Dit is een gevolg van de omstandigheid dat voor het onderhoud slechts 160 per jaar beschikbaar is, terwyl de vaklieden, die de werkzaamheden zouden moeten verrichten, al negen gulden per uur vragen. WADDINXVEEN Ds. C. Vos, Ne derlands hervormd predikant in Gou da, heeft bedankt voor het beroep naar de hervormde gemeente in Waddinxveen. Ds. Vos zou Ds. J. R. Cuperus, die onlangs met emeritaat ging, hebben opgevolgd. WADDINXVEEN ’’Traditiege trouw hebben gedeputeerde staten van deze provincie ons bericht dat de begroting van de algemene dienst van dit jaar - nu de gewone dienst een tekort vertoont van ruim 311.000 - niet voor goedkeuring in aanmerking kan komen. Zy hebben ons daarom uitgenodigd te bevorde ren dat het tekort zoveel mogelyk wordt beperkt.” B en W schrijven dit in de toelich ting op een voorstel tot wijziging van de begroting 1966, die zal worden be handeld in de vergadering van 3 no vember. Welnu, het college heeft aan het verzoek van GS voldaan en de staat van baten en lasten over het wel haast verstreken jaar aan een nade re beschouwing onderworpen. Het resultaat is nu dat het ’herziene’ te kort op de begroting thans ruim 460.000 bedraagt, ofwel bijna 50% méér dan de aanvankelijke, door GS afgekeurde berekeningen. niets gebeurd! Het is niet ondenkbaar dat als gevolg van deze nalatigheid de bouwvereniging voor nog hogere kosten komt te staan, omdat het houtwerk veel heeft te lijden gehad. De redelijk bezochte vergadering verliep niet helemaal in mineurstem ming. Het aantal leden bleek geste gen tot honderd en ook (en vooral) op woningbouwgebied waren goede resultaten geboekt. In overleg met het gemeentebestuur werd een plan ontwikkeld voor de bouw van 36 wo ningen, die thans volop in aanbouw zjjn en waarvan er al enkele zyn be trokken. Voor het eind van dit jaar hoopt de bouwer de huizen, die zjjn ontworpen door de Waddinxveense architect L. Roggeveen, allemaal te hebben opgeleverd. Ook voor weer nieuwe woningen werden plannen gemaakt. De plan nen voor de bouw van dertig eenge zinswoningen en tien bejaardenwo ningen (de eersted), ontworpen in nauw overleg met architect J. Mar tini en het technisch bureau van de Nationale Woningraad, kregen het fiat van de vergadering, die het be stuur tegelijkertijd machtigde alle verdere benodigde stappen te onder nemen. De financiële jaarstukken over 63/ 64 en 65/66 opgemaakt door het veri- ficatiebureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, werden na een toelichting door de heer Verbeek, zonder stemming goedgekeurd. Even eens een hamerstuk bleken de nieu we statuten en het nieuwe huishou delijke reglement, waarbij de waar devolle adviezen van gemeente secretaris C. J. van den Heuvel en burgemeester I. J. P. Keyzer (die de vergadering bijwoonde) in dank wer den aanvaard. De aftredende bestuursleden J. de Graaff en H. C. Verbeek werd met grote meerderheid herkozen. Hun be noemingen gaan in met ingang van resp. 1 januari 1966 en 1 januari 1967. Het Novib-comite, dat de actie in Moerkapelle verzorgde liet zich as sisteren door catechesanten van de gereformeerde gemeente en de her vormde kerk, dertig in totaal. De op brengst van de actie, die inderhaast in elkaar was gezet, bedroeg hier 1225. Dit fraaie resultaat werd becijferd in het Dorpshuis, het verzamelcen- trum, waar de heren P. de Graaff en A. Bac van het Novib-comité de scepter zwaaiden. Ds. A. Boertje, voorzitter van het comité gaf ook blijken van belangstelling. Na de vergadering van zaterdagmiddag had men in de gemeente evenals in Zevenhuizen envelopjes verspreid, die na negen uur weer werden op gehaald. de Vluchtelingenactie tot een waar sfeer, spontaniteit en gulheid maakten feest in het gebouwtje, waar ge meentesecretaris A. Gijsenbergh met veel verve zijn vaardigheid op de telmachine demonstreerde. Men vindt 3500 nog niet genoeg in Zevenhuizen. In de hervormde kerk wordt a.s. zondag nog eens ge collecteerd voor de Tibetanen. Tij dens de combodienst, die afgelopen zondag werd gehouden, werd ook al geld ingezameld. lossing te verwezenlijken is. Bij de rondvraag kwam een ander aspect van het onderhoud naar vo ren, toen een lid aandacht vroeg voor het schilderwerk. Voorzitter A. Verwey kon meedelen dat voor een bepaald complex woningen reeds een jaar tevoren opdracht was gegeven tot schilderen. Tot op heden is er Een geheel ander timbre had de Sonate a-dur van César Franck, in in vier delen: Allegretto ben mode rato; Allegro; Recitative- fantasia en Allegretto poco mosse. Deze zeer zuiver muzikale weergave van dit grote werk van de meester-compo- nist, vertoonde impressie’s van inge houden kracht, naast fantasie rijke nuances vol begeestering. En ten slotte de Tzigane van Maurice Ravel waarin bij de solo partijen afwisse lend de violiste en de pianist afzon derlijk hun muzikale kunnen de monstreerden. Als toegift speelde ’Emmy Verhey Berceuse van G. Fauré. De prestaties van dit duo hebben heel de avond de bewonde ring van het toegewijde publiek ge oogst. Er was als het ware een wis selwerking van kunstenaars en auditorium, waardoor het contact bewaard bleef! In de pauze onderhielden burge meester C. A. van der Hooft en diens echtgenote, alsmede wethouder F. M van Tol, die onder de aanwezigen waren, zich geruime tijd met Emmy Verhey en de heer Marinus Flipse. Voor het bestuur van de Culturele Kring moet het succes van deze avond een bewijs zijn geweest, dat het Waddinxveense publiek veelei send is, maar dat het, wanneer er iets goeds wordt gepresenteerd, ook beslist komt. B.K. KERK Kerkdiensten op zondag: St. Victorkerk, Zuidkade: H. Missen om 7.15, 9.00 en 11.00 uur St. Petruskapel, J. VV. Frisoweg: H. Missen om 8.30,11.15 en 17.30 uur Kerkdiensten in de week: St. Victorkerk: iedere dag een H. Mis om 7.45 uur, woensdag 20.00 uur en /rijdag 7.00 uur St. Petruskapei: een H. Mis dinsdag 7.45 uur, donderdag 20.00 uur en zaterdag 9.00 uur. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wiiheiminaplein tijdens de mis van 11.15 uur). Jehovah's Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie Een en ander bleek uit de jaar verslagen over de boekjaren 64/65 en 6E»'66 van de secretaris-penning- meester van Volksbelang, de heer H. C. Verbeek, die maandagavond wer den voorgelezen tijdens de algemene ledenvergadering van de vereniging, die in het Dorpshuis werd gehouden. Een uitweg voor onderhoudspro- blemen zou zijn een drastische huur verhoging, zonder dat tegelijkertijd de rijksbijdrage zou verminderen, grote buurman Waddinxveen hield Men gaat nu na in hoeverre deze op- echter maar kort stand. In Zevenhuizen, waar men enve lopjes had verspreid, werd de telling in de houten dependence van het ge meentehuis verricht. Daar stond ook een televissie-toestel opgesteld, zodat burgemeester A. van ’t Verlaat en diens vele helpers de gang van zaken breeduit hebben kunnen volgen. Het is ook niet belangrijk of een Volkskrant-recensent het meer ge past had gevonden als Nederland de ’vluchtelingenavond’ in gepaste mi neurstemming had doorgebracht, mediterend bij het mensonterend lot van vele levende wezens in deze we reld. De Volkskrant kwam de afge lopen week óók met gestrekte ko lommen over Tibet naast de strips en feuilletons. Nog minder interessant is het of de redactie van een andere grote ochtendkrant ’overstroomd’ werd met telefoontjes van mensen die het toch maar schandalig hadden ge vonden dat nu juist Mies Bouwman (van het al lang geëlimineerde ’Zo is het’) moest optreden voor de Konink lijke familie, die er zelf kennelijk geen enkel bezwaar tegen had. ’Onze bladen’ zijn soms moeilijk te volgen - zoals sommige kranten. We vergelijken de Tibet-actie ook niet met ’Eten voor India’, die in fe bruari een nog veel grotere giften vloedgolf teweeg bracht. Over de mensen die niet gegeven hebben, praten we helemaal niet. Het waren er velen, waarbij we de mensen die door omstandigheden niet in de gelegenheid waren te ge ven buiten beschouwing laten. Die andere mensen, die de collectanten met een norse snauw of helemaal zonder een woord van repliek dien den, vormen een groep die gelukkig niet representatief is voor ons volk. Zij ’hoefden’ niet te geven. Het was ook niet verplicht... Een legertje van negentig collec tanten, waaronder de vrijwillige brandweer, trok er maandagavond onder de supervisie van oud-wethou der S. Pille in Waddinxveen op uit. De actie liep bijzonder gesmeerd en vooral ook gemoedelijk. Naarmate het televisieprogramma vorderde werden de bijdragen guller en kwa men de mensen vaak al met hun bijdrage in de hand naar de deur. De telling van de inhoud der bus- sen die in het gebouw van sociale zaken plaats had bleek een langdu rige geschiedenis waarbij ambtena ren van het gemeentehuis al hun aandacht nodig hadden. Het was dan ook half elf toen burgemeester C. A. van der Hooft - na enige moeite - het voorlopige eindbedrag naar Soestdijk kon doorbellen. De moeite werd niet beloond, want Mies Bouw man deelde, met een lachend gezicht weliswaar (wist zij veel?), den volke mee dat Waddinxveen ruim twee duizend gulden bijeen had gebracht. En dat was echt te weinig. Met ruim 8100.en nog een flink aantal toezeggingen in de vorm van girostortingen, etc. kwam Waddinx veen goed uit de collectebus. Dank en lof voor de heer Pille die het leeuwen deel van de voorbereidende werk zaamheden heeft verricht in zeer korte tijd. van sociale zaken van de op brengst der vluchtelingenactie U ziet aan het tellen op de rug mej. E. H. J. van Drimmelen en de heer P. A. Zijlstra en aan de andere kant van de ta fel de heren M. Louhenapessy en J. van Steyn. Een ijverig teller was ook de heer J. Ho- gebrug, die niet op de foto zichtbaar is. (Foto Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Ds. T. van ’t Veld uit Den Bommel, hervormd pre dikant aldaar, heeft het op hem uit gebrachte beroep naar de derde pre- dikantsplaats aangenomen. Woens dagmorgen luidden om het bekend worden van dit voor hervormd Wad dinxveen zo heuglijk nieuws de klok ken van de Brugkerk. Ds. van ’t Velt doet in maart zijn intrede. Inmiddels wreef Zevenhuizen zich vergenoegd in de handen. Driedui zend gulden in het dorp en f 525 uit Oud-Verlaat waren de trotse resul taten van het werk van mej. M. M. WADDINXVEEN Het immer ac tieve Koopcentrum Brug is druk be zig met de voorbereidingen voor een grote middenstandstentoonstelling, die volgend jaar in de eerste week van april zal worden gehouden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 5