Bewoners dragen personeel op handen nu ■sit SOLBURGH voor ■O top form Bejaardenhuis Souburgh officiéél geopend Zilver Oranje-Nassau gouden jubilaris w o HB aits Jubilaris bij Noorlander SUCCES AGENDA’S 1967 (Senior en Junior) Jan Ligthartschool hield ouderavond 1 iiMI Kleinvee expositie kreeg veel bekijks WADDINXVEEN Smaakvol en ge riefelijk ingericht konden de liefheb bers van sierduiven, dwerg- en reu- zekonijnen en van de vele variatie kippen en hanen, op hun gemak van donderdag tot zaterdagavond de hok- kenpaden bewandelen op de provin ciale Kleinveeshow ’’Nieuw Leven” in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Burg. Trooststraat. Blikschade bij autobotsingen WADDINXVEEN Bij de afrit van de Rijksweg naar de Henegouwer- weg verleende dinsdagmiddag de bestuurder van een uit Zaandam af komstige vrachtauto geen voorrang aan een op de Henegouwerweg rij dende personenauto, die werd be stuurd door een inwoonster van Ze venhuizen. Voordracht over Oost-Duitsland Ze zijn er weer Boekhandel VELDWIJK SU SS IN et genoeg leden bij hervormd koor van de pavoordt Be Fair volleybal ■k Pagina Gl li MBÜB r BURGERLIJKE STAND I, Keus in (top) formidabele fauteuils! Televisietoestel Lof voor personeel Pluim op de hoed Beterschap beloofd r Qiiiali Houten plastieken Collega’s Ml Aa - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 17 november 1966 s -*■ M (foto Sjaak Noteboom). 16 november 1966. en A van (Foto Sjaak Noteboom) is een apart vak, waar de man iets in schept. U mag best als een kun stenaar worden beschouwd.” De fir mant bood namens de bedrijfsleiding een platenspeler aan. lange tiendeweg ]0 gouda telefoon 01820-3112 ’’Souburgh” was eeuwen geleên, als U het soms mocht vragen - een groot landgoed in Waddinxveen; gesticht door Diederik van Schagen. Toen bewerkte de landman de velden, en bracht er zijn bonte vee. Het golvend graan er vertelde, wat Holland met zijn water deê! Veel werd er gebouwd en gesticht en heel de gemeente zal U tonen dat - waar zoveel werd verricht - het goed is er te wonen! ’t Was omringd door water en weiden; een lustoord voor het oog! Het verdween in de loop der tijden En het water maalde men droog! Zo mag ieder ’t horen en wat voelen wij ons rijk! Waddinxveen komt goed naar voren, Kijk maar naar d’Oranje- en Vondelwijk! Ook vandaag is het een grote dag, bij d’opening van ’t huis voor de Bejaarden! Nu wappert fier onze Nederlandse vlag bij dit feit van zo grote waarde! Maar het nijvere Waddinxveen, - die parel aan de Gouwe - het bleef niet langer kleen, al lag het bij landouwen. Eertijds was het een gehucht en moest het water vrezen... Allengs kwam ’t tot grote vlucht; zijn industrie mag er wel wezen! DE BEKENDE PASS-A.CE 1-0 WADDINXVEEN TELEFOON 2620 week van 8 tot en met 14 nov. 1966. Ondertrouwd: A. C. van Rutten en A. P. M. de Haan; W. Windhorst en Dames II speelde tegen DVC en weet de winst voor te zetten. Set standen 15-4, 15-3 en 15-8. Tot nu toe heeft dames II alle wedstrijden gewonnen. Deze wedstrijd werd ge speeld op 9 november. Heren II speel de tegen Jodan Boys en ook deze ploeg wist de winst te veroveren. Setstanden 15-6, 15-7 en 15-9. Deze wedstrijd is op maandag 11 novem ber gespeeld. Een goede week dus voor Be Fair. in gebruik. Uit naam van het perso neel offreerde het hoofd van de huis houding, mejuffrouw H. Twigt, een antieke stallantaarn. Architect Wen- tinck (die al 23 bejaardentehuizen op zijn naam heeft) vertelde dat hij blij was geweest met deze opdracht. De vreugde werd onderstreept met twee schilderijen, die zijn vrouw had ge maakt. Mevrouw H. E. C. Haspels- Bijl, sprekend namens de Vrouwelij ke Vrijwillige Hulpverlening en de bejaardensoos, bracht een vogelhuis mee. Aannemers Gesman bood het aquarium aan dat een plaatsje had gevonden in de gemeenschaps ruimte, evenals de elektrische klok van de hervormde Immanuelkerk en het televisietoestel, een geschenk van de twee middenstandsverenigingen en de Industriële Club. De heer H. K. van der Loo bood het bijzonder wel kome toestel aan. Als voorbeeld: fauteuil nr 271 In teak- bf pallssanderkleur, bekleed met leatherflex of stof 135.. WADDINXVEEN Tijdens de dezer dagen gehouden ouderavond van de Openbare Jan Ligthartschool, die werd bijgewoond door de beide wet houders Lips en Van Tol, heeft ge meentesecretaris H. Jenné een grote kollektie dia’s vertoond, van de dit jaar gemaakte schoolreisjes. Blijkens een mededeling, van de penningmeester van de oudercom- missie was er in kas een batig saldo van 483,60. Voor dit Bejaardenhuis van heden, - waar ieder zich aan hecht - werd ’’Souburgh” als naam uit ’t verleden, goed passend gevonden en terecht. Moge ’’Souburgh” voor de Bejaarden zijn tot licht in d’avond van hun leven; een ’’vriendelijk thuis” vol zonneschijn! Moge God dit alles geven Hiervan is druk gebruik gemaakt, hoewel de gelijktijdige kleinveeshow in Gouda het bezoekers aantal on gunstig zal hebben beïnvloed. Don derdagavond opende de voorzitter, de heer G. Zwanenberg, met een opge wekt welkomstwoord deze kleinvee show. Hij sprak de hoop uit, dat nog velen zich tot deze tak van sport aan getrokken zullen voelen, waartoe zeer zeker de feestelijke ’aankleding’ van de kakelende, kraaiende, koe rende en stilglurende diertjes een sti mulans zal zijn. De keurmeesters hadden een moei lijk karwei, om de juiste prijsbeslis- sing te nemen! Tenslotte kwam de uitslag: mooiste grote hoenders: H. van Loo uit Noordwijk met 3x z.z.g. Hen jong; mooiste krielhoenders: A. de Zeeuw uit Honselersdijk: ply- mouthrok, Haan 1 z.z.g.; Konijnen, fraaiste grote ras: H. v. d. Velde te Boskoop, Vr. voedster le z.z.g.: Mid- denrassen: Witte Wener ram, le z.z. g. van J. Huijman uit Noordwijk; Fraaiste dwergrassen: Pool Roodoog, le z.z.g. van H. A. Blom uit Leider dorp; Kortharige rassen: Witte Rex van A. J. v. d. Burg uit Zoetermeer, le z.z.g. Bij de Cavia’s (marmotten) werd winnares: de Crème Zeug van Th. Bouman uit Waddinxveen, die tevens werd gekwalificeerd als het mooiste dier van ’Nieuw Leven’. Bij de Sierduiven ging met de le prijs strijken de duif Kortwener Tui melaar van K. Bouter uit Gouda. De mooiste Doffer was van L. C. v. d. Burg uit Honselersdijk. Niet minder dan 367 grote en kleine dieren wer den hier getoond. het bestuur de heren H. Kooyman, H. Postma en H. Poot. Hij bracht ie dereen die op enigerlei manier tot de oprichting en bouw van het be jaardentehuis had bijgedragen har telijk dank. De heer De Bruin ver telde dat er een wachtlijst van ze ventig aanvragen was. Namens de Waddinxveense geestelijkheid waren er gelukwensen van ds. J. Verwelius (herv.), ds. J. Snoey (geref.), dr. A. van Haarlem (Imm.) en pastoor J. A. M. Saulenn. De laatste had in het historische boekje van Van Balen over Waddinxveen gelezen dat zijn historische geestverwanten op het voormalige lustoord Souburg ’paap- sche stoutigheden’ hadden uitgehaald. Pastoor Saulenn beloofde beterschap. Mejuffrouw Van Vliet van de her vormde meisjesvereniging Draagt El kanders Lasten bood een harmonium aan voor de tweede etage en voorts een scheepsbel, omdat ”het tehuis een schip is, op weg naar de veilige ha ven”. De heer C. van Leeuwen, dia ken van de hervormde kerk, had het geschenk van deze kerk niet mee gebracht. Het was er al: de fraaie vijver bij de hal. De gereformeerde kerk werd ver tegenwoordigd door de heer Hk. Kempkes. Ook in dit geval was het cadeau, een klein kerkorgel al volop ZEVENHUIZEN Het kerkkoor van de Nederlands hervormde kerk in Zevenhuizen is na de zomerva kanties in moeilijkheden geraakt toen bleek dat enkele leden niet konden terugkeren. Ofschoon sinds de eerste repetities enkele nieuwe leden kon den worden verwelkomd zyn er nog enkele vacatures. Met name is de bezetting van de bas-partijen ontbereikend en ook voor de alt-partij is nog aanvulling nodig. De leiding van het kerkkoor is blij met elke belangstellende die er wel voor voelt om li- te worden van het koor. Men is op de repetities die elke donderdagavond (behalve 17 en 24 november) in de consistorie van de hervormde kerk worden ge houden van harte welkom. Aanvang half acht. Donderdag 17 november werkt het koor mee aan een kerkconcert dat ten bate van het orgelfonds in de her vormde kerk zal worden gehouden. Een week later houdt men weer een concert in Capelle aan den IJssel. Het programma, dat om acht uur begint, wordt gevuld met optredens van de hervormd kerkkoren van Ca pelle Schenkelen, zoals gezegd Ze venhuizen, en soli van de bariton C. van Erk, tenor W. Roggeveen en so praan mevrouw M. Mes-van Loon. De orgelbegeleiding is van A. Ver hoef, dirigent is C. de Klerk. Kaarten a 1,- zijn verkrijgbaar aan de ker ken van tevoren bij de leden van het kerkkoor. n.v. interieur verzorging Centraal stonden op deze middag natuurlijk de bewoners en het ver plegend of verzorgend personeel. Dat de verstandhouding tussen die twee groepen voortreffelijk is daarvan ge tuigden niet in de laatste plaats de bejaarden zelf bij monde van de heer P. C. Jongebroer en mevrouw D. Tonkens-Rollema. De laatste roemde de directrice zuster M. Tijmes, haar assistente zuster T. L. Toet en kok J. Schuringa zelfs in een fraai rijm. Vele andere sprekers die het weten konden waren ook vol lof over de activiteiten van het gehele huishou delijke personeel. De directrice en haar assistenten worden in Souburgh op handen gedragen. Een stroom van geschenken was veelal het onvermijdelijke gevolg van de toespraken. Ceremoniemeester J. T. Voorbach had het al gezegd: ”In de beperktheid toont zich de meester. Daarom hielden alle sprekers hun redes kort. De eerste (burge)meester was burgervader C. A. van der Hooft. Hij zette de heer De Boer van het Stichting voor Maatschappelijk Op bouwwerk, die veel voorbereidend werk had gedaan in naam van het Waddinxveense gemeentebestuur, 'n pluim op de hoed voor diens activi teiten. De burgemeester was bijzonder in genomen met de nauwe samenwer king tussen de kerken by de totstand koming van het gebouw en bracht met name de Nederlands Hervormde kerk dank voor de bereidheid het aanvankelijk hervormde tehuis om te zetten in een protestants-christelyk. De heer Van der Hooft sprak de hoop uit dat nu ook snel zou kunnen wor den begonnen aan de plannen voor een dienstencentrum voor bejaarden in Waddinxveen, en besloot zijn toespraak met het toepasselijk ge dicht van het bestuurslid, de heer Verboom, dat we hiernaast herhalen. Voorzitter De Bruin sprekende van een lang gekoesterde wens die in vervulling was gegaan. Hij memo reerde de oprichting van de Stichting in 1961 en sprak een kort in memo- riam uit over de overleden leden van "Relaxen” zeggen we tegenwoordig. En we bedoelenlekker comfortabel en ontspannen zitten. Top-Form heeft daar de fauteuils voor - in alle maten, prijzen en modellen. Klassieke en moderne, met kunstleer, leer of meubelstof. Allemaal exclusief ontworpen en met extra zorg gemaakt. Het blauwe Top-Form keurmerk staat daar borg voor. Komt u eens kiezen? Bijzonder werd gewaardeerd het spontane geschenk van de bewoners zelf. De heer Jongebroer en mevrouw Tonkens boden een fraaie schemer lamp en twee houten plastieken aan. De heer Jongebroer las een brief voor van mevrouw Bakker-Mijderwijk, de eerste bewoonster van het tehuis. Haar man overleed kort na zijn komst naar Souburgh. Grote hilariteit was het gevolg van de toespraak van kok Schuringa, wiens naam vele keren was genoemd en geroemd. ”Ze zeggen wel eens dat de liefde van een man door de maag gaat,” zei hij, ’’maar dat is bij de vrouwen precies zo.” Kok Schuringa had overigens zijn beste beentje voorgezet voor deze feeste lijke middag van de grote sortering hapjes werd bijzonder druk gebruik gemaakt. De voorzitter De Bruin had omstreeks half zes het laatste woord. De heer A. Bresser voerde het woord namens de collega’s. Deze sprak van de prettige omgang met de jubilaris en de kameraadschape pelijke manier waarop de heer Se- keris hen altyd had benaderd. De dank voor die collegiale houding werd onderstreept met een platen koffer met grammofoonplaten. Me vrouw N. Sekeris-van Gelooven die samen met haar dochter en schoon zoon, ook aanwezig was, kreeg bloe men. ’s Avonds was er met de perso neelsleden een diner in het wijkge- bouw. Daar sprak de heer A. Noor- lander over de vijftig afgelopen ja- ren en haalde herinneringen op, bij voorbeeld over de moeilijke oorlogs jaren. De jubilaris geroerd door al deze blijken van hulde, sprak ten slotte een kort dankwoord. S. T. Ravestein. Overleden: P. Vermeij, 14 jaar; W. Dekker wv W. van Herk, 88 jaar; A. Metselaar 72 jaar. H. Koren, 57 jaar. W. A. B. Rottinghuis, 48 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: witte bok, sleutelbos, bl. step met grijze spatborden, grijs-zw. portemonnaie, herenrijwiel ’Gazelle’. Verloren: gouden munt, spaarkaart, Lamy-vulpen, 1 paar blauw nylon handschoenen, blauw nylon jack, speciekuip, herenpolshorloge ’Impala’ gouden ring, rode step, blauwe step, gympak je, sleutelbos, zwarte brom- fiet$tas, rode step met blauw wiel, bruine portemonnaie met inhoud. MOERKAPELLE Geboren: Nicoline Verruijt en Cornelis J. L. van Leeuwen. Overleden: de Graaf, Dirk, 71 jaar. ZEVENHUIZEN Geboren: Maarten Jacob Cornelis, z.v. A. Ro denburg en A. S. Breugem; Gijsbertha Pieternella, d.v. J. G. Vliet en G. A. Lekkerkerker. WADDINXVEEN Een grote roodwitblauwe vlag vertelde den volke gis termiddag dat er feest was in het mooiste, nieuwe gebouw van Waddinx veen, het bejaardentehuis aan de Juliana van Stolberglaan. Huize Souburgh, het nieuwe grote thuis voor 98 bejaarden van alle gezindten, werd eindelyk officieel geopend. Het was burgemeester C. A. van der Hooft die geassisteerd door drie predikanten de officiële opening verrichtte door een gordijn voor een gebeitelde plaquette weg te trekken die in de hal van het tehuis was ingemetseld. De predikanten waren het symbool van de interkerkelijke sa menwerking die tot de stichting van het nieuwe tehuis hadden geleid. De belangstelling voor de opening was overweldigend. Behalve de be jaarden, die er per slot van rekening het meest aan ’overhielden’ kon de voorzitter van de protestants-chris- telijke Stichting Bejaardenhuisves ting, de heer P. de Bruin, vele ver tegenwoordigers van de plaatselijke overheid, de geestelijkheid, de mid denstand en industrie, de aannemer en architect en talloze anderen ver welkomen. M. M. van Tilburg. Geboren: Bernard Anton, z.v. B. H. J. Drost en N. Noteboom; Anne Maria, d.v. H. Bons en M. A. Schildmeijer; Ansje Adriana, d.v. T. Broer en P. Zoeteman; Pim Herman Richard, z.v. W. A. H. Walraven en J. M. Wormgoor; Karen Johanna, d.v. F. K. Kamena en A. A. C. Berrevoets Sandra Jacqueline, d.v. J. Rietveld en E. J. A. van Dam; Johannes, z.v. J. M. A. de Jong vriendelijk en voorkomend. Natuur lijk moeten zij zich aan bepaalde dingen aanpassen, doch in een land als Tsjech-Slowakije schijnt het re gime veel scherper te zijn. Uit het antwoord op een andere vraag bleek dat er weliswaar Russen in Oost- Duitsland gelegerd zijn, doch dat men zulks alleen bemerkt in de on middellijke omgeving van de kam pen. Ook op economisch gebied kan er nog veel worden verbeterd. In de winkels kan men lang niet alles ko pen, terwijl de prijzen hoog liggen. In de zogenaamde Staatswinkels kan men wel goederen van tamelijk goede kwaliteit kopen, doch die zijn duur. De bewegingsvrijheid voor de Oost-Duitsers is klein, en men ver wonderde zich dan ook over de mo gelijkheden in het Westen om naar andere landen met vakantie te gaan. De wagens botsten tegen elkaar, waarbij de personenauto zeer zwaar werd beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Op de zelfde dag en eveneens op de Hene gouwerweg, nu tussen Waddinxveen en Boskoop kwamen twee elkaar te gemoetkomende vrachtauto’s in bot sing. Een Waddinxveense vrachtauto werd daarbij zo zwaar beschadigd, dat de wagen moest worden wegge sleept. MOERKAPELLE De Vereni ging van Vrijzinnige Hervormden in Zevenhuizen, Moerkapelle en Nieu- werkerk aan den IJssel hield onder leiding van haar voorzitter, de heer M. v.d. Pol, een gemeente-avond,die goed werd bezocht. Spreker voor deze avond was. Ds. J. Buitkamp te Rotterdam, die een levendige cause rie hield over Oost-Duitsland. Ds. Buitkamp, die kennissen had gekregen in Oost-Duitsland had daardoor aanleiding, het land te be zoeken. Hij schilderde de tocht er heen en vertelde een en ander over de wijze van de grenspassage. Niet alleen daarbij, doch ook gedurende hun verblijf in het Oost-Duitsland van Ulbricht, bleek hen, dat de poli tie zeer vriendelijk en behulpzaam was, evenals de gehele bevolking. Natuurlijk waren er ook daaronder echte fanatiekelingen, doch in het geheel genomen was men vriendelijk en zeer voorkomend en behulpzaam. Op de na zijn causerie gestelde vraag, of men kan zeggen, dat de Oost-Duitsers, een angstig leven hebben, antwoordde Ds. B. dat zulks niet het geval is. De mensen zijn WADDINXVEEN In twee genoeg lijke bijeenkomsten, ’s middags en ’s avonds is de heer F. Sekeris uit Waddinxveen vrijdag uitvoerig ge huldigd vanwege het feit dat hij vijf tig jaar achtereen houtdraaier is ge weest by de firma A. Noorlander, een houtdraaierij en houtwarenfa- briek aan de Zuidkade. Burgemeester C. A. van der Hooft speldde de jubilaris de zilveren me daille van de Orde van Oranje-Nas sau op de borst tijdens het officiële gedeelte van de huldiging dat in de middaguren plaats had. Een groot aantal belangstellenden woonde deze bijeenkomst, die werd gehouden in het hervormd wijkgebouw aan de Es- doornlaan, bij. De burgemeester vond het een ho ge zeldzaamheid dat iemand vijftig jaar achtereen bij één werkgever blijft. ”U bent na zoveel jaar geen I werknemer meer maar veel eer een deelgenoot van het bedrijf”, zo vond hij. Daarna overhandigde hij de ko ninklijke onderscheiding, die mede was toegekend omdat de heer Seke ris zich op religieus en maatschappe lijk terrein ook verdienstelijk heeft gemaakt. Zo was hij enige jaren lid van het bestuur der Stichting Be jaardentehuis en al ruim tien jaar diaken van de hervormde gemeente. Ook de heer J. C. Noorlander, één der firmanten, sprak van een uniek gebeuren, zeker in de historie van zijn bedrijf. Hij had groot respect voor de grote vakmanschap van de jubilaris, die al op dertienjarige leef tijd in het bedrijf was gekomen en zich sindsdien steeds verder had be kwaamd als houtdraaier. De heer Noorlander was verheugd over het feit dat tussen werknemers en werk gevers altijd een goede sfeer van ver trouwen had geheerst. ”U bent,” zo vervolgde de heer Noorlander, ”in deze tijd van auto matisering en mechanisering steeds op beroep op de oude manier blij ven uitoefenen als vijftig jaar gele den. Met de hand. Het houtdraaien Dames I speelde 15 november tegen LIBANON uit Rotterdam in 'Gouda en heeft deze wedstrijd gewonnen. In de eerste set nam Libanon direct ’n voorsprong en wist met goede serve deze te behouden en de set te win nen met 15-8. Daarna nam Be Fair revanche en in de tweede set werd meteen een goede voorsprong verkre gen met als setstand 15-9. In de der de set was Be Fair volkomen de meerdere want deze set werd gewon nen met 15-2. De vierde set werd ge wonnen met 15-8. Er werd goed ge speeld, het opvangen en weer naar voren brengen, plus goede smashes deden Be Fair winnen. -M .-xV in g

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 13