Rukwind blies spits van Zevenhuizense toren drie ran Belangrijk Vertraging weken bij restauratie Waddinxveense bedrijven bouwen in Pijnacker WAT IS 'TMOOISTë GtSVHtNK? D. de Graaf ter aarde besteld Bridgedrive 8 december J ong volksonderwijs had vrolijke avond GESLAAGD JUWELIER - HORLOGER Gelijk tegen Houvast Benarde financiële positie bij Komeet MOERKAPELLE Alsof geen donkere wolken het financiële firma ment van de volleybalclub Komeet wil uit Moerkapelle ernstige ver duisteren, zo speelde vorige week Komeet 1 tegen het gevaarlijke Hou vast uit Boskoop. De met vrees tege moet geziene ontmoeting eindigde in een voor beide partijen eervol gelijk spel. Komeet staat nu één punt ach ter op Jodan Boys en is een kans hebber voor de titel. 4 ||^DE KERKEN NODIGEN Het is teveel om allemaal op te noemen Zij zijn o.a. ruim gesorteerd in: Pagina G2 Vervolg Waddinxveen Zevenhuizen Reeuwijk weer naar Gronden en zilveren sieraden Kerkweg 207 - Waddinxveen - Telefoon 2495 A G E N A DOKTERSDIENSTEN Zilveren en verzilverde bonbon-, koek- en broodschalen (o.a. Keltnmpleet, enz.) E - I Horloges - klokken en wekkers van allerlei soort en model Geen ooggetuigen Wij hoorden de Sint tegen zijn knecht zeggen: Piet! Wij gaan ook dit jaar weer naar Vermey. Je weet, deze mensen hebben een bijna 30- jarige ervaring en geven een buitengewone service. Wij kunnen hier door vele teleurstellingen voorkomen. Schade f 22.500 S>1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 17 november 1966 20 no- Ko Het is geheel vrijblijvend VERMEY Remonstrantse Kerk: Geen dienst. Ver. Vrjjz. Hervormden Geen dienst. Kerkdiensten voor zondag vember 1966 ZEVENHUIZEN J. A. Ensing, arts, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-204. tot de familie. De zoon van de overledene, D. de Graaf, dankte de burgemeester en de dominee voor de gesproken woorden, en getuigde ervan hoezeer zijn moe der en haar kinderen hun man en vader zullen missen. ’’Hoewel hij niet meer in de zaak werkte was vader steeds de adviseur, die met rijke er varing ook mij”, aldus spreker, ’’gaar ne terzijde stond.” Hervormd Wjjkgebouw, Esdoornlaan. v.m. 9.30 uur: Ds. C. Vos, Gouda. n.m. 6.30 uur: Ds. J. R. Cuperus. Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: Ds. J. R. Cuperus. n.m. 6.30 uur: Ds. Joh. Verwelius. Bethel v.m. 9.30 uur: Ds. W. Vroegindeweij, Katwijk. n.m. 5 uur: Ds. L. Roetman, Gouda. Evangelisch Molukse Kerk: (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 8 uur: Ds. Sitanala. Kerkdiensten in de week: St. Victorkerk: iedere dag een H. Mis om 7.45 uur, woensdag 20.00 uur en zrijdag 7.00 uur Gereformeerde Kerk v.m. 9.30 uur: Ds. M. Boot, Oudewater n.m. 6.30 uur: Ds. J. Bos. Gereformeerde Kerk: v.m. 9 en 1’0.30 uur en n.m. 6.30 uur: Ds. J. Snoey. Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur: Dr. A. van Haarlem. n.m. 19.00 uur: Ds. P. Kloek, Leiden. R.K. KERK Kerkdiensten op zondag: St. Victorkerk, Zuidkade: H. Missen om 7.15, 9.00 en 11.00 uur St. Petruskapel, J. W. Frisoweg: H. Missen om 8.30,11.15 en 17.30 uur Herv. Dorpskerk: v.m. 9.30 uur: Ds Haitsma van Woerden n.m. 6.30 uur: Ds Kastelein van Capelle a.d. IJssel Herv. Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: Ds. J. Bos van Lunte- ren n.m. 5.00 uur: Ds. J. Kooien van Werkendam Chr. Afgescheiden Gemeente v.m. 9.30 en n.m. 5 uur: Ds. A. P. Verloop. Woensdag, n.m. 7 uur: Ds. A. P. Verloop. Ned. Hervormde Kerk v.m. 10 uur: Eerw. heer A. Bakker van Rotterdam. n.m. 7 uur: Ds. H. van der Giesen van Capelle a.d. IJssel. Kapel aan de Rotte v.m. 10 uur Ds. J. D. van ’t Hof van Rotterdam. N.m. 7 uur: Ds. A. L. Smit, Dordrecht Herv. kerk v. Sluipwijk: v.m. 10.00 en n.m. 6.30 uur: Ds. J. Enkelaar. WADDINXVEEN: De zondagsdienst zal worden waar genomen door Dr. P. van der Linde, Kerkweg 214, telef. 2250. 'R.K. Kerk Reeuwijk-brug. Onbevlekt Hart van Maria: In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur WADDINXVEEN De Waddinx- veense mej. Els Pusthumus is dezer dagen in Den Haag geslaagd voor het einddiploma schoonheidsspecia liste. DIVERSEN Maandag 21 november: Vergadering algem. raad streekener- giebedrijf Gouda en O., stadhuis Gouda, aanvang 16.00 uur. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie MOERKAPELLE Op de algemene begraafplaats te Moerkapelle was het zaterdag zeer druk, toen daar het stoffelijk overschot van de 71-jarige leeftijd plotseling overleden heer D. de Graaf werd begraven. Aan de groeve werd het woord gevoerd door burgemeester I. J. Keijzer, die ver gezeld was van de wethouders D. van der Spek en J. Hoogerdijk. Hij sprak van het verlies, niet alleen voor de familie, doch ook voor de gemeente, waar de overledene een vaste plaats innam. In de jaren 1931 tot 1935 was hij lid van de gemeenteraad, en dien de hij aldus gedurende een zittings periode het gemeentebelang op deze plaats. Van de overledene getuigde spre ker: ’’zijn ja was ja, en zijn neen neen”. Hij wenste mevrouw De Graaf en de kinderen van harte troost en sterkte om dit verlies te dragen. Ds. A. Boertje, Ned. Herv. predi kant, sprak vervolgens na de geloofs belijdenis te hebben uitgesproken, en wees op de waarschuwing, welke er ook weer van dit overlijden uit gaat. Hij sprak woorden van troost Komeet en Houvast bleken bij zonder aan elkaar gewaagd. De eer ste set werd een 15-12 zege voor de Moerkapellenaren, die echter de tweede en de derde weer gewonnen moesten geven met resp. 9-15 en 14-16 als uitslagen. Vooral de derde set was zeer enerve rend. Set nummer vier bracht weer winst voor Komeet met 15-12. Over de financiële positie van de vereniging maakt het bestuur zich ernstige zorgen. De zeer jonge vere niging staat er bijzonder slecht voor en het voortbestaan hangt aan een zijden draadje. Men hoopt nu snel een oplossing voor de problemen te kunnen vinden. ZEVENHUIZEN Voor een ’volle bak’ heeft Jong Volksonderwijs Ze venhuizen zaterdagavond in Hotel Vos een bijzonder geanimeerde en goed geslaagde feestavond gegeven. Het programma bood elk wat wils en viel bij het publiek in goede aarde, vertoond werden de films ”De lange landen” en ”Het meer van Maracai bo”. Daarna voerde de toneelgroep van Volksonderwijs op niet onverdienste lijke wijze de klucht ’’Jonas weet ’t wel” op. Voor de hoofdrolspeler, P. Hofman, maakte van Jonas een lach wekkende snuiter. The Magnolia Jazz Group 65 maakte zeer goede muziek tijdens het bal dat de feest avond besloot. Voorzitter W. Metselaar had de avond met een kort welkomstwoord geopend. Hij keek terug op de vele activiteiten van een vruchtbaar jaar. De heer Metselaar betreurde het - aan één kant - dat wegens het berei- Ken van de leeftijdsgrens zoveel le den-van de jongerengroep waren overgegaan naar het ’grote’ Volks onderwijs. In totaal verrijzen in het nieuwe uitbreidingsplan Noord II 278 een gezinswoningen en 442 flats in drie en vijf woonlagen. Om tot een efficient bouwpro gramma te komen is voor deze uit breiding het bouwteam ’’Pijnacker” gevormd, dat staat onder voorzitter schap van burgemeester J. Vader.In dit bouwteam hebben voorts zitting vele deskundigen op het gebied van de woningbouw, alsmede vertegen woordigers van de direct bij de bouw betrokken bedrijven en bureaus. De Bouw- en Aannemingsmaat- schappij Rehorst die in verscheidene Zuidhollandse gemeenten bij de wo ningbouw is betrokken (ca. 1000 wo ningen in aanbouw) heeft in bouw- teamverband al ruime ervaringen opgedaan in de gemeenten Waddinx veen en Hellevoetsluis, waar ook ra tionele bouwplannen in uitvoering zijn. De flats in de nieuwe wijk van Pijnacker zullen, eveneens in bouw- teamverband, worden gerealiseerd door J. Reym N.V. Woning en Utili teitsbouw te Waddinxveen volgens ontwerp van het Waddinxveense ar chitectenbureau L. Roggeveen. BIOSCOPEN IN GOUDA Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15.00, 19.00 en 21.00 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: Land zonder wet (14); za. 23.00 uur: Verborgen moederschap (21); zo. 19.00 en 21.00 uur, di. en wo. 20.15 uur: Psycho (18). Thalia: do. 19.30 uur, za. 14.30 en 19.30 uur, zo. 15.00 en 19.30 uur, ma, di. en wo. 14.20 en 19.30 uur: The great race (a.l.)vr. 20.15 en 22.15 uur: De deugd en de ondeugd (18). Schouwburg: do. en vr. 20.15 uur: Ik was een mannelijke sexbom (18); za. en zo. 19.00 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Agent 077 Operatie Tanger (18); za. 15.00 uur, zo. 15.00 en 19.00 uur: Drie revolver- helden (14). de tweeschepige hallenkerk. In de kerk werd juist catechisatie gegeven. De restauratie van de kerk staat onder leiding van de architecten A. van Essen en L. Roggeveen te Wad dinxveen. De supervisie heeft de Rijksdienst voor de Monumenten zorg, van welke dienst ook deskun digen naar Zevenhuizen kwamen om zich van het gebeurde op de hoogte te stellen. Over de oorzaak van het neerstor- ZEVENHUIZEN Donderdag 17 november: Kerkconcert, hervormde kerk, aan vang 20.00 uur Zaterdag 19 november: Uitvoering Landbouwjongeren, tel Vos, aanvang 20.00 uur. Woensdag 23 november: Sinterklaasmiddag Reclamevereni ging, Schoolgebouw Rotte, aanvang 14.00 uur. Donderdag 24 november: Sinterklaasmiddag Reclamevereni ging, Hotel Vos, aanvang 14.00 uur. Vrijdag 25 november: Sinterklaasmiddag Reclamevereni ging, Hotel Vos, aanvang 14.00 uur. Jaarvergadering PvdA, Café Hof van Holland, aan vang 19.30 uur. Woensdag 30 november: Jaarvergadering en Sinterklaasmid dag Bejaardenbond, clubgebouw Klinkhamerweg, aanvang 14.00 uur. MOERKAPELLE 22 nov. tot en met 6 december: Sint-Nicolaasactie Middenstandsver- eniging. 29 nov. tot en met 3 dec.: Winkelweek Moerkapelle, winkels tot negen uur open. Woensdag 30 november: Kindermiddag (St. Nicolaas) Platte landsvrouwen, Dorpshuis, aanvang 14.00 uur. Geen winkelsluiting. Zaterdag 3 december: Intocht Sint Nicolaas, bezoek Dorps huis, aanvang 15.30 uur. Maandag 5 december: Geen winkelsluiting. Wilt u hierover meer weten. Graag wil len wij u als interkerkelijk reformato risch comité behulpzaam zijn middels een persoonlijk gesprek of door toe zending van enkele bijbelse brochures. Rooms-katholieken kunnen deze gratis van ons krijgen, zoals ook protestanten gratis lectuur van de r.k. vereniging Una Sancta kunnen krijgen. Protestan- U^taleQ een kleine vergoeding in de kosten. - STICHTING „IN DE RECHTE STRAAT” gevestigd te Velp - regionaal secretari aat Willem de Rijkelaan 17, W’veen. Komt u St. Petruskapel: een H. Mis dinsdag 7.45 uur, donderdag 20.00 uur en zaterdag 9.00 uur. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de mis van 11.15 uur). daarom bij ons eens een kijkje nemen. REEUWIJK De medische dienst wordt voor zondag 20 november waargenomen door J. P. Hoeneveld, arts, tel. (O1829)-2227. Het rationele bouwplan zal worden gerealiseerd in vier produktiestro- men van elk 56 woningen. Naar wordt verwacht zal het totale com plex in oktober 1968 zijn voltooid. De woningen, die een woon-eetka- mer, keuken, hal, w.c., drie slaapka mers, badcel en een ruime zolder om vatten, zijn een ontwerp van de N.V. Bouwkundig Ingenieursbureau van P. D. Stuurman te Waddinxveen. ten van spits en steigers tast men verder nog binnen het duister. Het aannemersbedrijf, dat al op 25 plaat sen restauratiewerkzaamheden aan torens en gebouwen, o.a. aan de Martinitoren in Groningen, heeft uitgevoerd, heeft grote ervaring in het opbouwen van stalen steigers rond torens e.d. Niemand heeft het ongeluk zien gebeuren. Omwonenden hoorden al leen een vreemd geruis en de cate chisanten hoorden de klap op het kerkdak. Van de zijde van de Zeven huizense bevolking bestond dinsdag avond en woensdagochtend grote be langstelling voor het gebeurde. De uit begin 1500 daterende Her vormde Kerk van Zevenhuizen werd in 1699 door een grote brand totaal verwoest. Begin 1700 werd het ge bouw in zijn huidige vorm herbouwd De restauratie van de toren, die hoogstnoodzakelijk was, is vele jaren een onderwerp van gesprek geweest. Pas dit jaar werd eindelijk een aan vang met het werk gemaakt. WADDINXVEEN De vori ge week reeds aangekondigde Sint Nicolaasbridgedrive, waar van de netto opbrengst ten goede komt van het bouwfonds voor het nieuwe zwembad,zal worden gehouden op donder dag 8 december op een nog nader te bepalen plaats. Het inschrijfgeld bedraagt tien gulden per paar. In verband met de onverwacht grote be langstelling voor de drive is het gewenst dat men zich zo spoedig mogelijk opgeeft bij de organisator van het evene ment, de heer H. Jenné, Ka naalstraat 3, Waddinxveen, tel 2292. Het lid van het college van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, de heer D. van der Kwaak zou van middag in het nieuwe uitbreidings plan Noord II te Pijnacker het sein geven voor de aanvang van de wo ningbouw in dit plan. De heer Van der Kwaak zal dit doen door het slaan van een eerste paal voor een complex van 224 voor de verkoop be stemde eengezinswoningen, die in op dracht van de N.V. Groenswaard te Voorschoten in bouwteamverband zullen worden gebouwd door de Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst N.V. te Waddinxveen. Geref. Kerk a.d. Brug: v.m. 10.00 en n.m. 6.30 uur: Ds P. G. van Berge van Baarn. Dinsdag 22 november 7.-30 uur: Eerw. Heer de Redelijkheid in Reho- both. Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus. Reeuwijk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis In de week 8.15 en 19.30 uur behalve dinsdagavond) (Ingezonden mededeling) TER OVERDENKING: Een vraag -welke velen in de eerst ko mende dagen heel -wat hoofdbrekens zal kosten. Daarover nog goed nog k-waad. Wel mogen wij u wijzen op een „ge schenk" dat zijns gelijke niet kent We bedoelen dan het ’Kindschap Gods’. De bijbel noemt dat het ’ene nodige’. Ook zegt de bijbel (Gods Woord) dat het de mens gezet is eenmaal te sterven en daarna het oordeel. En wie zal dan vrijuit gaan? Geen mens immers! Wij allen hebben gezondigd en kunnen niet voor de Heilige God bestaan. God is een verterend vuur, tenzij wij dat grote ’geschenk’ in ons aardse leven hebben mogen ontvangen - de genade van de Here Jezus Christus, welke door Zijn plaatsbekledend lijden voor allen die met een hartelijk berouw tot Hem ko men en naar Zijn geboden en inzet tingen willen leven, verzoening met God te schenken - opdat wij weer God onze Vader zouden mogen noemen. Dit geschenk is oneindig veel meer waard dan al het goud op aard. Wat u dit gaat kosten? Helemaal niets! De prijs is im mers betaald. Slechts wie op het goede werk van Christus vertrouwt, op Zijn kruisoffer, zal worden vrijgesproken van de vloek en de ongerechtigheid waarin wij allen worden ontvangen en geboren. Wanneer wij door een levend persoonlijk geloof met de Here Jezus Christus worden verbonden, ontvangen wij van Hem het eeuwige leven en wordt de Heilige Geest in onze harten uitgestort, die in ons getuigt dat wij kinderen Gods zijn. Vanuit ons zelf zijn wij evenwel vijanden van God. Gods kind is echter een wedergeboren mens. Er heeft zich een volkomen in nerlijke verandering voltrokken, een toewenden naar God. Zie, zo ligt dit geschenk, deze zekerheid klaar voor een ieder die gelooft. Is het te verwonderen, dat een ongelovige de ze dingen niet verstaat? Het is dwaas om te menen, dat het geloof in Christus een hersenschim is van een aantal christenen, als men niet zelf Gods kind is. Toch is er ook voor dezulken hoop. De goddelijke belofte is: „Doch allen, die Hem aangenomen hebben, hun heeft Hij macht gegeven om kinderen Gods te worden." (Joh. 1:12). WILT U HEM A AN NEMEN ALS UW HEILAND? Haast u dan om uws levens wil ZEVENHUIZEN Tijdens het noodweer van dinsdagavond heeft een he vige rukwind de spits van de toren van de Ned. Herv. Kerk, waaraan restau ratiewerkzaamheden worden verricht, doen sneuvelen. De stalen steigers, die rond de spits waren opgebouwd, geraakten zodanig uit hun evenwicht, dat zjj de spits uit balans brachten. Om precies kwart voor acht begaven spits en steigers het en storttten in oostelijke richting op het lager gelegen dak van Het ongeluk werd eigenlijk alleen bemerkt door de catechisanten en enkele omwonenden, die onmiddel lijk burgemeester A. van ’t Verlaat waarschuwden. Deze was, samen met de postcommandant van de Rijkspolitie, de heer G. W. Hoefna gels ter plaatse en trof rond de kerk enige veiligheidsmaatregelen. Een eerste inspectie wees uit, dat er geen verder gevaar bestond en dat het dak van de kerk slechts licht was beschadigd. De bijeenkomst in de kerk kon daarop worden voortge zet. Volgens burgemeester A. van ’t Verlaat, die dezelfde avond nog een spoedvergadering belegde met het architectenbureau en het aannemers bedrijf, wordt de schade geraamd op ca. 22.500. Verzekering dekt deze schade. Verwacht wordt, dat de restaura tiewerkzaamheden aan de toren, waarmede onlangs een aanvang werd gemaakt, door het gebeurde ongeveer drie weken op het schema zullen achterreken. Het dak van de kerk zal binnen enkele dagen zijn hersteld, zodat zondag de kerkdiens ten normaal doorgang kunnen vin den. Woensdagochtend dirigeerde de N.V. Aannemersbedrijf Woudenberg uit Ameide, die de restauratiewerk zaamheden in opdracht van de ge meente Zevenhuizen uitvoert, werk lieden van elders naar Zevenhuizen om het herstel zo snel mogelijk ter hand te kunnen nemen. Er zal een nieuw geraamte voor de spits moeten komen en ook de steiger zal opnieuw moeten worden opgebouwd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 14