Sint Nicolaas winkelactie 1966 Sint Nicolaas komt aan met de stoomboot Muzikale stoet trekt door vele wijken Sint Nicolaasactie dient vele doelen Kansopf100 in contanten vol speelgoed Vrachtwagens 9^ z w Sint N icolaaszegels zijn geld waard SINT NICOLAAS 1966 Bej^ardenrit VN A ,.r Pagina Cl Ook op 26 november In de steek I Pepernoten Eén miljoen gulden I F' Ntïi.Xk' ,s donderdag 17 november 1966 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART van Sinterklaas. Scjiwerinlaan, Juliana van Alle C. A. VAN DER HOOFT. (Foto Sjaak Noteboom) len. h I Deze trekkingen worden gehouden steeds om 21 uur op: Vrijdag 18 november in café-restau- rant Royal, Kon. Wilh. Plein Maandag 21 november in café Ver sloot (De Unie), Kerkweg; meenten langs de Gouwe te gaan be zoeken. Gelukkig hebben de eigen muziek verenigingen de Waddinxveense mid denstand niet in de steek gelaten en zal het toch mogelijk zijn Sinterklaas op waardige wijze muzikaal te bege leiden. Tijdens de intocht waarbij de Pie ten natuurlijk kwistig met pepernoten strooien, zal Sint Nicolaas in alle winkelcentra enkele ogenblikken stop pen om de muziek de gelegenheid te geven een Sinterklaasliedje te spe len. WADDINXVEEN De intocht van Sint Nicolaas in Waddinxveen is een belangrijk moment in onze samenleving” dat zegt de heer H. K. van der Loo, al vele jaren voorzitter van het comité, dat jaarlijks de Sint Nicolaaswinkel- actie in Waddinxveen voert. ”Er is namelijk een tijd geweest, dat verschei dene groeperingen in Waddinxveen ieder hun eigen intocht hadden. Die tijd tallen andere soorten speelgoed liggen dan op twee ta fels uitgestald. Van welke tafel het kind mag kiezen hangt af van het kind mag kiezen hangt af van het nummertje, dat het bij de ingang van de zaal na inlevering van de vier zegelkaarten heeft getrokken. Drie uitreikingsmiddagen zijn er. Steeds van drie tot vijf uur: De eerste maal op maandag 21 november in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat, de beide andere keren resp. op woensdag 30 november en zaterdag 3 december in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoomlaan. WADDINXVEEN Met een echte stoomboot zal Sint Nicolaas, vergezeld van zes zwarte knechten zaterdagmiddag a.s. weer in Waddinxveen aanko men voor de traditionele intocht. Dat gaat gebeuren tussen twee uur en half drie. Dan zal de stoomboot afmeren aan de Zuidkade, ter hoogte van het fa brieksterrein van Kempkes Meubelfabriken, waar ook de stoet zich zal op stellen. Ter muzikale verwelkoming zullen de Waddinxveense muziekkorp sen Concordia en Voorwaarts de Sint aan de oever van de Gouwe opwachten. Woensdag 24 november in café- restaurant Royal, Kon. Wilh. plein; Vrijdag 25 november in café Ver sloot, Kerkweg; is gelukkig voorbij en eigenlijk is de enige overgebleven intocht, die door de winkeliers wordt georganiseerd, nu ook de officiële geworden.” gezellige en onbezorgde dag .-..jj:-x.., ZQ waar_ De uit de richting Boskoop komen de stoomboot zal niet onmiddellijk bij de Zuidkade aanleggen, maar eerst over de Gouwe doorvaren tot aan het eind van de Victorwijk. Dan wordt rechtsomkeert gemaakt en zal de boot naar de aanlegsteiger aan de Zuidkade koersen, waar Sint zijn schimmel kan bestijgen en enkele van de zes Zwarte Pieten op hun pony’s zullen klimmen om de Sint te begeleiden. Helaas is het niet mogelijk alle wijken bjj de intocht te betrekken, omdat de afstanden anders te groot worden. Ondanks de beperking is de route toch al enige kilometers lang. Niettemin zal Sinterklaas zich ook in die wijken laten zien. Daarvoor komt hg op zaterdag 26 november te rug naar Waddinxveen. Per auto gaat hij dan o.m. naar de Victorwijk en omgeving, de straten en de over zijde van de Gouwe en de Vondel - wjjk. Per autobus zal de muziek de goedheiligman op die rondrit volgen om ter plaatse de Siint muzikaal in te leiden. gelukkigen ontvangen per post bericht welk bedrag in contan ten zij bij een der kantoren van de Coöp. Raiffeisenbank kunnen afha- Vrijdag 2 december in café-res- taurant Royal, Kon. Wilh. plien; Dinsdag 6 december in café Ver sloot, Kerkweg. WADDINXVEEN Honderd gul den in contanten kunt U de komen de weken rijker worden indien U zorgvuldig de Sint Nicolaas winkel- zegels verzamelt, die U in nagenoeg iedere Waddinxveense winkel bjj aankopen voor iedere gulden ont vangt. Vijf- en -twintig zegels op geldbedragen van 100, 25, 10 en 5. Laatste waarschuwing. Na zaterdag wacht alle stoute „kinderen”, groot of klein, de traditionele zak De St. Nicolaasactie van de Waddinxveense middenstand is alweer begonnen onder het motto: „Billijke prijzen - Bejaarden reizen Al vele jaren vindt deze actie de harten van de inwoners van Wad dinxveen. Het gaat immers voor de jaarlijkse vakantiereis van de bejaarden. Daar doet graag iedereen aan mee I Het is maar zelden gebeurd dat er in onze gemeente voor dit doel een collecte moest worden gehouden. Nog nooit is er een subsidie gevraagd uit de gemeentekas. De Waddinxveners betalen deze reis zelf door te kopen in eigen dorp. Makkelijker kan het niet 11 Men behoeft alleen maar de inkopen te doen in EIGEN PLAATS en bij EIGEN WINKELIERS en weer gaan zoveel procent van de winst die eigenlijk de middenstanders toekomt in de kas van de com missie voor de bejaardenreis. Daarvoor past een woord van dank aan de Waddinxveense middenstanders. leder jaar wordt het organiseren van deze actie moeilijker, omdat de winkelcentra zelf eigen acties willen houden, om meer bekend heid te geven aan eigen winkelcentrum of galerij. Dat is hun goed recht! Een gezonde rivaliteit kan geen kwaad. Toch zou iedere rechtgeaarde Waddinxvener het bijzonder spijtig vinden als de winkelweek voor de bejaarden tot de verleden tijd zou gaan behoren. Dit is iets eigens geworden! Dit is iets echts Waddinxveens! Daar kunnen wij niet meer buiten! St. Nicolaas is een feest om anderen blij te maken. Jong en oud Laat dat zo blijven. Ik doe graag een beroep - óók op de dit jaar in Waddinxveen ingekomenen - mee te doen aan deze actie. Wij kunnen alles wat wij nodig hebben voor St. Nicolaas - maar ook voor ons dagelijks leven - in Waddinxveen kopen. En goed ook 11 Velen beseffen dit nog niet. Velen wel, gelukkig. Wil men van Waddinxveen een echt levend dorp maken dan zijn de winkels met hun fleurige etalages onmisbaar - dan is een gezonde winkelstand beslist nodigAlle inwoners kunnen daaraan mede werken. Ik wens u allen een prettig St. Nicolaasfeest toe en heerlijke in- koopdagen in ons nijvere dorp I ”Wij geloven nog steeds in de waar de van onze actie” zo gaat de heer Van der Loo verder. ”En dat om ver schillende redgpen. Ten eerste is er de rit voor de bejaarden, die nu al enige tientallen jaren lang kan wor den georganiseerd uit het batig saldo van de winkelactie. Collectes of overheidssubsidie zijn daarvoor nog nooit nodig geweest. Alleen daarom al, om op het ogenblik jaarlijks zo’n vierhonderd Waddinxveense bejaar- Geen Sinterklazen verwarring De heer Van der Loo gelooft dat de gezamenlijk actie ook nog in een an der opzicht van belang is, enerzijds voor winkeliers en anderzijds voor het publiek. Voor de winkeliers wordt er door de actie een min of meer rustig en gelijkmatig verkoop klimaat geschapen en worden af zonderlijke acties, met kans op onge zonde wederzijdse concurrentie voor komen. Het publiek is er nu zeker van, dat er niet overal tegelijk Sin terklazen opduiken en dat maakt het voor de ouders weer wat gemak kelijker wat betreft ’’moeilijke” vra gen van hun kinderen. ’’Overigens” zo zegt de heer Van der Loo, hebben we dit jaar de in tocht niet aan het begin van de actie gesteld, maar gelijk laten lopen met de intochten elders in het land.” Negen maal hebt U de kans op een van die geldbedragen, wanneer U steeds tijdig vóór iedere trekking de volgeplakte zegelkaarten inlevert bij een der op de plakvellen vermelde adressen. De ingeleverde zegelkaar ten trekken alleen mee op de na de inlevering volgende eerstkomende trekkingsavond. Aanvankelijk zou aan de Sint Ni- colaasstoet een muziekkorps van 120 personen, voornamelijk jongeren, deelnemen, voorafgegaan door 36 majorettes. Hoewel de afspraken reeds waren gemaakt heeft de leiding van dit Bredase massale jeugdkorps, dat reeds in verscheidenen wereld steden is opgetreden, vorige week het Waddinxveense winkel weekcomi té laten weten, dat men toch niet zou komen. Dit betekende een lelijke streep door de rekning, temeer omdat dit korps vooral uit oogpunt van show bijzonder aantrekkelijk is. Autotrein! je De stoet, die daarna door Wad dinxveen gaat trekken wordt behal ve door Sinterklaas en de Zwarte Pieten zelf verder gevormd door de muziekkorpsen Voorwaarts en Con cordia, alsmede een autotreintje waarin een aantal verklede kinderen zal meerijden ter opluistering van het geheel. Via Schielandstraat en Jan Dor- rekenskade gaat het naar de Zuid kade en Kerkweg. Vervolgens loopt de route door de Dorpsstraat, lep- laan, Puttelaan, Kerkweg, Prinses Beatrixlaan, Prinses Marijkestraat, Prinses Margrietstraat, Willem de Zwijgerlaan, Koningin Wilhelmina- plein, Koningin wilhelminasingel, Nassaulaan, Charlotte de Bourbon- straat, Mauritslaan, Van Mecklen burg Stolberglaan; (met een korte pauze voor het bejaardenhuis Souburg), Kerkweg, Julianastraat en Jan Dorrekenskade. De stoet zal worden ontbonden op het terrein van Kemp kes, waarna de Sint en zijn Pieten zich weer inschepen aan boord van de stoomboot om ook nog andere ge- Naar zijn mening zal de 36e Wad dinxveense winkelweek ongeveer een omzet betekenen van één miljoen gulden, een bedrag, dat vorig jaar in de weken vóór Sinterklaas in ieder geval in Waddinxveen werd uitgege ven. Wat betreft de bejaardenrit, den een l aan te bieden, is die actie devol. Daardoor dragen we met onze winkelactie ook een stukje bij tot de gemeenschapsgedachte. Weliswaar zijn het de winkeliers, die naar schatting met elkaar dit jaar twin tigduizend gulden in de winkelactie steken, maar dat bedrag moet bijeen komen uit de aan het publiek uitge geven zegeltjes. Des te meer het pu bliek in Waddinxveen zelf koopt, des te hoger is de omzet en des te hoger worden ook het bedrag van de twee procent, die de middenstanders van hun totale Sint Nicolaasomzet af staan voor de winkelactie. Tenslotte vind ik ook erg belang rijk,” aldus de winkel weekvoorzitter ”dat de Sint Nicolaasactie een echt samenspel is van nagenoeg alle win keliers, ook al zijn ze het lang niet altjjd met elkaar eens. Maar in die ene actie, waarbij voorop staat dat de bejaardenreis er weer moet ko- I men, gaan ze allemaal samen.” WADDINXVEEN Met vrachtwagens vol heeft Sint Nicolaas speelgoed naar Waddinxveen laten bren gen. ’’Niet alleen de volwassenen moeten profiteren van de voordelen, die de winkelactie biedt” zo meende de Sint. Daarom werd er een behoorlijke greep in de speel- goedvoorraad in het Spaanse pakhuis van Sinterklaas gedaan. ’’Ieder kind, dat met vier volgeplakte winkel- actie-zegelkaarten naar de uitreikingsmiddagen komt, mag zelf iets uitkiezen” zo besliste de Sint Grote en kleine poppen, treintjes, schooletuis, mond harmonica’s, revolversets, trommels, ballen, toilet- en kapseltjes, figuurzaaggereedschap, tasjes, legpuzzels, metalen vlietuigen, auto’s, aankleedpopjes en nog tien- wijst de heer Van der Loo erop, dat de kosten van vele duizenden gul dens, die hieraan zijn verbonden,we liswaar door de middenstand bijeen wordt gebracht, maar dat het succes van die reis mede te danken is aan de jaarlijks terugkerende spontane medewerking van zo’n groot aantal particuliere autobezitters. ’’Eigenlijk hebben we nooit problemen om vol doende auto’s te krijgen” vertelt de heer Van der Loo, die overigens hoopt, dat het nog lang met particu liere auto’s zal kunnen gebeuren, ook al zal de verkeersontwikkeling in de toekomst wel een andere organisa tievorm vragen. Met autobussen gaat in de eerste plaats het persoonlijk ka rakter van de rit in belangrijke mate verloren en bovendien gaat dat ze ker nog enkele duizenden guldens méér kosten. ”Het zal dit jaar vast wel weer gaan, met de winkelweek” zegt de heer Van der Loo tot slot, vooral nu zaterdag a.s. Sint Nicolaas en zijn pieten eindelijk voor hun bezoek aan Waddinxveen nieuwe costuums heb ben kunnen aanschaffen. Dat was eigenlijk al een paar jaar nodig,maar dit jaar heeft de Sint de duizend gul den, die daarvoor nodig was, dan toch maar eens uitgetrokken.” Woensdag 30 november in cafe Versluis, Kerkstraat; Maandag 28 november in café, Versluis, Kerkstraat; - - 'x i»

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 5