Ontvangst Leiden na succes Bliksembezoek met vele unieke mogelijkheden kabouters ‘Voorwaarts4 in J.DENHAAG Bronchi letten Hoestdrank in tqbietvorm-95ct FRA VA-KO’s Kerkconcert ging ondanks lek door Openbare les op bedrijf sschool Leyland/Verheul Opening Van Stijn VEILIG VERKEER BLIJFT ACTIEF Lichtmast om COLLECTE Gouden echtpaar viert feest zondag Expositie Carol askring: afgelopen Vier beelden blijven dank zij inzameling B ij s tandscommissie wordt geïnstalleerd Eerste paal voor uitbreiding school Weekblad dagtocht Londen Christen Vrouwen hoorden over de staatsiebezoeken Pagina 10 'T MOOISTE I Waddinxveen I Moerkapelle Diversen Leuk SPEELGOED Luxe KADO’s Prettige bediening in WARENHUIZEN Woningruil BURGERLIJKE STAN DE KERKEN NODIGEN I- DOKTERSDIENSTEN Huisraad, kleding enz. gevraagd en aangeboden Huishoudelijk personeel gevraagd Huizen, kamers, enz. aangeboden Auto's, motoren, fietsen enz. Huizen, kamers, enz. gevraagd Diverse lessen en clubs Overig personeel aangeboden Muziek instrumenten Winkelen en show T WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 24 november 1966 i Zondag 27 november 1966. 11.00 uur Eikenlaan leplaan, W’veen Telefoon 2401 b.g.g. 2184 Te koop aangeb. in z.g.st. wasmachine en afvoerpomp 75. J. van Effenlaan 36, W’veen. Wegens overschakeling op CV te koop aangeb.: Bec kers gaskachel, 1 seizoen gestookt. Jac. Catslaan 5, telefoon 3289. Net persoon, in bezit van rijbewijs en tel., zoekt bij verdienste voor ’s avonds en of zaterdags, event, met ei gen bestelauto. Br. nr. BI bur. van dit blad. Werkster gevraagd ma., wo., vrij, ’s morgens van 9-11 u. Van Vloten, KW-singel 81, W’veen. Gevraagd meisje voor halve dagen of werkster 2 keer p. week. Mevr. Versluis, Kerk straat 11, W’veen. Werkster gevraagd voor één of twee ochtenden of mid dagen per week. Mevr. Brenkman, Pr. Bea- trixlaan 42, W’veen, tel. 2419 Biedt zich aan een volsla gen tuindersknecht. Br. nr. B2 bur. van dit blad. KOOPT U NATUURLUK By KERKWEÜ189 UL-.2077 WADDINXVEEN Verloofd paar dat wenst te trouwen zoekt woonruimte, met kookgelegenheid, 100 beloning. Adres te bevr.: bur. v.d. bl. Aangeboden Fiat 600 D, juli ’64, st. 42.000, in pr. st. prijs 2.500. Adres: Potgieterstr. 3, W’veen, tel. 3569. Gevraagd: een zitslaapka- mer met huiselijk verkeer. Te bevr.: bur. v. d. blad. Niet voor pepernoten maar wèl voor... Okkernoten, ha zel, para, pecan, gemengde en kokosnoten naar... Wim Sekeris, Dorpstraat Gezocht goed tehuis voor hond (teef), 6 mnd. leplaan 80a, W’veen. HOLYDAY ON ICE in Rotterdam! van 6 t.m. 15 december a.s. Prijzen van 5 t.m. 13,50 U kunt uw kaarten bestellen bij reisbureau A. van Gin- kel, Anna van Burenstr. 11, W’veen, tel. 01828-2940. Te koop: shirt en kousen VV W’veen, leeft. 10 jaar, gras machine en tuingereedsch. Jan Luykenstraat 16 W’veen Te koop: Elektr. Guitaar. A. C. Geers, Mauritslaan 63, W’veen. Te koop Dameskunstschaat- sen maat 38, stalen noren maat 41 en trainingspak m. 42. Schook, Vijverlaan 35, W’veen. Vraag onze spec, prezen voor het schoonmaken van uw vervoermiddel, ook ver koop 2e hands rijwielen. Inl.: leplaan 84. - HALEN geen telef. BRENGEN. Voor Gazelle - Fongers en Raleigh rijwiel le klas ser vice en garantie. Rijwiel handel Krayesteijn, Brug weg 1. Nieuwe Oogst 6 sappige Sinaasappels 1,00 de volgende 6 voor sl. 50 ct. Wim Sekeris, Dorpstraat Te koop ’n poppenwagentje Noordkade 169, W’veen. Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan v.m. 9.30 uur: Ds. J. R. Cuperus. n.m. 6.30 uur: Ds. Joh. Verwelius. Bethel: v.m. 9.30 uur: De heer D. Scheepma ker. n.m. 5 uur: Ds. J. R. Cuperus. Evangelisch Molukse Kerk: (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7 uur: Ds. P. Fader. Gereformeerde Kerk: v.m. 9 en 10.30 en n.m. 6.30 uur: Ds. B. Koekkoek. Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur Ds. L. L. Blok, A’dam, n.m. 7 uur: Dr. A. van Haarlem. St. Petruskapel: een H. Mis dinsdag 7.45 uur, donderdag 20.00 uur en zaterdag 9.00 uur. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Kilhelminaplein tijdens de mis van 11.15 uur). Remonstrantse Kerk: v.m. 10 uur: Ds. A. Hoff-Visscher, 's-Hertogenbosch, Avondmaaldienst. Kerkdiensten in de week: St. Victorkerk: iedere dag een H. Mis om 7.45 uur, woensdag 20.00 uur en vrijdag 7.00 uur. WADDINXVEEN: De zondagsdienst wordt waargeno men door Dr. C. A. de Geus, Prinses Beatrixlaan 6, telefoon 2676. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag: 19.30 uur Bedieningsschool. 20.30 uur Dienstvergadering. zondag: 15.30 uur Openbare toespraak. 16.30 uur Wachttorenstudie. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 18.30 uur: Ds. A. Boertje Geref. Gemeente. v.m. 9.30 en n.m. 18.30 uur: Ds. C. Molenaar. Te koop: Erres wasmachine langzaamwasser in g.st. De Genestetlaan 45, W’veen, tel. 3532. Woningruil: Rotterdam-Waddinxveen. Aangeb. 4 k.fl. ben. 104,00. Gevr. 3 4 k. fl. ben. liefst C.V. tot 150.00. Tel. 010-141472 en inl. Kerk weg 80, W’veen. ”DE VOS” AUTOBEDRIJF Opel Rekord 1957 Opel Rekord 1962 Opel Rekord 1963 Opel Caravaan 1961 Opel Caravaan 1962 Opel Caravaan 1963 BMW Coupé 1962 Ford Anglia 1963 Chevrolet Corvair 1963 Chevrolet Impala 1962 Dodge 1961 Borgward Combi 1961 Garage Dorpstraat 59, Telefoon 2787 Kon. Wilhelminasingel 30, Telefoon 2554 Inruil en financiering. Al vanaf 175 merk rijwie len in kleuren Rijwielhandel Krayesteijn, Brugweg 1, tel. 2068. Vrijdag en Zaterdag: Vers gesneden Soepgroenten 35 ct 1 kilo Fyffes bananen 98 ct Wim Sekeris, Dorpstraat Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: Ds. Joh. Verwelius. n.m. 6.30 uur: Ds. H. Stolk, Scheveningen. Te koop langzaamwasser m. elektr. wringer en autom. pomp, grote capaciteit, in pr. st. tel. (01828)-2446. Te koop: elektr. trein met rails en transformator. Kanaalstr. 13, W’veen, telef. 2691. 5 pond Roodstovende peren 95 ct 3 pond Cox oranje 95 ct Wim Sekeris, Dorpstraat Reparatie van antieke klok ken. Jac. Saton, Pr. Beatrix laan 31, W’veen, tel. 3080. Autoverhuur nieuwe Sim- ca’s (ook op lange termijn) Simca-dealer A. Voskuilen, Zijde 450, Boskoop, telef. 01727-2538. Kunstschaatsen - stalen No ren vanaf 39,50 Rijwiel handel Krayesteijn, Brug weg 1, telefoon 2068. Chr. Afgescheiden Gemeente: Geen dienst. R.K. KERK Kerkdiensten op zondag: St. Victorkerk, Zuidkade: H. Missen om 7.15, 9.00 en St. Petruskapel, J. W. Frisoweg: H. Missen om 8.30, 11.15 en 17.30 uur D. Baks, Reparaties half uur gereed. Tandtechnisch bedrijf. Lange Tiendeweg 32, Gouda, tel 4778. het u is gelukt in zo korte tijd Voor waarts tot zulk een hoogte op te voe ren wijst op een nauwe verbonden heid tussen directeur en muzikanten Uw stuwende kracht doet ons voor de toekomst --van cultuurbeoefend Waddinxveen het beste verwachten.” De burgemeester zei tevens dat Voorwaarts blij mocht zijn dat het, nadat het zo was gedupeerd door de ziekte van dirigent Van den Hondel, zo snel een goede opvolger had kun nen vinden. Hij sprak de hoop uit dat vele nieuwe Waddinxveners zich bij een van de twee korpsen zouden aanmelden. ”Een gezonde rivaliteit in het muziekleven kan de prestaties alleen maar verhogen,” zo besloot hij. Voordat de heer F. Rincheval, voorzitter van de muziekvereniging, het gemeentebestuur dank had ge bracht voor de ontvangst en het ge schenk, speelde het korps de mars die het in Leiden als toegift al had gespeeld. Het was het werk ”In the Lime-tree Avenue”, een compositie van de vader van Voorwaarts’ nieu we dirigent. muzikale Black and White Minstral Show. In dit theater zijn de beste plaatsen gereserveerd. Het vertrek voor deze 97,50 kos tende dagtocht (alles in begrepen) is ’s ochtends om half negen van het vliegveld Rotterdam. Als gevolg van het tijdsverschil arriveert men om half negen lokale tijd op Southend. Het vliegtuig zal omstreeks kwart over twaalf Nederlandse tijd weer op Rotterdam landen. Kaarten voor deze aantrekkelijke dagtocht kunnen onze abonne’s tegen contante betaling vanaf heden afha len bij Boekhandel Veldwijk, Passa ge, Waddinxveen. WADDINXVEEN De onlangs ge houden collecte ten bate van Draagt Elkanders Lasten heeft in Waddinx veen 556,15 opgeleverd. Te koop in Waddinxveen: mooi hoekhuis met fraai aangelegde tuin, ind. woonk. hal, toilet, keuken, 1 verd. 3 slaapk., douchecel en vas te trap naar zolder. Gestof feerd en direct leeg te aan vaarden. Philips Willemstr. 16, tel. 01828-2662. ZEVENHUIZEN Behoren: Dirkje Diana, d.v. G. A. J. van Meerveld en J. M. Keijzer; Adrianus Martinus Maria, z.v. A. A. M. Tas en A. H. van der Spek; Willem, z.v. W. M. Koolhaas en M. Baas; Cornells Jan Willem Gerrit, z.v. A. G. W. van Vliet en F. H. van Vliet. Ondertrouwd: Jan Adrianus den Bok en Wilhelmina Cornelia Biemond. Gehuwd: Pieter Steen winkel en Neel- tje. Schouten. WADDINXVEEN In het R.K. Ver enigingsgebouw aan de Burg. Troost- straat wordt zondag een receptie ge houden ter gelegenheid van het gou den huwelijksfeest van het echtpaar A. Oskam en W. Oskam-Bouman van de Kromme Esse in Waddinxveen. Het huwelijk werd vijftig jaar ge leden in Haastrecht gesloten. In de Victorkerk zal zondag de Eucharistie viering worden geleid door een neef van het jubilerende echtpaar. Brilmonturen (ook voor kinderen). Jac. Saton, Pr. Beatrixlaan 31. Leveran cier van alle ziekenfondsen, telefoon 30 80 Te koop: oliehaard Jaarsma Br. aan: H. Polman, Raad huisstraat 17, Reeuwijk. Prachtig gotisch meubele- ment te koop voor slechts 200. Stationsstraat 24 te W’veen, tel. 2439. Te koop aangeb. z.g.a.n. groot vis-aquarium geheel compleet. Te bevr.: W. de Rijkelaan 4, W’veen. WADDINXVEEN De onlangs door de gemeenteraad ingestelde Bij- standscommissie (ter uitvoering van de Algemene Bijstandswet) wordt in een speciale bijeenkomst geïnstal leerd op dinsdag 6 december as. ge meentehuis, acht uur). Wethouder F. M. van Tol is benoemd tot voor zitter van de commissie. Te koop gevr.: z.g.a.n. ko lenhaard, kleur grijs 12.000 tot 15.000 cal. Br. nr. B3 bur. van dit blad. Wie heeft per abuis vrijdag avond van de markt mijn fiets meegenomen. Gaarne omruilen. Mevr. Versluis, leplaan 27, W’veen. Te huur gevraagd: Garage in directe omgeving van Mauritslaan 69, W’veen. REEUWIJK De medische dienst wordt voor zondag 27 november waargenomen door J. van der Goot, arts, tel. (01829) 2254. Te koop aangeb.: mest en een hooiventilator. W. M. Burger, Nieuwe Gouwe OZ 21, Gouda. Te huur gevraagd: Garage liefst omgev. K.W. singel, tel. 01828-3085. ZEVENHUIZEN In de Tweemans- polder in Zevenhuizen is vorige week een lichtmast van de elektrische bo venleiding omver gereden door een vrachtwagen, die werd bestuurd door de heer P. H. uit Zevenhuizen. De bestuurder moest met zijn combinatie uitwijken voor een tegenligger. Te koop: Aquarium met trop. visjes en bijbehorende tafel. Pr. Alexanderstr. 14, W’veen. ZEVENHUIZEN Verleden week is in Zevenhuizen de eerste paal ge heid voor de uitbreiding van de openbare kleuterschool Prinses Ma rijke. Het schooltje wordt aan de voorkant vergroot met een lokaal van zes bij zes meter en aan de ach terzijde met een lokaal van zes bij 3,5 meter. Zolang de verbouwing nog niet is voltooid zullen de kleuters en hun leidster de woning betrekken van oud-burgemeester A. Boer. De Bleiswijkse firma De Graaf voert het heiwerk in onderaanne ming uit voor het aannemersbedrijf P. Bontenbal uit Zevenhuizen, dat de feitelijke verbouwing ter hand zal nemen. In verband met aanschaf CV, te koop aangeb. kolen- confector merk bronco pasja z.g.a.n. kleur grijs. Jac. Cats laan 15, W’veen, tel. 3487 na 6.00 uur. Voor uw naaiwerk o.a. Ja ponnen, rokken, avondkle ding, bruidstoiletten en kinderkleding ook veran- derwerk naar Mevr. Boots- ma, Vondellaan 210, W’veen Kabouters kosten 40 cent per gezette regel bij een minimum van vier regels, inclusief één regel vet gezet. Iedere regel vet extra 60 cent. Contractprijs op aanvraag. Brieven onder num mer 20 cent extra. Bewijsnummer 15 cent extra. Kabouters opgeven vóór dinsdagmiddag drie uur bij het bureau van dit blad: Oranjelaan 9 te Waddinxveen, telefoon 01828-2238. ZEVENHUIZEN De beschadigin gen aan het dak en het interieur van de Ned. Hervormde kerk na de storm achtige gebeurtenissen van vorige week dinsdag hebben niet kunnen verhinderen dat het kerkconcert van het hervormd kerkkoor is doorge gaan. Het geraamte van de torenspits en de steigers die dinsdag omwaaiden hadden het dak van het kerkschip zodanig beschadigd dat een groot gat was ontstaan waar door de regen binnen kon dringen. Met vereende krachten heeft men het natte kerk interieur kunnen opknappen en kon het concert doorgang vinden. Het werd een geslaagd concert. Be halve het Zevenhuizense koor werk ten ook mee het hervormd kerkkoor en het jeugdkoor uit Capelle-Schen- kel mee. Solisten waren mevrouw M. Mes-van Loon (sopraan), de heer W. Roggeveen (tenor) en de heer C. van Erk uit Zevenhuizen (bariton). De or ganist van de Hoflaankerk uit Rot terdam, H. A. J. Verhoef uit Zeven huizen, droeg zorg voor de orgelbe geleiding en de orgelsoli. Het hele muzikale gebeuren stond onder lei ding van dirigent Cor de Klerk. Vanaf één uur ’s middags is men vrij voor eén lunch en winkkelen in de belangrijkste Londense winkel straten. Om vijf uur komen de deel nemers weer bij een in het bekende Lions Corner restaurant in Coventry Street, waar een gezamenlijk diner wordt gebruikt. Een uur later staat de bus weer klaar voor een rit naar het Victoria Palace Theatre voor het bijwonen van de eerste avondvoor stelling van de in 1961 met de Gou den roos van Montreux bekroonde In samenwerking met het Rotterdamse reisbureau Bel Air organiseert het Weekblad voor Waddinxveen/Hollands Hart voor haar lezers op dinsdag 29 november a.s. een interessante dagtocht naar Londen. Hoogtepunten van deze dagtocht zijn een sightseeing in de ochtenduren per tourincar, vr(j winkelen Hypotheken, le hypoth. tot 90% en aanvullende 2e hy potheek. Lage lasten. Bij overlijden pand evt. hyp. vrij. Inl. Boegheim Vink Gouwe 54, Gouda, telefoon (01820) 7861. Ook voorver koop onr. goederen. WADDINXVEEN In een blij moedige stemming namen gistermid dag het gemeentebestuur en de Kunststichting Waddinxveen af scheid van de Caroluskring uit Den Haag, die gedurende de zomer maanden de voortreffelijke beelden expositie in het Warnaarplantsoen verzorgde. Blijmoedig aan beide kanten, omdat zeven van de geëx poseerde beelden in Waddinxveen bleven. Vier daarvan komen te staan op verschillende plaatsen in de ge meente. Zij konden door enkele par ticulieren worden aangekocht dank zij een actie die burgemeester C. A. van der Hooft enige tijd geleden be gon en die ruim zestienhonderd gul den opleverde. De beelden, die dank zij de giften van scholieren en bedrijven, konden worden gekocht zijn: De Kus van Adriaan Bruggeman, Zittende figuur van Agnes Berck, Moeder en kind van Erna Postuma en de Herder van Adriaan Brugge man (volgende week hierover meer). In de tuin van de woning van de burgemeester bleef ook een beeldje achter (Foun) en De Tennisspeelster zal het tennispark blijven sieren. De Algemene Bank Nederland kocht de plastiek Weelde van Pim van Moor- sel. Tijdens de korte bijeenkomst in de kantine van het tennispark zei de heer Van der Hooft dat hij grote waardering heeft voor het werk van de Caroluskring. Uw tentoonstelling, die zovelen - jong en oud - naar het plan soen heeft getrokken zal worden gemist. Men vindt het beslist jam- mer dat deze expositie zal verdwij nen.” De beeldhouwster Agnes Berck bracht met name de heer P. Bakker van het gemeentesecretaire dank voor diens goede zorgen tijdens de tentoonstelling en zijn bemoeienissen met de actie. Namens de Caroluskring werden de heer Bakker enkele boe ken aangeboden. De afscheidsbijeenkomst werd ook bijgewoond door gemeentescretaris H. Jenné, bestuursleden van de Kunstkring, de heren W. C. Slob en J. Oosterom van resp. de Raiffeisen bank en de Algemene Bank Neder land. Het is niet duur! Pony- rijden per les 7,kaart voor 10 lessen 60, Paardrijden per les 8, kaart voor 10 lessen 70, Manege „Reigersburgh Piasweg 35, Waddinxveen, telefoon 2423. WADDINXVEEN Vrolijke mu ziek klonk vorige week door de Waddinxveense straten toen de Ar- beidersmuziekvereniging Voorwaarts in vol ornaat door de Waddinxveense straten opmarcheerde naar het ge meentehuis, waar het korps een ont vangst wachtte door het gemeente bestuur. De ontvangst werd gehouden ter gelegenheid van de fraaie eerste prijs die Voorwaarts enige tijd gele den tijdens een muziekfeest van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen in Leiden be haalde de waarbij de Waddinxve ners promoveerden naar de afdeling D (uitmuntendheid). Burgemeester C. A. van der Hooft hield een toespraak vol waardering en humor en prees de prestaties van de muziekvereniging. Hij overhandigde een envelop met inhoud als stoffelijk blijk van waardering. De heer Van der Hooft richtte zich ook tot de nieuwe diri gent Adr. Bosch jr. uit Rijswijk. ”Dat in de middag in het reeds voor de Kerst versierde en verlichte Londen en een bezoek aan de beroemde Black and White Minstral Show. De reis wordt gemaakt per vliegtuig In Londen staat een uitgebreide sightseeing per touringcar op het programma met als hoogtepunt de aflossing van de wacht bij Bucking ham Palace. WADDINXVEEN Tijdens een openbare les van de bedrijfsschool van Leyland/Verheul hebben de ou ders van de leerlingen zaterdagmor gen kennis kunnen maken met het bedrijf en de omgeving waar hun zoon wordt opgeleid. De ouders, die van deze gelegenheid druk gebruik maakten, werden ’s morgens verwel komd door ir. J. A. Haalmeyer na mens de directie. Ouders en leerlingen brachten eerst een bezoek aan de bedrijfs- school, waar op een tafel velerlei werkstukken, die bestemd zijn voor de normale produktie waren uirge- stald. Daarna werd een rondgang ge maakt door de fabriek. De jongens lieten hier hun ouders aan de hand van de onder constructie zijnde auto bussen zien welke onderdelen door hen waren gemaakt. WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft opent vrijdag middag as. om drie uur het nieuw bedrijfspand van triplexfabriek Ge broeders Van Stijn aan de Zuidkade WADDINXVEEN Met een interes sante inleiding over de staatsiebe zoeken van Koningin Juliana en Prins Bernhard aan de verschillende landen in de wereld heeft mevrouw Schoneveld uit Den Haag vorige week een groot aantal dames van de afdeling Waddinxveen van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond een plezierige avond bezorgd. Mevrouw Schoneveld begeleidde het vorstelijk paar langer dan tien jaar op zijn reizen naar Engeland, België, Zweden, de Antillen, Suri name, India, Perzië, Thailand, enz. Spreekster vertelde op boeiende wij ze van de landen die zij had bezocht en weefde door haar inleiding heen de eenvoud en gemoedelijkheid van Koningin Juliana en haar gemaal. Haar verhalen werden geïllustreerd met fraaie dia’s over de staatsiebe zoeken. Tevoren was de bijeenkomst ge opend met een korte toespraak van mevrouw Van Rhijn-Kooyman, pre sidente van de afdeling, die verheugd was over de grote belangstelling. Deze sprak een korte meditatie uit over christelijk gezinsleven van deze tijd, dat zij soms meer op een duiven til of een hotel vond lijken dan op een huisgezin. Wilt u iets meer weten over paard of ponyrjjden? Zater dags van 9 t.m. 17.30 uur. Zondags van 10 t.m .16.00 uur, kunt u geheel vrijblij vend kennis mei onze ma nege komen maken. Manege ’Reigersburgh’, Flasweg 35, Waddinxveen, tel. 2423. Begin nu aan een verant woorde sportieve vrijetijd- besteding. Paard en pony- rijden bij Manege Reigers burgh, Plas weg 35 te Wad dinxveen, telefoon 2423. REEUWIJK Gevonden: linker wollen bruine want; bruine portemonnee waarin plaatjes van tienersterren; grasmaai- machine; portemonnee; 2 sleutels aan ring; blauwe kinderportemon- nee inhoud 0,80. Verlorenspeciekuip; parapluie (kleur bruin, zogoed als nieuw) weeg- schaalhaak; diplomatentas met in houd; bruine portemonnee, inhoud abonnement autobus; schooltas; huis sleutel, oud model. Gehuwd: Wilhelmus Cornells Verlaan en Ar nolds Alida Maria Hogenelst; Hendrik Griffioen en Klazina Su sanna de Raaf. 3 pond mooie Golden Delicious 95 ct 4 pond mooie Goudreinetten 95 ct 3 blikken prima Sperciebonen 250 ct en10 voor 7,50 Wim Sekeris, Dorpstraat MOERKAPELLE In het Moerka- pelse Dorpshuis wordt vandaag (half acht) de ledenvergadering gehouden van de afdeling Moerkapelle van het Verbond voor Veilig Verkeer. Tij dens deze eerste vergadering van de jonge afdeling, die al veel meer dan honderd leden telt, zal het bestuur officieel worden gekozen. Daarvoor hebben zich beschikbaar gesteld alle leden van het voorlopig bestuur dat bestaat uit de heren G. van Malkenhorst (voorzitter), J. J. van der Knaap (secretaris), J. Koster (penningmeester), S. E. Duursma, R. Dewald en S. Peters (leden). De se cretaris en de penningmeester zullen verslag uitbrengen van de huidige stand van zaken. Na het huishoudelijk gedeelte zal de heer D. van Linden van het Ver bond verkeersdia’s tonen. Het Moerkapelse Verbond heeft voor de komende tijd nog veel meer pijlen op haar boog. Op zaterdag 3 december zal de jeugdbrandweer ge durende de gehele middag de Moer- kapellenaren in staat stellen hun verlichting na te laten kijken. Voor een kwartje (ten bate van de jeugd brandweer) kan men zijn spatbord wit laten verven. Eventueel te ge bruiken snoeren en lampjes zal de fietser zelf moeten bekostigen. De normale controle is gratis. Dezer dagen zullen langs de invals wegen van Moerkapelle ook recla meborden verschijnen (vervaardigd door Ottevangers Molenbouw) waar op de bekende affiches van het Ver bond zullen worden geplakt. In to taal zijn er zes borden die de ver keersdeelnemers hun felgekleurde boodschappen mee zullen geven de gemeente in. Omstreeks 21 december krijgt ie dere Moerkapellenaar van het Ver bond een bierviltje met het bekende opschrift: Glaasje op... laat u rijden. De viltjes zullen in deze toepasselijke tijd ook in de plaatselijke café’s wor den verspreid. Begin januari start de afdeling Moerkapelle met een verkeerscursus. Gedurende zes avonden zal opper wachtmeester C. van Heeren in het Dorpshuis met de cursisten (ieder kan zich melden) de nieuwe verkeers regels doornemen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 10