voor nieuwe groei van öe Chinese pd.peqd.dd J.DENHAAG Eerste steen gelegd leeszaal Ruimte al berekend op de Waddinxveen t I I i IWONINeiNRICHTINQI IxtciweiZiGouaaiel.Klzl en stuurman Gouda krijgt nieuwe scholen automatische Fa W. de Bas en Zn opent maandag a.s. doe-het-zelf-wmkel „Protestanten, ontwaakt herleeft”! GOVEKA REIKT PRIJZEN UIT ’F Stlicolaas geschenken Biappie en de Neon-ver lichting 470 voor GG-kind Be fair volleybal GOUDA- 2'Ta-3033 Komeet volley Bejaardensoos Pagina 2 HOE? WAT? WAAROM?... CONTACTLENZEN I het betere genre bij Einde Hoofdstak 18 JTr. 47’ I Sint Jozefziekenhnis Bezoekuren gewjjzigd 23.000 boeken KOPEN VPJ 0H2e C/esdwnfyn WFEg B'J- ;»j IL WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 24 november 1966 ge- Wat went een mens toch snel aan alles. Hoe bedoel je? Nou, ik draag al weer enkele maanden Grit contactlenzen praktisch I Mr. Opticiën de Interessante keuze in door Earl Derr Biggers vertaald door P. Oreille CO* ipöftött nutlos Vonk Praktisch Ja! Ga daarom ook eens vrijblijvend naar Grit en laat U alles over contactlenzen vertellen. *t Zijn vliesdunne op het traanvocht drijvende kapjes, die o zo gemakkelijk aan te brengen en af te nemen zijn. U voelt er niets van maar ziet er perfect mee. Ijzerwaren en gereedschappen worden behalve aan particulieren ook veel geleverd aan fabrieken en aan nemers. KERKWEG189-1EL: Z077 WADDINXVEEN De bezoektijden van het Sint-Jo zef ziekenhuis in Gouda zijn gewij zigd. Ze luiden nu: derde klas: 14 tot 15 uur en 18.45 tot 19.30 uur; tweede en eerste klas: 14.30 tot 15.30 uur en 18.45 tot 20 uur; kinderafdeling: 14 tot 15 uur en 18.30 tot 19 uur (’s avonds alleen op maandag, woensdag en zaterdag, op zaterdagmiddag geen bezoek)Maria- paviljoen: 18.45 tot 19.30 uur, 14 tot 15 uur (alleen op zaterdag en zondag) wat ik aan hem heb. Als iemand hem een schroevendraaier tussen zijn ribben zou steken, zou hij niet met het schip op hol slaan. De klont zou jammeren en dan wisten we tenminste, wat er ge beurde. En als ik een automati sche kok had gehad, dan hadden wij de wedstrijd verloren, want dan had niemand het anker van de Riffenbijter uitgegooid! Nee- die samenwerking, die aanspraak die ik met mijn klonten heb, zou ik bij een machine missen en zo is het maar net!” ZEVENHUIZEN De pui van het postkantoor aan de Dorpstraat in Zevenhuizen is vorige week verfraaid met een grote blauwwitte neonver lichting, bevattende het woord Post. Ook aan de zijkant van het gebouw is neonverlichting verschenen. Onder de vele aanwezigen bevon den o.m. vertegenwoordigers van de verschillende kerken, de heer Mole naar namens de Hervormde biblio theek, de heer A. M. Zwamborn, ad- junct-directeur van Openbare Wer ken, architect L. Roggeveen en aan nemer De Joode. Het College van B. W. had bericht van verhindering gestuurd. In verband met de eisen die nieuwe Mammoetwet aan het tech nische onderwas stelt kan de eerste Uitgebreid Technische School van Gouda pas in 1968 starten. De aanvankelijke plannen wezen erop dat reeds volgend jaar met het UT-onderwijs een begin zou worden gemaakt, maar doordat men een jaar wacht zal meteen kunnen worden begonnen met de nieuwe vorm, die voorziet in een vierjarige opleiding, waarvan twee jaren theorie, een praktijkjaar en dan nog een theorie- jaar. De UTS krijgt vooreerst nog geen vaste behuizing. Die zal er pas in het begin van 1970 komen. Tot dan komt er een noodbehuizing. De te do ceren vakken voor de nieuwe UTS zijn bouwkunde en werktuigbouw en later elektro-techniek. Voor een goe de start van de nieuwe UTS zal mede- en samenwerking met de drie lagere technische scholen in Gouda onontveerlijk zijn. Gouda krijgt ook een detailhandel - school. Aan de voorbereidingen voor de eerste plannen wordt gewerkt. Een en ander werd medegedeeld in de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gou da en Omstreken, die vorige week in het gebouw van de kamer werd ge houden. Aan beide scholen bestaat grote behoefte, zo bleek uit de ver klaringen van het bestuur. ’’Waarschijnlijk zal hij ze dragen in de gevangenis”, zei Bob somber. ”Hij heeft je zeker wel over Bliss gespro ken.” ”Ja. Ik ben bang, dat er moeilijkheden komen.” ”Ik ben er zeker van. Zoals je waarschijnlijk weet, hebben we daarginds weinig vernomen.” Holley knikte. ”Ja - en wat je vernomen hebt, steunt mijn afpersingstheorie. Er is hier ook iets gebeurd, dat mijn vermoedens bevestigt.” ”Wat dan?” ’’Madden’s kantoor in New York heeft hem weer vijf tig duizend dollar gezonden, over de bank hier. Ik had het er zo even over met de directeur. Hij gelooft niet, dat hij zoveel in contanten bij elkaar kan krijgen vóór morgen, en Madden heeft er in toegestemd, te wach ten.” Bob dacht na. ’’Ongetwijfeld is je theorie juist. De baas wordt afgeperst. Al heeft Chan ook een goede moge lijkheid geopperd - hij denkt, dat Madden geld bij el kaar haalt...” ”Dat weet ik - hij heeft het me gezegd. Maar dat geeft geen verklaring van Slappe Flip en de professor. Neen, ik geef mijn lezing de voorkeur. Ofschoon ik moet toe geven, dat hij het grootste raadsel is...” ”Dat is het zeker”, zei Bob. ”En naar mijn ge voelen hebben we gedaan, wat een mens doen kan, om het op te lossen. Vanavond geef ik de paarlen. Dat heeft Chan zeker verteld?” Holley knikte. ”Ja - je breekt er zijn hart mee. Maar van je eigen standpunt, heb je volkomen gelijk. Alles heeft zijn grens, en die schijn je nu bereikt te hebben. Ik hoop vurig, dat er vóór vanavond nog iets gebeurt.” ”Ik ook”, zei Bob. ’’Gebeurt er niets, dan zie ik niet, hoé ik mezelf er toe krijgen zal om - maar wat drommel, wjj hebben rekening te houden met mevrouw Jordan. Voor haar deed het er niets toe, dat Madden iemand vermoord heeft.” ”Het is Van het begin af aan voor jou een moeilijke po sitie geweest”, antwoordde Holley. ”Je hebt je er goed doorgeslagen. Maar dat is jaren geleden. Bob stond op. ”zij moet weer naar de ranch. Heb je ■"Paula vandaag nog gezien?” WADDINXVEEN De huis-aan- huis-collecte voor het geestelijk ge handicapte kind, die begin novem ber werd gehouden heeft in Waddinx veen 470,85 opgebracht. Hoeveel aan girostortingen is binnengekomen is nog niet bekend. WADDINXVEEN Het eerste he renteam van Be Fair sleepte deze week de eerste punten van het sei zoen in de wacht dank zij een over winning op MVC 4. De Waddinxve- ners, die met twee invallers speelden zegevierden met 3-1, nadat zij de eer ste set met 16-14 hadden verloren. Be Fair had eerst nog met 14-8 ach- tergestaan. De tweede set werd dank zij goede smashes en serves een compleet succes voor de agressieve zwartwitten: 15-7. In de derde set ging MVC met 15-11 ten onder. Vech tend voor herstel bracht MVC het in de volgende set nog tot dertien pun ten, maar ook nu bleek Be Fair ster ker. Be Fair 3 (dames) verloor met 3-0 van het sterke en ervaren Dos 2. en ik kan er al niet meer MOERKAPELLE Na een keurig gelijkspel tegen koploper Jodan Boys 3 heeft Komeet 1 zich stevig als tweede in haar afdeling weten te nestelen, met slechts één punt ach terstand. Het zag er aanvankelijk lang niet naar uit dat de Moerkapel- lenaren deze ontmoeting met een ge lijkspel zouden beëindigen. Jodan Boys won de eerste set met 15-9 en versloeg Komeet ook in de tweede met 16-14. Het lichte herstel van Komeet in de tweede set zette zich voort in de derde en vierde. Jodan Boys bood plotseling weinig weer stand meer met als gevolg overwin ningen van 15-4 en 15-9 voor Ko meet. Na de berichten voor de slechte fi nanciële toestand van Komeet heb ben de donateurs samengewerkt voor een verbetering van de situatie. Of schoon ’s penningmeesters kans nog altijd niet uitpuilt van de bankbiljet ten is het voortbestaan van Komeet vooreerst verzekerd. buiten, 't Is ook zo enorm ZEVENHUIZEN De maandelijkse bijeenkomst van de Zevenhuizense Bejaardenbond in het gebouwtje aan de Klinkhamerweg wordt deze maan dag op woensdag de dertigste gehou den. Tijdens deze bijeenkomst zal ook de jaarvergadering worden ge houden en - omdat zijn verjaardag dan niet ver meer is - zal ook Sint Nicolaas niet stilletjes aan de deur van de bejaardensoos voorbij gaan. 60. Er volgden nu enkele feeste lijke dagen. De gelukkige over winnaars kregen een feestmaal aangeboden in het stadhuis, waar zij met allemaal heel deftige mensen aan tafel zaten. Er wer den toespraken gehouden, die zo mooi en zo lang waren, dat zij er bijna van in slaap vielen. En ein delijk keerden zij met een grote zak vol gouden drijvers naar de Kraak terug. In zijn hut stortte Kappie de goudstukken op zijn tafel uit; én het waren er zo veel, dat hij wel een uur nodig had om ze tussen hem en professor Not- tekrakr te verdelen. ’’Ziezo,” zei de professor voldaan, ”nu heb ik tenminste weer vol doende om nieuwe wetenschap pelijke proefnemingen te doen. De automatische stuurman schenk ik aan de stad Ducata...of wilt U de robot houden, als een aandenken?” ’’Dank U, professor, ’’antwoordde Kappie, ”het is heel vriendelijk van U en ik heb veel respect voor Uw uitvinding. Maar. een mens is toch niet door een machine te vervangen. Mijn Maat mag een bange wezel zijn, maar ik weet, ”Aan het ontbijt zag ik haar, in de Oase. Ze zou naar Petticoat Mijn gaan.” Holley lachte. ’’Maar, wees niet bezorgd - ik breng je wel naar Madden.” ’’Neen, zeker niet. Ik huur een wagen.” ”Doe het niet. De krant is klaar, en ik weet nog minder raad met mijn tijd dan anders. Vooruit.” Weer voerde Horatius hen over de ruwe weg tussen de heuvels door. Toe, zij op de gloeiende woestijngrond kwamen, geeuwde de redacteur. ”Ik heb vannacht niet veel geslapen”, verklaarde hij. ’’Over Jerry Delaney gedacht?” vroeg de jongen. Holley schudde het hoofd. ’’Neen. Er is iets gebeurd - iets, dat mij alleen betreft. Dat persgesprek met Mad den heeft mijn oude vriend in New York op het denk beeld gebracht, me daar een baantje aan te bieden - een heel goed baantje. Gisteren heb ik me door een dokter in Eldorado laten onderzoeken - en hij zei, dat ik gaan kon.” ’’Prachtig!” riep Bob. ”Ik ben allemachtig blij voor je.” Er was een vreemde uitdrukking in Holley’s ogen geko men. ”Ja”, zei hij, ”de gevangenisdeur gaat open na al die jaren. Van dit ogenblik heb ik gedroomd - er naar ver langd - en nu...” ”Wat?” ”Nu aarzelt de gevangene. Hij is bang, zijn rustige cel te verlaten. New York - het is niet meer het oude. Zou ik er weer kunnen wennen, vraag ik me af.” ’’Onzien”, zei Bob. ’’Natuurlijk zou je er wennen.” Holley zag er nu vast besloten uit. ”Ik zal het probe ren”, zei hij. ”Ik ga. Waarom zou ik mijn leven hier vergooien? Ja - ik begin daarginds weer.” Hij bracht Bob tot aan de ranch. De jongen ging dade lijk naar zijn kamer, en zodra hij zich wat opgefrist had, liep hij naar de patio. Ah Kim ging langs hem heen. ’’Nieuws?” fluisterde Bob. ”Thom en Gamble heel de dag weg in grote wagen”, antwoordde de Chinees. ’’Anders niet,” Hij was blijkbaar nog verzonken in verslagenheid. In de woonkamer vond Bob de millionnair; doelloos en eenzaam zat hij daar. Madden monterde op, toen de jongen binnen kwam. ’’Veilig terug?” zei hij. ’’Draycott gevonden? Je kunt vrij spreken. V/e zijn alleen.” WADDINXVEEN Nu Boutique Elan, de snuisterijen winkel aan het Koningin Wilhelminaplein, geen suc ces is gebleken, heeft de firma W. de Bas en Zonen de ruimte omgebouwd tot een winkel, waar de doe-het-zel- vers in de Oranjewjjk en het Vondel- kwartier hun hart zullen kunnen op halen. Maandag 28 november gaat de to taal omgebouwde winkel voor het eerst open. Van drie tot vijf uur is er gelegenheid de nieuwe zaak te be zichtigen. Firma De Bas gaat aan het KW- plein ijzerwaren (spijkers, schroeven, etc.) gereedschappen, behang, verf en vele aanverwante artikelen verko pen. Een zoon van de huidige fir mant, de heer C. de Bas, zal het be heer van de zaak aan het KW-plein op zich nemen. Grote bestellingen kunnen in de vrij kleine winkel ui teraard niet worden uitgevoerd. Zij zullen worden thuisbezorgd. Met de nieuwe en aan de modern ste eisen op doe-het-zelfgebied aan gepaste winkel, is vijftig vierkante meter toegevoegd aan de honderd m2 die de zeven jaar oude zaak aan de Jan Dorrekenskade beslaat. Het as sortiment daar is uiteraard groter, maar de telefoon tussen KW-plein en Dorrekenskade zal intensief wor den benut, zodat de klanten in de nieuwe winkel op dezelfde service kunnen rekenen. Het bedrijf is 86 oud en werd aan vankelijk opgezet als timmerbedrijf. Dat is nu nog zo. In de werkplaats werken nog steeds zes timmerlieden volop aan opdrachten voor winkels, particulieren. In de winkel staan twee mensen. Verder zijn er nog twee werknemers voor het magazijn en de administratie. Ijzerwaren en WADDINXVEEN De bouw van de nieuwe Openbare Christelijke uitleenbibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan was vorige week zover gevorderd, dat zaterdag de symbolische eerste steen kon worden gelegd. De voorzitter van de Stich ting Openbare Chr. Uitleenbiblio theek, ds. J. Snoey, aan wie de eer van deze eerste steenlegging was overgelaten, ging als een volleerd metselaar te werk en hij trok zich er niets van aan, dat in feite op dat ogenblik al zeventig procent van het metselwerk was voltooid. In een vanwege het slechte weer kort gehouden toespraakje prees ds. Snoey zich gelukkig, dat met de bouw goede voortgang wordt ge maakt. ”Wij zijn blij”, zo zeide hij, ’’hier straks een centrum te zullen vinden van het Waddinxveense liter aire leven.” Ds. Snoey vervolgde zijn toe spraak in restaurant Royal, waar heen de belangstellenden na de offi ciële daad, waren getrokken. De voorzitter van de stichting memo reerde daarbij de voorgeschiedenis. Het bescheiden begin aan de Nesse en later het houten gebouwtje aan de Juliana van Stolberglaan. Hij voelde zich eigenlijk niet gerechtigd om de eerste steen te leggen. ’’Want de har de stugge werkers en de ’’wijze man nen” zijn de stuwende krachten ge weest, die tot dit resultaat hebben geleid”, aldus ds. Snoey. Het bestuurslid J. v.d. Roovaart sprak over ”het appeltje voo de dorst”, dat de basis voor het begin kapitaal had gevormd en hij hoopte, dat in deze tijd van vervlakking de leeszaal en bibliotheek een tegen wicht zouden kunnen vormen en dienstbaar zouden zijn ter bevorde ring van het culturele leven. De heer J. Th. M. Lemm, die zijn zorgen uitstrekt over het RK-filiaal van deze bibliotheek in de St. Vic- torwijk wenste het bestuur geluk met de bereikte mijlpaal en sprak voorts de wens uit, dat in de toe komst als onderdeel van de Open bare uitleenbibliotheek ook een be scheiden R. K. centrum in Groens- waard zou kunnen worden gereali seerd. Ds. J. Snoey legt de symboli sche eerste steen voor de nieu we bibliotheek. Achter hem bestuurslid J. v.d. Roovaart en aannemer De Joode (geheel links). (Foto Sjaak Noteboom). Verwacht wordt, dat de nieuwe leeszaal en uitleenbibliotheek om streeks april of mei van het ko mende jaar zal worden geopend. In alle opzichten is bij de bouw reke ning gehouden met de groei van de gemeente tot ongeveer 25.000 inwo ners. Voorlopig zal het totale vloer oppervlak van 330 vierkante meter, waarvan 250 vierkante meter pu blieksruimte, dan ook voldoende re serveruimte bieden voor de uitbrei ding van het boekenbestand tot 25.000 stuks. Belangrijk zal zijn dat er in de uit leenbibliotheek een behoorlijke ruimte kon worden gereserveerd voor een leeszaal. Het bestuur stelt zich voor dit leesgedeelte te voorzien van een ruime keuze aan binnen- en buitenlandse tijdschriften en ander dokumentariemateriaal. Indien enigs zins mogelijk zal de leeszaal in ieder geval gedurende vier avonden per week zijn geopend. Op dit ogenblik telt de Openbare Christelijke Uitleenbibliotheek acht honderd leden terwijl het R. K. fi liaal in de Victorwijk een kleine honderd leden heeft. Opvallend is dat ongeveer de helft van de leden tot de jeugdgroep behoort. Uiteraard wordt bij het op peil houden van de boekenvoorraad met dit verhoudings getal rekening gehouden. Het bestuur overweegt om in de nieuwe leeszaal ook af en toe liter aire lezingen te houden. (Ingezonden Mededeling) De verwarring ook op kerkelijk terrein is onrustbarend. Het is duidelijk, dat de eindtijd nadert. Apocalyptische span ning is voelbaar over de wereld. Reeds horen vele kinderen Gods de voetstap pen van de Koning, die van Zijn verre reis wederkeert. Ook de machten der duisternis zijn zich aan het groeperen tot machtsconcentraties, achter het rook gordijn van schone leuzen, van vrome bijbelteksten. Meer dan ooit moeten we elkander waarschuwen met het Woord van Christus: „Wacht u voor de valse profeten, die in schapevacht tot u ko men, maar van binnen zijn zij roof gierige wolven” (Mat. 7'15). Wilt u ook meedoen met de algehele mobilisatie van de kinderen des Lichts. Het Goudse IRS-comité wil daartoe bij dragen, wil ook de kinderen Gods uit allerlei kerken en richtingen bij elkaar brengen in de gemeenschap van het gebed, het getuigenis en het offer. Dit is het thema van een appèl-bijeen- komst op WOENSDAGAVOND 30 NOVEMBER a.s. in het kerkgebouw aan de Dwars-Nieuwstraat te Boskoop. Aanvang 7.30 uur. Ds. H. J. HEGGER zal over dit onderwerp een rede uit spreken, terwijl de eerwaarde heer G. M. A. HENDRIKS uit Den Haag - voormalig pater-dominikaan - een kort getuigenis over het thema: „gerechtvaar digd door het geloof” zal uitspreken. Deze avond staat onder verantwoorde lijkheid van het Goudse ,,In de Rechte Straat Comité" - secretariaat: Wm. de Rijkelaan 17, Waddinxveen, De prqzen die gewonnen zyn op de Goudse Vee- en Kaastentoonstel- ling van deze zomer, zullen woens dag 30 november tijdens een feeste lijke bijeenkomst in Kunstmin in Gouda worden uitgereikt. In de af deling rundvee en kleinvee overhan digt ir. M. M. Veldman, rjjksveeteelt- consulent, de prijzen, de heer P. Rip ping uit Waddinxveen ’doet’ als voorzitter van de paardencommissie de afdelingen paarden en ponies en mevrouw R. Vis-de Joode uit Wad dinxveen verricht de prijsuitreiking in de afdeling jongeren. Zij is voor zitster van de jeugdcommissie. De wisselbeker beschikbaar ge steld door Ph. A. v.d. Breggen uit Waddinxveen voor de kampioen fokmerrie van het Gelderse type werd door A. J. de Groot uit Gor- kun met Winia in de wacht gesleept. De heer Van der Breggen won zelf de wisselbeker (met Ulvia van Wit tenstein) die door café The Corner uit Gouda is geschonken voor de kampioen pony-merrie. De Groot Yorkshire-zeug van A. Korevaar K. Hzn. uit Giessendam was goed voor de wisselbeker van de Hollandse Maatschappij van Land bouw afdeling Zevenhuizen en Moerkapelle, die ook een beker be schikbaar stelde voor de kampioens- groep van drie ooien afstammend van één vader in de afdeling scha pen. Hier won Jac. Verkley uit Lei derdorp de prijs. De heer G. Hofman uit Waddinx veen won twee door de Goveka zelf beschikbaar gestelde bekers in de afdeling Piétrain-varkens, resp. met een zeug en een beer. 9 ui] A 111U... L Hr jflatU-

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2