vorm en Onze mening Dertien man over streekbedrijf naar van l Ontwerp streekplan Rij Gouwe krijgt Herdenkingsdienst 100—jaris Geref. Kerk en Rondritten met Achttienhonderd tuinderijen Zuidplaspolder tussen Waddinxveen en Moerkapelle SINT BEZOCHT BEJAARDEN Rectificatie Notaris v. d. Most legt volgend jaar zijn ambt neer SPEELGOED EN GELDPRIJZEN autotreintje Morgenmiddag en zaterdagochtend Streekplan Sint Nicolaas Welkom MET HET WEEKBLAD OP BEZOEK IN LONDEN Dinsdag 29 november a.s. Landbouwjeugd vierde feest in Winkelactie: 1 J. DEN HAAG Werkgroep voor Het Groene Hart Pagina 3 l t i Veel groen t Feestprogramma Wegen en kanalen 56 donderdag 24 november 1966 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART t- 1 1 1 j 1 worden Zaterdag 17 december: telijke 3 1 1 1 1 c 5 t 1 1 it n e t. f Q e Veel aandacht wordt in het hele streekplan geschonken aan de groen voorziening. Tuinbouwbedrijven zul len door beplanting zoveel mogeiyk aan het oog moeten worden onttrok- r e I I u f a t f 2 3 3 3 t in f- Is ie n 1- g I 1P I WADDINXVEEN Sint Nicolaas en vier zwarte Pieten hebben zaterdag middag na de intocht nog een bezoek gebracht aan de bewoners van het bejaardenhuis Souburgh. In de re creatiezaal hadden zich de meeste bewoners verzameld, toen de Sint ar riveerde. Het werd een bijzonder vrolijke bijeenkomst, waarbij de be jaarden, begeleid door orgelmuziek, uit volle borst Sint Nicolaasliedjes zongen. Onze abonnees kunnen vanaf heden kaarten voor deze reis afhalen bij Boekhandel Veldwijk, Passage, Waddinxveen. Een geldig paspoort is vereist. Vertrek 8.30 uur vanaf vliegveld Rotterdam. in een mijlpaal in de stormachtige groei ge durende de laatste tien jaren. In die periode nam onze bevolking met niet minder dan bjjna zestig procent toe. In hoeverre die snelle groei zich ook de komende jaren zal blijven voortzetten is gezien de huidige om standigheden een vraag. Voorlopig is de toekomstige omvang van Wad dinxveen geraamd op 25.000 inwo ners. Gewoon op zakelijke gronden is te hopen, dat die groei niet te veel zal stagneren, omdat anders vele investeringen die reeds zijn gedaan of op korte termijn staan te wachten en die zijn gebaseerd op 25.000 inwo ners, gedurende vele jaren een extra last zullen vormen op onze gemeen tebegroting, zonder dat daar direct veel inkomsten tegenover staan. Daarvoor krijgt U vliegreis Rotterdam-Southend v.v. busreis Southend-Londen v.v. sightseeingtour door Londen diner bijwonen Black and White Minstrel Show voldoende tijd om 's middags zelf vrij te te winkelen in de belangrijke feestelijke Londense winkelstraten. heerste altijd een goede geest op het bedrijf.” De heer Kraneveld vond dat er steeds hard was gewerkt en hoopte dat het groepje ook in het nieuwe bedrijf een prettige werkkring zou vinden. Ir. Plas van het streekbedrijf nam de werknemers gaarne ”in ontvangst” na de vele lofuitingen die hij had ge hoord. Hij heette hen hartelijk wel kom. en dankte hen bij voorbaat voor de diensten die zij het nieuwe bedrijf zouden bewijzen. Van de be trokkenen voerden de heren Van der Starre en J. van der Laak het woord. Kerkweg 189 - Waddinxveen WADDINXVEEN De zestien ge meenten die samenwerken in het re- creatieplan het Groene Hart van Hol land hebben uit hun midden een werkgroep benoemd die het recrea- tieplan voor de streek aan een nader onderzoek moet gaan onderwerpen. De eerste vergadering van de werk groep is vastgesteld op 6 december. Binnen twee maanden zal rapport worden uitgebracht. Burgemeester C. A. van der Hooft is voorzitter. ken. Langs vele wegen zjjn brede groenstroken voorzien om deze wegen daardoor een recreatief karakter te geven. Ook lokale voorzieningen, zo als het geplande bospark tussen Waddinxveen en Boskoop, zijn in het plan verwerkt. Ondanks de groei van dit gebied, waarin ongeveer nog 1500 hectaren zullen worden gereserveerd voor wo ningbouw, zal het toch ook de func tie behouden van de groene buffer zone tussen de Rotterdamse en Am sterdamse bevolkingsagglomeraties van de Randstad Holland. De herdenkingsdienst werd ook bijgewoond door de dames De Jager en Wielenga, respectievelijk dochter van ds. T. de Jager die de gemeente van 1896 tot 1900 diende en weduwe van wijlen ds. J. J. Wielenga, die van 1925 tot 1929 zijn beste krachten aan de Gereformeerde Kerk van Wad dinxveen gaf. Logopaediste benoemd WADDINXVEEN Per 1 decem ber zal - naar alle waarschijnlijk heid - de langverwachte logopaediste voor de Schoolartsendienst kring Boskoop worden benoemd. Voor kin deren met spraakmoeilijkheden zal de logopaediste op geregelde tijden spreekuur houden aan de scholen. In de advertentie van fa. Verbakel Weekend-Koopjes is een fout ge slopen, de regel 2 stuks onder Bad doekensets behoort te staan onder SLOPEN. WADDINXVEEN Notaris D. B. van der Most heeft in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd aan Hare Majesteit ver zocht hem ontslag te verlenen uit het notarisambt te Waddinxveen. Bij Koninklijk Besluit is aan de heer Van der Most, die gedurende vele jaren dit ambt in Waddinxveen heeft vervuld, het ontslag thans eer vol verleend, ingaande 16 juli 1967. Dinsdagavond was er in het Gere formeerde Verenigingsgebouw een feestelijk programma, dat werd voor bereid door de jubileumcommissie. Aangezien dit programma vanavond wordt herhaald zullen we het verslag tot volgende week achterwege laten om de bezoekers van hedenavond het verrassingselement niet te ontnemen. WADDINXVEEN Ruim 150 kinde ren kwamen maandagmiddag al met volgeplakte St. Nicolaasactie-zegel- kaarten naar het Gereformeerd Ver enigingsgebouw in de Stationsstraat om daar een keus te maken uit de grote hoeveelheid kinderspeelgoed, die de Sint daar had verzameld. Voor vier ingeleverde kaarten kreeg ieder kind een briefje met het cijfer 1 of 2 en van het cijfer hing af, van welke tafel zij mochten kie zen, van de tafel met grote, dure stukken speelgoed of van de tafel met de kleinere en wat goedkopere stukken. Over het algemeen waren de kinderen erg enthousiast over het geen ze mochten kiezen vooral ook, omdat er zo’n groot assortiment voor radig was. Woensdagmiddag 30 november en zaterdagmiddag 3 december wordt er nogmaals speelgoed uitgereikt. Deze beide uitreikingen vinden plaats tus sen 15 en 17 uur in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan. Vrijdag en maandag jl. alsmede gisteravond waren er weer trekkin gen uit de door het publiek ingeplak te zegelkaarten. Bij de trekking vrij dag in Royal ging een bedrag van 100 naar mevrouw Spoor uit de Van Nassau Dillenburghstraat 1, te Waddinxveen. Maandagavond, bij de trekking in de Unie was de geluk kige C. Markus van de Groeneweg 18 te Zevenhuizen. Beide avonden wa ren er bovendien vele geldprijzen van 5 tot 25. De volgende trekkingen zijn op vrijdag 25, maandag 28 en woensdag 30 november en vrijdag 2 en dinsdag 6 december. dit jaar goed ontvangen. Het was deze keer in alle opzichten een zaak van de kinderen in Waddinxveen. Het achterwege laten van de toespraken, die andere jaren hoe goed bedoeld ze ook gebruikelijk waren, maakte het wachten voor de kinderen min der lang en bovendien kwam de Sint bij het aan wal stappen onmiddellijk tussen de kinderen terecht, waardoor hij extra veel kinderhandjes kon drukken en alle aandacht aan de kinderschare kon besteden. Een gelukkige vondst van het or ganiserende winkelweekcomité was het autotreintje met schoolkinderen waardoor de kinderen veel meer di rect bij het gebeuren werden be trokken. Ook waardering voor het feit, dat de Sint nu ook werkelijk met een groot aandoende stoomboot de Gouwe kwam opvaren. Succes hadden tenslotte ook het nieuwe ge waad van de Sint en de kleurige nieuwe pakjes van de Zwarte Pieten. Wat vlaggen bij de winkelcentra en mogelijk ook elders in de gemeente hadden het feestelijke karakter van de intocht nog verder kunnen accen tueren. Het wegblijven van het aanvanke lijk gecontracteerde massale show- muziekkorps uit Breda heeft aan de intocht geen enkele afbreuk gedaan. De eigen korpsen Voorwaarts en Concordia, de laatste met de majo rettes, maakten beide een bijzonder goede beurt en door hun optreden droegen ze er mede toe bij dat de in tocht zo’n groot succes werd. MOERKAPELLE Donderdag 24 november: Ledenvergadering Veilig Verkeer, Dorpshuis, 19.30 uur. Maandag 28 november: Ledenvergadering IJsclub, Dorpshuis, 19.30 uur. Dinsdag 29 november: Ledenvergadering Volksonderwijs, Dorpshuis, 19.30 uur. 22 nov. tot en met 6 december: Sint-Nicolaasactie Mlddenstandsver- eniging. 29 nov. tot en met 3 dec.: Winkelweek Moerkapelle, winkels tot negen uur open. Woensdag 30 november: Concert Midnight-kwartet, Jazzsoos, Peperstraat, 20 uur. BIOSCOPEN IN GOUDA Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21 uur, zo. 15 en 17 uur: Revol vers kennen geen genade (14); zo. 19 en 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: De worgers van Bombay (18). Schouwburg: vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21.15 uur, ma. en di. 14.30 en 20.15 uur, wo. 20.15 uur: Het gang stermeisje (18); za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur: De veroveraars van Atlantis (14). Thalia: do. 19.30 uur, za. 14.30 en 19.30 uur, zo. 15 en 19.50 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 19.30 uur: The great WADDINXVEEN In een stampvolle kerk hebben de leden van de Gere formeerde Kerk te Waddinxveen zondagavond het feit herdacht, dat op 22 november 1866 in Waddinxveen de Chr. Afgescheiden Gereformeerde Ge meente werd geïnstitueerd. Onder de vele aanwezigen Lij deze herdenkings dienst, waarin ds. J. Snoey voorging, bevonden zich het voltallige college van B. W. alsmede afgevaardigden van verschillende Kerken en Classis. Het Gereform. Kerkkoor verleende medewerking aan deze speciale dienst. In zijn predikatie, die was geba seerd op Hebr. 13 de verzen 7 en 8 ’’Gedenk Uw voorgangers, die U het woord Gods gesproken hebben en volgt hun geloof na, aanschou wende de uitkomst van hun wandel. Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en tot in eeuwigheid” memo reerde ds. Snoey de toestand in de vorige eeuw. In zijn predikatie memoreerde ds. Snoey hoe de mensen in 1849, toen ze zich niet met de vrijzinnige opvat tingen in de Ned. Herv. Kerk konden verenigen, te voet naar Boskoop, of ook wel naar Bodegraven begaven, waar een kerk met Gereformeerde belijdenis bestond. Wat bezielde deze mensen in die tijd? Het was de over tuiging dat slechts in de weg van ge hoorzaamheid aan de eisen van Gods Woord de vrede in Jezus Christus kon worden gevonden. In 1866 kwam het ook in Waddinxveen tot een Kerk met Gereformeerde geloofs overtuiging. Ds. Snoey releveerde de rij van predikanten, die eerst in de kerk vlak bij de begraafplaats en later in deze kerk aan de Kerkweg, het Woord hebben bediend. Zij zijn voor ons een wolk van getuigen, die ook na 100 jaar nog tot ons spreekt van Gods trouw tegenover onze ontrouw. Wij vieren geen feest in mineur toon, geen defaitisme mag in ons ge denken overheersen, maar een oot moed dankend loven van de zeker heid dat Jezus Christus ook voor onze gemeente dezelfde is tot in eeu wigheid.” Na het beëindigen van de dienst bracht als eerste Ds. J. Terlaak van Krimpen a.d. IJssel namens de Clas sis Gouda zijn gelukwens over en wees erop, dat de strijd tussen de draak en de vrouw uit het boek der Openbaringen nog steeds wordt ge voerd, maar dat de twee vleugelen van geloof en gebed ook nu nog de sterkste wapens in die strijd zijn.” Namens de burgerlijke overheid sprak Burgemeester van der Hooft. Hij merkte op, dat er een wisselwer king is tussen Kerk en Overheid en dat elk op eigen terrein de bloei van de gemeenschap op het oog heeft. Namens de Hervormde Immanuël- kerk voerde Dr. A. van Haarlem het woord. Hij verheugde zich over de toenaderingspogingen van de laatste tijd. Hij wenste de Gereformeerde Kerk geluk met dit eeuwfeest, maar hij hoopte niet, dat ze nog honderd jaar gescheiden van de Ned. Herv. Kerk zou voortbestaan Tot slot dankte Ds. J. Snoey de sprekers voor hun hartelijke woor den en verder allen die aan de uit nodiging de dienst bij te wonen ge volg hadden gegeven, voor hun aan wezigheid. Zijn slotwoord was: ”Ca- vijn zei: ”ik ga naar dat land, waar 'N GESCHENK VOOR I HET LEVEN»- Kindermiddag (St. Nicolaas) Platte landsvrouwen, Dorpshuis, aanvang 14.00 uur. Geen winkelsluiting. Zaterdag 3 december: Intocht Sint Nicolaas, bezoek Dorps huis, aanvang 15.30 uur. Maandag 5 december: Geen winkelsluiting. DIVERSEN Donderdag 24 november: Concert Residentie Orkest, Nieuwe Schouwburg, Gouda, 20 uur. Woensdag 30 november: Prijsuitreiking/feestavond Goveka, Kunstmin Gouda, 19.30 uur. Zaterdag 3 december: WADDINXVEEN Dertien mannen, per 1 januari jl. werkzaam bij het streekenergiebedrijf Gouda en Om streken, namen dinsdagmiddag af scheid van hun voormalige werkge ver, het gemeentebestuur van Wad dinxveen. In een bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis wer den de scheidenden toegesproken door burgemeester C. A. van der Hooft die hen met lede ogen zag ver trekken naar het streekbedrijf nadat zij, althans de meesten onder hen, het gemeentelijk energiebedrijf zo lang en zo plichtsgetrouw hadden ge diend. De afscheidsceremonie werd bijge woond door de beide wethouders P. Lips en F. M. van Tol, de waarne mend gemeentesecretaris J. Meule- man, de heer A. C. Kraneveld, di recteur van openbare werken en diens echtgenote, mevrouw M. C. Kraneveld-van Houweninge en de heren ir. E. H. Plas, F. Kerkhof en L. van Wingerden, resp. directeur, adjunct-directeur en personeelschef van het nieuwe bedrijf. Burgemeester Van der Hooft zei dat de gemeentelijk distributiebedrij ven niet meer konden voldoen aan de eisen die de moderne consument stelt. Daarom nam de raad het besluit toe te treden tot het grote streekbedrijf. ”We hebben van dat overstapje be slist geen spijt”, zei de burgemeester, ’’maar we laten u toch met weemoed gaan. U gaat een nieuwe tijd tege moet en we willen u daarin blijven volgen, want u blijft immers inwo ner van Waddinxveen.” De heer Van der Hooft had groot respect voor de werklust en het en thousiasme van de dertien mensen van het gas- en elektriciteitsbedrijf ”Uw vakkennis was bijzonder groot en u was 24 uur van de dag paraat,” aldus de burgemeester die ambtena ren de ’’dienstmeisjes” van de ge meenschap noemde. Hij besloot zijn toespraak met het verlenen van de dertien eervolle verslagen. De heer Kraneveld overhandigde de scheidende ambtenaren hun af scheidsgeschenken uit de zg. jubel en treurpot van de gemeente. ”Ik heb maar vier jaar met jullie kunnen samenwerken, ”zo zei de directeur,” maar het is altijd prima gegaan. Er Voor de Waddinxveense jeugd en misschien ook voer vele ouderen zal het vrijdag middag en zaterdagochtend een bijzondere attractie zijn om met het autotreintje, dat in de Sint Nicolaasstoet meereed, zelf een ritje door de gemeente te ma ken en Waddinxveen op die manier eens van een andere kant te bekjjken. Vrijdagmiddag worden er vanaf drie uur, steeds vertrek kend vanaf het Kon. Wilhel- minaplein, rondritten gemaakt door de Oranje- en Vondelwjjk. Zaterdagochtend komt het treintje naar de Sniepwijk, waar te beginnen om tien uur rondritten worden gemaakt, vanaf het winkelcentrum lep- laan door deze wijk en de om geving van de Dorpstraat. De rondritten kosten een kwartje per persoon. De baten van deze ritten ko men terecht in de kas, waaruit het organiserende St. Nicolaas- winkelactie-comité komende zomer de aan de traditionele bejaardenreis verbonden kos ten zal betalen. WADDINXVEEN Het vooroverleg over het streekplan ”Rjjn en Gouwe” een provinciaal plan voor het gebied van Zuid-Holland tussen de plaatsen Gouda, Woerden, Alphen en Zoetermeer is dezer dagen afgesloten. Met gemeentebesturen en vele groeperingen van belanghebbenden is over de verschillende aspecten van het plan uitvoerig van gedachten gewisseld. Het plan omvat een gebied van ongeveer 33.000 hectaren waar omstreeks het jaar 2000 naar schatting 270.000 mensen zullen wonen. Het ligt wel in de bedoeling die bewoners zoveel mogelijk economisch aan hun woongebied te binden door het vestigen van nieuwe bedrijven, zo mogelijk uit de Haagse en Leidse agglomoraties. Voor Waddinxveen en Moerkapelle is van grote betekenis, dat in de Zuidplaspolder tussen deze beide ge meenten een terrein van 1800 hecta ren is gereserveerd voor de tuin bouwbedrijven, die door stadsuitbrei dingen elders worden verdreven. Reeds nu vestigen zich de eerste tuin ders in dit gebied. Indien het voor de tuinbouw bestemde gebied inder daad geheel zou worden volgebouwd met tuindersbedrijven, betekent dat ongeveer 1800 tuinderijen met 1800 tuindersgezinnen en het gevaar voor evenzovele schoorstenen voor de ver- warmingsinstallaties van de kassen. Tal van nieuwe wegen zijn er in dit streekplan voorzien, o.a. om de verbindingen met Alphen en Zoeter meer verder te verbeteren. Voorts staan er enkele nieuwe spoorlijnen op het programma, waarbij vooral de gedachte aan zgn. ringspoor lijnen op de voorgrond staat. De toenemende verzilting in weste lijk Nederland vraagt voor land-, tuinbouw en veeteelt om watertoe voer van elders. In dit verband is voorzien in het graven van nieuwe kanalen, o.a. over grondgebied van Waddinxveen en Moerkapelle, voor het transport van zoet water uit het Ijsselmeer naar de tuinbouwstreken in deze omgeving en in het West land. Het vooroverleg tussen provin cie en alle belanghebbenden over het provinciale streekplan Rijn en Gouwe is afgerond. Tot duverre zijn alle besprekingen in vertrouwe lijke sfeer gevoerd en is steeds drin gend verzocht publikatie achterwege te laten. Hoewel wij reeds geruime tijd op de hoogte waren van vele fa cetten van het streekplan hebben wij dit provinciale verzoek steeds geëe- biedigd. Nu echter in een dagblad in deze streek (Goudse Courant) toch een publikatie over het streekplan is verschenen, menen wij dat wij onze lezers althans de in dit artikel ver melde gegevens niet mogen onthou den, omdat Waddinxveen, Moerka pelle en Zevenhuizen zeer nauw bij dit streekplan zijn betrokken. Op pa gina 3 leest U - er meer over. De Sint Nicolaasintocht is W/elkom vijftienduizendste TT Waddinxveen. Opnieuw PRIJS VOOR ABONNEES 97.50. Donderdag 24 november: Feestavond honderdjarig bestaan geref. kerk, ger. ver. geb., aanvang 19.45 uur. Raadsvergadering, gemeentehuis, 19.45 uur. Lezing ds. J. Gravendeel (België) voor herv. jeugdraad, herv. wijkge bouw, Esdoornlaan, aanvang 19.45 uur. Vrydag 25 november: Trekking prijzen winkelactie, café Versloot, Kerkweg, aanvang 21.00 uur. Rondritten autotreintje Oranje- en Vondelwijk. Vertrekken steeds Kon. Wilhelminaplein, 15.00 uur. Zaterdag 26 november: Rondritten autotreintje Sniepwijk. Vertrek steeds winkelplein leplaan, 10.00 uur. Boezoek Sinterklaas en Zwarte Pie ten aan enkele wijken in de middag uren. Ruilbeurs Paddestoel, clubhuis, Lijs terbesstraat, 14 uur. Maandag 28 november: Trekking prijzen winkelactie, café Versluis Kerkstraat, aanvang 21.00 uur. Opening doe-het-zelfwinkel fa. W. de Bas, KW-plein, 15-17 uur. Dinsdag 29 november: Ledenvergadering Chr. Boeren en Tuinders Bond, herv. wijkgebouw, Esdoornlaan, aanvang 19.30 uur. Gespreksgroep ENO, ger. ver. geb., 20.00 uur. Woensdag 30 november: Uitreiking speelgoed St. Nicolaas winkelactie, herv. wijkgeb., Esdoom- laan, aanvang 15.00 uur tot 17.00 uur. Lezing ouders chr. kleuterscholen, ger.ver.geb., aanvang 20.00 uur. Trekking prijzen winkelactie, café Versluis, Kerkstraat, aanvang 21.00 uur. Sinterklaasavond Be Fairpupillen en C-junioren, clubhuis Warnaarpark, 19 uur. 29 november t.m. 3 december: Koopavond tot 21 uur.' Donderdag 1 december: Gemeenteraad (alg. besch.)., raadhuis, aanvang 20.00 uur. Vrydag 2 december: Trekking prijzen winkelactie, Royal KW-plein, aanvang 21.00 uur. Zaterdag 3 december: Uitreiking speelgoed St. Nicolaas winkelactie, herv.. wijkgeb. Esdoorn laan, aanvang 15.00 uur tot 17.00 uur. Dinsdag 6 december: Trekking prijzen winkelactie, café Versloot Kerkweg, aanvang 21.00 uur. Zaterdag 10 december: Receptie gouden Jubileum Volkson derwijs, kleuterschool, Pinkeltje, aanvang 15.00 uur. Donderdag 15 december: Kerstzangavond Vox Jubilans, Herv. Kerk, 19.30 uur. Maandag 19 december: Kerstavond Plattelandsvrouwen, ger. ver. geb., 19.30 uur. Dinsdag 20 december: Kerstconcert Concordia, bejaardente huis, Jul. van Stolberglaan. Woensdag 21 december: Kerstwijding Christen Vrouwenbond, Herv. Wijkgeb., Esdoornlaan, 19.30 u. Donderdag 8 december: Bridgedrive voor zwembad, kantine Ned. Kabelfabr., Noordkade. ZEVENHUIZEN Donderdag 24 november: Sinterklaasmiddag Reclamevereni ging, Hotel Vos, aanvang 14.00 uur. Vrydag 25 november: Sinterklaasmiddag Reclamevereni ging, Hotel Vos, aanvang 14.00 uur. Jaarvergadering Ijsclub, Hotel Vos, 19.30 uur. Jaarvergadering PvdA, Café Hof van Holland, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 26 november: Feestcontactavond Landbouwjonge- ren, Hotel Vos, 19.30 uur. Woensdag 30 november: Jaarvergadering en Sinterklaasmid dag Bejaardenbond, clubgebouw Klinkhamerweg, aanvang 14.00 uur. Maandag 19 december: Kerstavond Plattelandsvrouwen, Ho tel Vos, 19.30 uur. ZEVENHUIZEN Grote belangstel ling trok zaterdagavond de afdeling Zevenhuizen en Moerkapelle van de Hollandse Maatschappij van Land bouw met de jaarlijkse feestelijke contactavond, die in Hotel Vos werd gehouden. Onder de vele aanwezigen bevonden zich ook burgemeester A. van ’t Verlaat en diens echtgenote, vertegenwoordigers van de Eendracht ruiters, de Bond van Plattelands vrouwen en vele zusterverenigingen. De Voorzitter W. Verwaal opende de avond met een korte toespraak, waarin hij meedeelde dat het hoofd bestuur van de Mij van Landbouw was verhinderd. De voorzitter ver vulde ook de hoofdrol in de klucht: ”Je moet er niet mee spelen”, die deels voor en deels na de pauze werd opgevoerd. Dit drie bedrijven tellende stuk van Hans Nesa oogstte bij het publiek veel succes, hetgeen niet in de laatste plaats te danken was aan de lang niet on verdienste lijke rolvertolking van de verschil lende ’’acteurs”. Het traditionele pony-veulen voor de verloting ging deze keer naar de heer G. Boudewijn uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Na afloop van het toneelstuk was er nog gelegenheid tot dansen, waar bij Peter Nobino uit Rotterdam aan het hammondorgel de muziek ver zorgde. Mejuffrouw G. Oliemans ver zorgde het vocale gedeelte. Zaterdagavond is de tweede feest contactavond van de Landbouwjon- geren. De toegangsprijs voor het fees telijke gebeuren in Hotel Vos be draagt drie gulden. enfants du Paradis (14). Peperstraat, Gouda, 20 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3