Doelman Van der Krans faalde volkomen: 0-7 Epiloog SPOR1 verleden week van Proloog Belangrijk OSS streed K°" Dampo <TBAL I ^onderling IT addinxveen Blamage voor Ijsclub vergadert AV ’65 heeft nu bestuur UITSLAGEN STANDEN PROGRAMMA Kwiek-tafeltennis Gouwevrienden Zij zijn Sinterklaasavond allemaal Het is teveel om JUWELIER - HORLOGER ryr^’ettetoos i van het Zevenklappers voor Be F air jeugd afgelopen weekeinde... op te noemen o.a. ruim gesorteerd in: Pagina 4 I Gouden Kerkweg 207 - Waddinxveen - Telefoon 2495 Zilveren en verzilverde bonbon-, koek- en broodschalen (o.o. Keltnmpleet, enz.) Horloges - klokken en wekkers van allerlei soort en model Voorhoede goed Da i e i Komt u en zilveren sieraden Wij hoorden de Sint tegen zijn knecht zeggen Piet Wij gaan ook dit jaar weer naar Vermey. Je weet, deze mensen hebben een bijna 30- jarige ervaring en geven een buitengewone service. Wij kunnen hier door vele teleurstellingen voorkomen. l'J il WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 24 november 1966 Het is geheel vrijblijvend VERMEY Zevenklappers 2 (heren) won met de zelfde cijfers van het Bodegraafse VSTS 3 en herstelden zich aldus van de flinke nederlaag van drie weken geleden. Heren 1 speelde gelijk. Zwammerd 4-Be Fair 6, Jodan Boys 10-RCV 4, 11 11 11 9 11 11 11 11 10 10 8 9 7 8 10 9 8 8 9 8 8 9 8 8 8 9 7 9 8 9 9 8 5 3 4 3 3 4 3 4 3 2 1 6 5 5 5 5 3 3 2 2 2 1 6 5 6 5 4 3 4 2 2 1 2 4 2 3 3 3 1 5 4 3 2 2 2 2 4 3 3 4 5 4 4 11 10 9 9 9 8 8 8 7 6 5 14 14 14 13 11 9 9 9 8 5 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 12.00 uur 12.00 uur 14.30 uur 12.00 uur 11.30 uur 26-13 26- 7 17-11 19-17 21-13 9-13 14-26 17-18 14-18 16-31 8-20 21-13 16- 14 17- 12 16- 14 21-24 24-21 24-16 17- 19 19-24 17-18 12-22 2 3 1 1 0 1 1 2 2 1 0 1 4 1 3 3 2 2 0 1 2 3 1 0 2 2 4 3 5 4 5 6 1 3 2 3 1 4 5 6 4 4 6 14 13 11 11 10 7 7 6 6 5 2 Vierde klas E Odi Unio Groeneweg SMV Woerden Moerkapelle VEP Moordrecht Schiebroek Boskoop Oudewater 22- 17 24-21 23- 22 21-12 14-12 18-19 20-23 12-17 16- 16 17- 27 ZATERDAGVOETBAL Be Fair-LRC, RCV-Rijnstreek, 14.30 uur Bodegrav.-Waddinxv. WDS-Moerkapelle, Jodan Boys 3-Be Fair 2, Waddinxv. 2-Bodegr. 2, Zwammerd. 2-RCV 2, Be Fair 3-Zwammerd. 3, Boskoop 2-Be Fair JUNIORENVOETBAL A: Be Fair-Ollympia, Vep-WSE, RVC-Be Fair 2, Waddinxv. 2-Donk 2, Soc. Boys-Moerkapelle, 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur RCV 3-Groot Ammers 3, 12.30 uur Moerkapelle 2-Boskoop 3, 12.30 uur 12.30 uur 14.30 uur Moerkapelle-Oudewater, 14.30 uur Unio-Groeneweg, Haastrecht-WSE, Donk 3-Moerkapelle 2, WSE 2-Moerkapelle 2, WSE 2-Boskoop 2, Olympia 6-Waddinxv. 2, ASV 3-Groeneweg 3, Gouda 8-Waddinxveen 3, 12.00 uur Groeneweg 4-Bergamb. 5, 12.00 uur Gouderak 4-Waddinxv. 5, 12.00 uur ZEVENHUIZEN Voor De Zeven klappers (volleybal) was het een vruchtbare week. De dames speelden tegen DVC uit Gouda een knappe wedstrijd die met 3-0 werd gewonnen Technisch samenspel en beheerst ser veren brachten de Zevenhuizense volley’sters de welkome winst. WADDINXVEEN De biljartclub Sportvrienden heeft zich veertien da gen geleden niet slecht geweerd in de competitiestrjjd van de Verenigde Biljarters uit Gouda. Het A 1-team verdeelde de punten broederlijk met Donk A3 in een ma tige wedstrijd T. Zijderhand en A. v.d. Berg sloten hun partijen af met winst. Sportvrienden A2 snoepte kop loper VOG uit Gouda een punt af in een uitwedstrijd. Dank zij H. Elshof en B. v.d. Sluis werd het 4-4 in een voortreffelijke wedstrijd. Beide bil jarters wonnen in 26 beurten. Sportvrienden Dl zorgde voor de enige zege. De Waddinxveners ver sloegen Donk D verpletterend met 7-1. D2 deed hot minder goed tegen VOG 2 uit Gouda en hield aan deze ontmoeting maar net een gelijkspel over. dat leed geen twijfel. Tevoren had hij echter wel de bal met de hand gespeeld, maar dat gebeurde onop zettelijk. Pas toen de scheidsrech ter niet ten onrechte het doelpunt toekende kwamen de Waddinx- veense protesten los. De grensrech ter maakte zich helemaal er boos en gooide zijn vlaggetje neer. Hij raapte het even later onverrich- terzake weer op. We zullen u niet vermoeien wie in de tweede helft de hoofdrolspelers waren in deze wedstrijd die steeds meer op een klucht begon te lijken. Donk kwam dank zij Meewezen, Moons, Reebeen en nogmaals Moons op 7-0. En gelukkig maar dat het ze vende doelpunt pas vijf minuten WADDINXVEEN In de strijd om het afdelingskampioenschap van de KNBB-competitie heeft het groe ne laken vorige week weer vele Waddinxveense biljarters parten ge speeld. Gouwevrienden FB bijvoor beeld kwam met een 5-4 nederlaag uit de bus tegen het toch heus niet zo sterke Centrum uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Het E-team maakte geen schijn van kans bij het Goudse KOT en kreeg met 7-2. Gouwevrienden FA kwam tegen het gerenommeerde HGL uit Gouda goed voor de dag en won met 5-4.Het D-team versloeg verrassend Hotel Vos uit Zevenhuizen met niet minder dan 7-2. Het grote duel tussen Groeneweg en Odi ging niet door. Jammer, want het had ons veel kunnen leren over de kansen die de ploeg uit Zevenhui zen ten opzichte van het kampioen schap maakt. Die kansen zijn reëel, maar er is nog nooit zo’n groot aan tal kapers op de kust geweest. Eén misstap kan het voor een heel seizoen verknoeien. De voorhoede was aanmerkelijk beter op dreef, evenals de hardwer kende halflinie trouwen. Hier werd goed en gedisciplineerd voetbal ge debiteerd. Technisch ging het er ook aardig aan toe - je kunt zien dat er aan geschaafd is - maar een doel puntenmaker ontbrak. De afwerking was slordig, onsamenhangend. In de eerste helft zag het er alle maal nog uit als rozengeur en mane schijn Waddinxveen gaf goed partij, ging zelfs naar voren en kwam een enkele keer gevaarlijk voor het Donkiaanse doel. Zelfs toen rechts binnen Moons na een kwartier voor de eerste maal Van der Krans liet fa len was er eigenlijk nog geen vuiltje aan de lucht. Het tweede doelpunt kwam toen de wedstrijd een half uur oud was. Het was een geldig doelpunt van de levensgevaarlijks Jos Jaspers, voor het laatste fluitsignaal viel, want de Donk-supporter begonnen druk ’’Tien, tien, tien” te roepen. ZEVENHUIZEN De altijd actieve Zevenhuizense Ijsclub doet altijd veel moeite om haar leden naar de jaarvergaderingen te krijgen. Vrij dag 25 november (half acht) is het weer zover en behalve vergaderen kunnen de aanwezigen kijken naar een tweetal films over het afgelopen schaatsseizoen (waarbij ’Ceessie’ Verkerk en Ard Schenk de hoofdrol speelden), terwijl er ook weer een verloting wordt gehouden. De verga dering wordt omlijst met een gezellig muziekje. WADDINXVEEN Het competi tiewedstrijd tussen de bij elkaar in gedeelde reserve-teams van Excel sior is geëindigd in een zege voor het tweede vijftal. Op dit moment is de totaaluitslag nog niet bekend, omdat twee partijen werden afgebroken. Excelsior 3 kon met enig geluk nog verliezen met 6-4; in het andere ge val gaat het derde team met 7-3 ten onder. De uitslagen waren: T. Driesse (niet opgekomen)-J. de Heer 0-2, T. BA0N-A. A. Rietveld afgebr., J.Ver- meulen-C. Stolker 2-0, B. van Eijk- W. v.d. Heijden 2-0, A. Zwanenburg- J. Slappendel afgebr. Voor het clubkampioenschap speel den de Waddinxveense dammers de zelfde ronde. Hier waren de uitslagen F. M. P. Jacobi-H. Boele 1-1, T. Twigt A. Blom 1-1, J. de Heer-A. N. Lit- tooy 2-0, T. den Ouden-A. Compeer 2-0, C. H. Kramp-G. v.d. Zijden afge br. Bij de jeugd ging het er als volgt aan toe: R. van Dijk-A. van Eijk 2-0, W. Hoogerdijk-W. v.d. Plaat 2-0, D. La Grand-C. Honkoop 2-0, N. Hoo- gerdijk-T. Walthie 2-0, T. Twigt-E. Vermey 2-0, F. Kelderman-J. v.d. Plaat 2-0, D. Twigt-D. van Vuuren Merkwaardig hoe weinig voldoe ning het soms kan geven dat men - achteraf bekeken - gelijk heeft ge had. We schreven immers aan het begin van de competitie al dat Wad dinxveen het in deze Haagse vierde klas lang niet gemakkelijk zou krijgen. We schreven toen ook al dat Donk uit Gouda toch waarlijk geen onbekwaam elftal was. Welnu, wat die bekwaamheid betreft, Waddinx veen ondervond het zondag aan den lijve. Het was een bittere ervaring, die de ploeg zich ernstig ter harte zal moeten nemen. De Haagse afde ling is veel te hoog gegrepen. De ze ven treffers van Donk demonstreer den dat zondag nog eens extra pijn lijk. Waddinxveen hoeft zich niet te verschuilen achter de vier clubs die zij nog achter zich laat. Het is duide lijk dat de clubs die zich nu in de staart bevinden bijna per vergissing in deze klas terecht zijn gekomen. Want voor het vinnige, technische en verrassende voetbal dat Coal, Donk, GDA en noem-maar-op elke zondag schijnbaar moeiteloos debite ren is Waddinxveen beslist nog niet rijp (op enkele uitzonderingen na). Beter het neusje van de zalm in een kwalitatief wat mindere klas dan het kaf van het koren in deze klas. Zo denken wjj er tenminste over. Moerkapelle (wat doet het huppie- cluppie het toch lekker) nam dank zij een krappe zege op Woerden een grote sprong en belandde weer in de kopgroep, waar Groeneweg zich al zo fijn genesteld heeft. Veel zegt deze positie niet want puntenverschil is in Klas 4e minimaal. WADDINXVEEN De wedstrijd tussen Kwiek 1 en Moordrecht 1 had een bijzonder enerverend verloop en een (gelijke) eindstand die de verhou ding keurig weergaf. Nadat Geerlof een partij had gewonnen en Bouter twee partijen met succes beëindigde, kreeg Buurman de gelegenheid bij de stand 5-4 zijn club te laten verliezen of gelijk te maken. Hij won en bracht Kwiek lang zij Moordrecht: 5-5. Kwiek 2 bracht met 7-3 NTTC 5 op de knieën. De vries won zelfs drie keer. Het dubbelspel bracht enorme spanning. Kwiek begon met een ach terstand van 18-6, kwam na een enorm offensief tot 20-15 en won ten slotte met 28-26. Het derde team liet zich aan NTTC 7 weinig gelegen lig gen. De mannen van aanvoerder De Jong kwamen met een 10-0 zege naar huis. Een ander team van NTTC bracht Kwiek 4 in moeilijkheden en stond de Waddinxveners niet meer toe dan een gelijkspel. wier prestaties dit seizoen schitteren door wisselvalligheid, maar die over het algemeen toch beneden de alge meen gekoesterde verwachtingen blijven. Bodegraven-Waddinxveen (zater dag) is natuurlijk een al bij voorbaat uitgemaakte zaak. Nederlagen zijn de geelzwarten dit jaar als op het lijf geschreven en Bodegraven heeft nu een mooiere kans dan ooit tevoren om het leiderschap van de afdeling op zich te nemen. Moerkapelle (zaterdag) willen we niet afvallen. Zolang er leven is, is er hoop, zei een wijsgeer eens. De blauwwitte voetballers gaan elke keer weer met dat motto voor ogen het veld op en wie weet kan dat za terdag tegen WDS nog wel eens succes opleveren. Onze zegen hebben ze, die Moerkapellenaren. WADDINXVEEN Tijdens een algemene ledenvergadering van de jonge Atletiek Vereniging ’65 Wad dinxveen, vorige week gehouden in het clubgebouw van de voetbalclub Waddinveen, is een definitief bestuur gekozen. Het vormen van een vast bestuur heeft enige moeilijkheden op geleverd omdat de jonge vereniging, die zeventig leden telt, over te weinig oudere krachten kon beschikken. Nu in de diverse vacatures is voor zien kan het bestuur gaan werken aan de op- en uitbouw van de ver eniging ten aanzien van ledenwerving training, wedstrijden, enzovoort. Een grote wens is ook een veld met sintel- baan, zodat de AV ’65 ook zomers over accommodatie kan blijven be schikken. Nu is het zo dat de atletie- kers ’s zomers de mogelijkheid tot training en het houden van wed strijd ontbreekt omdat de sportvel den worden gesloten. Het zal echter in verband met andere gemeentelijke plannen (die al veel langer moeten wachten) nog wel een aantal jaren duren, eer het zover is. Het nieuwe bestuur is als volgt samengesteld: C. van Leeuwen voorzitter, J. Krechting secretaris/oefenmeester, W. Wilten- burg wnd, seer., J. van Leeuwen pen ningmeester, N. Bronwasser wnd. penningm. De vergadering benoemde voorts enkele commissies. daarom bij ons eens een kijkje nemen. WADDINXVEEN Voor beginners gevorderden en meergevorderden heeft de Manége De Reigersburgh eerverleden week zaterdag onderling dressuurwedstrijden georganiseerd. De heer W. Dijkshoorn uit Maasland beoordeelde de prestaties van de Waddinxveense paardrijders en -rijd sters. Hieronder volgen de uitslagen. Beginners: 1. ex.aequo Dorien Vorst, Barbare van Dam en Riet Boender (86 pnt.) 4. Joke van Sprang (85) en 5. Alda van Sprang (82). Gevorderden: 1. Inge Appel (100,5 pnt.), 2. Paula Tjelpa (98,5), 3. de heer Wellendonker (94,5), 4. ex.aequo me vrouw Winkels en de heer Brands(93) 6. Frits Tjelpa (91,5), 7. ex. auquo Loesmijn van den Akker en Tineke Hooftman (90,5). Meergevorderden: 1. Connie Glas beek (104,5 pnt.), 2. Aad v.d. Berg (99.5) , 3. Ingrid Neeleman (97), 4. Aard v.d. Breggen (94,5), 5. J. Hekker (91.5) , 6. Roelie Derendorp(91). ZEVENHUIZEN Dat oefening niet alleen de spieren staalt maar ook soepel houdt, daarvan hebben vele belangstellenden, onder wie ook bur gemeester A. van ’t Verlaat en zijn echtgenote, zich zaterdagmiddag kunnen overtuigen bij de jaarlijkse onderlinge wedstrijden van de Ze venhuizense gymnastiekvereniging Oefening Staalt Spieren in het gym nastieklokaal. OSS toonde op deze sportieve dag ook het nieuwe vaan del, dat het ruim vijftig jaar oude, vorige exemplaar bij alle evenemen ten gaat vervangen. OSS draait prima, maar er is nog een groot tekort aan herenleden en jon gens. Dat bleek ook tijdens de wed strijden. Er kwamen geen heren aan te pas. Belangstellenden worden graag begroet op de oefeningsavon- den (elke dinsdag) in het gymnastiek lokaal. De uitslagen waren bij de meisjes: 7, 8 en 9 jaar: 1. Anneke Spekman 42.2 pnt., 2. Dineke Verwey 40.3, Ma rijke Gijsenbergh 40.5; 10 en 11 jaar: 1. Gerda de Wilde 42.8, 2. Corry Vente 42,6, 3. Marjan Meyer 40.9; as pirant meisjes A: 1. Trudy Wiggers 42.0, 2. Gerda Jongeneel 40.4, 3. Geer trui v.d. Pol 40.3 asp. Meisjes B: 1. Diana de Koning 45.8, 2. Coby Schotte 44.4, 3. Heleen Vente 43.9; dames: 1. Joke Gijsenbergh 45.6, 2. Janny Gra- vensteyn 43. 3. Bourgonda Bos 43.0 Het eindresultaat bij de jongens was: 8, 9 en 10 jaar: 1. Leen van Tol, 2. Jan Poot; 11 en 12 jaar: 1 Rudij van Leeuwen, 2. Atie de Jong; asp. jon gens (12-16 jaar): 1. Jaap v.d. Ak ker 44.8 pnt., 2 Fred Verwaal 43.4 ZEVENHUIZEN Zevenklappers 1 versloeg vorige week zonder veel moeite Meteor 2 uit Hazerswoude.De uitslag van deze in een te kleine Ha- zerswoudse zaal gespeelde wedstrijd was 3-0. Vooral tactisch waren de Zevenhuizenaren goed op dreef. De damens klopten met 3-0 VSTS 2. De setstanden spreken boekdelen: 15-0, 15-6 en 15-1. De eerste wedstrijd van het junio renteam (tegen Moordrecht) leverde nog geen punten op. De nog weinig ervaren jeugd gaf de eerste twee sets gewonnen, won de derde en verloor de vierde ter nauwernood. Nog drie weken en dan is voor het afdelingsvoetbal de winter-rustpe- riode aangebroken. Tot nu toe is de competitie - met uitzonderingen van de laatste twee weken - vrjj vlot verlopen, zodat voor een verre uit loop in de zomer van volgend jaar niet hoeft te worden gevreesd. Maar voordat de voetballers van de afdeling aan hun winterslaap je beginnen is er nog wel het een en ZONDAGVOETBAL Vierde klas C Donk Coal GDA BMT PDK Ooievaars Waddinxveen Texas Spoorwijk Gouderak Postalia ZONDAGVOETBAL Waddinxveen-BMT, 14.30 uur ZATERDAGVOETBAL Vierde klas D LRC Haaften Gr. Ammers Spirit GJS Sportlust Be Fair Wieldrecht Jod. Boys Sliedrecht WADDINXVEEN In het club gebouw in het Wamaarplantsoen houdt de sportclub Be Fair woens dag 30 november voor pupillen en C-junioren de jaarlijkse Sinterklaas avond, die om zeven uur begint. Men neemt aan, dat de goedheiligman in hoogst eigen persoon, een bezoek zal brengen aan het clubhuuis. Donk-Waddinxveen 7-0. Als men zou afgaan op de mening van som mige Waddinxveensupporters dan is de scheidsrechter - en hij alleen - de oorzaak geweest van de blamage die de geelzwarten zondag in Gouda ondergingen. De goede man kon geen goed doen in de ogen van de verwoede Waddinxveen aanhangers die de afgang van hun club maar niet wilden aanvaarden. Zelfs toen hij een Waddinxveense voetballer (we zullen geen namen noemen) toen deze, nadat het 5-0 was geworden, een Donk-speler zonder reden tegen de enkel schopte, was het voor de geel zwarte supporters nog een partijdige arbiter. In ieder geval kon de be trokken speler in z’n handen knij pen met ’scheidsrechters’ soepel heid. Goed, de man floot niet bepaald feilloos. Er zaten schoonheidsfoutjes aan zijn arbitrage. Maar niet één keer heeft dat geleid tot één van de zeven treffers die Donk zo gemakke lijk kon scoren. De ’grote’ man in Waddinxveen’s nederlaag is doelman Van der Krans geweest. Nergens hebben we hem een bal goed zien ke- keren. Hij faalde maar dan ook vol komen. Vier, nee, vijf van de zeven doelpunten had hij met maar een klein beetje vakkundigheid kunnen keren. We praten nog niet over de blun derende Waddinxveense achterhoede Ach, wat wist die goed wanneer het buitenspel was. Ze bleven dan ook keer op keer staan. Alleen, niemand anders constateerde buitenspel en dus scoorde Donk zijn zoveelste doel punt. ander te doen. In drie wedstrijden kan Koning Voetbal nog heel vreem de capriolen maken en het is dus van het grootste belang een wintervoor- raadje te hebben, dat toereikend is voor de nieuwe lente. WSE bijvoorbeeld, zou kunnen be ginnen met het onttronen van Haas trecht. Dat zulks geen gemakkelijke opgaaf is weten we maar al te goed, maar dat het kan, daar zyn we van overtuigd. Omdat men er bij Haas trecht er precies zo over denkt hou den we het maar op een gelijkspel. Een ander topduel is dat tussen RCV en Rijnstreek. Het slechte weer heeft RCV verhinderd de laatste we ken wat punten te verzamelen om zodoende een voorsprong op te bou wen, zodat dit titelgevecht moet ein digen in een Waddinxveense zege wil de Verheul-ploeg de winter in gaan met de bovenste plaats. Het zou bovendien bewijzen dat RCV het niet alleen moet hebben van de ’kleintjes’ in de afdeling. Dc wedstrijd tussen Unio en Groe neweg zal de krachtsverhouding in de vierde klas beslist heel duidelijk gaan tekenen. Wint Groeneweg dan zal het duidelijk zijn dat de Zeven huizenaren him topplaats niet in de eerste plaats aan zwakkere rivalen te danken hebben, is het echter an dersom dan geven we de Zevenhui zenaren weinig kans meer. Een pun tenverdeling lijkt de meest geijkte oplossing. Moerkapelle kan thuis zonder veel omhaal winnen van Oudewater dat - met enig pessimisme - aanspraak begint te maken op een plaats in de afdeling Gouda. En dat na vele jaren in de derde klas KNVB. Toch moet Moerkapelle oppassen, want de Ou- dewaternaren zijn vreemde snuiters als het erom gaat een streekgenoot om zeep te helpen. Na het bankroet van Waddinxveen tegen Donk kan de wedstrijd tegen BMT nauwelijks meer op winst worden gezet. BMT heeft er alle be lang bij de koplopers Donk en Coal niet uit het oog te verliezen en kan dus een verrassing van Waddinxveen niet gébruiken. Be Fair zal LRC in zijn opmars naar de top vast niet kunnen stuiten Jammer voor de Waddinxveners, F v.’sV--?; fi.'

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 4