van de Economie over Origineel jubileumfeest Gereformeerde Kerk Onze sinterklaaspuzzels Lezing het agrarische bedrijf KOELKASTEN feil Rruin I h Kranenburg sde nruin iii n i ui I in 208.- Zanguitvoering Vox Jubilans Koren zongen in Nieuwerkerk Reym bouwt ook Pijnacker Beroepen net meisje 1 voordeel Pagina 3 Kwiek-tafeltennis uit- tot in Hilariteit Kruiswoordraadsel »-f Huishoudelijk VoorliChtings-Centrum Gouwe 1O1 ’s Werelds TOPMERKEN koelkasten in ORIGINELE FABRIEKSVERPAKKING met VOLLEDIGE GARANTIE en BLIJVENDE SERVICE. Nü VEEL en VEEL GOEDKOPER! Klaverjassen Wegenwachter gewond Opbrengst Kinderpostzegels J 'J mevr. v.d. Heiden nu 345.- Betaling in vier keer kost niets méér ■ÉR ^27% donderdag 1 december 1966 i k 1 t r i 1 5 5 ZEVENHUIZEN 1 3 DIVERSEN BIOSCOPEN IN GOUDA Zuidkade l, Waddinxveen 69 idee; 71 egoist; 72 erkennen; 75 ans 5 1 1 1 1 GOUDA Markt 5 fel. 6465 Gouwe 5 tel.3566 WADDINXVEEN Passage 133 fel. (01828) 3003 Winteraanbieding die zijn weerga niet kent. Zolang de voorraad strekt! SILO-kcelkast 140 liter Zaterdag 3 december: Concert Louis van Dijk-trio, Jazsops Peperstraat, Gouda, 20 uur. Zaterdag 17 december: Concert Midnight-kwartet, Jazzsoos, Peperstraat, 20 uur. e a d k e t y r n o n n il Zo streng keek de goedheiligman nou ook weer niet. Maar als jullie zijn staf maar hadden gevonden in de stam van de boom aan de rechter kant en in diezelfde boom nog een hart en de zak van Zwarte Piet. Er zat ook nog een marsepeinen worst in. Links onder kon je de zondagse mijter van Sint Nicolaas vinden en twee heerlijke bonketletters (E en P). Bij de wortels vind je nog een hart en in het gras is de roe van Pieterbaas te vinden. Je ziet dat het niet zo moeilijk was. ZEVENHUIZEN Het Zevenhui- zens Mannenkoor en het knapenkoor hebben zaterdagavond jl. in het Be jaardenhuis Chrysantenun te Nieu werkerk een uitvoering gegeven, waarvoor de bewoners van het be jaardenhuis bijzonder veel waarde ring hadden. Vooral het Knapenkoor oogstte veel succes, o.a. met de lied jes ”In een blauw geruite kiel” en ”Het orgeldeuntje”, dat door velen werd meegezongen. Na een pauze zongen de koren ge zamenlijk nog drie liederen. Aan het slot van de avond bracht de direc trice de dank van alle bejaarden aan de leden van de beide koren over en hoopte, dat ze nog eens terug zouden komen. Zaterdag 3 december: Sinterklaasklaver jassen, Hof v. Hol land, 19.30 uur. Zaterdagavond 10 december: Feestavond Vox Jubilans Zevenhui zen (bal na), Hotel Vos, 19.30 uur. Maandag 19 december: Kerstavond Plattelandsvrouwen, Ho tel Vos, 19.30 uur. Donderdag 29 december: Jaarwisselingsbijeenkomst PvdA, Hotel Vos, 19.30 uur. Verticaal: 1 spade; 2 tap; 3 an; 4 nis; 5 gerst; 6 tarra; 7 ark; 8ag; 9 lok; 11 winkel; 12 saldo; 14 noen; 17 sinterklaas; 20 el; 25 lel; 26 oir; 28 reu; 29 Isk; 34 herder; 36 ptt; 37 neg; 39 ara; 43 eik; 44 tno; 46 eem; 47 ode; 51 sproet; 54 folder; 55 alleen; 57 lui; 60 ski; 61 snee; 63 enge; 64 rei; 66 id; 68 ton; 70 ben; 73 ka; 74 ns. Geen wonder want het grootste deel van onze puzzelaars bleek niet uit het goede hout gesneden. Vooral 13- horizontaal bleek voor velen een struikelblok. Het woord voor spraak gebruik was: JARGON. En niet, zo als veel inzenders dachten: Bargon, al lijkt dat wel iets op Bargoens, ook een vorm van taalgebruik. De inzen ders uit Moerkapelle en Zevenhuizen kregen nul op rekest van de Sint, die zich voornam om in die twee ge meenten dit jaar eens speciaal met de roe rond te gaan. Het gezicht van de goedheiligman klaarde echter weer helemaal op toen hij de inzending in handen kreeg van P. Grootendorst, Henegouwerweg 55; P. Heerschap, Philips Willemstraat 4; Mej. B. C. M. Nooteboom, Justus van Effenlaan 14; C. Oudshoom, Zwarteweg 2; E. A. van Ringelenstein, Burgemeester Trooststraat 29; G. Koppelaar, Wil lem de Zwjjgerlaan 4. De goede oplossing van het kruis woordraadsel moest zijn: Horizontaal: 1 stang; 6 taal; 10 two; 12 spaniel; 13 jargon; 15 aap; 16 sr; 18 rk; 19 koen; 21 ld; 22 stier 23 elk; 24 del; 26 ot; 27 ar; 29 in; 30 eli; 31 ets; 32 ems; 33 nl; 34 hl; 35 rp; 37 nu; 38 ka; 40 twarwe; 41 ri; 42 re; 44 tt; 45 ge; 47 oa; 48 dien; 49 alk; 50 end; 52 ek; 53 of 55 am; 56 elp; 58 opaal; 59 ur; 61 sl; 62 le; 64 rio; 65 kinds; 67 rente; is b.v. ook aan te bevelen. Aan de hand van zeer uitgebreid cijfermateriaal toonde de spreker aan hoe een zo efficiënt mogelijke bedrijfsvoering mogelijk en noodza kelijk is. Een drukke bespreking over vele details van het betoog volg de, waarna de voorzitter de heer Te Paske dankte voor zijn zakelijke en beoeiende causerie. WADDINXVEEN Het honderd jarig bestaan van de Gereformeerde Kerk te Waddinxveen is vorige week dinsdag- en donderdagavond gevierd met feestelijke bijeenkomsten in het Gereformeerd Verenigingsgebouw. Op I beide avonden, waarop hetzelfde programma werd uitgevoerd, was de zaal tot de laatste plaats bezet. 1 De jubileumcommissie had een feest- j programma gemaakt, dat getuigde I van originaliteit. De dames van de I ontvangstcommissie waren in cos- I tuums van een eeuw geleden, com- I pleet met hoepelrokken, bij de in gang van het Geref. Ver. Gebouw ge stationeerd en later in de zaal als verzorgsters bezig. Op het podium stonden twee trompettisten, eveneens I in Oud-Hollands costuum gestoken, die een welkomst reveille bliezen. Grote consternatie ontstond, toen 1 een ridder te paard, geflankeerd door I een page, de zaal doorliep en bij het podium halt hield. Hier las hij een I proclomatie voor, ’’waarin den volke I wordt kondt gedaan dat op 22 no- I vember 1866 in Waddinxveen een Ge - I reformeerde Kerk is gesticht”. Het Kerkkoor, dat heel de avond I onder de bezielende leiding van de dirigent C. v.d. Bosch, zijn medewer- I king verleende, opende met het I ’’Here God, wij loven U” waarna met I koor, orgel en trompet de samenzang I ’’Dankt dankt nu allen God.” Als een der oudere leden sprak I oud-burgemeester Warnaar het ge- I bed uit. Een inleiding vol vergelij- S kingen van heden en verleden en I doorspekt met humor werd gehouden I door de heer A. van Veen. ZEVENHUIZEN In Café Hof van Holland wordt zaterdagavond a.s. een Sint Nicolaas klaverjasavond gehouden, die voor iedereen toegan kelijk is. De toegangsprijs bedraagt een gulden. Er zijn vele aantrekke lijke prijzen. Een momentopname uit het byzonder originele jubileum programma, dat vorige week ter gelegenheid van het 100- jarige bestaan van de Geref. Kerk te Waddinxveen, werd opgevoerd. (Foto Sjaak Noteboom) MOERKAPELLE 22 nov. tot en met 6 december: Sint Nicolaasactie Middenstandsver- eniging. 29 nov. tot en met 3 dec.: Winkelweek Moerkapelle, winkels tot negen uur open. Woensdag 30 november: Kindermiddag (St. Nicolaas) Platte landsvrouwen, Dórpshuis, aanvang 14.00 uur. Geen winkelsluiting. Zaterdag 3 december: Intocht Sint Nicolaas, bezoek Dorps huis, aanvang 15.30 uur. Maandag 5 december: Geen winkelsluiting. WADDINXVEEN Ds. L. Blok uit Ridderkerk is door de kerkeraad van de Nederlands hervormde kerk beroepen in de cacature dominee J. R. Cuperus. Ds. Blok is 59 jaar en predikant sinds 1933. WADDINXVEEN Wegenwach ter Kuipers uit Rotterdam raakte donderdag bij een aanrijding tussen twee vrachtwagens op rijksweg 12 onder Waddinxveen licht gewond. De heer Kuipers was bezig met het re pareren van een tankwagen die door pech op de vluchtstrook was gepar keerd toen een vrachtauto, die te veel rechts hield, tegen de wagen aan botste. De wegenwachter maakte een salto van drie meter, maar raakte wonderwel niet zwaar gewond. De auto’s waren zwaar beschadigd. WADDINXVEEN Kwiek 1 deed het weer prima deze week. De in goe de vorm stekende Waddinxveners versloegen Vriendenschaar 6 in een spannende wedstrijd met 6-4. Geer lof en Buurman waren het best op dreef en wonnen elk twee keer. Bou- ter kwam één keer op winst. Bouter- Buurman zorgden voor de zege in het dubbelspel. Deze week gaat het tegen Vriendenschaar 5, een voor malige eersteklasser. Kwiek 1 zal met een invaller in het veld moeten ko men, zodat de verwachtingen niet al te hoog gespannen hoeven te zijn. Kwiek 2 trok aan de langste eind tegen TTGW 1. Deze ploeg was ver leden week nog een kanshebber voor de titel maar na de voortreffelijke wedstrijd van de Waddinxveners is dat voorbij. Het werd 7-3, waarmee Kwiek zich ook weer bij de kopgroep kon voegen. Het derde team veegde de vloer aan met TTGW 4. Ondanks het feit dat een invaller de Waddinxveense ploeg compleet moest maken, zege vierde Kwiek 3 met 10-0. In de wedstrijd tegen K en K was Kwipk 4 minder op dreef van vorige keren. De Gouwenaars speelden een goede partij en kwamen op 2-8. Met dezelfde cijfers ging het vijfde team ten onder tegen Moordrecht. WADDINXVEEN Leerlingen van de vijfde en zesde klassen van twee openbare lagere scholen en een christelijke school deden vorige maand mee aan de huis-aan-huis- verkoop van de Kinderpostzegelactie 1966. De opbrengst was 2245. Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21 uur, zo. 15 en 17 uur: Paniek in Tokio (14); za. 23 uur: Vrouwenjagers (21); zo. 19 en 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: Warme lippen van Piraeus (18). Schouwburg: do. en vr. 19.30 uur, za. en zo. 15 en 19.30 uur, di. en wo. 14.30 en 19.30 uur: Sound of Music (a.l.). Thalia: vr. 20.15 uur, za. 14.30, 19 en 21.15 uur, zo. 15, 17, 19 en 21.15 uur, woa 14.30 en 20.15 uur: Agent 007 (James Bond) contra Dr No (14). ZEVENHUIZEN Het Zevenhui- zense dameskoor ”Vox Jubilans” geeft op zaterdag 10 december in ho tel Vos onder leiding van de heer H. Oly uit Rotterdam haar jaarlijkse zanguitvoering. Na de pauze staat een klucht ’’Kitty in de nesten” in drie bedrij ven op het programma, ten tonele gevoerd door de Reeuwijkse toneel vereniging VIOS. Na afloop is er ge legenheid tot dansen o.l.v. de heer N. v.d. Hondel. Qinterklaas is niet zo best te spre- 0 ken over de jeugd in Wad dinxveen, Zevenhuizen en Moerka pelle. Geen van de kinderen wist goed raad met het zoekplaatje. Ja en als er geen goede oplossingen zijn, dan kun je de presentjes die Sint in zjjn gedachten had moeilijk gaan uit delen aan allemaal kleine domoor - tjes. Volgende keer beter zoeken hoor! Wat dan wel de goede oplossing was? Nou kijk maar eens goed. Hier onder zie je het plaatje nog een keer. Je hoefde niet eens alles te vinden. Hilariteit verwekte het ’’optreden” van een zangmeester uit 1866, die een meisjeskoor liedjes uit grootmoe ders tijd liet repeteren. De organist H. van Nielen was hiervoor bijna onherkenbaar uitge dost. Het toneel vertoonde nu ta bleau’s beelden van vroeger en nu in ’’reizen en trekken” ’’Verjaarsca deau” enz., waarin heel duidelijk het GEVRAAGD: voor de morgenuren. verschil in levenspatroon drukking kwam. In ’’Vrouwen, toen en nu” kwamen alle categoriën van 1866 tot 1966 tot haar recht!” Het ambt van predi kant” werd vertolkt door een vrou welijk lid van de gemeente, die de karrikatuur van de vele kritieken aan de kaak stelde. Het programmapunt ”Wij vieren feest” bracht allerlei vermakelijke stunts en gaf een levendig beeld van het creatieve vermogen van vele amateurs. Het slot gezamenlijk zingen van Psalm 150 en dankgebed van een lid van de Geref. Jeugdclubs, was een waardig eind van een enthousiast jubileum. WADDINXVEEN Aan het Wad dinxveense bouwbedrijf J. Reijm N.V is opdracht verleend tot het bouwen van 442 flatwoningen uit te voeren in gietbouw in de gemeente Pijnac ker. De bouwkosten voor dit project, waarover de eerste paal wordt gesla gen op 6 december a.s. bedragen 13.737.161,-. WADDINXVEEN ”De economie in het agrarisch bedrijf” was het on derwerp van een lezing, die dinsdag avond in het Hervormde W’ijkgebouw werd gehouden door de heer B. J. te Paske, Sociaal economisch voorlich ter van de kring Holland Brabant. De heer Praske sprak voor de leden van de afdeling Waddinxveen van de Chr. Boeren- en Tuindersbond, die hun eerste bijeenkomst van dit sei zoen hielden onder voorzitterschap van de heer C. van der Sar. Spreker wees aan de hand van ve le staten op de grote verschillen in de uitkomsten van het bedrijf,waar door het saldo per koe van 13.59 tot 8.41 varieert! Er zijn drie groepen van melkveehouders: pachtbedrijven eigen bedrijven met eigen geld en ei gen bedrijven met vreemd geld en dus zware lasten. De bedrijfseconomi sche boekhouding heeft hiervan ta bellen opgesteld, waaruit blijkt, dat de zwaar belaste bedrijven, door ho ge renten van hypotheken het minst rendabel zijn. Met volledige inzet van alle krachten lukt het deze groep nauwelijks boven het inkomen van de gemiddelde werknemer uit te komen. De pachtbedrijven zijn er lang niet het slechtst aan toe: het fis caal inkomen varieert van 13.350,- 17.500,- en 8.425,-, waarbij in het hoogste inkomen van het ’’eigen be drijf” niet de rente van het eigen geld is verrekend. Spreke wees verder op de vele moeilijkheden bij de opvolging in het bedrijf en bepleitte een zo vroeg mogelijk rekening houden met de beloning van de toekomstige boer om veel onaangenaamheden later te voorkomen. Een aandeel in de winst 966 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART <7ele tientallen lezers werden door de Spaanse goedheiligman (wat spreekt-ie toch goed Nederlands) aan het werk gezet met de kruiswoord puzzel. De inzenders zetten op hun beurt de Sint weer aan het werk, die met die grote stapel oplossingen een hele dag zoet is geweest. En hij werd daarbij nog door ons geholpen. Gemopperd heeft hij wel, die oude baas. het hoofd van de Theo Thijssen- school, de heer G. Koppelaar. Die had de puzzel helemaal zelf overge tekend, vergroot en ook nog mooi ge kleurd. En daarbij was de oplossing nog helemaal goed ook. ”Die krijgt in ieder geval een boekenbon,” zei de Sint. We waren dezelfde mening toe gedaan. Toen alle oplossingen waren nage keken heeft Sinterklaas het meisje dat hem bij het nakijken van de puz zels zo goed had gehqlpen de vijf prijswinnaars laten trekken. Ze krij gen allemaal een boekenbon van drie gulden thuisgestuurd. Het zijn: 29 november t.m. 2 december: Koopavond tot 21 uur. Donderdag 1 december: Gemeenteraad (alg. besch.)., raadhuis, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 2 december: Trekking prijzen winkelactie, Royal KW-plein, aanvang 21.00 uur. Zaterdag 3 december: Uitreiking speelgoed St. Nicolaas winkelactie, herv.. wijkgeb. Esdoorn laan, aanvang 15.00 uur tot 17.00 uur. Maandag 5 december: Bezoek D. van der Kwaak (lid GS) aan Waddinxveen, Vondelwijk en Groenswaard, 10.30-12.30 uur. Dinsdag 6 december: Trekking prijzen winkelactie, café Versloot Kerkweg, aanvang 21.00 uur. Bejaardenmiddag, Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan, 14.30 uur. Zaterdag 10 december: Receptie gouden Jubileum Volkson derwijs, kleuterschool, Pinkeltje, aanvang 15.00 uur. Dinsdag 13 december: Bout-rit Gouwerijders, start ger. ver. gebouw, aanvang 19.30 uur. Donderdag 15 december: Kerstzangavond Vox Jubilans, Herv. Kerk, 19.30 uur. Maandag 19 december: Kerstavond Plattelandsvrouwen, ger. ver. geb., 19.30 uur. Dinsdag 20 december: Kerstconcert Concordia, bejaardente huis, Jul. van Stolberglaan. Woensdag 21 december: Kerstwijding Christen Vrouwenbond, Herv. Wijkgeb., Esdoornlaan, 19.30 u. Donderdag 8 december: Bridgedrive voor zwembad, kantine Ned. Kabelfabr., Noordkade. FRIMATIC 175 liter Oorspronkelijke prijs 485.— Winterprijsvoordeel 140,

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3