Bouw van woningen voor Nieuw sportveldencomplex Attraktie- markt vergt ruim twee ton Zevenhuizende clubs zullen Z 66 vierentwintig Huwelijks herinnering schooljeugd ook zelf werkzaam zijn Keuze g-ruin Kranenburg Gemeenteraad Zevenhuizen bijeen Schaakclub WSV Delicatessen VAN EEUWEN FRA-VA-KO‘s Vrijdag 16 en zaterdag 17 december in het Geref. Vereni gins ge bouw aan de Stationsstraat VERSTANDIGE MENSEN KIJKEN EERST BIJ KRANENBURG EN DE BRUIN OMDAT: Kerstavond en kaarslicht Zit U met een Kado naar Voetbalintermezzo te kust en te keur Damclub Excelsior Veel interessante delicatessen Kerstbijeenkomst Plattelandsvrouwen probleem Zevenklappers Bovendien geeft Kranenburg en de Bruin t/m 31 december a.s. WAARDECHEQVESCADEAU ter waarde van 10% van het bestede bedrag, welke cheques kunnen worden gebruikt voor GRATIS AANKOPEN in ALLE FILIALEN 1 (Uitgezonderd speciale aanbiedingen en contractartikelen). Raiffeisenbank in maart open en waardevolle prijzen: Pagina 14 schiettent ballengooien rad van avontuur vogelprik tollenbak verkoopstand a Uitvoerige discussie o a. speelgoed, gebruiksvoorwerpen, enz. gezellige attrakties: kaas eten, enz. Zuinig Krotopruiming Kosten Zelfwerkzaamheid Tegen Huwelijk Onderwijs Lasten voor en aan De opmerking van de heer Her- Zalm volrood Gerookte zalm (gesneden) Kreeft Crab Caviaar Garnalen Inktvis Ansjovis Gaffelbitter Gerookte oesters Paling in gelei Gerookte paling (gesneden) Puntasperges Slierasperges Purée de marrons (Kastanje puree) Preisselbeeren Escargots (Franse slakken) Paté’s Schildpadsoep Haaievinnesoep Kangeroestaartensoep Bamboo shoots Harricots verts Pieds de Cèleris Plumpudding ZUIDKADE 3 WADDINXVEEN TELEFOON -(01828) 2105 Woerekom-A. Verstoep-H. Wiersma-J. Kleiweg 1-0. WADDINXVEEN In het gere formeerd verenigingsgebouw werden donderdag zeven partijen gespeeld in de twaalfde ronde van de competitie voor het clubkampioenschap van de Waddinxveense Schaak Vereniging. Vanavond wordt op dezelfde plaats voor de competitie van de Rotter damse Schaak Bond een wedstrijd gespeeld tegen De IJssel 1 uit Moor drecht. Na afloop van het toernooi zal de heer Remmers, voorzit ter van het sectiebestuur za- terdagvoetbal, de prijzen uit reiken. GOUDA Markt 5 tel. 6465 Gouwe 5 tel.3566 WADDINXVEEN Passage 133 tel. (01828) 3003 Warenhuizen HIEUUIE ZIHBAD de grote Fancy Fair voor het WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 15 december 1966 weijer ten aanzien van de drainage- kosten leidde tot een zeer uitvoerige bespreking, waarin werd deelgeno men door de heren P. Biemond (AR) en C. Roos (PvdA) alsmede door de directeur van de technische dienst, de heer Jalink. Eikenlaan, leplaan, W’veen Telefoon 2401 b.g.g., 2184 Daar slaagt U zeker Verloving, Jaardag Huwelijk Zaterdag 17 december om 22 uur trekking GROTE ZWEMBAD-VERLOTING met 1006 aan prijzen (o.a. bandrecorder, draagbare radio, platenspeler, mixer en transistorradio). Laatste loten 5 f 1,- verkrijgbaar bij A. C. v. d. Bosch, leplaan 39, Waddinxveen, tel. 2136 ZEVENHUIZEN Meer lang dan breed heeft Zevenhuizens raad dinsdag avond gediscussieerd over een voorstel van het college van b. en w. tot aanleg van twee sportvelden, een parkeerterrein, stichting van een clubgebouw en de aanleg van een kinderspeelterrein en een speelveld ten dienste van de jeugd buiten schoolverband tussen de Knibbelweg en de Leliestraat. Hiervoor werd een krediet gevraagd van 200.400,--. Slechts de heer K. Herweijer (SGP) kon zich zowel op principiële gronden als vanwege de (naar zijn mening) te hoge kosten niet met dit voorstel verenigen, voor zover dit betrekking had op de sportvelden en het clubgebouw. Tot aanleg van het nieuwe sport complex moest worden besloten om dat het huidige sportveld aan de Eendrachtsdijk niet zal kunnen blij ven gehandhaafd. Daar zullen name lijk in het kader van het uitbreidings plan ’’West” woningen worden ge bouwd. Met het bouwrypmaken van de grond zal reeds in 1967 een aan vang moeten worden gemaakt.Daar- by komt ook nog, dat de bodemge steldheid van huidige terrein slecht is, iets waaraan niets valt te verbete ren. Het veld voldoet zelfs niet aan de minimale eisen. De heer G. van den Broek (VVD), bijgevallen door de heer Biemond, drong ten sterkste aan op een open bare aanbesteding voor dit sportvel dencomplex. ”Ik wil zoveel mogelijk, voor zo weinig mogelijk geld,” zei hij En hij voegde daar aan toe: ”De VVD wil tegenwoordig anderen zo zuinig doen zijn, maar daar wil ik zelf dan ook een steentje toe bijdragen.” Het standpunt van het SGP raads lid ten aanzien van de kredieten kon de burgemeester niet delen. ”Als er steeds aanvullende kredieten moeten worden gevraagd, zal men het ver trouwen in onze begrotingen verlie zen,” zei hij. Van eventuele schade en moeilijkheden bij de Knibbelweg zal”, aldus de burgemeester de ge meente de gevolgen moeten dragen” Hij verklaarde verder, dat iedereen die in georganiseerd verband van de sportvelden gebruik wil maken, dat zal kunnen doen. Bij de rondvraag wilde de heer J. Hogenes (PvdA) weten, waarom door de gemeente bij het verlaten van een krotwoning aan de betrokken bewo ner slechts 300,— wordt uitkeerd, terwijl de gemeente daarvoor van het rijk 600,— krijgt. Reden hier voor is aldus de burgemeester: ”Wij vormen een fonds van die overblij vende gelden voor die gevallen, waarin een aanmerkelijk hogere uit kering (soms wel tot 1500,—)nood- zakelijk is.” WADDINXVEEN Morgen, vrij dag 16 december is er weer attractie- markt op de Juliana van Stolberg- laan. Voor elke bestede halve gul den krijgt de koper een bon, waarop vele nuttige en fraaie geschenken te winnen zijn. Tijdens de kerstmarkt van volgende week vrijdag wordt om half vier de trekking van de verlo ting verricht. Tot ’s avonds negen uur kunnen de gewonnen prijzen dan worden afgehaald. Niet afge haalde prijzen vervallen aan de marktreclame-commissie. ZEVENHUIZEN De Zevenhui- zense leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hou den op maandag 19 december a.s. hun traditionele kerstavond (Hotel Vos, acht uur). De bijeenkomst wordt gevuld door declamaties en voor drachten door eigen leden. Het zang koortje brengt enkele liederen ten gehore, terwijl er ook samenzang zal zijn. ZEVENHUIZEN Zevenklappers 1 boekte ook vorige week een fraai resultaat tegen het gerenommeerde Goudse Olympia 2. De Zevenhuizense heren speelden gelijk (2-2), maar hadden een duidelijk overwicht. In de tweede en derde set ontbrak het echter aan de goede concentratie om spijkers met koppen te kunnen slaan Dank zij de goede prestaties van de laatste weken is Zevenklappers, dat in de tweede klas debuteert, opge klommen naar de middenmoot. Het tweede herenteam trad in sterk gewijzigde opstelling in het veld tegen Komeet 1 uit Moerkapelle Komeet won alle sets op ’t nippertje (o.a. 15-12 en 15-13) omdat bij de Ze venhuizenaren het serveren nogal eens te wensen overliet. gemeentepersoneel en het beschik baar stellen van een krediet van vierhonderd gulden ter bekostiging van de opleiding tot brandwacht le klasse van de leden van de vrijwil lige brandweerkorpsen ’’Dorp” en ”Oud Verlaat”. Voorts was er ook nog een voorstel van draineren, spitten en beplanten vond hij aan de hoge kant. Voorts wees de heer Herweijer op de smalle en slechte toegangsweg naar het par keerterrein en wilde hij weten, of andere toekomstige sportverenigin gen van de velden gebruik zouden mogen maken. Tenslotte merkte de heer Herweijer nog op, dat dit grote project uit gemeenschapsgelden wordt betaald, terwijl toch velen zij, die tegen de zondagssport zijn) er nimmer gebruik van zullen maken. De beide aan te leggen voetbalvel den krijgen afmetingen van 105 bij 69 meter. De kosten van aanleg be dragen 148.900,—. Een bedrag van 33,600,— is gemoeid met de aanleg van het parkeerterrein (bereikbaar via de Knibbelweg). Dit terrein zal plaats bieden aan acht autobussen en tachtig personenwagens, een ca paciteit die door b. en w. voorshands voldoende wordt geacht. Het club huis gaat 41.000,kosten. De speeltuin (13.1000,—) en het ’’trap veldje” (5.700,—) zullen aan de Lelie straat komen. KRANENBURG EN DE BRUIN U de allergrootste keuze biedt in radio’s, TV, afspeelapparaten, bandrecorders, wasautomaten^ wascom binaties, centrifuges, enz., enz. KRANENBURG EN DE BRUIN altijd speciale aanbiedingen heeft, in élke prijsklasse; KRANENBURG EN DE BRUIN U uitsluitend hóógste kwaliteit biedt voor het minste geld; KRANENBURG EN DE BRUIN U die service en die garantie geeft, welke verstandige mensen behoren te eisen Overleg met de voetbalvereniging ’’Groeneweg” en de speeltuinvereni ging heeft er toe geleid, dat bovenge noemde kosten kunnen worden ver laagd door het belangeloos verrich ten van werkzaamheden in vrije tijd en door de aankoop van materialen tegen inkoopprijs door deze vereni gingen. Daardoor kunnen de kosten van de sportvelden met 18.900,—, van het clubgebouw met 20.000,— (ook mede dankzij een uitkering van de Nederlandse Sportfederatie) en van de sportvelden, het oefenveld, zal in de zomermaanden ook door de scholen kunnen worden gebruikt voor buitenspelen. De heer Herweijer, die zich uit principe tegen de aanleg van sport velden, die ook op zondagen zullen worden gebruikt keerde, had ook uit voerige bezwaren op economisch ge bied. Hij meende, dat de kosten be groting aan de ruime kant was ge steld én voelde meer voor een lager bedrag, dat later dan met eventuele aanvullende kredieten zou kunnen worden aangepast. Ook de kosten De raad gaf zijn fiat aan een kre diet van 575,— voor een blijvende herinnering en een tractatie bij het huwelijk van Prinses Margriet met de heer Pieter van Vollenhoven aan de schoolgaande jeugd. De heer Roos die wilde weten, wat voor geschenk je aan de kinderen zal worden gege ven, kreeg ten antwoord, dat het in ieder geval een gebruiksvoorwerp zal zijn. ’’Bijvoorbeeld een glas met daar op een afbeelding van het bruids paar,” aldus de burgemeester. Op voorstel van de heer Van ’t Verlaat verzond de raad staande de vergadering een telegram aan het paar, waarin de gelukwensen van de gemeente ter gelegenheid van het huwelijk werden overgebracht. De raadsagenda bevatte voorts nog voorstellen tot benoeming van een lid van het bestuur van de Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen (de heer M. van der Pol werd herko zen); nacalculatie trend 1966 ten aanzien van de salarissen van het WADDINXVEEN Het be stuur van de voetbalclub Be Fair is erin geslaagd een aan tal bekende voetballers uit de betaalde secties van de Rotter damse clubs Feyenoord en Xerxes de charteren voor een demonstratiewedstrijd tijdens het zaalvoetbaltoernooi dat a.s. zaterdag in de veilinghal aan de Bredeweg wordt gehouden. Het ligt in de bedoeling deze wedstrijd - als intermezzo - te spelen omstreeks half vier. Van Feyenoord doen aan de wed strijd mee: Tinus Bosselaar, Steenbergen, Cor en Jaap van der Gijp, Henk Schouten, Henk Bijl en Gerard Corput. Xerxes stuurt Henk van Dijk, Rem mers, Rijshouwers, Koers, van der Tooren en Terluin. ZEVENHUIZEN Hoofdmoot van de dinsdagavond jl. in Zevenhuizen ge houden raadsvergadering was het plan tot aanleg van sportvelden met daar bij behorende accomodatie en daaraan werd dan ook de meeste tijd (ruim twee uur) besteed. De resterende agendapunten leverden geen moeilijkheden op en konden snel worden afgewerkt. Het belangrijkste voorstel van die resterende punten was dat inzake de bouw van eenendertig woningwetwoningen. B. en W. stelden voor over te gaan tot de bouw van zeven bejaardenwoningen ten westen van de in aan bouw zjjnde bejaardenwoningen aan de Schoolstraat en van vierentwintig zogenaamde keuze-woningen ter weerszijden van het Begoniaplein. Ten einde aanspraak te kunnen maken op een extra-woningwetbij- dfage. van f 3,50 per woning per week, heeft men gemeend over te moeten,gaan tot de bouw van effi- .ciënte woningen volgens een keuzé- plan. De betrokken vierentwintig woningen verdeeld in vijfpersoons en zes- a zevenpersoons woningen zullen in twee woonlagen worden gebouwd. De bouw zal al in 1967 be ginnen. De heer C. Roos (PvdA) was wel tevreden met die keuzewoningen, maar hij zei het jammer te vinden, dat daarmee de groenstroken aan het Begoniaplein zouden moeten ver dwijnen. De woningen niet bouwen kwam hem echter ook onverant woord voor. Op zijn vraag ten aan zien van de hoogte van de huren van deze huizen, deelde burgemeester A. van ’t Verlaat mee, daarover in dit stadium nog niets concreets te kun nen zeggen. De verwachting was evenwel, dat die huren ”wel zullen meevallen”. De lasten van het complex komen de gemeente op ruim vijftienduizend gulden per jaar te staan. Daarbij komt dan ook nog eens een jaarlijks bedrag van ruim vijf en een half duizend gulden aan rente voor de grondkosten (de betrokken gronden werd reeds eerder door de gemeente voor 125.000,— aangekocht). De overige exploitatielasten zullen vol gens b. en w. kunnen worden gedekt door de huur, die voor het gebruik van sportvelden, parkeerterrein en clubhuis moet worden betaald. WADDINXVEEN De ontmoe ting tussen het tweede team van de Damclub Excelsior en Boskoop 2,die vorige week donderdag gespeeld zou worden, is niet doorgegaan. Het Bos- koopse vijftal schitterde door afwe zigheid. Voor het clubkampioenschap van Excelsior werd de veertiende ronde gespeeld. Uitslagen: C. H. Kramp-T. de Ouden 1-1, H. Boele-G. Heeren 2-0, H. Troost-A. A. Rietveld 0-2, T. Driesse-A. Zwanenburg 1-1, T. Baan J. Vermeulen 2-0, G. vxi. Zijden-B. van Eijk 2-0, T. Twigt-C. Stolker 2-0. De veertiende ronde bij de jeugd verliep als volgt: R. van Dijk-J. v.d. Plaat 2-0, W. Hoogerdijk-R. van Eijk 0-2, D. Twigt-A. van Eijk 2-0, D. La Grand-W. v.d. Plaat 0-2, N. Hooger- dijk-’F. Kelderman 2-0, T. Twigt-H. Koele 2-0, C. Honkoop-T. Walthie 1-1, D. van Vuuren-H. Koele 2-0, E. Vermeij-R. van Eijk 0-2. Op de Goudse Markt vindt mor genavond weer de jaarlijkse, sfeervol le ontstekingsceremonie van de grote Koningsbergse kerstboom plaats. Het grootse gebeuren, dat weer door een groot aantal toeschouwers uit binnen- en buitenland zal worden gadegeslagen, begint om half acht. Een koor zal kerstliederen zingen. Alle gebouwen langs de Markt zul len in de vensters met kaarsen wor den verlicht. De uitslagen van de dertiende ron de waren: J. van Oort-W. van Vuu- ren afgebr., P. Perdijk-A. Versluis 1-0, J. v.d. Horst-A. v.d. Starre 1-0, A. Littooy-W. van Oort 0-1, A. van van Dijken 0-1, W. Schoemaker 1-0, A. MOERKAPELLE De nieuwe vestiging van de Coöperatieve Raif feisenbank voor Zevenhuizen en Moerkapelle in Moerkapelle is sinds kort geheel onder de kap. De ver wachting is dat het fraaie gebouw aan afwerking nog vier maanden ar beid zal vergen. Medio maart hoopt het bestuur het nieuwe pand fe kun nen openen. tot definitieve vaststelling van de vergoedingen over de jaren 1957 tot en met 1961 ten behoeve van de kleuterscholen. Het ging hierbij om de volgende bedragen: Stichting kleuterschool Volksonderwijs 1.278,93; Vereniging school met de Bijbel 150,40 en Vereniging voor Christelijk Onderwijs aan de Rotte 73,27. Al deze voorstellen kregen de goedkeuring van de raad.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 14