öe Chinese p&peq&&i Wei Weinig kritiek - Onze mening enmg PWML Goed voor de huid het gehele jaar door r uiv f I Brigdedrive bracht f 450,- op voor Zwembadbouwfonds w WII’PEROEX en de ongeluksvogel 0 IN HET KORT Beurzen- Weekblad voor Waddinxveen Klaverj assen in Zevenhuizen 3 HUUR PIANO'S HUUR programma Vergadering GEB - raad Dam-schaaktoernooi Gouwevrienden 20 jaar geleden -?v Wielrijdster reed zonder licht Kerstavond VNKV Damclub Excelsior Fa. J. van Urk 1898 Pagina 2 i I i Hoofdstuk 18 Kr. 48 «I B J W JU '.'.w B S3 B (wordt vervolgd) hoge inruilwaarde Demonstraties ELECTRONISCHE ORGELS uit 'swereld» grootste orgel- en plonofobriek sS'F MENSEN'PIÉrtETWE^N, KIEZEN F fWuRLlTZERJ ÉV WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 15 december 1966 door Earl Derr Biggers vertaald door P. Oreille 1 De i Op de driesprong bij hotel Vos kwa men vrijdagmiddag een personen auto en een bestelwagen met elkaar in botsing omdat de bestuurder van de laatste auto geen voorrang ver leende. Er was slechts lichte mate riele schade aan beide wagens. Vrienden van het Zwembad aan de organisator en de spelers werd bij de prijsuitreiking tot uitdrukking ge bracht door de heer J. H. Mol, voor zitter van de Stichting. Prijzen v.a. 1.145.- ZEVENHUIZEN De Zevenhui- zense klaverj asclub organiseert op vrijdag 23 december a.s. een avond vrij klaverjassen in hotel Vos. Het bestuur heeft een aantal aantrekke lijke prijzen voor deze avond bijeen gebracht. De klaverjasavond begint om acht uur. Inschrijven vanaf half acht aan de zaal. De heer Huizer van de SGP en Hervormde Groep was concreter in zijn uitspraken over het tekort. Hij vroeg B en W bij de dienst openbare werken geen personeel meer aan te trekken en vroeg zich af of het met Waddinxveen’s (mooie) plantsoenen niet wat minder kon. De heer Huizer had evenals de VVD bezwaren tegen de kosten voor de weekmarkt. De mini-subsidie aan het Humanistisch Thuisfront (vijf gulden) ontsnapte WADDINXVEEN De Vrouwen beweging van het Nederlands Katho liek Vakverbond in Waddinxveen houdt donderdag 22 december een kerstuitvoering in het verenigingsge bouw aan de Burgemeester Troost- straat. Het spreekt voor zich dat het bestuur van de afdeling alle dames en hun echtgenoten verwacht op de ze sfeervolle bijeenkomst, die voor ’n groot deel zal worden gevuld met de opvoering van het toneelspel in drie bedrijven ”Het sterretje van Bethle hem.” De kerstavond begint om half acht. WADDINXVEEN Het traditio nele dam- en schaaktoernooi, dat elk jaar wordt georganiseerd door de Waddinxveense Schaak Vereniging en de Damclub Excelsior, wordt dit maal gehouden op zaterdag 28 janu ari 1967. Het toernooi, dat als van ouds wordt gehouden in het gerefor meerd verenigingsgebouw aan de Stationsstraat, valt binnen het kader van de Waddinxveense Sportweek. Hoofdstuk XX Petticoat Mijn. Ah Kim ging de kamer uit met een blad vol schotels. Madden leunde gemakkelijk achterover in zijn stoel; zijn ogen waren gesloten en hij blies dikke rookkringen naar het plafond. De professor en Thorn zaten weer rustig te lezen, elk aan een kant van de lamp. Een roerend toneeltje van huiselijke vrede. Maar Bob deelde die vrede niet. Zijn hart klopte snel - zijn hersens waren als verdoofd. Hij stond op en liep stil naar buiten. In de keuken stond Ah Kim vaten te wassen bij de gootsteen. Te oordelen naar het onbewo gen gezicht van de Chinees, zou niemand hebben ver-' moed, dat deze bezigheid niet zijn gewone werk was. ’’Charlie”, fluisterde Bob. Chan droogde haastig zijn handen en kwam naar de deur. ’’Verzoek nederig vergiffenis, kom hier niet bin nen.” Hij ging voor naar de duisternis achter de schuur. ”Wat zijn uw zorgen?” vroeg hij zacht. ’’Zorgen! zei Bob. ”Jij hebt het toch ook gehoord? We zijn helemaal op het verkeerde spoor. Jerry Delaney is springlevend en gezond.” ’’Hoogst belangwekkend, dat is zeker.” ’’Belangwekkend! Zeg - waar ben jij van gemaakt?” 3. Wipperoen was al spoedig drie duintjes verder en begon op nieuw het Lopperdopse liedje te zingen. O. ja, opeens wist hij weer hoe het was... ”Een Lopperdopse Lopper Die Lopte op de Dopper Toen zei die Dopse Lopper Ik ben een Doperlopper Ik Dop een Lop Ik Lop een Dop Een Lopperige Dopperlop Zo zijn wij Dopse Loppers...” Maar op hetzelfde opgenblik De heer Noordam van de AR vroeg ter bestrijding van het zorgwekkende tekort naar mogelijkheden in de richting van automatisering en me chanisering Het enige AR-raadslid noemde de stijging van de uitgaven per inwoner met dertig procent in één jaar beangstigend en informeer de of er mogelijkheden waren de stijging wat in te dammen. liever iets gewoons. Ik doe liever gewoon leuke dingen. En niets doen is ook leuk... wat gek toch... NIETS doen kan niet eens! Want als je niets doet doe je NIETS! Je doet dus altijd wat, want al doe je niets, dan doe je toch IETS, want dan doe je NIETS”. Maar opeens sprong hij als een kikker overeind. ”De zee! gilde hij opgetogen. ’’Hoera, daar is de zee! Ik ga lekker pootje baden!” WADDINXVEEN Excelsior 1 en 2 kwamen eerverleden week beide uit in wedstrijden tegen de eerste twee teams van Boskoop. Het eerste Waddinxveense team keerde met een gelijkspel (10-10) naar huis, terwijl Excelsior 2 genoegen moest nemen met een 6-4 nederlaag. Van Excelsior’s eerste (en enige) tiental wonnen alleen A. Blom en T. Driesse hun partijen. Remise speel den C. H. Kramp, T. Twigt, H. Boele T. den Ouden, H. Troost en B. van Eijk. G. Heeren en T. Baan moesten in hun rivalen M. Vujjk en T. de Bruin hun meerderen erkennen. Excelsior 2 (vijftal) kwam alleen door B. van Eijk op een gewonnen partij, T. Baan en J. de Heer speel den gelijk, J. Vermeulen en A. Zwa nenburg verloren. In de dertiende ronde voor het clubkampioenschap van de dam club werden de volgende resultaten geboekt: H. Boele-T. Driesse 1-1, T. den Ouden-B. van Eijk 2-0, F. M. P. Jacobi-A. A. Rietveld 2-0, C. H. Kramp-C. Stolker 2-0, G. v.d. Zijden- G. Heeren 2-0, J. de Heer-J. Vermeu len 2-0. De uitslagen van de dertiende ron de voor de jeugdcompetitie waren: R. van Dijk-T. Twigt 2-0, W. Hooger- djjk-A. van Eijk 2-0, D. Twigt-F.Kel- derman 2-0, D. La Grand-H. Koele 2-0, N. Hoogerdijk-J. v.d. Plaat 0-2, D. van Vuuren-E. Vermeij 2-0, F. Walthie-R. van Eijk 0-2. WADDINXVEEN Het was een rustige week voor drie van de vier bil j artteams van Gouwevrienden. Slechts Gouwevrienden FB mocht in de competitiestrijd van de Goudse KNBB de handschoen opnemen te gen De Tunnel uit Gouda. De Wad- dinxveners kweten zich voortreffe lijk van hun taak; ze wonnen met 8-1. Die kalmte van Chan maakte hem van streek. ’’Onze theorie springt uit elkaar, en jij...” ’’Oude gewoonte van theorieën”, zei Chan. ’’Niet de eerste die versplinteren in mijn gezicht. Vergeef mij, indien ik nalaat opwinding te koesteren, gelijk u.” ’’Maar wat moeten we nu beginnen?” ”Wat zouden wij beginnen? Wij overhandigen paarlen. U hebt dwaze belofte gedaan, door mij hartelijk be rispt. Niets anders te doen dan uit te voeren.” ”En heengaan, zonder te weten wat hier gebeurd is! Ik zie niet in, hoe ik kan...” ”Wat komen moet, zal komen. Woorden van de onein dig wijze Kong Fu Tse...” ’’Maar luister eens. Charlie - heb je daar wel aan ge dacht? Misschien is er niets gebeurd. Mogelijk zijn we ^van het begin af aan op een vals spoor...” Er kwam een kleine auto in dolle vaart de weg af, en met een wild gekras van de remmen stond ze stil voor de ranch. Zij snelden langs het huis. De maan was nog niet op, en alles was half duister. Een welbekende ge stalte gaf zich niet de moeite het hek te openen, maar sprong er over.. Bob liep er heen. ’’Holley”, zei hij. Holley draaide zich snel om. ’’Hemel - wat laat je me schrikken. Maar ik moet jou juist hebben.” Hij hijgde en was blijkbaar opgewonden. ”Wat scheelt er aan?” vroeg Bob. ”Ik weet het niet - ik maak me zo ongerust - Paula...” Bob kreeg een raar gevoel. ”Wat is er met Paula?” ”Je hebt toch niets van haar gehoord - of haar ge zien?” ’’Neen, natuurlijk niet.” ”Ze is nog niet terug uit Petticoat Mijn. Het is niet ver, en ze is dadelijk na het ontbijt er heen gegaan. Ze had al lang terug moeten zijn. Ze had beloofd, met mij sa men te eten en dan zouden we vanavond naar de bios coop gaan. Ze geven een film, waar ze veel belang in stelt.” Bob was al op de weg. ”Kom mee - in vredesnaam - gauw...” Chan deed een stap naar voren. Er glinsterde iets in zijn hand. ’’Mijn automatische”, verklaarde hij. ”Ik die redden uit koffer, vanmorgen. Neem mee...” ’’Hoeft niet”, zei Bob. ”Je hebt hem misschien zelf no dig...” ”Ik smeek u nederig...” ’’Dank je, Charlie, ik doe er toch niets mee. Vooruit...” Structureel is er in het beleid van het nieuwe college van B en W sinds de verkiezingen niets veranderd. De begroting bewijst dat. Als de raad dus de vorige begroting zonder slag of stoot liet passeren dan zijn scher pe aanvallen ook dit jaar niet op hun plaats. De enige partij die géén ver antwoording draagt voor de vorige begroting is Gemeentebelang, maar de enige vertegenwoordiger voor die partij ging een jaar geleden wél ak koord met de oude begroting, zij het in een andere hoedanigheid. Lel we! voor Uw oude PIANO, HARMONIUM of ELEKTRONISCH ORGEL) Vraag folders en inlichtingen over de nieuwe serie i%7 bij de Wurlitzer-importeur ZEVENHUIZEN Donderdag avond kwam de heer W. Knol uit Capelle aan de IJssel met zijn auto in de naast de Noordelijke Dwarsweg lopende tocht terecht. Het ongelijk gebeurde, omdat de automobilist plotseling moest remmen voor een zonder licht rijdende wielrijdster, waarbij de auto slipte. De wielrijd ster is doorgereden. De heer Knol bleef ongedeerd. Zijn gehavende auto moest door een takelwagen op de kant worden gebracht. Bij de afrit van Rijksweg 12 bij de Bredeweg werd vrijdagmiddag de personenauto van de Waddinxvener J. C. Z. totaal vernield bij een aan rijding met een vrachtauto, bestuurd door G. V. uit Stolwijk. De bestuur der van de vrachtauto had geen voorrang verleend. De beide bestuur ders bleven ongedeerd. met recht van koop E! M v.a. Bp.mnd. zonder eerste storting van de modellen 1967 te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur door onze Wurlltzer-organist JOOP WALVIS. BIJ aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Enorme sortering Prijzen vanaf 675.- met recht van koop 4| E? H v.a. X ep.mnd. zondereente storting In de gebouwen van de Koninklij ke Nederlandse Jaarbeurs in Utrecht wordt volgend jaar weer een groot aantal beurzen en tentoonstellingen gehouden. Onder meer staan de vol gende beurzen op het programma: Sportvakbeurs V-67 (internationale vakbeurs voor sport- en camping- artikelen) van 9 tot en met 11 janu ari; Internationale Voorjaarsbeurs bouw verwarming) van 6 tot en met 14 maart; Zoetwarenbeurs van 25 tot en met 28 april; UZG-honden- tentoonstelling 7 mei; Internationale Molenbouwvakbeurs ’Victam’ van 23 tot en met 27 mei; Nationale Be roepen Manifestatie van 30 mei tot en met 2 juni; Internationale Najaars beurs van 4 tot en met 12 september; Vakbeurs voor meubelen en woning textiel van 6 tot en met 11 november. Overige tentoonstellingen zijn: de Souvenirbeurs en de Wintervak- beurs voor Koffers en Lederwaren (2-6 januari), ’Keur ’67’, de vakbeurs voor kunstnijverheid en luxe-artike- len (22-26 januari), de Internationa le Schoenenbeurs Nederland (3-5 april), de Vakbeurs ’Het Kind’ voor baby- en kleuterartikelen (3-6 april), ’Macropak’ de internationale beurs voor verpakking en intern transport (19-26 april), Expositie Zelfbediening (22-25 mei), de Zomervakbeurs voor koffers en lederwaren (5-9 juni), In ter Decor vakbeurs voor woningtex tiel (4-8 september), ’Indro’ zesde in ternationale drogistenvakbeurs (18- 21 september), ’Medica’ internatio nale vakbeurs voor de medische we reld (22-27 september), ’Het Kind’ vakbeurs voor baby- en kleuterarti kelen (2-5 oktober), Omithophilia (pluimvee, 4-7 oktober), ’Het instru ment’ tentoonstelling voor weten schap en bedrijf (10-19 oktober), de Internationale Slagerstentoonstelling Slavakto (16-19 oktober) en ’IJsfrica’ vakbeurs van de Unie van IJsberei- ders en P.atates-Fritesbakkers. daan dat één grote protestantse frac tie in de toekomst onvermijdelijk zou zijn. Zoals gezegd, de tafel van het col lege stond beslist niet in de vuurlinie bij de algemene beschouwingen. Het ten opzichte van de begroting voor 1966 ruim verdubbelde tekort 680.000) en de sterk gestegen uit gaven (tien miljoen gulden) waren nauwelijks punten van kritiek. De heer Mol van de VVD vond niet dat B en W zich aan ’luxueuze uit spattingen in het financiële beleid’ te buiten waren gegaan. Hij maakte wél bezwaren tegen het grote tekort (ruim een ton) van de reinigingsdienst en ook tegen de tweeduizend gulden die de weekmarkt ook in het komen de jaar weer zal kosten. Op langere termijn zag de heer Noorlander (CHU) de terugbrenging van het tekort. Hij vroeg om een on derzoek van een efficiencybureau om het gemeentelijk apparaaat goedko per te kunnen laten werken. Minder duur (op den duur) zouden volgens de heer Noorlander ook zijn bejaar denwoningen in plaats van een be jaardentehuis, waarvan hij de nood zaak overigens ten volle onder schreef. Vermindering van het tekort door verhoging van de plaatselijke belastingen droegen niet bepaald de heer Noorlander’s sympathie. Ook de heer Ververs van Gemeen tebelang zag er financieel voordeel in om de bejaarden zo lang mogelijk zelfstandig te laten blijven. Hij pleitte dan ook voor een diensten centrum voor niet in een tehuis ver blijvende gepensioneerden. hij halsoverkop naar beneden,om en om, holderdebolder rolde hij van een heel hoog duin af. ’’Help help!” piepte hij. Toen lag hij opeens stil aan de voet van het hoge duin. ’’Krikkiemik- kie”, lachte Wipperoen. ”Ik had er helemaal geen erg in dat ik op zo’n hoog duin liep. Dat komt na tuurlijk door dat Lopperdopperi- ge liedje. Ha ha, die Snipper...” Hij wreef grinnikend een beetje zand van zijn hoofd. ’’Snipper wil avonturen beleven...! Nóu, ik doe ”Ik was ongerust over Jerry”, ging de vrow voort, ”en het deed me goed, te horen, dat hij springlevend en ge zond is. Ik hoop hem gauw eens te zien. Nu begin ik aan mijn programma, want over een half uur moet ik in de schouwburg zijn. Beste mensen, ik hoop, dat jul lie allemaal eens naar ons komt kijken, we geven wer kelijk een alleraardigst stuk, en...” ”Zet dat verwenste ding toch af”, zei Madden. ’’Negen tiende van die radio-programma’s is reclame. Ik word er wee van.” Norma was met volle kracht een lied begonnen, en toen zei hij zet het ’’verwenste ding” af. Hij wisselde een lange blik met Ah Kim. Er had een stem gesproken tot in de woestijn, over de kale, bruine heuvels en de woeste zandvlakte met hier en daar wat struikgewas - een stem die zei, dat Jerry Delaney springlevend en ge zond was. En dus stortten al hun mooie theorieën in een. De man, die Madden vermoord had, was niet Jerry De laney! Wiens stem had dan om hulp geroepen in die tragische nacht op de ranch? Wie had die kreet geuit die was gehoord en nagebootst door Tony, de Chinese papegaai? VJ'.’i’4 ^.*7 i De PvdA verwachtte - bij monde van de heer Van Gent - dat hogere uitkeringen uit het Gemeentefonds, etc. nog enig soulaas zouden kunnen bieden. Ook de rode fractie in de ge meenteraad had echter geen kritiek op de creditzijde van het dikke boek werk dat weer een hoofdrol zal ver vullen in het gemeentelijk beleid van het komende jaar. De heer Van Gent was zelfs van mening dat grote te korten de gemeentefinanciën ook in de volgende jaren zouden blijven overschaduwen. Verhoging van de plaatselijke belastingen kregen bij de PvdA weinig kans. De heer Van Gent sprak over de verhoging van de sub sidie aan de Culterele Kring zijn blijdschap uit. ook dit jaar niet aan de scherpe ver oordeling van de SGP-fractie. TE7EINIG KRITIEK dus in eerste TT instantie op het boek der gemeen telijke boeken. Vanmiddag (en van avond?) zal er echter bij de puntsge wijze behandeling wel meer worden losgewoeld dan de beschouwingen hebben doen vermoeden. Misschien hebben de raadsleden het grote vuur werk tot dan bewaard. Vooral het subsidie-hoofdstuk, enkele partijen hebben het al aangekondigd, zal nog al wat spraakwater vergen. De andere posten bieden de raad echter weinig speelruimte. Twee boosdoeners beheersen de stijging van het tekort, de hogere salarissen voor het gemeentepersoneel en het nieuwe bejaardentehuis. De meeste bewoners van Huize Souburgh kun nen er slechts blijven wonen bij de gratie van de Algemene Bijstands Wet. Aan die posten valt niet te tor nen. Vrijdag 20 December 1946 1 Januari hoopt Ds. L. j Vroegindeweij te herdenken, dan hij twaalf en een half jaar geleden hier als predikant be- vestigd werd. Door den heer J. van Nie- len is ontslag aangevraagd als motorcommandant bij de brandweer. Sinds 30 jaar was hij aan de brandweer verbon den. Dinsdagavond vond in het Kath. Vereenigingsgebouw de oprichtingsvergadering plaats i van de Kath. Woningbouw- vereeniging. Ondanks de fel le koude waren toch een 30-tal personen aanwezig. Het op- richtings-Comité onder voor zitterschap van den heer F. van der Klauw besprak in zijn inleiding, welke de oorzaken waren, die tot oprichting noop te en de voordelen voor de le den hieraan verbonden, waar na alle aanwezigen zich opga ven als lid. Bij de bestuursver kiezing werden gekozen J. Bresser,, voorzitter, C. J. van Berkesteijn, secretaris, P. de Heer, penningmeester, L. W. Oorschot en M. G. Compeer, commissarisen. De heer H. Doeleman bracht hulde aan den voorzitter van ’t oprich- tingscomité voor zijn doorzet tingsvermogen welke tot een oprichting leidde van deze ver- eeniging. De afd. Waddinxveen zal zich op advies van de Nat. Woningraad aansluiten bij de Sint Jozef Woningbouwvereni ging te Gouda. algemene raad van het Ge meenschappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken, waarin burge meester C. A. van der Hooft als ver tegenwoordiger voor Waddinxveen zitting heeft, vergadert op woensdag 28 december a.s. weer in het Goudse stadhuis. Aanvang twee uur. Westersin9eI 42-44 R'dom tel.(010)135025 I? R KAN NIET worden gezegd, 1-1 dat de gemeenteraad van Wad dinxveen by de eerste ronde van de behandeling van de begroting voor 1967 fel in de aanval is gegaan. Be halve een reeks van minder belang- ryke vragen, naar het college van B en W niettemin vooreerst de han den vol zal hebben, zyn er alleen maar - om in bokstermen te blijven - linkse en rechtse directes gespen deerd aan onderlinge meningsver schillen. Gemeentebelang kreeg een fraaie opstopper links uit de flank van de PvdA in de vorm van een aantal vragen, waar het G.B.raadslid waar schijnlijk nog wel meer mee in zijn maag zit dan de vragen die het ge meentebestuur vandaag zal moeten beantwoorden. We zijn in elk geval zeer benieuwd. Gemeentebelang ging trouwens zélf ook in de aanval. We schreven daarover vorige week reeds. Overi gens was de beschouwing van het Gemeentebelang-raadslid er duide lijk een, die met één groot oog op eventuele toekomstige stemmenwinst gericht was. Letterlijk iedere kiezer kon er wel iets van zijn gading in vinden. Niettemin is voor de heer Ververs stemmenwinst of -verlies van geen belang. Hij zegt ’t zelf. De AR en de CHU kwamen nog even terug op de diaspora in de poli tieke protestants-christelijke gelede ren van Waddinxveen. De CHU was gematigd, de AR veel feller, maar beiden bleven de overtuiging toege- WADDINXVEEN Een bedrag van 450,46, dat was het netto-resul- taat van een gezellige bridge drive, die de bridgeclub Waddinxveen vo rige week donderdagavond organi seerde ten bate van het zwembad- fonds. De directie van de Nederlandse Kabelfabrieken had voor deze drive de kantine van het bedryf aan de Noordkade beschikbaar gesteld. Hier verzamelden zich de 37 deelnemende paren, die tot na het middernachte- lyk uur hun krachtten met elkaar maten. Initiatiefnemer, organisator en wedstrijdleider H. Jenné kon aan het eind van avond de door particu lieren, Kabelfabrieken en de fa. N. Vis beschikbaar gestelde prijzen uit reiken aan de zes best geklasseerde paren. Met 3410 punten behaalden de dames Langelaan en Slager uit Wad dinxveen de eerste prijs gevolgd door de heren Daniel en Van der Hilst (Hazerswoude-Boskoop) met 3070 punten; de dames Bakker en Perk (Waddinxveen) met 2480 punten; het echtpaar Dessing (Waddinxveen) met 2340 punten; het echtpaar Bos (Gou- de) met 1690 punten en de heren Slob en Jansen van Roozendaal (Waddinxveen-Oegstgeest) met 1570 punten. Het directe financiële resultaat van de bridgedrive werd nog ver hoogd door de belangeloze medewer king van het personeel van de NKF- kantine en van de heer Van der Sman, waardoor van de gebruikte consumpties ook nog een bedrag be schikbaar kwam. Aan het begin van de avond had voorzitter G. F. Haspels de directie van de Nederlandse Kabelfabrieken dank gebracht voor haar medewer king. De dank namens de Stichting o ff 1 cf

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2