W eekbladlezers Kerstcadeau voor Gereform. Kerk Vanavond m concert A. Verhoef - G. de Graaf 7 e weinig waar voor ons geld Ontevredenheids motie alle steun Concert Vox Jubilans was muzikaal een Honderden inwoners bij kerstsamenzang Kerstverhalen voor Moerkapelle wil de technische dienst verlaten lestij n de Jeugd (6 verhalen) BOEKH. VELDWIJK Kabouters werken doen wonderen Voor beroep bedankt V uilophaaldienst Prijs t 2,20 de feestdagen met een kerstzang voor kinderen. Kerstavonden van de Paddestoel Adri Verhoef: Leyland doet bod op Rover Aardgas Gijs de Graaf internat, erkenning T\E 29-JARIGE Rotterdammer Gijs Lf de Graaf is een veelgevraagd Goede wensen voor Vacatures Andere besluiten Begraafplaats Hako - bal - dag voor scholen Burgemeester positief WSE - BE FAIR en WSE - Waddinxveen voor het zwembad dirigent van vele koren I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 22 è^Tember 1966 Gijs de Graaf, begonnen op de klari- het koor WADDINXVEEN De grote kerst boom op de hoek van de Kerkweg en Juliana van Stolberglaan was gister avond het middelpunt van een kerst- samenkomst, waarvoor enkele hon derden inwoners bijeen waren geko men. Onder de aanwezigen was ook een groot aantal kinderen. Aan de dirigent van het Immanuël- koor was de algemene leiding van deze Kerstsamenzang toevertrouwd. Alle aanwezigen ontvingen de tek sten van de te zingen kerstliederen. ’’Stille nacht, heilige nacht” was het tweede lied, dat werd gezongen, gevolgd door ”Nu zijt wellekome” en ’’Komt allen tezamen”. Daarna las burgemeester C. A. van der Hooft het Kerstevangelie voor uit Lucas 2, de verzen 1 tot 14. Met het ”Ere zij God” werd deze door goed weer be gunstigde Kerstsamenzang besloten. Tijdens de half uur durende bij eenkomst was het verkeer over de Juliana van Stolberglaan omgeleid, zodat de liederen ongestoord konden worden gezongen. Het Blaas Quintet is ook gecontrac teerd voor een reeks concerten in Eu ropa eind volgend jaar en het is daar voor dat Gijs de Graaf nu terug is in Nederland. Het bestuur van de Cul turele Kring denkt erover het Quin tet, waarvan ook de Nederlander Sa lomons lid is, ook in Waddinxveen te laten optreden. zijn slotwoord verdere triomfen door het gehele land toe. Het in alle op zichten tevreden gestelde publiek zong tenslotte staande Psalm 150. MOERKAPELLE Het college van b w van Moer kapelle heeft dit jaar aan alle relaties een op bescheiden wij ze uitgevoerde kerst- en nieuw jaarswens gezonden. WADDINXVEEN Ds. L. Blok uit Ridderkerk die was beroepen naar de Nederlands Hervormde gemeente in Waddinxveen (vacature em. ds. J. R. Cuperus) heeft bedankt. Dit jaar sloot hij een driejarige pe riode af bij het Rotterdams Philhar- monisch Orkest, waar hij werd ge dirigeerd door Frans Paul Decker en Eduard Flipse. Gijs de Graaf ging op aanbeveling van Jaap Stotijn naar Mexico. Stotijn heeft in Amerika als hoboïst en pedagoog groot gezag en alle voorgangers van de Rotterdamse hoboïst in het Mexicaanse orkest wa ren leerlingen van Jaap Stotijn (ge durende de laatste vijftien jaar). Burgemeester I. J. P. Keijzer stuurde voorts een brief rond, waarin hij alle inwoners van zijn gemeente ’’Grote Blijd schap” toewenst voor de kerst dagen en het nieuwe jaar. Het Weekblad voor Waddinxveen/Hollands Hart kan zijn lezers dank zij de voortreffelijke medewerking van de Culturele Kring Waddinxveen een stemmingsvol kerstgeschenk aanbieden. Een reeds bij voorbaat ge slaagd kerstconcert in de Gereformeerde Kerk aan de Kerkweg, dat vanavond om half negen begint. De be langstelling voor dit grootse, ’luisterrijke’ muziekeve nement is bijzonder groot. Kaarten a 1 nog aan de zaal verkrijgbaar. Het voortreffelijke orgel van de Gereformeerde kerk wordt vanavond bespeeld door de talentvolle organist Adri Verhoef uit Zevenhuizen, die vast verbonden is aan de Hervormde Hoflaankerk in Rotterdam. Hij be geleidt met zijn indrukwekkende instrument de hoboïst Gijs de Graaf, die vakantie houdt in zijn geboortestad hoboïst. Met zijn internationale erva ring kan hij in veel orkesten in de wereld terecht. Een half jaar geleden vertrok hjj naar Mexico waar hij als Mexicaanse Blaas Quintet, dat is ook solo-hoboïst deel uit maakt van het Mexicaans Blaas Quintet, dat regel matig toernees maakt door Midden- en Zuid-Amerika. De Leyland Motor Corporation in Engeland heeft onlangs een bod ge daan op de automobielfabriek Rover Company. Leyland’s bod op Rover komt uit op 25 miljoen Pond Sterling. De leiding van Rover is van mening dat gezien de overal teruglopende au- to-verkopen de positie van het bedrijf kan worden versterkt door samen gaan met het Leylandconcern, dat aanmerkelijk beter draait en advi seert de aandeelhouders het bod te accepteren. Leyland wil elke vijftien aandelen Rover omruilen in nominaal 30 gulden aandelen Leyland. net bij een harmonievereniging toen hij zestien was, werd er door radio concerten toegebracht hobo te gaan studeren. Hij werd aan het Haagse Conservatorium leerling van Jaap Stotijn en speelde na zijn studie vier jaar in het Collegium Musicum Hel- veticum in Lugano, Zwitserland, een kamerorkest. Naar aanleiding van een artikel in het Leidsch Dagblad over de aardgas voorziening door het Leidse gasbe drijf in de concessiegemeenten in de Rijnstreek, waaronder ook Moerka pelle op, verklaarde burgemeester Keijzer voorstander te zijn van aan sluiting op het Waddinxveense aard gasnet. ”Het gas uit Waddinxveen is voor ons goedkoper dan dat uit Lei den,” aldus de burgemeester,” en we zijn erg blij dat het Waddinxveense gemeentebestuur al met ons heeft willen praten over mogelijke leve ring.” De heer Keijzer zei zich moei lijk te kunnen voorstellen dat de provinciale overheid aan papieren voorschriften (Moerkapelle is con tractueel gebonden aan Leiden) bo ven financieel voordeel. Enkele raadsleden beklaagden zich over de Om precies acht uur begon de sa menkomst met het zingen van ”Hoe zal ik U ontvangen” door alle aanwe zigen, onder wie veel leden van de Waddinxveense koren ”Vox Jubilans” het dameskoor Onvermoeid Vooruit”, het Gereformeerd kerkkoor ’’Dient den Heer” en het koor van de Herv. Immanuëlkerk. Voor de muzikale be geleiding hadden de muziekkorpsen Concordia en Voorwaarts zich tot één geheel samengesmolten. werkwijze van de Stedelijke Fabrie ken voor Gas en Elektriciteit te Lei den en over de moeilijkheden die veel Moerkapellenaren daarvan aan den lijve ondervinden. Men was ook van mening dat een gemeente inspraak moet kunnen hebben in de energie bedrijven en moet kunnen meeprofi teren van de eventuele winst. De motie, waarin ook ontevreden heid tot uitdrukking wordt gebracht over het onvervuld blijven van va catures, verzoekt B. en W. alle be langhebbende instanties van het Moerkapelse besluit op de hoogte te brengen. De motie bepaalt tevens dat het personeel van de dienst door deze ’bestuurlijke aangelegenheid’ niet gedupeerd mag worden. Moer kapelle moet, aldus het voorstel, voorzover dat tot de verantwoorde lijkheid van deze gemeente behoort alle hulp geven die op wettelijke en morele gronden vereist is. Tenslotte wordt ook verzocht om een onder zoek door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland naar de financiële as pecten van de kwestie. Burgemeester Keijzer was het met de strekking van de motie volkomen eens. Ook hij was ontevreden over de Moerkapelse activiteiten van het be drijf en noemde het absurd dat de ge meenten Benthuizen en Moerkapelle meer dan 100.000 moeten betalen voor ongecontroleerde diensten. ”Dat kan zo echt niet langer,” aldus de heer Keijzer, die begrip had voor de moeilijke situatie van het personeel. De door het PvdA-raadslid J. L. van Heukelingen voorgelezen motie werd daarna zonder stemmen aanvaard. A DRI VERHOEF (33), u ziet hem 1>. hiernaast, is een bekend musicus in deze contreien en ver daarbuiten. Behalve zijn werk aan de Hoflaan kerk, waaraan hij nu zes jaar is ver bonden, kent men hem in Zevenhui zen als dirigent van het Zevenhuizens Mannenkoor en van het Knapenkoor, in Moerkapelle dirigeert hij de zang vereniging van de Geref. Gemeente, beter bekend als Asaf; de heer Ver hoef is ook directeur van het koor Deo Cantemus en van het Christelijk Kinderkoor, beide uit Nieuwerkerk en tenslotte geeft hij als piano- en muziekleraar privélessen aan tal van jongeren uit Zevenhuizen en de plaat sen daar omheen. Rotterdam, en die solo-hoboïst is van het Orguestra Sinfonica Nacional de Mexico. Beiden hebben de talenten de unieke combinatie orgel hobo tot een festijn voor oor en hart te maken en ze hebben het aanbod voor een solo-optreden in Waddinx veen dan ook met beide handen aangegrepen. Er zul len werken worden gespeeld van Johan Sebastian Bach, G. Sammartini, V. Rathgeber, A. Besozzi, Daquin, C. Saint-Saëns, M. Dupré, H. R. Hanbeck en H. Walcha. Veel Waddinxveners hebben de kans het orgel van de Gereformeerde Kerk door een beroepsorganist te horen bespelen niet voorbij willen laten gaan en reeds kaar ten besteld. Ook in Moerkapelle en Zevenhuizen, met welke plaatseen Adri Verhoef nauwe contacten heeft, bestaat veel belangstelling. Besluiten die minder spraakwater vergden waren de voorstellen tot het verlenen van een machtiging van B. en W. om, indien nodig, grond te verkopen aan de fa. D. de Graaf en Zoon voor de bouw van negentien premiewoningen in het uitbreidings plan Noord, het toekennen van een subsidie van 370 aan het Oranje- comité voor de viering door de school kinderen van het huwelijk van Prin ses Margriet en mr. Pieter van Vol lenhoven en het opheffen van de Ge meentelijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg ingevolge de bepa lingen van de Algemene Bijstands wet. Het district Zuid-Holland-Noord van de Koninklijke Nederlandse Hei de Maatschappij zal een plan maken voor de uitbreiding van de algemene begraafplaats in Moerkapelle. De Heidemij. zal dit project ook uitvoe ren en toezicht houden op hetwerk. Het plan was oorspronkelijk opge dragen aan de technische dienst, die er echter geen kans toe zag vóór mei 1967 een ’panklaar” plan te produce ren. Dit ondanks het feit dat de op dracht al in januari 1965 werd ver strekt. De uitbreiding zal nu pas na de winter van 1968 kunnen worden gerealiseerd. En dan nog onvoorzie ne omstandigheden voorbehouden. Moerkapelle zal het dan drie jaar achtereen zonder eigen grafruimte hebben gesteld, want al op 21 april 1965 werd het laatste eigen graf uit gegeven. De raad ging met dit voorstel, zij het met enige kritische kanttekenin gen akkoord. De. heer J. Bremmer (SGP) zei te hopen dat geen na-reke- ningen zouden komen die de aanvan kelijke begroting zouden overschrij den. Uit dien hoofde was hij eerst voorstander van openbare aanbeste ding van het werk .evenals de heer Van Heukelingen. Nadat de voorzit ter hen op de voordelen van onder handse aanbesteding met de Heide mij. had gewezen gingen beiden, sa men met de overige raadsleden met het voorstel akkoord. De uitbreiding van de begraafplaats zal worden ver groot met een ruimte voor zeshon derd graven. De raad stelde ook een beleidsnota vast over de toekomstige ontwikke ling van Moerkapelle naar aanleiding van het streekplan Rijn en Gouwe. Hierop komen we volgende week uit voerig terug. WADDINXVEEN Voor de leerlin gen van de Waddinxveense lagere scholen van de beide ulo’s wordt morgen, vrijdag in het gymnastiek lokaal van de Jan Ligthartschool een zg. Hako-bal-dag gehouden. ’Hako’ staat voor: handbal en korfbal. Het toernooi, dat om acht uur ’s morgens begint en om ongeveer zes uur ein digt, staat onder leiding van gym nastiekleraar G. Akkerhuis. De vuilophaaldiensten in Zeven huizen en Moerkapelle zijn volgende week gewijzigd als volgt: In Moerka pelle wordt het huisvuil op woens dagmiddag 28 december opgehaald in plaats van dinsdag. In Zevenhui zen wordt het huisvuil op dinsdag 27 december onaehaald. WADDINXVEEN De Brugkerk was vorige week donderdag - zoals alle voorgaande jaren - tot de laatste plaats bezet ter gelegenheid van de tra ditionele kerstzangavond van de hervormde gemengde zangvereniging Vox Jubilans, die ook dit jaar weer met een voortreffelijk optreden zijn naam alle eer aandeed. Gedragen door het sterke orgelspel van Feike Asma wer den kerstliederen machtig van volume en in volkomen eenstemmigheid onder de bezielende directie van de heer Andries Noordegraaf uitgevoerd. Vooral ’Komt allen tezamen’ viel op door grote perfectie. Ook het kinderkoor ”De Zangvo gels”, zestig leden tellend, blonk uit door goede kwaliteit. Onder leiding van dirigent J. Mourik brachten de kinderen diepe stilte in het kerkge bouw met hun zuivere vertolkingen van het overbekende ’’Stille Nacht’ en ”Nu syt wellecome”. ”Er ruist langs de wolken’ was minder vlekke loos. Ds. Joh. Verwelius sprak in zijn openingswoord zijn blijdschap uit over de grote belangstelling. Hij ver ontschuldigde ds. J. Snoey (wegens ziekte) en het gemeentebestuur (raadsvergadering) en verwelkomde de nieuwe hervormde dominee, ds. T. van ’t Veld uit Den Bommel. ’’Domi nee Van ’t Veld,” zo zei ds. Verwelius ’’gaat vanavond als het ware een proef-entree preek houden.” Aan de samenzang (Lofzang van Zacharias) ging de lezing van het Advents Evan gelie uit Lucas 1 vooraf. Na het optreden van het kinder koor las dominee Van ’t Veld de Boodschap van de Engel aan Maria en mediteerde daarna over het on derwerp: ”Het kerstfeest van een jonge vrouw’. Ds. Van 't Veld was blij met de grote schare jeugdige be langstellenden in de kerk en dat zij zich wilden inzetten liederen te zin gen ter ere van het Kind in de kribbe. ”Het eenvoudige jonge meisje Ma ria heeft haar aanbiddende bewonde ring uitgezongen voor de komende Messias, waarvan zij werd verwaar digd de moedernaam te dragen. La ten wij het kerstfeest tegemoet gaan in dezelfde bewondering en mét de herders in Bethlehem in aanbidding knielen voor het Kind Jezus”, zo be sloot de Bommelse predikant. Na de Lofzang op Maria, in sa menzang ten gehore gebracht, gaf Feike Asma ’n indrukwekkend staal tje van zijn kunnen in enkele varia ties op een oud Frans kerstlied. Dat Vox Jubilans zijn landelijke faam niet zó maar heeft verworven bleek bij de uitvoering van het koraal nr. 12 uit het Weihnachtsoratorium van Johann Sebastian Bach. Ook de ode ”Wjj loven U, o God” met een ver fijnde trompetsolo van A. van Bem- mel, was een kunstzinnige gebeurte nis van hoog gehalte. WADDINXVEEN Evenals voor gaande jaren heeft het zeer actieve bestuur van de speeltuinvereniging De Paddestoel voor de jeugd weer enkele kerstavonden georganiseerd, die een groot succes zijn geworden. Ook gisteravond was het smaakvol versierde clubgebouw aan de Lijster besstraat weer tot de laatste plaats bezet met een grote beweeglijke, maar geïnteresseerde schare jongens en meisjes. Voorzitter Verkerk sprak een wel komstwoord, waarna een zanggroep- je, begeleid door organist Niek Graaf land enkele kerstliederen zong. Me vrouw Hollander las een boeiend kerstverhaal voor, dat door de heer Hollander met dia’s werd geïllus treerd. Een door een groepje meisjes opgevoerd kerstspel oogstte veel suc ces. MOERKAPELLE Ontevredenheid over de gang van zaken bij de gezamen lijke technische dienst van de gemeenten Zevenhuizen, Bieiswijk, Benthui zen en Moerkapelle, heeft de gemeenteraad van het laatste dorp doen beslui ten de achttien jaar oude samenwerking te verbreken en de voorschotbe talingen voorlopig stop te zetten. De raad van Moerkapelle, die gisteravond in het Dorpshuis bijeen was, ging volledig akkoord met een door de PvdA-fractie ingediende motie, waar in burgemeester en wethouders werd verzocht stappen te ondernemen die zullen leiden tot uittreding uit de gemeenschappelijke regeling die op 16 maart 1967 kenbaar zijn gemaakt. Gezien de positieve reactie van burgemeester I. J. P. Kejjzer op deze motie kan gevoeglijk worden aange nomen, dat ook de gemeente Bent huizen niet bepaald gunstig zal oor delen over de gezamenlijke techni sche dienst. Als ook de Benthuizense gemeenteraad tot uittreding zou be sluiten (zo dit niet reeds is gebeurd!) dan komt de gemeenschappelijke re geling in de lucht te hangen. Welke gevolgen dit voor alle betrokken ge meenten zal hebben, bleef - althans in de vergadering van gisteravond - duister. De Moerkapelse bezwaren, neerge legd in de motie, rusten op twee pij lers: een praktische en een financië le. Er moeten, aldus de motie, enor me bedragen worden betaald, die niet evenredig zijn met het personeel dat door de dienst voor Moerkapelle be schikbaar wordt gesteld, met de tijd die aan de Moerkapelse zaken wordt besteed en met het toezicht dat op de werken wordt uitgeoefend. De raad was ook van mening dat het bestuurlijke apparaat in organisato risch opzicht omslachtig werkt en dat controle en nacalculatie op de door de dienst aangeboden rekeningen niet mogelijk zijn. Over het toezicht door de technische dienst was de raad ook niet te spreken. ’’Burgemeester en wethouders moeten nu geregeld toe zicht op de werken houden en ter plaatse wijzigingen aanbrengen om zodoende tot betere resultaten te ko men. Ondanks de waardering die we hiervoor hebben is het houden van toezicht geen taak van het college.” WADDINXVEEN De voetbal vereniging WSE heeft besloten op de zaterdagen 24 (overmorgen) en 31 (oudejaarsdag) december ten bate van de actie voor het nieuwe zwem bad twee voetbalwedstrijden te or ganiseren. Aanstaande zaterdag treedt het eerste elftal van WSE aan tegen dat van Be Fair en volgende week voetbalt WSE tegen het eerste zondagelftal van Waddinxveen. Bei de wedstrijden worden gespeeld op het WSE-terrein in het Warnaar- plantsoen, aanvang half drie. De toe gangsprijs bedraagt drie kwartjes. Adri Verhoef, Zevenhuizenaar van geboorte, was vijf jaar toen hij zijn eerste verwoede pogingen deed om het huisorgel net zo te laten klinken als vader of grootvader dan kon. Grootvader, de heer J. A. Verhoef, was óók dirigent bij enkele Nieuwer- kerkse koren. Op zevenjarige leeftijd kreeg Adri zijn eerste pianolessen van leraar Co de Keijzer. Acht jaar later gaf de leerling zélf piano- en orgellessen. Hij voltooide zijn ulo- opleiding, werkte enkele jaren in vaders manufacturenzaak aan de Dorpsstraat en besloot toen hij ne gentien was toch maar een muzikale loopbaan te beginnen en werd leer ling van de bekende musicus Piet van den Kerhoff. Drie jaar lang was Adri Verhoef cantör-orgahist bij de Lutherse kerk in Schiedam, waarna in 1953 een aan stelling volgde als stadsorganist van Rotterdam bij de Zuiderkerk. Inmid dels legde Adri Verhoef met goed gevolg de moeilijke staatsexamens af voor piano en orgel. In 1958 slaagde hij voor het orgeldiploma. Adri Verhoef is gehuwd en heeft één kind. Hij woont in een van de noodwoningen aan de Eendrachtsdijk in Zevenhuizen. De bouw van het Dorpshuis, dé inrichting en inventaris hebben in totaal 179.000 gekost. Met behulp van subsidies en giften is daarvan ruim 75.000 betaald. Voor het res terende bedrag verstrekte de ge meenteraad een vijftigjarige annuï- teitslening van 103.400 aan de Stichting Dorpshuis Moerkapelle. Het begin 1964 geraamde bedrag lag 12.000 lager. z.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 11