in Breuk tussen CHU en AR wordt weer gelijmd Lichtjes autohandel nv PvdA, VVD en Herv. Groep contra Gemeentebelang in tijdbomstrijd fc It Prettige Kerstdagen en voor allen een goede vaart in '67 Raad akkoord met begroting 1967 Weekblad voor Waddinxveen 20 jaar geleden PWffiOC Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) MAN HEEFT Z’N SUÈDE JASJE vergeten 1 J I MAKELAARS TAXATEURS Keuze uit meer dan 100 soorten Wijn Slijterij en WUnhandel Van Eeuwen Zuldkade 3. Waddinxveen Telefoon 2105 '1 1 H.UWELENSINGEL 59a TEL 01820-7122 GOUDA Nestor Til Bescherming FRANS VAN CAMP Kleiweg 2-6 Gouda <0: Hó Weekblad voor Waddinxveen 22e JAARGANG - Nr. 1119 DONDERDAG 22 DECEMBER 1966 I I een (foto Sjaak Noteboom) dit jaar. Dat zit er ten minste niet in. Nat blijft het in ieder geval wél. En ook somber. De ’don kere dagen’ hebben niets feestelijks. Maar Wad dinxveen probeert er iets aan te doen. de wethoudersbenoeming te zullen terugkomen, sprak de heer Ververs van Gemeentebelang over de vragen die de PvdA hem op 1 december had gesteld. De heer Ververs deed zijn dreigement - naar analogie van de heren Noorlander en Noordam - dat ook hij niet meer op de aanhangige kwestie wilde terugkomen, gelukkig niet gestand, ’t Zou anders wel erg stil worden in de raad. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. de Jong s De winkeliers doen het met kleurrijke feestver lichting, waarvan de fee ërieke verlichting van de middenstanders op het meest opvalt. De kerst boompjes op het trottoir doen het ook voortreffe lijk. Inzenden van advertenties dinsdagmiddag 12 uur. Aan het slot van de lange, lange raadsvergadering, onderbroken door een genoeglijk en kwinkslagrijk di- nertje in De Unie (waar overigens heel wat appetijtelijker zaken het menu vormden), voerde de heer Pille van de PvdA als nestor het woord. Hij bracht het college van B en W en alle betrokken ambtenaren dank voor de werkzaamheden die men had moeten verrichten om zó goed besla gen ten ijs te kunnen komen als nu was gebleken en stak in zijn hoeda nigheid van voorzitter van het Zie kenfonds Gouda en Omstreken de Waddinxveense dienst van sociale zaken een pluim op de hoed voor de wijze waarop deze dienst zijn werk doet. De heer Pille sprak voorts zijn waardering uit voor de activiteiten van het vorige college van B en W, waarin hij zelf ook zitting had, en hoopte dat de nieuwe wethouders met dezelfde energie en voortvarendheid hun werk zouden doen. De heer Pille kwam - niet als nes tor! - ook terug op de wethouders- verkiezing, waarbjj hjj zijn teleur stelling over het feit dat de raad niet hém, maar de heer Lips tot lid van het college had verkozen, niet onder stoelen of banken stak. Het feit dat hjj met voorkeurstemmen in de raad was gekozen (”Dat is nog nooit ge beurd”) beschouwde oud-wethouder Pille als een duideljjke aanwijzing van de kiezers wie wethouder had moeten worden. De plaatsing van deze allerlaatste politieke tjjdbom werd door de ove rige raadsleden in doodse stilte en met kennelijk stjjgend onbehagen aangehoord. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde en berichten tot Voor de eigenaar van het reclamebord is het wellicht de moeite van het overwegen waard zijn lichtjes, die weinig met Kerstmis van doen hebben, tot na de feest dagen uit te laten. Een beetje romantiek in deze bikkel harde tijden is echt niet misplaatst. ”De druiven zjjn zeker erg zuur voor de PvdA - en misschien ook wel voor de andere partjjen,” veronder stelde het GB-raadslid,” maar dat neemt niet weg dat 727 kiezers ons hebben gewild, ondanks of dank zij de politieke partjjen.” Over de vraag van de PvdA over de tijdbommen zei de heer Ververs: ’’Alle partijen maken zich schuldig aan het plaatsen van tijdbommen.De KVP deed dat nóg bij de Algemene Beschouwingen. Maar de tijdbom die de PvdA onder onze zetel heeft ge plaatst blijkt nu een boemerang.” De heer Ververs was verontwaardigd over de houding van de andere par tijen die Gemeentebelang niet als een democratisch gekozen partner zouden hebben geaccepteerd. Hij sprak zelfs van discriminatie. ”Of de partijen dat nu willen of niet, we zijn er nu eenmaal.” De heer Van Gent noemde in zijn repliek het betoog van de heer Ver vers onbegrijpelijk. Hij achtte het wenselijk dat deze kwestie voor de duidelijkheid in het openbaar zou worden uitgepraat: ”De druiven zijn voor ons echt niet zuur, maar we kunnen niet aanvaarden dat onze vragen met deze beantwoording wor den afgedaan. In feit komt de beant woording van de heer Ververs hier op neer: de basis van ons bestaan is ons bestaan. Deze verklaring steunt nergens op. Ik kan er geen touw aan vast knopen.” Over de uitspraak van de heer Ververs dat hij ook in zijn PvdA- tijd nooit partijbelangen heeft ge diend, zei het PvdA-raadslid: ”Ik noem maar één voorbeeld van het tegenovergestelde: in 1963 stemde de heer Ververs tégen verhoging van de reinigingsrechten. Zijn mo tivering was toen dat dit besluit niet goed zou vallen bij de kiezers.” In tweede instantie zei de heer Ververs nog dat Gemeentebelang niet door hem was opgericht, maar Welke man, die naar de wintersport gaat, vergeet een suèdejasje mee te nemen? De ongelukkige! Misschien is het de man die onze collectie suède-jasjes en jassen winter 66/67 nog niet heeft gezien. Bent u het misschien? Kom dan gauw eens kijken hoeveel De grote witte bal die u halverwege (links) ziet, is geen kerstbal, noch de maan, maar het weinig Ook de burgers nemen piëteitsvolle reclamebord er - als symbool van de van een bekende benzine welvaartsstaat - een maatschappij. Mocht u in Vooral ’s avonds bieden de fraaie lichtjes luisterrijke aanblik. WADDINXVEEN De trekpaarden van de gemeentelijke overheid, burge meester en wethouders, hebben hun financiële plannen voor het nieuwe jaar zoals die zjjn neergelegd in de begroting, er in een roerige marathonvergade- ring zonder kleerscheuren door kunnen sjouwen. Dat gebeurde vorige week donderdagmiddag en -avond na de beantwoor ding door B en W van de op 1 december gehouden algemene beschouwingen, de replieken en de puntsgewijze behandeling van de begroting. Tijdens een bijeenkomst vol verrassingen en nieuwtjes, terwijl er ook - we citeren het raadslid de heer Ververs - van alle kanten politieke tijdbommen werden aan gedragen. De heer Ververs zélf vond een menu van enkel begrotingskluif en tijdbommenpuree kennelijk wat eentonig en voegde daarom - ter afwisse ling - een nieuw gerecht toe aan de politieke maaltijd in de vorm van een boemerang, die hij, wijselijk, liet werpen door het PvdA-raadslid Van Gent. De eigen bijdrage van de heer Ververs aan de schermutselingen tijdens de begrotingsdebatten bestond uit het gooien met een paar vreedzame, zij het naar hij zei ’’zure druiven”. Van constructiever aard was de rookbom van de heer A. Noorlan der van de CHU, die een dikke mist achterliet rondom de breuk tussen AR en CHU naar aanleiding van de wethoudersverkiezing. De CH-leider bracht nogmaals zjjn teleurstelling tot uiting over de gang van zaken, maar verklaarde dat de deur tot sa menwerking toch steeds open was blijven staan. Na een onlangs gehouden bespre king tussen de besturen van de AR en CHU is overeenstemming bereikt over een eventuele hernieuwde sa menwerking in de toekomst, aldus de heer Noorlander. Hij kondigde echter aan dat de breuk voorlopig nog niet aan ’spalken’ toe was. ’’Maar,”' zei hij, ”AR en CHU zitten in de raad vlak naast elkaar dus overleg blijft altijd mogelijk.” De CHU wilde het nieuwe college ondanks de onenigheid op recht blijven steunen. ’’Hierna wil ik nooit meer over deze kwestie spre ken,” zo besloot de heer Noorlander. Was deze mededeling al verras send, verbazing wekte de heer Noor lander toen hij sprak over de vor ming van één grote protestantse frac tie in plaats van de drie tweemans- fracties van nu. ”Het zal van de KVP afhangen of zij aan deze combinatie zal willen deelnemen,” zei de heer Noorlander in een (CDU) opwelling en onder grote hilariteit. Nadat ook het AR-raadslid Noor dam had aangekondigd niet meer op ’’door mensen die in hun partij niet vónden was ze zochten of die zich gepasseerd voelen.” Het arsenaal van Gemeentebelang bleek nog meer bommen te bevatten. De heer Ver vers noemde als voorbeelden een het ze tussen raad en college, die enige jaren geleden de goede verstandhou ding ernstig zou hebben geschaad en van recenter datum de verschillen van inzicht tussen de PvdA-raads- fractie en de toenmalige wethouder Pille. beantwoord de (burgemeester Mumsen enkele vragen van de heeren Van den Berg, Dul- lemeijer en Okkerse, respec tievelijk over de verkeersbor den aan de Dorpsstraat, over de toepassing van de overbrug gingsregeling voor werklooze minderjarigen en kostgangers en over de straatverlichting van het viaduct aan de Wil- helminakade. ^tweede kerstboom bij. In de verlieiding komen bij de tuinen zie je steeds de aanblik van de stem meer verlichte bomen en mingvolle kerstboom tot ’t Wordt geen witte kerst boompjes. lyrische overdenkingen bij het kerstgebeuren te De gemeente laat Kerst geraken, dan zet de con- mis 1966 ook niet onge- frontatie met dat felgele merkt passeren. Hierbo- gevaarte u wel weer met ven ziet u de bijzonder beide benen op de grond, fraaie boom, die de ge meente aan ’t begin van de Juliana van Stolberg- laan heeft laten plaatsen. Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.14 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Aan de discussie, die eindeloos dreigde te worden, maakte burge meester Van der Hooft tenslotte een eind. Hij stelde voor de heer Ververs als ouder raadslid het laatste woord te laten. De heer Van Gent ging daar mee akkoord: ”Ik zal er ook niet meer over praten, maar dan ook al leen omdat ik het oudere raadslid in bescherming wil nemen.” De uitlatingen van de heer Ver vers ontlokten ook kritiek van de VVD en de Hervormde Groep. De heer Mol sprak van insinuaties aan het adres van raadsleden die bij het nemen van hun beslissingen steeds het algemeen belang voor ogen hou den en de heer Huizer vroeg de heer Ververs wanneer zijn partij met tijd bommen had gegooid. Hij kreeg geen antwoord. Over de wethoudersbenoeming zei de heer Mol: ”De AR heeft bij de al gemene beschouwingen gezegd dat zij heeft gehandeld onder druk van de andere partijen. Er is inderdaad een zekere druk geweest, maar toch niet in die mate als de AR doet veronder stellen. Er is gebruik gemaakt van de AR-kandidaatstelling.” De heer Huizer betreurde het dat zijn partij ’zoals gewoonlijk’ niet was uitgenodigd bij de fusie-bespreking tussen AR en CHU. (Fragmenten uit het verslag van de raadsvergadering van 19 December 1946) ...Nadien werd aangeboden de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1947, die slui tende ié' opgemaakt met een voordeelig saldo van bijna 100.000,—. ...Het subsidie aan het bur gerlijk armbestuur werd voor 1946 met 1000,- verhoogd en voor 1947, onder gelijktijdige goedkeuring van de begroe ting, bepaald op 46900,-. ...Het voorstel tot opheffing van de betrekking van ge meentelijk vroedvrouw wordt aangehouden, de voorstellen tot wijziging van de jaarwed den van secretaris, ontvanger en wethouders en van het gas en waterleidingbedrijf, het laatste met inachtneming van een amendement van den heer Venema, waardoor de jaar wedde als directeur van het waterleidingbedrijf weer wordt gebracht op 750,-. ...zoo ook het voorstel tot aankoop van 7415 m wei- en tuinland van de stichting ou den van dagen, alhier, voor 2966,-. ...Hierna voorzitter 4»; verzekeringen op elk gebied Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: NV. Westlandsche Hypotheekbank plezier, warmte en comfort wij nog voor u in de kast hebben hangen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1