van roor In drie plaatsen: Plattelandsvrouwen vierden Kerstfeest BELANGRIJKE VRAAG... actieve jongeman lever i ngsvoo rwaa rden streekbedrijf Reiziger zonder bagage Culturele Kring I yi 1 Kieiweg27 Gouda I0L3212I voor VERBRANDING KERSTBOMEN TROK VEEL PUBLIEK F erkeersproblemen Succesvolle toneelgroep tweede maal in Waddinxveen Uitkering van energiebedrijf k I r PvdA hoorde over Rusland Gym-diploma’s voor 10 dames 260 inzendingen op vogelexpositie Mededeling voor de postabonnees e, Januari - Februari '3 in en natte voeten Zev enklappers Gouwevrienden Gouwenieuws Weekblad voor Waddinxveen/Hollands Hart DEJ NG ----j HR®!! Be Fair (volley) Vergadering CBTB Pagina 4 I Jn A Druk Vi GESPECIALISEERD IN STIJLMEUBELEN IWONINGINRIGHT8N6I Gasten Spreekuur wethouder Tentoonstelling bij Boekhandel Veldwijk f rag p lin>7 rai EFi L59- (Ingezonden Mededeling) DOOR TOEGENOMEN WERKZAAMHEDEN IS ER BIJ HET Plattelandvrouwen De en bnk Regentesseplantsoen 30 Gouda VERTAALBUREAU KOPIEERINRICHTING afdeling Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen aan het „Weekblad voor Waddinxveen”, Postbus 38, Waddinxveen. Op de enveloppe vermelden „sollicitatie”. INDIVIDUEEL ONDERWIJS Een beeld van oud-Waddinxveen. Deze prent van een Waddinxveen- se meubelfabriek vond de gemeenteambtenaar H. Glasbeek in Utrecht tijdens een van zijn speurtochten naar gegevens over Oud-Waddinx- veen. Een afdruk van de destijds door de heer Braakman, een oud-Wad- dinxvener, die inmiddels is overleden, getekende prent werd ter ge legenheid van de jaarwisseling door burgemeester C. A. van der Hooft aan tal van relaties gezonden als dank voor de vriendschap en de goede samenwerking in het afgelopen jaar, waarbij hij de hoop uitsprak ook in 1967 weer op een goed samenspel met de bedrijven te mogen rekenen. In zijn begeleidende brief vroeg de heer Van der Hooft tevens om meer gegevens over de op de tekening afgebeelde fabriek, omdat uit niets blijkt welke fabriek het hier betreft. Aan de hand van inmiddels ontvangen informaties wordt aange nomen dat het hier gaat om een vroegere ruimte van de meubelfabriek Van der Loo in de Dorpsstraat, waar dit thans in een N.V. omgezette bedrijf nog steeds is gevestigd. ren jong en Waddinxveense het altijd weer van een massaal wen. Op zo’n grote die zal worden belast met bureau-redactie administratieve werkzaamheden. r l MOERKAPELLE De wethouder van sociale zaken en woonruimte- aangelegenheden, de heer J. Hooger- dijk, houdt woensdag 9 januari a.s. van zeven tot acht uur ’s avonds in het gemeentehuis spreekuur. e.d. worden door de werkende leden zelf verzorgd. In 1950 trok Litteris Sacrum zelfs Koninklijke belangstelling, toen zich tijdens een voorstelling in Den Haag Koningin Juliana en Prins Bernhard onder de toeschouwers bevonden. De toegangsprijs voor de voorstel ling van 17 januari, die *s avonds om half negen begint, is vastgesteld op 4,50. Donateurs van de Culturele Kring genieten één gulden korting. Zoals gebruikelijk zijn de kaarten ook nu weer in voorverkoop bij Boekhan del Veldwijk, Passage. WADDINXVEEN Het eerste ze vental van poloclub De Gouwe is vorige week uitgeschakeld voor de beker-competitie van de KNZB. In de eerste ronde van de bekerwed strijd verloren de Waddinxveners, zonder Piet de Graaff, Huug Boon- stoppel en Henny v. d. Bosch, met 5-4 van het Leidse Sleutelstad I. Het was een alleszins aanvaardbare pres tatie van dit gehavende team, dat bovendien nog de reserves Jan Kraan Arie Troost en Jo Sol moest missen, tegen de sterke Leidenaren, die pas deze zomer degradeerden uit de eer ste klasse. personeelsleden ouder dan zestig jaar van de voormalige energiebedrijven, lijke bedrijf geen gelijkwaardige functie meer beschikbaar was. Onder deze personeelsleden vevinden zich ook twee functionarissen, die des tijds aan de Waddinxveense gemeen tebedrijven waren verbonden. brandjes zijn geweest en dat Wad dinxveen bovendien niet wekenlang zit opgescheept met her en der achte loos neergegooide kerstbomen. rTlFj WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen zal gedurende enige jaren van het Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken jaarlijks een uitkering ontvangen we gens inefficiënte bedrijfskosten. Aan vankelijk was dit voor de periode van 1966 tot en met 1970 een totaal bedrag van 18.345. Na overleg met de gemeente Waddinxveen is dit be drag thans verhoogd tot 24.466. Over 1966 wordt de uitkering 8155, over 1967 f 6524. Het resterende be drag wordt in een aflopende schaal verdeeld over de jaren ’68, ’69 en ’70. Bijzonder druk was het tijdens de kerstavond van de Plattelandsvrou wen van Zevenhuizen, die plaats had in Hotel Vos. Voor dat de kaarsen werden ontstoken hield mevrouw En- sing een openingstoespraak waarin zij sprak over de grote betekenis van het licht dat de mensen voor de ge boorte van Jezus zagen. Een der da mes vertelde vervolgens over enkele kersttradities en over het ontstaan van het lied Stille Nacht, heilige Nacht. Na de pauze (in de pauze toon den enkele dames zelfgemaakte kerstversieringen) werden kerstver halen en -gedichten voorgedragen. Afgewisseld met pianospel, koor- en samenzang werd het een bijzonder genoeglijk^ en sfeerrijke avond, die na een dankwoord van mevrouw En- sing eveneens werd besloten met ’Ere zij God’. Moerkapelle vierden het kerstfeest samen met de Nederlandse Christen Vrouwenbond, die bij de Plattelands vrouwen te gast was. Vorig jaar was het precies omgekeerd. Mevrouw Versloot-Qualm, de presidente, ver welkomde in haar toespraak ruim honderd dames. De dames R. M. de Meester-Bolt, F. Zijderhand, Zuide- ma en Breugem-Rodenburg verzorg den de liturgie, resp. droegen gedich ten voor, terwijl mevrouw Versloot een kerstverhaal van Joh. E. Kuiper vertelde. Afwisselend werd gezongen daar alle aanwezigen of door een koortje. Wij zoeken iemand die in het bezit is van een ulo-diploma, die kan typen ,de Nederlandse taal behoorlijk beheerst, enige kennis heeft van vreemde talen, maar die bovendien eigen initiatieven kan ontplooien, goede omgangsvormen heeft en accuraat kan werken. Op zo’n grote belangstelling was de nieuwe wijk eigenlijk nog niet be rekend. Vele stukken land stonden door de regenval van de laatste we ken min of meer blank, wat velen een paar natte voeten bezorgde. Daarnaast raakte de toegangsweg naar Groenswaard volkomen ver stopt door in het wilde weg gepar keerde auto’s, fietsen, en bromfietsen. Overigens konden de natte voeten en verkeersproblemen de goede stem ming niet verdrijven en nam ieder een met een glimlach deze onver wachte ongemakken voor lief. In ieder geval heeft de gezamen lijke verbranding ook dit jaar weer het positieve resultaat gehad, dat er nauwelijks individuele kerstboom- J WADDINXVEEN ’’Reiziger zon der bagage” van Jean Anouilh is een stuk voor ’’fijnproevers”, die een avond willen vullen met een goed toneelspel, waarover nog eens kan worden nagedacht. Op dinsdag 17 januari komt het 112 jaar oude Leid se toneelgezelschap ’’Litteris Sacrum” naar Waddinxveen om dit stuk, dat reeds zovele malen met succes werd gebracht, onder auspiciën van de Culturele Kring Waddinxveen ten to nele te voeren in het Geref. Vereni gingsgebouw. Ook vorig jaar speelde Litteris Sa crum in Waddinxveen en oogstte toen veel waardering. Niet minder dan dertien spelers komen er in dit toneelspel in vijf ta ferelen, dat wordt geregisseerd door Jan Chr. Bartelsman, voor het voet licht. ’’Litteris Sacrum” begon in 1856 als een litterair gezelschap en ont wikkelde zich pas later tot een to neelgezelschap. Ondanks de respec tabele leeftijd van bijna 112 jaar is de groep in alle opzichten jong van geest, wat ook steeds weer tot uit drukking komt in de volle zalen, die ’’Litteris Sacrum” weet te trekken. Het predikaat ’’Koninklijke” ont ving de vereniging reeds in 1931. Na een onderbreking van de activiteiten tijdens de tweede wereldoorlog was er na 1945 een enorme opbloei. Elk seizoen werden drie stukken meer dere malen in de Leidse schouwburg gespeeld. Door het grote enthousias me van de spelerskern is het boven dien mogelijk dat er nog een groot aantal voorstellingen buiten de stad wordt gegeven. Décors, verlichting, WADDINXVEEN De jonge Haagse kunstschilder H. E. A. van Kleef, ex poseert onder auspiciën van de Kunst stichting Waddinxveen van dinsdag 17 tot dinsdag 31 januari bij Boek handel Veldwijk in Waddinxveen. De tentoonstelling bevat decoratieve schilderwerken en landschappen. De opening is om kwart over acht. Commissie De Waddinxveense Plattelands vrouwen kwamen bijeen in het geref. verenigingsgebouw waar een ’kerst- commissie’, bestaande uit vijf dames, hen een sfeervolle ontvangst bereid de. Mevrouw De Leeuw opende de bijeenkomst met een toepasselijke toespraak. Tijdens de koffie aten de dames zelfgemaakt kerstgebak. Twee dames lazen een kerstverhaal voor, en een koortje zong kerstliederen. Na het zingen van ’Ere zij God’ werd de avond door mevrouw Ripping be sloten. een plaats vrij voor een WADDINXVEEN Het was weer een rustige week voor de biljartclub Gouwevrienden, die in de competitie- strijd voor de Goudse KNBB met slechts twee teams in het strijdperk trad. Beide teams verloren met de zelfde geringe cijfers. Gouwevrien den FB kwam tegen het iets sterkere Welgelegen FA uit Boskoop met een 5-4 nederlaag uit de bus en het D- team zag het Goudse Excelsior D met 5-4 winnen. Aanvang nieuwe en herhalingscursussen TYPEN (ook op elektrische machines) STENO (Nederlands en moderne talen) MIDDENSTAND (erkende cursus met rijkssub.) BOEKHOUDEN - M.B.A. - S.P.D. TALEN, HANDELSCORRESP. en CONVER SATIE voor beginners en gevorderden (Ned., Frans, Duits, Engels, Spaans en Italiaans ALGEMENE ONTWIKKELING - NED. TAAL ELEMENTAIRE WISKUNDE voor economische wetenschappen AVONDMULO A, B en AANVULLEND B STUDIEHULP voor leerlingen van L.O., Mulo, H.B.S., Gymnasium, etc. VRAAGT VRIJBLIJVEND STUDIE-ADVIES. Tel. (01820)-4061 Inlichtingen/aanmelding dagelijks van 9-22 uur WADDINXVEEN Het eerste da mesteam van de volleybalclub van Be Fair is vorige week bij een toer nooi voor overgangs-, eerste-, twee de- en derdeklassers in Rijnsburg als vierde geëindigd. De Waddinxveense spelend met drie invallers, wonnen de eerste wedstrijd tegen het Kat- wijkse KVC. De tweede set van deze ontmoeting eindigde in een 16-14 zege, nadat het Waddinxveense team nog met 8-14 had achter gestaan. Ook van Vodo, de volgende tegenstander, werd ge wonnen. Deze zege betekende meteen een revanche voor de nederlaag die dit team Be Fair had toegebracht tijdens de promotiewedstrijden voor de overgangsklasse. Twee dagen later werd, wederom in Rijnsburg, de finale van het toer nooi gespeeld. Be Fair zag zich nu genoodzaakt bijna het gehele team op te stellen, omdat de eerste-team- speelster bijna allen verhinderd wa ren. De drie wedstrijden die nog ge speeld werden, eindigden dan ook in verdiende nederlagen. De algemene raad van het Ge meenschappelijk Energiebedrijf voor Gouda en Omstreken, waarvan ook Waddinxveen deel uitmaakt, heeft zich tijdens een onlangs gehouden vergadering akkoord verklaard met de algemene leveringsvoorwaarden. Deze leveringsvoorwaarden voor het gehele verzorgingsgebied zijn nage noeg gelijk aan die welke destijds al voor het Goudse bedrijf van kracht waren. De nieuwe voorwaarden zijn niet van invloed op de normale verbruiks- tarieven, maar wel op bepaalde be drijf statieven. Voor de verhuur van warmwaterapparaten zijn ook alge mene voorwaarden vastgesteld, wat voor de Waddinxveense huurders van gasgeysers betekent, dat hun huurtarief iets lager zal worden. Tot dusverre bedroeg in Waddinxveen de huur van een gasgeyser 2,50 per maand. Het gemeenschappelijk ener giebedrijf heeft de huurprijs vastge steld op 2 per maand. Wel staat hier tegenover, dat de huurders nu voort aan zelf de plaatsingskosten zullen moeten betalen, terwijl het Wad dinxveense bedrijf destijds de plaat singskosten niet extra in rekening bracht. Er kunnen van het bedrijf ook elektrische warmwaterapparaten (boilers) worden gehuurd. Een weekeindtarief zal pas kunnen worden ingevoerd, wanneer bepaal de technische voorzieningen zijn ge troffen. Tijdens de vergadering ging de al gemene raad ook akkoord met een wachtgeldregeling voor negentien ZEVENHUIZEN De gebruikelijke jaarwisselingsbijeenkomst van de Party van de Arbeid afdeling Zeven huizen, op een laat tijdstip verscho ven van donderdag naar vrijdag, was dit jaar niet druk bezocht. Slechts een klein aantal mensen had zich in de bovenzaal van Hotel Vos verza meld, waar zij werden verwelkomd door voorzitter H. J. de Jong, die in het bijzonder drs. J. Bregman, het lid van Provinciale Staten en lid van de Goudse gemeenteraad, en diens echt genote verwelkomde. Drs. Borgman vertoonde dia’s die hij had gemaakt tijdens een reis door Rusland waarbij hij uitgebreid toe lichting gaf. Vooraf hield de heer Borgman een korte inleiding waarin het accent legde op het verschil tus sen oost en west. Na de lezing werd een uurtje ge noeglijk gekiend. Het was half twaalf toen de heer De Jong de leden een voorspoedig 1967 toewenst en zijn le den derhalve opriep tot grote activi teit in verband met de komende verkiezingsstrij d. WADDINXVEEN De drie standsorganisaties (Hollandse Maat schappij van Landbouw, de ATB en de CBTB) houden op vrydag 13 ja nuari in het hervormd wykgebouw aan de Esdoornlaan een gezamenlijke vergadering. Tijdens deze bijeen komst, die om half acht begint, zal drs. De Koning, algemeen secretaris van de CBTB, het woord voeren. De afdeling Waddinxveen van de CBTB houdt op maandag 23 januari haar algemene jaarvergadering in het gereformeerd verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Na deze verga dering (aanvang half acht) is er een gezamenlijke bijeenkomst met de af deling Waddinxveen van de CPB, waarbij mevrouw Schonevelt-Hoge- weg het woord zal voeren. Haar in leiding wordt toegelicht met behulp van dia’s. MOERKAPELLE Tijdens kortge leden afgelegde vaardigheidsproeven van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond zijn tien dames-se- niorleden van de Moerkapelse gym nastiekvereniging Tarzan geslaagd. Er waren ook tien deelnemers uit Moerkapelle. De proeven werden af gelegd binnen het kader van de Turnkring Gouda en Omstreken. De dames A. Kadiks-Krijgsman en W. van den Berg, die reeds meerdere malen voor deze proeven slaagden, werden onderscheiden met de gouden bondsspeld van het KNGV. WADDINXVEEN Groenswaard beleefde dinsdagavond een verkeers opstopping, die daar op deze schaal waarschijnlijk nimmer meer zal voor komen. De oorzaak van dat alles was de door de brandweer georganiseer de massale kerstboomverbranding, op een openliggend terrein vlak bij de spoorlijn. Een stapel van enkele honderden kerstbomen veranderde in een enorme vuurzee, nadat om streeks zeven uur het sein ’vuur’ met een serie kleurige vuurpijlen was ge geven. Uit alle delen van de gemeente wa- oud naar de nieuwe wijk gekomen om fascinerende beeld vuur te aanschou- De kerstkaarsen zijn gedoofd en inmiddels is het nieuwe jaar ook al weer enkele dagen oud. Misschien is het nuttig om ons na alle drukte nogeens te bezinnen op wat geweest is. U vindt het misschien een opdringerige vraag, maar wat heeft kerstfeest 1966 gebracht? Kerstfeest betekent immers Christus- feest! En inderdaad, het was feestelijk. Nog meer kerstbomen dan andere jaren. Nóg meer Echt. De winkeliers hebben nóg betere zaken gedaan! Maarheeft u Jezus Christus nu leren kennen als uw Heiland, als uw Zalig maker? Mag u het in dankbare verwondering zeggen: ik ben zeker van mijn eeuwig heil - „niets en niemand kan mij meer scheiden van de Eefde van Christus!” In de Bijbel staat van mensen die zulk een kerstfeest hebben gevierd: „En de herders keerden wederom, verheerlijkende en prijzende God over alles wat zij gehoord en gezien hadden". Let u vooral eens op dat verheerlijken en prijzen van God. Dat geluid horen wij in onze dagen - ook van de kerk mensen - maar sporadisch. Wel kunnen we soms dagen later nog enthousiaste gesprekken beluisteren over een voetbalwedstrijd of oudejaarsavond-conferance, waardoor miljoenen geboeid werden. Gezien de reacties, valt te vrezen dat de werkeijke beleving van het kerst gebeuren bij velen zich heeft beperkt tot wat versiering en gezelligheid, terwijl er evenals bij Zijn geboorte van Christus geen plaats was. En dat is heel erg. Dat is levensgevaarlijk. Want bedenk: kerstfeest 1966 heeft er ons tevens aan willen herinneren, dat op de eerste komst van Christus, ook een tweede komst zal volgen. Bij Zijn hemelvaart beloofde Hij: „Want Ik ga heen om u plaats te bereiden; en wanneer Ik heengegaan ben en u plaats bereid heb, kom ik weder en zal u tot mij nemen, opdat ook gij zijn moogt, waar ik ben.” Deze tweede komst zal voor u ten voordeel, of ten oordeel zijn. Aan welke kant staat u? Bent u bereid Hem te ontmoeten? Zo niet, nóg is het genadetijd - nóg mogen wij u raden: „Laat u met God verzoenen!” Tot ons allen komt juist in onze dagen het bijbelwoord: „Bekeert u, want het Koninkrijk der hemelen is nabij gekomen!” Wilt u er ernst mee maken Nu! We weten het: aangeboden diensten zijn maar zelden welkom. Maar Christus zelf geeft ons de opdracht om Zijn blijde bloodschap te verkondigen aan iedereen. Tijdig en ontijdig. En daarom willen wij u graag behulpzaam zijn de weg te vinden naar God - middels een persoonlijk gesprek of door graas toezending van bijbelse lectuur. Richt uw verzoek dan aan het Interkerkelijke j Streekcomité „IN DE RECHTE STRAAT” Gouda e.o., secretariaat: Willem de Rijkelaan 17, Waddinxveen. ZEVENHUIZEN Het damesteam van de volleybalclub Zevenklappers bereikte vorige week de tweede plaats op de ranglijst dank zy een fraaie zege op het Bergambachtse Thor. De Zevenhuizensen verdienden hun zege dubbel en dwars; de op bouw van de aanvallen was sterk, maar ook in de verdediging werd goed spel getoond. Een kritieke si tuatie ontstond bij de laatste set, toen Thor bij een wisseling met 13-12 voor stond. Door accuraat serveren werd de zege voor Zevenklappers een feit. Tegen het ongeslagen Olympia I uit Gouda was Zevenklappers I (heren) niet opgewassen. In geen enkele set kregen de Zevenhuizenaren een voet aan de grond, waardoor zij met 3-0 verloren. Zevenklappers 2 boekte een uitste kend resultaat tegen VSTS 3 (3-1). Het spel was nogal wisselvallig, maar niettemin sterker dan anders. De afdelingen Zevenhuizen, Moerkapelle en Waddinxveen van de NedëA landse Bond van Plattelandsvrouwen hebben het kerstfeest, elk afzonderlijk, gevierd. WADDINXVEEN Vanavond, mor gen en zaterdag organiseert de vogel vereniging De Vogelvrienden uit Waddinxveen, zoals elk jaar, zijn jaarlijkse tentoonstelling in het Gere formeerd verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. 260 gevederde alle mansvriendjes zullen in de grote zaal van het gebouw weer het hoogste lied fluiten en zingen en met hun fraaie kleuren de bezoekers veel genoegen bezorgen. Aan de tentoonstelling doen mee zang- en kleurkanaries, parkieten, (grote- en kleine) en vele soorten tropische vogels. Voor ónze postabonnees en de postabonnees in ons ver spreidingsgebied: Waddinx veen, Bloemendaal, Moerka pelle, Zevenhuizen, Reeuwijk en Moordrecht is het volgende van belang: het abonnementsgeld kan vóór 1 februari en vóór 1 au gustus worden overgemaakt op onze giro-rekening 47062. Na die datum wordt het abonne mentsgeld per postkwitantie (extra-kosten 0,75) geïnd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 4