Komt U vier voor IKieiwey 27 Gouda 16132121 Anouilh’s Zevenhuizens Mannenkoor eenskijken had groot jubileumfeest ‘Reiziger’ 20#iaar in Nederland Standplaats gezocht beelden uit het Warnaarplantsoen Filmavond van Roode Kruis Zomer- expositie met groots resultaat IWONINGINRICHTINGI Schaakclub WSV I DIJ NG er voor in het ziekenhuis van Fit van Waddinxveen i Zevenhuizen y? Reeuwijk Moerkapelle Gouivevrienden DE KERKEN NODIGEN I Komeet staat nu beter 5Z)e Zeldzame aanbiedingen in FAUTEUILS Wisselbeker van SDS uitgereikt Wethouder Van Tol I Opmerkelijk Dinsdag, F erenigingsgebouw Uitslag verloting De Vogelvrienden Kollen Be Fair (volley) Gedeputeerde komt naar Waddinxveen Filmvoorstelling Roode Kruis Feestavond van v.v. Moerkappelle Loterij 'j '1 Januari - Februari jr B I Wollen- of halfwollen (Zondag 15 januari 1967). SZ)e ^.ennióöpeelter rollen VERTAALBUREAU Regentesseplantsoen 30 Gouda (Foto Sjaak Noteboom) INDIVIDUEEL ONDERWIJS tie voor de Goudse KNBB al goed door een 5-4 zege op Cosy Place uit Gouda, het FB-tea, deed het nog be ter met een 7-2 zege op Gouda. Gou- wevrienden E en D wonnen met de zelfde cijfers (5-4) van respectieve lijk Nieuwerkerk en Gouda. Deze bei de uitwedstrijden leverden de volle winst op dank ze betere gemiddelden. Nederlands Hervormde Kerk v.m. 9.30 uur: Ds. Joh. Verwelius. n.m. 6.30 uur: Ds. Joh. Verwelius. Bethel v.m. 9.30 uur: Ds. L. H. Klootwijk, Ede. n.m. 5 uur: Ds. J. R. Cuperus. Evangelische Moluksekerk v.m. 11.30 uur: Ds. P. Fader. Nederlands Hervormde Kerk v.m. 10 uur: Ds. J. G. van leperen, Katwijk aan Zee. n.m. 6.30 uur: Ds. A. Kestelein, Capelle aan den IJssel. Kapel aan de Rotte v.m. 10 uur: Ds. J. D. van Hof, R’dam n.m. 7 uur: Ds. M. J. ten Bruggen- katen, Rotterdam. Gereformeerde Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur: Ds. C. Warnink, Nieuwerkerk. Vereniging Vrjjz. Hervormden Geen dienst. Gereformeerde Kerk Brug v.m. 10.00 en n.m. 6.30 uur: Ds D. Kuiper van Schoonhoven. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. A. Boertje (Bedie ning Heilig Avondmaal) n.m. 18.30 uur: ds. A. Boertje. Remonstrantse Kerk Geen dienst. Hervormde Dorpskerk v.m. 9.30 uur: Eerw. Heer van Gaaien. n.m. 6.30 uur: Ds Haitsma Woerden. Hervormde Ichthuskerk v.m. 9.30 uur: Cand. Bouw van Oegstgeest n.m. 5.00 uur: Ds. v. Harten van Bodegraven. Hervormde Kerk, Sluipwijk v.m. 10 en n.m. 6.30 uur: Ds J. Enke- laar. Gereformeerde gemeente: v.m. 10 en n.m. 18.30 uur: ds. J. Mole naar. Hervormd Wijkgebouw v.m. 9.30 uur: Ds. J. R. Cuperus. n.m. 6.30 uur: Ds. D. v.d. Ent Braat, Monster. Christelijk Afgescheiden Gemeente v.m. 9.30 en n.m. 5 uur Ds. A. P. Verloop. woensdag, n.m. 5 uur: Ds. A. P. Ver loop. dekens Restanten gordijnstoffen Vonk WADDINXVEEN In de gemeente is nog maar weinig resultaat zicht baar van de beelden-actie, die kort geleden onder aanvoering van burge meester C. A. van der Hooft tot zo’n succes werd. Geen wonder want ’De Kus’, ’Zittende Figuur’, ’Moeder en Kind’ en ’De Herder’, die als resul taat van de actie konden worden aan gekocht, brengen hun winterslaap door in de brandweergarage. ZEVENHUIZEN De afdeling Gouda en Omstreken van het Neder- landsche Roode Kruis organiseert op donderdag 26 januari a.s. de jaarlijk se propaganda-filmdag. ’s Middags om half vier begint in Hotel Vos de voorstelling voor de Zevenhuizense jeugd en ’s avonds om acht uur be gint de tweede voorstelling voor de ouderen. WADDINXVEEN Het Neder- landsche Roode Kruis geeft maandag 16 januari een tweetal filmvoorstel lingen in het gereformeerd vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat. De filmploeg van het Roode Kruis komt elk jaar naar Waddinxveen, zij het dit jaar vroeger dan gebruikelijk. De avondvoorstelling, die om acht uur begint, bevat onder meer de ver toning van de kleurenfilm ’East of Eden’, waarin de bekende acteur Ja mes Dean een hoofdrol vervult. De toegangsprijs bedraagt 1,25. De film is toegelaten voor personen van veer tien jaar en ouder. ’s Middags om vier uur begint de kindervoorstelling. De titel van de hoofdfilm luidt ’Kolderparade’. De entreeprijs is hier vijftig cent. ZEVENHUIZEN In het clubge bouw aan de Lange Zijde in Zeven huizen werd zaterdag een feestmid dag gehouden voor de junioren van de wandelsportvereniging Sterker Door Strijd, ’s Avonds was er een feestelijke bijeenkomst voor de senio ren. MOERKAPELLE De oliebollen actie, die de volleybalclub De Ko meet voor de jaarwisseling hield, heeft 243,26 opgebracht. Daarmee is de verenigings’schatkist’, waarvan de bodem al geruime tijd geleden zichtbaar werd, voorlopig weer ge vuld. De oliebollenverkoop werd een da verend succes. Er kwamen zó veel bestellingen binnen dat de leden van de Komeet geen kans zagen alle olie bollen huis aan huis te bezorgen, zo als aanvankelijk de bedoeling was. De Komeet mag er dan echter in financieel opzicht rooskleuriger voor staan, het teruglopen van het leden tal vormt een nieuwe onweerswolk die het bestuur van de volleybalclub de toekomst met angstige voorgevoe lens doet tegemoet zien. De club ver welkomt iedere aspirant-volley’er boven de twaalf jaar met open ar men. Er wordt elke dinsdag getraind in het Dorpshuis. Het eerste team heeft inmiddels kans gezien de eerste plaats te berei ken in de competitie. Deze fraaie po sitie wordt gedeeld met het Goudse Jodan Boys 3. WADDINXVEEN Wethouder F. M. van Tol is woensdagmorgen vroeg opgenomen in het Diaconessen huis De Wijk in Gouda met een acute, zg. nierstenenaanval. De wethouder had de avond tevoren nog gezond en wel de buitengewone raadsvergade ring ter gelegenheid van het huwe lijk van Prinses Margriet met mr. P. van Vollenhoven bijgewoond. Zijn toestand is redelijk wel. De verwach ting is dat hij zijn werkzaamheden binnen niet al te lange tijd weer zal kunnen hervatten. Het middagprogramma werd ge vuld met de vertoning van een aan tal aardige films en de uitreiking van de wisselbekers voor de verrichte prestaties in het afgelopen seizoen. Bij de junioren won W. Koole van groep 2 de beker voor de derde keer (deze maal met 460 punten) en werd zodoende definitief eigenaar. Mejuf frouw C. Schouten eindigde voor de tweede keer als eerste in groep I (342 punten) en mocht derhalve de beker weer mee naar huis nemen. Tijdens de pauze werd de kinderen een trak tatie aangeboden. De senioren vulden de genoeglijke avond met kienen en volksspelen. Er was ook een kleine verloting. Mevr. C. Schouten mocht ook al voor de derde keer (en voorgoed) de wisselbe ker mee naar huis nemen, omdat zij met 362 punten winnares was gewor den bij de senioren. De voorzitter van SDS sloot de bijeenkomst met een korte toespraak. Hij hoopte dat 1967 een voorspoedig wandeljaar zou mo gen worden. ZEVENHUIZEN De verjaardag van het 45-jarig Zevenhuizens Mannen koor is een bijzonder geslaagd, feestelijk evenement geworden. Ter gelegen heid van het negende lustrum van het koor werd zaterdagavond in Hotel Vos voor een indrukwekkende schare belangstellenden samen met het Kna penkoor een uitvoering gegeven die klonk als een klok. Onder de enthousiaste leiding van dirigent Adri Verhoef uit Zevenhui zen kwamen zowel het Mannenkoor als het Knapenkoor tot voortreffe lijke prestaties. Prestaties, die duide lijk bewezen dat het koor ondanks de leeftijd nog een grote toekomst voor zich heeft. Dat er intensief voor deze jubileum-uitvoering was gestu deerd bleek uit de vele, moeilijke nummers, die vaak feilloos werden gezongen. Burgemeester A. van 't Verlaat die samen met zijn echtgenote de gehele jubileumviering met grote belang stelling bij woonde, zei in zijn felici- tatietoespraak bijzonder verheugd te zijn over de goede vorderingen van het koor. De feestavond werd ook bij- gewoond door wethouder A. van Tol, die lid is van het koor. Na de pauze bracht een aantrekke lijk variété-programma de aanwezi gen nog meer in de stemming. Zan geres Ilonka Biluska liet het afweten vanwege, naar de leider van het ge zelschap meedeelde, douane-moeilijk- heden in Saoedi-Arabië, waar Ilonka nog zou verblijven. In haar plaats traden op de zingende zusjes ’’The Valentino’s”, die echter Ilonka Bilus ka niet konden doen vergeten. Na af loop van het variété-programma ver zorgden de Martini’s, die ook eerder al waren opgetreden, de muziek tij dens het bal. WADDINXVEEN Vier wed strijden (dus een drukke week) en vier overwinningen (dus een succes volle week) voor de vier teamsvan de biljartvereniging Gouwevrienden. Deed het FA-team het in de competi- Gereformeerde Kerk v.m. 8.45 en 10.45 en n.m. 6.30 uur: Ds. W. J. Smidt, Voorschoten. Hervormde Immanuëlkerk v.m. 9.30 uur: Dr. A. van Haarlem. n.m. 19.00 uur: Ds. J. Korpershoek, IJsselstein. Gedurende de gehele afgelopen zo mer hebben de beelden, geschapen door beeldhouwers en -houwsters van de Caroluskring uit Den Haag, grote belangstelling getrokken in het Warnaarplantsoen ten zuiden van de Kerkweg. Toen op 23 oktober jl. af scheid moest worden genomen van kring en kunstenaars konden die met een zelf afscheid nemen van niet minder dan zeven beelden, hetgeen een opmerkelijk resultaat was voor een zo kleine gemeente. Exposities van de Caroluskring in Bennebroek, de Linnauesühof en het Apeldoornse Berg en Bos bleven daarbij achter. VAN DE vijftigjarige auto-didact Adriaan Bruggeman werden De Kus en De Herder uitverkoren. Brugge man heeft een avontuurlijk leven achter de rug, heeft medewerkt aan de restauratie van oude gebouwen en is nu ongeveer tien jaar zelfstandig beeldhouwer. Hij is, in tegenstelling tot veel beeldhouwers, een liefheb ber van hakken in de ruwe steen. Bruggeman houdt veel tentoonstel lingen en heeft het druk met op drachten. Hij is ook kunstschilder. AGNES BERCK, het actiefste lid van de Caroluskring, liet in Waddinxveen de Zittende Figuur achter. Dit beeld is op hetzelfde tijdstip ’geboren’ als de Caroluskring. Ze is beroepshalve zestien jaar in het vak. In 1954 kwam ze van de Haagse Academie voor Beeldende Kunsten en ging over op zelfstudie (”Je wordt anders zo gauw beïnvloed”) Agnes Berck geeft de voorkeur aan gieten boven hakken. Vooral om economische redenen. Ge goten beeldhouwwerken zijn goedko per dan gehakte. Ze maakte alle beelden voor het Haagse Europa-ho- tel. MOEDER EN KIND, het vierde beeld dat de gemeente zal sieren, is van Erna Postuma, zelf moeder van twee kinderen. Ze is getrouwd met Roefie Hueting, een misicus van de Down Town Jazz Band. Haar beeld is,even als De Kus van Bruggeman en de Zittende Figuur van Agnes Berck, drie jaar oud. Erna Postuma bezocht de Haagse Academie en verkocht beelden aan Leidschendam en aan Particulieren. Ze schildert ook. Waar de vier beeldjes zullen ko men te staan is nog een open vraag. Voor een drietal andere, die - buiten de actie om - ook in Waddinxveen zullen blijven, is reeds lang een plaats vastgesteld. ’De Faun’ ver blijft op dit ogenblik in de hand van de burgemeesterswoning en zal zodra de tijd daartoe rijp is weer in de tuin worden geplaatst. ’De Tennisspeel ster’ houdt domicilie in het tennis park en in de Algemene Bank Neder land bevindt zich nog steeds de fraaie plastiek ’Weelde’ van Pim van Moorse!. WADDINXVEEN Het toneelstuk, waarmee de Culturele Kring Waddinx veen het nieuwe jaar begint, is een bekend verhaal van de Franse toneel schrijver Jean Anouilh. ’’Reiziger zonder Bagage” (oorspronkelijk: Le voya- geur sans bagage) werd in 1936 geschreven en al in 1947 door de inmiddels ter ziele gegaane toneelgroep Comedia in de Nederlandse vertaling opge voerd. Ook daarna heeft het op het repertoire van verschillende bekende gezelschappen gestaan. Nu zal de bekende Leidse toneel groep Koninklijke Vereniging ”Lit- teris Sacrum” het stuk dinsdag a.s. in het gereformeerd verenigingsge bouw haar interpretatie van het stuk aan het Waddinxveense toneelpubliek presenteren. Litteris Sacrum was ook vorig jaar in Waddinxveen en had ook toen veel succes. man-v. d. Lans is Valentine, de vrouw van Georges. Bram Hassel- bach, Leo Gaykema, Sjoerd de Mik, Rosien Hasselbach-Gaykema en An- net Pieters van der Staak vervullen de rollen van respectievelijk de chef- huisknecht, de chauffeur, de huis knecht, de keukenmeid en Juliette. WADDINXVEEN Tijdens de tentoonstelling die de vogelvereni ging ’De Vogelvrienden’ dezer dagen hield is ten bate van de financiering van het gebeuren een verloting ge houden. De hoofdprijs, een koelkast, viel op lotnummer 1155. De tweede prjjs, een standaard met kooi en vo gel, werd het eigendom van de ko per van lotnummer 11. De overige prijzen vielen op de nummers 56, 96, 103, 107, 167, 244, 296, 320, 382, 389, 392, 541, 615, 625, 650, 670, 679, 726, 812, 905, 907, 933 990 1007, 1065, 1080, 1105, 1119, 1137, 1127, 1151, 1256, 1258, 1413, 1496, 1556, 1563, 1637, 1672, 1677, 1681, 1687, 1781, 1797, 1879, 1971, 1991, 2009, 2010, 2018, 2114, 2117, 2126, 2150, 2181, 2183, 2195 2197, 2223, 2327, 2378, 2391, 2427, 2435, 2507, 2524, 2512, 2601, 2603, 2645, 2695, 2731, 2757, 2783, 2820, 2848, 2864, 2881 2889, 2893, 2944, 3070, 3170, 3231, 3251, 3313, 3350, 3374, 3381, 3477, 3493, 3496, 3561, 3591, 3640, 3701, 3910, 3915, 3916, 3920, 3966, 3992. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer P. Ver sluis, Jan Willem Frisoweg 23, Wad dinxveen. Onder regie van Jan Chr. Bartels- man zullen dertien leden van de to neelgroep de verschillende voor hun rekening nemen. Het zijn Albert A. Labordus, die de rol ver vult van Gaston, die man die zijn geheugen verliest. Georges Renaud, Gaston’s vermoedelijke broer, wordt gespeeld door Bram Harteveld. Co Hageman-Verhagen speelt de rol van Georges’ moeder. Truus Hogewind- van Ootmerssen is de hertogin Du- pont-Dufort, de beschermvrouwe van Gaston. Mr. Hussar, advocaat van beroep, krijgt gestalte door Ad van Leeuwen. Jacqueline Ravelli speelt ”het jongetje”. De regisseur zelf ver vult de rol van mr. Pickwick, de ad vocaat van het jongetje. Joke Bartels- WADDINXVEEN Het eerste da mesteam van de volleybalclub Be Fair heeft weer verloren. De Wad- dinxveensen delfden dinsdagavond het onderspit tegen koploper Shot in een goede en prettige wedstrijd, waar in Be Fair voortreffelijk partij gaf, maar die tegelijkertijd ook een tech nisch overwicht aantoonde van de tegenpartij. De eerste set eindigde in een flinke zege (15-7) voor Be Fair. Be Fair speelde goed in de koude, niet verwarmde zaal en het was dui delijk dat Shot niet op zoveel tegen stand had gerekend. Dat veranderde drastisch in de twee volgende sets, waarin zich dui delijk de superioriteit van Shot toon de. Nog geholpen door een inzinking van Be Fair werd het 6-15 en 4-15 voor Shot. De vierde set leverde, na spannende strijd, ook een zege op voor Shot (13-15). Be Fair 2 (dames) had geen kind aan DVC. Met uitzondering van de tweede helft toen de Waddinxveen- sen zich even lieten verrassen door ’t ineens terugspelen van de gereser veerde bal, ondervond de ploeg geen enkele weerstand. Het werd in deze Aanvang: half negen. Toegangs-wedstrijd, die maandag werd gespeeld prjjs 4,50, voor donateurs C.K. 3,50 15-2, 15-6 en 15-2. WADDINXVEEN Het lid van gedeputeerde staten van Zuid-Hol- land, de heer N. v.d. Brugge, zal op vrijdag 20 januari een informeel werkbezoek brengen aan Waddinx veen. De gedeputeerde, die sinds september vorig jaar van dit college deel uit maakt, voert dan besprekin gen met burgemeester en wethouders over een aantal Waddinxveense aan gelegenheden. MOERKAPELLE Het behalen van het kampioenschap door het eerste en het tweede elftal van de voetbalver eniging Moerkapelle is voor het be stuur aanleiding geweest een feest avond te organiseren, die vrijdag 13 januari in het Dorpshuis zal worden gehouden. De heren Van Duyvenbode (vader en zoon) zullen met confere- nes, sneltekenen, elektronisch orgel spel, etc. zorgdragen voor een avond vullend programma. Het feest wordt besloten met een bal. Aanvang acht uur, zaal open half acht. WADDINXVEEN In het gere formeerd verenigingsgebouw speel den de leden van de Waddinxveense Schaak Vereniging donderdagavond de volgende ronde van de onderlinge schaatscompetitie. De uitslagen vol gen hieronder. J. van Oort-A. Versluis 1-0, W. van Oort-A. Littooy 1-0, N. v.d. Vloed- A. A. van Oort J-|, W. Verstoep-J. M. v.d. Berg 1-0, A. Wiersma-H. Schoe- maker 0-1 en P. Broer-W. van Vuu- ren 0-1. Voor de competitie van de Rotter damse Schaak Bond speeld WSV 1 vrijdag as. een uitwedstrijd tegen Reeuwijk 1. WADDINXVEEN De ’Bliksem- kerstloterij’ van de korfbalvereni ging Fit ’65, die voor de kerstdagen werd gehouden, is nu beëindigd. De prijzen vielen op de nummers 145, 150, 152, 179, 199, 243, 317, 406, 447, 458, 486, 523, 574, 598, 673, 712 en 740. De prijswinnaars hebben hun prijzen reeds in ontvangst kunnen nemen. Aanvang nieuwe en herhalingscursussen TYPEN (ook op elektrische machines) STENO (Nederlands en moderne talen) MIDDENSTAND (erkende cursus met Rijks- KOPIEERINRICHTING subsidie); BOEKHOUDEN - M.B.A. - S.P.D. TALEN, HANDELSCORRESP. en CONVER SATIE voor beginners en gevorderden (Ned., Frans, Duits, Engels, Spaans, en Italiaans) ALGEMENE ONTWIKKELING - NEDERL. TAAL - ELEMENTAIRE WISKUNDE voor economische wetenschappen. AVONDMULO A, B en AANVULLEND B STUDIEHULP voor leerlingen van L.O., Mulo, H.B.S., Gymnasium, etc. VRAAGT VRIJBLIJVEND STUDIEADVIES Tel. (01820)-4061 Inlichtingen en aanmeldingen dagelijks 9-22 u. "i' "'/l, i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 12 januari 1966

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 4