Reductie voor onze lezers l l 1 „Asaf44 Moerkapelle op grammofoonplaat Goed spel van A. Lahordus Reiziger zonder bagage 7 uinbouwgebied (2000ha) krijgt wellicht aardgas Commissie gaat lucht verontreiniging te lijf ’s Ballet van Complex kan problemen aanpakken in Paal geslagen eerste industriehal 6 J Bebouwde kom erbij in gemeente Zevenhuizen Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) nu voor makelaars taxateurs Moerkapelle’s oudste nu 93 REDICTIEBON Personenauto raakt vangrail rijksweg y 4 februari a.s. 14.30 uur Prof. Dr. Samkalden het in Gereformeerd Verenigings Gebouw de Arbeid Lijst 2 van Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Toneelvoorstelling: Culturele Kring; beheer van onroerende goederen Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 19 JANUARI 1967 22e JAARGANG - Nr. 1122 Naam: Straat: Woonplaats: Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Handtekening: Agentschap: N.V. W estlandsche Hypotheekbank i alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Breed veelheid aan Redaktie: D. van Schagenplantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telefoon (01828) 2659 (alleen tijdens kantooruren). Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. Waarom Burgemeester Van der Hooft deed in zijn installatie-toespraak een gooi FRANSE WIJN, rood-wit-Rosé per magnum (dubbele fles) slechts f 4,25 Slijterij en Wijnhandel Van Eeuwen Zuldkade 3, Waddinxveen Telefoon 2105 J. A. P. Schulz 3. Gij dienaars van Hem bew. A. Verhoef Abonnementen: f 2,12 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 6,15 binnen het ver spreidingsgebied en f 11,65 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. 4. Leid vriend’lijk licht nu ’t duis ter om mij daalt J. B. Dijkes 5. Mijn Herder is de Heere God J. S. Irvine 6. Wat God doet dat is welgedaan J. S. Bach Ondergetekende bestelt hierbij ex af 8,90 (speciale Weekblad-re- ductie) van de langspeelplaat van het koor Asaf. Betaling geschiedt bjj levering. alle aan de stedebouwkundige eisen. De heer Van der Hooft suggereer de de vorming van de bouwteam voor kassen aanleg en gaf als goede voor beelden van vruchtbare samenwer king in dergelijke teams het bouw team Groenswaard en het scholen bouwteam. De heer Van der Hooft zei ook dat bij het vooroverleg over de mogelijkheid tot het leggen van een aardgasleiding de gemeenten Moer- kapelle en Zevenhuizen ook betrok ken waren geweest. ”Als beide ge meenten aan dit plan mee doen, "zei hij, zou dat in de exploitatieopzet be langrijke voordelen kunnen bieden.” De installatie-rede werd beëindigd met het uitspreken van de hoop dat de nieuwe commissie erin zou slagen de problemen op doeltreffende wijze aan te pakken. ”Ik ben ervan over tuigd,” zo besloot de burgemeester, ”dat niet iedereen tevreden zal zijn met de te nemen maatregelen, maar ik ben er ook zeker van dat ze wor den genomen in het algemeen be lang.” ZEVENHUIZEN Gedeputeerde staten van Zuid-Holland hebben be sloten tot uitbreiding van de bebouw de kommen binnen de gemeentegren zen van Zevenhuizen. Vanwege de bebouwing aan de zuidkant van de gemeentegrens tussen Moerkapelle en Zevenhuizen, die aansluit op de bebouwde kom van Moerkapelle is het gewenst ook van dit stukje Ze venhuizen een zg. kom te maken. Een en ander ter bevordering van de ver keersveiligheid binnen die kommen (max. snelheid 50 km). J. v. d. Roovaart ’voorzitter’ Tot het weinige dat middels perspublicaties tot de goegemeente doorsypelt over het nieuwe - en nog steeds strikt ’vertrouweiyke’! - streekplan Rijn en Gouwe be hoort ook de projectering van een kassengebied van on geveer tweeduizend hectare ten westen en ten zuidwes ten van de bebouwde kom van Waddinxveen. Een kas sengebied dat zich uitstrekt over grote gebiedsdelen van Waddinxveen zelf en de buurgemeenten Zeven huizen en Moerkapelle. De gemeenteraad beklaagde zich over deze ’aanpak- king’ nogal eensgezind tijdens de algemene beschou wingen op de begroting voor 1967. Als een zwaard van Damocles zou immers bij aanvaarding van dit plan ook het luchtverontreinigingsprobleem boven Waddinxveen komen te hangen? MOERKAPELLE De oudste inwoner van Moerkapelle, Aal- bers Hertog, wordt morgen, vrijdag 20 januari 93 jaar. Hij viert zijn verjaardag in het Dorpshuis waar gelegenheid bestaat hem te feliciteren van drie tot zes uur. ’s Avonds wordt het verjaarsfeest in fa miliekring verder gevierd. 7. Psalm 72:1, 6 en 11 8. Psalm 121 9. Psalm 107:1, 4, 8 en 22 10. Psalm 101 1, 6 en 7 11. Psalm 9:1, 2, 4, 14 en 11 12. Psalm 149:1 2 en 5. De netto-opbrengst van deze pro ductie van CCAB wordt beschikbaar gesteld voor de zending. Onze reduc- tie-aanbieding blijft geldig tot en met 16 februari 1967. naar het van overheidswege bepaal de ’waarom’ van een zo groot tuin- bouwareaal in deze streek. ”Ik ben er van overtuigd dat Europoort zich nog meer zal uitbreiden,” zei hy. Die uit breidingen zouden volgens de burge meester in noordelijke richting moe ten geschieden, zodat een groot aan tal bedrijven in het Westland zal moeten worden uitgekocht. De be trokken tuinders kunnen dan in Waddinxveen nieuwe tuingrond vin den. De heer Van der Hooft verklaar de echter nadrukkelijk dat dit een zuiver persoonlijke speculatie was. ”Ik heb hierover geen officiële mede deling ontvangen,” zei hij. Het zangkoor van de Gereformeerde Gemeente in Moerkapelle is sinds kort ook te horen op de plaat. Het is een langspeler, waarop een twaalftal psalmen en gezangen is opgenomen. De plaat, die wordt uitgegeven door het Centraal Cultureel Advies Bureau uit Rotterdam gaat 9,90 kosten. Abonnee’s van het Weekblad voor Waddinxveen/Hollands Hart krijgen echter 1,- reductie als ze onderstaande bon invullen en opsturen naar Postbus 38, Waddinxveen (on der vermelding: grammofoonplaat) of inleveren bij Boekhandel Van Marie, Dorpsstraat 32, Moerkapelle. De opnamen voor de voortreffeiyke grammofoonplaat zijn onlangs ge maakt in de Hoflaankerk in Rotter dam (Kralingen). Asaf, dat veertig leden telt, zong daar onder leiding van dirigent A. Verhoef uit Zeven huizen en met begeleiding op het nieuwe, fraaie orgel van Jan Brand wijk. Er is lang voor gerepeteerd. Asaf zingt de volgende composities (de psalmbewerkingen zijn orgineel of van de dirigent): 1. Also lief heeft God de wereld ge- gehad G. P. da Palestrina 2. Motet ZEVENHUIZEN Op rijksweg twaalf ter hoogte van het viaduct over het Zevenhuizense Noordeinde heeft maandagmiddag tegen zes uur een aanrijding plaatsgehad tussen een personenauto, bestuurd door de heer G. K. uit Utrecht en een vrachtauto. De Utrechtenaar moest tijdens een inhaalmanoeuvre krachtig remmen omdat de voor hem rijdende vracht auto plotseling naar links ging. De personenauto raakte hierdoor de vangrail van de middenberm en werd aan de linkerkant zwaar beschadigd. De heer K. werd niet gewond. De bestuurder van de vrachtauto heeft vermoedelijk niets gemerkt. De wagen reed tenminste ongestoord verder. De burgemeester verwachtte dat de plannen voor het nieuwe tuinbouw gebied, dat voor het overgrote deel op Waddinxveense grondgebied valt, in fasen zullen wordt uitgevoerd. Om wilde bebouwing van het gebied te gen te gaan zijn daarom reeds beslui ten genomen, die de uitvoering van de plannen controleerbaar maken. Men wil nu van gemeentewege regel matig uitbreidingsplannen in onder delen vaststellen die een omvang hebben van twintig tot 25 tuinders- bedrijven. De veertig bedrijven die zich al hier hebben gevestigd voldoen WADDINXVEEN De opvoering van het toneelspel ’’Reiziger zonder bagage” van Jean Anouilh dinsdag avond in het Geref. Verenigingsge bouw was opnieuw een bewijs, dat Waddinxveen ryp begint te worden voor een zaalakkomodatie, die is aan gepast aan de eisen, die voor derge- lyke toneeluitvoeringen wenselijk is. Het Leidse gezelschap ’’Litteris Sa crum” speelde vol overgave voor een goed gevulde zaal maar de beperkte mogelijkheden van het toneel be perkte de spelers duidelijk in hun be wegingsvrijheid. Met ’’Reiziger zonder bagage” had de Culturele Kring Waddinxveen, die deze avond organiseerde, een goede keuze gemaakt. Hoofdpersoon was Gaston, ean jongeman, die in de eer ste wereldoorlog zijn geheugen was kwijt geraakt en na geruime tijd in een inrichting te zijn verbleven, te rugkeerde temidden van zijn vermoe delijke familie. De confrontatie met het verleden laten hem een ander mens zien, dan hij nu is. Aanvankelijk wil Gaston niet aannemen dat hij zich in zijn jonge jaren zo monster ach tig heeft gedragen en daarvan gelooft hij bij de verkeerde familie terecht te zijn gekomen. Wanneer hem plotseling een overtuigend bewijs wordt gele verd, dat hij wel by de familie be hoort, weet Gaston dat bewijs op handige manier te gebruiken om zijn MOERKAPELLE In het nieuwe uitbreidingsplan Zuidplas voor indus trievestiging is maandagmiddag de eerste paal geslagen voor een serie industriegebouwen, die op dit indus trieterrein zullen worden gebouwd door de NV Industriebouw uit Den Haag. Het was burgemeester I. J. P. Keyzer die in aanwezigheid van enige directieleden van de NV de eerste paal de grond in heide. Het eerste ge bouw, waarvoor deze paal was be stemd, zal medio april as. gereed zijn, onvoorziene omstandigheden voor be houden. Deze bedrijfshal krijgen een oppervlakte van zeshonderd vier kante meter. Als gevolg van de technische en praktische vraagstuk ken, waarmee de commissie gecon fronteerd gaat worden, is gestreefd naar een zo breed mogelijke samen stelling. Behalve de reeds genoemde heren Van den Roovaart en Meijer hebben ook zitting van de zijde van het gemeentebestuur burgemeester Van der Hooft, de wethouders F. M. van Tol en P. Lips, gemeentesecreta ris H. Jenné en de heren A. C. Kra- neveld en A. M. Zwamborn, respec tievelijk directeur en adjunct-direc- teur van de dienst openbare werken; namens de rijkstuinbouwconsulent in Naaldwijk ir. J. M. Jacobs; namens het centraal technisch instituut TNO in Delft ir. O. E. Lüning, namens de tuinbouwafdeling Zuidplas van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw de heer A. Oudijk, de heer T. de Bruin als voorzitter van de Coöperatieve Tuiniersvereniging Gouda en Omstreken en de heer L. Heling als directeur van de Wad dinxveense groentenveiling en ten slotte de heer J. C. Koppenaal na mens de autochtone bevolking van het betrokken gebied. O bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) e verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde Elke zaterdagmorgen van tien tot een uur verzamelen zich zo’n honderd meisjes, de jongsten zün zes jaar, in de gymnastiekzaal van de Jan- Ligthartschool voor de ballet les van ’juf’ Marianne La Mére uit Den Haag (links) Waddinx- veen’s enige balletschooltje zou graag wat meer armslag hebben. Elders leest u hierover meer. Sjaak Noteboom) monsterachtige verleden voorgoed de rug toe te keren en een nieuw leven te beginnen in een omgeving, waar hij nimmer met een verleden kan wor den geconfronteerd. Hoofdrolspeler Albert A. Labordus had het in zijn rol van Gaston be slist niet gemakkelijk, maar hij bleek in alle opzichten wel de krachtigste speler van het toneel. Overigens zorgde het gezelschap als geheel, trouwens net als een vorige maal, voor een opvoering die zeker op een hoger niveau lag dan de amateursta tus, die ’’Litteris Sacrum” toch in feite heeften Dat de regie bij Jan Chr. Bartels- man in goede handen was, kwam duidelijk tot uitdrukking. Helaas wa ren enkele medespelenden onvol doende rolvast, zodat ook souffleuse Toos Overdijk goed werk kon doen, hetgeen aan het eind van de avond tot uitdrukking kwam, toen er aan de vrouwelijke medespelenden alsmede aan de souffleuse namens de Cultu rele Kring bloemen werden aangebo den door de heer P. W. Quartero. De door Bob Hageman verzorgde décors deden het goed, maar bleken voor het beschikbare toneel te groot te zijn, waardoor de pauzes tussen de bedrijven door voor het ombouwen van het décor wat te lang werden. (deze bon is geldig t/m 16 februari 1967) Burgemeester Van der Hooft zei het te betreuren dat de volksmond de commissie reeds had gedoopt als een commissie tegen de luchtverontreini ging. Hij vond deze benaming niet juist en hoopte dat die dan ook spoe dig zou verdwijnen. Op de vraag waarom de commissie dan wél was ingesteld en wat hy zal moeten gaan doen antwoordde de burgemeester reeds in zijn beant woording op de algemene beschou wingen op 15 december 1966. Hij zei toen: ”De taakstelling van deze com missie zal onder meer zijn het advi seren inzake: a. de mogelijkheid van het stoken van de verwarmingsketels van de kassen met aardgas, hetzij per be drijf, hetzij per complex van be drijven; b. de maatregelen, die genomen moe ten en kunnen worden om het sto ken met aardgas verplicht te stel len; c. de alternatieve mogelijkheden bij een eventueel gebleken onmogelijk heid van het stoken met aardgas; d. de voorkoming van luchtveront reiniging in welke vorm dan ook; e. de financiële consequenties van de te nemen maatregelen; f. de gewenstheid om per complex een bouwteam in te stellen voor het ge zamenlijk uitvoeren van bouw plannen voor woningen en kassen en het gezamenlijk aanleggen en exploiteren van een centrale ver warming.” De commissie-Tuinbouwcentra krijgt dus niet enkel met de luchtver- ontreiniging te doen, maar ook met het complex van problemen dat er mee samen zal gaan en dat er inhe rent aan is. Burgemeester C. A. van der Hooft, zich maar al te goed bewust van het gevaar, antwoordde toen dat er be sprekingen gaande waren om te komen tot de instel ling van een zg. Commissie Verwarming Tuinbouwge bied, die het gehele probleem in studie zou moeten ne men. Die commissie, kortweg ook commissie-Tuinbouw centra genoemd, is maandagmorgen in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis geïnstalleerd. De veertien ’wijze mannen’, die erin zitting hebben, maak ten onderling onmiddellijk na de installatie uit, dat de heer J. van den Roovaart, lid van de gemeenteraad voor de CHU en een van de meest deskundige raadsleden op dit gebied, voorzitter zal worden. De heer W. F. Meijer, hoofd van de afdeling algemene zaken op het gemeen tesecretarie, werd benoemd tot secretaris.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1