naar nieuwe I lustrum WASAUTOMATEN Sperwer vierde 5e Balletschooltje zoekt oefengelegenheid IVOROL Zwaluw en Weekblad voor Komt er een nieuwe kerkreformatie? Veel belangstelling bij bijeenkomst LTB CBTB en Landbouw Waddinxveen FRA-VA-KO‘s Kapellevlie^ers houden %eslaa%de expositie in Dorpshuis Moerkapelle MOERKAPELLE Het gekoer was eerverleden week niet van de lucht in het Moerkapelse Dorpshuis waar 250 postduiven van de postdui- venhoudersverenigingen Kapellevlie- gers uit Moerkapelle en De Zwaluw Waddinxveen evenzovele kooien be volkten. Het was een zeer geslaagde tentoonstelling en zeker niet alleen vanwege het aantal bezoekers. De be kende keurmeester Lengenberg en Matser waren zeer tevreden over de kwaliteit van de tentoongestelde die ren. T I TOOS houdt weer openbare lessen Dr. De Valk lector econ. hogeschool Waddinxveense scholen goed bij dam toernooi Ds. Smidt sprak bij gereform. mannen J. Brandt trad af GESLAAGD Eendrachtsruiters 20 jaar geleden Kranenburg de gruin Ruiteravonden van pagina 4 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART HET BEHOUD VAN UW TANDEN Onbetwist de beste tandpasta PHILIPS - CANDY - ZANUSSI BOSCH - AEG - MIELE - ENZ. BURGERLIJKE STANDI o o o o o o r 11 I - 'I Verschrikkelijk ieuws - stop - eigen omgeving nieuws - stop - eigen omgeving nieuws - stop - eigen omgeving nieuws - stop - eigen omgeving nieuw 6 o o Dorpsstraat 32, tel.: 338 70 ct. p. pond 70 ct. p. pond 65 ct. p. pond 65 ct. p. pond 75 ct. p. pond 70 ct. p..pond 88 ct. p. pond 88 ct. p. pond Kapel le vliegers winnaars I Woensdag 12 personen van f 225.voor f 150.- Compleet, beschaafd Décor Ft* 19 januari 1967 I en en (Ingezonden Mededeling) en REEUWIJK ■I I'i' Eikenlaan, leplaan, W'veen Telefoon 2401 b.g.g 2184 MEVROUW FILLIé (Foto Sjaak Noteboom) 2 2 2 2 1 1 1 1 2 2 0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 2 2 0 0 1 1 4 4 0 0 2 2 0 0 Warenhuizen MOERKAPELLE De heer J. Bac uit Moerkapelle is dezer dagen aan de tecnische hogeschool in Delft ge slaagd voor het propaedeutisch exa men scheikundig ingenieur. 92J, 3. A. Poot 92ü, 4. C. Hofman 92,5. Brouman 92, 6. L. Versluis 92. Mooi ste jaarling doffer: J. Versloot. Jaar ling duivinnen: (179 tm 102): 1. G. Versloot 92, 2. C. Smit 92, 3. Duives- tein 91|, 4. P. Beukelaar 91J. Jaarling duivinnen (203 tm 226): 1. G. Ver sloot 92J, 2. Huizinga 92, 3. K. van Veen 92, 4. P. Beukelaar 92, 5. Van Haren 92. Mooiste jaarling duivin: G. Versloot. Jonge doffers (237 tm 269) 1. W. Meijer 91J, 2. P. Boevé 91J, 3. T. Lamens 91g. Jonge doffers (270. tm 311): 1. Boutestein 92, 2. W. Meijer 92, 3. T. Lamens 91|. Jonge doffers 92, 3. T. Lamens 91J jonge doffers (312 tm 354): 1. W. Slagboom 92, 2. Boutestein 92, 3. D. Huurman 91J Mooiste jonge doffer: W. Slagboom. Jonge duivinnen (355 tm 392): 1. P. Boevé 92, 2. De Wilde 92, 3. De Wilde 92. Jonge duivinnen (393 tm 430): 1. P. Boevé 92, 2. G. van ’t Slot 92, 3. Boutestein 92. Jonge duivinnen (431 tm 468): 1. D. Huurman 92, 2. De Bei der 92, 3. Gebroeders Huurman 92. Late doffers: 1. D. Hertog 90J, 2. Ge broeders Huurman 89J. Late duivin nen: 1. G. van ’t Slot 90, 2. Gebroe ders Huurman 89J. Mooiste late jonge duivin: D. Hertog. De eerste ruiteravond is bestemd voor donateurs en genodigden, de tweede is voor iedere belangstellende toegankelijk. Burgemeester I. J. P. Keijzer bracht ook een bezoek aan de tentoonstel ling. De gecombineerde expositie, droeg tussen De Zwaluw en Kapelle- vliegers ook een wedstrijdkarakter, waarbij Moerkapelle met de hakken over de sloot de eerste prijs, een thee servies, in de wacht sleepte. De Ka- pellevliegers hadden 4120 punten, De Zwaluw 4117. (advertentie) PAARDENSLAGERIJ H. Liepelt Korte Tiendeweg 14, Gouda Huismoeders doet nu uw voor deel: U ontvangt bij ons de helft meer op uw bonnen, en het bespaart U geen dubbeltjes maar kwartjes! LET OP Riblappen Braadlappen Gehakt Poulet Rostbeef Vette lappen Biefstuk Haas WADDINXVEEN Ondertrouwd: W. A. Littooij en L. Schaap; B. D. van Vliet en J. P. Verblaauw. Geboren: Elizabeth Maria Antoinette, d.v. A. Ravensberg en Y. E. A. Spijker; Diederik Jeroen, z.v. D. Sonneveld en C. M. Innemee; Walter Remco, z.v. W. van Vliet en A. J. Both; Johanna, d.v. J. Klomp en A. Bree- dijk; Miranda Francisca, d.v. A. J. Both en T. Struik; Johanna Elizabeth, d.v. J. de Roode en M. Leget; Johannes Wilhelmus, z.v. G. W. van den Berg en M. M. van Kippersluis. Agnes Anna Godelinde, d.v. A. W. H. van Dongen en G. M. Bulle. Gehuwd: M. J. van Stigt Thans en M. Visse. delingen met een Waddinxveens schoolbestuur over een ander gymna stieklokaal liepen op niets uit. In een vergadering van dat bestuur bleek de meerderheid tegen het verhuren van het gymnastieklokaal aan de balletschool. Het motief was...ballet is een uiting van verkeerde sexuali- teit. Duizenden in Nederland en daarbuiten sympathiseren reeds met de Stichting „In de Rechte Straat” middels hun gebed, getuigenis en offer. Wij vragen u sluit u aan. De eerste stap kunt u doen door u op te geven als lezer van ons maandblad (f 6,50 p.j.) via het regionaal secretariaat: Wm. de Rijkelaan 17, Waddinxveen of rechtstreeks aan de „Wartburg”Boulevard 11, Velp (Gld.), tel. (08302)4959 WADDINXVEEN De viering van de 35e verjaardag van de postduiven- houdersvereniging De Sperwer is vrijdagavond afgesloten met een feest avond die klonk als een duivenklok. Was de jubileumvlucht die de Wad- dinxveense club ter gelegenheid van dat zevende lustrum hield al een groot succes, de feestavond deed er niet voor onder. De avond werd ver zorgd door het succesvolle Goudse amateurgezelschap De Speeldoos, dat al op vele plaatsen in de streek de feestavond van verenigingen of be dreven mocht verzorgen. Voorzitter Metselaar opende de drukbezochte avond in het gerefor meerd verenigingsgebouw. Hij zei dat het de eerste keer was dat De Sper wer op deze wijze een jubileum kon vieren. Van een klein clubje groeide De Sperwer in die jaren uit tot een sterke vereniging van zestig leden. De heer Metselaar constateerde derhalve dat het de vereniging goed gaat. De voorzitter bracht dank aan de leden voor de prettige samenwerking in het verleden. Met name noemde hij de heren J. Degenkamp, T. Rip en W. Metselaar van de jubileumcommissie, die ook deze avond hadden voorbe reid. Namens deze commissie kon de heer Metselaar zijn eigen vereniging ter versteviging van de clubkas 400 aanbieden. Op deze mededeling volg de een daverend applaus. De heer Metselaar besloot zijn toespraak met het uitspreken van de wens dat De Sperwer tot in lengte van jaren een begrip zou mogen blijven in de we reld van de duivensport. Vervolgens waren woord en daad aan De Speeldoos. Ben van Winger den en Piet van den Berg waren als steeds de lachnummers van het ge zelschap dat overigens in zijn geheel uitblonk door afwerking en kwali teit. Het werd een zeer gevarieerd programma. Na afloop bleven vele Sperwerle- den en hun dames nog lange tijd bij een waarbij het combo van de heer Vermeulen uit Reeuwijk voor een stemmig muziekje zorgde. Mevrouw Fillié: ”Ik vind het ver schrikkelijk dat de mensen zoiets van mijn schooltje denken. Denkt u zich eens... kinder en van zes tot twaalf jaar. Of een balletclub voor enkel dames. Daar k’n toch niets immoreels in schuilen? Het is enkel en alleen de bedoeling dat de kinderen een bewegingsleer bij te brengen, dat ze zich niet lomp en onhandig bewegen. We leren de meisjes alleen zich soe pel en sierlijk te bewegen.” Voor de grote balletkunst heeft me vrouw Fillié geen goed woord over. Daar is het, vindt ze, wél een ’immo rele bende’ ,al heeft ze respect voor de kunst, die er bedreven wordt. Met haar leerlingen houdt ze zich echter verre van het streven naar kunst. ”Het is geen opleidingsschool. Alleen een aantrekkelijke en nuttige vorm van vrijetijdsbesteding voor de jeugd.” En omdat deze vrijetijdsbesteding een zó aantrekkelijke is, dat steeds meer kinderen zich aanmelden, ook uit de omgeving, ziet het ballet schooltje nu reikhalzend uit naar een geschikte ruimte, die ook ’s avonds gebruikt kan worden. Wie helpt? WADDINXVEEN Tijdens een maandagavond gehouden bestuurs vergadering van de Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS is be- besloten ook in 1967 weer drie open bare lessen te houden. Vorig jaar, toen deze lessen voor ’t eerst wer den gehouden, waren ze een groot succes. Voordien werden steeds zaal uitvoeringen gegeven. De openbare lessen zullen worden gehouden op 3, 4 en 5 april a.s. Deze bestuursvergadering werd voor het eerst, na vier maanden on derbreking, weer bij gewoond door voorzitter N. Bontenbal, die al die tijd ziek was geweest. Hij werd toe gesproken door de heer H. van Ge- looven, de tweede voorzitter, die hoopte op een spoedig, geheel her stel. Geboren: Deliaantje Maria, d.v. A. Bac en A. M. E. Hoogendoorn. Ondertrouwd: Alfred van Koglin en Maria Johanna Broer. Overleden: Willem Hohannes Dekker, 52 jaar. ZEVENHUIZEN Geboren: Alida Arine, d.v. J. Bregman en A. T. van der Knijff. Ondertrouwd: Antonius van der Meer en Neeltje de Koning. WADDINXVEEN Dr. J. M. M. de Valk van de Vijverlaan is be noemd tot lector in de faculteit der sociale wetenschappen aan de Ne derlandse economische hogeschool en hogeschool voor maatschappij wetenschappen van Rotterdam. Dr. De Valk, die les gaat geven in de theorie en geschiedenis van de so ciologie, begint zijn colleges van middag met een openbare les, die handelt over het maatschappelijk verantwoordelij kheidsbesefwaar over volgende week meer. Geboren: Mark Joost z.v. M. M. Rosman en A. L. M. A. van Mechelen; Daniëlle Hendrika Maria, d.v. L. Voorderhake de Keizer en B. C. E. Hulsebosch; Alexander z.v. T. van Roon en H. Verhoef; Eric Martin, z.v. A. S. van der Snoek en J. Spreij. Moerkapelle MEVROUW L. M. Fillié-Hoogma van de Waddinxveense P. C. Hooft- straat is op zoek naar een geschikte ruimte voor haar balletschool. ”Een grote zolder of een schuur is'al goed. Een lokaal van een kleuterschool is natuurlijk nog beter, dat zou fantas tisch zijn.” Waarom kijkt dit actieve, Wad dinxveense mevrouwtje uit naar een nieuwe oefenruimte? De gymnastiek zaal van de Jan-Ligthartschool, waar nu elke zaterdag zo’n honderd Waddinxveense kinderen les krijgen van mejuffrouw Marianne La Mère uit Den Haag, is immers een ideale gelegenheid? ZEVENHUIZEN De jaarlijkse ruiteravonden van de landelijke rij- vereniging voor Zevenhuizen en om streken ’De Eendrachtsruiters’ wor den dit jaar op de zaterdagen 21 en 28 januari in Hotel Vos in Zevenhui zen gehouden (aanvang beide: half acht). Tijdens deze ruiteravonden wordt door de Zuider-Toneelkring een thriller in drie bedrijven opge voerd, genaamd ’Bemoeial’. Evenals vorig jaar zal de hoofdprijs van de te houden loterij een pony-veulen zijn. Na afloop is er gelegenheid te dansen. De begeleidende muziek wordt ver zorgd door de heer N. van den Hon- del. De standen zijn nu: Voortgezet onderwijs: Technische school Kohnstammschool W. de Zwijgersch. Chr. Tuinbouwsch. Lager onderwijs: Joh. Calvijnsch. Th. Thijssensch. Kon. Wilhelminasch. Emmaschool De wedstrijden worden gespeeld in de schoollokalen van de Goudse Theo Thijssenschool aan de Tesselschade- straat (eind Koninging Wilhelmina- weg). Aanvang twee uur. Uleekmad voor watminmenHollaiids Hart het enige blad met uitgebreid nieuws uit eigen omgeving Agentschap moerkapelle: Boekhandel van marle, ATTENTIE: HEERLIJKE BOTERHAMWORST 200 gr. op 1 rantsoen. En...U ontvangt bij ons REUZEL bij uw vlees! Aanbevelend: H. LIEPELT Vrijdag 24 Januaril947 LOOP DER BEVOLKING OVER 1946 Aantal inwoners per 1 Janu ari 1946: 8090, t.w. 4057 m. 4033 vr. Geboren: 239, t.w. 134 m. 105 vr. Overleden: 57, t.w. 27 m 30 vr. Gevestigd: 429, t.w. 186 m. en 243 vr. Vertrokken: 560, t.w. 256 m. en 304 vr. Aantal inwoners per 1 Janu ari 1947: 8141, t.w. 4094 m. en 4047 vr. De persoonlijke uitslagen waren: Oude doffers (1 tm 40): 1. Beukelaar 92J pnt., 2. T. Lamens 92|, 3, G. Ver sloot 921, 4, De wilde 92, Oude doffers (41 tm 80): 1. C. de Lang 92|, 2. J. Mulder 92J, 3. Brouman 92J, 4. Brou man 92j, 5. P. Beukelaar 92 Mooitste oude doffer: C. de Lang. Oude dui vinnen (18 tm 104;: 1. De Wilde 92J, 2. J. v.d. Linde 92J, 3. P. Beukelaar 92J. Oude duivinnen (105 tm 129): 1. T. Lamens 92J, 2. J. Mulder 92, 3. De Wilde 92, 4. Gebroeders Huisman 92. Mooiste oude duivin: T. Lamens. Jaarling doffers (130 tm 153): 1. L. Versluis 92, 2 P. Beukelaar 92, 3. Brouman 92. Jaarling doffers (154 tm 178): 1. J. Versloot 92 J, 2. D. Roskam WADDINXVEEN Twee Wad dinxveense scholen, de Prof. Ph. A. Kohnstamm-ulo en de lagere Theo Thijssenschool, doen mee aan het schooldamtoernooi, dat afgelopen za terdag voor de tweede keer in Gouda is gehouden. De Waddinxveense scho len doen dit jaar voor de eerste keer aan dit, tot dan puur Goudse, dam- festtfn mee. Hierna volgen nog drie zaterdagmiddagen. Over de resultaten kunnen de Wad dinxveense jeugdige dammers, allen lid van de jeugdploeg van de Schaak club Excelsior, niet ontevreden zijn. Na twee wedstrijden voert de Theo- Thijssenschool in haar klas de rang lijst aan met vier punten uit twee wedstrijden. Een eerste plaats, die wordt gedeeld met de Goudse Johan- nes-Calvijnschool. De Prof. Kohn stammschool heeft nog maar één wedstrijd gespeeld en die ook gewon nen. De uitslagen luidden: Theo- Thijssenschool-Emmaschool 8-2, Theo Thijssenschool-Koningin Wilhelmina- school 7-3, Prof. Ph. A. Kohnstamm school-Willem de Zwijgerschool (ulo) 9-1. WADDINXVEEN Met zijn inlei ding over de veranderingen in de gereformeerde wereld heeft ds. W. Voorschoten vorige GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: bruine herenbril in zwar te koker, 1 paar kinderschaatsen, zil ver ringetje met blauw steentje,grij ze shawl met ingebreide kleuren, grijze glacé handschoen, gouden ze gelring met blauwe steen. Verloren: bruine herenportemonnaie met inhoud, blauw/Lila shawl, kin- derwantje, rode slee, blauwe linker nylonwant, gouden armband met munt. i WADDINXVEEN Drs. J. de Ko ning, algemeen seecretaris van de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond, heeft vrijdagavond bijzonder veel succes geoogst met zijn cause rie over ”De organisaties, het Land bouwschap en de positie van de boer.” Drs. De Koning sprak in het Hervormd Wijkgebouw voor een grote schare belangstellenden tij dens een openbare bijeenkomst die was belegd door de Hollandsche Mij. van Landbouw, de Land- en Tuin bouw Bond en de Chr. Boeren- en Tuindersbond. De avond werd geopend door de voorzitter van de afdeling Waddinx veen van de CBTB, de heer C. van der Sar. Deze blikte terug op het afgelopen jaar, dat, naar hij zei, on danks de slechts weersomstandighe den bedrijfseconomisch gezien, nog zo slecht niet was geweest. Hij wenste ieder een in zakelijk opzicht succesvol 1967, al was het uitbreken van de mond- en klauwzeerepide- mie een niet zo best begin. De heer van der Sar verwachtte dat de prijs van het vlees zou teruglopen door het stilleggen van de export. Drs. De Koning sprak hierna over vele facetten van de landbouworga nisaties. Een duidelijk inzicht in de structuur van de verschillende in ternationale ’’gemeenschappen” werd volgens hem bemoeilijkt door de genuanceerdheid van de uitwer king die internationale overeenkom sten hebben. Nadat de heer De Ko ning nog over de EEG had gespro ken belichtte hij de zwakke finan ciële positie van veel Nederlandse bedrijven. Drs. De Koning brak ten slotte een lans voor het veel ver guisde Landbouwschap, dat de laat ste jaren zulke opmerkelijke resul taten boekt. ”Het is fijn dat we de Jan Ligthart- school hebben. Ik ben er erg blij mee, maar hij is veel te weinig voor ons beschikbaar. We zouden nl. ook graag op woensdagmiddagen ballet les willen gaan geven en dat kan nu niet.” Uitbreiding van de lessen naar woensdagmiddag heeft een reden. De honderd kinderen, die nu les hebben van de voortreffelijke Haagse ballet- lerares moeten worden verdeeld in drie groepen van ruim dertig leerlin gen en dat is eigenlijk te veel. In het uur dat elke groep nu les krijgt kan aan elke leerling uiteraard minder individuele aandacht worden besteed dan wanneer in kleinere eenheden zou kunnen worden gewerkt. In het jaar dat de school nu be staat heeft hij zich bij leerlingen en ouders een grote populariteit verwor ven. De bekendheid is nog groter. Zoó groot dat al veel moeders de wens te kennen hebben geven dat ze best een damesballetclub zouden willen vor men. Mevrouw Fillié was natuurlijk meteen enthousiast. Maar... ook de damesballetclub is voorlopig gestrand op het ontbreken van een geschikte ruimte. Onderhan- Nog enkele stuks PORSELEINEN Eet-,Thee- en Ontbijt-Serviezen 1 GOUDA Markt 5 tel. 6465 Gouwe S tel.3566 I WADDINXVEEN Passage 133 tel. (01828) 3003 Voor de reformatorische kerken wordt 1967 een jubileumjaar. 31 oktober zal het 450 jaar geleden zijn dat God door middel van Maarten Luther de kerk heeft teruggeleid naar de gehoorzaamheid aan de bijbel, het Woord Gods. Te recht wordt in onze dagen stemmen gehoord welke zeggen dat de kerken aan een hernieuwde reformatie toe zijn. Gezien de ontwikkelingen in de kerken is daar inderdaad reden toe. De kerk is geen licht op de kandelaar en geen stad op een berg meer. Wat moet er dan gebeuren? De synode van een van de Nederlandse kerken heeft enige tijd geleden een rapport over de stand van het geestelijk leven binnen de gemeenten aangenomen, waarin gezegd wordt: „We hebben niet minder dan een réveil, een opwekking door de Heilige Geest, een ruimere toedeling van Zijn gaven en krachten nodig en als gevolg hiervan vernieuwing van hart en leven, van gezin en kerk”. Ja, dat is het! Wij moeten ons veel meer overgeven aan de persoonlijke leiding van de Heilige Geest. En dan zullen wij merken, dat die Geest ons zal voeren naar het Woord Gods. Want Hij brengt niets nieuws, maar maakt het Woord van Christus levend voor ons, zodat wij bezield worden door dit krachtige, levenwekkende Woord. Hoe komt het dat de reformatie in ons land maar zo weinig vooruitgang boekt? De laatste volkstelling heeft aangetoond, dat Neder land beslist geen protestantse natie meer is. Reformatorische christenen vormen een slinkende minderheid. Dit in tegenstelling met andere delen van de wereld: De r.k. kerk heeft bekend gemaakt, dat b.v. in Zuid-Amerika elke dag gemiddeld duizend roomskatholieken en buitenkerkelijken overgaan naar de reformatie. Zij heeft daarom over Zuid-Amerika de noodtoestand afgeroepen. Als interkerkelijke stichting mogen wij de reformatorische christenen vragen: verenigt U! Ja, en dan bedoelen wij geen eenheid, die tot stand komt langs de weg van kerkdiplomatie, van gesprekken waar de menselijke wijsheid overheerst. Dit is eerder tot schade van Gods Koninkrijk, want dan wordt de kerk van Jezus misvormd tot een uiterlijk machtsvertoon. Maar een eenheid die, van binnenuit opkomt. We kunnen daarom nog beter zeggen: refomatorische chris tenen, wordt u bewust van de eenheid naar buiten, opdat de wereld moge zeggen: Ziet hoe zij elkander liefhebben; - en daardoor de Vader verheerlijken die in de hemelen is. Het is nodig dat overal gesmeekt wordt om een hernieuwde uitstorting van de Heilige Geest. We hebben de beloften van Jezus, dat Hij ons vervullen zal met de volle kracht van Zijn Geest: „Gij zult kracht ontvangen, wanneer de Heilige Geest over u komt en gij zult mijn getuigen zijn (Hand. 1:8). Maar beloften worden pas ons deel langs de weg van het gelovige gebed. Daarom nog eens: Laten wij allen in Nederland eendrachtig bidden om de vervulling met de kracht van de Geest van Christus, opdat wij getuigen van de Geest van Jezus Chistus worden in Waddinxveen Amsterdam, in Groningen en Vlissingen en tot aan de uiteinden der aarde. J. Smidt uit week gezorgd voor een bijzonder belangwekkende gedachtenwisse ling tussen de leden van de Gere formeerde Mannenvereniging, die in het gereformeerd verenigingsebouw bijeen kwam. Aan de inleiding van ds. Smidt ging vooraf een jaarvergadering van de vereniging, die werd voorgezeten door de heer J. Brandt. De heer Brandt gaf echter later op de avond de voorzittershamer over aan de heer W. de Jong. ”Er moeten ook eens andere gezichten achter de be stuurstafel zitten,” vond hij. De gro te aantal aanwezige leden maakte korte metten met de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, zodat ds. Smidt al spoedig aan het woord was. Aan het eind van zijn betoog beantwoordde de heer Smidt vele vragen. Aan deze bijeenkomst werd ook medewerking verleend door het ge reformeerd kerkkoor, dat enkele liederen zong. De heer I. van Rhijn bleek te beschikken over een kleur rijke verzameling dia’s van oud- Waddinxveen, die vele gerenom meerde, gereformeerde oud-Wad- dinxveners nog voor vele problemen stelden. Aan de dia-vertoning was een klein wedstrijdje verbonden, waarmee enkele prijzen konden worden gewonnen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 4