Jongeman laat politieke hartstochten vrije teugel AR en PvdA plakten al, GPV stuurt ds Drost Bezoek gedeputeerde draait Neem óók TWIN van 1MB ipr^DE KERKEN NODIGEN op volle kracht Propaganda machine prettig rollen, lekker roken! i 1 I hi Zeer velen profiteerden zijn capaciteiten4 Mc^dampÖ ij IKieiwegz? Gouda 181.32121 Nu 3.00 reductie vorm Recreatieplan Reeuw ij k-Gouda Waddinxveen krijgt Schaakclub WSV j op „Playtex” stretch B-H pz iU i z ry si „i. 1 Kwiek- tafeltennis Firma Brouwer Gouwenieuws Damclub Excelsior W. J. Dekker ter aarde besteld ^^burgerlijke stand F erkiezingsagenda ’I Pagina 4 I Zevenhuizen j. 1 Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 1 DOKTERSDIENSTEN f Waddinxveen ZUIVERE HUID PU ROL en PU ROL-poeder Moerkapelle Reeuwijk GESPECIALISEERD IN STIJLMEUBELEN 1W0NINGINRICHTIN6I Geschenk V Vervolg van pag. 1 zaak en een ramp voor de tuinbouw in dit gebied. HALF ZWARE SHAG WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 26 januari 1967 WADDINXVEEN: NESSE 32 - WADDINXVEEN Ver. Vrjjz. Herv: geen dienst V, door ztfn naaste verwanten, vrienden I Vonk ‘1 29 januari 1967 Zolang de voorraad strekt, van 19 januari tot 26 februari Woensdag 1 februari: GPV met ds. K. Drost over ’Waar om nationale, gereformeerde poli tiek?’, gereformeerd verenigingsge bouw, 20 uur. Zaterdag 4 februari: PvdA met prof. dr. I. Samkalden, teach-in, gereformeerd verenigings gebouw, 14.30 uur. Woensdag 15 februari: Verkiezingen Tweede Kamer der Staten-Generaal. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur: Ds. Ravesloot. n.m. 6.30 uur: Ds. C. Molenaar Hervormde Kerk, Sluipwijk v.m. 10.00 uur: Ds. J. Enkelaar n.m. 6.30 uur: Eerw. Heer A. J. Dek ker van Alphen ad Rijn Gereformeerde Kerk Brug v.m. 10.00 en n.m. 6.30 uur: Ds. P. de Jong uit Den Haag. Gereformeerde gemeente: v.m. 10.00 en n.m. 6.30 uur: C. A. Korevaar van Rotterdam Hervormde Dorpskerk v.m. 9.30 en n.. 6.30 uur: Ds. Stolk van Scheveningen Evangelische Moluksekerk v.m. 11.30 uur: Ds. P. Fader. Hervormde Ichthuskerk v.m. 9.30 uur: Ds. J. Zwijnenburg van Oudewater n.m. 5.00 uur: J. Kooien van Werkendam Gereformeerde Kerk v.m. 9 en 10.30 en n.m. 6.30 uur: Ds. J. Snoey. Nederlands Hervormde Kerk v.m. 10.00 uur: Ds. A. Boertje van Moerkapelle n.m. 6.30 uurd: Ds. J. van Noordennen van Berkel en Rodenrijs. Kapel aan de Rotte v.m. 10.00 uur: Ds. Jac. van Dijk van ’s-Gravenhage. n.m. 7.00 uur: Eerw. heer A. Bakker van Rotterdam. Hervormde Immanuëlkerk v.m. 9.30 uur: Ds. L. Schellevis, Gouda. n.m. 19.00 uur: Ds. A. van Haarlem. Gereformeerde Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur: Ds. W. J. Smidt van Voorschoten. Remonstrantse Kerk Geen dienst. Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66 Zondag, 15.30 uur: Openbare toe spraak. 16.30 uur: Wachttorenstudie. Donderdag, 19.30 uur Bedienings- school. 20.30 uur: Dienstvergadering. De zondagsdienst wordt waargeno men door Dr. E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, telefoon 2078. REEUWIJK ZEVENHUIZEN W. H. Verduyn den Boer, arts, Noordeinde 21, Zevenhuizen (telef. 01802-409). Nederlands Hervormde Kerk v.m. 9.30 uur: Ds. N. Kleermaker, Rotterdam. N.m. 6.30 uur: Ds. J. R. Cuperus. Hervormd Wykgebouw v.m. 9.30 uur: Ds. J. R. Cuperus. n.m. 6.30 uur: De heer D. P. Oskam, Culemborg. Bethel v.m. 9.30 uur: Ds. M. Ottevanger, De Bilt. n.m. 5 uur: Ds. G. H. van Kooten, Delft. Christelijk Afgescheiden Gemeente v.m. 9.30 en n.m. 5 uur: Ds. A. P. Verloop. Woensdag, n.m. 7 uur: Ds. A. P. Verloop. "f 11 De heer Van der Hooft bood zijn gast aan het eind van de middag een geschenk aan van Waddinxveense origine als blijk van waardering voor De Gereformeerd Politiek Verbond, dat in Waddinxveen geen afdeling rijk is, komt niettemin op woensdag 1 februari naar het gereform. ver enigingsgebouw aan de Stations straat voor een ’verkiezingsvergade ring’ Dominee K. Drost, tweede voor zitter van het landelijk verband van het GPV, wil op die avond een ant woord geven op de vraag ’’Waarom nationale, gereformeerde politiek?” U kunt zich er zelf van overtuigen of ds. Drost terzake zal slagen of falen. Aanvang acht uur. De PvdA houdt het nog steeds op prof. dr. I. (Ivo) Samkalden, die op 4 februari zijn krachten gaat meten met eventuele voor- of tegenstan ders. Behalve via advertenties gaat de PvdA ook ruchtbaarheid geven aan deze expirimentele tech-in door middel van een geluidswagen, raam biljetten, etc. WADDINXVEEN De plannen met betrekking tot de Reeuwijkse plassen en omgeving verkeren in een vergevorderd stadium. Het door een commissie voorbereide concept voor een samenwerkingsregeling tussen de gemeenten Reeuwijk, Gouda en Waddinxveen en de provincie is ge reed, evenals een schets voor een re creatieplan. Zodra het thans in bewerking zijn de financieringschema gereed is, kan dat aan de betrokken gemeente- en provinciale besturen ter vaststelling worden voorgelegd. Dit staat te lezen de memorie van antwoord van Gede puteerde Staten op vragen over de provinciale begroting 1967. Hierin wordt voorts opgemerkt,dat de verdere uitwerking van een afzon derlijk plan voor het Waddinxveense Weegje niet is voortgezet, omdat dit plan nu wordt opgenomen in het gro tere kaderplan en daaraan ook zal moeten worden aangepast. dan partijvoorzitter mr. P. J. M. Aal- berse. Tweede spreker was de Goudse mr. A. Q. C. van Ruiten. De belang stelling voor hetgeen beide heren te zeggen hadden was niet overmatig. Cals, zo vernamen wij uit vele KVP- monden, zou een grotere trekpleister zijn geweest. Op 9 februari houdt de KVP een grote slotbijeenkomst Voor de gehele kieskring Leiden in de Leidse Stadsgehoorzaal. Daar komen KVP-toppers als C. J. v.d. Ploeg en mr. J. A. H. M. Luns. Ook zal spreken de heer C. Kleisterlee. zijn constructieve bezoek. De heer Van der Brugge zei tenslotte respect te hebben voor de manier waarop Waddinxveen zich in de laatste jaren heeft uitgebreid. Bijzondere bewon dering had hij voor het centraal-an- tennesysteem en de centrale wijkver- warming. Het was de bedoeling van dit be zoek, aldus de heer Van der Brugge, dat de vraagstukken van de gemeen te beter voor het bestuur van de pro vincie gaan leven en beter kunnen worden begrepen. Voor de manier waarop het gemeentebestuur van Waddinxveen in dat opzicht was ge slaagd was hij zeer dankbaar. De medische dienst wordt voor zondag 29 januari waargenomen door J. P. Hoeneveld, arts, tel. (01829) 2227. De heer L. Dekker, de oudste zoon van het echtpaar Dekker, dankte na mens de familie voor de grote be langstelling. I cpnpr,-— WADDINXVEEN De schakers van de Waddinxveense Schaak Vere niging speelden donderdag de zeven tiende ronde van de onderlinge com petitie om het clubkampioenschap- pen. De WSV’ers brachten het er als volgt af: W. van Vuuren-A. Versluis 1-0, C. v.d. Mark-P. Broer 1-0, J. van Oort-P. Perdijk 0-1, A. v.d. Starre- J. v.d. Horst 0-1, W van Oort-W. Ver stoep 1-0, N. v.d. Vloed-A. Littooij 1-0, A. van Woerekom-A. Wiersma 0-1, J. M. v.d. Berg-A. A. van Oort 0-1, H. Schoemaker-.P Maas 0-1. WADDINXVEEN Geen opmer kelijke resultaten deze week van de tafeltennisclub Kwiek. Kwiek 1 en 2 moesten het stellen met een 5-5 pun tenverdeling tegen respectievelijk Donk en BOK, Kwiek 3 en Kwiek 5 wonnen hun wedstrijden en Kwiek 4 ging volkomen door de knieën tegen TTVN 4 (9-1). Kwiek 1, spelend met een invaller bevocht het gelijkspel na veel moeite. De Waddinxveners namen een voor sprong van 2-0 maar zagen toen Donk snel uitlopen tot 2-5. Kwiek zette nu alle zeilen bij een achter haalde de Goudse voorsprong. BOK bleek voor Kwiek 2 een le vensgevaarlijk tegenstander. A. J. de Vries won al zijn partijen, maar zijn ploeggenoten lieten het er akelig bij liggen. De Waddinxveners kwamen dan ook niet verder dan een gelijk spel. Was de overwinning van Kwiek 3 op NTTC 9 een vrij gemakkeilijke (7-3), de zege van het vijfde team op NTTC 7 bleek een heel wat moeiza mer operatie. Dank zij H. de Jong, die ook nu weer alles won en een gewon nen dubbel, werd het tenslotte 6-4. In de wedstrijd tussen TTVN 4 en Kwiek 4 kon alleen Bruystens de eer redden voor zijn club. De rest erende punten gingen alle naar TTVN. WADDINXVEEN De in Haar lem gespeelde ’thuiswedstrijd’ van het eerste herenteam van de water- poloclub De Gouwe tegen DAW 2 is een compleet succes geworden voor de incomplete Waddinxveense ploeg. Incompleet, omdat Piet de Graaff, Leen Sol en Arie Troost op het appèl ontbraken. Van de zeventien doel punten die deze ontmoeting rijk was (Gouwe won met 15-5) waren er niet minder dan veertien van Waddinx veense origine. Twee doelpunten wer den in eigen doel gescoord. De doelpunten waren van Gijs v.d. Leden (5x), Eef Overdam (4x), Cees van Tilburg (2x) en Wim Groen (lx). De tussenstanden waren 1-1, 2-0, 4-1 en 5-3. Op 15 februari gaat Neerlands vol wassen volksdeel ter stembus. De po litieke partjjen weten wat hen in deze belangrijke dagen te doen staat. En ze vergeten daarbij Waddinxveen niet. gebied. De KVP hield gisteren in Gouda (Concordia) een grote streek- bijeenkomst met niemand minder Het dameszevental leverde een bijzondere prestatie door tegen het sterke damesteam van Donk uit Gou da gelijk te spelen (1-1). De Waddinx veense polo’sters namen zelfs de lei ding dank zij een treffer van Wil Rupke. Maar in de tweede helft kwa men de Goudse zwemsters weer langszij toen Trudie Meewezen scoor de. Knap verdedigen van de Gouwe weerhield het toch wel sterkere Donk van een zege. Poloprogramma: 28 januari: onder linge zwemwedstrijden, Spaarders- bad Gouda, 18 uur; 31 januari: Gou we (meisjes)-Donk a, 20.15 uur, 7 fe bruari: BZPC 4-Gouwe 4, 20.50 uur. Donderdag 9 februari: KVP met mr. J. A. M. H. Luns en C. J. v.d. Ploeg, slotbijeenkomst kies kring Leiden, Stadsgehoorzaal Leiden 19.30 uur. Burgemeester I. J. P. Keyzer voer de bij het graf als eerste het woord. Hij zei de heer Dekker te hebben le ren kennen als een eenvoudig, rustig man die velen heeft laten profiteren Op de kleine verkiezings-aanplak- borden die al overal in de Waddinx veense straten zijn geplaatst nemen de PvdA en de AR al grote plaatsen in. De ’man om mee te werken’ van de PvdA priemt zijn scherpe blik van het biljet af in veler ogen. De AR houdt voet bij stuk en gebruikt weer het opvallende paarse affiche met het indringende en af doende opschrift: ’AR 4’. Veel ruimte voor nog een ge gadigde op dit plakbord laten het aangezicht van oud-minister Den Uyl en de paarse AR niet. Dit overigens tot het kennelijke on behagen van een zeventienjarige Waddinxveense jongeman die van een van de borden het verkiezingsbil- jet van één der partijen het biljet af- scheurde. Dat zat hem echter niet glad. Hij werd op heterdaad betrapt door niemand minder dan burge meester C. A. van der Hooft, die er niet in slaagde de boosdoener in de kraag te grijpen. De rijkspolitie lukte dat later wél en gaf de jongeman op instigatie van burgemeester Van der Hooft opdracht bij de betrokken par tij een verkiezingsbiljet te halen en dat weer aan te plakken op het be wuste bord. De jonge vrijbuiter zal al lang blij geweest zijn dat zijn hele straf bestond uit het voor een ogen blik onderdrukken van zijn politieke hartstochten. Laten we hopen dat de meer vol wassen Waddinxveners die vorig jaar de verkiezingspamfletten van een an dere politieke partij niet meer rust konden laten, deze keer minder van MOERKAPELLE Voor de tweede maal in zeer korte t|jd was het vorige week donderdag bijzonder druk op de algemene begraafplaats van Moerka pelle. Wederom werd een bijzonder waardevol inwoner van het kleine dorp door zijn naaste verwanten, vrienden en relaties begeleid naar zijn laatste rustplaats. Het was de heer Willem Johannes Dekker, die op 14 januari op WADDINXVEEN Ondertrouwd: A. Littooij en E. A. van Veen Geboren: Willem, z.v. J. van Dorp en A. Kalkman; Francina Helena, d.v. A. C Marchand en H. Kooijman; Kitty, d.v. J. H. van der Welle en C. Hoogwerf; Martine Marie, d.v. P. H. J. L. Pon- sioen en J. Schouten; Gwendolynn Maria Wilhelmina, d.v. C. J T. J M Smit en J M Arts; Cornelius. Gerar..- dus zv C. A. van Rhijn en E. F. C. de Knoop; Teunis, z.v. T. den Ouden en G. C. van Schieveen. Gehuwd: T van Wingerden en D. van der Spek Overleden: J. L. Noorlander wv. A. Langendam, 84 jaar 52-jarige leeftijd onverwacht overleed. De met veel bloemen bedekte baar werd door een erehaag van vrijwil lige brandweerlieden, wier comman dant de heer Dekker tijdens zijn le ven was, naar de groeve geleid. Daar waren aanwezig het voltallige college van burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de heer Van Aalderen, het hoofd van het district Leiden Oost van de Bescherming Bevolking, Reeuwijks burgemeester jhr. mr. W. H. D. Quarles van Ufford namens de tien gemeenten die elk jaar deel nemen aan de regionale brandweer- wedstrijd, het bestuur van de voet balvereniging Moerkapelle en werk gevers en collega’s uit Rotterdam, waar de heer Dekker ruim veertien jaar werkzaam was bij de restaura tie van de St. Laurenskerk als bouw kundig opzichter. Hij kon deze geruchten dan ook niet in overeenstemming brengen mét de recente concentratie-ontwikkelin- gen in de veiling-sector. De heer Van der Hooft vestigde voorts de aan dacht op de pas geïnstalleerde com missie tuinbouwcentra, die zich zal geen bezighouden met de vraagstuk ken die onverbrekelijk aan de komst van zoveel tuindersbedrijven verbon den zijn. Gedeputeerde Van der Brugge merkte op het gewenst te achten de Zuidhollandse Raad voor Agrarische Aangelegenheden van deze ontwik kelingen op de hoogte te brengen. Hij vond dat temeer nodig omdat ’t pro blemen zich niet alleen op Waddinx veense grondgebied afspeelt. Er werd tijdens deze bijeenkomst verder gesproken over het streekplan Rijn en Gouwe, het structuurplan voor Waddinxveen, de nieuwe Twee de Bloksweg, en over het ontwerp voor een hoofdwinkelcentrum in Waddinxveen. De we genplannen,ook die in het streekplan Rijn en Gouwe, hadden - dat spreekt - de bijzondere belangstelling van de heer Van der Brugge. Aan de hand van een teke ning van het bouwkundig ingeniurs- bureau P. D. Stuurman NV werd ge toond hoe de nog te bouwen scholen in Waddinxveen er uit zullen gaan zien. De gedeputeerde werd meteen geïnformeerd over het scholenbouw team Midden-Nederland, waarvan burgemeester Van der Hooft voorzit ter is. ZEVENHUIZEN Geboren: Margaretha Cornelia, d.v. D. C. den Otter en K. L. van den Berge) Corne lia, d.v. P. C. Rijkaart en B. J Reijm; Cornelia Alida, d.v. M. Havenaar en A. van den Berg. Overleden: Jacoba Lijdia Noorlander, wv. Abra ham Langendam, 84 jaar; Jacobus Stofberg, 71 jaar. WADDINXVEEN Het tweede vijftal van de damclub Excelsior heeft vorige week met grote cjjfers verloren van BDV 2 uit Bleiswyk. Het werd 8-2 voor de Bleiswijkena- ren die meteen kampioen werden. Van Excelsior 3 speelden alleen de heren A. A. Rietveld en C. Stolker remise. De persoonlijke uitslagen waren: A. Zwanenburg-C. Molenaar 0-2, J. de Heer-W. P. van Loon 0-2, A. A. Rietveld-C. Krijgsman 1-1, C. tol- ker-P. in ’t Veen 1-1, G. v.d. Zijden D. van Breugem 0-2. Voor de onderlinge competitie om de clubtitel werd vorige week in het gereformeerd verenigingsgebouw de negentiende ronde gespeeld. Hier werden de volgende resultaten ge boekt: T. Baan-T. Driesse 2-0, J. de Heer-G. Heeren 0-2, A. N. Littooij sr- C. H. Kramp 1-1, H. Boele-W. v.d. Heijden 2-0, T. Vermeulen-T. Twigt 02, H. Troost-T. den Ouden 2-0, B. van Eijk-A. Blonk 2-0, C. Stolker-D. Zwanenburg 2-0. De jonge dammers van Excelsior speelden eveneens voor de negentien de ronde. Uitslagen: W. Hoogerdijk- T. Twigt 0-2, R. van Eijk-N. Hooger- dijk 0-2, T. Walthie-A. van Eijk 2-0, R. van Dijk-D. Twigt 0-2, F. Kelder- man-E. Vermeij 2-0, J. v.d. Plaat-A. van Eijk 2-0, R. van Eijk-D. La Grand 0-2, D. van Vuuren-C. Hon- koop 2-0, D. La Grand-W. v.d. Plaat 1-1, J. v.d. Plaat-T. Walthie 2-0. politieke antipathieën blijk zullen geven dan van hun sympathie met de democratie. Terug naar de andere plaatselijke of regionale activiteiten op politiek GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: zwarte rubberlaars, rode nylonwant, zilver armbandje, blauwe leren knipportemonnaie met inhoud, zwarte poedel, gebloemde nylonwan- tjes, bankbiljet, rode bezem. Verloren: rood/zwarte shawl, bank biljet, donkerblauwe nylonwant, zwarte leren portemonnaie, witte shawl, donkerbruine muts, gestreep te muts, Noorse muts, gouden Scha- kelarmbandje, bruine schooltas, Lin coln horloge met leren bandje, zwart witte babybeer, regenbroek, zwart/ rood-wit ijspetje, blauwe step, jon- gensbril met grijs-blauw montuur. REEUWIJK Geboren: Jacob Arie z.v. J. Jansen en A. W. van Eeuwijk; Hendrik Richar- dus Maria, z.v. R. H. Schrieken en M. G. Nobel; Hendrik Johanna Mari- nus.z.v. H. C. Uittenbroek en G. Hooi- Overleden: Leonardus Marinus Tee- kens, 93, ev. J. A. C. Rijnsburger. Gehuwd: Abraham Lasschuijt en Everdina Johanna Grootendorst. van zijn capaciteiten. De voorzitter van ’Moerkapelle’, de heer G. Zwar- teveld, nam in bewogen termen af scheid van de man, met wie hij zove le jaren in het bestuur der voetbal club had samengewerkt. De heer Dekker was tweede voorzitter. Dominee A. Boertje memoreerde de werkzaamheden van de heer Dek ker voor de opbouw van de St. Lau renskerk. ”Wij mogen nooit vergeten te bouwen aan Gods Kerk,” zo zei ds. Boertje. De dominee herinnerde er ook aan dat de heer Dekker als com mandant veel te zeggen had gehad, maar dat ook hij, net als iedereen, moest gehoorzamen aan de Grote Commandant Jezus Christus”. Als Hij ons roept, dan moeten we Hem allen gehoorzamen,” aldus de domi nee. N V. J G R U N O

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 4