nieuwe bewoners nieuwe Bouw zwembad mag dit jaar beginnen Veertig betrokken hun huizen Aanleg uitvalsweg kost f 4,1 miljoen RAIFFEISENBANK fad WADDINXVEEN premie op De eerste—gietbouwflats twaalf maanden gereed V rijmaken goedkoop huis levert grote lil Wijziging route vuilophaaldienst Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen ‘t Weegje wordt rustig parklandschap i i J J i Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda MAKELAARS TAXATEURS Vervolg op pag. 3 IfSI Parklandschap - iB wordt minder gebeid. spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 2046 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Vrijmaken van goedkope woning 22e JAARGANG - Nr. 1126 DONDERDAG 23 FEBRUARI 1967 r r 7 n 0 beheer van onroerende goederen alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied 66-250 donderdagmiddag ver- (Foto Sjaak Noteboom) Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats etc.) WADDINXVEEN In het gebouw voor sociale zaken (achter het raad huis) wordt maandag 27 februari van 19 tot 20 uur het spreekuur voor wo ningzoekenden gehouden. van een ander huis. Bovendien willen B W genoemde bedragen met 30% verhogen tot respectievelijk 1.950 en 2.600 indien degene die een goed kope huurwoning vrij maakt, een in komen heeft beneden de zgn-wel- standsgrens. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde SPREEKUUR WONINGZOEKENDEN Van de zijde van het gemeentebe stuur wordt alle mogelijke moeite ge daan die financiering rond te krijgen. Van belang zijn daarbij ook de resul taten van bouwactie Stichting Vrien den van het Zwembad. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. 1- Hl ir. ie 1£ le >r id !I) o. 8) WADDINXVEEN Het gemeen tebestuur van Waddinxveen heeft van de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening bericht ont vangen, 'dat nog in het derde kwar taal van 1967 met de bouw van het nieuwe Waddinxveense zwembad een aanvang mag worden gemaakt, op voorwaarde dat de financiering is geregeld. In verband met het bericht van de minister heeft het stichtingsbestuur een schrijven gericht aan alle Wad dinxveense bedrijven, waarin een bij drage voor het bouwfonds wordt ge vraagd. Met name wordt er in die brief op gewezen, dat door bijdragen, voornamelijk van particulieren, een bouwfonds van 52.000 kon worden gevormd. Op grond van deze vrijwil lige particuliere activiteiten meende het stichtingsbestuur nu ook op het bedrijfsleven een beroep te mogen doen voor een laatste grote finan ciële injectie van het bouwfonds. Volgens de oude doorstromingsre- geling, werden in gevallen, waarbij goedkopere woningen werden vrijge maakt, bijdragen van duizend tot twaalfduizend gulden uitgekeerd. B W willen deze bedragen aan zienlijk verhogen om nog meer men sen die een redelijk inkomen hebben, te bewegen hun goedkope huizen voor een duurdere woning te gaan verwisselen. In dit verband wordt de raad het volgende voorgesteld; een bijdrage van 1.5000 indien de huurwoning wordt verwisseld voor een huurwo ning waarvan de weekhuur tenmin ste tien gulden hoger is. Een bijdrage van 2000 indien de huurder zijn huurwoning vrij maakt door de koop 1- j 1- De nieuwe weg, die deel uitmaakt van het tertiare wegenplan zal op de zelfde plaats uitmonden op de Sniep- weg als de huidige weg, met het ver Schil dat er nu een brede middenberm komt. De weg zelf wordt zeven meter breed en wordt geflankeerd door een brede berm met in totaal vijf par keerplaatsen. Ter weerszijden ko men paralelwegen ten behoeve van het woon- en werkverkeer. De langs de huidige Tweede Bloksweg lopen de sloot wordt in westelijke richting vergraven en zal in breedte variëren van 4.50 meter tot tien meter. De totaalkosten worden geraamd op 4.320.000 waarvan 220.000 komt voor rekening van de Zuidplaspolder. Op het voor de gemeente resterende bedrag van 4,1 miljoen kan later een subsidie van de cultuurtechni sche dienst in mindering worden ge bracht. Tegelijk met de vernieuwing van de Tweede Bloksweg stellen B W voor de Tweede Bloksweg en Piasweg van het bestuur van de Zuidplaspol der, die daarom heeft verzacht, over te nemen. Beide wegen kunnen, gelet op hun functies, beslist niet meer als polderwegen worden aangemerkt. Aan de raad vragen B W thans ook het bestemmingsplan Recreatie gebied ’t Weegje vast te stellen, met het oog op het later aangaan van een gemeenschappelijk regeling met Gou- WADDINXVEEN De aanleg van een nieuwe Tweede Bloksweg, vaststel ling van bestemmingsplannen, een wijziging van de doorstromingsverorde- ning, en van de benzinepompverordening, de opstelling van een verkeers- prognose, alsmede een groot aantal onderwijszaken vormen de belangrijkste punten van de vanavond te houden vergadering van de Waddinxveense ge meenteraad. De kredieten, waarom B W de raad vragen voor de verschil lende zaken, belopen een gezamenlijk bedrag van 4,5 miljoen, waarvan 4,1 miljoen voor de Tweede Bloksweg. -■> i v i it WADDINXVEEN Mede in ver band met de ingebruikname van de nieuwe vuilnisauto van de gemeen telijke reinigingsdienst, wordt de rou te van de vuilophaaldienst in Wad dinxveen met ingang van maandag 27 februari a.s. gewijzigd. Op maandagochtend en woensdag middag wordt het huisvuil opge haald in de Vondelwijk. De Oranje- wijk is op maandagmiddag en don derdagochtend aan de beurt. De wij ken aan de oostzijde van de Gouwe, alsmede enkele wijken rond de Kerk- weg tussen hefbrug en spoorlijn kun nen de vuilophaaldienst op dinsdag ochtend en donderdagmiddag ver wachten. De Bomenwijk en Groenswaard komen op dinsdagmiddag en vrijdag ochtend aan de beurt. Woensdagoch tend en vrijdagmiddag staan de wij ken ten zuiden van de Kerkweg tus sen hefbrug en Kanaalstraat, alsmede de Victorwijk op het programma. Redaktie: D. van Schagenplantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telefoon (01828) 2659 (alleen tijdens kantooruren). Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. Het was het Waddinxveense bouwbedrijf Reym N.V. dat het initiatief nam tot deze giet- bouw, dat als een der eerste gietbouwprojecten in Neder land tot uitvoering kwam. Dat met het gietbouwsysteem waar bij wanden en vloeren van ge wapend beton worden gegoten in speciale bekistingsmallen, inderdaad snel kon worden gebouwd, heeft het bouwbe drijf bewezen. Inmiddels na dert aan de Tollenslaan nog een tweede blok van eveneens veertig woningen de voltooiing. Het gaat in totaal om zes flat gebouwen, allen volgens een ontwerp van het Waddinxveen se architectenbureau L. Rogge veen (bna). Twee gebouwen met in to taal tachtig flats worden ge bouwd in de woningwetsector en komen ter beschikking van de woningbouwvereniging St. Joseph. De andere complexen zijn door het GAK aangekocht als beleggingsobject en worden verhuurd. Het betreft hier zeer ruime woningen, die zijn ge bouwd volgens de nieuwste voorschriften van het ministe rie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. De keuken heeft een afme ting van 3.80 x 3.60 meter en heeft voldoende ruimte voor een koelkast, wasmachine, vaatwasmachine, e.d. De woon kamer is 3.80 meter breed en heeft een diepte van zeven me ter. Ook de drie slaapkamers en doucheruimte hebben roya le afmetingen. De galerijwoningen zijn te bereiken via een centraal trap penhuis met lift. Aan de zuid zijde lopen over de gehele breedte van de woningen (8.50 meter) balkons met een diepte van 1.40 meter. De flats zijn aangesloten op de centrale wijk verwarming en voorzien van een centraal antennesy- steem. Bij de fondswerving was het Stich tingsbestuur er destijds vanuit ge gaan, dat in eerste instantie aan dacht moest worden gegeven aan par ticuliere bijdragen om pas een eind stadium het bedrijfsleven in te scha kelen. Dit des te meer, omdat vaak begonnen wordt met een beroep op het bedrijfsleven, zonder de particu liere mogelijkheden voldoende te hebben afgetast. Dat zit zo: de naam op deze deur komt nu óók voor in on^a lange lijst rekeninghouders. Daar wordt de bel stil van! Want nu gaan de betalingen niet meer via de voordeur maar via de bank giro! Rekeninghouder zijn bij de Raiffeisenbank is extra gemak kelijk. Want de Raiffeisenbank doet immers alle bankzaken voor u. creatievoorzieningen. Het plan voor ’t Weegje omvat een parklandschap met bossages, lig- en speelweiden, dat alleen toegankelijk zal ztfn voor voetgangers en wielrij ders. Er zjjn gronden gereserveerd voor jeugdterreinen, een café-restaurant met speeltuin en een kampeer/cara- vanterrein. De plas, die bij uitstek is geschikt voor de hengelsport, zal nog worden vergroot. Met de vrijgekomen gron den zal het omliggende vochtige land worden opgehoogd. In het noordoos telijke gedeelte van het plan is nog wat grond beschikbaar voor indus trievestiging en bungalowbouw. Een herziening van het bestem- mingplan Noordkade, die aan de raad wordt voorgesteld houdt in, dat een verbindingsweg tussen Noordkade en Vondelwijk in noordelijke richting wordt opgeschoven. Voorts zal aan de bebouwing in het industriegebied enige beperking worden opgelegd met dien verstande, dat de bebouwing langs de wegen voornamelijk een re presentatief karakter krijgt met kan toren, dienstwoningen e.d. Een belangrijk voorstel van B W behelst de verbetering van de zgn. doorstromingsregeling, waardoor meer bewoners van oudere goedkope huurwoningen vrijwillige naar een duurdere nieuwe woning zullen gaan verhuizen. De in juni van het vorige jaar vast gestelde doorstromingsverordening voldoet niet, zo schrijven B W aan de raad. Als oorzaken hiervan noe men B W de aanmerkelijke stij ging van de hoeveelheid en de prijs De nieuwe Tweede Bloksweg gaat een belangrijke schakel worden in de verbinding tussen Waddinxveen en Den Haag en ten dele ook nog Rot terdam. De huidige Tweede Bloksweg voldoet in geen enkel opzicht meer aan de eisen die daaraan door het dagelijks toenemende verkeer wor den gesteld. WADDINXVEEN Ruim twaalf maanden nadat de heer J. Reym sr- aan de Tollenslaan de eerste paal sloeg voor een complex van 240 flatwoningen, die aan de Tollenslaan en Nic. Beetslaan zouden verrijzen, hebben veertig bewoners reeds bezit kunnen nemen van een eerste flatgebouw dat dezer dagen aan de Tollenslaan werd voltooid- Veertig gezinnen, in totaal 135 personen omvattende, vormen de eerste bewoners van de „gietbouwflats". Weekblad voor Waddinxveen Abonnementen: 2,12 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 6,15 binnen het ver spreidingsgebied en f 11,65 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. (verschijnt elke donderdag)

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1