öe Chinese p0.peqd.Ai Promoties bij brandweer Rotterdamse veiling bedreigt Waddinxveen F anf arecorps Concordia igeeft grote uitvoering WIPPEROEW en de ongeluksvogel AFWEZIG van 21 februari tot 6 maart WERKSTER voor 2 of 3 ochtenden per week. NAAISTER Voor beroep bedankt FRA-VA-KO‘s Kop en Schotel (Décor) van f 2.25 voor 1.65 Waddinxveen zat zonder water i Vrachtauto te hoog beladen 6 stuks 9.00 Feestavonden Berm in brand D. Muller Combodienst A. J. van Rijn Geen belemmering meer voor bouw winkelgalerij Pagina 3’ Alleen in de bekende Waddinxveen l_ÏACsmetteloos zuiver Zevenhuizen I (4 A G E N A k DOKTERSDIENSTEN ^^BURQERLiJKE STAND’ Hoofdstuk 32 Ir. 53 E ■i Moerkapelle donderdag 23 februari 1967 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Warenhuizen Vrtfdag 3 maart: van ZEVENHUIZEN door Earl Derr Biggers vertaald door F. Oreille MOERKAPELLE Keel Neus- en Oorarts Eikenlaan, leplaan, W'veen Telefoon 2401 b.g.g 2184 Remonstrantse Kerk Geen dienst. Vereniging Vrjjz. Herv. Geen dienst. Kerkdiensten voor zondag 19 februari 1967. Evangelisch Molukse kerk v.m. 11.30 uur: Ds. P. Fader. ZEVENHUIZEN In het vereni gingslokaal aan de Lange Zijde houdt de Nederlands hervormde kerk zon dag as. weer een zg. combodienst voor jongeren. De dienst begint om tien uur ’s ochtends. Nederlands Hervormde Kerk v.m. 9.30 uur: Ds. J. van Wier, Nieuwerkerk a.d. IJssel. n.m. 6.30 uur: Cand. Bouw, Oegstgeest. Hervormd Wijkgebouw v.m. 9.30 uur: Ds. J. R. Cuperus. n.m. 6.30 uur: Ds. E. Vergust, Polsbroek. Bethel v.m. 9.30 uur: Ds. M. Ottevanger, de Bilt. n.m. 5 uur: Ds. J. R. Cuperus. Hervormde Immanuël Kerk v.m. 9.30 uur: Dr. A. van Haarlem. n.m. 19.00 uur: Ds. E. J. Rietveld, Harderwijk. Gereformeerde Kerk v.m. 9 en 10.30 en n.m. 6.30 uur: Ds. J. Snoey. ZEVENHUIZEN Geboren: Erwin Peter, Z.v. P. J. Verhaert en H. C. M. van der Sande. Aartje, d.v. J. van Puffelen en G. van Dorp. Ondertrouwd: Johannes Teekens en Margaretha Regina Jacoba van den Haak. Boskoop Volle Evangelie Gemeente: (Gebouw Concordia, achter Florida) v.m. 9.30 uur: Samenkomst. Gereformeerde Kerk v.m. 9.30 uur: en n.m. 6.30 uur: Ds. F. Ertman van Gouda. Donderdag 2 maart: Jaarvergadering herv. jongemeisjes- ver. ’t Mosterdzaadje, herv. wijkgeb Esdoornlaan, 19.30 uur. Poëzie-happening met o.a. Wim Ha- zeu bij Boekhandel Veldwijk, Passa ge, 20 uur. Woensdag 8 maart: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, ger ver. geb., 20 uur. Zaterdag 4 maart: Pima Growa (padvinders), geref. ver geb., 20 uur. Zaterdag 25 februari: Propaganda-avond Volksonderwijs, Hotel Vos, 19.30 uur. Zondag 26 februari: Combo-dienst herv. jeugdwerk, club- geb., Lange Zijde, 10 uur. Dinsdag 28 februari: Slotavond cursus Veilig Verkeer, Hotel Vos, 19.30 uur. Zaterdag 4 maart: Propaganda-avond Volksonderwijs, Hotel Vos, 19.30 uur. Woensdag 8 maart: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen,Ho tel Vos, 19.30 uur. Dinsdag 21 maart: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, Dorpshuis, 19.30 uur. Donderdag 30 maart: Bijeenkomst NCVB, Dorpshuis, 19.30 uur. Adres: Bunchestraat 4, Gouda, tel. 4534 ZEVENHUIZEN De zondagsdienst wordt waargeno men door J. Tol, arts, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, (tel. 01892-500). Christelijk Afgescheiden Gemeente v.m. 9.30 en n.m. 5 uur: Ds. A. P. Verloop. Woensdag, n.m. 7 uur: Ds. A. P. Verloop. t Donderdag 23 februari: Jaarvergadering Christen Vrouwen Dorpshuis, 19.30 uur. ■Vrijdag 24 februari: Uitvoering koor Asaf uit Moerkapel- le en Korach uit Den Haag, kerkge bouw, gereformeerde gemeente, 2( uur. Voor direkt gevraagd: GEVRAAGD: voor de hele week, waar van 3 dagen thuiswerk - voor het bekleden van smeedijzeren wiegen. Brugweg 33, Waddinxveen telefoon 2537 R.K. KERK Kerkdiensten op zondag: St. Victorkerk, Zuidkade: H. Missen om 7.15, 9.00 en 11.00 uur: St. Petruskapel, J. W. Frisoweg: H. Missen om 8.30, 11.15 en 17.30 uur: Kerkdiensten in de week: St. Victorkerk: iedere dag een H. Mis om 7.45 uur, woensdag 20.00 uur en vrijdag 7.00 uur. St. Petruskapel: een H. Mis dinsdag 7.45 uur, donderdag 20.00 uur en za terdag 9.00 uur. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de mis van 11.15 uur). Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66 Zondag n.m. 15.30 uur: Openbare toespraak. Zondag n.m. 16.30 uur: W achttor enstudie. Donderdag n.m. 19.30 uur: Bedieningsschool. Donderdag n.m. 20.30 uur: Dienstvergadering. EXPOSITIES Tot en met 3 maart: Schilderijen van J. C. de Bruin (Gou-| da) bij Boekhandel Veldwijk, Passa-I ge. Te bezichtigen tijdens de winkel- uren. de opera "Les Clockes de Corneville” van R. Planquette. Het Saxophoon Kwartet speelt ’’Man in het Moon” van Pi Scheffer, terwijl voorts nog volgen: „Estrellita” van M. M. Ponce, ’’American Panorama” van J. Dra ling en de mars „Bill Bailey” van Zane van Auken. Het jeugdorkest speelt de mars ’’Menuet” van Spes Patrie. Vervolgens komen aan de beurt de majorettes onder leiding van mej. G. Visser en het tamboerkorps onder leiding van Jan Alblas. Het tamboer korps brengt ten gehore: Taptoe Tamboers; Grenadiers Guards van W. Peters; Hatsjeké van Jan Alblas en The Little Scot van Jan Alblas. In de pauze staat een grote verlo ting op het programma. De uitvoering REEUWIJK De medische dienst wordt voor zon dag 26 febr. 1967 waargenomen door J. P. Hoeneveld, arts, tel. (01829)-2227. Nederlands Hervormde Kerk v.m. 10 uur: Ds. J. G. van leperen, van Katwijk aan Zee. n.m. 6.30 uur: Ds. G. J. van den Bo- gerd van Gouda. Kapel aan de Rotte v.m. 10 uur: Ds. M. Anker, Driebergen n.m. 7 uur: Ds. S. van der Zee, Uitwijk-Waardhuizen. WADDINXVEEN: De zondagsdienst wordt waargeno men door J. W. H. Helleman, arts, Kerkweg 222, tel. 01828-2979. Nederlands Hervormde kerk: v.m. 10.00 en n.m. 18.30 uur: Ds A. Boertje MOERKAPELLE Geboren: Albertine Willy, d.v. I. v.d. Knijff en N. Bock; Martinus Corne- lus, z.v. A. v.d. Spek en N. Koetsier. WADDINXVEEN Tevergeefs draaiden inwoners van Waddinxveen en Boskoop dinsdagochtend aan hun kranen. Dat velen zich half of onge wassen naar hun werk moesten be geven was te danken aan een drag linemachinist, die nabij Hazerswou- de dinsdagochtend omstreeks zeven uur de hoofdtoevoerieiding naar Boskoop en Waddinxveen stuktrok. Met grote voortvarendheid nam het personeel van het streekdrinkwater- leidingbedrijf De Rijnstreek het her- stelwerk ter hand waardoor men er in slaagde de drinkwatervoorziening aan beide gemeenten tegen het eind van de ochtend weer op gang te bren gen. Zondagmiddag ontstond er in Wad dinxveen op de Kerkweg een lek in de waterleiding, waardoor de water toevoer naar enkele wijken enige tijd werd onderbroken. ZEVENHUIZEN ’Hoogheid, uw kameel staat voor’ is de titel van het drie bedrijven tellende blijspel dat de toneelgroep van de Zevenhuizense afdeling van Volksonderwijs op de zaterdagen 25 februari en 4 maart zal opvoeren tijdens de propaganda- avonden, die de vereniging elk jaar houdt. De feestelijke bijeenkomsten in Hotel Vos beginnen om kwart voor acht. Tijdens de eerste avond zal de heer A. D. van Dijk, b urgemeester v an Poortugaal en bestuurslid van VO, een propagandistische toespraak hou den, op 4 maart gebeurt dat door de voorzitter van de federatie Zuid-Hol- land van VO, de heer D. de Knecht. De regie van het blijspel is in handen van de heer Dessing uit Rotterdam. WADDINXVEEN Een te hoog beladen vrachtauto van een Wad- dinxveens transportbedrijf kwam maandagochtend in alle vroegte klem te zitten onder het viaduct van Rijks weg 12 over de Henegouwerweg. De lading, bestaande uit douane-goede- ren uit Engeland, werd ernstig be schadigd. Het viaduct kreeg geen schade. ’’Roep je mij daarvoor uit zee? Je zag toch wel dat ik heerlijk aan het zwemmen was? Dat heb je mij al eens eerder gele verd Wipperoen! Heb je soms weer een of ander Belachelijk Plan? Als ik hulp nodig heb roep ik je wel hoor!” Hij draaide zich met een min achtend gesnuif om en was weldra weer aan het zwem men. En Wipperoen bleef sul lig op het strand staan. Nee, meneer Zeehond had het HELP-briefje niet geschreven 11. Ja, Wipperoen had het goed gezien; er dreef inder daad iets in zee, maar dat was doodgewoon meneer Zeehond, die met forse slagen aan het zwemmen was. Opeens tuurde meneer Zee hond verwonderd naar het strand; wie riep daar? Hela, dat was Wipperoen! Wat zou er aan de hand zijn? Nieuws gierig zwom hij naar het strand. ”Ha die Wipperoen”, groette hij druipend van het zeewater. ’’Riep je mij?” WADDINXVEEN Ds. G. Estrik, hervormd predikant in Gene- muiden, heeft bedankt voor het on langs op hem uitgebrachte beroep naar de Nederlands Hervormde ge meente van Waddinxveen. Ds. Van Estrik zou ds. J. R. Cuperus, die vorig jaar met emeritaat ging, hebben moe ten opvolgen. Woensdag 15 maart: Bijeenkomst Christen Vrouwen, herv wijkgeb. Esdoornlaan, 19.30 uur. BIOSCOPEN TE GOUDA Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21 uur, zo. 15 en 17 uur: De wrede heerseres van Babylon (14); zo. 19 er 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: 2raak- tocht der Apachen (14). Schouwburg: do. 20.15 uur: Eiland der begeerte (18); vr. 20.15 uur, za er zo. 19 en 21.30 uur, ma. di., en wo 14.30 en 20.15 uur: Nevada Smith (18) za. 15 uur en zo. 15 en 17 uur: De ver loren wereld (14). Thalia: vr. 20 en 22.15 uur: De zeven hoofdzonden (18); za. 14.30, 19 en 21.15 uur, zo. 15, 17, 19 en 21.15 uur. di. en wo. 14.30 uur en 20.15 uur: The liquidation (14). WADDINXVEEN Er staan de bouw van een tweede winkelgalerij aan de Kerkweg thans geen belem meringen meer in de weg, nu bij von nis van de Rotterdamse rechtbank de laatste percelen grond na een ontei geningsprocedure aan de gemeente zjjn toegewezen. Het betreft hier de gronden die be horen aan de heren J. A. Compeer, A. Versloot en T. de Vos met een ge zamenlijke oppervlakte van 1660 are. De andere voor de bouw van de win kelgalerij benodigde gronden had de gemeente al eerder van de eigenaren kunnen overnemen. Voor de realisering van het plan Kerkweg bestaan vergevorderde plannen, die waarschijnlijk op korte termijn aan de raad zullen worden aangeboden. Het streven zou er op zijn gericht om deze plannen zo mo gelijk nog voor het einde van dit jaar in uitvoering te nemen. Hij wendde zich tot Victor Jordan, die zich beschei den op de achtergrond hield. ’’Victor, alvorens terug keer naar Noorden, is het gepast u plaatsen bloesem- krans op graf van Tony, Chinese papegaai. Tonij stierf, maar zijn leven diende prachtig doel. Voor hij overleed, redde hij Phillimore Paarlen.” Victor knikte. ’’Best, Charlie. Ik zal een doorlopende bestelling doen bij de bloemist - Zou iemand mij naar de stad kunnen brengen?” ”Ik”, zei Holley. ”Ik wil alles gauw overseinen, Charlie - zie ik je nog?” ’’Vertrek op volgende trein”, antwoordde Chan. ”Ik kom aan op uw kantoor om meer passende kleding te verzamelen. Wacht echter niet. Juffrouw Wendell was zo vriendelijk mij gebruik van haar wagen aan te bie den.” ”Ik wacht ook op Paula”, zei Bob. ”Ik zie je nog wel aan het station.” Holley en Victor namen afscheid van Madden en zijn dochter, en vertrokken. Bob raadpleegde zijn horloge. ”Nu gaat het gezelschap slinken. Nog iets, Charlie. Toen meneer Madden hier vanavond binnenkwam, was je niets verbaasd. Toch moet, toen je Delaney herkende, je eerste gedachte zijn geweest, dat Madden vermoord was.” Chan lachte stil. ”Ik merk op, u hebt onwetendheid omtrent gewoonten van speurders. Verbaasde speur der kan ijzeren halsband omdoen en in haven springen. Hij is af gemaakt. Meneer Madden’s verschijning duize lingwekkende slag voor mij, maar ik laat mededinger politieman niets weten, dank u. Het is duidelijk, wij la ten Juffrouw Wendell wachten. Ik heb enig eigendom in keuken - één ogenblik.” ”De keuken”, riep Madden. ’’Drommels, ik heb hon ger. Ik heb niets ander dan eten uit blik gehad, dagen lang.” Een bezorgde blik kwam uit Chan’s ogen. ”Zo jammer” zei hij. ’’Tegenwoordige kok op ranch is tot oud beroep teruggekeerd. Juffrouw Wendell, ik ben in vijf secon den bij u.” Evelyn sloeg haar arm om Madden heen. ”Dat komt in orde, vader”, zei ze. ”Ik rijd naar de stad en we logeren vannacht in het hotel. U moet dadelijk uw schouder door een dokter laten behandelen. ”Zij wendde zich tot Bob. ”Er is zeker wel een restaurant in Eldorado?” ’’Natuurlijk”, glimlachte Bob. ”Het heeft de Oase - maar het is er geen. Maar ik kan het rundvlees aanbe velen.” P. J. Madden stond op; hij was weer geheel de oude. ’’Beste, Evélyn. Bel het hotel op en reserveer een suite - vijf kamers - neen liever een verdieping. Zeg de ei- ”Ik...ik...ik”, stotterde Wip peroen, maar verder kon hij geen woord uitbrengen, want meneer Zeehond zag er zó reu ze dik en reuze sterk en reuze gezond uit...nee die had be slist geen hulp nodig. Hij ver borg de fles met het HELP- briefje gauw achter zijn rug en zei kleintjes: ”Ik...ik...ik ge loof niet dat u misschien een heel klein beetje hulp of zo nodig hebt hé, meneer Zee hond”. ”Nee, natuurlijk niet!” riep meneer Zeehond verbaas uit. Woensdag 1 maart: Vijftigjarig bestaan G. en H. Huizer Zuidkade. DIVERSEN Donderdag 23 februari: Volksuniversiteit Gouda (lezing Fin-j land door Simon de Waard), Thali: Theater Gouda, 20.00 uur. WADDINXVEEN Vrijdag 24 februari: Feestavond Landbouwjongeren, ver. geb. Trooststraat, 19.30 uur. Donderdag 23 februari: Vergadering gemeenteraad, gemeen tehuis, 20 uur. Zaterdag 25 februari: Ruilbeurs Paddestoel, clubhuis Lijs terbesstraat, 14 uur. Maandag 27 februari: Eerste repetitie Christelijk Mannen koor, geref. ver. geb., 20 uur MOERKAPELLE De heer T. Monster uit Moerkapelle is benoemd tot commandant van de vrijwillige brandweer van Moerkapelle in de rang van adjunct-hoofdbrandmees- ter. De heer Monster volgt in die functie de heer W. J. Dekker op, die vorige maand overleed. De heer Monster was ondercommandant. Ondercommandant is nu de heer M. Boevé, die nu de rang van brand meester eerste klas heeft. De heren N. M. Broer en R. Dewal zijn tot brandmeester benoemd, terwijl de laatste ook administrateur van de brandweer is geworden. Hoofdbrand wacht zijn geworden de heren C. Boevé, H. Lindhout, A. G. Tepper en C. Zwarteveld. Gereformeerde Gemeente: v.m. 9.30 en n.m. 18.30 uur: Ds. J. Molenaar genaar, dat ik vanavond wil eten in mijn zitkamer - twee porties rundvlees, en verder al, wat ze maar heb ben. Zeg hem, dat de knapste dokter van de stad erzijn moet, als ik kom. Help me eens telegram-formulieren te zoeken. Vraag vijf intercommunale gesprekken aan - neen - laat maar, tot we in het hotel zijn. Vraag, of er iemand in Eldorado is, die een dictaat opnèmen kan. Bel het voornaamste woningbureau op, en zeg, dat de zaak hier te koop is. Ik wil hier nooit meer terugkomen ”En - o ja, laat de Chinese speurder niet weggaan, voor hij bij me geweest is. Ik moet met hem afrekenen. Help me onthouden, dat ik morgenochtend om acht uur een bureau in Los Angelos opbel - ik moet een nieuwe se cretaris hebben...” Bob snelde naar zijn kamer en pakte zijn valies. Toen hij terugkwam, stond Chan naast Madden, met ritse lende bankbiljetten in zijn hand. ’’Meneer Madden heeft kwitantie voor paarlen gege ven”, zei de Chinees. ”Hij heeft mij ook deze uitgestrekte som geld opge drongen, welke ik ietwat met afschuw aanneem.” ’’Onzin”, antwoordde Bob. Pak aan, Charlie, je hebt het verdiend.” ’’Precies, wat ik hem gezegd heb”, zei Madden. Chan borg de bankbiljetten zorgvuldig weg. ’’Vrij op te merken, dat deze som twee en een half jaar salaris in Honolulu vertegenwoordigt. Dit vasteland-klimaat is toch nog zo slecht niet.” ’’Adieu, Eden”, zei Madden. ’’Chan heb ik bedankt - maar wat moet ik nu zeggen? Je hebt hier heel wat meegemaakt.” ’’Enige van de gelukkigste ogenblikken van mijn le ven”, antwoordde Bob. Madden schudde het hoofd. "Nu, dat begrijp ik niet...” ”Ik wel, geloof ik”, zei zijn dochter. ’’Veel succes, Bob, en duizendmaal dank.” De woestijnwind was koel en opwekkend toen zij bui ten kwamen, waar de kleine auto geduldig stond te wachten. Paula ging achter het stuur zitten. ’’Stap in, meneer Chan”, noodde zij. Chan ging naast haar zitten. Bob gooide zijn valies in de bagage-afdeling achterin en kwam naar het deurtje. ’’Schuif wat op, Charlie”, zei hij. ’’Maak de adverten ties niet tot leugenaars. Dit is een wagen voor drie per sonen.” ’’Chan schoof wat op. ’’Ogenblik van lichte ongelegen heid voor mij”, merkte hij op. ”De grote uitgestrektheid van mijn oppervlakte wordt pijnlijk merkbaar.” Nu waren ze op weg. De Jozuabomen wuifden hen een spookachtig vaarwel toe in het maanlicht. tweede veilingcomplex. Bovendien acht men het weinig logisch op enke le kilometers afstand een veiling te stichten, terwijl de bestaande en goed lopende veiling te Waddinxveen nog alle mogelijke expansiemogelijkheden biedt. Al eerder heeft ook burgemeester C. A. van der Hooft zich kritisch uitgelaten over de Rotterdamse plan nen, die weinig in overeenstemming zijn met het landelijk streven om de veilingen zoveel mogelijk te concen treren. WADDINXVEEN De grote uit voering van het Fanfarecorps ’’Con cordia” wordt op vrijdag 3 maart a.s. gehouden in het Gereformeerd Vere nigingsgebouw. Vóór de pauze komen het fanfarecorps, het jeugdorkest het tamboerkorps en de majorettes aan de beurt. Na de pauze staat een blij spel in drie bedrijven op het pro gramma, getiteld ’’Herrie op de Hoe ve”, dat wordt opgevoerd door de to- neelafdeling van Concordia. Het fanfarecorps onder leiding van de dirigent de heer C. van Kleef uit Woerden heeft de volgende werken op haar programma staan: De mars „The Blue Pennant” van C. J. N. Co ri, de ouverture ”De Geuzen in de Bomlerwaard” van H. van Lijnscho ten; „There Songs Without Works” - van Eric Ball en vijf fragmenten uit vangt aan om half acht. Uitvoering Concordia, ger. ver. geb. 19.30 uur. WADDINXVEEN Het bestuur van de Coöp. Tuiniersvereniging Gouda en Omstreken is weinig geluk kig met de activiteiten van dé Coöp. Tuinbouwveiling Rotterdam en Om streken, die nabjj de Rjjksweg 12(Den Haag-Gouda) in de gemeente Bleis wijk gronden heeft aangekocht voor de bouw van een groot veilingcom plex, dat over drie jaren in gebruik zal moeten worden genomen. De Rotterdamse veiling ziet haar omzet teruglopen, door de steeds minder wordende tuinbouw rond de stad als gevolg van de stadsuitbrei dingen. De in Waddinxveen gevestigde Goudse veiling vreest ernstige con currentie van een zo vlak bij gelegen ZEVENHUIZEN Het hoge, ver dorde gras en onkruid in de berm van de Noordelijke Dwarsweg in Ze- venhuizen is vorige week in brand gevlogen, vermoedelijk doordat een automobilist een sigarette-peukje uit het raam van zijn voertuig heef ge gooid. De dichte rook, die het vuur veroorzaakte leverde gevaar op voor het overige verkeer, zodat omwonen den de Zevenhuizense brandweer waarschuwden. Deze was spoedig ge arriveerd en had het vuur in een mum van tijd onder controle. '9f£

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3