Benthuizen en Sleervol concert RAAD groentenzaak Fel dispunt over ERM Moerkapelle k I Moeilijkheden zijn door veroorzaakt” 1 I. J. P. Keyzer: „Burgemeester an t Verlaat sprak onwaarheid’’ Moerkapelle uittgemeenschappelijke TD i IKieiweg276oudaieL32l2l IWONINGINHICHTINGI Zwaarwegende besluiten raad Moerkapelle Happening Presentiegeld commissievergaderingen voor exclusieve kiinstvoorwerppn Spaanse spiegels geheel handwerk (zeer apart) Damast kleedjes JONGSTE OF AANKOMENDE BEDIENDE voor kantoorwerkzaamheden (meisje of jongen) Burgemeester Zevenhuizen Pima Grow afeest van padvinders HOUTHANDEL ALBLASN.V. Burgemeester stuurde brief Geslaagd vervolg Waddinxveen VOOR BABY’S HUIDJE Pagina 4 Smaak I Afschuwelijk Mieuw plan Bezwaren Postillon d’amour èfe WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 23 februari 1967 een eigen righeid van meenteraad gehad. 1 1 GEVRAAGD: per 1 maart a.s. of later Vonk l’avina fi ONTVANGEN: De heer Jac. de Knegt (pvda) zei WADDINXVEEN TELEFOON 01828-2006 deze kwestie het sproken. Voor de aanleg van een vijftal par keerplaatsen langs de Jonkheer van der Welstraat trok de raad 9750 uit. Dit plan zal de doorstroming van het verkeer in die drukke straat aan zienlijk verbeteren. Van ’t V.: ”Het spijt me maar er is noch in september, noch in de maan den daarna ooit een brief over deze kwestie aan ons gericht. Over de tijd vóór mijn komst kan ik uiteraard niet oordelen. Ik weet wél dat er in een raadsvergadering in Moerkapelle iets is gezegd over deze kwestie. Dat las ik tenminste in uw blad. Naar aanleiding daarvan is door ons een brief naar Moerkapelle gestuurd. Die brief is nooit behoorlijk afgehandeld. Het feit dat men deze zaak via de krant afdoet heeft ons tegen de borst gestuit. Dat is voor ons een abnorma le manier van behandeling. Daarom zijn we in nauw overleg met de pro vincie zelf onze maatregelen gaan nemen. Er was voor ons geen enkele aanleiding meer om Moerkapelle om een bijdrage te vragen.” Waarom is de brief die Moerkapel le in september 1965, de maand van uw installatie, aan het college van B en W schreef nooit beantwoord? In de Moerkapelse raad zijn bit tere woorden gesproken aan het adres van de voorzitter van de commissie. Dat bent u. Gaat u nog praten met Moerkapel le? Krijgt Zevenhuizen nu TD? s k s] 8 Z d c s d d d uitvoering ONYX (half edel steen) in kombinatie met o.a. brons, zilver, goud. in ’t luxe genre „Metrax” Chique Naar aanleiding van de beschuldi gingen die dinsdagavond jegens het Zevenhuizense gemeentebestuur, i.c. de burgemeester van Zevenhuizen zijn geuit tijdens de vergadering van de Moerkapelse gemeenteraad vroe gen wy de heer A. van ’t Verlaat om zijn commentaar. Burgemeester Van ’t Verlaat, tevens voorzitter van de commissie van de gezamenlijke tech nische dienst van de vier gemeenten was bereid antwoord te geven op onze vragen, maar wilde niet al te veel vooruitlopen op de behandeling van de problemen via de daartoe geëigen de kanalen. Van ’t V.: ”U moet niet denken dat het misnoegen over die betalingkwes- tie alleen bij mij bestond. De gemeen te Bleiswijk was het volkomen met ons eens en deelt ons standpunt nog steeds. We hebben Moerkapelle ge zamenlijk verantwoordelijk gesteld voor de stagnatie die zou ontstaan - en die ook is ontstaan - door het stop zetten van de betalingen. U begrijpt dat we na het vernemen van dat be sluit ook die twee krachten niet meer hebben aangenomen. De financiële middelen waren er immers niet? Van ’t V.: ”Ik dacht dat de mening van Moerkapelle al zó vast staat, dat valt. Elke volkomen venhuizen, Bleiswijk en Benthuizen waren van min der plezierig allooi. De heer Keyzer ging zelfs zover Zevenhuizens burgemeester A. van ’t Verlaat, die voor zitter van de gezamenlijke commissie is, te beschuldigen van het spreken van onwaarheden in een openbare raadsvergadering. De uitlating en nog meer bittere verwijten aan het adres van het Zevenhuizense gemeentebestuur ten aan zien van de reconstructie van de kruising Noordeinde- Zijde in Moerkapelle’s dorpskom zullen de drie raadsle den uit Zevenhuizen, die deze vergadering op de publie ke tribune bijwoonden, verre van aangenaam in de oren hebben geklonken. De heren G. D. van de Broek (vvd), J. Hogenes (pvda) en K. Herweijer (SGP) hebben over laatste woord beslist nog niet ge- ”Ik wil er vanavond niet helemaal een Zevenhuizense aangelegenheid van maken,”zei de heer Keyzer bij de behandeling van een voorstel tot ver betering van de situatie Dorpsstraat- Zijde,”maar voor de oplossing die het gemeentebestuur van Zevenhuizen voor de reconstructie van dit moei lijke kruispunt heeft gevonden kan ik weinig respect opbrengen. Het is afschuwelijk.” De burgemeester ver klaarde dat B en W van Moerkapelle al in september 1965 schriftelijk had den verzocht om een gesprek over het kruispunt, dat weliswaar voor een deel op Zevenhuizens grondgebied ligt, maar waarbij Moerkapelle het grootste belang heeft. ”We wachten nog steeds op antwoord, terwijl we best ons steentje aan deze oplossing hadden willen bijdragen. Door de nood gedwongen zijn we nu maar op ons gebied gaan pionieren.” Het voorstel, dat de gemeente op 5000 komt te staan, behelst afbraak van het pand Dorpsstraat 43, aanleg van een parkeerterreintje en enige voorzieningen aan de school. Ook komt er in de hoek wat beplanting en enkele zitbanken. Het werk wordt uitgevoerd door de NV De Vries en Van Schie. dat is de gemeenteraad,” zei de heer Keyzer,”als u dus verwijten wilt ma ken moet u in uw eigen gezelschap zijn. U neemt uiteindelijk de beslis sing.” Ter gelegenheid van de komende blijde gebeurtenis in de Oranjefami- lie stelde de raad een bedrag van een rijksdaalder per leerling beschik baar. De heer De Knegt vond dit wat laag, hij had liever 3 per leerling gehad. Het bleef 2,50, hoewel de burgemeester blij was met de sugges tie. Het presentiegeld van tien gulden per lid van de gemeenteraad voor het bijwonen van commissievergaderin gen was niet geheel naar de zin van de heer Duursma. Ik ben er voor stander van de zaken zoveel mogelij k in het openbaar te behandelen, daar om heb ik liever raadsvergaderingen dan commissievergaderingen. Recht daartegenover stonden ’de opvattin gen van de heer De Knegt en de bur gemeester, die commissievergaderin gen in het belang van de gemeente zelf nuttiger vonden. De zaken kun nen dan veel deskundiger worden be naderd, was hun standpunt. Tijdens de rondvraag vroeg de heer De Knegt naar de stand van za ken bij de parkeerhaven voor vracht wagens aan de Zuidplasstraat. Als gevolg van juridische complicaties kon de burgemeester op deze vraag nog geen antwoord geven. De sugges tie van de heer Van Heukelingen om de gezinnen die in Moerkapelle een noodwoning betrekken gedurende vier jaar uit te sluiten van de kans op een gewoon huis werd door de heer Keyzer op praktische en morele gronden onaanvaardbaar geacht. De heer Duursma informeerde naar de mogelijkheid tot verbreding van de Oranjestraat opdat het éénrich- tingverkeer daar zou kunnen worden afgeschaft. De burgemeester ant woordde dat deze mogelijkheid in studie is. Voor het diploma vakbekwaam heid voor de kleinhandel in behang sel van de Stichting Vakopleiding Meubeleringsbedrijven slaagde de heer F. W. de Bas te Waddinxveen. Tijdens het in Utrecht gehouden landelijke examen behaalde hij te vens het hoogste aantal punten. Van ’t V.: ’’Daarover kan ik nu nog niets zeggen. We moeten eerst af wachten wat de overige gemeenten zullen doen voordat we zelf stappen gaan ondernemen.” burgemeester Keyzer heeft tijdens deze zelfde raadsvergadering ook de door uw gemeente gerealiseerde re constructie van het kruispunt Noord- einde-Moerkapelse Zyde hevig be- kriseerd. Hy gebruikte het woord af- schuwelyk. Van ’t V.: ”Dat is belachelijk. Ie dereen die ik heb gesproken vindt het verbeteren van die hoek een grote vooruitgang. Men is zeer voldaan. Het is ook beter dan het ooit was! er weinig meer te praten poging tot overleg zou mislukken.” WADDINXVEEN Een zeer mu- ziekminnend auditorium heeft dins dagavond genoten van de prestaties van het bijna twinitg jaar bestaande West Nederlands Symfonie Orkest. Een enthousiast applaus verwelkom de de grijze maar ondanks zyn 77 ja- ren nog vitale dirigent Sam Swaap. Zijn begeesterend dirigeren bracht het orkest tot een uitstekend vertol king van beroemde werken van grote meesters, zoals Ch. Ditters von Dit- tersdorf, W. A. Mozart, G. Rossini, Joh. Straus en Fr. van Suppé. Vóór de pauze waren de 18e eeuwse com ponisten aan de beurt en na de pau ze waren het de werken van de 19e eeuwse meesters. Aan het slot bekroonde een minu tenlange ovatie, waarbij alle orkest leden werden betrokken, het zeer ge slaagde concert. Voor de Culturele Kring Waddinx veen, die zich bij voortduren alle mo gelijke inspanning getroost om Wad dinxveen toneel- en muziekuitvoe ringen op een behoorlijk niveau te presenteren, moet het opnieuw een teleurstelling zijn geweest dat een zo beperkt publiek het concert bezocht. informeerde namelijk naar de rouwkamer, die hij in de stukken had gemist. Antwoord van de bur- meester: ”Als u de tekening beter had bekeken, dan had u deze vraag niet hoeven te stellen.” 11MET EEN REEKS diep ingrijpende maatregelen uit de gemeenschappelijke technische dienst met Ze- 1*1 heeft de gemeenteraad van Moerkapelle dinsdag avond tydens een slechts anderhalf uur durende ver gadering het kleine dorp in een stroomversnelling ge bracht, die de inwoners van nu hun woonplaats van straks niet meer zuilen doen kennen. Maatregelen >en besluiten waarvan de draagwijdte ook voor die raadsle den niet helemaal te overzien zal zijn, maar die Moer kapelle binnen enkele jaren niet alleen een ander ge zicht zullen geven, doch die ook de aantrekkelijkheid van werken en wonen in de gemeente aanzienlijk moe ten verhogen. Dat was de prettige zijde van deze, wellicht de meest belangrijke raadsvergadering van Moerkapelle’s histo rie. De geluiden die burgemeester I. J. P. Keyzer liet ho ren met betrekking tot de uittreding van Moerkapelle Het gevaar, dat in de toekomst in Waddinxveen op alle mogelijke plaatsen benzinepompen verrijzen willen B W reeds thans bezweren door een wijziging van de ’’benzine- pompverordening” waarvoor aan de raad een voorstel wordt gedaan. In hun overwegingen laten B W de verkeersveiligheid, de aanwezigheid in de nabijheid van scholen, kerken, bejaardenhuizen, enz., het natuur-, landschaps- of dorpsschoon o.m. als argument naar voren komen om de vestiging van nieuwe pompen zoveel mogelijk in de hand te houden. Voor de instelling van een ver- keersstudie door het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland zal een bedrag nodig zijn van achtdui zend gulden. B W menen, dat de studie voor het nemen van tal van beleidsbeslissingen noodzakelijk is en verzoeken de raad het krediet te wil len voteren. Bij het opstellen van de studie zal het Instituut speciale aan dacht besteden aan externe verkeers- relaties, het structuurwegennet bin nen de bebouwde kom, voorzieningen op lange termijn en de samenhang van het plaatselijk wegennet met het ontwerpstreekplan. MOERKAPELLE De brief die burgemeester Keyzer van Moerkapelle een dag vóór de gemeenteraadsverkiezingen aan een groot aantal inwoners stuurde heeft positieve invloed gehad op de publieke belang stelling bij de jongste raads vergadering. In tegenstelling tot vorige bijeenkomst van Moerkapelle’s ’zevenschaar’ zat de publieke tribune in het Dorpshuis dit keer propvol, waardoor de perstafel aanvan kelijk zelfs stoelen te kort kwam. Burgemeester Keyzer had er in zijn brief nl. op gewezen dat de raadsleden het tijdens de vergaderingen van de raad het vaak zonder de belangstelling van eigen partijgenoten moeten stellen. Door middel van grote re belangstelling van het pu bliek kan, zo schreef de heer Keyzer, een beter samenspel ontstaan tussen bestuurders en bestuurden. Welnu in de raadsvergade ring, die velen dinsdagavond ongetwijfeld voor de eerste keer bijwoonden, zullen velen de smaak naar méér te pakken hebben gekregen. De raads stukken vlogen eraf... WADDINXVEEN De padvin- dersgroep ’Pieter Maritz’ uit Wad dinxveen houdt op zaterdag 4 maart een padvindersavond in het gerefor meerd verenigingsgebouw. De toe gangsprijs voor deze avond, die Pima Growa (Pleter MAritz GRoep WAd- dinxveen) is genoemd, begraagt 1,50. De padvindersavond begint om acht uur. WADDINXVEEN Drie re dacteuren van het literaire tijdschrift Kentering houden ter gelegenheid van de Boe kenweek 1967 (van 25 februari tot en met 4 maart) op donder dag 2 maart bij Boekhandel Veldwjjk een letterkundige avond, die de kwalificatie poëzie-happening heeft mee gekregen. Het zijn de dichters Harry Scholten, literair medewerker aan de Haagse Courant en het blad De Bazuin; Jozef Eyck- mans en Wim Hazeu, de jonge Waddinxveense dichter, over wie wij volgende week meer publiceren. Wim Hazeu zal spreken over de ’moderne poëzie en de flau wekul’. De bijeenkomst begint om acht uur. De organisatie berust bij de Christelijke Open bare Uitleen Bibliotheek en Boekhandel Veldwijk. de voorzitter van de commissie van beheer (burgemeester Van ’t Verlaat - red. HH) werd een bom geplaatst, die wij op 21 decem ber van het vorige jaar tot ontste king hebben gebracht met een motie, die een verzoek tot uittreding inhield. Deze motie is in de kranten ten volle bekend gemaakt. Als de burgemees ter van Zevenhuizen had gewild, had er toen gepraat kunnen worden.” Voordat burgemeester Keyzer het voorstel in stemming bracht maakte hij nog melding van een diezelfde dag ontvangen brief van Gedeputeer de Staten, waarin de gemeente Moer kapelle wordt verzocht de door de TD ingediende declaraties over 1966 te voldoen (Moerkapelle had de betalin gen tot nu toe grotendeels stopgezet). Hangende het geschil zal Moerkapel le deze betalingen kunnen doen, al dus GS, met behoud van alle rechten. De heer Keyzer deelde verder mee dat het personeel van de huidige dienst door de nieuwe TD zoveel mo gelijk zal worden overgenomen. De oorzaken voor dit besluit zyn bekend. Zowel Moerkapelle als Bent huizen was ontevreden over de ’ser vice’ die de gezamenlijke dienst ver leende en de hoge bedragen die wer den gedeclareerd. Dit verwijt gold per se niet het personeel van de dienst, maar wél de houding van dë voorzitter én de praktische toepas sing van de gemeenschappelijke re geling. De nieuwe opzet, zoals die nu door B en W werd voorgesteld, biedt talrijke voordelen in financiëel en technisch opzicht. Burgemeester Keyzer zei in de raad op grond van een raadsverslag in ons blad dat u onjuist zou hebben geantwoord op de vraag van de heer Van de Broek (vvd) over de moeilijk heden met Moerkapelle. Van ’t V.: De heer Van de Broek heeft genïformeerd in hoeverre ik op de hoogte was van de besluiten die Moerkapelle kennelijk had genomen. Ik heb toen geantwoord dat nóch het gemeentebestuur, nóch de commissie enig officieel bericht over de uittre ding van Moerkapelle hebben ont vangen. Ik heb niet gezegd dat ik niet wist wat er gaande was. Moerkapelle heeft tijdens commissievergaderingen herhaalde malen blijk gegeven van haar onbehagen over de gang van za ken in de dienst, maar heeft nooit officiële stappen ondernomen.” Maar u wist van de motie van de Moerkapelse gemeenteraad. Van ’t V.: ’’Daarover hebben ons ook nooit officiële mededelingen uit Moerkapelle bereikt. Ik heb in het Weekblad Hollands Hart moeten le zen dat de Moerkapelse raad via een motie heeft aangedrongen op uittre ding. Zó heb ik dat ook gesteld tegen over de heer Van de Broek. Wij heb ben wél de raadstukken voor déze vergadering van de Moerkapelse ge meenteraad gehad. Nu weten we dan ook pas officieel waar we aan toe zijn.” De technische dienst bestaat dus niet meer. Van ’t V.: ”Ik betreur het dat op deze manier een eind is gekomen aan een voor alle gemeente voordelige sa menwerking, maar daarvoor kan Ze venhuizen niet aansprakelijk worden gesteld. In de commissie is tegemoet gekomen aan de Moerkapelse klach ten over tekort aan personeel en werd besloten dat in een vakature zou worden voorzien en bovendien voor Benthuizen en Moerkapelle een tij delijke kracht benoemd. Terwijl we met de uitvoering van dat besluit druk doende waren kwam vorige jaar plotseling de brief van Moerkapelle met mededelingen dat de betalingen voor 1966 zouden worden stopgezet. Dat is dan ook gebeurd.” Hoe heeft de dienst dan toch kun nen draaien? Van ’t V.: ”De technische dienst heeft al die tijd door kunnen werken met voorschotten van de gemeente Zevenhuizen.” GS hebben inmiddels geschreven dat Moerkapelle met beëoud van rechten moeten betalen. Van 't V.: ”Ja, die brief hebben wij ook gekregen. Maar het is toch te gek om los te lopen dat je zonder meer je rekeningen niet meer be taalt? Als u te veel belasting denkt te moeten betalen, dan krijgt u toch óók pas later het eventueel teveel betaalde bedrag terug? Dat is de ge woonste zaak van de wereld. Dat is voor mij onbegrijpelijk. Net zo onbe grijpelijk is het dat Moerkapelle nu ineens over het geld praat. In de commissie is gezamenlijk de honora- riumregeling vast gesteld, ook door Moerkapelle. Men kon van tevoren weten hoe hoog de rekeningen kon den zijn. Het is voor mij een onbegrij pelijke argumentatie.” TT1 VEN ALS op 2 januari, toen de Ij raad een voorstel kreeg te be handelen tot aankoop van de panden Dorpsstraat 21 en 23, stuitte het col lege van burgemeester en wethou ders van Moerkapelle dinsdagavond op grote bezwaren by het advies van B en W beide gebouwen nu onbe woonbaar te verklaren. Een felle discussie ontspon zich over deze zaak tussen burgemeester Keyzer, de PvdA-fractie en de heer J. Bremmer (sgp). De raadsleden za gen in dit voorstel een ondermijning van de positie van Moerkapelle’s enige groenten- en fruithandelaar, die gedwongen zou worden een nieuw pand te bouwen. Hoe de heer Keyzer ook trachtte de drie raadsleden van zijn goede bedoelingen ten aanzien van dit plan te overtuigen, de heren Van Heukelingen, De Knegt en Bremmer hielden koppig vast aan hun eenmaal ingenomen standpunt en stemden dan ook deze keer tegen. Ook nu waren het de stemmen van de wethouders die het college voor een nederlaag behoedden. Burgemeester Keyzer werd een beetje boos op de heer Bremmer toen deze verklaarde dat ’je het met die hoge heren nooit zeker weet.’ ”De hoogste instantie in deze gemeente, Op advies van het Centraal Advies bureau voor Organisatie, Documen tatie, Registratuur en Personeelsbe heer in Den Haag is voor de reorga nisatie van het gemeentelijk appa raat van Benthuizen en Moerkapelle een nieuw plan gemaakt, waarbij de functie van gemeentesecretaris in beide gemeenten gecumuleerd sa mengevoegd) wordt. Bij het advies aan de raad stelden B en W uitdruk kelijk dat deze cumulatie de zelf standigheid van de gemeenten in ge nen dele in gevaar bracht. De raad had geen bezwaren en be sloot zonder slag of stoot tot benoe ming in vaste dienst van de waarne mend gemeentesecretaris, de heer G. J. A. Runsink, en tot reorganisa tie. De heer S. E. Duursma (alg. bel.) drong erop aan zo spoedig mogelijk een eerste ambtenaar aan te stellen. By het voorstel tot bouwrijpmaken van het bestemmingsplan Noord, vooorlopig Moerkapelle’s laatste uit breidingsplan, maakte de heer Duursma bezwaren tegen het feit dat het werk onderhands was aanbe steed. ’’Volgens mij kan het goedko per door een openbare inschrijving,” zei hij. De heer Keyzer wees op de goede ervaringen met de NV Aannemings- maatschappij De Vries en Van Schie in De Lier, die het werk zal uitvoeren en die ook in het verleden meerdere malen voor de gemeente Moerkapelle werkzaam was. De Lierse NV had voor beide fasen van het plan bene den de begroting ingeschreven, wat bij B en W een betrouwbare indruk had gemaakt. Voor het bouwrijpma ken van het plan werd vervolgens 275.000 uitgetrokken. De uiterst urgente uitbreiding van de algemene begraafplaats, de bouw van een aula en van een rouwkamer voor f 220.000 haalde de eindstreep eveneens met vlag en wimpel. Het werk moet halverwege volgend jaar klaar zijn. De Koninklijke Neder- landsche Heide Maatschappij, die in zeer korte tijd het plan heeft ge maakt, zal ook de werkzaamheden voor haar rekening nemen. Er zullen door dit plan 534 graven beschikbaar komen, voldoende voor begravingen tot in lengte van jaren. De nieuwe begraafplaats krijgt zijn ingang aan de Prinses-Beatrixlaan, er komt een fraaie beplanting en ook een parkeerplaats. De nieuwe aula met rouwkamer wordt gebouwd vol gens een geheel nieuw, kostenbespa rend procédé. De heer De Knegt werd door de heer Keyzer op zijn vingers getikt nadat hij een nogal luguber ver haal had verteld over zelfmoorden, riekende doden, etc. Het raadslid Met zevenmijlslaarzen banjerden Moerkapelle’s vroede vaderen door de 35 punten tellende agenda heen. Te elfder ure had het rusteloze college van bur gemeester en wethouders nog vier voorstellen in de, voor Moerkapelse be grippen, toch al worstvolle agenda gepropt. Maar nóch die lange en gewichtige agenda, nóch de aanwezigheid van een indrukwekkend aantal belangstellenden kon de raadsleden verleiden tot het verbruiken van veel spraakwater. De Moerkapelse gemeenteraad nam onder meer eenstemmig tot de vol gende besluiten: uittreding uit de gemeenschappe lijke dienst van gemeentewerken en het toezicht op de volkshuisves ting van Moerkapelle, Zevenhuizen Bleiswijk en Benthuizen per 19 maart 1968; officieuze instelling van een nieu we dienst van gemeentewerken sa men met Benthuizen, dat eveneens de banden met Zevenhuizen en Bleiswijk wil verbreken; reorganisatie van het Moerkapelse gemeentesecretarie met spoedige be noeming van een nieuwe eerste ambtenaar; benoeming tot gemeentesecretaris in vaste dienst van de heer G. J. A. Runsink, die ook secretaris van Benthuizen blijft; bouwrijpmaken van het uitbrei dingsplan Noord voor een totaal bedrag van 275.000 (uit te voeren door de NV Aannemingsmij De Vries en Van Schie te De Lier); uitbreiding van de algemene be graafplaats, bouw van een aula en rouwkamer voor totaal 220.000 (halverwege volgend jaar gereed); verbetering hoek Dorpsstraat-Zjjde voor 5000 aanleg van vijf parkeerplaatsen langs de Jhr. Van der Welstraat voor 9750. Te luisteren naar de verklaringen van zowel burgemeester Van ’t Ver laat als de heer Keyzer heeft het Weekblad Hollands Hart in het ge schil over de technische dienst ge fungeerd als postillon d’amour, zij het dan in minder positieve zin. Zei burgemeester Van ’t Verlaat in een onlangs gehouden raadsvergade ring al dat hij uit ’de krant’ had moe ten vernemen dat Moerkapelle uit de dienst wenste te treden (en dus niet officieel), burgemeester Keyzer had die uitspraak van Zevenhuizens’s burgervader ook in ons blad gelezen. Op grond van ons raadsverslag, dat hij dinsdagavond uitvoerig citeerde, kwam de heer Keijzer tot de conclu sie dat burgemeester Van ’t Verlaat niet de waarheid had gesproken toen hij antwoordde op desbetreffende vragen van het VVD-raadslid Van de Broek. ”B en W van Zevenhuizen i hebben wel degelijk alle stukken toe- gezonden gekregen die op deze zaak betrekking hebben,’’aldus de heer Keyzer”. Bovendien wist burgemees ter Van ’t Verlaat”, vervolgde hij”, I van onze bezwaren ten aanzien van de gehele gang van zaken in de j dienst. Wethouder Van der Spek J heeft ons standpunt meerdere malen I duidelijk en in alle oprechtheid in de J commissie naar voren gebracht.” De 5 heer Keyzer betreurde dat de affaire qua voorlichting op deze manier was behandeld. C 1 e dat de verklaringen van burgemees- 1 ter Van ’t Verlaat in Moerkapelle een onaangename smaak hadden achter- 1 gelaten. Hij zei: ’’Door de halsstar- V V Si r

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 4