Dubbel feest op Zuidkade nieuw Scholen scholenbouw en in de toekomst Gouden Bakkerij Huizer geheel in het Kleiweg 27 eouüaiel.32121 Vanavond Poëzie - happening Bronchiletten UITNODIGING I CHRISTELIJK MANNENKOOR OPGERICHT IJ en Ook Uw WISMAND Ds. Molenaar naar Amsterdam-Noord Open deur dienst op zondag 5 maart a.s. n.m. 7 uur in de Immanuëlkerk aan de Pr. Beatrixlaan te Waddinxveen. Stortingen Zwembadfonds Nieuwe zaal voor bejaardensoos spel voor de jeugd na Jaarvergadering Plattelandsvrouwen n IN „SWANLA” 3 1.98 o Ons nieuwe feuilleton J© Afsluiting Boekenweek wordt uniek gebeuren OUDEREFOND Pagina, S Pagina 4 Li Zevenhuizen staat voor U klaar voor Heren Woddinxveen GESPECIALISEERD IN STIJLMEUBELEN W0NING1NR1CHTIN6I Reeuwijk Moerkapelle n bij de bekende FRA-VA-KO‘s Warenhuizen DE KERKEN NC3J3EN DOKTERSDIENSTEN Dobbel Trekpleister WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 2 maart 1967 het ’Waddinxveens thans naar De heren (1) brachten het er goed bnk Eikenlaan, leplaan, W'veen Telefoon 2401 b.g.g.» 2184 zondag 5 maart 1967 Nederlands Hervormde kerk: v.m. 9.30 n.m. 18.30 uur. ds. A. Boertje Evangelisch Molukse kerk v.m. 11.30 uur: Ds. P. Fader. Tijdens de poëzie-happening, die vanavond bij Boekhandel Veldwijk wordt gehouden is Wim Hazeu één van de inleiders. Hij zal spreken over ’De moderne poëzie en de flauwekul’. Verder doen aan dit dichterlijke Boe- ken weektest ij n mee de dichters Har ry Scholten en Jozef Eyckmans. Or ganisatoren zijn de Openbare Chris telijke Uitleen Bibliotheek en Boek handel Veldwijk. Aanvang acht uur. ’Achterebbe’ was in 1965 het lite raire debuut van Wim Hazeu. Daarna volgden bij dezelfde uitgever (Nggh en Van Ditmar, Den Haag) al snel de poëtische documentaire ’Dichter bij Achterberg’ en ’Dankdag voor het ge was’; de laatste bundel rolde pas eind vorig jaar van de persen. 5 1 l l 1 (Bij de belangstellenden zagen we behalve burgemeester Van der Hooft en diens echtgenote, ook de wethou ders P. Lips en F. M. van Tol en vele raadsleden (collega’s in dat op zicht van de heer H. Huizer). Met vrouw en kind woont de jon ge dichter sinds enige tijd in een fraaie woning aan de Genestetlaan, midden tussen het gemêleerde gezel schap dat de (import) bevolking van de Vondelwijk nu eenmaal is. Tijdens de Boekenweek zullen ook zijn boeken in vele ’fondsen’ te koop zijn. Dat is de reden waarom in deze krant een bescheiden schijnwerper wordt gericht op leven en werk van deze, qualitate qua bijzonder inwo ner van Waddinxveen. In literair opzicht heeft Wim Hazeu (27) heel wat pijlen op zijn boog. Hij maakte deel uit van de groep die zeven jaar geleden het literair tijd schrift Kentering (oplaag: 1500 ex.) begon en is de enige die nog steeds lid van de redactie is, samen met litera toren als Vinkenoog en Otto Dijk. Hij was (en is) ook medewerker aan de literaire periodieken Maatstaf, Roe ping, Raam, Komma, Kalft en nog enkele andere. REEUWIJK De medische dienst wordt voor zon dag 5 maart waargenomen door J. v.d. Goot, arts, tel. 01829-2254. WADDINXVEEN: De zondagsdienst wordt waargeno men door E. M. L. Hemminga, arts, Dorpsstraat 66, telefoon 2078. Gereformeerde Kerk-Brug v.m. 10 en n.m. 6.30 uur: Ds. A. C. Kersten, Den Haag. Woensdag 8 maart n.m. 7.30 uur: Bidstond Ds. A. de Bruin, Den Haag. Hervormde Dorpskerk v.m. 9.30 uur: Ds. C. Vos, Gouda. N.B. 6.45 uur: Ds. W. Vroegindeweij, Katwijk aan Zee. Hervormde Ichthuskerk v.m. 9.30 uur: Ds. J. v.d. Velden, Amersfoort. n.m. 5 uur: Ds. W. Vroegindeweij, Katwijk aan Zee. Herv:rmde Kerk, Sluipwijk v.m. 10 en n.m. 6.30 uur: Ds. J. Enkelaar. Gereformeerde Gemeente: v.m. 9.30 en n.m. 18.30 uur: leesdiens- ten. Nederlands Hervormde Kerk v.m. 10 uur: Ds. A. Kastelein, Capelle a.d. IJssel. (Bed. H. D.) n.m. 6.30 uur: Ds. H. van der Giesen Capelle a.d. IJssel. Boskoop Volle Evangelie Gemeente: (Gebouw Concordia, achter Florida): v.m. 9.30 uur: Samenkomst. Christelijk Afgescheiden Gemeente v.m. 9.30 en n.m. 5 uur: Ds. A. P. Verloop. Woensdag v.m. 10 en n.m. 3 uur: Ds. A. P. Verloop. Hervormde Immanuël Kerk v.m. 9.30 uur: Ds. G. A. Cnossen, Twijzelerheide. n.m. 19.00 uur: Dr. P. L. Schoonheim, Leiden. Remonstrantse Kerk v.m. 10 uur: Ds. A. Hoff-Visscher, ’s-Hertogenbosch. Nederlands Hervormde Kerk v.m. 9.30 uur: Ds. Joh. Verwelius. n.m. 6.30 uur:Ds. Iz. Kok, Zegveld. Woensdag 8 maart: v.m. 9.30 uur: Ds. J. R. Cuperus. n.m. 7.30 uur: Ds. Joh. Verwelius. Kapel aan de Rotte v.m. 10 uur: Ds. J. Pronk, R’dam. Gereformeerde Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. R. Bakker, Rotterdam. Gereformeerde Kerk v.m. 9 en 10.30 uur: Ds. J. E. Booy, Utrecht. n.m. 6.30 uur: Ds. P. van Strien, Delft. Woensdag 8 maart: n.m. 8 uur: Ds. B. Koekkoek. k Hoestdrank in tabl«tvarm.95ct tot het bij wonen van de Ds P. L. Schoonheim spreekt over GELOOF IS MEER DAN KINDERLIJK VERTROUWEN Medewerking verleent het meis jeskoor ’Hosanna’ uit Boskoop o.l.v. de heer Kapteyn. Iedereen is hartelijk welkom i i een snelle groei zal er eventueel een nieuwe school in Groenswaard ko men. In dit verband werd ook de pro jectie van nieuwe scholen in het uit breidingsplan Groenswaard bespro ken. Na de voordracht door de heer Van der Hooft werd druk gebruik ge maakt van de gelegenheid om vragen te stellen. Daarbij kwam o.a. naar voren dat er voorlopig in Waddinx veen nog geen BLO-school, geen tuinbouwschool en geen middelbare school zullen komen. Veel vragen waren er ook over speelruimte voor de jeugd, gymnastieklokalen en het nieuwe zwembad. Vereniging Vrijz. Herv. n.m. 6.30 uur: Ds. J. van Blanken, Haastrecht. WADDINXVEEN Temidden van een indrukwekkend aantal belangstellen den herdachten drie generaties van de bekende Waddinxveense banketbak- kersfamilie Huizer gistermiddag het vijftigjarig bestaan van hun bakkerij. Ter gelegenheid van het bereiken van die eerbiedwaardige mijlpaal opende burgemeester C. A. van der Hooft het splinternieuwe, gemoderniseerde win kelpand aan de Zuidkade, waar het bedrijf van de familie Huizer sedert de oprichting van de zaak onafgebroken gevestigd is geweest. R.K. KERK Kerkdiensten op zondag: St. Victorkerk, Zuidkade: H. Missen om 7.15, 9.00 en 11.00 uur: St. Petruskapel, J. W. Friso weg: H. Missen om 8.30, 11.15 en 17.30 uur: Kerkdiensten in de week: St. Victorkerk: iedere dag een H. Mis om 7.45 uur, woensdag 20.00 uur en vrijdag 7.00 uur. St. Petruskapel: een H. Mis dinsdag 7.45 uur, donderdag 20.00 uur en za terdag 9.00 uur. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de mis van 11.15 uur). Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66 Zondag n.m. 15.30 uur: Openbare toespraak. Zondag n.m. 16.30 uur: Wachttorenstudie. Donderdag n.m. 19.30 uur: Bedieningsschool. Donderdag n.m. 20.30 uur: Dienstvergadering. WADDINXVEEN Tijdens een vorige week in de raadzaal gehouden voorlichtingsavond van de Ouder raad van de openbare scholen te Waddinxveen heeft burgemeester C. A. van der Hooft, mede in ver band met de toekomstige ontwikke ling van het onderwijs, een uitvoerig overzicht gegeven van het streekplan en de plannen die in Waddinxveen bestaan. WADDINXVEEN Tijdens een bij eenkomst in het Gereformeerd ver^ enigingsgebouw is kortgeleden voor lopig opgericht Mannenkoor op christelijke grond slag’. Al tjjdens ZEVENHUIZEN De zondagsdienst zal worden waar- genomen door J. A. Ensing, arts, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, telef.f 01802-204. Ons wekelijkse vervolgver haal ’De Chinese Papegaai’ is deze week aan zijn laatste af levering toe. Dan heeft dit moeilijke detective-verhaal van Earl Derr Biggers zich af- gewikkeld in precies een jaar ds. Volgende week Hij is al bezig aan een roman, die - als er een uitgever voor wordt ge vonden - uiteraard ook in Waddinx veen te koop zal zijn. Zijn dichterlij ke aspiraties blijft hij ook te pas en te onpas botvieren. Tijdens het gesprek dat we kort geleden met hem hadden werden zó veel facetten van zijn denken en doen in kunstzinnig, politiek, religieus en maatschappelijk opzicht blootgelegd dat we verlangend uitzien naar wat Wim Hazeu ons in zijn aanstaande roman te vertellen zal hebben. De dichtbundels hebben ons al veel ver teld. MOERKAPELLE Tijdens de jaar vergadering van de Nederlands Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Moerkapelle, die verleden week in het Dorpshuis werd gehouden, bleek dat in 1966 het ledental was gegroeid. Voor de georganiseerde cursussen was door de leden veel belangstelling getoond. Het overlijden van een der bestuursleden mevrouw P. de Jong- Keizer werd zeer betreurd. Voor de twee vrijgekomen bestuursfuncties werden de dames A. Kadiks-Krijgs- man en W. Verheul-Hogerdijk met grote meerderheid van stemmen ge kozen. De heer Van Lennep van het Voor lichtingsbureau der Levensverzeke ringsmaatschappijen hield een inte ressante lezing, die hij illustreerde met een film. WADDINXVEEN Op de rekeningen van het Zwembad- bouwfonds werden de afgelo pen week de volgende bijdra gen ontvangen: P. B. ƒ.2,50; T. K. 2,50; J. A. 2,50; W. v. B 2; M. v.d. B. 2,50; J. v. K. 2,50; E. M. 2,50; M. v. D. 5; A. T. 1,50; F. v. R. 5; L. L. 2,50; H. B. 2,50; M. v.d. B. 5; C. v.d. G. 1; K. v.d. H. 2; V. 100; P. W. K. 5. De eindstand is 51.839,26. ZEVENHUIZEN Voor de ouders van de leerlingen van de huishoud school ’’Swanla” in Zevenhuizen wordt dinsdag 7 maart a.s. een bij eenkomst belegd in de school. Mejuf frouw A. Prinsen, consulente van het hoofdbestuur van de Hollandse Maatschappij van Landbouw spreekt dan over de vraag ’’Zijn de verande ringen in het onderwijs ook verbete ringen?”. Deze vraag is extra be langwekkend nu binnenkort het voortgezet onderwijs als gevolg van de inwerkingtreding van de Mam moetwet zal worden gewijzigd. Ofschoon de lezing al om acht uur begint, zal de school worden open gesteld om kwart over zeven, opdat de ouders die leerkrachten willen spreken daarvoor gelegenheid krij gen. schrijven wordt in dit geval bedoeld: dichtbundels, romans en alles wat in zijn kunstzinnige kraam te pas kan komen. De viering van deze belangwek kende mijlpaal ontkwam uiteraard niet aan de nodige gelukwensen en het ophalen van herinneringen uit ’n grijs verleden. Nadat burgemeester Van der Hooft het lint had door ge knipt, dat de toegang tot het fraaie, van veel glas voorziene pand ver sperde, hield hij achter in de bakkerij een toespraak. De burgemeester achtte een dubbe le felicitatie wél op zijn plaats, de eerste vanwege het jubileum, de tweede voor de opening van het pand. Hij had zich laten vertellen dat de bakkerij als zodanig al hon derd jaar bestond en dat de oude heer M. Huizer (die deze middag sa men met zijn vrouw, mevrouw H. M. Huizer-Vat beiden 84 jaar!, aanwezig was) de zaak had overgenomen van de familie Verzijl. De heer Van der Hooft trok een vergelijking tussen het wel en wee van Bakkerij Huizer ge durende de afgelopen jaren en de jaarringen van een boom. ”Bij een doorgezaagde boom zie je dikke jaarringen en hele smalle; het ene jaar is die boom krachtig om hoog geschoten, het andere jaar - als het heel droog was of juist erg nat - heeft hij veel meer moeite ge had om verder te komen. Welnu, zo zal het ook met dit bedrijf zijn ge* gaan,” zo zei de burgemeester. Maar, zo constateerde hij, uit al die tegen slagen en moeilijkheden werd de kracht geput om weer verder te gaan en om in een nieuw jaar nóg harder te werken. De heer Van der Hooft weidde uit over de kracht van de Waddinxveen se middenstand, waarvan hij de ac tiviteiten en de gemeenschapszin roemde. Hij vroeg zich af of Wad dinxveen ooit wel zo groot had kun nen worden als de middenstand door uitbreiding en modernisering niet mee had geholpen het dorp mee te helpen leefbaar maken. De burgemeester besloot zijn toe spraak met het uitspreken van zijn gelukwensen en wenste de firma Huizer ook voor de toekomst (”De zoon staat alweer te dringen aan het hek!”) een voorspoedige tijd toe. De heer A. Jonge jan, tweede voor zitter van de Waddinxveense Mid- ZEVENHUIZEN In Hotel Vos werd verleden week voor de eerste maal de bejaardensoos van de Alge mene Bond gehouden. Voorzitter G. Hoogeveen verklaarde dat de soos door de enorme toeneming van het ledental uit zijn jasje was gegroeid wat betreft de zaal aan de Burge meester Klinkhamerweg. Hij dankte de oud-voorzitter van de Midden- standsvereniging, de heer J. P. A. van Reeuwijk, voor het vele werk dat deze in zijn functie voor de soos had gedaan. Ook Burgemeester A. van ’t Verlaat was aanwezig en dankte iedereen die medewerking heeft verleend voor het verkrijgen van de nieuwe zaal. die eerste bijeen komst meldden zich dertig leden. Maandagavond werd in hetzelfde gebouw de eerste repetitie-avond ge houden. Het ligt in de bedoeling in het vervolg elke maandag van acht tot tien uur te oefenen. Initiatiefnemers zijn de heren C. v.d. Bos, J. Valk en E. C. van Beest. Drie maanden geleden openden zij de besprekingen. De heer H. Treffers was algemeen adviseur. Met de oprichting van de nieuwe Christelijk Mannenkoor is de bevor dering beoogd van de ’culturele zang kunst’. Het genre muziek dat het koor op het repertoire gaat nemen omvat geestelijke en klassieke mu ziek, terwijl ook Oosterse, Slavische en volksmuziek grote aandacht zal krijgen. Een ietwat afwijkend mu- ziekmenu dus. Het koor wil spoedig naar buiten treden met eigen concerten of optre dens voor verenigingen en instellin gen. Leden kan het Christelijk Man nenkoor nog genoeg gebruiken. Iede re manlijke Waddinxvener, ouder dan vijftien jaar wordt met open armen ontvangen. denstandsvereniging, bracht de ge lukwensen over van de gehele Wad dinxveense winkeliersgemeenschap. Hij zei dat de huidige firmanten, de gebroeders G. en H. Huizer, met het verbouwen van hun winkel een flin ke steen hadden bijgedragen om van Waddinxveen in zakelijk opzicht een trekpleister te maken. Het woord was nu aan de heer C. de Bas, voorzitter van het Koopcen trum Brug. Hij was bijzónder inge nomen met het feit dat het Brugcen- trum weer een mooie winkel rijker is. ”Wij hebben vertrouwen in de toe komst van, de Brug,” zo zei de heer De Bas. Nadat hij nog even in de geschiedenis was gedoken, besloot ook de Brugvoorzitter zijn toespraak met het uitspreken van zijn gelukwensen. De heer H. Huizer dankte daarna ie dereen voor de vele belangstelling. Ook hij was verheugd over de tot standgekomen vernieuwing en de uit breidingen die nu een feit waren ge worden. De voorlichtingsavond werd bij ge woond door het bestuur van Volks onderwijs, leden van de oudercom- missie van de openbare scholen en onderwijskrachten van deze scholen. Voorzitter A. P. de Graaff gaf in zijn welkomstwoord een uiteenzetting over de taak van de ouderraad. Als een van die taken noemde de heer de Graaff het bevorderen van het open baar onderwijs. Om een goed inzicht te krijgen in de ontwikkeling van de gemeente in verband met de scholenbouw meende de ouderraad de betrokkenen uitvoe riger te moeten voorlichten over het onderwerp ’’Scholen en scholenbouw in de toekomst”. Hierna gaf hij het woord aan bur gemeester C. A. van der Hooft, die alle facetten, die met dit onderwerp verband houden, uitvoerig belichtte. Ook de burgemeester sprak over de taak van de ouderraad en vond het belangrijk, dat oudercommissies, on derwijzend personeel en ouderraad in de toekomst met elkaar eens zijn. Dan bestaat er de mogelijkheid om vruchtbaar werk te verrichten, zo zeide de heer Van der Hooft. Aan de hand van een kaart van het streekplan schetste de burge meester de groei van de gemeente naar dertigduizend inwoners. Ook sprak hij over het toekomstige we gennet rond de gemeente, de plannen voor een dubbelsporige ringlijn Den Haag-Leiden-Alphen-Boskoop-W ad- dinxveen-Zoetermeer-Den Haag en een ringlijn, waarbij ook Rotterdam wordt betrokken. Andere onderwerpen die aan de orde kwamen waren de gunstige lig ging van de gemeente in de randstad en de nieuwe winkelcentra bij de brug en aan de Kerkweg. Nadat de heer Van der Hooft een overzicht had gegeven van de groei van de Waddinxveense scholen van af 1962 tot heden constateerde hij met genoegen dat het openbaar on derwijs het sterkste is gegroeid. Bij de bespreking over de bouwplannen voor nieuwe scholen, o.a. voor de Klaas de Vriesschool in de Vondel wijk, deelde de burgemeester mede, dat de eerste paal mogelijk nog vóór 1 april zal worden geslagen. De Jan Ligthartschool zal met twee lokalen worden uitgebreid om voorlopig de leerlingen van Groens waard te kunnen opvangen en bij Hervormd Wjjkgebouw v.m. 9.30 uur: Ds. G. Boer, Katwijk, n.m. 6.30 uur: Ds. J. R. Cuperus. Bethel v.m. 9.30 uur: Ds. J. R. Cuperus. n.m. 5 uur: De heer Scheepmaker, Utrecht. van af tegen lijsttrekker MVC 2. De wedstrijd begon zwakjes, maar gaan deweg steeg het zelfvertrouwen, waardoor het eindresultaat een uit stekend gelijkspel werd. Setstanden: 15-6, 10-15, 9-15 en 15-11. Van het volley toernooi dat de Lo- pikse Volleybal Vereniging halver wege februari organiseerde keerde Be Fair 1 (heren) terug met een fraaie beker, voor het behalen van de tweede plaats. Be Fair startte in drukwekkend tegen eersteklasser (Rotterdam) Lekkerkerk met sets van 15-10 en 15-8. Een 2-0 zege dus. Nóg beter ging het in de ontmoeting met LVV zelf. De setstanden spreken voor zich: 15-10 en 15-1. Tegen Vives in de finale-poule kwam Be Fairer minder goed af. Het werd door sets van 9-15 en 8-15 een nederlaag, waaraan de scheidsrechter niet on schuldig was. Bij de partij tegen SVC uit Utrecht, óók een eersteklasser, moest een derde set de beslissing ge ven, na een snel gewonnen set van 15-2 en een nederlaag met 15-8. De Waddinxveners wonnen na veel moeite met 15-10, hetgeen de tweede prijs van het toernooi opleverde. ZEVENHUIZEN Het Groene Kruis heeft deze winter een cursus georga niseerd in het buurtschap Oud-Ver- laat voor de ouders van kinderen die de lagere school bezoeken. Op deze cursus werden leeftijdsproblemen en vrijetijdsbesteding van de jeugd uit voerig behandeld. Voor de jeugd heeft deze cursus tot heel prettige ge volgen geleid. Men is namelijk ver der gaan praten en er zal bij vol doende belangstelling zo spoedig mo- geljjk met handarbeid-, sport- en spel clubs gestart worden. Deze zullen onder leiding staan van de maatschappelijk werkster van Ze venhuizen, mejuffrouw Wigman, met hulp van mejuffrouw Nederbracht uit Moordrecht. De clubs zullen elke vrijdagmiddag tussen half vier en half zes in de oude school aan de Rotte gehouden worden. Volgende week beginnen we de nieuwe vervolgserie. Dit maal zijn we er trots op de rechten te hebben kunnen ver werven van de boeiende histo rische roman ’De bronzen ade laar’ geschreven door niemand minder dan de overbekende ro mancière Baronesse Orczy, die zich grote faam verwierf die de romans ’Het verbond van de Rode Pimpernel’ en ’De man in ’t grijs’. ’De bronzen adelaar’ behan delt de terugkeer van Keizer Napoleon na zijn verbanning naar het eiland Elba. Het be gint bij de landing van Euro pa’s grootste veroveraar in Zuid-Frankrijk tot aan de laat ste grote slag bij Waterloo. De barones beschrijft op ui terst boeiende wijze op de ’honderd dagen van Napoleon’ en weeft er meteen op de van haar bekende, vakkundige wij ze het liefdesverhaal doorheen van een charmant Frans freu- letje, dat koningsgezind is, en een knappe Engelsman. De jonge mensen krijgen elkaar, dat spreekt, maar niet nadat vele moeilijkheden en intriges overwonnen moeten zijn. ’De bronzen adelaar’ ver scheen in boekvorm bij de uit geverij L. J. Veen in Amster dam. 1 Ook in de journalistiek is Hazeu goed thuis. Zo werkte hij voor de Nieuwe Haagsche Courant en de Delftsche Courant als literair recen sent. Hij deed echter ook reportage werk. Na zijn hbs (b)-opleiding in Delft studeerde Hazeu Nederlands MO, waarvan de leraarsakte enige jaren geleden de vrucht was. Nu is de actieve schrijver drama turg bij de NCRV voor de afdeling radio. Hij is daar ook plaatsvervan gend hoofd van de literaire sectie en als zodanig belast met de samenstel ling en produktie van literaire pro gramma’s. Maar de NCRV is niet de thuis haven. Wim Hazeu wil met schrijven zijn brood gaan verdienen. En met Volleybalresultaten Be Fair WADDINXVEEN Het eerste da mesteam van de volleybalclub Be Fair heeft dinsdagavond een fraaie zege geboekt op het Utrechtse SOS 1 in een wedstrijd die werd gespeeld in de Jan-Ligthartschool in Gouda. De uitslag was 3-0 door setstanden van 15-8, 15-11 en 15-9. Be Fair bezet op de competitie-ranglijst nu de derde plaats achter Shot en MVV. De enige rivaal voor die fraaie positie is nog Valbovol, waartegen binnenkort moet worden gespeeld. Eerder vorige maand speelde het damesteam tegen het Utrechtse Athlon. Ook nu weer bleef de winst aan de Waddinxveense kant, on danks de ongunstige omstandighe den, waaronder de Waddinxveense dames van wal moesten steken. Vier dames arriveerden bijna een half uur te laat, omdat zij het parochiehuis op Hoograven niet, dan na veel zoeken hadden kunnen vinden. In de ver bouwde kerk, kwamen door de kie ren in de gordijnen die de ramen afsloten, lastige zonnestralen het spel bemoeilijken. Be Fair ondervond daarvan zowel in de eerste als in de derde set zodanig hinder dat beide verloren gingen (15-12 en 15-11 voor Athlon). In de tweede en vierde set hadden de Waddinxveensen minder last van hgt licht en nog minder moeite met Athlon. Resultaten: 15-7 en 15-8. Ofschoon ook de vijfde set moeilijkheden opleverde had Be Fair nu voldoende zelfvertrouwen om na 8-8 het aanvankelijk gelijkopgaande spel af te breken en door te duwen naar een 15-11 zege. Het tweede damesteam stelde iet wat teleur door een gelijkspel tegen VSTS. MOERKAPELLE Ds. C. Mole naar, predikant van de Gereformeer de Gemeente te Moerkapelle heeft het op hem uitgebrachte beroep Amsterdam-Noord aanvaard. Ds. Molenaar kwam in mei 1960 naar Moerkapelle uit Leiden, waar op 18 september 1956 het ambt aan vaardde.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 4