Derde kleuterschool V olksonderwijs voor Onze mening EEN DYNAMISCH KOSTUUM teUBll v^werteertear^ ll O Eelweg 27 Gouda 0121 van ruim Velen bewezen Uitvoering Sursum Corda Zwembadfonds f62.000 Jongetje (6) verdronken mevr. A. M. Boertje de laatste eer Veilig Verkeer hield leuke vergadering Verloting „Zonnebloem” Nu bijna 177.000 voor Westerkerk haft®? 1 Mil 90 JAAR m Jeugd FRANS VAN CAMP GESLAAGD Opbrekingen op Rijksweg I I binnenhuisverzorging IW0NIN6INRICHIO Jaarvergadering voor N.K.J .-dames MES 40 jaar bij onderwijs Mej. Trouwborst tijdens receptie gehuldigd Eerste school in gebruik de nieuwe wijk Groenswaard 3?I Pagina 3 1967 1877 Voor nog géén 200 gulden! TARVO OP TAFEL - GEZOiïIJHEiD MUSS! ALTIJD IN DE ORIGINELE VERPAKKING AGEN A ‘t, |gf alleenverkoop bij lIMui Voor alle vooruitstrevende mannen. Voor alle mannen die zich jong voelen. Een kostuum ontworpen volgens de moderne modelijn. Slank. Lange zijsplitten. Enigszins getailleerd. Een eigentijds kostuum ge dragen door tijd-bewuste mannen. Een vlot kostuum zoals vrouwen graag zien. En omdat wij in dit kostuum geloven hebben wij er véél van ingekocht. Vandaar de prijs: onder de 200 gulden! TTkl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 6 maart 1967 Redactie. J. H. M. WADDINXVEEN kalasiris De beide andere scholen staan resp. in de Oranjewijk en Vondelwijk. WADDINXVEEN Tot 1 novem ber zullen bepaalde delen van de Rijksweg 12 tussen Waddinxveen en Bodegraven zijn gesloten voor het verkeer, waardoor het verkeer over één rijbaan moet worden geleid. Een en ander in verband met verbete- ringswerkzaamheden, die zeven maanden gaan duren. Wanneer het weggedeelte nabij de Gouwebrug in uitvoering komt zal het verkeer daar met verkeerslich ten worden geregeld. MOERKAPELLE Zaterdag 8 april: Uitvoering zangver. Sursum Corda, Dorpshuis. Vrgdag 14 april: Klaverj asavond Kampioenschap Moerkapelle, t.b.v. Blinden, Dorps huis, 20 uur. ZEVENHUIZEN Zaterdag 8 april: Kontactavond Jong Volksonderwijs. Zondag 9 april: Jeugdkerkdienst, geb. Lange Zijde, 10 uur. Woensdag 26 april: Bejaardenmiddag, Hotel Vos. WADDINXVEEN By het spelen op een zandhoop aan de loswaai van de Noordkade is donderdagmiddag de zesjarige Mattheus Lam in het wa ter gevallen. Zyn vriendjes renden vlug naar huis om hulp te halen. De hulp kwam echter te laat. Het be hulp van de politie werd na een half uur dreggen het lichaampje gevon den. KLEIWEG 2-6 GOUDA TELEFOON 2350 •■V’ 11 nk WADDINXVEEN Woensdag 5 april: Jeugdmeeting Maranatha, Herv. wijkgeb., 19.30 uur. Donderdag 6 april: Vergadering van besturen der jeugd verenigingen om tot Jeugdkontakt- raad, Gemeentehuis, 20 uur. Dinsdag t.m. zaterdag 8 april: Tentoonstelling Brug ’67, Stationsstr. 14.17.30 uur en 19-22.30 uur. Zaterdag 8 april: Dansavond Jongerencontact, ver. geb. Trooststr., 20 uur. Dinsdag 11 april: Gemeenteavond, Immnuelkerk, 20 uur. Woensdag 12 april: Jaarvergadering NKV. Vrouwenbew. Klaverjasavond Gouwe Rijders in De Unie, 20 uur. Zaterdag 15 april: Dansavond R.K. echtparen, ver. geb., Trooststr. 20 uur. Dinsdag 18 april: Vergadering AR-kiesvereniging, ver. geb., Stationsstr., 20 uur. Woensdag 19 april: Bijeenkomst NCVB, ver. geb. Station- str., 19.30 uur. Gespreksavond Jongerencontact, ver. geb. Trooststraat, 20 uur. Zaterdag 22 april: Dansavond Jongerencontact, ver. geb. Trooststr., 20 uur. WADDINXVEEN Onder toezicht van een rijksgecommiteerde zijn twee inwoners uit Waddinxveen, de heer G. J. Huizer en de heer A. van der Spek jr. geslaagd voor het examen Brandwacht eerste klas. Het exa men werd afgenomen in Zevenhuizen. ds. B. Koekkoek. Remonstr. kerk - geen dienst. Chr. Afgesch. Gem. - zondag 9.30 en 17 uur en woensdag 10 en 15 uur: Naast het meisjeskoor van de ver eniging zullen ook de sopraan Carla Siegers en de pianiste Yvonne Hoek- tra hun medewerking verlenen. Het geheel staat onder leiding van diri gent H. van Kollum uit Schoonho ven. Het programma omvat onder anderen werken van Sweelinck en Mendelsohn. Ned. Herv. kerk - 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus en 18.30 uur: ds. J. Verwe- lius. Herv. wykgeb. - 9.30 uur ds. T. van ’t Veld en 18.30 uur: ds. W. A. Lau- rense, Benthuizen. Bethel - 9.30 uur: ds. J. Verwelius en 17 uur: ds. T. van ’t Veld. Ev. Molukse kerk - 11.30 uur: ds. P. Fader. Herv. Immanuëlkerk - 9.30 uur: dr. A. van Haarlem en 19 uur: ds. A. J. Lamping, Leiden (jeugddienst). Geref. kerk - 8.45, 10.45 en 18.30 uur: Onder leiding van ds. A. van Eyk uit Bergschenhoek werd in de Ne derlands Hervormde kerk een rouw dienst gehouden. Als tekst voor de dienst was gekozen Joh. 11 vers 25: „Ik ben de opstanding en het leven, wie in mij gelooft zal leven ook al is hij gestorven.” Ds. Van Eyk sprak van de grote daden en wonderen van God die men ook nu nog kan ervaren. Onder orgelspel van „Vaste rots van mijn behoud’ werd de kist met daarop een geopende bijbel naar buiten gedragen. Bij het graf waar velen gekomen waren om de laatste eer te bewijzen, werd Psalm 23, de geloofsbelijdenis gelezen. De broer van ds. Boertje sprak voor de aanwezigen een kort dankwoord waarin hij zich getrof fen toonde door de vele blijken van medeleven. WADDINXVEEN Dank zij de middenstandactie en andere grote en kleinere bijdragen is het bouwfonds voor het zwem bad in een week ty'ds van 53.000 gegroeid tot 62.221,26. Het meest recente was de grote gift van 7.500 van de middenstand. Het bouwkun dig ingenieursbureau van P. D. Stuurman zorgde voor een be drag van 1000. Van Houthan del Alblas kwam een by drag 250,- van Kwekery Nieuw Leven 100, van Fa. G. v.d. Akerboom 100, en van Baan’s Stoffeerdery 50. MOERKAPELLE Aan de jaarlijkse uitvoering van de christelijke ge mengde zangvereniging ’Sursum Cor da’ in het Dorpshuis te Moerkapelle zullen diversen hun medewerking verlenen. (Foto Sjaak Noteboom) - ZEVENHUIZEN Ook dit jaar werd tijdens de jaarvergadering van het verbond voor Veilig Verkeer af deling Zevenhuizen-Oud Verlaat een verkeerscompetitie gehouden, zij het dan in geheel vernieuwde vorm. On der leiding van districtsconsulent de heer van der Linde werd een leuke quiz gehouden die gewonnen werd door het team van Zevenhuizen Dorp zodat zij de wisselbeker die reeds in hun bezit was mogen behouden. De jury bestond uit drie onpartijdige politiemensen. Tijdens deze avond werden ook de diploma’s uitgereikt aan degenen die voor het verkeers- examen waren geslaagd. Van de 94 kandidaten mochten 90 dit in ont vangst nemen. Aan de acht besten reikte burgemeester A. van ’t Verlaat een boek uit over veilig verkeer. Bij de geslaagden behoorden ook de oud ste en de jongste deelnemers. Met na me de heer G. van Vliet (70 jaar) en Cocki Bregman (13 jaar) Op 26 april zal er een verkeerswed- strijd worden gehouden in het Dorps huis te Moerkapelle tussen de teams van Zevenhuizen/Oud Verlaat en Waddinxveen/Moerkapelle. WADDINXVEEN Ook dit jaar zal de therapieclub ’De Zonnebloem’ weer een verloting organiseren ten bate van de chronische zieken uit Waddinxveen. Er zullen loten ver kocht worden a 1,per stuk. De trekking zal worden gehouden op 25 april in Hotel de Unie onder toe zicht van notaris D. B. van der Most. Anderen bijdragen waren: M. v.d. 5: A. T. 1,50; F. v. R. 5; L. L. 2,50; M. v.d. B. 10; C. A. G. 1; K v.d. H. ƒ2 V 100; P.W.K. 5; K.v.V. 2,50; H v. N. 10. DIVERSEN Vrydag 7 april: Bijeenkomst Jong. Org. Vrijh. en Dem., Kunstmin, 20 uur, Gouda. Dinsdag 18 april: Kienavond Ned. ver. Suikerzieken, Het Blauwe Kruis, 19.30 uur, Gouda Woensdag 19 april: Gouds Volksconcert, Residentieor kest, Schouwburg, 20 uur, Gouda. Maandag 1 mei: Koninginnedag. MOERKAPELLE Onder grote be langstelling o.a. het college van B. en W., is zaterdagmorgen het stof felijk overschot van mevrouw M. Boertje-de Jong, echtgenote van de hervormde predikant ds. A. Boertje op de algemene begraafplaats te Moerkapelle ter aarde besteld. WADDINXVEEN Sedert medio januari is het bouwfonds voor de nieuwe hervormde Westerkerk in Groenswaard verrijkt met ongeveer vierduizend gulden, waardoor het to tale bezit van het fonds nu is geste gen tot by'na 177.000. In de hervormde kerkbode wordt daarom, na het zeer goede besluit van 1966 en de goede start in het nieuwe jaar, gesproken van een ’smal stroompje’. De algemeen pen ningmeester van het Activerings-Co- mité hoopt daarom dat deze betrek kelijk geringe toeneming der spreek woordelijke stilte voor de storm be tekent. 'W* j coRsrrwr markt 18, gouda WADDINXVEEN De vrouwenbe weging van het NKV afdeling Wad dinxveen zal woensdag 12 april haar jaarvergadering houden. De avond zal worden geleid door de voorzitster mevrouw L. Kingma-de Vreeze. Na het huishoudelijke gedeelte zal schoon heidsspecialiste mej. Els Posthuma 'n lezing houden over schoonheidsver- zorging. Hierbij zal zij de nadruk leggen op het grote belang van de juiste verzorging van de huid. WADDINXVEEN Ter gelegen heid van haar veertig jarig jubileum in dienst van het onderwys werd mej. F. Trouwborst, onderwijzeres van de Eben Haëzerschool, zaterdagochtend hartelyk gehuldigd tydens een recep tie, die haar in het herv. wykgebouw werd aangeboden door het bestuur van de stichting tot oprichting en in standhouding van hervormde scholen. Veel waarderende woorden werden daarbij aan haar adres gesproken. Burgemeester C. A. van der Hooft vergezeld van zijn echtgenote, de wethouders P. Lips en F. M. van Tol en de chef van de afdeling onderwijs van de gemeente, de heer T. van Ber- kel kwamen namens de gemeente de jubilerende onderwijzers gelukwen sen. Burgemeester Van der Hooft bood mej. Trouwborst daarbij een fraaie ets aan van Waddinxveen,ver vaardigd door Har Sanders. Zeer groot was het aantal ouders, leerlingen en oud-leerlingen die ”juf” de hand kwamen drukken. Namens een groot aantal Goudse oud-leerlin gen werd haar een schemerlamp aan geboden. Veel individuele geschen ken ontving zij uit handen van de Waddinxveense leerlingen en oud- leerlingen. Mej. Trouwborst is haar loopbaan als onderwijzeres begonnen in Nieu- werkerk a.d. IJssel. Via scholen in de gemeenten Ridderkerk, Ouddorp, Oudekerk aan den IJssel en Gouda kwam zij tenslotte in 1951 naar Wad dinxveen. llanavond komen in de Wad- V dinxveense raadzaal op uitnodi- gingvan burgemeester C. A. van der Hooft vertegenwoordigers en verte genwoordigsters van diverse jeugd- groeperingen bijeen om te spreken over de eventuele instelling van een jeugdraad in Waddinxveen. Het is verheugend dat het gemeentebestuur het initiatief heeft genomen om ook te jeugd te benaderen over zaken, waar die jeugd direct mee te maken heeft. ds. A. P. Verloop. Volle Ev. Gem. Boskoop - 9.30 uur: samenkomst. i Jehovah’s Getuigen - zondag 15.30 en 16.30 uur: openbare toespraak en wachttorenstudie, donderdag 19.30 en 20.30 uur: bedieningsschool en dienst- vergadering. I Rooms katholieke kerk - zondag 7, 15. 9 en 11 uur, donderdag 20, zater dag 9 uur, maandag, dinsdag, woens dag en vrijdag 7.45 uur: Heilige Mis. Petrus - zondag 8.30, 11.15 en I y.30 uur, dinsdag 7.45 uur, donder dag 20 uur en zaterdag 9 uur: Heilige Mis. -j' WADDINXVEEN Onder grote be langstelling en met veel vlagvertoon is zaterdagmiddag aan de Mozart- laan in Groenswaard de eerste school van deze nieuwe wijk geopend. Het is de houten kleuterschool van de Stichting Volksonderwijs, die daar door burgemeester C. A. van der Hooft in aanwezigheid o.a. van de wethouders Lips en Van Tol en de inspectrice van het kleuteronderwijs, mej. G. Gelauf, en vele andere ge nodigden in gebruik werd gesteld. In zijn welkomstwoord memoreer de de voorzitter van Volksonderwijs, de heer T. Ververs de jaren van „in woning bij anderen”, het laatst in de Hervormde Kleuterschool aan de On derweg. „Hartelijk dank voor deze samenwerking” zo zeide hij, maar hij sprak zijn blijdschap er over uit nu toch een „eigen huis te hebben”. Nadat de inspectrice van het kleu teronderwijs het naambord ’t Haze- veld” had onthuld, hield burgemees ter Van der Hooft zijn openingstoe spraak. Hij herinnerde aan de moei lijkheden, die er waren geweest en sprak verder over samenwerking. Woorden van gelukwensen sprak de heer Van der Hooft aan het adres van de leidster van deze school, mej. C. Blonk, die nu niet langer „in wonend is”. Hij noemde de school in deze vorm een primeur voor Wad dinxveen. Vervolgens was het woord aan mej. Gelauf, de de ruime erva ring van mej. Blonk roemde en haar met de andere leidster mej. Koster veel geluk toewenste. De voorzitter van de oudercom- missie van de Jan Ligthartschool, de heer De Leeuw sprak zijn vreug de uit over het tot stand komen van de nieuwe kleuterschool, die ook van veel belang is voor de toevoer van nieuwe leerlingen naar de Jan Ligt hartschool. Na de toespraak volgde een rond gang door de beide lokalen en neven ruimten, die in alle opzichten zijn in gericht op het kleuteronderwijs van „vandaag”. Met de ingebruikname van ’t Ha- zeveld heeft Volksonderwijs nu de beschikking gekregen over drie ei gen kleuterscholen in Waddinxveen. Anderzijds geloven wij, dat juist in gemeenten waar de mogelijkheden tot een echte vrije recreatie zowel voor binnen als buiten nauwelijks of niet aanwezig zijn, het een voorwaar de is, dat er hetzij door particulier initiatief, hetzij door de overheid, hetzij door beide, stappen worden ondernomen, die ertoe kunnen leiden, dat vooral over enkele jaren, wan neer onze kleintjes van thans in de leeftijd zijn dat ze vrije recreatie zoe ken, inderdaad ergens terecht kun nen, zonder dat zij bij voorbaat in ’’georganiseerd verband onder leiding van ouderen moeten werken”. Begeleiding is wel belangrijk. Een jeugdraad en een daarvoor geschikte gemeentelijke functionaris kunnen voor die begeleiding een voorname taak vervullen. MOERKAPELLE Herv. kerk - 9.30 uur: ds. L. jwetman, Gouda en 16.30 uur: ds. C Va^ 't Veld, Waddinxveen. i n» GenK 9.30 uur: leesdienst en I uur: ds. C. Molenaar. I Vanavond zijn echter alleen verte genwoordigers bijeen van de georga niseerde jeugd. De ongeorganiseerde jeugd komt in dit stadium nog niet aan het woord. Uiteraard is deze groep ook moeilijker te bereiken. Niettemin willen we allen, die van avond bij elkaar zitten met nadruk wijzen op de problemen van de niet of minder georganiseerde jeugd. Want het zijn juist die jongeren, voor wie voldoende ruimte moet zijn voor sport, spel en andere vormen van ontspanning, zonder dat zij daarbij direct noodzakelijk aangesloten moe ten zijn bij een of andere vereniging. De verenigingen op allerlei terrein, die in Waddinxveen gelukkig zeer veel jeugdleden hebben, beperken zich wat betreft de vrijetijdsbesteding over het algemeen maar tot enkele vaste uren per week. Maar buiten die uren is ook die georganiseerde jeugd, voor een groot deel althans, eigenlijk ook ongeorganiseerd. Vanzelfsprkend zijn in eerste in stantie de ouders verantwoordelijk voor de besteding van de vrije tijd van hun kinderen. Maar al te vaak achten ouders hun televisie of andere zaken helaas belangrijker, dan de juiste besteding van de vrije uren door hun kinderen. ZEVENHUIZEN Ned. Herv. kerk 10 uur: ds. D. ter &teege, Santpoort en 19 uur: ds. A. van Eyk, Bergschenhoek. kapel a.d. Rotte: - 9.30 en 18.30 uur: Lek^ Van ^ijst. Krimpen aan de Ver. Vrijz. Herv. - 18.30 uur: ds. J. Rossum, Voorburg. het corset met steun gevende constructie; de oplossing bij alle moei lijkheden met uw figuur, onontbeerlijk bij corpu lentie, verslapte spieren, rugpijn, na operaties, etc. komt u eens vrijblijvend passen. hK -’TT?-» Er was weer veel te veel nieuws deze week. Tot onze spyt moest daarom weer een aantal verslagen en berichten, o.a. het verslag van de ’praat- avond’ van de Roomskatholie ke kerk blijven overstaan. TARVC

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3