I 1 Zeven clubs houden pupillencompetitie Epiloog Raadhuis Proloog I r I H Reigersburgh houdt W1PPEROEN en de ongeluksvogel 1 a DE BRONZEN ADELAAR I I weer pony-concours d. Kwiek- tafeltennis Gouwevrienden Vóór vakantie - 42 wedstrijden van het afgelopen Nieuwe r.k. LTS Geslaagd 20 jaar geleden E weekeinde s a» Pagina Z I i Historische roman Baronnesse Orczy Weekblad voor Waddinxveen Organisatie 16 Ri Programma 1'1 F 1 1 I e Es: nTO j. I a r 1 JO WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART W Standen 14 44, HOOFDSTUK I. Groot Nieuws I. (wordt vervolgd) donderdag 16 maart 1967 1 De organisatie van de pupillencom petitie berust bij de heer C. Vis, die hierin samenwerkt mét de pupillen- 11.00 uur 11.00 uur 11.00 uur GOUDA De nieuwe katholieke technische school ”St. Joseph” zal op 29 maart officiéél in gebruik worden genomen. Deze school betekent een welkome aanvulling voor het Goudse onderwijs en is ook voor de streek van grote betekenis. 12 12 11 17 17 18 17 18 17 18 18 18 18 14 15 12 12 14 15 13 14 15 15 13 16 15 15 15 13 14 13 15 15 15 15 13 13 15 14 16 16 16 15 16 14 15 15 16 8 8 8 7 5 6 7 6 5 4 7 8 5 6 6 6 5 4 3 5 3 5 4 4 5 8 5 3 5 4 6 2 3 6 2 2 3 3 1 3 1 4 2 6 4 4 3 3 4 5 1 4 2 3 3 3 3 7 6 7 8 9 4 5 6 6 5 6 8 7 8 8 2 4 2 5 5 6 7 5 6 8 7 21 20 20 18 18 17 17 17 14 14 22 19 18 16 16 11 9 9 5 3 24 20 19 18 18 17 15 14 10 10 5 4 19 19 18 15 13 12 12 6 5 51-27 23- 16 20-17 31-14 28-17 33-28 24- 33 19-34 16-37 10-34 40-39 25-19 35-31 31- 26 23-25 32- 23 32-32 29-29 28-33 32-45 42-19 41-21 40-28 27-17 33-26 36-23 33-44 36-36 18-32 23-38 16- 48 17- 32 26-15 34-22 26-22 36-23 33-35 30- 37 31- 26 24-25 24-34 28-41 22-32 51-13 44-20 36-24 32-32 24- 22 30-29 22-32 26-28 18-32 25- 51 12-37 B g k K o V s 5 I 18 18 16 16 16 15 13 12 11 11 10 c c i I c 5 l WADDINXVEEN De heer P. J. Venema uit Waddinxveen, zoon van oud-wethouder ir. J. P. H. Venema, is op 3 maart geslaagd voor het doc toraal examen civiel ingenieur. De heer Venema studeerde aan de tech nische hogeschool van Delft. 9 9 9 7 8 8 7 6 4 4 2 1 6 2 1 4 2 1 1 2 4 2 1 Het programma bevat onder ande re een concours voor de bestgaande pony en een pony-springconcours. Ook aan ruiters te paard wordt tij dens deze dag de nodige aandacht geschonken. Het programma voor zaterdag 18 maart luidt: Groep 1: WSE-Waddinxveen, GDS-Be Fair, RVC-Boskoop, Groep 2: WSE 2-Waddinxveen 2, GDS 2-Be Fair 2, 10.00 uur 10.00 uur Boskoop 2-Waddinxv. 3, 10.30 uur RCV Rijnstreek WDS Schoonhoven Bodegraven Sportief Zwammerdam 12 Boskoop W’veen Moerkap. 0 2 4 4 5 4 8 7 8 9 11 2 11 4 1 3 4 3 3 2 4 2 11 1 13 De koek is al voor een groot deel opgeslokt. Zo is bijvoorbeeld in de vierde klas C van de KNVB de Rot terdamse club Coal sinds zondag kampioen. Vast staat ook nu al vrij wel dat óf Postalia óf Gouderak zul len degraderen. Voor Waddinxveen derhalve geen vuiltje aan de lucht. hoe dat moest. ”Ik heb je im mers uit een hachelijke toe stand gered?” "Uit een...uit een hakkelige toestand?” zei Siempie met een ongelovig gezicht. Hij keek verwonderd naar zijn zeefort, maar dat was inmiddels al he lemaal door de opkomende golven verzwolgen. "Dat was geen...geen hakkelige toestand dat was een zééfort...brrr, ik bibber... ik ga gauw naar huis het was leuk hè? Mor gen ga ik wéér met zan spelen; een militair: hij was jong en slank, met weerbarstig donker haar. Hij zat kaarsrecht te paard en reed met korte teugel, die hij met zijn ene gehandschoende hand bijna onbewegelijk vasthield. De andere zat meer achteloos, maar daarom niet min der stevig in het zadel; hij gaf zijn paard meer vrijheid en had de teugels luchtig tussen zijn vingers. Hij was veel groter dan de ander en waarschijnlijk ouder. Men kon zich voorstellen hoe hij op dit forse paard noncha lant over uitgestrekte vlakten zou rennen, maar zijn vriend zou men zich alleen in uniform op het parade- veld kunnen indenken. De ruiters lieten nu de vallei van de Drac achter zich; vóór hen werd het pad erg rotsachtig en kronkelde langs een wild bergstroompje. Hogerop werden de wit gekalkte huisjes van het kleine gehucht tussen de bomen zichtbaar. Bij een scherpe bocht van de weg, vanwaar op een afstand van een kleine twee kilometer de huisjes duidelijk te herkennen waren, hield de jongste van de twee mannen plotseling de teugels in. Hij zwaaide zijn hoed boven zijn hoofd en slaakte vol blijdschap een soort vreugdekreet. „Daar is Notre-Dame de Vaulx,” riep hij opgewonden Vrydag 14 maart 1947 Gedeelte van de gemeente begroting - Tijdens de laatst gehouden gemeenteraadsver gadering werd o.m. de begro ting van het dienstjaar 1947 vastgesteld. De begrooting voor 1947 sluit met een behoorlijk saldo, d.w.z. dat de gemeente niet noodlijdend is, dus niet af hankelijk is van de regeering in den Haag en niet voor ieder dubbeltje dat moet worden uit gegeven aan haar toestemming moet vragen. Naast het gebrui kelijke onderhoud van de plantsoenen is nog een extra bedrag van 2000,- gedacht voor de aankoop van boomen en planten. Onze gemeente is arm aan groen en boomen en de oorlog heeft dezen toestand niet verbeterd. De noodzakelijke ondersteu ning aan behoeftigen vraagt meer dan een halve ton. Het burgerlijk armbestuur denkt nl. in 1947 46900,- subsidie nodig te hebben. De oude b egraafplaats zal worden uitgebreid en verbe terd. De oppe rvlakte wordt tweemaal zoo groo t. De eerste kosten bedragen 7400,-. Er zijn flink paden geprojecteerd, waardoor het in de toekomst niet meer nodig zal zijn over de graven te lopen. Niet dat het nu wel nodig is, maar men doet het helaas. Ongetwijfeld zullen de ingezetehen deze me dedeling met vreugde begroe- tn. Al met al staat Waddinx veen er nog vrij gunstig voor. WADDINXVEEN Het enige team van de tafeltennisclub Kwiek, dat zich vorige week in een compe titiewedstrijd compleet heeft laten verrassen was Kwiek 5. De Waddinx- veners verloren teleurstellend - zij het met kleine cijfers (6-4) van het lager geplaatste NTTC 9. personeelszaken het gedeelte betrekken, raadhuis zelf krijgen De werkzaamheden aan de uitbreiding van het raadhuis zijn thans zover gevorderd, dat de nieuwe semi-permanente gebouwen, die aan de achter zijde van het raadhuis zijn ver rezen over ongeveer vijf weken in gebruik kunnen worden ge nomen. Een deel van de uit breiding is reeds in gebruik bij sociale zaken en huisvesting, die hun vorige tijdelijke behui zing moesten verlaten, omdat ook deze werd verplaatst. Wanneer de uitbreiding is voltooid gaan deze afdelingen weer terug naar hun eigen, in middels verplaatste gebouw en zal de afdeling algemene zaken met bevolking, onderwijs en nieuwe In het dan en kele afdelingen, die nu met ruimtenood kampen, wat meer lucht. (Foto Sjaak Noteboom). 3 0 3 22 6 5 5 6 8 7 7 Bij de brede hoofdweg naar Grenoble en nabij het plateau de la Motte loopt een smal ruiterpad in grillige bochten door de bossen naar boven ,tot aan het gehucht Vaulx. Meer naar het westen ligt de vallei van de Drac, tus sen prachtige met pijnbomen begroeide hellingen. De in sneeuw gehulde kam van de Grande Moucherolle schit tert in de morgenzon. Een gure noordoostenwind blies de twee ruiters in het gezicht, nu zij hun paarden in gestrekte draf het ruiter pad op deden gaan. Zij zagen er uit of zij al een lange tocht achter de rug hadden; hun paarden waren bezweet en zij zelfwaren met modder bespat, want de weg in de vallei was vuil na de dooi. Maar ondanks hun vermoeidheid, zaten bei den met een gemak te paard, dat alleen de ervaren rui ter kenmerkt. Zij waren gewend hard en veel te rijden. Alleen een kenner zou verschil hebben kunnen waarne men in de manier, waarop de twee ruiters hun paarden behandelden. De een had de stijve correcte houding van en met zijn hoed in de hand wees hij naar het gehucht in de verte. „Daar is de plaats, waar ik voordat het middag zal zijn groot nieuws zal horen over de Kei zer. Straks komt hier een man, die hem nog geen acht enveertig uur geleden heeft gezien en gesproken. O, het is haast te mooi om waar te zijn! sinds gisteren voel-ik mij een ander mens De ander maakte een eind aan zijn dweperij. ”Je hebt je inderdaad sedert vanmorgen als een ont snapte krankzinnige gedragen, De Marmont,” zei hij droog. „Zou je niet denken dat het beter zou zijn, als je trachtte je verstand te gebruiken, nu wij straks weer in de bewoonde wereld komen?” Maar De Marmont lachte. Hij was zó opgewonden, dat zijn ogen gloeiden, alsof er diep in zijn ziel een vuur brandde. „Nee! Dat kan ik niet,” antwoordde hij. „Ik heb behoef te om te schreeuwen en te zingen: „Vive l’Empereur”. Die sombere bergen mogen mijn geroep laten weerklin ken. Jij met je Engelse stijfheid en terughoudendheid kan dat niet begrijpen. Ik mag dan als een ontsnapte gek doen, maar ik ben dol van vreugde. En met jou heb ik heus medelijden, Clyffurde.,, „Dank je wel, maar mag ik ook vragen waarmee ik die diepgevoelde sympathie verdiend heb?” „Natuurlijk, omdat je een Engelsman ben en geen Fransman”, zei de jonge man ernstig; „omdat jij als Engelsman hoort te verlangen naar Napoleon’s val, misschien wel naar zijn dood, in plaats van in hem te geloven en hem te vertrouwen en te volgen. Als Frans man ben ik trots op mijn nationaliteit en mijn vader landsliefde eist van mij, dat ik vecht voor Napoleon. Ik zou hem nooit kunnen haten of hem belasteren en ik ge loof vast, dat ik liever mij zelf zou doden dan hem te verraden.” Nu begon de Engelsman uitbundig te lachten. Zijn lach klonk veel goedhartiger dan die van zijn vriend, er was meer pret in; hij had een goed humeur en in zijn D. R. de Graaf, Zevenhuizen (tel. commissies van de verschillende voetbalverenigingen. Omdat ook voor de voetbalclubs nog steeds geldt: Te der lid is er één’ volgen hieronder de namen en adressen van de, meren deels jonge, pupillensecretarissen, resp. leiders, die maar al te graag een nieuwe, kleine aspirant-voetballer onder hun hoede zullen nemen. BE FAIR: C. van Triet, Brugweg 15 (tel. 01828-3568) GROENEWEG: Dorpsstraat 01802-386) RVC: D. v.d. Pol, Middelburgseweg 21, Reeuwijk. WADDINXVEEN: E. den Adel, Acaciastraat 8 (tel. 01828-2261). WSE: F. Cuppen, Waldeck-Pyromt- straat 4 (tel. 01828-2622). 1 Op het terrein van de Waddinxveense voetbalclub WSE én op dat van RVC uit Reeuwijk en ’Boskoop’ en GDS uit Boskoop worden aanstaande zaterdag de eerste wedstrijden gespeeld van de pupillencompetitie 1967. De pupillen (jongens van tien tot twaalf jaar) van de Waddinxveense sportverenigingen hebben in het verleden al enkele keren tegen elkaar gespeeld. De contacten die uit deze wed den groeiden zijn dermate bevallen dat ook verenigingen uit de buurge meenten Reeuwijk, Boskoop en Ze venhuizen belangstelling zijn gaan tonen. Een en ander is uitgegroeid tot de organisatie van een complete com petitie, waaraan wordt meegedaan door twaalf elftallen, t.w. drie van de voetbalclub Waddinxveen, twee van Be Fair, twee van WSE, één van Groeneweg, twee van Boskoop en twee van GDS. De elftallen zijn ver deeld over twee groepen. Vóór de vakantie moeten er 42 wedstrijden zijn gespeeld. Als sluit stuk van het toernooi wordt op zater dag 17 juni het toernooi ’De sterken voor de zwakken’ georganiseerd. De baten die uit dit toernooi aan in schrijfgelden voortvloeien zijn be stemd voor het Prinses Beatrix Polio Fonds. Met nog vtff wedstrijden voor de boeg hebben de geelzwarten aan twéé punten voldoende. En als dat zondag tegen GDA niet lukt, dan slagen ze daar wel een andere keer in. RCV wacht een zware taak tegen Bodegraven, nog steeds een kansheb ber. RCV kan zich maar één misstap permitteren en het zou veelbeteke nend zijn als die misstap juist tegen déze sterke tegenstander werd ge maakt. In alle geval is ook de uitslag van de wedstrijd Schoonhoven-WDS voor RCV van voordelige betekenis. WSE kan zich ten koste voor NSV klasseren voor een eindspurt die enerverend belooft te worden. Een overwinning is het enige middel dat nog in staat is de kloof te overbrug gen tussen WSE en die begeerlijke tweede plaats (die dit jaar ook goed is voor promotie), daarom; zet ’em op, WSE! Groeneweg krijgt opnieuw de kans te bewijzen dat het zijn plaats in de KNVB ten volle waard is. Ging het vorige week een beetje mis, nu gaat de Zevenhuizense ploeg bij nummer voorlaatst op bezoek, t.w. Moor drecht. En dit keer zal Groeneweg zich echt niet laten verschalken. Ze ker niet op een terrein dat in dezelfde omstandigheden verkeert als dat van Groeneweg. Voor Moerkapelle ligt een gelijk spel in het verschiet voor de wed strijd tegen Schiebroek. Twee equi valente tegenstanders, die elkaar weinig zullen toegeven. Het zal ech ter ook geen strijd worden waar de stukken van af vliegen. Daarvoor is het Moerkapelse moreel de laatste weken al te veel beneden het kook punt gedaald. Resten een tweetal wedstrijden in de zaterdagafdeling. De hekkeslui- ter Moerkapelle en Waddinxveen ontmoeten zaterdag respectievelijk Boskoop en Zwammerdam, geen van beide hoogvliegers in de afdeling. Een kans derhalve om het puntental een beetje op te vijzelen en om - wie weet - in een forse eindsprint door te traven naar veiliger oorden. Ons ge zonde verstand zegt ons dat het er voor beide aspirant-degradanten niet in zit, maar - het is vaker gezegd - je weet nooit hoe een koe een haas vangt. als jij me dan weer redt, het was net echt. Nou ik ga hoor daaag” Wipperoen bleef trots la chend achter, maar opeens keek hij verbouwereerd Siem pie achterna...verhip, wat zei Siempie daar? Was het een zee fort? Was het maar een spelle tjes? En het HELP-briefje in de fles dan? Ach, wat dom.Hoe kan dat briefje van Siempie af komstig zijn? Die kon immers niet schrijven? Voetballeed, voetbalvreugd. De tjjd nadert weer dat de emoties in voetballend Nederland hoog zullen oplaaien. Voor het leed zjjn we hier tot op heden (in dit seizoen) gespaard gebleven. Vreugde beleefde zondag al Waddinxveen 3 in de vierde klas C van de afdeling Gouda. De geelzwar te kampioenen treft u elders in onze krant van vandaag in volle (met har de werken verdiende!) glorie. Van harte. Ach ja, en misschien toch een klein beetje leed ook. Be Fair besloot een voetbaljaar met een stand, waarvoor veelal de spreekwoordelijke bril van stal worden gehaald. 0-0 tegen LRC dat zijn kampioenskansen daarmee voorgoed zag verkeken. Ondanks een hoopvolle start heeft de zwartwitte ploeg dit jaar zijn kans niet weten te grijpen. Er was wat pech, er was nog meer gebrek aan juist die spirit, die kenmerkend is voor een kampioen. Een teleurstellend jaar derhalve, waarover maar niet al te lang moet worden gepeinsd. Volgend jaar zijn de kansen weer voor ieder gelijk. Vreugde beleven we al een seizoen lang aan het dappere RCV, dat zater dag bij WDS een kostbaar punt kwijt raakte. Maar Vrouwe Fortuna bleef aan Waddinxveense zjjde en bakte concurrent Rijnstreek met behulp van nóg een kaper op de kust, Schoonhoven, een lelijke poets. In ieder geval leverde het RCV een ex tra winstpuntje op en dat kon wel eens net het vrjjkaartje zijn naar de KNVB. Het blijft tobben met WSE. Nog steeds hebben de Waddinxveners een bescheiden ijzer in het kampioens- vuur, maar zelf geloven de WSE’ers er ook niet echt meer in. Goed, zon dag werd Zwervers nog weer aan de zegekar gebonden, maar voor de plaats op de ranglijst leverde dat niets op. Niettemin zal WSE attent en paraat moeten blijven. Een misstap van de andere rivalen kan plotseling bijzonder verrassende perspectieven openen. En dan mag WSE de aanslui ting niet missen. Voetbalmisère valt uit Moerkapel le te melden. In Woerden bracht Vep de debutaten een smadelijke 5-1 ne derlaag toe, hetgeen de Moerkapelle- naren nu wel voorgoed uitschakelt voor een belanghebbende rol in de eindstrijd. Veilig zijn de blauwwitten in elk geval wel. Van Groeneweg kunnen we dat niet zeggen. Tegen hekkesluiter Woerden kwamen de Zevenhuizena ren zondag niet verder dan een arme tierig gelijkspel. Dat wil tevens zeg gen dat voor het eigen lijfsbehoud nog een stevig robber zal moeten worden uitgekookt met nog komende rivalen. Nog even doorzetten, Groe neweg! Coal Donk PDK BMT GDA Texas Ooievaars Spoorwijk W’veen Gouderak Postalia Vierde klas E KNVB Unio Odi SMV Vep Schiebroek Moerkap. Boskoop Groeneweg Oudewater Moordrecht Woerden Afdeling Gouda Haastrecht Nieuwerk. Esto NSV Nieuwkoop WSE GDS RVC Zwervers ASV Soccer Boys 14 Nic. Boys WADDINXVEEN Tevredenheid heerst deze week - niet ten onrechte - in het kamp van de biljartclub Gouwevrienden, waar vorige week vier wedstrijden werden gespeeld en waar even zovele overwinningen werden geboekt. Het FA-team won met bravoure-cij- fers van Excelsior uit Gouda (9-0) en Gouwevrienden FB boekte twee ze ges, achtereenvolgens tegen Nieuwer- kerk (9-0) en tegen Hotel Vos uit Ze venhuizen (7-2). Gouwevrienden D versloeg Cosy Place uit Gouda met 7-2. ZATERDAGVOETBAL Vierde klas D KNVB Gr. Ammers GJS LRC Spirit Wieldrecht Haaften Be Fair Jodan Boys Sportlust Sliedrecht Afdeling Gouda 14 10 8 6 7 7 4 3 4 1 1 ZONDAGVOETBAL Vierde klas C KNVB 17 14 9 9 8 7 6 5 5 4 2 2 lach klonk een uitdaging aan alles wat somber is. Ook hij had de teugels ingehouden en luisterde naar de geestdriftige tirades van zijn vriend. Zijn vrolijke, prettige ogen keken nu enigszins medelijdend, toen hij zei: „Kijk eens hier, beste De Marmont, toevallig ben jij een Fransman, een fantast, een dromer. Geloof me,” ging hij ernstiger verder „als je het ongeluk had een prozaische Engelse handelaar te zijn zoals ik, dan zou je zeker geen zelfmoord plegen alleen maar, omdat je niet kon dwepen met je lievelingsheld. Maar je zou kalm beseffen, dat er zolang Napoleon Bonaparte over Frankrijk regeert of over welk rijk ook nooit vrede of welvaart zal zijn in de wereld.” De jonge man antwoordde niet. Een schaduw gleed over zijn gezicht en angstige voorgevoelens besprongen hem. Toen begon Bobby weer vrolijk: „Laten we langzaam verder gaan naar het dorp. Het is nog geen tien uur en Emery kan onmogelijk vóór twaalven hier zijn.” Hij liet zijn paard stapvoets gaan en zwijgend reden de mannen de helling op naar Notre-Dame de Vaulx. De pijnbomen werden nu schaarser en de met mos be klede rotsen van Pelvoux werden zichtbaar. Op de Tail- lefer schitterde de eeuwige sneeuw in de vroege lente- atmosfeer en hier en daar staken langs de wegkant al groepjes wilde crocussen en sneeuwklokjes fris hun tere kleuren af tegen de achtergrond van mos. Het klei ne dorp lag daar in de vredige rust van de zondagmor gen; van de kleine kapel klonk het geluid van ’t klokje, dat de bewoners van deze uitgestrekte bergstreken op riep tot het gebed. De noordoostenwind was nog scherp, maar de zon nam in kracht toe, al naarmate zij hoger boven Pelvoux steeg en boven de donkere bossen en de met sneeuw be kroonde hoogten stak de lucht schitterend blauw af. 14. ”Dat was op het kantje hè?” lachte Wipperoen, toen hij de drijfnatte Siempie op het strand had gezet. ’’Geef mij gauw een hand, want je h ebt me nog niet eens bedankt”. ’’Waarvoor moet ik je bedan ken?” piepte Siempie verbaasd glimlachtend. ”Wel nu nog mooier...!” lachte Wipperoen. ’’Natuurlijk moet je mij bedanken. Ik heb je immers...” Wacht, dat zou hij nu eens op een bijzondere manier zeggen, o ja, hij wist al WADDINXVEEN Met mede werking van de Nederlandse Hip- pique Sportbond zal de ponyclub Reigersburgh’ op Hemelvaartsdag haar jaarlqkse pony-concours hou den. De overige Kwiek-ploegen brach ten het er beter van af. Kwiek 1 speelde gelijk (5-5) tegen Moordrecht hetgeen ook bij de vorige ontmoeting gebeurde. Bouter sleepte de meeste punten in de wacht; hij won drie keer. Geerlof en Buurman brachten hun tegenstanders Isechts één keer op de knieën. NTTC 5 was weinig peren waard tegen Kwiek 2. 1-9 werd het in een nauwelijks enerverende strijd, die eigenlijk al bij voorbaat was beslist. Het derde team deelde de punten met NTTC 7, waarbij Van Dijken en H. de Jong twee keer winst lieten note ren en ook het dubbelspel in een Waddinxveense zege eindigde. De strijd tussen Kwiek 4 en (ook al) NTTC 8 eindigde in het voordeel van de Waddinxveners (4-6). Het was een krappe, maar ook knappe over winning, waarbij vooral de prestaties van een invaller opvielen. s *c i 1 t

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 2