aan m dominee Van t Veld in overvolle Kerk Intrede van Algedwaalde schapen hebben Herder nodig een Beroepsgezelschap internationaal stuk f Fraai nieuw pand is ’’parel kroon van Koopcentrum Brug is Koopavond C.II.IWIL EEN ADVIESRAAD zwembad Brouwer open - f 1000.— voor Voor beroep bedankt HUUR met recht van koop PIANO’S HUUR Speelgoederen, Luxe- en huishoudelijke geschenken FRA-VA-KO‘s Fa. J. van Urk ?8ns8° Pagina 3 f Eerste steen voor r.k. kleuterschool 2000 m2 Breek A A G E N DOKTERSDIENSTEN MENSEN DIÉ HET WETEN, KIEZEN ELECTRONISCHE ORGELS uit 's werelds grootste orgel- en pionofobrlek Slager Van Tilburg kocht paasbeesten’ Demonstraties van de modellen iQ67 te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur doet onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. hoge inruilwaarde Toneelgroep ‘Proloog’ weer in Waddinxveen donderdag 16 maart 1967 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART iiiiiiiiiiiiuniummiHwnnuiiuiiiiiitiiiiiiiHuiiiiiiiMiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiu UltlIlllllllllllllllUIIII 1540.74 Warenhuizen (Foto De Roy) Redactie. Eikenlaan, ieplaan, W‘veen Telefoon 2401 b g.g 2184 bewezen hebt een van de grote steun pilaren te willen blijven van de ge hele Waddinxveense middenstand.” Een uitvoerige bezichtiging van het fraai, nieuwe pand, dat werd ge bouwd door de firma’s Gebroeders Huurman uit Zoetermeer en G. J. Bakker en Zoon uit Moerkapelle (ar chitect was de heer D. Huurman uit Zoetermeer, een schoonzoon van het echtpaar Brouwer sr.) ging vooraf aan de gelukwensen van een viertal sprekers, waarvan de heer De Bas al citeerden. o vergetelijke te maken. Ik dank u daarvoor zeer hartelijk,” zo besloot de heer Brouwer zijn dankwoord. WADDINXVEEN Voor de nieuwe roomskatholieke kleuterschool op de hoek van de Koningin Wilhelmina- singel en de Jacob Catslaan wordt op woensdag 22 maart de eerste steen gelegd door burgemeester C. A. van der Hooft. De plechtigheid begint om half twaalf. Boni in schouwburg Alan Seymour is in 1927 in West- Australië geboren. Heel jong speelde hij al toneel en werd directeur van een plaatselijk toneelgezelschap. Hij schrijft veel voor radio en televisie en richt een klein operagezelschap op. ZEVENHUIZEN Woensdag 22 maart: Nationale Boomfeestdag, boomaan- planting door schooljeugd aan de Rotte, 9.30 uur Bejaardensoos, Hotel Vos, 14.00 uur Vrydag 24 maart: Klaverjaswedstrijd, Hotel Vos, 19.30 uur. MOERKAPELLE Donderdag 16 maart: Officiële opening Coöp. Raiffeisen bank, Dorpshuis, 14.00 uur Uitvoering gymnastiekver. ’Tarzan’, Dorpshuis, 19.30 uur Dinsdag 21 maart: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, Dorpshuis, 19.30 uur. Donderdag 30 maart: Bijeenkomst NCVB, Dorpshuis, 19.30 uur. Waddinxveen E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tel. (01828) 2078. Reeuwyk J. v. d. Goot, ’s-Graven- broekseweg 1, tel. (01829) 2254. Zevenhuizen J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. (01892) 2500. Ds. Van ’t Veld dankte de sprekers tenslotte kort. Prijzen v.a. 1.145.- WADDINXVEEN In verband met Goede Vrijdag zal koopavond niet op vrijdag maar op donderdag gehouden worden. De winkels zullen dan zoals gebruikelijk geopend zijn tot negen uur ’s avonds. WADDINXVEEN Ds. I. Kok uit Zegveld heeft bedankt voor het be roep naar Waddinxve.en, dat was uit gebracht door de Nederlands her vormde kerk (voorziening vacature ds. J. R. Cuperus). Tegelijkertijd be dankte de dominee voor nog zeven andere beroepen. Het beroep naar de hervormde gemeente van Baarn nam hij aan. de kerk. Ds. Van ’t Veld beëindigde zijn toe spraak met een hartelijke uitnodiging aan zijn nieuwe gemeentenaren de pastorie aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan te allen tijde te bezoe ken, omdat ”ook wij in vruegde en verdriet naast en bij u willen zijn.” De eindstand is op dit ogenblik 54.074,76. In Uw beurs of portefeuille kan U het bespeuren, in ons Warenhuis de gezellige sfeer en de ruime sortering WADDINXVEEN Slager K. van Tilburg van het Koningin Wilhelmi- naplein houdt een dorpse traditie in stand. Op de dinsdag in Rotterdam gehouden Paasveetentoonstelling kocht hij drie zg. paasbeesten. De drie runderen hadden op de tentoonstel ling alle de kwalificatie: excellent gekregen; twee sleepten een eerste en één een ereprijs in de wacht. De paas beesten zullen met het oog op de na derende feestdagen worden geslacht voor de verkoop. Namens de centrale kerkeraad, de wijkkerkeraad en het kerkbestuur sprak vervolgens ds. Joh. Verwelius. ”Ik ga een periode afsluiten, waarin ik de Oranjewijk en de Vondelwijk heb zien groeien en uitbreiden. Mij was het vergund in dat gebied de eer ste stappen te doen. Ik ben bijzonder verheugd dat u dit werk nu kan voort zetten.” Hoewel de samenwerking tussen de beide groeperingen verstoord is, wil de C.H.U. harerzijds de gedane belof te nakomen, zo wordt ons medege deeld. De adviesraad is voor Waddinxveen iets nieuws, hoewel zij elders in het land reeds functioneert. Gezien de snelle ontwikkeling in onze gemeen te is het zeer belangrijk dat de verte genwoordigers van de bevolking in de gemeenteraad een snel en gefun deerd oordeel kunnen vormen om trent de aan de orde zijnde zaken. De C.H.U. wil daartoe haar raads leden steunen door een groep van personen, die hun van advies kunnen dienen: enerzijds personen met een gespecialiseerde opleiding zoals eco nomen, rechtskundigen, bouwkundi gen enz. en anderzijds personen, wel ke door de praktijk gevormd zijn. WADDINXVEEN Beroepsacteurs en -actrices op de planken van het Ver enigingsgebouw mag gerust een zeldzaamheid worden genoemd. Dinsdag 21 maart (op de lentedag) valt een van die zeldzame avonden, waarop echte be roepstoneelspelers en -speelsters naar Waddinxveen komen om de toneellief hebbers het hunne te geven. Het zyn de medewerkers van de bekende Eind- hovense toneelgroep ’’Proloog”, die ook vorig jaar terecht zorgden voor een uitverkochte zaal van het verenigingsgebouw. WADDINXVEEN Het gaat weer goed met de Zwembadactie. In en kele weken tijds groeide het fonds met ruim tweeduizend gulden. Vo rige week was het de firma Brou wer van de Nesse, die ter gelegen heid van de opening van het nieu we bedrijfsgedeelte het bouwfonds met duizend gulden verrasten. In middels werd door het bouwkundig ingenieursbureau van P. D. Stuur man N.y. eveneens een bedrag van 1000,voor de zwembadactie ge stort. De heer A. Brouwer (rechts) overhandigd burgemeester Van der Hooft duizend gulden voor het nieuwe zwembad. In het midden: wethouder F. M. van Tol. zonder Herder waren.” Zonder ’n her der is een schaap eigenlijk niets,” zo zei ds. Van ’t Veld, die ook d e mens wilde zien als schapen.” Schapen zijn wij eigenlijk ook allemaal, óók in de Oranjewijk. Daarom zijn we naar Waddinxveen gekomen. Om de bood schap te brengen van Jezus Christus, die met alle kracht die in hem is zoekt naar zijn verloren schapen. Dié boodschap mag ik in de komende ja- ren verkondigen. Voor deze taak zijn onze krachten te klein, maar met hulp van God zal het niet vergeefs zijn. Wij hoeven alleen maar te zaaien De oogst...dat is Gods zaak.” De dienst die was begonnen met het zingen van psalm 12 vers l(”De God mijns heils wil mij ten herder wezen” en het lezen door ds. Van ’t Veld van de verzen 1 t ot 7 uit Lucas 15 en 35 tot 38 uit Mattheus 9, eindigde met het psalm 123:1. Aan het eind van zijn preek richt te de nieuwe predikant zich in sobe re bewoordingen tot een aantal aan wezigen. Ds. Van ’t Veld d’ankte ds. Wiegeraad voor de bereidwilligheid zijn collega te bevestigen in zijn nieuwe standplaats en ook de predi kanten Joh. Verwelius en J. R. Cupe rus (emeritus) voor de manier waar op zij de kerkelijke zaken in de vaca- tureperiode hadden behartigd. Domi nee Van ’t Veld was zijn collega Ver welius tevens bijzonder erkentelijk voor de ontvangst die deze hem had bereid. In de dankbetuiging werd ook betrokken de kerkeraad en het colle ge van kerkvoogden van de hervorm- BIOSCOPEN IN GOUDA Schouwburg: do. 20.15, za. 15, 19, 21.15 zo. 15, 17 en 19 uur: De Saint contra... (alle Ift) zo. 21.15, ma., di. 14.30 en 20.15 uur: Maagd voor de prins (18) Thalia: do, za. zo, di. wo, 19.30 uur: Irma la Douce (18) za, ma, di, wo, 14.30 uur, zo. 15 en 17 uur: Hiroshima mon amour (18) Reünie: do, vr, 20.15, za. 15, 17 en 21 uur, zo. 15 en 17 uur: Commando’s vallen aan (14) za. 11 uur: Het strand der liefde (21) zo. 19 en 21 uur, di. wo. 20.15 uur: Beklemmende uren (18). EXPOSITIES Van 14 maart tot en met 7 april: Werk van Aaltje Donker (Den Haag) bij Boekhandel Veldwijk, Passage. Te bezichtigen tijdens de winkeluren Opvoeringen De eerste voorstelling in Engeland vond plaats in het Royal Theatre te Stratford in oktober 1961. „Der eine Tag im Jahr” werd in Hamburg ge speeld in „Das Junge Theater” in september 1963. In hetzelfde jaar vonden voorstellingen plaats in het „Theater der Bielefelder Bühnen”. „L’Unique jour de l’année” ging in première met de „Comédie de Bour ges” in het „Maison de la culture” te Bourges, voorjaar 1966. Westersingel 42--44 vU'dom tel.(01Qlï3502S A. de en de de opening van wéér een nieuw ’Brou- wer-pand’ voor de bijzondere verras sing gezorgd. Volkomen onverwacht drukte hij aan het eind van zijn dankwoord, dat ook het eind was van de feestelijke openingsbijeenkomst, de verbouwe reerde burgemeester C. A. van der Hooft als dank voor de ’mooie straat, die we hebben gekregen’ een briefje van duizend gulden in de hand voor het nieuwe zwembad. De burgemeester was niet lang verb(r)ouwereerd en had al snel de enig juiste formulering gevonden als reactie op deze schitterende bij drage: ’’Dank voor deze fantastische verrassing.” In Sydney wordt zijn eerste stuk („Swamp Creatures”) in 195’7 ge speeld. In Adelaide (Zuid-Australië) vindt de eerste voorstelling plaats van „The one day of the gear”. In tussen was het stuk geweigerd voor het Internationale Theater Festival omdat men er een belediging in zag aan het adres van de Australische autoriteiten. In 1961 werd het stuk in Sydney gespeeld, daarna in Mel bourne door het nationale door de staat gesubsidieerde Elisabethan Theatre. Gedurende één van de repe tities kwam de politie binnen omdat men had verteld, dat er een bom in de schouwburg was gelegd. Het stuk had succes, de kritieken waren en thousiast en vele opvoeringen in ge heel Australië volgden. WADDINXVEEN Donderdag 16 maart: Raadsvergadering, gemeentehuis, 20 uur. Oplevering gemaal Puttenpolder. Vrijdag 17 maart: Uitvoering Voorwaarts, ver. geb. Stationsstraat, 19.30 uur Zaterdag 18 maart: feestavond Voetbalver. Waddinxveen t.g.v. kampioenschap, kantine, 19 uur Dinsdag 21 maart: Paastoumooi (senioren) tafeltennisclub Kwiek, huish. school De Rank. Toneelgroep Proloog voor Culturele Kring, ver. geb. Stationsstraat, 20.30 uur. Bejaardenmiddag, ver. geb. Stations straat, 14.30 uur Woensdag 22 maart: Teach in rassendiscriminatie Jonge rencontact, ver. geb., Trooststraat, 20 uur. Eerste steenlegging r.k. kleuterschool Vondelwijk, 11.30 uur Kienavond Gouwe Rijders, De Unie, 20 uur Feestelijke ouderavond Klaas de Vriesschool, florida Boskoop, 20 uur. Jaarvergadering Industriële Club, Florida Boskoop, 19.45 uur Vrijdag 24 maart: Weekmarkt, 11 - 16.30 uur Dinsdag 28 maart: Gorte oefening BB, Noordkade Woensdag 29 maart Klaverjasavond Gouwe Rijders, De Unie, 20 uur. Donderdag 30 maart: Raadsvergadering, gemeentehuis, 20 uur. I standplaats van dominee Van ’t Veld, was een speciale bus gekomen met bijna zeventig gemeenteleden. Met auto’s hadden nog andere ’Bommelaren’ de lange reis naar Waddinxveen ondernomen. Onder hen bevonden zich zes kerkeraads- leden van de hervormde gemeente in Den Bommel. In de genodigdenbanken zat behal ve de vertegenwoordigers van de ver schillende plaatselijke geestelijke groeperingen ook een negental predi kanten van de classis en ring Gouda. De evangelisatie stond ook nu cen traal in de prediking van dominee Van ’t Veld. Ofschoon de nieuwe pre dikant geen ’regeringsverklaring’ wil de afleggen, kreeg in zijn preek toch duidelijk dat aspect van zijn toekom stige arbeid in de Oranje-Vondelwijk het voornaamste accent. De bewogen heid van ds. Van ’t Veld met de ’randkerkelijken’ en zijn bewustzijn van het onafzienbare arbeidsveld dat hem in dat opzicht in Waddinxveen wacht was een van de voornaamste thema’s waarop de eerste preek was gebaseerd. ’’Hoeveel mensen wonen er niet in de Oranjewijk, die God niet kennen, die volkomen vervreemd zijn van God?” zo zei de dominee, ’’Toen we dat zagen, hebben we het beroep naar Waddinxveen, het veertiende, niet durven weigeren.” Ds. Van ’t Veld vergeleek zijn taak met die van Jezus Christus, toen deze het ’Galilea der heidenen’ met inner lijke ontferming bewogen, omdat zij Openbaring Het was niet de enige verrassing van deze middag. Het nieuwste pand van de ondernemende firma Brouwer was op zich een openbaring een op nieuw ’een parel aan de kroon van het Koopcentrum Brug’ zoals een der aanwezigen het uitdrukte. De heer C. de Bas, voorzitter van het Brug- centrum, was in zijn felicitatietoe- spraak aan het adres van de firma Brouwer dan ook bijzonder tevreden. Hij zag in de opening een onderstre ping van het vertrouwen in de toe komst van het Koopcentrum Brug. Ook wees de heer De Bas op de goede geest binnen het Koopcentrum, waar van de vriendschap tussen de firma’s Verbakel, Brouwer en De Wilde wel het beste bewijs is. Aan de ’open’ Nesse opende burge meester Van der Hooft de nieuwe winkel in het byzyn van een uitge breid gezelschap, onder wie ook wet houder F. M. van Tol en de dominees J. Verwelius en T. van ’t Veld. ”Als het gemeentebestuur de uitbreiding van Waddinxveen alleen ter hand had moeten nemen, dan zou er wei nig zyn gebeurd,” aldus de burge meester, ”de ellende zou niet te overzien zijn geweest als de midden standers het niet hadden gedaan”. De heer Van der Hooft had bijzon der veel respect voor de oude garde van de Waddinxveense middenstand. ”Het zijn juist die oude Waddinxve- ners geweest die met noeste arbeid deze gemeente hebben gebouwd en die de grondslag legden voor het Waddinxveen van nu.” De burgemeester ging vervolgens wat dieper in op het ontstaan van het bedrijf, dat in 1927 werd overgeno men van de heer Van der Heijden. ”De mannen die in die slechte jaren met de fiets de boer opgingen zijn ei genlijk de steunpilaren geweest voor de sterke hardwerkende middenstand van vandaag. Ik heb altijd de over tuiging gehad dat als we zó door blij ven gaan met hard en ziel te werken in en aan deze mooie gemeente, dat we een voorbeeld zullen zijn voor honderden andere gemeenten.” Ook de burgemeester toonde zich verheugd over de inmiddels een feit geworden sanering van de Nesse. ’’Precies op tijd ligt de Nesse plat. Ook dat was nooit binnen de gestelde tijd voor elkaar gekomen als we ons niet gesteund hadden geweten door de Brug-middenstanders. Ik ben blij dat u door deze bijzonder mooie zaak Bij de laatstgehouden gemeente raadsverkiezing is van de zijde van de combinatie A.R.-C.H.U. de toezeg ging gedaan, om tot de oprichting van een adviesraad te komen. waarin de rollen o.m. worden ver tolkt door Ton van Otterloo, Ben Aerden, Fien Berghegge, Ilona van Wijk en Jowan Krabbendam. ’’The one day of the year” speelt in Sydney, op de dag van de „Anzac”, d.w.z. de dag waarop heel Australië de heldhaftige strijd gedenkt van de Australische en Nieuwzeelandse troe pen gedurende de oorlog 1914-T8, te Gallipoli, de dag waarop Australië voor het eerst onafhankelijk wordt. WADDINXVEEN De heer Brouwer sr., oudste firmant van grote manufacturen-, meubel- kledingzaak van die naam aan Nesse, heeft vrydagmiddag by Vyf sprekers richtten zich daarna in woorden van welkom of afscheid tot de nieuwe predikant. Burgemees ter Van der Hooft sprak over de raakvlakken, die er zijn tussen gees telijke en wereldlijke overheid.”Er zijn raakvalkken waarop we het vol komen met elkaar eens zullen zijn,” zo zei de burgemeester,” er zullen ook raakvlakken zijn waarop onze menin gen soms zullen botsen. Ik hoop dat we, als dat onverhoopt zal gebeuren, de goede verstandhouding daaronder niet zullen laten lyden”. Nadat ook ds. W. Blake uit Bode graven namens de classis en ring Gouda de hoop had uitgesproken op een prettige en vruchtdragende sa menwerking, voerde ds. B. Koekkoek namens de andere Waddinxveense kerken het woord. Hij hoopte ”dat we in u een nieuwe lentbode mogen zien.” Niet blij, maar wel dankbaar dat de dominee in zijn nieuwe stand plaats zoveel goed werk zal kunnen verrichten, was ouderling J. Hokke uit Den Bommel, die namens zijn ge meente de vroegere predikant voor de laatste keer toesprak. Een niet aflatende stroom van nieuws en - als altyd - gebrek aan ruimte en zetcapa- citeit noodzaakten ons deze week een aantal berichten en verslagen over te laten staan. Verontschuldigingen. v.a. Bp.mnd. zonder eerste storting Bij aanschaffing van een oroel 3 Maanden gratia onderricht op de Wurlltzer school. Enorme sortering uumimuuiuhi Prijzen vanaf 675.- nwt recht van koop v.a. p.mnd. zonder eerste storting Deze maal brengen zij het toneel stuk van de Australische auteur De heer H. K. van der Loo, voorzit ter van de Waddinxveense Midden- standsvereniging, had bijzonder veel respect voor de gedurfde opzet.”Wie zou in deze gemeente naar zo’n be drijf gaan zoeken?” zo vroeg hij zich af. De heer Van der Loo was er van overtuigd dat de winkel in een grote behoefte zou voorzien voor de gehe le streek. Herinneringen uit vroeger jaren, met name uit de na-oorlogse jaren, werden opgehaald door de heer M. C. van Keulen, een vriend van de heer Brouwer in een amusante toespraak, die zwanger was van de kwinkslagen. De heer Van Keulen had bijzonder veel waardering voor de heer Brou wer om zijn humane opvattingen. Een zoon van de heer en mevrouw Brouwer sr., de heer N. Brouwer, was - zichtbaar geroerd - de laatste spre ker, die zich in waarderende be woordingen uitliet over de onderne mingslust van zijn ouders. De heer Brouwer sr. voerde ten slotte als laatste het woord. Hij was zijn kinderen, zowel als het personeel bijzonder dankbaar voor de grote ac tiviteit die in de laatste weken voor de opening van de winkel aan de dag was gelegd. ’’Iedereen heeft bijzonder fijn meegewerkt om deze dag voor mij en voor ons allemaal tot een Door de opening van de nieuwe winkel heeft de firma Brouwer aan verkoopruimte nu ongeveer tweedui zend vierkante meter beschikbaar. Nieuw zijn de bijzonder goed gesor- teerdeafdeling corsetterie en de ge zellige koffiebar. Door de uitbreiding is het aantal paskamers nu op twaalf gekomen. In deze fraaie, van veel glas voorziene nieuwe winkel werken nu in totaal ongeveer twintig mensen. In 1964 werd de geheel vernieuw- i Alan Seymour, getiteld ’’Die éne dag” de afdeling meubelverkoop in ge bruik genomen. Tien jaar geleden werd de herenafdeling gemoderni seerd. In juli van dit jaar viert de firma Brouwer zijn veertigjarig be staan. Een jubileum dat de firma Brouwer beslist niet ongemerkt zal laten passeren. De firma Van Hemert Co stuur de een bijdrage van 25. De oud- papieractie, waarvan badmeester A. Troost de promotor en motor was zorgden voor een aanvulling van het fonds met 124. Voorts werden nog de volgende bijdragen ontvangen: M. v.d. B. 2.50; J. J. K. 2.50; P. B. 2.50; E. M. 2.50; J. B. 1.50; K. d. V. 2.50; A. B. 2; C. v.d. H. 10; P. B. 2.50; K. H. 2.50; A. J. 2.50; E. B. 2.50; A. B. 2.50; P. v.d. L. 10; M. t. H. 1; L. de B. 2.50; Th. B. 2.50; C. V. 5; Ch. v. H. 5; J. O. 2.50; J. H. M. 5; T. K. 2.50; J. A. 2.50; W. v. B. 2; WADDINXVEEN ”En Hij, de scharen overziende, werd innerlijk met ontferming bewogen over hen, omdat zij vermoeid en verstrooid wa ren, gelyk schapen, die geen herder hebben.” In de meer dan volle, zonverlichte hervormde kerk aan de Brug heeft dominee Teunis van ’t Veld zondag middag zijn intrede gedaan in de her vormde gemeente van de Waddinx veense Oranjewijk. Dat gebeurde tij dens een twee uur durende dienst, waarin de nieuwe, jonge predikant zijn inauguratiepreek geënt had op de hierboven aangehaalde tekst uit Mattheus 9. Dominee Van ’t Veld was in de ochtenddienst bevestigd door ds. B. J. Wiegeraad uit Bennekom, met wie hij op Flakkee nauwe contacten heeft gehad. Ds. Wiegeraad is thans predi- kant-directeur van de Bond voor In wendige Zending van de Nederlands Hervormde Kerk. Was het aantal mensen dat de bevestiging bijwoon- de al groot, nog massaler was de be langstelling voor de intrede ’s mid dags. We zagen burgemeester C. A. van der Hooft, de wethouders P. Lips en F. M. van Tol, ds. B. Koekkoek van de Gereformeerde Kerk, dr. A. van Haarlem van de Hervormde Imma- nuëlkerk, de heer J. Olree van de rijkspolitie, mejuffrouw M. Tijmes, directrice van het bejaardentehuis en vele, vele andere vertegenwoordigers van instanties of verenigingen. Uit Den Bommel, de vorige Let wel: voor Uw oude PIANO. HARMONIUM of ELEKTRONISCH ORGEL Vraag folders en inlichtingen over de nieuwe serie ioo7 bij de Wurlitzer-importeur

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3