Eerste steen voor de r.k. kleuterschool Rede burgemeester imponeerde KvK Picasso en Mondriaan: ladingloos Druk bezocht concert van muziekkorps Voorwaarts Plattelandsvrouwen houden bijeenkomst Vakantie Berlijnse kinderen in Holland „Deze Jezus heeft God opgewekt” Discussieavond bij plattelandsvrouwen WADDINXVEEN Tijdens de bij/ eenkomst van de Plattelandsvrouwen afdeling Waddinxveen in het vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat werd een discussie gehouden „De vrouw en de reklame”. Fortuna hielp Moerkapelle L Parkeerverbod TV’s IN ’66 uws Bestuurswijzinging Plattelandsvrouwen Vrijstelling dienstplicht Ie Paasdag 2e Paasdag Sportvrienden A2 kampioen Aaltje Donker voor Kunsticliting: Maatregelen tegen belhamels k Gouwen WËËR MEER Goede Prijdag l DE KERKEN NODIGEN BURGERLIJKE STAND DOKTERSDIENSTEN Veelzijdig werk tot 7 april a.s. Beklag Gouwe 1 (lierx^n) voor krachtproef 2 donderdag 23 maart 1967 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART n.m. v.m. muziekkorps er 9.30 geen geen 9.30 (Van een onzer verslaggevers) ZEVENHUIZEN Op verzoek van burgemeester en wethouders van Ze venhuizen om het parkeren aan beide zijden van de weg nabij Café Voort huizen te verbieden is door gedepu teerde staten welwillend beschikt. Dit verbod geldt voor de periode van 1 april tot 1 oktober. Haar speciale naar de naaldkunst. Ook enkele voorbeelden de di-' ie voor-/ Ata het >iid\begint zati ien\’s avonds ille supportert litkijKen. De WADDINXVEEN Voor aanstaan de dienstplichtigen van de lichting 1969 (geboortejaar 1949) bestaat de mogelijkheid vrijstelling te krijgen wegens broederdienst. Hiervoor ko men alleen diegenen in aanmerking die twee broers heeft die hun dienst plicht hebben vervuld of nog ver vullen. Voor het aanvragen van deze vrij stelling wende men zich vóór 1 april a.s. tot de gemeentesecretarie, afde ling militaire zaken. MOERKAPELLE Ondertrouwd: Jan Hertog en Lydia Bac. Alvorens de kleuters en hun juf frouwen eeri beetje bedeesd het spé- A. van der Heiden Kerkweg 217 Tel. 2135. WADDINXVEEN Voor een klein gezelschap leden en bestuursleden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken - op uit nodiging van het gemeentebestuur in de raadzaal van het Waddinxveense ge meentehuis in vergadering bijeen - heeft burgemeester C. A. van der Hooft vorige week in indrukwekkende inleiding over verleden, heden en toekomst in Waddinxveen. De tweeklassige, roomskatholieke kleuterschool Prinses Beatrix, waar woensdag tussen de middag de eerste steen voor werd gelegd door burge meester C. A. van der Hooft, zal al voor het nieuwe cursusjaar gereed zijn. De voorzitter van de Stichting voor Katholiek Onderwijs Sint Victor, de heer P. F. J. van Schie, vertelde tij dens de korte plechtigheid, die ook werd bijgewoond door de kleuters van het schooltje, dat de nieuwe kleu terschool nu alweer te klein was. Hij verwachtte dat ’Prinses Beatrix’ bin- nenkortè tijd zal uitgroeien tot een school met vijf klassen. De drie ove rige klassen zullen dan in noodloka- len moeten worden ondergebracht, totdat de nieuwe r.k.-kleuterschool in Groenswaard van de grond is. Een noodschoolbestuur, het kerkbestuur, heeft, aldus de heer Van Schie, des tijds dit noodschooltje gesticht. „Ik hoop dat het definitieve schoolbe stuur dit permanente schooltje met dezelfde voortvarendheid zal weten te leiden.” WADDINXVEEN Nederlands hervormde kerk: v.m. 9.30 uur: ds. T. van 't Veld, n.m. 19 uur: ds. J. Verwelius. Hervormd wjjkgebouw: v.m. 9.30 uur ds. J. Verwelius, n.m. 18.30 uur: Ds v. d. Ent Braat, Monster. Bethel: v.m. 9.30 uur: ds. G. Boer, Katwijk, n.m. 17 uur: ds. T. van ’t Veld. Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur: dr. A. van Haarlem, n.m. 19/ uur: ds. D. J. Vossers, Leiden. Evangelisch Molukse kerk: v.m. 11.30 uur: ds. P. Fader. Gereformeerde kerk: v.m. 9 en 10.30 uur: ds. J. Snoey, n.m. 18.30 uur: ds. B. Koekkoek. Remonstrantse kerk: v.m. 10 uur: ds. Noordhof, Rotterdam. Christelijk Agescheiden De rede, met zeer grote aandacht beluisterd, gaf een overzicht van de vele plannen, zoals die in het vijfja renplan zijn neergelegd en de talloze zaken die reeds tot stand gekomen. Het was een duidelijk, zij het lang niet volledig overzicht, dat we de le zer zullen besparen; van de dyna miek en de daadkracht van Waddinx- veens gemeentebestuur hebben wij tot op heden in vrijwel elke uitgave van onze krant van de laatste jaren steeds naar beste kunnen getuigd. De voorzitter van de Kamer, dr. J. C. Derksen, zei na afloop: ”Wij zijn geïmponeerd door uw verhaal, bur gemeester. Het was een inleiding waar de vonken afsprongen. Wij heb ben grote bewondering voor de ma nier waarop u de zaken in Waddinx veen hebt aangepakt. We komen hier graag nog eens terug.” Aan ’s burgemeesters inleiding ging vooraf een vergadering van de Kamer De agenda kon op geen stukken na worden afgewerkt, vooral omdat de behandeling van het vraagstuk-koop avond in Gouda, aan hevige kritiek blootstond van de heer W. Casseé, de voorzitter van de Goudse afdeling van de Koninklijke Middenstands bond. De heer Casseé had weinig goe de woorden over voor de enquête, waaruit was gebleken dat de Goudse huisvrouwen in meerderheid vóór de koopavond waren. Onder de belangstellenden die de steenlegging bijwoonden bevonden zich pastoor J. A. M. Saulenn, wet houder F. M. van Tol en de heren W. H. Verwey en ir. P. L. van der Kleijn van het bouwkundig inge nieursbureau Stuurman N.V. kreeg een boeket bloemen aangebo den. Oud-lid, de heer van den Berg en echtgenote die tegenwoordig in Australië wonen, werden hartelijk begroet. Zij kregen een foto van oud- Waddinxveen en een doos bonbons aangeboden. Dirigent A^Bosdh jr. werd met een hartelijlcXPplaus/ begroet en bleek een gp^d opvolger te zijn van de heer ifondrng. In vjot tempo werd het /programma, dat uit tien nummers bestond uitgevoerd. De faam van het bleek weer duidelijk uit stukken als De Kade ten Delileermars (gecom poneerd door de vader van de diri gent) Oasis-Suite en Petite Suite Es- pagnol, waarmee ze tijdens een con cours in Leiden in afdeling D het hoogst aantal punten behaalden. Het slotnummer, Maple Leaf Rag March, werd met grote toewijding gespeeld en vormde een waardige be kroning voor het optreden van ’Voor waarts’. Ook de heer Bosch kreeg voor zijn goede leiding sigaren aange boden en mevrouw ontving een fraai boeket bloemen. Na de pauze werd de avond ver zorgd door de toneelgroep ’Dionysos’ uit Amsterdam. Zij brachten en mo dern blijspel getiteld ’De vrolijke vrouwtjes’ De goede rolbezetting en de amusante vertolking zorgden er voor dat vele lachsalvo’s in de zaal weerklonken. De burgemeester sprak ook over het scholenbouwteam, waar hij voor zitter van is. Dat we over een maand de eerste paal kunnen slaan voor de roomskatholieke lagere school is puur geluk. Dat is ons in de schoot gewor pen dank zij de samenwerking in het scholenbouwteam. ZEVENHUIZEN Grote belang stelling was er tijdens de bijeenkomst van de Plattelandsvrouwen afdeling Zevenhuizen, voor de lezing van me vrouw H. M. de Kat. In café ’Hof van Holland’ sprak mevrouw De Kat als hoofdbestuurslid van de NVSH over het onderwerp ”Wat moeten ouders weten om hun kinderen te kunnen voorlichten”. Voor vele ouders is dit namelijk een moeilijk punt in de op voeding. Na een korte inleiding wer den de dames in groepen verdeeld om enkele vragen te beantwoorden en te bespreken. Daarna werd door me vrouw de Kat over diverse punten een heldere uiteenzetting gegeven. „We zijn hier eigenlijk een beetje te vroeg bijeengekomen,” zei hij, „want er zijn alwéér mooiere scholen dan deze, die we hier aan het bou wen zijn. We hebben niet op die mooiere durven wachten, want het is bij ons pakken wat je krijgen kunt en nooit te lang aarzelen.” WADDINXVEEN Nederlands hervormde kerk uur: ds. T. van ’t Veld. Hervormd wjjkgebouw - geen dienst Bethel - geen dienst. Hervormde Immanuëlkerk dienst. Gereformeerde kerk - geen dienst. Remonstrantse kerk - geen dienst. Christelijk Afgescheide Gemeente - 10 uur: ds. A. P. Verloop. Volle Evangelie Gemeente Boskoop- geen dienst. ZEVENHUIZEN Nederlands hervormde kerk - dienst. Kapel aan de Rotte - geen dienst. Gereformeerde kerk - geen dienst. Vrijzinnig Hervormden - geen dienst MOERKAPELLE Nederlands hervormde kerk uur: paaszangdienst. Gereformeerde Gemeente - 9.30 uur: Leesdienst. Buenk vertelde ook dat Waddinxveen al helemaal ’vol’ is. Na de vergadering en de toespraak van burgemeester Van der Hooft di neerde het gezelschap in restaurant Royal op het KW-plein. WADDINXVEEN Alom worden de kampioensvlaggen gehesen. Deze week kwam er weer een kampioen bij, nu weer in een andere sportsec tor, het biljarten. De grote triomfa tor was dit jaar weer, voor de derde keer in zes jaar tijd, een A-team van de biljartclub Sportvrienden uit Waddinxveen, die lid is van de zg. ’wilde’ biljartbond, de VBV Gouda en Omstreken. Het A-team werd kampioen in de hoogste afdeling. Het is voor de heren Th. Fens, B. J. v.d. Sluis, C. Alblas en U. den Haan, na een zwakke start, een goed seizoen geworden. De tweede competitie- helft verliep bijzonder goed, zó goed dat de biljarters in de laatste uit wedstrijd tegen Donk 3 uit Gouda aan een gelijkspel genoeg hadden om zich kampioen te mogen noemen. Er is nog een kampioenskandidaat bij Sportvrienden. Dat is het D2-team dat in de D-klasse drie punten ach terstand heeft op Hof van Holland uit Zevenhuizen, maar dat ook een wedstrijd minder heeft gespeeld. De strijd is hier dus nog volop gaande. Sportvrienden A 1 kwam in de thuiswedstrijd tegen het Goudse Cosy Corner niet verder dan een gelijkspel (4-4). Het D 1-team werd verslagen door Hof van Holland uit Zevenhui zen met 6-2. Ontplooiing 's aandacht gaat uit de ontplooiing van creativiteit bij kinderen. In Waddinxveen heeft zij reeds enkele clubs waar zij o.a. tekenlessen geeft. In haar beschou wing over ’De kunst in de toekomst’ die tijdens de opening door de heer Van den Dool werd voorgelezen, pleit Aaltje Donker voor een betere ont wikkeling van creativiteit bij de jeugd. Hoewel zij in deze beschou wing enkele drastische uitspraken doet over grote kunstenaars als Pi casso en Mondriaan, die door het vervaardigen van abstracte kunst niet meer dan ladingloze decoraties zouden maken, is zij een voorstand ster van een vrije ontwikkeling van het kind op het gebied van kunst, sport en spel. Het werk van Aaltje Donker is veelzijdig en omvat etsen, tekeningen schilderijen en wandkleden. De ex positie geeft een goed beeld van haar kwaliteiten als kunstenares. De laat hoven: Silo of Seilun’, een landschap in het Heilige Land (Aaltje Donker). hiernaast: Aaltje Donker op ’n reis naar het Midden-Oosten, een gebied dat haar onder meer inspireerde tot bovenstaande tekening. WADDINXVEEN In de tentoon stellingsruimte van Boekhandel Veld wijk heeft de heer H. M. van den Dool verleden week de expositie van Aaltje Donker uit den Haag geopend. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter van de Kunststichting de diverse opleidingen voor tekenen, schilderen, en muziek van de kunste nares. Voor haar geëxposeerde werk heeft zo veel inspiratie opgedaan tij dens haar studiereis naar het Midden Oosten. Aaltje Donker’s voorkeur gaat dan ook uit naar oud-Egypti- sche en Japanse kunst. Door haar werk als lerares handwerken heeft zij zich ook weten te bekwamen op het gebied van hiervan hangen op de expositie. De heer G. Bouwmeester, directeur van de Goudse Verzekering Maat schappij, sprak mede namens Unile- ver-Emery in Gouda toen hij zijn be klag deed over de bijkans onhoudba re toestand bij de telefoondienst. Het bleek uit de verdere discussie dat vrijwel alle gemeenten, wier ken getal begint met 0182 overdag vaak zeer moeilijk en lange tijd achtereen onbereikbaar zijn. De heer Derksen vond dat ’een zwaar protest hier be slist op zijn plaats’ was. Drs. B. W. Buenk, secretaris van de kamer, deelde mee dat alle gemeenten met 0182 ’innetten’ op Gouda, waar de knooppuntencentrale is. En die is overbelast. Fr fs'”een kleine verbete ring op komst door uitbreiding van de centrale, maar die kan ook maar in geringe mate soelaas bieden. Drs. ciaal voor de gelegenheid geschre ven feestliedje aanhieven, sprak bur gemeester Van der Hooft na het leg gen van de steen. De heer Van der Hooft dankte iedereen die medewer king heeft verleend voor de totstand koming van de school. MOERKAPELLE Tijdens de bij eenkomst van de plattelandsvrouwen afdeling Moerkapelle verleden week, werden enkele wijzigingen in het be stuur aangebracht. Als nieuwe presi dente is benoemd mevrouw A. Kadiks Krijgsman, mevrouw Versloot-Qualm is nu 2e presidente. Eerste secretares se werd mevrouw Zuidema-de Jong en mevrouw Zijderhand-van der Starre is 2e secretaresse geworden. De funktie van penningmeesteres ging naar mevrouw Verheul-Hooger- dijk. De dames konden zich weer opge ven voor diverse reisjes, o.a. naar de Huishoudbeurs in Amsterdam en een excursie naar Hessen in Duitsland. Ook meldden enkele dames zich om de verzorging van een kind uit de J.P. Heyestichting in Oosterbeek tijdens de vakantie op zich te nemen. Onder leiding van mevrouw Harte- veld-van Driel werd daarna in een zeer geanimeerde discussie over het onderwerp 'De vrouw en de reklame’ behandeld. Waddinxveen - Eerste en tweede paasdag: J. W. H. Helleman, Kerk weg 222, telefoon (01828) 2979. Zevenhuizen - Eerste en tweede paasdag: J. A. Ensing, Dorpsstraat 196, telefoon (01802) 204. Na een succesvolle, volkomen ge slaagde kerstactie, waarbij bijna 300 kinderen uit West-Berlijn te gast wa ren bij Nederlandse huisgezinnen, start deze Organisatie wederom met nu 500 West-Berlijnse kinderen bij Nederlandse gezinnen ook in Wad dinxveen en omgeving onder te bren gen. De Pax-Christi beweging beij vert zich om de normale internatio nale verhoudingen te helpen bevor deren. Aanvankelijk begon de Pax-Christi beweging met kinderen uit vluchte lingenkampen uit te nodigen voor een verblijf in eert Nederlands gezin. Thans, nu de kampen opgeheven zijn, is zij begonnen met kinderen uit te nodigen uit kindertehuizen, kinderen uit gezinnen met sociale wanttoestan- den en kinderen van vluchtelingen ouders. Vele kinderen in Berlijn brengen hun jeugdjaren in zoge naamde ’’Kindergarten” door of wor den thuis aan hun lot overgelaten omdat vele moeders op de fabriek werken. Dan is er nog een groot wo- ningprobleem; gezinnen bestaande, uit vader, moeder en 4 kinderen hui zen in 2 en 3 kamer woninkjes. Berlijn (West-Berlijn) met ongeveer 2.200.000 inwoners is als het ware op een eiland gelegen in de Oostzöne. De stad telt 230.000 kinderen tussen de 4 en 12 jaar, waarvan er 160.000 onder moeilijke omstandigheden leven. Ze missen veel en het is de bedoeling ze in een normaal gezin onder te bren gen en ze een fijne vakantie te bezor gen. De Pax-Christi beweging is een Rooms-Katholieke Organisatie met medewerkers van alle gezindten. De kinderen reizen op kosten van de Duitse Staat en de Pax-Christi heeft de taak op zich genomen de kinderen bij Nederlandse gezinnen onder te brengen. Op 6 juli 1967 zullen zij op diverse plaatsen in Nederland arrive ren en op 17 augustus 1967 weer te rugkeren. Indien U van welke gezindte U ook bent, zo’n kind van 6 juli tot 17 au gustus in Uw gezin wilt opnemen, dan verzoeken wij U vriendelijk zich met het onderstaande Adres in ver binding te stellen. De uiterste aan meldingsdatum moet om administra tieve redenen op 1 mei 1967 worden gesteld. Voorlopig contact Adres Waddinxveen: Het bestuur van de zwemclub De Gouwe stelt strenge maatregelen in het vooruitzicht tegen de jongelui, die zich de laatste weken tijdens de zwemuren in het Goudse Spaarders- bad schuldig hebben gemaakt aan onbehoorlijk gedrag. De zwemmers en zwemsters, die ’s zaterdags gebruik maken van de ’zwembus’ naar Gouda en die etens resten, papier en dergelijke in het bad achterlaten, zal de toegang tot het Spaardersbad worden ontzegd. Het zwemclubbestuur zal niet toe staan dat enkele belhamels het ple zier van de wél goedwillenden ver- llen. WADDINXVEEN In aanwezigheid van wethouder P. Lips en echtgenote werd vrijdagavond de jaarlijkse uitvoering van muziekvereniging ’Voor waarts’ gegeven. De goedverzorgde avond, gehouden in het verenigingsgebouw aan de Trooststraat, trok veel bezoekers. De avond kreeg een bijzonder tintje door het eerste optreden van de nieu we dirigent, de heer A. Bosch jr. De afgetreden dirigent, de heer C. Hondong, leidde het eerste muziek nummer, dat tevens zijn laatste was. Om gezondheidsredenen moest deze enkele maanden geleden de dirigeer stok neerleggen. De heer Hondong kreeg van,-voor zitter F. Rincheval een grote'tlQOs si garen aangeboden als dank voor het vele werk dat hij voor dg' vereniging gedaan heeft. Mevrouw 'Hondony/ ste tijd heeft ze zich ook bezig ge houden met het schrijven van een boek, dat echter nog geen definitieve vorm heeft gekregen. 20 uur: Op 2de Paasdag houdt de VOLLE EVANGELIE GEMEENTE te Boskoop een feestelijke bijeen komst in gebouw ’Concordia’ (achter Hotel Florida). Aanvang 10 uur v.m. Einde plm. 1 uur n.m. Medewerking verleent een jeugdkoortje met gitaren. Koffie en brood wordt u aangeboden Ieder hartelijk welkom Gemeente: v.m. 9.30 en n.m. 17 uur: ds. A. P. Verloop. St. Victor: 7.15, 9 en 11 uur: H. Mis, in de week elke dag 7.45 uur: H. Mis (donderdag 20 uur en zaterdag 9 uur) St. Petrus: 8.30, 11.15 en 17.30 uur: H. Mis, dinsdag 7.45 uur, donderdag 20 uur en zaterdag 9 uur: H. Mis. Jehovah’s Getuigen: 15.30 uur: Open bare toespraak, 16.30 uur: Wachtto renstudie, donderdag 19.30 uur: be- dieningsschool, 20.30 uur dinstverga- dering. Volle Evangelie Gemeente Boskoop: v.m. 9.30 uur: samenkomst. ZEVENHUIZEN Nederlands hervormde kerk: 10 uur: ds. L. Lagerwij, Den Haag, n.m. 18.30 uur: ds. A. Boertje, Moerkapelle. Kapel aan de Rotte: 10 uur: ds. J. D. van Hof, Rotterdam, n.m. 19 uur: ds. S. van der Zee, Uitwijk-Waardhuizen Gereformeerde kerk: v.m. 9.30 uur: ds. T. Kamper, ZOetermeer, n.m. 18.30 uur: C. Wamink, Nieuwerkerk. Vrijzinnig Hervormden - 10.30 uur: ds. H. Elderkamp, Voorburg. MOERKAPELLE Nederlands hervormde kerk - 9.30 uur: ds. A. Boertje, 18.30 uur: ds. J. van Drenth, Ede. Gereformeerde Gemeente - 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. Haar/emse ySportfondsen- •dag as. om tien voor de/wedstrijd, waar vah De Gouwe naar 5uwe 1 (heren) speelt dan tigen Nereus 2 en een gelijkspel is vooY de Waddinxveners voldoende om zien kampioen te mogen noemen in de hoogste afdeling van deze win tercompetitie, die bestaat uit ploegen uit de kringen Haarlem, Noordhol- land en Gouwe-Rijnstreek. De Gouwe is na zes wedstrijden nog zonder verliespunten, Nereus heeft één wedstrijd (tegen AZC) ver loren en een wedstrijd minder ge speeld. De Haarlemmers hebben ech ter een beter doelgemiddelde. Er kan dus in deze laatste ontmoe- ting tussen de twee zwemtitanen nog veel spannends gebeuren. Enfin, za terdagavond om half elf weten we meer. Ter vergelijking hieronder nog een overzicht van de gespeelde wedstrijden. De Gouwe heeft tot nu toe gewonnen van HVGB met 5-0, van DWR met 3-0, van DAW 2 met 12-5, van AZC met 4-1, van De Zijl met 5-3 en van Woerden met 3-2. Be halve de 6-2 nederlaag tegen AZC heeft Nereus tot op heden verslagen HVGB met 0-6, DWR met 1-9, DAW 2 met 1-13 en Woerden met 2-3. Te gen De Zijl moet nog worden ge speeld. In grote spanning leven ook nog nimmer de dames van De Gouwe. Ook zjj zullen zaterdag met Donk 1 uit Gouda moeten uitmaken wie de kampioenslauweren het meest ver dient. Doordat Donk vorige week won van De Zijl hebben beide teams nu zeven punten uit vier wedstrijden en voeren daarmee de ranglijst aan. Voor de Waddinxveense dames is deze positie, kampioen of niet, nu reeds een succes, want het spelpeil en de conditiejzijn deze winter mede dank zijdeGtraffe leiding van trainer Hen BoersJniiet sprongen vooruit ge gaan. De-^qhsen zijn voor de Wad dinxveense ^dames in deze beslis singswedstrijd niet bijster groot. De Donk-dames spelen in de zomercom petitie een klas hoger in de KNZB dan de Waddinxveensen. Een over- wachte en overhoopte zege van De Gouwe zou een welkome verrassing zijn. De Gouwe zou dan bij de vie ring van het veertigjarig bestaan in juni drie kampioen in zijn midden hebben en dat is alleen al een reden tot vreugde. Medio mei begint voor De Gouwe het zomerseizoen. Voor die tijd moet er nog een uitgebreid programma worden afgewerkt, maar er blijft niettemin nog tjjd over voor een kor te rustperiode. Op 1 januari 1967 waren er in Wad dinxveen 2578 televisietoestellen, 171 meer dan op 1 juli 1966. Zevenhuizen telde aan het begin van dit jaar 658 ’kijkkasten’ en groeide daarmee in een half jaar tijds met 33 toestellen. Moerkapelle heeft nu 214 televisie- toestellen, op 1 juli ’66 waren dat er 202. Deze cijfers zijn afkomstig van het halfjaarlijkse bulletin van de PTT. Na de opening door mevr. Rirtping werd de avond geleid door mevr. W. Harteveld-van Driel, die allereerst verklaarde dat mevr. Ripping haar opvolgster zou worden als k/ingleid-' ster. Nadat mevr. Hartevel/1 de di-z verse vormen waarin rekl: komt had behandeld, werden de da-' mes in groepjes verdeeld om wat vragen te beantwoorden./Deze wer- den stuk voor stuk besproken, want over de verschillende vt>or- en na-' delen van reklame bleken veel ver schillende meningen te bestaan. Hier-/- door ontstond een genoeglijke dis- cussie die voor vele dames bijzonder leerzaam zal zijn gewaest de door de heldere uitleg die mevr. Harteveld gaf. MOERKAPELLE—SCHIEBROEK 2-0. Vrouwe Fortuna is na zondag een gevierde dame in Moerkapelle. ”Dit is een overwinning die we nu eens echt cadeau hebben gekregen”, zei een fervente supportster na afloop en ze had gelijk. De twee doelpunten waren - iedereen was het daarover eens - op bijzonder dubieuze wijze tot stand gekomen. Moerkapelle, met Verschoor weer op de vertrouwde spilplaats en Fred Zwarteveld rechtsbuiten, speelde een snelle en vooral sportieve wedstrijd tegen een gelijkwaardige tegenstan der. Het was met name voor de rust een beheerste, aardige ontmoeting met aan beide kanten gevaarlijke momenten. Een kopbal van Zwarte veld ging rakelings over de lat en een schot van Kiewit kon maar net tot hoekschop worden verwerkt. Aan de Moerkapelse kant moest doelman Verschoor enkele keren vastberaden ingrijpen. Een offensief je direkt na rust bracht Moerkapelle vele malen voor ’s vijands doel. Midvoor Tamerus schoot een keer hard over de lat, maar na veel aandringen stond het toch 1-0, toen Kiewit een strafschop mocht nemen. Voor de overtreding die een van de gasten beging, was dat wel een beetje zwaar gestraft. Vrind en vijand waren het ook eens over de tweede Moerkapelse treffer, die door H. de Knegt nadat hij de bal met de handen had geraakt werd gescoord. Dat gebeurde in de 25e minuut en beide achterhoede hadden toen bijzonder zwaar werk te verrichten gekregen. De panieke rige situaties die voor beide doelen ontstonden gaven alle aanleiding tot intense spanning. De wedstrijd bracht nog een twee tal enerverende ogenblikken. Tame rus kwam oog in oog met de Schie- broekse doelman en schoot naast. Bert Boevé miste even later de kans van de dag toen hij een fraai voorge schotelde bal van B. Zwarteveld fi naal verknoeide. Nederlands hervromde kerk: 19.30 uur: Ds. J. Verwelius. Hervormd Wjjkgebouw: geen dienst. Bethel: geen dienst. Hervormde Immanuëlkerk: 19.30 uur: dr. A. van Haarlem. Gereformeerde kerk: ds. J. Snoey. Remonstrantse kerk: n.m. 19 uur: Avondmaal. Christelijk Afgescheiden Gemeente: n.m. 19 uur: ds. A. P. Verloap. Volle Evangelie Gemeente Boskoop: n.m. 19.30 uur: samenkomst. ZEVENHUIZEN Nederlands hervormde kerk: n.m. 18.30 uur: ds. Baas, Nieuwerkerk. Kapel aan de Rotte: geen dienst. Gereformeerde kerk: n.m. 19.30 uur: ds. T. Kamper, Zoetermeer Vrijzinnig Hervormden: n.m. 19.30 uur: dr. J. Buitenkamp, Rotterdam. MOERKAPELLE Nederlands hervormde kerk: 19 uur: ds. A. Boertje. Gereformeerde Gemeente: n.m. 19 uur: leesdienst.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 13