m nu Zevenhuizen trad ook uit T.D Visclub zet snoek uit... Benzinepompen bracht tweedracht in raad Vestiging chemisch bedrijf nu zeker I VAN EEUWEN G. VAN EYK 10 JAAR BIJ OKKERSE N.V. VAN EEUWEN Brug ringvaart thans gesloopt Bespreldngen over evt. Jeugdraad I PTT-Waddinxveen SHERRY 911 jaar BinnenhuistPrzorging Slijterij 4-jarige kleuter bij spelen verdronken kreeg eerste prijs 1 I Pagina 3 1967 1877 VONK - Gouda Dubbel parkeren fcichtrekening vervolg van pagina 1 A 0 E N A Toelichting Kredieten V&D Basis weg HOE? WAT? WAAROM?... CONTACTLENZEN donderdag 23 maart 1967 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART WADDINXVEEN (foto Sjaak Noteboom). gespecialiseerd in ’t betere Stijl-genre uittredingsvoorstel keuze uit zeventien soorten vanaf per fles 3.95 presenteert u: oude genever jonge jenever cognac brandewijn port sherry vermouth gin rum whisky likeuren De heer Ververs zei op de hem toe gestuurde rekening van het energie bedrijf een prijsverhoging te hebben geconstateerd. Hij vond het niet ele gant door middel van een briefje te voren op de hoogte te zijn gesteld van W van kundig advies. De moeilijkheden be gonnen, aldus de heer Van ’t Verlaat, toen Moerkapelle de financiële con sequenties van de personeelsuitbrei ding niet onder ogen wilde zien en de rekeningen niet meer betaalde. ’’Daarna is Moerkapelle door zowel Zevenhuizen als Bleiswijk, dat steeds één lijn met ons heeft getrokken, ver antwoordelijk gesteld voor het even tuele vastlopen van de dienst. Door het ingrijpen van GS heeft Moerka pelle nu echter toch moeten betalen en hoeft Zevenhuizen niet meer als voorschotbank te fungeren.” Deze moeilijkheden en de verwik kelingen daaromheen (u heeft ze in vorige uitgaven van ons blad kunnen lezen) gaven, aldus de heer Van ’t Verlaat, grond aan de conclusie in het pre-advies dat geen basis meer aanwezig is voor samenwerking tus sen Zevenhuizen en de beide gemeen ten van burgemeester Keijzer.”Het lijdt geen twijfel,” zo staat er in het advies,” dat bij eventuele voortzetting ook in de toekomst steeds opnieuw onoverkomelijke meningsverschillen zullen bestaan, onder meer omtrent de kostenverdeling. Verder kan niet worden verwacht dat over de pro grammering van de werkzaamheden ooit overeenstemming zal worden be reikt. Het gevolg daarvan is dat het de directie wegens het gemis aan een prioriteitenschema onmogelijk wordt gemaakt het werk naar behoren te regelen.” Verder stelden B en W in het pre advies dat de belangen van Zeven huizen,” die de laatste tijd reeds wor den geschaad”, er in hoge mate mee zullen zijn gediend als de regeling op zo kort mogelijke termijn dient te worden beëindigd. de Broek mogelijke EXPOSITIES Van 14 maart tot en met 7 april: Werk van Aaltje Donker (Den Haag) bij Boekhandel Veldwijk, Passage. Te bezichtigen tijdens de winkeluren Dinsdag 4 april t/m zaterdag 8 april: Middenstandstentoonstelling „De Brug ’67”, Stationsstraat, ’s mid dags en ’s avonds geopend. E WADDINXVEEN In de kantine van de Speelgoed- en Houtwarenfa- briek G. Okkerse NV aan de Wilhel- minakade is vrijdagmiddag de heer G. van Eijk uit Waddinxveen gehul digd ter gelegenheid van het feit dat hij veertig jaar geleden bij het bedrijf in dienst trad. bracht klaarheid met het voorlezen van een gedeelte uit een brief van een andere heer Vroom, die schreef de vestiging van V D in Waddinxveen aanvankelijk wél te hebben over wogen, maar hiervan voorlopig af te zien. Verschillende voorletters van de heren Vroom hadden de heer Huizer bij zijn twijfel dus parten gespeeld. Verlaat 'Het spreekt moeten denken als we onze eigen dienst vormen.” De heer Roos noem de het betreurenswaardig dat het personeel op deze manier werd be handeld. Wethouder A. van Tol (pvda) ver wachtte dat het bij de vorming van de nieuwe dienst niet meer mogelijk zou zijn om mensen aan te trekken die een behoorlijk uitbreidingsplan kunnen maken. ’’Verder wil ik er hier niet te veel woorden aan vuil maken. Laten we het in onze raad in ieder geval netjes houden.” ZEVENHUIZEN Bij het spelen aan de slootkant naast het voetbal veld van Groeneweg is zaterdagmid dag de vier-jarige Reimert Ralph Buitenhuis in het water geraakt en verdronken. Zijn vriendje wist wel enkele mensen te waarschuwen, die onmiddellijk te hulp snelden, maar zelfs mond-op-mondbeademing van dokter J. A. Ensing mocht niet meer baten. Het jongetje is maandag in Ockenburg gecremeerd. DIVERSEN Woensdag 29 maart: Receptie t.g.v. 20 jaar bestaan R.C.V. Kantoor Leyland, Gouwe OZ 40, 19.30 uur Donderdag 6 april: Openbare vergadering Alg. Bestuur Waterl. bedr. De Rijnstreek, Raad huis Boskoop, 16 uur. Zondag 26 maart: Trio Hellenique en dixilandgroup, Sociëteit Sowhat, Peperstraat 1b, 20 uur. Zondag 26 maart: Dansavond m.m.v. The Centaurers uit Canada, Kunstmin, 20 uur. De besluiten, die de raad t.a.v. het onderwijs nam, behelsden onder an dere het beschikbaar stellen van een krediet van 1.930,- voor tekenmate riaal, een pottebakkersoventje en nog enkele zaken voor de Willem van Oranjeschool, een krediet van ƒ16.000 voor meubilair en leermiddelen ten behoeve van de St. Paulusschool en een krediet van 23.750,- voor meu bilair en leermiddelen voor de Stich ting voor Chr. Ulo. Op een vraag van de heer Ververs, naar meer parkeerruimte aan het Koningin Wilhelminaplein, kwam van de burgemeester het antwoord, dat binnenkort een plan voor recon structie van dit plein zal worden aangeboden. WADDINXVEEN De wankele voetbrug over de ringvaart tussen de Kanaaldijk en de Sint Victorwijk is vorige week gesloopt. Te zijner tijd komt op ongeveer dezelfde plaats een nieuwe, veel grotere brug die tege lijkertijd ook toegang moet geven tot het industrieterrein. Bij de rondvraag zei de heer Hui zer in het Weekblad voor Waddinx veen te hebben gelezen, dat ”een heer Vroom” had verklaard nooit van plan te zijn geweest een vestiging van te openen. De heer Huizer, die daar over wel eens andere geluiden had gehoord, vroeg: ’’Worden wij ver keerd voorgelicht?” De burgemeester Alvorens het zonder hoofdelijke stemming werd aanvaard, gaf burgemeester Van ’t Verlaat een uitvoerige toelichting op het ook al uitgebreide pre-advies. De heer Van ’t Verlaat begon met het billijken van het uittredingsbesluit van Bleiswijk, dat de regeling wenste te beëindigen op grond van de ont wikkeling van de gemeente, die de oprichting van een eigen dienst recht vaardigt. Ook legde de burgemeester veel na druk op het functioneren van de dienst, dat volgens hem (en de raad) in de afgelopen twintig jaar geen re den tot klagen heeft gegeven. Dat voorts het betrokken personeel de dupe (in moreel opzicht) zal worden van het afbreken van de samenwer king, betreurde de heer van ’t Verlaat zeer. "We hadden eerst niet de bedoeling uit te treden,” zo zei burgemeester Van ’t Verlaat,” maar daartoe zijn we nu door de omstandigheden genoopt.” De heer Van ’t Verlaat vertelde hoe hij in de vergaderingen van de com missie van beheer had gepleit voor reorganisatie van de dienst opdat de drie o verblijvende gemeenten, na het uitreden van Bleiswijk, samen verder zouden kunnen gaan. Hij had ook de samenstelling van een deskundig rapport gesuggereerd voordat de door ieder gewenste per soneelsuitbreiding werd gerealiseerd. Het idee werd niet overgenomen en de uitbreiding kwam er zonder des- WADDINXVEEN Aantal be sturen van Waddinxveense jongeren organisaties is enige tijd geleden een uitnodiging verzonden voor een bij eenkomst in de raadzaal van het ge meentehuis op donderdag 6 april as. Burgemeester C. A. van der Hooft wil tgdens deze avond met de besturen van gedachten wisselen over de ven- tuele instelling van een jeugdraad in Waddinxveen. De uitnodiging is gezonden aan de dagelijkse besturen van de Hervorm de Jeugdraad, de Gereformeerde Jeugdcentrale, de Katholieke Jeugd beweging, de jeugdcommissie van de Hervormde Immanuëlkerk, de pad- vindersgroep Pieter Martiz, de jonge renorganisaties van de CBTB en de Hollandse Maatschappij van Land bouw en aan ’De Werkende Jeugd’. Indirect is de invitatie ook bestemd voor andere jeugdorganisaties, die belangstelling hebben voor deze be spreking. Aanvang acht uur. Vrjjdag 24 maart: Weekmarkt, 11 - 16.30 uur Jaarvergadering Vara, De Unie, 20 uur. Zondag 26 maart: Opening tennisseizoen bij goed weer Dinsdag 28 maart: Gorte oefening BB, Noordkade Grote B.B.-oefening, Noordkade Woensdag 29 maart Klaverjasavond Gouwe Rijders, De Unie, 20 uur. Donderdag 30 maart: Raadsvergadering, gemeentehuis, 20 uur. zaterdag 1 april: Autobaanattraktie t.b.v. nieuwe zwembad Kon. Wilh. Plein. Donderdag 6 april: Vergadering van besturen der jeugd verenigingen om tot Jeugdkontakt- raad, Gemeentehuis, 20 uur. Woensdag 12 april: Klaverjasavond Gouwe Rijders, De Unie, 20 uur Benzinepompen Een verordening, die het plaatsen van benzinepompen in Waddinxveen aan bepaalde voorwaarden en beper kingen onderwerpt, werd door de raad aangenomen, zij het niet met al gemene stemmen. Drs. Van Onna had aanmerkingen op een artikel in die verordening, volgens welke ’’Burge meesters en wethouders, gehoord hebbende de raad, bevoegd zijn bij een ter openbare kennis te brengen besluit openbare wegen of gedeelten daarvan aan te wijzen, waarop of waaraan benzinepompen in het ge heel niet of slechts in bijzondere ge vallen mogen worden geplaatst.” Hij wilde daaraan toevoegen, dat tegen een dergelijk besluit van B. en W. be roep zou kunnen worden aangete kend bij de raad. B en W waren van mening dat dit onjuist en overbodig was. De heer S. Pille (PvdA) deelde de mening van B en W, want volgens hem zou er toch nooit iemand tegen een dergelijk besluit (waarbij van te voren bepaalde gedeelten van de ge meente taboe voor benzinepompen worden verklaard) in beroep komen. De heren Ph. Kroes (VVD), J. H. Mol (VVD), H. Huizer (Herv. Kies- ver.) en H. Mulder (SGP) sloten zich echter bij de heer Van Onna aan. Zij waren vóór het amendement van de heer Van Onna (dat werd verworpen) en tégen de verordening (die evenwel toch werd aangenomen). een tariefsverhoging. Waarop de heer Van der Hooft antwoordde, dat der gelijke zaken in openbare vergade ringen (die ook in de kranten worden verslagen) bekend worden gemaakt, en dat ook de belastingdienst bij ver hoging van de belasting geen briefje stuurt. ”Ook dat moet u uit de krant lezen,’ aldus de Voorzitter. Tenslotte uitte de heer Ververs zijn ergernis over het aan twee kanten parkeren in smalle straten. Hij vrees de, dat de brandweer in dergelijke straten daardoor wel eens klem zou kunnen te zitten. ’’Daarvoor hoeft u niet bang te zijn,” zei de burgemees ter”, de brandweer heeft proefgereden en heeft geen moeilijkheden onder vonden. Ondanks een vraag van de burgemeester, of hij hem soms niet geloofde, zei de heer Ververs toch wel eens zelf met die brandweerauto mee te willen rijden. Het geen, volgens toezegging van de voorzitter, zal kun nen geschieden. alle reden te verwachten dat de snoe ken goed zullen gedijen. Ze krijgen volop gelegenheid te acclimatiseren en kuit af te zetten. Het bestuur van de hengelclub hoopt hiermee de snoek stand weer voor enkele jaren op een behoorlijk peil te hebben gebracht. Belangrijk is echter dat een bepaald categorie vis-’liefhebbers’ deze in vestering zal ontzien... MOERKAPELLE Zaterdag 25 maart: Paasbal dansclub Terpsichore, Dorps huis, 19.30 uur Woensdag 29 maart: Openb. vergadering Kiesver. S. G. P. Dorpshuis, 19.30 uur Donderdag 30 maart: Bijeenkomst NCVB, Dorpshuis, 19.30 uur. Vrijdag 31 maart: Halfjaarlijkse vergadering Voetbal ver. Moerkapelle, Clubhuis, 19.30 uur ZEVENHUIZEN Vrjjdag 24 maart: Klaverjaswedstrijd, Hotel Vos, 19.30 uur. Jaarvergadering Vara afdeling, Ho tel Vos, 20 uur Dinsdag 28 maart: Ophaaldienst huisvuil De 54-jarige heer Van Eijk, tim merman van beroep, en zijn echtge note werden in de goed bezette kan tine toegesproken door directeur G. J. C. Okkerse. Deze zegde de jubilaris dank voor de vele jaren van trouwe en vakkundige arbeid, haalde wat herinneringen op en besloot met de overhandiging van de gebruikelijke envelop. Voor mevrouw Van Eijk was er een fruitmand. De heer H. van der Wouden voerde namens de collega’s het woord. Ook hij sprak waarderende woorden over het vakmanschap van de heer Van Eijk en was tevens dankbaar voor zijn prettige manier van samenwer king met de collega’s. Het bewijs van die waardering vormde de geschen ken, die uit naam van het gehele per soneel kon 'worden overhandigd, een flinke hoeveelheid sigaretten en een hoefijzer. De echtgenote van de jubi laris kon een plant in ontvangst ne men. De heer Van Eyk dankte de gevers en schenkers tenslotte in gloedvolle bewoordingen, die met luid applaus werden gehonoteerd. T EDEN van de hengelsportvereni- XJ ging Waddinxveen hebben in het diepste geheim - uit vrees voor de alom aasgierige stropers - ruim vijftig pond vis uitgezet in een van de pachtwateren van de visclub. Het bestuur van de club kreeg za terdag onverwacht een partij goede snoek aangeboden op zulk gunstige voorwaarden, dat in allerijl een auto werd gecharterd om de vis op te ha len. Tussen de partij bevonden zich snoeken van meer dan vijftig centi meter. Sjaak Noteboom onderbrak zijn avondmaaltijd om het uitzetten van de fraaie vis te vereeuwigen. De plaats van uitzetting wordt op ver zoek van de hengelclub verzwegen. Nu het visseizoen is gesloten, is er WADDINXVEEN Zaterdag 18 maart werden in 13 verschillende plaatsen in Nederland Regionale Red- dingsdienstwedstrijden van de Be drijf zelf beschermingsploegen van de PTT gehouden. Ook de ploeg van het postkantoor Waddinxveen nam te Alphen a.d. Rijn aan deze wedstrijden deel. En met succes! Zij wist nl. de prijs te be halen. De eerste twee prijswinnaars van elke groep mogen nu op 1 april a.s. uitkomen in de landelijke wedstrij den, welke in drie verschillende plaatsen in Nederland zullen worden gehouden. De ploeg van het postkantoor Wad dinxveen bestond uit E. J. van Beek commandant, D. Immerzeel en Y. van Harskamp. (Van een onzer verslaggevers) WADDINXVEEN In een vrij korte ’’tussentijdse” vergadering heeft Wad- dinxveens gemeenteraad vorige week donderdagavond een qua omvang klei ne agenda afgewerkt. Punten op die agenda: verkoop van industrieterrein aan een chemische fabriek, vaststellen van een nieuwe ’’Verordening Benzine pompen” en een aantal voorstellen van B. en W. inzake het onderwijs. Tegen de verkoop van een terrein aan de Noordkade aan een chemische fabriek (waarover men in een vorige raadsvergadering uitvoerig heeft ge discussieerd en toen de zaak heeft uitgesteld, totdat er meer zekerheden inzake de veiligheid zouden zijn), be stond nu geen enkel bezwaar meer. Drs. P. M. van Onna (KVP), die zich voorheen gereserveerd had getoond, verklaarde zich thans uitdrukkelijk akkoord met de vestiging van de fa briek. Hetzelfde was het geval met de heren T. Ververs (Gemeentebelangen) en A. H. van Gent (PvdA), de laatste ook namens zijn fraktie. Enige be zorgdheid bij de heer Van Gent inza ke de ontwikkeling van de fabriek in de toekomst, kon burgemeester C. A. van der Hooft wegnemen, evenals de vrees, dat grote vrachtwagens van de fabriek her en der zullen worden ge parkeerd. De veiligheid van de bevol king zal ook in de toekomst nauwlet tend in het oog worden gehouden, en de vrachtwagens zullen een plaatsje kunnen vinden op het grote (geheide) voorterrein van het bedrijf. BIOSCOPEN Schouwburg: do., vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21.15 uur, zo., ma. 15 en 17 uur, di. 14.30 uur: Fantastisch experi ment (14) zo. en ma. 19 en 21.15 uur, di. 20.15 uur: Blonde ëandel voor Instanboel(18) Thalia: za. 14.30, 15 en 21.15 uur, zo. 15, 17, 19 en 21.15 uur, ma. 15 en 17 uur, di. en wo. 14.30 uur: De grote goudroof (a.l.) 2e paasd. 19 en 21.15 uur, di. en wo. 20.15 uur: Wassen Beelden (18) Reünie: do en vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21 uur, zo. 15, 17, 19 en 21 uur: El vis vliegt er uit (a.l.); ma. 15, 17, 19 len 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: John Iny Reno de scherpschutter (14) De zaak is dus in geheime voorbe sprekingen besproken en beklonken. Vier van de vijf in het oog springen de punten zijn tot die intieme be raadslagingen terug te voeren. Als er al kritiek is geweest op de handel wijze van B en W van Zevenhuizen, dan is die tijdens dit vooroverleg weersproken. Hieruit volgt dat bij de ’benoeming’ van een zondebok, bur gemeester Keijzer onvermijdelijk nummer 1 van de kandidatenlijst werd. In Moerkapelle werd burge meester Van ’t Verlaat immers als aanstichter van de moeilijkheden ge brandmerkt? Over de beschuldigingen die burge meester Keijzer ten overstaan van drie Zevenhuizense raadsleden uitte aan het adres van burgemeester Van ’t Verlaat is met geen woord gerept. Zelfs het Zevenhuizense raadslid dat een persoonlijk onderhoud had met burgemeester Keijzer ging niet op dit facet van de zaak in. De voorbespre king, die er dus wel degelijk geweest moet zijn, schijnt ook hierover ophel dering te hebben verschaft. De vraag of deze kwestie al of niet in het openbaar had moeten worden behandeld is discutabel. Moerkapelle ging wellicht niet geheel vrijuit van opportunisme toen het de zaak ’voor het volk’ gooide en tegen dezelfde achtergrond heeft zich vermoedelijk de (geheime) Zevenhuizense afhande ling van het geschil afgespeeld. Maar als ook het uitschrijven van de spoedvergadering in het kader van die ’geheimhouding’ paste, dan is dat een volstrekt laakbare daad. Er zijn gemeenten waar men, als er een on aangename zaak aan de orde is, op zeer korte termijn een vergadering uitschrijft in de hoop dat er dan zo weinig mogelijk publiek zal zijn. Of schoon B en W van Zevenhuizen bij na een maand de tijd hebben gehad deze vergadering uit te schrijven, wil len we graag geloven dat het boven staande geen rol heeft gespeeld. Binnen het college van B en bleek ter vergadering verschil opvatting te bestaan over de toekom stige benadering van het gemeente bestuur van Moerkapelle. Terwijl wethouder Kreft geen enkel contact meer wilde, was burgemeester Van ’t Verlaat minder ongenuanceerd. Hij wilde ’de broederhand blijven uitsteken.’ Komt u zelf eens uitzoeken? SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Zuidkade 3 - Waddinxveen telefoon 2105 ”Ik stel er voor ons een buitenge wone eer in dat wij als laatste het schip hebben verlaten,”zo verklaarde de heer K. Herweijer (sgp), die vond dat het ’met onwillige honden (Bent huizen en Moerkapelle) nu eenmaal kwaad hazenvangen is’. De heer Her weijer noemde reeks van gebeurtenis sen een betreurenswaardige gang van zaken en vond dat er alleen reden was geweest de technische dienst te reorganiseren, niet uit te treden, zo als beide gemeenten hebben gedaan. Nadat ook de heer C. Roos (pvda) zijn instemming met het voorstel had betuigd, kwam de heer P. Biemond (ar) aan het woord. ”We kunnen hier een heel verhaal van maken,”zei het raadslid, ’’maar dat is niet in het be lang van de toekomstige samenwer king. Ik hoop dat deze zaak van onze kant zó wordt gespeeld dat de harts tochten niet méér worden opgezweept Er zijn ook andere vlakken waarop we moeten blijven samenwerken en we moeten nog niet verder van elkaar raken. Wij zullen elkaar moe ten vinden? Ik hoop dat dit besef ook bij onze buren doordringt.” Ook de heer G. D. van (vvd) pleitte voor zo goed verhoudingen. Burgemeester Van ’t antwoordde hierop: ”1 uiteraard vanzelf dat wij graag met iedere buurgemeente op goede voet staan, maar de liefde kan natuur lijk niet van een kant komen. In deze kwestie wassen wij onze han den in onschuld, dat kunnen we met voorbeelden bewijzen. Er ligt hieraan een geschiedenis ten grond slag die zich vóór mijn tijd heeft afgespeeld. Ik wil daar nu niet ver der op ingaan.” Wethouder Kreft (”Er is een mo ment dat je niet meer kunt samen werken. Ik zou de broederhand niet meer uitsteken”) werd terechtgewe zen door het raadslid Herweijer, die zei: ”Het is ons aller christelijke plicht tóch weer de liefdeband uit te steken.” De heer Herweijer vond ook dat niet zonder meer aan de mense lijke kant van de zaak mocht worden voorbijgegaan.”Er is aan de mensen, die van de dienst hun levenswerk hebben gemaakt, onzegbaar veel leed gedaan. We zullen het eerst aan hen Zeg, kan jij me zeggen hoe nog altijd zo zuur? Suze?? Die is helemaal veranderd; ze is opgewekt en vrolijk sinds ze Grit contactlenzen draagt Mr. Opticiën Contactlensspecialist Contactlenzen geven zelfvertrouwen! Ga ook naar Grit en laat ze U demonstreren. Het zijn vliesdunne kapjes, die op het traanvocht drijven. Erg prettig in gebruik. U voelt niets en ziet alles haarscherp. het met Suze gaat? Kijkt ze r/VlinA K.TIENDEWEG12,TEL3033 U U U U A KLEIWEG 108TEL. 6033

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3