RAAD IV addinxveen voor toont Geschiedenis van verslag Geen twee soorten leidingwater üinii Op 9 augustus weer met KOOPCENTRUM Weekblad ‘veen I IKieiweg 27 Gouda tel.32121 Onze eigen stand KIES UW AUTO Toch ballet in huishoudschool Start winkelbouw keert terug IW0NINGINRICHTIN6I Jeugdnatuurwacht in Vondelwijk Spoedig bouw van nieuwe scholen 90 JAAR Waddinxveen 1 De risico4* zijn veel te groot binnenhuisverzorging Knac Auto Jaarboek 1967 Boekhandel VELDWIJK Mevrouw Boertje (44) overleden Uitvoering ’Tarzan’ Enquete over krant en dorp, prijsvraag: Pagina 14 1877 1967 Vervolg van pagina 1 Oud 1 A Geen risico’s E KERKE BURGERLIJKE STANDI DOKTERSOIENSTEN K Vanaf zaterdag 25 maart worden weer Brugzegels uitgegeven. Ingrijpend Geschil Jeugdraad naar de WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 30 maart 1967 2: M Programma u. ZEVENHUIZEN van MOERKAPELLE I WADDINXVEEN PETRONELLA PAULINA WARNER Vonk WADDINXVEEN Naar het zich laat aanzien gaat de winkelgalerij in de Vondelwijk thans toch dichter bij de realisering komen. Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergade ring sprak burgemeester Van der Hooft de hoop uit, dat mogelijk nog in mei de eerste paal voor dit win- kelblok, zal worden geslagen. Tot ons leedwezen maken wij bekend dat op 28 maart j.l. na lang durig lijden is overleden, mejuffrouw I I l Daarom liever geen risico’s gelopen en één drinkwaterleiding in huis, Onze stand vindt u aan het eind van het middelste pavil joen tegenover de tentenshow van Frans Knaapen en vlakbij het restaurant. s v V V ii Waddinxveen - E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tel. (01828) 2078. Zevenhuizen - J. A. Ensing, Dorps straat 196, tel. (01802) 204. ZONDAGVOETBAL Gouderak-Waddinxveen, 14.30 uur Groeneweg-VEP, 14.30 uur Soccer Boys-WSE, 14.30 uur Moordrecht 2-Moerkapelle 2, 14.30 u. Amm. SV 2-Waddinxveen 2, 14.30 uur Groeneweg 3-Moordrecht 4, 14.30 u. WSE 3-Waddinxveen 3, 12 uur Moerkapelle 3-Groeneweg 4, 12 uur GDS 4-WSE 4, 12 uur Boskoop 5-Waddinxveen 5, 12 uur ZATERDAGVOETBAL Moerkapelle-Waddinxveen 2-1 Boskoop-RCV 0-3 RCV 2-Spirit 4 0-2 Be Fair 3-Zwervers 2-1 Schoonhoven 2-Be Fair 2-1 Schoonhoven 2-Be Fair 4 2-2 Bodegraven 3-Moerkapelle 2 1-1 Be Fair 6-Bodegraven 4 3-4 RCV 4-Zevenhoven 3 5-2 Moerkapelle 3-Spirit 6 3-0 Be Fair 7-Jodan Boys 10 0-2 1 t I c 5 1 t J S FOTO’S EN TECHNISCHE GEGEVENS OVER ALLE PERSONENAUTO’S DIE OP DE MARKT ZIJN. PRIJS 3.50. I I r t c r k t e z t r r 1 r 5 l I Uitslagen ZONDAGVOETBAL WSE-RCV 4-3 Nieuwerkerk-WSE 5-1 Zwervers 4-Groeneweg 3 2-1 Esto 4-WSE 3 1-4 Waddinxveen 3-Nieuwerkerk 6 5-1 in leven Maatschappelijk Werkster bij N.V. Louis Dobbelmann en later bij ons bedrijf in Waddinxveen. Voor de velen die haar gekend hebben en die zij tot steun geweest is zal dit een groot verlies betekenen. Bedrijfsleiding en Personeel N.V. Ned. Kabelfabrieken afd. Waddinxveen. ZATERDAGVOETBAL Rjjnstreek-Waddinxveen, 16 uur Waddinxveen 2-Zwammerd. 2, 16 Spirit 4-Be Fair 3, 16 uur Sportlust 3-Be Fair 3, 16 uur Gr. Ammers 3-Be Fair 4, 16 uur J. Boys 5-RCV 3, 12.30 uur Sportlust 5-Be Fair 5, 14 uur Moerkap. 2-J. Boys 7, 16.30 uur Be Fair 6-WDS 3, 16 uur RCV 4-Moerkap. 3, 16 uur ZEVENHUIZEN Geboren: Johnny, zv J. Verhoeff en A. Hofman. Ondertrouwd: Jan Pieter Molenaar en Jannigje Mijntje Ooms; Johan Breedijk en Cornelia Kreft. Gehuwd: Johannes Teekens en Mar- garetha Regina Jacoba van den Haak. E. J. Tuininga en J. W. Bottema. De teraardebestelling zal plaats vinden op zaterdag 1 april a.s., tussen 12 en 13 uur op de algemene begraafplaats te Nieuwerkerk a/d IJssel. waaruit elkeen zonder angst volop kan tappen. Voor de industrie gelden andere maatstaven; daarom ziet men in ons land dan ook hier en daar reeds industriewaterleing maatschap pijen verschijnen. JUNIORENVOETBAL A: WSE-Boskoop, 14.30 uur Waddinxveen-Zwervers, 14.30 uur Groeneweg-GSV, 16.30 uur Moerkap.-Donk 2, 15.15 uur B: Moerkap.-Nieuwerkerk, 15.15 uur Groenew.-Zwervers, 15.15 uur Bodegraven-WSE, 14.45 uur Waddinxveen-GDS, 14 uur Olympia 2-Be Fair 2, 14 uur Be Fair 3-Gouda 3, 14.45 uur C. Zwervers-WSE, 15.15 uur Groeneweg-Moordrecht, 14 uur Be Fair-S. Boys, 14.30 uur Waddinxveen-Nieuwerk., 15.15 uur Esto 2-Be Fair 2, 14.45 uur Be Fair 3-S. Boys 2, 14.45 uur Waddinxveen 2-Ona 2, 14 uur Geboren: Harriet Bruna Maria, d.v. H. T. van Schaik en W. M. Kloeg, Davy Robin, z.v. D. Wendijk en J. J. Roding; Hendrik, z.v. E. Jenné en A. J. Boer. Gehuwd: E. L. Bosschart en J. A. R. van Beek; B. Zweep en H. E. G. Kie- wiet; R. C. Hildebrand en J. Rijns- burger. Overleden: A. W. R. Rusche, oud 74 jaar; M. M. van Leeuwen ev H. Hof stede, oud 73 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: zwarte dameshandschoen; blauwe jongensfiets met zw. spat bord; bruine herentas met inh.; zw. dameshandschoenen; zijden dames shawl; rode vulpen; Verloren: grijze bivakmuts; roestvrij stalen armbandje; goudkleurig dames horloge; bruine leren bal; rode step. De gedachte aan een dubbele wa terleiding is overigens al heel oud. Bijna net zo oud als de meer dan honderdjarige waterleidingen in Ne derland. In Amsterdam had men bij voorbeeld heel vroeger zo’n dubbele leiding (duinwater en water uit de Vecht) en Parijs kent ’m nog. Uit het feit, dat het systeem in Amsterdam al spoedig verlaten is, kan men af leiden, dat er grote bezwaren aankle ven. Waterleiding en volksgezondheid zijn twee begrippen die nauw aan el kaar verwant zijn. Mét de komst van de waterleiding hebben vele besmet- telijke ziekten veel minder kans ge kregen tot epidemieën uit te groeien. Vandaar ook de onverbiddelijkheid, waarmede de waterleidingbedrijven waken voor de kwaliteit van hun wa ter en van hun leidingnetten. Daarom ook is het welhaast onverantwoorde lijk om in een woonhuis twee soorten water te gaan leveren. Want de kraan is bereikbaar voor iedereen, voor vol wassenen en voor kinderen. En denk eens aan de mogelijkheid, dat een dorstig kind de verkeerde kraan o- pendraait! Of dat een volwassene zich vergist! Of dat er bij het installeren van de binnenleidingen per abuis een paar buizen verwisseld worden Een ingezonden stukken schrijver in een van onze grote weekbladen opperde onlangs de gedachte, om naast de drinkwaterleiding een apart leidingnet aan te leggen dat water zou kunnen leveren voor huishoude lijk gebruik. r 1 I In de extra-bjjlage van deze week leest u alles over de mid- denstandstentoonstelling Brug ’67 die volgende week dinsdag door burgemeester C. A. der Hooft wordt geopend. Hiernaast leest u meer, veel meer over de stand van het Weekblad voor Waddinxveen, waarin we u een hoop willen laten zien over onze eigen krant en waarin we ook veel van u zullen willen weten. Kom rustig, vraag vrij. Per slot van rekening bent u de- geen die onze pennevruchten elke week weer moet door worstelen. Zeg er maar gerust wat van. Hij meende dat de kosten van aan leg van deze extra leiding op de lan ge duur wel zouden opwegen tegen de grote sommen gelds die thans ge moeid zijn met het drinkbaar maken van alle leidingwater, ook het water dat niet voor consumptie wordt ge bruikt, maar bijvoorbeeld voor door spoeling in de W.C. en dergelijke, waarvoor water van mindere kwali teit goed genoeg zou zijn. Op zichzelf is dat niet zo’n vreemde gedachte, vooral niet nu zich sombere wolken samentrekken boven onze drinkwatervoorziening. Somber in financieel opzicht dan, want het ligt in de lijn der verwachting, dat aan de steeds stijgende vraag naar lei dingwater niet met de thans voor handen zijnde winningsmiddelen vol daan kan worden en dat er dus nieu we, kostbare voorzieningen nodig zul len zijn om de drinkwatervoorziening in Nederland te verzekeren. realisering van het recreatieplan Sniepweg (zwembad en sportvelden). Nog meer verzet was er tegen het voorstel tot het opnemen van een ge- bruiksbepaling in de vóór 1 augustus 1965 totstandgekomen bestemmings plannen. Deze bepaling moet voorko men, dat gronden en gebouwen wor den gebruikt voor een doel, dat niet past bij de stedebouwkundige opzet van het gebied, waarin de eigendom men zijn gelegen. De heer Noordam vroeg zich af, wat vele boeren dan moeten doen met hun opslagschuren die thans nauwelijks worden ge bruikt, omdat landbouwprodukten tegenwoordig niet meer bij de boer worden opgeslagen. Die schuren wor den nu veelal verhuurd voor andere doeleinden (fabrieken, pakhuis, enz.) De heer Kroes vond de maatregel veel te ingrijpend (hij vreesde verval van niet meer renderende schuren;, de heren Mol en Van Schalk hadden bezwaar tegen het teruggrijpen op bestaande situaties, waarop burge meester Van der Hooft antwoordde, dat dit laatste juist de bedoeling was. De heer Van Gent zei blij te zijn met de bepalingen en vond ’t jammer dat deze al niet eerder was aange nomen. De heren Noordam, Mulder, Kroes, Van Onna, Mol en Van Schaik stemden tegen dit voorstel van B. en W. Er waren echter neggen stemmen voor, zodat de bepaling werd aan vaard. WADDINXVEEN Op donderdag 13 april zal een oprichtingsvergadering worden gehouden voor een nieuwe Waddinxveense Jeugdnatuurwacht. Nadat een enige jaren geleden be staande jeugdnatuurwacht van het toneel was verdwenen heeft thans de heer Bürman zich bereid verklaard de Jeugdnatuurwacht nieuw leven in te blazen. Gisteravond ging de gemeenteraad akkoord met een voorstel van B. W. hiervoor een subsidie van 1000 uit te trekken. Een goed georganiseerde en goed werkende jeugdnatuurwacht zal er hopelijk toe kunnen bijdragen dat o.a. aan de steeds toenemende ver nielingen aan openbare beplantingen een einde komt. Zeer recent hebben vandalen op de Noordkade een groot aantal nog maar net geplante bomen van hun kruin beroofd, waardoor deze boompjes kunnen worden afgeschreven en door nieuwe zullen moeten worden ver vangen. In nieuwe plantsoenen is een groot gedeelte van de vorig najaar aangebrachte beplanting geheel ver dwenen of vernield. Van gemeentelijke zijde zal men bij het betrappen van de daders niet schromen hen of de ouders de com plete schaderekening van vernielde aanplant te presenteren, waarbij het in enkele gevallen om bedragen van honderden guldens kan gaan. In dit verband kan o.a. de jeugd natuurwacht goed preventief werk gaan doen door in eigen kring op het zinloze van deze vernielingen te wij zen. WADDINXVEEN Nadat aanvan kelijk een verzoek, om in de gym zaal van de Chr. Landbouw- en Huis houdschool „De Rank” balletlessen te mogen geven, door het in Haarlem zetelende bestuur van deze school was afgewezen, is er thans toch toe stemming gekomen. Zoals bekend worden er op zater dagochtend in de Jan Ligthartschool voor jeugdgroepjes balletlessen ge geven, waarvoor veel belangstelling bestaat. Uitbreiding van de lessen was door gebrek aan lokaalruimte echter niet mogelijk. Thans is er dus enige ruimte gekomen door de mede werking in de huishoudschool. wordt de boekenbon zeer waarschijn lijk uw eigendom. 2. Vul op het formulier het aantal bezoeker in dat u voor Brug ’67 ver wacht. Wie de werkelijkheid het dichtst benadert wint het geschenk - van honderd gulden. Inzenden vóór maandag 10 april naar de volgende adressen: Weekblad voor Waddinxveen, post bus 38, Waddinxveen. Weekblad voor Waddinxveen, Oranjelaan 9, Waddinxveen. Weekblad voor Waddinxveen, Die- derik-van-Schagenplantsoen waddinxveen. Onder het motto ’De geschiedenis van een verslag’ laat het Weekblad voor Waddinxveen u tijdens Brug ’67 zien hoe het verslag van ’een’ bijeen komst van begin tot eind in de krant verschijnt. We kozen daarvoor het verslag van de raadsvergadering,dat u deze week in de krant leest. U ziet de verslaggever tijdens de vergade ring, u ziet een ander het uittikken, u ziet de opmaker, de zetter, de druk ker, de bezorger. In kort bestek ziet u zoveel mogelijk mensen die bij de wording van ’n krant te maken heb ben. U ziet ook de getikte vellen kopij, u ziet de drukproeven, de gezette re gels, de koppen. We hopen dat het u allemaal veel zal verduidelijken. Veel plezier op de Brug ’67. MOERKAPELLE Na een zeer langdurige ziekte is gisteren op 44- jarige leeftijd overleden mevrouw M. Boertje-de Jong, echtgenote van ds. A. Boertje, de predikant van de Ne derlands hervormde kerk van Moer kapelle. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 31 maart van half acht tot half negen ’s avonds in de consisto riekamer van de Nederlands her vormde kerk. In hetzelfde gebouw vindt zaterdag as. de rouwdienst plaats. De teraardebestelling is zater dag op kwart voor twaalf op de alge mene begraafplaats van Moerkapelle. Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. C. Lam, Putten en 18.30 uur: ds. T. van ’t Veld. Herv. wijkgeb. - 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus en 18.30 uur: ds. J. Verwe- lius. Bethel - 9.30 uur: ds. T. van ’t Veld en 17 uur: ds. N. Kleermaker, Rot terdam. Ev. Molukse kerk - 11.30 uur: ds. P. Fader. Herv. Immanuëlkerk - 9.30 uur: dr. A. van Haarlem en 19 uur: ds. W. Kool, Katwijk aan Zee. Geref. kerk - 9, 10.30 en 18.30 uur: ds. J. Snoey. Remonstr. kerk - geen dienst. Chr. Afgesch. Gem. - zondag 9.30 en 17 uur: en woensdag 10 en 15 uur: ds. A. P. Verloop. Volle Ev. Gem. - 9.30 uur: Samen komst. Jehovah’s Getuigen - zondag 15.30 en 16.30 uur: openbare toespraak en wachttorenstudie, donderdag 19.30 en 20.30 uur: bedieningsschool en dienst- vergadering. Rooms katholieke kerk - zondag 7, 15, 9 en 11 uur, donderdag 20, zater dag 9 uur, maandag, dinsdag, woens dag en vrijdag 7.45 uur: Heilige Mis. St. Petrus - zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur, dinsdag 7.45 uur, donder dag 20 uur en zaterdag 9 uur: Heilige Mis. Ned. Herv. kerk - 9.30 uur: eerw. heer P. Buitelaar, Rotterdam en 18.30 uur: ds. A. Boertje. Geref. Gem. - 9.30 en 18.30 uur: ds. C. Molenaar. Hoe wint u een prijs? 1. Tijdens uw rondgang langs de stand moet u voor uzelf de mooiste stand uitkiezen. Vul de naam van de standhouder in op het daarvoor be stemde vak op het formulier. Als u de stand heeft gekozen die de meeste ’stemmen’ op zich ver aarde dan ”Wat vindt u van onze krant?” Deze vraag en nog vele andere zui len wij de bezoekers van onze stand op de tentoonstelling Brug ’67 stellen. We doen dat aan de hand van een enquete-formulier, waar een reeks van vragen op staat. Aan de ene kant kunt u uw suggesties, ideeën en op vattingen voor en over het Weekblad voor Waddinxveen spuien, aan de andere kant staan een aantal vragen over uw opinie omtrent wonen,wer ken, léven in het dorp Waddinxveen. De enquete-formulieren liggen klaar in onze stand. U kunt ze zo meenemen en later insturen, u kunt ze ook meteen invullen. Wie het for mulier, voorzien van naam en adres, geheel invult dingt mee naar het ca deau ter waarde van honderd gulden, dat op de tentoonstelling mag worden uitgezicht. Het uitgekozen geschenk moet op het formulier worden inge vuld. Mocht u onder het bedrag blij ven dan vult het Weekblad voor Waddinxveen dat zelf verder aan. Voor vijf overige deelnemers stellen we boekenbonnen ter waarde van tien gulden beschikbaar. Wat moet u daarvoor doen? 1. Het enquete-formulier volledig invullen. Schrijf vrijuit uw mening op over onze krant en over het dorp. Dat mag en het maakt uw kans op een prijs er echt niet minder op. 2. Ga alle stands langs en kies voor uzelf een geschenk ter waarde van honderd gulden uit. Als u wint krijgt u het. Zeer langdurig sprak de raad in ’n besloten zitting over het verstrek ken van een krediet teneinde een ge schil met een inwoner op te lossen. Het betrof een kwestie van grondver- koop aan de gemeente, waarbij de verkoper verklaarde een bepaald gedeelte van de gronden buiten de verkoop te hebben gehouden, terwijl de gemeente er zeker van was, het betrokken perceel volledig te hebben aangekocht. Op grond van ingewon nen juridisch advies bleek, dat ver dere onderhandelingen waarschijn lijk zouden resulteren in een zeer langdurige en onaangename proce dure. Op deze gronden en ook uit an dere overwegingen meenden b. w. de raad te moeten vragen het geschil op de voorgestelde wijze op te lossen. Bij de behandeling van dit voorstel had de financiële commissie ge vraagd hierover eerst in besloten zit ting nader door b. w. te worden in gelicht. Toen het voorstel na deze zit ting opnieuw in openbare behande ling kwam, bleek de raad zich, zij het met tegenzin, met het standpunt van b. en w. te kunnen verenigen. Autobaan By de rondvraag uitte de, heer Hui- zer zjjn bezwaren tegen het in bedrijf zijn van de autobaan op het Kon. Wil- helminaplein op Goede Vrijdag. Ook de heren Van Schaik en Noorlander kwamen met die bezwaren. Burgemeester Van der Hooft zei juist blij te zijn, dat op die dag na zes uur alles stil was in de gemeente (markt weg, winkels en autobaan dicht). Dat men zich aan een en ander zou hebben geergerd, wilde hij niet aan nemen. Hij wees erop, dat de meeste mensen die dag normaal werkten (ook de huisvrouwen) en dat de ker ken die avond maar half vol waren. ”Als anders zou zijn geweest, zou ie dereen gekwetst hebben gevoeld”, al dus de burgemeester. Drs. P. M. van Onna bracht Jeugd raad ter sprake. Op 6 april is er een vergadering met de jeugdorganisaties om na te gaan, of er aan zo’n jeugd raad behoefte is. Naar zijn mening heeft de georgani seerde jeugd daar geen behoefte aan. Bij het tot stand komen, van een jeugdraad zou juist de ongeorgani seerde jeugd moeten worden betrok ken. De heer Van der Hooft was het niet met hem eens. Het al dan niet geor ganiseerd zijn van de jeugd is volgens hem allereerst een zaak van de op voeders. Zaken doen kan men slechts met de jeugdorganisaties, meende hij, net zo goed als met de raadsleden, de vertegenwoordigers van de bevolking ook alle in een politieke partij zijn georganiseerd. Overigens merkte de burgemeester nog bitter op, dat hij nog maar door twee jeugdorganisa ties van hun komst naar de vergade- WADDINXVEEN - Naar burgemees ter Van der Hooft gisteravond tij dens de raadsvergadering mededeel de, zullen in de Vondelwijk nog met ingang van het schooljaar 1968-69 twee nieuwe lagere scholen in ge bruik kunnen worden genomen. Het betreft de openbare lagere Klaas de Vriesschool en de R.K. lagere school. Beide scholen worden gebouwd in het kader van het scholenbouwteam Midden Holland. Het betreft door het architecten bureau P. D. Stuurman N.V. te Wad dinxveen ontworpen scholen, die in laagbouw worden uitgevoerd en die bij de, autoriteiten in Den Haag veel lof hebben geoogst. Voor de bouw van de Klaas de Vriesschool, die tegenover de thans in aanbouw zijnde Groen van Prin- stererschool gaat komen, zullen de houten lokaliteiten, waarin de Groen van Prinstererschool thans nog is gevestigd, moeten worden verplaatst. De verwachting bestaat dat de eer ste paal voor een der scholen nog in mei kan worden geslagen. PUPILLEN Groeneweg-WSE, 10.30 uur Waddinxveen-GDS, 11 uur Be Fair-RVC, 11 uur Be Fair-RVC, 11 uur Waddinxveen 2-GDS 2, 10 uur Be Fair 2-Be Fair 3, 10 uur MOERKAPELLE In de grote zaal van het Dorpshuis gaf gymna stiekvereniging ’Tarzan’ zijn jaar lijkse uitvoering. Het programma omvatte niet minder dan 23 nummers en stond onder leiding van de heer en mevrouw Van Zetten uit Zoetermeer. De voorzitter de heer J. de Graaff heette in zijn openingswoord de aan wezigen, onder wie burgemeester Keyzer en echtgenote van harte wel kom. Het programma begon met een bonte verscheidenheid aan oefenin gen voor kleuters en aspirant jon gens en meisjes. Vooral het onge dwongen optreden van de kleuters viel bij het talrijke publiek goed in de smaak. De aspirant meisjes voer den op originele wijze en in prachti ge kostuums het sprookje Hans en Grietje op. De ritmische oefening van de dames vormde een mooi slot van dé avond. In zijn eindwoord dankte de voorzitter de heer en mevrouw Van Zetten voor hun voortreffelijke leiding en ook mevrouw Van Vliet- Dekker die op de piano diverse oefe ningen begeleidde. Ned. herv. kerk - 10 uur: ds. A. Boertje, Moerkapelle en 19 uur: ds. A. Kastelein, Capelle aan den IJssel. Kapel Rotte - 10 uur: ds. S. Schelle- vis, Gouda. Geref. kerk - 9.30 en 18.30 uur: ds. W. J. Smidt, Voorschoten. Ver. Vrjjz. Herv. - geen dienst. ring schriftelijk (dat is een voor waarde om bij de vergadering te worden toegelaten) op de hoogte was gesteld. De heer Van der Hooft zei tot de heer Van Onna: ”Ik verwacht, dat het de jeugd is, die het voor ”uw” jeugd (de ongeorganiseerde) opneemt. Doet de jeugd het zelf niet, dan doen wij het ook niet.” De heer Ververs tenslotte vroeg nog of het mogelijk zou zijn het ver keer op de (pas verbeterde) Sniepweg voorrang te geven op het verkeer uit de zijstraten. De burgemeester zegde toe dit te zullen onderzoeken. I

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 14