een aan E Hearing” met gemeentebestuur I samen m I Weekblad enquete nog week verlengd Win honderd gulden oj tien gulden aan boeken W4veense Jeugdorganisaties Contact - adviesraad PERSONALITY KOSTUUMS II I; I 1 I I1 i r - i' I w;i PPERO EJIVj en de ongeluksvogel r I Ongeorganiseerde jeugd ’pakken’ FRANS VAN CAMP X j 1 ïtr h Pagina 12 WONINORÜIL DOKTERSDIENSTEN AANGEBODEN: 1 Lokaliteit Wiet op tijd? Zevenhuizen I Waddinxveen Moerkapelle feA'i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 13 april ’67 I ^2 22e VRAGEN ja/nee Wordt het weekblad bij u thuis gelezen? geslacht Hoe is de samenstelling van het gezin? leeftijd man vrouw i. 2. I 3. 4. 5. 6. ja/nee Bent u tevreden met de inhoud van de krant 1 Leest u het weekblad iedere week volledig? ja/nee Zo niet, wat leest u dan bij voorkeur? I Wanneer leest u het weekblad doorgaan? ja/nee Leest u de advertenties? ja/nee Welke winkels mist u nog in Waddinxveen? Nu voor het eerst! Bij welk kerkgenootschap bent u aangesloten? Werkt u in Waddinxveen Waar werkt u dan, indien u elders werkzaam bent eigen huurwoning Wat voor huls bewoont u ja/nee zo nee, waarover bent u ontevreden leeftijd: man/vrouw Vindt u de advertenties aantrekkelijk Hebben de advertenties invloed op uw aankopen Koop u bij voorkeur in Waddinxveen Zo niet, waar koopt u dan? Waarom koopt u elders? Naam- en voorletters indend(st)er: Adres: onmiddellijk na ontvangst/donderdagavond/ vrijdagochtend/-middag/-avond/zaterdaa'zondag (doorhalen wat niet van toepassing is) ja/nee ja/nee ja/nee ja/nee schouwburg/bioscoop Hebt u speciale wensen/suggesties voor de inhoud van het weekblad? Aan welke onderwerpen zou u graag meer aandacht besteed zien? Vindt u de verschijningsfrekwentie van één maal per week voldoende? Welk Waddinxveens winkelcentrum vindt u het aan trekkelijkst om te kopen? Waar zou u het hoofdwinkelcentrum van Waddinxveen wensen? Vindt u de spoedige stichting van een dorpshuis/schouwburg/bioscoop wenselijk Zou u een geregeld bezoeker zijn van: Bent u tevreden met de openbare voorzieningen in Waddinxveen venhuizen en Moerkapelle die de tentoonstelling be zochten, het formulier invulden. Lezers uit deze ge meenten nodigen wij uiteraard ook uit om mee te doen De vragen die typisch betrekking hebben op Waddinx ven kunnen zij rustig onbeantwoord laten. ANTWOORDEN (eventueel doorhalen wat niet van toepassing is) Wie leest het weekblad ge regeld (kruisje) Geref. Gemeente - 9.30 en 18.30 uur: ds. C. Molenaar. 1 gezinswoning te Alphen a/d Rijn gei lan Ke tro die vo< kei i- 1 hel Hjl va: we ha kei va: da] VOl tisi pei nei prt ste me wi] plï zij: br< ter op> KLEIWEG 2-6 GOUDA TELEFOON 2350 Waddinxveen - E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tel. (01828) 2078. Zevenhuizen - J. A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, tel. (01802)- 204. 1 in nei VOl slu ha' bel zoi hel ter ter me ste vei wa voi na: br: do< kei uit vo< vie vinden wat ze wensen te bereiken al vorens bij het gemeentebestuur aan te kloppen om betere accommodatie. Vooral de afgevaardigden van en kele confessionele organisaties stel den zich aanvankelijk kritisch op te genover de contactraad en over d." taak die deze zou krijgen te vervul len. Niettemin zegden ook zij toe zit ting te zullen nemen in de studiecom missie. Uit de discussie die na de ’koffie zonder koekje’ volgde bleek overdui delijk de behoefte aan een eigen lo kaliteit voor de jeugd, waar gelegen heid tot dansen bestaat. Actief op het gebied van deze vorm van jeugdwerk bleken vooral het Jongerencontact en de sociëteit Point ’66, die tot heden gebrekkig gehuisvest zijn in respec tievelijk het verenigingsgebouw in de Burgemeester Trooststraat en in de voormalige brandweergarage. De heer Van der Hooft antwoordde daarop dat bij de plannen voor de bouw van het grote verenigingsge bouw aan de Kerkweg ook de jeugd zou kunnen worden betrokken als de ze wens leefde. "Kom maar gerust met ons praten.” De heer R. H. Scher penhuizen van de Stichting Maat schappelijk Opbouwwerk in Den Haag, die de vergadering ook bij woonde, was van mening dat de jon geren eerst zélf moesten zien uit te Vertegenwoordigers van een acht tal jeugdverenigingen werden in de raadzaal door burgemeester C. A. van der Hooft verwelkomd. Van hun be langstelling gaven ook blik de wet houders P. Lips en F. M. van Tol, een aantal raadsleden en enige ambtena ren. De burgemeester vertelde in zijn korte inleiding dat B en W geïnspi reerd door verzoeken uit de gemeen teraad de jeugdorganisaties had bij een geroepen om te peilen in hoever re er behoefte bestaat aan een con tactraad. Behalve het verstrekken van adviezen zou die raad ook initia tieven moeten ontplooien om de onge organiseerde jeugd zoveel mogelijk aan de verenigingen te binden en zo doende gunstig te beinvloeden. Constaterend dat het aantal niet- georganiseerde jongeren in de naoor logse jaren met sprongen was toege nomen vroeg de burgemeester zich af of de jeugdclubs zich wel op tijd met de steeds wijzigende wensen en be hoeften van de jeugd hadden gecon- formeerd.”De jeugd zoekt niet meer de beschutting en de vertrouwdheid van het eigen milieu,” zo zei de heer Van der Hooft, ”Men wil meer naar een instuif of sociëteit toe, zonder vaste agenda, gewoond wat praten en dansen en een drankje. Geen koffie met een koekje.” De burgemeester signaleerde ook een sterk teruglopende belangstelling voor de confessionele of levensbe schouwelijke organisaties.” De jon- Ned. herv.kerk - 10 uur: eerw- heer J. Vink, Katwijk aan Zee en 19 uur: ds. H. van der Giessen, Capelle aan den IJssel. Kapel Rotte - 10 uur: ds. G. J. van den Bogerd, Gouda. Geref. kerk - 9.30 en 18.30 uur: ds. M. Boort, Oudewater. Ver. Vrjjz. Herv. - 18.30 uur: ds. A. Donker, Voorburg. de wo we wo die 3 wé brt de ke< vai leg f 1 fa laa M vei de wo de pui lijk kee de gra reci WADDINXVEEN De Waddinxveense jeugdclubs gaan zich verenigen in een contactraad die de gemeentelijke overheid gevraagd of ongevraagd van advies zal dienen over zaken de jeugd betreffende. Als voorlopier en wegbereider voor de contact raad is donderdagavond aan het eind van een ’hearing’ tussen het gemeentebestuur en de Waddinxveense jeugdorganisaties een studiecommissie gevormd die op dinsdag 2 mei bijeen komt voor een nadere bespreking. Op 23 mei volgt dan weer een vergadering met het gezelschap, dat ook donderdag aanwezig was. Dan zullen met betrek king tot de contactraad definitieve stappen worden genomen. geren zoeken niet meer naar ’n eigen ideologie of ideaal, maar veeleer naar een bevrediging van de behoefte naar ontspanning.” De burgemeester vond niet dat in Waddinxveen sprake was van een moeilijke of baldadige jeugd (”De jeugd is in vergelijking met mijn jeugdjaren niet beter en niet slech ter.”) maar vond een betere begelei ding toch nodig ter voorkoming van eventuele toekomstige excessen. De heer Van der Hooft achtte het noodzakelijk bij het plaatselijk jeugd beleid ook de jeugd zelf te betrekken. Vandaar de vergadering met de or ganisaties voor wier werk hij groot respect had. 18. Wat was Wipperoen toch van plan? Inplaats van lekker te gaan slapen en alle moei- heden fijn te vergeten, klau terde hij uit bed, pakte de fles met het HELP-briefje van de tafel en verliet zijn holletje. Oei, het was al midden in de nacht, maar hoog aan de don kere hemel scheen gelijkkig de maan. ”De maan geeft maar een klein beetje licht...’’mompelde Wipperoen tevreden. ”Net ge noeg om te kunnen zien waar ik loop... Dank je wel maan”. Eerst hield hij zich even muisstil, keek spiedend naar alle kanten, en pas toen hij niemand zag en niemand hoor de wipte hij met de fles stevig in z’n hand geklemd de duinen in. Steeds om zich heen kij kend sloop hij van struik tot struik, héél voorzichtig en héél oplettend, alsof niemand hem mocht zien!... Op z’n tenen liep hij langs het takkenhol van Holder Bol der, ging met een grote boog WADDINXVEEN. De onverwachte grote deelname aan de weekblad-enquete, waarmede we een begin maakte op de middenstandsexpositie ’’Brug ’67”, is voor ons aanleiding deze enquete nog verder uit te breiden en ook alle lezers, die de tentoonstelling niet konden bezoeken, alsnog in de gelegenheid te stellen honderd gulden of een boekenbon van tien gulden te winnen. U hoeft niets anders te doen dan de hierbij afge drukte vragenlijst in te vullen. Wel is een voorwaarde om deel te nemen aan de wedstrijd, dat ook wordt ingevuld, hoeveel papier u denkt dat er per jaar voor het Weekblad voor Waddinxveen wordt gebruikt (op lage 5000 per week, 52 nummers per jaar). Hoewel de enquete in eerste instantie is gericht op Waddinxveen is ons gebleken, dat ook lezers uit Ze- Welk openbaar project zou vougens u met de grootste spoed tot uitvoering moeten worden gebracht i Enquêteformulieren inzenden uiterlijk op vrijdag 21 april 1967 aan Weekblad voor Waddinxveen, Oranje- laan 9, Postbus 38, Waddinxveen. De uitslag wordt gepubliceerd in het weekblad van donderdag 20 april. De inzenddatum hebben wij verlengd tot vrijdag f 21 april. De uitslag wordt dan gepubliceerd begin mei. Losse enquêteformulieren hebben wij op aan vrage beschikbaar. Voorwaarde tot deelname Alleen personen vanaf 12 jaar kunnen deelnemen. Per persoon mag niet meer dan één formulier worden ingezonden. Dit is het nieuws voor dit voorjaar! Maak kennis met het Personality kostuum. Het geheel eigen pak voor de man die weet wat hij wil. Wij brengen dit kostuum als eersten in ons land. Kom zo’n Personality pak bij ons passen. En u weet wat het zeggen wil een persoonlijk eigentijds pak te dragenEen kostuum van hoog Europees niveau voor 250,-! Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. J. Ver- welius en 18.30 uur: ds. D. v. Vliet, Zetten-Andelst. Herv. wjjkgeb. - 9.30 uur: ds. D. van Vliet en 18.30 uur: ds. J. Verwelius Bethel - 9.30 uur: de weleerw. heer J. Neijenhuis, Den Haag en 17 uur: ds. T. van ’t Veld. Ev. Molukse kerk - 11.30 uur: ds. P. Fader Herv. Immanuëlkerk - 9.30 uur: ds H. Huting, Rotterdam en 19 uur: dr. A. van Haarlem. Geref. kerk - 9, 10.30 en 18.30 uur: ds J. Snoey. Remonstr. kerk - 10 uur: ds. J. G. Paardekooper, Hilversum. Chr. Afgesch. Gem. - zondag 9.30 en 17 uur en Woensdag 10 en 15 uur: ds. A. P. Verloop. Volle Ev. Gem. Boskoop - 9.30 uur: samenkomst. Jehovah’s Getuigen - zondag 15.30 en 16.30 uur: openbare toespraak en wachttorenstudie, donderdag 19.30 en 20.30 uur: bedieningsschool en dienst vergadering. R.k.-kerk St.Victor - zondag 7, 9, 11 en 15 uur, donderdag 20 uur, zater dag 9 uur, maandag, dinsdag, woens dag en vrijdag 7.45 uur: Heilige Mis. St. Petrus - zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur, dinsdag 7.45 uur, donderdag 20 uur en zaterdag 9 uur: Heilige Mis. Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. A. Boertje en 19 uur: ds. C. Baas, Nieu- werkerk aan de IJssel. sloop voetje voor voetje voor bij het kasteel van graaf Raaf en begon pas te rennen toen hij midden in de Zeeduinen was, daar waar niemand woonde, zodat niemand hem kon zien. Ha, daar hoorde hij de zee al ruisen, roets, holde hij het laatste duintje af en stond opeens midden op het grote verlaten strand. Wippe roen keek gejaagd om zich heen, liep naar de zee, en toen ...toen... Wat was hij toch van plan? DIT BESLIST INVULLEN, indien u mee wilt dingen naar de prijs van 100 of een boekenkon van 10. Ik schat dat er per jaar voor het Weekblad van Waddinxveen kilo Inzenden uiterljjk 21 april 1967 aan het Weekblad voor Waddinxveen, Oranjelaan, Postbus 38, Waddinxveen. GEVRAAGD 1 gezinswoning te Waddinxveen te bevragen a. h. bur. v. d. blad 16

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 12