Hermien - de Gert en ruim BB Zevenhuisen winnaar in hoge klas t eestconcert en VROLIJKHEID OP BRUG ’67 Over anderhalf a twee klap op deüvuurpijl 7500\ bezoekers Met vlag wimpel jaar weer tentoonstelling O Beschuit ’met’ van en Ongeval door felle rukwind Concordia F oorwaarts Verkeerscompetitie tussen 3 gemeenten Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen voor scholieren Raad van Moerkapelle vergadert I - Bmgbestuur meer dan tevreden Geen zwemmen BEKENDMAKING Vooral zaterdag was het druk J Bewondering Telkens ■K v - W - - It- u - iS| 'W* rif WW 22e JAARGANG - Nr. 1131 DONDERDAG 13 APRIL 1967 Als 'I kindje binnenkomt met de fraaie stand, de grootste van Brug ’67, werd een collectie Novastil-meu- belen en een Tavo-eethoeken en keu- kenmeubilair getoond. De campingshow van Brugbestuurs lid Frans Knaapen was ook een suc ces. De tentoongestelde bungalow tenten, de zelfbouwcaravan en de tal loze andere kampeerbenodigdheden spraken bijzonder goed aan. De heer Knaapen was na afloop dan ook bij zonder ingenomen met de resultaten. (verschijnt elke donderdag) meester,” zo verweerde die zich. Droogjes kwam het antwoord: „Ja, maar da’ kan ik toch aan uw neus niet zien.” De be waker hield er een vor stelijke fooi aan over. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. ZEVENHUIZEN Bjj de geboorte van het prinsenkind zal de Zevenhuizense school jeugd worden getracteerd op beschuit met muisjes. De Oran jevereniging Zevenhuizen zal voor de verdeling zorgdragen. COGNAC VIEUX om zo te drinken of te mixen liter 10,75 1/2 liter 5,65 Slijterij en Wijnhandel Van Eeuwen Zuldkade 3, Waddinxveen Telefoon 2105 (Van een onzer verslaggevers) ZEVENHUIZEN Door een felle rukwind raakte de negentien-jarige B. Meijer uit Zevenhuizen donder dagmorgen op de Noordelijke Dwars weg te Zevenhuizen de macht over het stuur kwijt Hij kwam daarbij met zijn bromfiets tegen een boom waarbij deze ernstig werd beschadigd Na het vervoer naar huis constateer de arts J. A. Ensing letsel aan heup en rug. MOERKAPELLE Deelnemers aan de verkeerscursussen die de afgelo pen weken en maanden in Waddinx veen, Zevenhuizen en Moerkapelle door de plaatseljjke afdelingen van het Verbond voor Veilig Verkeer in samenwerking met de rjjkspolitie- posten ter plaatse zjjn georganiseerd, zullen op woensdag 26 april aan staande in het Moerkapelse Dorps huis bijeenkomen voor de eerste wed strijd van de verkeerscompetitie die tussen de drie dorpen wordt georga^ niseerd. Het is verwonderlijk hoe vrolijk de sfeer is op een tentoonstelling als Brug ’67. Het begint al bij de opbouw van de stands. Dat gebeurde veelal net op het laatste ogenblik. Dinsdagavond werd vijf minuten voor de officiële opening door burge meester C. A. van der Hooft nog aan verschillen de stands de laatste hand gelegd. neveld, het gebouw wil de binnengaan werd hij tegengehouden door de Brabantse bewaker, door ieder al na een uur Sjaak genoemd. „Ge mag hier niet naar binnen,” zo vernam de burgemeester. De burgemeester maak te overigens een dag la ter nog een vrolijk avon tuur mee. Toen hij ’s morgens voor de aan vang van de tentoonstel ling samen met de direc teur van gemeentewer- Anderhalve ton En zo verging het talloze bezoekers. Er werd druk gekocht. Ruw geschat, heeft de Brug ’67 in de afgelopen vier dagen een omzet gedraaid van ander halve ton. Geen wonder dat de stand houders, die een paar minuten vóór de opening op dinsdagavond nog zei den dat dit de eerste, maar ook de laatste keer was, na afloop helemaal bijgedraaid bleken te zijn. Geen standhouder die niet graag tekent voor de volgende keer. Geen Wad- dinxvener, die ook dan niet zal ko men kijken. Een grappige coïnci dentie was ook dat de vierduizendste bezoeker, de heer J. P. A. Hogen- elst nauw verwant bleek aan de duizendste mevr. J. Nuiten-Compeer. Me vrouw Hogenelst, die verblijd werd met een koffiezetapparaat, waar debonnen en Brugzegels, is de dochter van mevr. Nuiten, die dezelfde ge- Aan de andere kant was er de me ning van de bezoekers. Twee echt paren vroegen we naar hun mening, die representatief mag heten voor de opvattingen van verreweg het groot ste deel van de overige bezoekers. Ze volgen hieronder. De 36-jarige heer G. C. Kamerling zijn vrouw mevrouw M. Kamerling- Veldstra en dochtertje Annelies (5), een van Waddinxveen’s nieuwste in woners hadden, ondanks het feit dat ze nog niet alles hadden gezien, be wondering voor de manier waarop Weekblad voor Waddinxveen Abonnementen: 2,12 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 6,15 binnen het ver spreidingsgebied en 11,65 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. Elke groep die uit vijf cursisten be staat krijgt twee drie vragen voor gelegd. De antwoorden zullen worden beoordeeld door een jury die bestaat uit de heren C. A. van der Hooft, A. van ’t Verlaat en I. J. P. Keijzer,bur gemeesters van respectievelijk Wad dinxveen, Zevenhuizen en Moerka pelle. De heer Van der Linden dis- trictsconsulent van het Veilig Ver keer in het rayon Zuid-Holland, zal als deskundige bijstand verlenen. De bijeenkomst begint om half acht. Redaktie: D. van Schagenplantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telefoon (01828) 2659 (alleen van maandag t/m vrijdag van 9-17 uur). Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. In verband met restauratie werkzaamheden in het Spaar- dersbad in Gouda zal de ’zwembus’ op de zaterdagen 15 en 22 april NIET rijden. Ook de competitiewedstrijden, die zjjn vastgesteld op 18 yn 25 april, zullen niet doorgaan. De werkzaamheden zullen, naar verluid, twee weken vergen. raad voor de BB. Zijn vreugde over de overwinning van Zevenhuizen verdeelde niet dat de burgemeester ook waardering had voor de presa- ties van de overige ploegen en voor de belangrijke plaats die de BB’ers in de verschillende gemeenten inneemt. De burgemeester had de organisatie,, onder supervisie van het kringhoofd K. van Dongen, prefect gevonden ter wijl hij het doel: het testen van de vaardigheid in het optreden bij de be strijding van rampen, volledig be reikt achtte. Het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen zal aan de ouders van een baby die op dezelfde dag als het prinsenkind wordt geboren een vlag met wimpel aanbieden. De geboorte dient dezelfde dag te worden gemeld of als de geboorte na 18 uur plaats heeft uiterljjk de vol gende dag. Buiten de uren van openstelling van de gemeente-secretarie kan de melding ook geschieden bjj een der onderstaande adressen: C. A. van der Hooft, Sniepweg 1, telefoon 2626: H. Jenné, Kanaalstraat 3, telefoon 2292; W. F. Meijer, Henegouwerweg 15, telefoon 2898; R. van Eist. Roemer Visscherstraat 11, telefoon 3128. ZEVENHUIZEN Trots als een pauw heeft burgemeester A. van ’t Verlaat maandagavond na afloop van de kring wedstrijd in de klasse B (gemeenten met meer dan vijfdui zend inwoners) van de kring Zuid- Holland van de Bescherming Bevol king de eerste prjjs aan zjjn eigen ploeg kunnen uitreiken. Zevenhuizen was evenals vorig jaar ingedeeld in een hogere klas dan gebruikelijk - het dorp telt 4100 in woners - maar de prestaties van het team lagen op veel te hoog niveau om in de klasse C (3500 tot 5000 inwo ners) naar een prijs te dingen. Zelfs in deze hogere klas bleek de ploeg met kop en schouders boven zijn ri valen uit te stijgen. Zevenhuizen werd eerste met 638 punten, gevolgd door Waddinxveen met 588 punten. Derde werd Reeuwijk met 570 punten terwijl Moordrecht en Krimpen aan den IJssel met respectievelijk 567 en 522 punten als vierde en vijfde ein digden. De in de kleine veemarkthal in Gouda gehouden wedstrijd werd ook gadegeslagen door de burgemeesters van Reeuwijk en Ouderkerk aan den IJssel, de heren jhr. mr. W. H. D. Quarles van Ufford en A. Neet. Burgemeester Van ’t Verlaat reik te na afloop in het veemarktrestau- rant de bekers uit namens de Kring- WADDINXVEEN Op een avond van de dag dat de jongste Oranjetelg wordt geboren zullen het fanfare corps Concordia en de muziekvereni ging Voorwaarts op het Koningin- Wilhelminaplein een feestconcert ge ven. Daartoe is dezer dagen op het plein een podium opgericht. Tijdens het concert zullen fakkels de muzi kanten ’bijlichten’. De schooljeugd krijgt op de ge boortedag, die den volke bekend wordt gemaakt door klokgelui van alle Waddinxveense kerken, beschuit met muisjes en een afbeelding van de geboortetegel. De tegel arriveert en kele dagen later. De beschuit met muisjes is niet, zoals in de landelijke pers is gezegd, gratis beschikbaar ge steld door Neerlands gezamenlijke beschuitfabrikanten. Een Soestenaar won zaterdagavond de rook- wedstrijd die door siga renmagazijn A. van der Krans na het optreden van Gert Timmerman werd georganiseerd. Hij 'fokte’ een askegel aan WADDINXVEEN Op het poli tiebureau aan de Kerkweg heb ben vorige week de verkeersbri- gadiertjes van de Waddinxveense scholen hun nieuwe uitrusting in ontvangst mogen nemen. Het zjjn helgele jassen, die de oude, witte tenue’s gaan vervangen. De gele kleur, zo hebben deskundigen uit gemaakt, is voor de weggebrui kers beter zichtbaar. De ’plechtigheid’ werd bjjge- woond door de heer Van der Lin den, districtsconsulent van het Verbond voor Veilig Verkeer in het rayon Zuid-Holland, bestuurs leden van de afd. Waddinxveen van Veilig Verkeer, hoofden van scholen en vertegenwoordigers van de rijkspolitie. De heer Van der Linden hield een korte toespraak, waarin hjj het ’waarom’ van de nieuwe jas sen uiteenzette. Aan het eind van de bijeenkomst showden de kin deren hun nieuwe jassen op het zebrapad voor het politiebureau. Sjaak Noteboom kiekte hen daar. centimeter en sleepte daarmee een fraaie tafel- aansteker in de wacht. Het spektakel-van-het-jaar is voorbij. Vijf dagen lang heeft Waddinxveen het genot gekend van een reusachtig grootwinkelbedrijf, zoals alleen de grote steden dat kennen. De middenstandstentoonstelling Brug ’67 heeft vjjf dagen de gemoederen bezig gehouden. Nu is er alleen nog de herinnering. het Koopcentrum Brug de zaken had aangepakt. „We hebben nu al kun nen merken dat de middenstand hier veel actiever is dan in de grote stad, aldus de heer Kamerling, die echter toch liever had gezien dat de mani festatie zich niet had beperkt tot het Brugcentrum alleen, maar dat de ge hele Waddinxveense middenstand had meegedaan. Het echtpaar was naar de tentoonstelling gekomen om zich een beetje te oriënteren over de mogelijkheden van het Koopcentrum Brug en vond dat de opzet: betere voorlichting volledig geslaagd was. Dezelfde mening tekenden we op uit de monden van de heer P. Schoon derwoerd (32) en mevrouw A. C. Schoonderwoerd-van Rhijn, uit de Philips Willemstraat, die zich met Paul (3) en Gonnie (7) ter tentoon stelling hadden begeven. „We heb ben nog maar de helft gezien,” zo vertelde de heer Schoonderwoerd, „maar voor ons is deze tentoonstel ling bijzonder geslaagd. De mensen benaderen je aardig en ik geloof wel dat ze hier goede zaken hebben ge daan.” Het gezin Schoonderwoerd bezocht de tentoonstelling vooral om wat be ter geïnformeerd te raken omtrent een kampeeruitrusting en bekende dat de tentoonstelling het kopen van benodigdheden voor het kampe ren had bevorderd. De Waddinxveense therapieclub De Zonne bloem heeft onder lei ding van mevr. A. M. Hegeman-Belt goed ’verdiend’. De gehaakte kleedjes, de gebreide of genaaide poppen- en kinderkleertjes gingen bijzonder vlot van de hand en leverden goed geld op. De Zonnebloem kan daarmee weer een poosje vooruit bij haar liefdevolle werk voor de Waddinxveense chroni sche zieken, blinden en MOERKAPELLE Er wacht de leden van de Moerkapelse gemeente raad een lange agenda voor de ver gadering van dinsdag 18 april as. Er zijn een aantal belangrijke voorstel len bjj. Na de installatie van de heer G. J. A. Runsink als gemeentesecretaris van Moerkapelle krjjgt de raad te be slissen over: aanschaffing van gemeentelijk ser viesgoed; verhoging van de jaarwedden van de wethouders van 1775 tot 1900; verhoging van de vergoeding voor het bijwonen van een raadsvergade ring voor de raadsleden van 15 tot 17,50. voorstel inzake de subsidiëring schoolmelkvoorzieneing; verlenen van een krediet groot 6 7000 gulden ten behoeve van de vrij willige brandweer voor aanvulling en uitbreiding van het materiaal en de aanleg van een nieuwe sirene; verlenen van medewerking aan de Vereniging tot Stichting en Instand houding van een christelijke kleuter school op gereformeerde grondslag voor de aanschaf van wat huishoude lijke apparaten voor ongeveer 1000; verkoop van een perceel grond aan het aannemingsbedrijf Joh. Koster en Zoon in Moerkapelle op de hoek Raadhuisstraat-Emmastraat voor 12.500. Maar lang kjjkt het bestuur van het Koopcentrum Brug niet terug. Brug ’67 trok ruim 7500 bezoekers en er was bijna geen standhouder wiens gezicht na afloop niet glom van tevredenheid. Brug ’67 was een groot, een schitte rend succes en daarom gaan de gedachten al uit naar het najaar van 1968 of het voorjaar van ’69 voor de volgende middenstandsmanifestatie. Als het enigszins kan wordt die nóg attractiever, nóg grootser van opzet. Gert en Hermien Timmerman heb ben zaterdagavond de doorslag ge geven voor het enorme succes dat Brug ’67 is geworden. Was men om zeven uur nog maar nauwelijks de vierduizend bezoekers gepasseerd, een uur later was nummer 5000 bin nen en ver voor sluitingstijd was me juffrouw Pieterse uit Waddinxveen de zevenduizendste gast op Brug ’67. Evenals de zes voorgaande kreeg de jongedame een fraaie automatische koffiezetapparaat, 25 gulden aan waardebonnen en honderd Brugzegels mee naar huis. In het feestpaviljoen waren de vo cale prestaties van het echtpaar Tim merman, maar voor een kleine be voorrechte groep zichtbaar. Een on afzienbare massa mensen had zich achterin het paviljoen saamgepakt om toch maar niets te hoeven missen. De achterwand bezweek bijna onder dat geweld. Een half uur zongen Gert en Hermien van ’eerbiedige grij ze haren’, moederharten en maan- verlichte nachten, maar het duurde de mensen allemaal veel te kort. Het halve uur was zó verstreken en en kele minuten later reed de grote wagen van Neerlands populairste zanger de Stationsstraat uit, nage staard door vele fans. De verdere avondprogramma Werd, gelijk ook de andere tentoonstellingsdagen, ver zorgd door The Music Strings. En het bleef mensen stromen. De kassa kon het nauwelijks aan. Tel kens werden Brugvoorzitter C. de Bas en secretaris A. van der Heiden uit hun stands geroepen om weer een duizendste te verwelkomen. De standhouders kregen handen vol werk en deden zaken dat het een lieve lust was. Zo was het trouwens de gehele week geweest. „Wjj zjjn buitengewoon tevreden,” zo heeft de heer De Bas iedereen die het maar horen wilde wel hon derd keer verteld. ”We zjjn er altijd van uitgegaan dat we ongeveer vier duizend bezoekers zouden trekken. Het zjjn er 7500 geworden en er is bovendien erg goed verkocht, dus u begrijPt. Tevredenheid straalde ook af van de gezichten van de andere bestuur- ders/mede-organisatoren van Brug ’67. Drogist A. van der Heiden, ei genaar van veruit de mooiste stand op de tentoonstelling, kreeg volop belangstelling voor zijn badkamer- kastjes, die hij als een der eerste detailhandelaars in Nederland intro duceerde. De heer A. de Rooy, penningmees ter van het Koopcentrum, deed ook goede zaken in zijn fraaie Agfa-stand. Toeschouwers trok hij vooral door de vertoning van een aantal vrolijke lachfilms, door de demonstratie met de Jolaroidcamera’s en de mogelijk heid tot gratis filmen. Van de andere Brug-bestuursleden boekten J. Verbakel en A. Brouwer verkoopresultaten. Verbakel introduceerde, ook al als primeur, de nieuwe gordijnstof Verosol en trok daarmee een massa vrouwelijke be- angstelling. De nieuwe gordijnstof ging vlot van de hand, terwijl er ook intensieve interesse bleek te bestaan voor het meubilair dat Verbakel snowde. De heer Brouwer was zeer content net de verkoopresultaten. In zijn ''-i Ax®? J t-

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1