ia in Kleiweg 27 Gouda 16132121 ran De Gouwe won weer oefenwedstrijd: 5-3 AMRO BANK Prima uitvoering door koren van Sursum Corda Openhartige discussie de Petruskapel en Is de AMR O Bank er ook voor u? Vraag naar Landbouwj ongeren Vakantiebonnen IWOMINBINRICHTIliBI Sleutels vorige week uitgereikt Drukbezochte en leerzame ouderavond van De Rank Gespreksavond voor toekomst W’veen C. Stolker plotseling overleden M. A. M. Verzijden (73) overleden Oliebollen voor Aktie 300 naar Parochieraad gespreksgroepen Stichting Dorpshuis vergadert Praktisch examen Veilig Verkeer in Moerkapelle 90 JAAR Gevonden WH doet mee aan Bejaardenwoningen worden nu bewoond E binnenhuisverzorging geschenk Beatrix 3.95 in de geschenkhuizen van FRA-VA-KO Voor Moederdag 14 mei een Luxe Lectuurbak 1967 1877 BIJ ELKE ETALAGE DENK IK AAN GRIT AG EN A Sa Nieuwe kerk Gespreksgroepen Parochieraad WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 13 april ’67 ril ’67, Mr. Opticiên CONTACTLENSSPECIALIST De verliezer kan hem Den Helder Schiedam Waddinxveen Den Haag Meppel Gouda Waddinxveen HOORTOESTELPRACTICUS -30 -15 -22 -20 -19 -35 -31 -42 -35 -41 uur s uur uur I uur uur uur 5 uur Fair- B-16 1-25 1-26 9-27 1-32 5-39 1-39 9-36 9-40 1-37 9-54 uur uur uur uur uur uur uur uur uur ZEVENHUIZEN De Jongeren groep van de Hollandse Maatschap pij voor Landbouw afdeling Zeven huizen organiseert op zaterdag 15 april een gekostumeerd bal in Hotel Vos. De avond die zal beginnen om acht uur is toegankelijk voor leden en introducées. opgelost worden.. Wanneer deze fac toren in aanmerking worden geno men, komt men bij het opvoeden een belangrijke stap verder, om van de jeugd verstandige volwassenen te ma ken. Dinsdag 18 april: Vergadering AR-kiesvereniging, ver. geb., Stationsstr., 20 uur. Bejaardenmiddag, ver. gebouw, Burg Trooststr., 14.30 uur Woensdag 19 april: Bijeenkomst NCVB, ver. geb. Station- str., 19.30 uur. Gespreksavond Jongerencontact,ver. gebouw, Burg. Troostrtr., 20 uur Gespreksavond Jongerencontact, ver. geb. Trooststraat, 20 uur. Zaterdag 22 april: Dansavond Jongerencontact, ver. geb. Trooststr., 20 uur. Schaaksimultaanwedstrijd WSV.ver. gebouw Stationsstr., 19.30 uur WADDINXVEEN Zaterdag 15 april: Dansavond R.K. echtparen, ver. geb., Trooststr. 20 uur. Zaterdag 15 april: Oliebollenverkoop ’Aktie 300’ Dinsdag 18 april: Raadsvergadering, gemeentehuis, 19.30 uur uur uur uur uur 1 uur uur uur uur ZEVENHUIZEN Het inleveren van vakantiebonnen voor de werk nemers in de bouwnijverheid voor de verzuimdagen 27 maart en 1, 4 en 15 mei geschiedt op dinsdag 25 april as. bij H. J. Sleeuwenhoek, Burgemees ter Klinkhamerweg 34, Zevenhuizen. Er kunnen dertig dagzegels worden verzilverd. 1-16 r-23 i-38 i-38 1-38 ’-29 .-26 1-44 -38 i-32 i-38 Maandag 1 mei: Koninginnedag. EXPOSITIES Tot en met 14 april: Werk van Aaltje Donker (Den Haag) bij boekhandel Veldwijk, Passage. Te bezichtigen tijdens de winkeluren. Van 9 april af: Overzichtstent, werk Paul Citroen (1914-1967) Stedelijk museum, dage lijks 10-17 uur, zon-feestdagen 14-17 uur. -26 -23 -32 -26 -21 -33 -46 -48 -45 -36 -54 -43 AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK Meer dan 500 vestigingen in Nederland. ZEVENHUIZEN Twaalf toe komstige bewoners hebben vrydag en zaterdag de sleutels ontvangen van de nieuwe bejaardenwoningen die de afgelopen week zijn opgele verd. De voorzitter van de woning bouwvereniging Beter Wonen, de heer L. de Konlng, reikte de sleutels persoonlijk over aa de bajaarden die al enige weken vol spanning waren. De huizen zjjn eigendom van Beter Wonen. Ze zjjn alle voorzien van cen trale verwarming. MOERKAPELLE Vrjjdag 14 april: Klaverj asavond Kampioenschap Moerkapelle, t.b.v. Blinden, Dorps huis, 20 uur. bnk WADDINXVEEN Het bestuur van de Federatie Vrouweljjke Vrij willige Hulpverlening afdeling Wad dinxveen heeft besloten haar mede werking te verlenen aan de aktie van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, die Prinses Beatrix bjj de geboorte van haar kind een symbo lisch geschenk aan wil bieden. Dit geschenk zal bestaan uit inge zamelde goederen en geld bestemd voor de baby’s en kleuters in Suri name en de Nederlandse Antillen. Door het grote succes dat deze actie overal heeft geboekt, hoopt men ook in Waddinxveen veel belangstelling te ondervinden. Goederen die op onderstaande adressen ingeleverd kunnen worden dienen natuurlijk nieuw te zijn. Men denkt daarbij aan dekentjes, luiers, kleertjes, speelgoed enzovoort. Ook geld is natuurlijk van harte welkom. De goederen kunnen worden afgegeven op de volgende adressen: Mevrouw H. E. L. Has- pels-Bijl - Brugweg 90; Mevrouw S. Van Stijn - Zuidkade 218; Mevrouw Pille - J. Dorrekenskade 54; Mevrouw C. den Boer - Hen.weg 19 en Me vrouw Nooteboom - Oranjelaan 26. Schüts. Een bijzonder mooi sluitstuk vormde ’Ladate pueri’ over psalm 113, met prachtige piano en sopraan- soli. Dat deze zangvereniging een goede naam waard is en ook bezit blijkt wel uit het feit dat zij in de ko mende maand gaan optreden in di verse ziekenhuizen. Piet de Graaff, op de twee meter weer knap gevaarlijk in deze wed strijd, scoorde in de derde periode twee doelpunten, die de beslissing brachten. De Maas wist echter niet van ophouden en bleef dapper door vechten. In de laatste periode stond de Waddinxveense defensie onder grote druk en moest tenslotte wijken voor een doelpunt dat uit één van de Waddinxveen, 7 april 1967. Henegouwerweg 86 De teraardebestelling heeft inmiddels plaats gehad. Johannes 4 14. Heden nam de Heere van onze zijde weg, na een langdurig ge duldig gedragen lijden, mijn lieve man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader, zwager en oom, de heer JACOB LOEF in de leeftijd van 77 jaar. „De Heere heeft alles welgemaakt”. Waddinxveen Gouda 0 nut 0 uur 2 uur 0 uur 0 uur 2 uur 0 uurl 2 uurl 0 uurl 9 uur| MOERKAPELLE Bij de post- commandant van de rijkspolitie in Moerkapelle ligt een portemonnaie met inhoud, daar afhalen. Ook de tweede vriendschappelijke oefenwedstrijd van De Gouwe 1 (heren) is geëindigd in een opmerkelijke zege. Dit keer werd de handschoen opgeno men tegen De Maas 1 uit Rotterdam, een gerenommeerde tweede klasser, die echter voor De Gouwe geen probleem bleek te zjjn. Het werd 5-3. In deze snelle en aantrekkelijke wedstrijd namen de Waddinxveners al snel de teugels strak in handen, kreeg enkele fraaie kansen maar Van der Leden en Troost hadden hun draai nog niet gevonden. Toch kwam in deze periode ook het Waddinx veense doel meerdere keren in ge vaar. De Maas speelde snel en kwali tatief goed waterpolo en maakte het daarmee De Gouwe erg moeilijk. Een onhoudbare boogbal van Van der Leden vormde de geslaagde af ronding van een slimme combinatie tussen hem en Eef Overdam. Dat liet De Maas niet op zich zitten en er kwam een fel offensief. De Gouwe moest nu alle zeilen bij zetten en het was te danken aan doelman Den Oudsten dat het voorlopig 1-0 bleef. Een onverwachte treffer van Arie Troost vergrootte de voorsprong nog in de eerste periode. De Waddinxveners hadden in de tweede periode weinig te vertellen. Het werd 2-1, maar toen Gys van der Leden even later op unfaire wijze ’genomen’ werd, werd het dank zij diens goed benutte strafworp 3-1. Profiterend van een verdedigingsfout kwamen de Rotterdammers toch weer terug: 3-2. ZEVENHUIZEN Zaterdag 15 april: Gekostumeerd bal Landbouwjonge- rengroep, Hotel Vos, 20 uur. Donderdag 20 april: Ledenvergadering Partij van de Ar beid, Hof van Holland, 19.30 uur. Vrydag 21 april: Jaarvergadering Volksonderwijs, Hof van Holland. Woensdag 26 april: Bejaardenmiddag, Hotel Vos. Zij gaf het woord aan de heer J. Peper uit Klundert die een buitenge woon leerzame lezing hield over de verhouding school, ouders en leer krachten. In zijn boeiende beschouwing wees de heer Peper erop dat minder goede resultaten van overigens intelligente leerlingen vaak hun oorzaak vinden in de verhouding thuis met ouders en omgeving. Doordat de leerlingen in puber- tijdsperiode zijn worden ze gemakke lijk geïrriteerd en zijn vaak oneven wichtig. Juist hier ligt dus de taak van de ouders om deze moeilijkheden goed op te vangen. Door belangstel ling te tonen voor school, hobby’s en opvattingen kunnen vele problemen WADDINXVEEN Grote belang stelling was er voor de ouderavond van de christelijke huishoudschool ’De Rank’ die dinsdagavond in de hal van de school gehouden werd. In zijn openingswoord sprak de tweede voor zitter, de heer J. van Berkel, er zijn vreugde over uit dat voorzitter C. van der Sar weer zover hesteld was dat deze zijn werk voor ’De Rank’ weer gedeeltelijk kan doen. De nieu we directrice mejuffrouw Van der Byl kreeg daarna de leiding van de avond. WADDINXVEEN Het Jongeren contact houdt op woensdag 19 april een gespreksavond. Op deze avond zal burgemeester C. A. van der Hooft een uiteenzetting geven' over de toe komst van Waddinxveen. Tijdens de ze avond, die gehouden zal worden in het verenigingsgebouw aan de Burg. Trooststraat zal er ook gelegenheid zijn om vragen te stellen over dit on derwerp. P. M. Loef-van Es S. Loef T. Loef-van de Heuvel W. Loef O. Loef-van Laar J. Loef J. Loef-Leeflang G. Loef M. Loef-Ravenhorst D. Loef L. J. Loef-de Graaf M. Loef J. A. Loef-Huisman B. Loef D. Loef-Hoogendoom A. Kooyman-Loef H. C. Kooyman Kleinkinderen en achterkleinkind WADDINXVEEN In zyn wo ning in Soest is vorige week donder dagavond kort na zes uur onverwacht overleden de heer Cornells Stolker, oprichter van de meubelfabriek Stol ker NV van de Wilhelminakade. De heer Stolker is zeventig jaar gewor den. Dinsdagmiddag heeft op de alge mene begraafplaats aan de Kerkweg de teraardebestelling plaats gehad. In het gereformeerd verenigingsgebouw ging ds. J. Snoey voor in de rouw dienst. De belangstelling was groot. De heer Stolker richtte in 1921 zijn meubelfabriek op. In de jaren die er op volgden legde hij de stevige basis voor het gezonde, moderne bedrijf dat nu wordt geleid door zijn schoonzoon de heer C. van der Bas. De heer Stol ker verhuisde in 1953 naar Soest, maar bleef in de zaak. Toen de meu belfabriek in 1958 een naamloze ven nootschap werd, nam hij afscheid, maar bleef commissaris. De heer Stolker is dat tot aan zijn overlijden gebleven. In Soest was de overledene pen ningmeester van de Interkerkelijke Gezinsverzorging. Ook deze functie bekleedde hij tot aan zijn dood. WADDINXVEEN Op 73-jarig leeftijd is vorige week de heer M. A. M. Verzijden, oud-direkteur van de Houthandel v.h. Schwartz Ver zijden NV aan de Noordkade. Samen met de heer Schwartz dreef hij een houthandel. Hoewel de aandelen van deze vennootschap in 1940 overgeno men werden door William Pont, heeft de heer Verzijden tot 1960 bijan veer tig jaar zijn beste krachten aan deze zaak gewijd. De begrafenis heeft in middels plaats gehad. Het financiële jaaroverzicht gaf aanleiding tot veel vragen, waaruit de levendige belangstelling van de aanwezigen bleek. De huidige bijdra- ge-regeling bleek onvoldoende mid delen op te brengen, in het bijzonder voor de bouw van de nieuwe kerk in Groenswaard. De aflossing op de Pe truskapel bleek een - voor velen on begrijpelijk - zware belasting te vor men. Sterk werd gepleit voor concre tisering van de kerkbouwplannen en voor goede en regelmatige informa ties over de bijdragen, eventueel in een speciaal kerkebouwfonds. Toege zegd werd te onderzoeken of de bij- drage-regeling gekoppeld kan wor den aan de hoogte van de inkomens. Door de pastoor werd medegedeeld dat de bouwplannen voor de kerk in Groenswaard vertraagd werden door de kerkebouwstop in het bisdom. Daardoor kan nog niet gezegd worden wanneer de bouw zal worden aange vangen. Een bespreking met de paro chianen over de nieuwe kerk werd in het vooruitzicht gesteld. De levendige discussie over de ver schillende onderwerpen was een on derstreping van de behoefte aan in breng van de zijde der parochianen. Vanuit een panel werden de vraag stukken de zaal ingespeeld. Deze werkwijze bleek een succes te zijn en, zo was de mening van velen, vo or herhaling vatbaar. MOERKAPELLE In het kader van de „Aktie 300” die ter gelegen heid van het driehonderd-jarig be staan van de Nederlands hervormde kerk wordt gehouden, zal er op za terdag 15 april een oliebollenverkoop worden gehouden. MOERKAPELLE In de grote zaal van het Dorpshuis te Moerka- pelle heeft de christelijke gemengde zangvereniging ’Sursum Corda’ een zeer geslaagde uitvoering gegeven. Van de zijde van het publiek, was er veel belangstelling, want de voor zitter de heer J. Breedijk kon bij zijn opening een bijna volle zaal welkom heten. Het grote koor opende het pro gramma met psalm 138 van Swee- linck en vervolgde met enkele liede ren o.a. het uitstekend uitgevoerde ’Abschied vom Wald’ van Mendels sohn. Solistische medewerking verleende de sopraan Carla Siegers, die een zeer gave partij zong in de cantante van Mozart’ Gij ziel van ’t heelal’. Daar na bracht het meisjeskoor enkele volksliederen, begeleid door pianiste Yvonne Hoekstra. Vooral het ’Dans kleine donkere Maria’ viel bij het publiek bijzonder in de smaak. Het tweede optreden van het grote koor omvatte liederen van Johan Sebastiaan Bach en Ook het kontakt met de leerkrach ten is hierbij bijzonder belangrijk. Na deze beschouwing gaf de direktrice aan de hand van een overzichtelijk schema een duidelijk beeld van de vele mogelijkheden die de cursussen aan de landbouw-huishoudschool aan de jeugd biedt. De avond werd besloten met een dankgebed door de heer Peper. U mag rustig weten waaromL..Mr.Opticiên Grit hielp me uit 'n Impasse..... Ik dacht dat het aan mijn ogen lag. maar 1 lag aan de sterkte van mijn glazen. Juister gezegd: ze waren te zwak (die brilleglazen). Mr. Opticiên Grit hielp me en verschafte mij de goede glazen. Goede wijn be hoeft geen krans! (Dus ook dat leuke, moderne montuurtje niet, dat ik eveneens bij Grit kocht). MOERKAPELLE De Stichting Dorpshuis te Moerkapelle houdt woensdag 19 april haar jaarlijkse le denvergadering. De Stichting die thans 35 ledenverenigingen telt,ver meldt in het jaarverslag dat de zalen van het gebouw meer in gebruik zijn geweest dan vorig jaar. Tijdens de vergadering zullen enkele wensen onder andere verbetering garderobe en voorzieningen voor bezoekers ter tafel worden gebracht. Men hoopt de ze punten dif jaar nog tot uitvoering te brengen. WADDINXVEEN In een openharige discussie hebben katholieke Wad dinxveners tydens een goed bezochte byeenkomst in de Petruskapel hun me ningen kenbaar gemaakt over de parochiegemeenschap, zoals daar in deze tyd behoefte aan is. Tevens is uitvoerig van gedachten gewisseld over de fi nanciële gang van zaken in de parochie. Bij de behandeling van de finan ciën voor de pauze werd reeds her haaldelijk gewezen op het onderwerp dat na de koffie aan de orde zou ko men. Het verband was begrijpelijk. Immers een moderne parochiestruc tuur, waarin eigentijdse contacten tot stand kunnen komen en waarin veel ruimte wordt gemaakt voor de dialoog over de vraagstukken van deze tijd, vormt een dringende be hoefte. Is in deze behoefte voorzien, waardoor men zich als volwassen christen rechtstreeks betrokken weet bij kerkelijke aangelegenheden en men de gemeenschap ervaart waar van men deel uitmaakt, dan vormen de financiën een automatisch sluit stuk, zo viel er te beluisteren. In het gesprek over de parochie structuur werd met name gevraagd naar het instellen van een parochie raad en naar het organiseren van ge spreksgroepen. Op het ogenblik func tioneren er reeds vijf gespreksgroe pen. Deze groepen, welke zjjn samen gesteld uit 4 a 6 echtparen, behande len in huiselijke kring een van te vo ren vastgesteld onderwerp van gods dienstige of sociale aard of bijv, met betrekking tot de opvoeding van de kinderen. De deelnemers aan de ge spreksgroepen blijken hier zeer en thousiast over te zijn. Een parochieraad zou een middel moeten zijn om de belangstelling en de invloed van de parochianen als le ken in de kerk te versterken. Zo’n raad kan de contacte, bevorderen tussen de parochianen onderling en tussen de geestelijkheid en de paro chianen. Het vormen van gespreks groepen zou van deze raad kunnen uitgaan en ook contacten met bejaar den, zieke huismoeders, nieuw aange komen parochianen en de jeugd.Men was mening dat deze contacten de pa rochiële gemeenschap nieuw leven zouden inblazen. Bij een moderne bank als de Amsterdam-Rotterdam Bank sta^n de deuren wijd open voor iedereen. Ook voor gezinnen en particulieren. Ook voor u. Waarmee de AMRO Bank u van dienst kan zijn? Met alle verzekeringen bijvoorbeeld. Of met vreemde valuta. Of met reischeques, safeloketten, sparen, enzovoort. Vraagt u eens inlichtingen-. Elk AMRO-kantoor biedt u alle mogelijkheden van de grote bank in een attente, vertrouweliike sfeer. Eikenlaan, leplaan, W’veen Telefoon 2401 b g-g 2184 Moerkapelle Onder de supervi sie van het bestuur van de afdeling Moerkapelle van het Verbond voor Veilig Verkeer en de opperwacht meester der rijkspolitie, de heer D. van Heeren, wordt aanstaande zater dagmiddag door de deelnemers aan de Veilig-Verkeercursus, die vorige week met een schriftelijk examen werd besloten, een praktisch ver- keersexamen afgelegd. De 38 cursusten die woensdag ’schriftelijk’ deden, komen ,u met hun auto’s, brommers of fietsen in de Zuidplasstraat nabij de Bredeweg aan de start en zullen een bepaalde route dienen af te leggen. Langs de weg zullen controleposten de ver richtingen van de weggebruikers con troleren. Het examen verloop onge veer als bij het schoolverkeersexa- men. Aanvang twee uur. BIOSCOPEN Thalia: vr. 20 en 22.15 uur: The gold rush (alle Ift.), do. 20.15 uur, za. 14.30, 19 en 21.15 uur, zo. 15 en 17 uur; Nick carter keert terug (14 jr). zo. 19 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Winden waaien om de rotsen (14) Schouwburg: do. 20.15 uur: Hoe ver tel ik het mijn dochter (18); vr. 20.15, za. en zo. 19 en 21.15 um-, di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Casanova 70 (18); za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur: Oog in oog, tand om tand (14). Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15, 19, en 21 uur, zo. 15 en 17 uur: Her cules in de macht van het kwade (14 jr); za. 23 uur: Een nacht van liefde (21); zo. 19 en 21 uur, do en wo. 20.15 uur: De onzichtbare wreker (18). DIVERSEN Dinsdag 18 april: Kienavond Ned. ver. Suikerzieken, Het Blauwe Kruis, 19.30 uur, Gouda Woensdag 19 april: Gouds Volksconcert, Residentieor kest, Schouwburg, 20 uur, Gouda. Donderdag 20 april: Toneelgroep Theater, Schouwburg, 20 uur. vele verwarde situaties werd ge maakt. Door de sluiting van het Goudse Spaardersbad zijn de belangrijke wedstrijden die het jongens - en het dameszevental op 18 en 25 april zou den spelen, tot nader order uitgesteld. Üns adres in Waddinxveen is: Kerkweg 151, telefoon 2273

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3