van Waddinxveen en Nameless zoekt zich naamloos :e: RAIFFEISENBANK WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 2046 Koningin Wilheiminapiein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Reeuwijk moeten f90 miljoen investeren n weg naar *N eer lands beat top h Recreatiesamenwerking drie gemeenten BOOT Gouda, ■wf' - WIN VAN BEEK kleine stapjes, grote stappen... voor «7 Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen enigste beatcombo Waddinxveen De |ong: Autohandel N.V. Centrale Verwarming Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen ‘s TB bewoonde huizen Specialist voor ■2 ■7 vervolg op pagina 3 Fluwelensingel 59a - Gouda - Telef.f01820-7122 3 f 399 plassen MAKELAARS TAXATEURS Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Sparen kunt u in uw eigen tempo doen. Met grote stappen, of met kleine stapjes. Hoofdzaak is, dat u er komt. Dat u over een leuk bedrag kunt beschikken als het nodig is. Wist u, dat er vele spaarvormen zijn met aantrekke lijke rente- en premiemogelijk- heden?Kom eens met ons praten! Schrijf dan even een kaartje. I Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda I 4 Nieuwe ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS Het raffinement van de Opel-serie 1967 neemt vele vormen aan, ver leiding voor iedereen die echt houdt van een auto met kracht, karakter en vormbewust koetswerk. Zoekt u een betrouwbare auto naar uw maat, uw smaak, uw beurs? Opel’s verleiding voor ’67 begint bij een complete brochure over alle Opel-modellen. Deze brochure ligt voor u klaar, mogen wij hem u toesturen? cS Itlobqlette v00rj een vol-automatische brommer KRAIJESTEIJN BB Ml M tt N H M ti M H M Ki H Ml M afl jo DONDERDAG 20 APRIL 1967 22e JAARGANG - Nr. 1132 'i (Van een onzer verslaggevers) lyii HERENWEG 100 WILNIS TELEFOON 02979 - 1586 gemaakte In één week klaar Financiering mogelijk. Vraagt vrijblijvend offerte. 66-C6 a beheer van onroerende goederen alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied i i Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. W estlandsche Hypotheekbank de aanleg Model E.E.G. Nu ook met voorvering Nameless hier letterlijk ’aan de grond’. Sjaak Note boom maakte deze plaat aan de voet van de giet- bouwflats in de Vondelwtfk. Tom, Pieter, Jan, Char ley, Fred en Rijk, respectievelijk, 17, 23, 20, 22, 26 en 19 jaren oud vormen een gemêleerd gezelschap. Tom is kabelmonteur, Pieter vertegenwoordiger, Jan tim- Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. merman, Charley orgelbouwer, Fred radio-elektro- nieus en Rijk kantoorbediende. Het combo bestaat uit een sologitarist, een basgi tarist die ook accordeon speelt, een organist en een drummer die beiden ook overweg kunnen met een piano en twee zangers die tegelijkertijd gitaar spe len. (Foto Sjaak Noteboom) BODEGRAVEN Kerkstraat 2-28 Telefoon 01726-2541 O verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde (verschijnt elke donderdag) i (Van een onzer verslaggevers) Het is moeilijke, lange, lange weg naar het betrekkelijke ’walhalla’ van de vaderlandse beatmuziek-top. Ieder, die ooit heeft getracht daarnaar te reiken weet dat. En degenen die er kwamen, kunnen veelal uit ervaring getuigen hoe gemakkelijk en hoe kort ook de weg Üerug is. De smaak van de tieners en de twens is wispelturig. Wat de ene dag ’hippe’ is, wordt een dag later verguisd. De beat heeft zich nu al enkele jaren weten te handhaven. Hoe lang het nog duurt, weet niemand. REEUWIJK Het recreatieschap voor de Reeuwijkse Plassen, de Goudse Hout en het Waddinxveense Weegje gaat waarschijnlijk binnenkort een feit worden. Voorafgaande aan de aanbieding van de officiële stukken aan de ra den van de drie betrokken gemeenten vond dinsdagavond in het Reeuwijkse dorpshuis een informele vergadering van de gezamenlijke drie gemeenteraden plaats, waarbij de raadsleden nader over de plannen werden voorgelicht. Ge baseerd op de huidige stand van zaken zal er de komende vijftien tot twintig jaren een bedrag van circa negentig miljoen gulden nodig zijn om de plannen van de drie gemeenten te realiseren. Dat de gehele zaak in een beslissend stadium gaat komen blijkt o.m. uit het bezoek, dat een speciale commis sie van de Provinciale Staten op 28 april aan de drie gemeenten zal bren gen. Deze commissie, waarvan o.m. de gedeputeerden mevr. De Ruijter- De Zeeuw en de heer Van der Kwaak deel uitmaken, zullen tijdens hun be zoek aan de recreatiegebieden wor den vergezeld van de colleges van B W. van de drie gemeenten. De commissie zal aan de provincie ad vies uitbrengen over de plannen. verder worden ontsloten, zodat het een recreatieve rol in dit deel van de provincie kan gaan spelen. Voor ver dere ontsluiting van de Reeuwijkse Plassen is vooral van belang het ver- bindingskanaal, dat vanaf de Gouwe (tegenover 't Weegje) langs Rijksweg 12 naar het plassengebied gaat ko men, waardoor Reeuwijk veel beter toegankelijk wordt voor waterspor ters van elders, die nu eigenlijk nau- bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) De plannen voorzien in van nieuwe plassen in Reeuwijk door I de afgraving van de polder Vette- I broek en Broekvelden terwijl langs I een deel van deze nieuwe plas het re- I creatiegebied Reeuwijkse Hout met zwembad, jachthavens, kampeer-, I speelterreinen, e.d. zal verrijzen. In Gouda zal, aan de zuidkant van de I Reeuwijkse plassen, achter de Wet- I houder Venteweg, de Goudse Hout als een nieuw recreatieterrein, ook met speel- en wandelgelegenheden, I ontstaan. Het Waddinxveense Weegje zal, Nameless, direct voortgekomen uit het vorige Waddinxveense com bo Musical Friends, heeft tot nu toe alleen hier en daar opgetreden op beatavonden in Gouda, Woerden, Leiden en enkele andere plaatsen in de omgeving. Deze zomer zal dat be ter gaan. De groep gaat dan naar Den Haag, de beatstad, voor optreden in ’De drié stoepen’ en in het Scheve- ningse Casino. Juist vandaag doet Nameless mee aan een talentenjacht van Phono gram in Odeon in Rotterdam. Ook dat kan het begin zijn van een suc cesvolle toekomst. Op Koninginne dag (1 mei dit jaar) speelt Nameless tijdens het tienerfeest dat op het Koningin Wilheiminapiein wordt ge geven. En zo zoekt Nameless zich dapper een weg naar boven. Wie zal hen het bereiken van dat ideaal niet gunnen? addimnreen Abonnementen: 2,12 per kwartaal bij vooruit betaling: postabonnementen 6,15 binnen het ver spreidingsgebied en 11,65 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. Bezoekt onze to.onzalen of vraagt brochure. tegenvallers, intriges vaak. Maar ’there’s no business like showbusi ness’ en dat trekt altijd. Zonder naam onderaan de ladder te beginnen, dat vereist moed, kracht, doorzettingsver mogen. Nameless, Waddinxveen’s enige echte eigen beatcombo, werkt er hard aan. En wie weet maken ze over een half jaar, een jaar, twee jaar misschien, deel uit van Neerlands tie- nerelite. Pieter, Fred, Jan, Tom, Charley en Rijk hebben dezer dagen zélf hun eer ste plaatje opgenomen. Ze hebben het van het begin af aan zelf gedaan. Acht maanden bestaat Nameless nu. In die korte tijd is een indrukwek kend repertoire opgebouwd, dat be slaat uit eigen composities. Fred en Pieter schreven de tekst en de mu ziek voor een dertigtal ’liedjes’. Na meless speelt zelden muziek van an dere groepen. Op het plaatje dat eind mei in de handel komt is aan de ene kant ’Life’ te horen, een compositie van Fred, en aan de andere kant I’m losing you, dat door Pieter werd geschreven. De opnamen zyn gemaakt in de GTB- «ludio’s in Den Haag. In het Waddinxveen CNV-gebouw- tje aan de Dorpsstraat wordt elke za terdagmiddag hard gewerkt door een groepje jonge Waddinxveners. Ze willen ook doorstoten naar de top, ze willen combo’s als The Motions, Q 65 The Golden Earrings in populariteit evenaren. Ze doen het zelf, alleen, naamloos. 6 jongens die in alle stilte - wie kent ze nog - keihard vechten om er óók bij te gaan horen. Dat is moeilijk, het wordt een weg vol teleurstellingen, welijks via vaarwateren in Reeuwijk kunnen komen. Ook de onderlinge verbindingen tussen de plassen wor den verbeterd. Om al deze plannen te kunnen rea liseren, zullen de gemeenten in be langrijke mate steun nodig hebben van rijks- en provinciale overheden. Om die reden zal er dan ook een re creatieschap moeten komen, waar door het rijk waarschijnlijk voor 75% in de kosten zal bijdragen. Ook de provincie zal zitting nemen in het re creatieschap en als zodanig ook in de kosten bijdragen. De plannen zijn voorbereid door een tijdelijke commissie, waarin zit ting hebben de burgemeesters van Gouda, Reeuwijk en Waddinxveen, alsmede enkele deskundigen, terwijl er ook enkele commissies op ambte lijk niveau in het leven zijn geroepen. Zodra de gemeenteraden zich met de plannen akkoord verklaren, zal er een zgn. gemeenschappelijke regeling moeten komen, waardoor er voor het recreatieschap een algemene raad (te vergelijken met een soort gemeente raad) in het leven kan worden geroe pen bestaande uit vertegenwoordigers van de drie gemeenten, en van de provincie. Waddinxveen 4 pCt Een voorbereidingscommissie heeft voor de eerstkomende vijf tot zeven jaar een urgentieplan opgesteld, waarmede reeds een bedrag van on- lllllllllllllllllllllllllllllDilllllllilllllllHUIIIHIII Weekblad voor irmiiiMHUIIIIIIiiii geveer 32.‘miljoen is gemoeid. Hier worden door de jaarlijkse lasten ge raamd op 5,5 miljoen. Over de ver deling van de kosten zullen de ge meenteraden zich nog verder moeten buigen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1