Recreatie weer m in Echtpaar Bürmann initiatiefnemer na nieuw Ontvoerders liepen München in de val Jeugdnatuurwacht W’veen 2 jaar tot nieuw leven gewekt Waddinxveens meisje veilig thuis EINDELIJK HET IDEALE KOSTUUM L Pi R 8 Goed resultaat Geen oude koeien uit de sloot Oranjebitter VAN EEUWEN PTT OP DAG VAN PRINSENKIND Dief betrapt in de Vondelwijk voor SIMAVI Oranjekollekte 40^^ ’t KAN NOG Theo Thij ssenschool op de planken i>’r( FRANS VAN CAMP ra fb r'l Pagina 3 1 I TA RVO OP TAFEL - GEZONDHEID IN HUIS! J 1 AGEN A E ALTIJD IN DE ORIGINELE VERPAN*!*' ’i - '^9 - L WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 20 april ’67 Vervolg van pag. 1 WADDINXVEEN MOERKAPELLE het (Van onze verslaggeefster) Personality kostuums De afwerking is van een uiterste perfectie. Personality kostuums zijn dit i ir ,5' 1 i VOOR DE BLIJDE GEBEURTENIS i i 1 I s r tende vriend. In de auto werd de ove rige in uitstekende welstand verke rende Sita aangetroffen, die ’s nachts bij mej. B. G. bleef, totdat vrijdags haar pleegouders uit Holland arri veerden om het meisje weer op te ha len. Als beloning reed mej. B. G. mee terug naar Holland om enkele dagen gastvrijheid bij de familie Schelling te genieten. Geen publiciteit De arrestatie van het paar werd o.m. mogelijk door het feit, dat de pers, op speciaal verzoek van de po litie, niets of nauwelijks iets over de ontvoering publiceerde. Om die reden hebben ook wij enige eerdere publi- katie achterwege gelaten. Publikaties Donderdag 20 april: Toneelgroep Theater, Schouwburg, 20 uur. Dinsdag 25 april: Slotavond Plattelandsvrouwen, Dorps huis, 20 uur. Donderdag 27 april: Bijeenkomst NCVB, Dorpshuis, 19.30 uur. Maandag 1 mei: Koninginnedag. EXPOSITIES Van 9 april af: Overzichtstent, werk Paul Citroen (1914-1967) Stedelijk museum, dage lijks 10-17 uur, zon-feestdagen 14-17 uur. DIVERSEN Donderdag 4 mei: Hemelvaartsdag. De echte met klont halve liter 6.30 BIOSCOPEN Schouwburg: vr. 20.15 uur, za. en zo. 19, 21.15 uur, ma. en di. 14.30 en 20,lg uur, wo. 20.15 uur: Zij zijn naakt (18) za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur, wo. 14.30 uur: De witte buffel valt aan (14). Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21 uur, zo. 15 en 17 uur: Oor logshelden (14) zo. 19 en 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: De schaamtelozen (18). Thalia: do. 20 uur, za. en zo. 19.30 uur ma., di. en wo. 20 uur: De ongeloof lijke overwinning (14), vr. 20 en 22.15 uur: Kasteel in Zweden (18) za. 14.30 uur, zo. 15 en 17 uur, wo. 14.30 uur: Kissing Cousins (alle Ift) r i e P n e n it Ie me de KLEIWEG 2-6 GOUDA TELEFOON 2350 Slijterij/Wijnhandel Zuidkade 3 - Waddinxveen telefoon 2105 1®^ SR In verband met de geboorte van het prinsenkind op Drakensteyn heeft de PTT een speciale regeling getrof-/ fen ten aanzien van haar postbestel lingen. Heeft de bekendmaking van de geboorte tussen middernacht en twaalf uur plaats dan vervalt de tweede bestelling, behalve op vrijdag. Gebeurt dit na twaalf uur ’s middags dan wordt de tweede bestelling nor maal uitgevoerd. De openstelling van de loketten in het postkantoor onder gaat geen wijziging.' De rijkspolitie in Waddinxveen heeft verleden week een inwoner uit Gouda aangehouden wegens diefstal van bouwmaterialen. De dader werd betrapt tijdens het weghalen van hout en een rol rubberoid in de Vondel wijk. ouders zal de JNW talloze activiteiten gaan ontplooien. Dinsdag 25 april as. wordt de eerste werkvergadering ge houden. Het echtpaar Bürmann-Prins dat de eerste stoot gaf tot de heroprichting van de Jeugdna tuurwacht Waddinxveen. (foto Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Dankzij de vele giften is de jaarlijkse Simavi-kollekte in Waddinxveen dit jaar een succes geworden, waarmee veel goed werk gedaan kan worden. De opbrengst is 2551,55. Het Simavi-comité zegt dan ook allen hartelijk dank, die op enigerlei wijze hieraan hebben mee gewerkt. Donderdag 20 april: Alg. vergadering Chr. Nat School- onderw., ver. geb., Stationsstr., 20 u. Zaterdag 22 april: Dansavond Jongerencontact ver. geb. Trooststr., 20 uur. Dansavond Jongerencontact, ver. geb. Trooststr., 20 uur. Opening speeltuin Paddestoel, 14 u. Dinsdag 25 april: Schaaksimultaanwedstrijd WSV, ver. geb., Stationsstr., 19.30 uur. Donderdag 27 april: Raadsvergadering, gemeentehuis, 19.30 uur. Woensdag 3 mei: Bloesemtocht Therapieclub de Zon nebloem. Donderdag 4 mei: Paarden en Ponyconcours Reigers- burgh. Woensdag 10 mei: Bloemschikavond NCVB, ver. geb., Esdoornlaan, 19.30 uur. Zaterdag 20 mei: Oefenwedstrijd Fanfarekorps Con cordia tegen voetb. ver. Waddinx veen, voetbalveld Waddinxveen, 19 u. Zaterdag 27 mei: Hoofdwedstrijd Waddinxveen-JAC (Den Haag), terrein Be Fair, 19 uur. (Van een onzer verslaggevers) WADDINXVEEN Vandaag precies een maand geleden vond op klaar lichte dag en toch nagenoeg onopgemerkt een ontvoering plaats van een 5-ja- rige Waddinxveens meisje. Angstige dagen waren het voor haar pleegouders, de heer en mevrouw Schelling uit de Oranjewijk. Maar sinds vorige week donderdagavond zijn de zorgen voorbij, toen uit Duitsland het verlossende te lefoontje kwam dat Sita gezond en wel was teruggevonden. En dat alles dank zij de grote activiteiten van Waddinxveense en Leidse rijkspolitiemannen de politie van de Duitse stad München, maar niet in het minst door een koelbloe dige medewerking van de 25-jarige mej. B. G. uit München, die ongewild in de ontvoeringszaak werd betrokken, maar daardoor juist in de gelegenheid was de politie de daders in handen te spelen. WADDINXVEEN De vergadering die donderdagmiddag in het Waddinx veense gemeentehuis onder leiding van burgemeester C. A. van der Hooft werd gehouden met een groot gezelschap hoofden en onderwijzers van de la gere scholen heeft geleid tot de heroprichting van de Waddinxveense Jeugd natuurwacht. Twee jaar geleden ging de vorige natuurwacht na enige jaren van vrucht bare arbeid ter ziele als gevolg van een, zoals de heer Van der Hooft het eufemistisch uitdrukte, misverstand tussen de gemeentesecretarie en het toenmalige bestuur. Nu is er, onder ’n andere leiding, een nieuwe JNW uit de grond gestampt. De tegelijkertijd benoemde voorzitter, de heer R. Bürmann, stelde een flink aantal activiteiten in het vooruitzicht. Medewerking Op het aangegeven adres in Mün chen bleek de 24-jarige mej. B. G. te wonen, een zeer oppervlakkige kennis uit vroeger dagen van de moeder van Sita, die de laatste dagen herhaalde lijk contact met mej. B. G. had ge zocht onder het voorwendsel, dat ze haar binnenkort zou komen opzoe ken. Daarbij deelde ze haar ’’vrien din” mede, dat er mogelijk voor haar een pakje uit Holland zou worden bezorgd op het adres van mej. B. G. Aanvankelijk vermoedde de inwoon ster van München geen onraad, totdat ze door de politie werd benaderd en haar medewerking toezegde om de zaak tot een oplossing te brengen. hadden de ontvoerders namelijk kop schuw kunnen maken. En men wilde geen enkel risico lopen, omdat het jonge paar enkele dagen tevoren in Duitsland ook al een hotelhoudster uit Jïlich in hun auto hadden ont voerd, om op die manier aan betaling van de hotelrekening te ontkomen. Doe het meteen, u kunt er honderd gulden mee verdienen. Het begon half maart met een te lefoontje van de uit de ouderlijke macht ontzette moeder van Sita, die de heer Schelling vroeg of zij haar dochtertje een paar dagen mocht meenemen. Hoewel de verstandhou ding tussen de moeder en haar doch tertje en ook met de pleegouders uit stekend was, meende de heer Schel ling, die de verantwoordelijkheid over Sita draagt, het verzoek toch niet te moeten inwilligen. MOERKAPELLE Ten einde 'een groot feest te organiseren op 1 mei ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Konigin zal er deze week in Moerkapelle een circulaire huis aan huis worden verspreid. Daarbij zullen envelopjes gevoegd worden waarin men het beschikbaar te stellen bedrag zal kunnen doen. Deze zullen later weer worden op gehaald. MVÖ een een telefoontje van de 22-jarige vriend, die opdracht gaf een bedrag van 5000 naar een bepaald adies in Mnüchen te sturen. Zodra dat bedrag was aangekomen zou het meisje vei lig naar huis kunnen terugkeren. Na schooltijd Op maandag 20 maart kwam Sita normaal van de kleuterschool naar huis. Ze ging nog even buiten spelen, maar een poosje later bleek Sita spoorloos. Een vriendinnetje wist te vertellen dat Sita was meegegaan met een „meneer en mevrouw” in een auto. De pleegouders wisten voldoen de en waarschuwden onmiddellijk de Waddinxveense politie, die op haar beurt landelijk alarm sloeg en de grensposten liet waarschuwen. Des ondanks slaagden de ontvoerders,de 25 jarige moeder van Sita en haar 22-jarige vriend R. T. er in met kind naar Duitsland te komen. Enkele dagen later kwam er eerste bericht in de vorm van Leden van het oude bestuur woon den de bijeenkomst mokkend by.Toen zij eropuit bleken nog wat oude koeien uit de sloot te halen, werd hen resoluut de pas afgesneden door burgemeester Van der Hooft.” We komen hier,” zo zei deze,” om te pra ten over de oprichting van een nieu we Jeugdnatuurwacht, niet om te dis cussiëren over het heengaan van de oude.” Ook was ter vergadering aanwezig de heer C. H. Voorhoeve uit Voor burg, de directeur van de Stichting Natuur en Jeugd uit Den Haag,waar van de he erVan der Hooft penning meester is. De heer Voorhoeve vertel de dat het doel van de Jeugdnatuur wacht moet zijn het bevorderen van Koelbloedig Nadat de ontvoerders de pleegou ders in Waddinxveen herhaaldelijk hadden gemaand ’t geld op te sturen deelde mej. B. G. tenslotte aan Sita’s moeder mee, dat het pakje was aan gekomen. Afgesproken werd, dat het vorige week donderdagavond om 7 uur zou worden opgehaald. De Münchense politie nam onopge merkt de nodige voorzorgsmaatrege len. Mede dank zij de koelbloedigheid van mej. B. G. kwam de moeder van Sita niets vermoedend bij haar bin nen. Enkele ogenblikken later hadden politiemannen haar gearresteerd, evenals de buiten in de auto wach- jaar voor het eerst in Europa. En ze zijn nog schaars. Maar wij hebben ze al, als eersten in ons land. Kom ze zien. De prijs is slechts 250,- ZE VENHUIZEN Donderdag 20 april: Ledenvergadering Partij van de Ar beid, Hof van Holland, 19.30 uur. Vrjjdag 21 april: Jaarvergadering Volksonderwijs, Hof van Holland. Dinsdag 25 april: Raadsvergadering, 19.30 uur. Woensdag 26 april: Bejaardenmiddag, Hotel Vos. Dinsdag 16 mei: Slotavond Plattelandsvrouwen, 20 u. Eindelijk een pak voor een man met een persoonlijke smaak. Het Personality kostuum. De stof is 'personality' geweven en gedessineerd. Van de totale oppervlakte grond en water, dat door de drie gemeenten in het recreatieschap wordt ingé bracht behoort 84% tot het grondge bied van Reeuwijk, 12% tot Gouda en slechts 4% tot Waddinxveen. Hoewel de oppervlakten niet alleen bepalend zijn voor het aandeel, dat iedere ge meente in de kosten zal moeten dra gen, is het wel duidelijk dat de groot ste lasten zullen komen op de schou ders van de gemeenten Gouda (met de meeste inwoners) en Reeuwijk (met de grootste oppervlakte) Wat betreft het Waddinxveense Weegje is de bedoeling, dat dit ge bied vooral wordt ontwikkeld voor de rustige recreatie, waarbij men denkt aan de hengelsport. Voorts is er volgens eerdere publikaties ruim te voor speel- en ligweiden en zal er ook een kampeerterrein komen, o.a. bestemd voor door de Gouwe passe rende watersporters. Ook zal een restaurant of soortgelijke accommo datie komen. Met deze plannen zal ca. zes miljoen gulden zijn gemoeid. De nieuw te creëren Reeuwijkse Hout ten noorden van de af te graven nieuwe plas krijgt een oppervlakte van 175 hectaren, waarin nieuwe jachthavens, hotels/restaurants, e.d. zijn geprojecteerd. In het totale gebied van het recrea tieschap zullen parkeerterreinen met een gezamenlijke oppervlakte van 25 hectaren moeten worden aangelegd. Voorts zal het voet- en fietspadennet met 48 kolometer worden uitgebreid en zullen bestaande wegen over een lengste van ca. 20 kilometer worden verbeterd. Nog is er gelegenheid het en quêteformulier dat wij vorige week afdrukten in te sturen. Dat kan tot en met morgen, vrijdag 21 april. De adressen zijn: Weekblad voor Waddinxveen postbus 38, Waddinxveen. Oranjelaan 9, Waddinxveen. Bewondering Zaterdagavond was het echtpaar Schelling met Sita weer thuis en was het gezin weer compleet met Edwin (8), Sita (5) en Eveline (3). Bloemen en gelukwensen van de burgemeester verwelkomden hen bij de thuiskomst. De heer B. A. Schelling, kapitein bij de Koninklijke Landmacht is vol lof voor de enorme steun van de politie van Waddinxveen en de grote mede werking van de Münchense politie, o.a. bij de afhandeling van de zaak. Maar vooral is hij vol bewondering voor mej. B. G. die in feite de sleutel rol vervulde bij de ontknoping van dit toch wel tragisch aandoende ont- voeringsdrama. ”Ach, je weet van tevoren dat er risico’s verbonden kunnen zijn aan het opnemen van een pleegkind in het gezin,” zo zegt de heer Schelling. ”Dat moet je je altijd realiseren.Maar dat behoeft je niet te doen terug schrikken. Tenslotte staat het belang van het kind op de voorgrond en het leven in een normaal gezinsverband is voor alle kinderen een van de be langrijkste zaken. Ik zou echt alle pleegouders en toekomstige pleegou ders willen toeroepen. ’’Laat u door wat ons overkwam niet afschrikken. Het was maar een incidenteel geval met een goede afloop. Denk vooral steeds om het kind.” Geschrokken De burgemeester sprak daarna. Hij zei dat de bijeenkomst werd gehouden op initiatief van het echtpaar Bür mann-Prins, dat was geschrokken van de hand over hand toenemende vernielingen van plantsoenen en an dere aanplantingen. De heer Van der Hooft was dank baar voor de activiteit van het echt paar Bürmann. ”De vorige Jeugdna tuurwacht heeft ontzaglijk goed werk gedaan,” zei hij, ”Het is toen bewezen dat daar waar een JNW is, ook een betere bescherming van z’n plantsoe nen heeft.” De heer Van der Hooft was ook blij met de belangstelling van de leer krachten. Hij waarschuwde de even tuele aspirant-bestuursleden vast dat de JNW véél tijd en werk zou vragen. ’’Maar het is ook dankbaar werk en dat maakt het de moeite waard,” zo besloot de burgemeester. Na enig heen en weer gepraat kwam het volgende bestuur uit de bus: R. Bürmann (voorzitter), mejuf frouw L. L. Prins (secretaresse), J. J. Buikema (penningmeester) en vrouw A. Bürmann-Prins, C. Wild en J. van Beukelen (leden). De heer De Wild is chef van de Wad dinxveense plantsoenendienst, de heer Van Beukelen, plaatsvervangend groepscommandant van de rijkspoli tie in Waddinxveen. Door de gemeenteraad is onlangs voor de op te richten Jeugdnatuur wacht duizend gulden beschikbaar gesteld. Met dat geld, subsidies Van andere instanties en bijdragen van de WADDINXVEEN Voor een groot aantal ouders presenteerden de leer lingen van de Theo Thij ssenschool zich vorige week vrijdagavond op de planken van het Geref. Verenigings gebouw. Het was de jaarlijkse school avond, waarvan het programma door de leerlingen wordt verzorgd. Als ge volg van ruimtegebrek moest ook dit jaar weer het aantal deelnemende kinderen tot ongeveer de helft van alle leerlingen worden beperkt. Vol gend jaar komt de andere groep weer aan de beurt. Nadat de voorzitter van de ouder- commissie, de heer A. P. de Graaff een welkomstwoord had gesproken, o.m. ook tot burgemeester C. A. van der Hooft, alsmede de wethouders Lips en Van Tol, was het woord aan de jeugd. Er volgde een vlot achter elkaar afgewerkt programma van zang,spel en voordracht, waarbij sommige kin deren opmerkelijke prestaties lever den. de liefde voor alles wat leeft en groeit en het kweken van meer res pect voor andermans bezit bij de jeugd. De heer Voorhoeve zei blij te zijn dat de Waddinxveense JNW weer nieuw leven ingeblazen zou worden. De Jeugdnatuurwacht staat open voor de leerlingen van de vijfde en zesde klassen der lagere scholen. Er is geen lidmaatschapsgeld. Het is de bedoeling dat de jongens en meisjes voordat zij officieel zullen worden geïnstalleerd als Jeugdnatuurwach- ter een instructiefilm en -voordracht krijgen te zien en te horen. Elke JNW’er krijgt een prestatieboekje, waarin stempels kunnen worden ge zet. Activiteiten waar de leden aan kunnen meedoen zijn bijvoorbeeld wandelingen in de vrije natuur, ex cursies, het zelf kweken van plantjes, het hebben en onderhouden van een eigen tuintje, een huisdierenshow, kortom alles waardoor de jeugd in aanraking kan komen met alle facet ten van de natuur. De heer Voorhoeve achtte het voor al van uitermate groot belang dat de ouders bij het streven van de Jeugd natuurwacht medewerking verlenen. Hij vond dat de ouders hun kind er mede toe moeten opvoeden het ge meenschappelijk bezit te ontzien. f.J

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3