Raad Moerkapelle bijeen grote zaal m naar Fraaie prestatie BB I ilh I Fa. Wed. Bac en Zn Installatie gemeentesecretaris trok veel publiek naar raadsvergadering «te wBL 1 ijL F 1 r f I I yi Brief Vergadering van Volksonderwijs z ADMINISTRATIEVE KRACHT Leerlingen ’Swanla’ brengen historie Lezing NCVB fel Feestelijke opening van Paddestoel KRANT KOMT WOENSDAG Veel oliebollen voor ’Aktie 300’ Jaarvergadering EHBO-afdeling Gezellig bal van Jongerengroep Vakantietips voor Plattelandsvrouwen Wandschfiinerlampen vanaf f 695 I Slotavond voor PlatteLvrouwen a 1 1 1 Drukkerij Veldwijk - Waddinxveen I Jubilaris bij VG&L h I FKA-VA-KO’s !«K I i Pagina 4 in Geschenkhuizjn Zevenhuizen Verkeer g F CONTACTLENZEN DE KERKEN NODIGEN lüdeitfac I Moerkapelle HOE? WAT? WAAROM?,,, Installatie Waddinxveen Fonds DOKTERSDIENSTEN 1 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 20 april ’67 (Van een onzer verslaggevers) 'k' Wat went een mens toch snel aan alles. Hoe bedoel je? Nou, ik draag al weer enkele maanden Grit contactlenzen en ik kan er al niet meer buiten, 't Is ook zo enorm praktisch! Mr. Opticien Contactlensspecialist Eikenlaan, leplaan, W’veen Telefoon 2401 b g.g 2184 Raadhuisstraat 19 - Moerkapelle - Telefoon 01793-421 In ons bedrijf bieden wij U een zelfstandige werkkring. Wij vragen een serieus persoon, met een minimum leeftijd van 22 jaar, in het bezit van U.L.O. en Praktijkdiploma boekhouden. Uw schriftelijke of mondelinge sollicitatie kunt u richten aan: ORANJELAAN 9 - TELEFOON (01828) 22 38, na 6 uur 2935 ze niet mogen,” aldus de heer Keij- zer, die ook vond, dat de jeugd eerst maar eens moet tonen, dat ze dure voorzieningen werkelijk waard is. ZEVENHUIZEN Het Volksonder wijs afdeling Zevenhuizen zal vrijdag 21 april een algemene ledenvergade ring houden in het Hof van Holland. Naast de gebruikelijke agendapunten zal er een voorstel worden behan deld om de contributie te verhogen tot zes gulden. Tevens wil men de op deze avond de beschrijvingsbrief behandelen. Verder zal men moeten voorzien in een bestuursvakature, wegens ’t aftreden van de heer J. Hogenes, welke niet meer herkiesbaar is. de winkel. Ga morgen eens heerlijk snuffelen tussen al die nieuwe kleuren en des sins Verrukkelijk, die Terlenka. En gemakkelijk! Ned. herv. kerk - 9.30 uur: kand. Van Veldhuizen, Driebergen en 18.30 uur ds. A. Boertje. Geref. Gem. - 9.30 en 18.30 uur: ds. C. Molenaar. Per 1 september komt op ons kantoor een plaats vrij voor een OVERGUJNEN Honderden gordijnen, hon derden fleurige, kleurige, niet-strijken-gordijnen van Terlenka, allemaal op die grote show-carroussel in Praktisch Ja! Ga daarom ook eens vrijblijvend naar Grit en laat U alles over contactlenzen vertellen, 't Zijn vliesdunne op het traanvocht drijvende kapjes, die o zo gemakkelijk aan te brengen en af te nemen zijn. U voelt er niets van maar ziet er perfect mee. ZEVENHUIZEN Ter gelegen heid van het feit dat de huishoud school ’Swanla’ dit jaar in augustus tien jaar bestaat heeft men de jaar lijkse tentoonstelling een toepasselij ke naam gegeven. ’De goede oude tijd’ Op deze tentoonstelling, die vorige week werd gehouden, waren werk stukken van de leerlingen die betrek king hadden op vroeger. Er stonden onder andere oude gebruiksvoorwer pen. In de afdeling keuken werden oude streekgerechten getoond. Ook werd er een modeshow gegeven,waar bij de meisjes in zelfgemaakte oude klederdrachten verschenen, zoals een Grieks gewaad en Jacoba van Beie ren. In september hoopt men een reü nie te organiseren voor oud-leerlin- gen om het tien jarig bestaan feeste lijk te vieren. Tenslotte volgde dan de installatie van de heer Runsink tot gemeente secretaris. Na de eedaflegging werd de heer Runsink toegesproken door de burgemeester, die onder meer zei, in de nieuwe gemeentesecretaris een man te zien, die een voorvechter zal zjjn voor de onafhankelijkheid van Moerkapelle als gemeente. Hij heette de heer Runsink van harte welkom in zjjn nieuwe taak. Dergelijke woorden sprak ook de heer Jac. De Knegt (pv da) namens de raadsleden. De heer Runsink maakte van ”een van die zeldzame gelegenheden dat de ge meentesecretaris in de raadsvergade ring het woord mag voeren” gebruik om zjjn dank uit te spreken voor alle hartelijke woorden. Ten behoeve van de brandweer heeft de raad een krediet van 7.700 ter beschikking gesteld, bestemd voor vervanging van onderdelen, die bij de brandspuit behoren, noodzakeltfke materiaalvervanging, dito aanvulling uitbreiding van de uitrusting voor brandweerlieden (wegens uitbreiding van het aantal brandweerlieden, brandblusmiddelen, de inrichting van de brandweergarage en voorzieningen betreffende brandaiarmering. MOERKAPELLE De Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Moerkapelle zal donderdag 27 april een bijeenkomst houden in het Dorps huis. Tijdens deze avond, die om half acht begint zal een medewerker van het Blindeninstituut Barthemeüs uit Zeist een lezing met dia’s houden over het werk en het doel van dit instituut. Ned. herv. Kerk - 9.30 en 18.30 uur: ds. J. Verwelius. Herv. wjjkgeb - 9.30 en 18.30 uur: Ds. J. R. Cuperus. Bethel - 9.30 en 17 uur: ds. T. van ’t Veld. Ev. Molukse kerk - 11.30 uur: ds. P. Fader. Herv. Immanuëikerk - 9.30: dr. A. van Haarlem en 19 uur: ds. J. H. Bo gers, Alphen aan den Rijn. Geref. kerk - 9, 10.30 en 18.30 uur: ds. B. Koekkoek. Remonstr. kerk - geen dienst. Chr. Afgesch. Gem. - zondag 9.30 en 17 uur en Woensdag 10 en 15 uur: ds. A. P. Verloop. Volle Ev. Gem. Boskoop - 9.30 uur: samenkomst. Jehovah’s Getuigen - zondag 15.30 en 16.30 uur: openbare toespraak en wachttorenstudie, donderdag 19.30 en 20.30 uur: bedieningsschool en dienst vergadering. R.k.-kerk St.Victor - zondag 7, 9, 11 en 15 uur, donderdag 20 uur, zater dag 9 uur, maandag, dinsdag, woens dag en vrijdag 7.45 uur: Heilige Mis. St. Petrus - zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur, dinsdag 7.45 uur, donderdag 20 uur en zaterdag 9 uur: Heilige Mis. Waddinxveen: P. van der Linde, Kerkweg 214, telefoon (01828) 2250. Zevenhuizen; J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon (01892) 2500. Zo groot was de publieke belangstelling dinsdagavond voor de raadsverga dering in Moerkapelle, dat men in tegenstelling tot anders bijeenkwam in de grote zaal van het Dorpshuis. Reden voor die grote belangstelling was de offi ciële installatie van de heer G. J. A. Runsink tot gemeentesecretaris. Aanvankelijk zou deze installatie direct na opening van de vergadering plaatsvinden, maar om bepaalde redenen werd het officiële gebeuren uitge steld tot het eind van de vergadering. Alle aanwezigen moesten derhalve de gehele vergadering ’uitzitten’, maar er was voor gezorgd, dat men de behande ling van de raadsagenda zonder al te veel moeite kon volgen. Men was na melijk op de uitstekende gedachte gekomen aan de be zoekers een speciale raadsagenda uit te reiken. Daarop was bij elk punt in het kort en in begrijpe lijke taal (de ambtelijke taal in de raadstukken is voor niet - ingewijden vaak moeilijk te volgen) weergegeven wat de betrokken voorstellen inhielden. Op voorstel van B. en W. is thans een doorstromingsfonds ingesteld en is een verordening vastgesteld, die he verlenen van financiële tegemoetko mingen ter bevordering van de door stroming binnen de woningvoorraad in de gemeente Moerkapelle regelt. Aan degene, die er toe meewerkt, dat méér woongelegenheid beschikbaar komt, daartoe bij hem in gebruik zijnde woonruimte vrijmaakt en dientengevolge kosten moet maken voor verhuizing, kan onder bepaal de voorwaarden uit dit fonds een fi nanciële tegemoetkoming worden verleend. MOERKAPELLE In het Dorpshuis zal de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen dinsdag 25 april haar jaarlijkse feestelijke slotavond. houden. Als gasten zullen op deze avond ook de echtgenoten aanwezig zijn. De voordrachtskunstenares Aaf- je Top uit Amsterdam zal optreden met de voordracht ’Het jongetje in het grijze jasje’. WADDINXVEEN De heer C. J. van Mourik (61) van de Waddinx- veense leplaan is dinsdag 25 april veertig jaar in dienst bij de N.V. Algemene Transport- en Expeditie Onderneming Van Genk Loos. Ter gelegenheid daarvan zal hij op die dag worden gehuldigd. De heer Van Mourik is chauffeur-besteller. fnilAA K.TIEN0EWEG12,TEL.3033 U U U U A KLEIWEG 10.8TEL. MU t. WADDINXVEEN De speeltuin De Paddestoel gaat weer open. Zater dag as. begint het nieuwe speelsei zoen en zoals bij De Paddestoel te doen gebruikelijk gaat dat weer met enig feestvertoon gepaard. ’s Middags, te beginnen om twee uur, worden er op het terrein van de speeltuin aan de Lijsterbesstraat kinderspelen gehouden. De groteren kunnen zich amuseren met een puz- zelrit op de fiets. Om acht uur ’s avonds wordt ge start met een lampionoptocht door de Bomenwijk. In verband met Koninginne dag, die dit jaar wordt ge vierd, en met Hemelvaartsdag donderdag 4 mei, vragen we alvast nu de clementie van onze adverteerders voor het in zenden van hun materiaal. Ook de berichten zullen onverwijld dienen te worden ingestuurd. Onze krant verschijnt in de die week op woensdag 3 mei. De directie MOERKAPELLE Ten bate van de ’Aktie 300’ is zaterdag een grote olie- bollenaktie in Moerkapelle gehou den. De netto opbrengst van deze smakelijke verkoop is 1045,ge worden. Burgemeester I. J. P. Keijzer maak te bij de ingezonden mededelingen bekend, dat van de gemeente Zeven huizen een brief was ontvangen, waarin erkentelijkheid werd getoond voor het snelle optreden van de brandweer van Moerkapelle bij een brand op Zevenhuizens grondgebied (op 5 april jl), waardoor ’’erger kon worden voorkomen”. De heer Keijzer zei blij te zijn met deze mededeling uit Zevenhuizen en meende dat het juist was deze brief in een openbare vergadering voor te lezen. Vervolgens kreeg de raad een lan ge lijst voorstellen de behandelen,die overigens in snelle vaart werden doorgehamerd. Tot ambtenaar van de burgerlijke stand werd met alge mene stemmen de nieuwe gemeente secretaris, de heer Runsink, benoemd. Twee voorstellen tot het aanschaffen van materialen ten behoeve van het gemeentehuis werden aanvaard. Het ging hier om de aankoop van een honderdtal kop-en-schoteltjes met het gemeentewapen van Moerkapelle (kosten totaal 276,—) en om het vervangen van de oude cyclostyle voor een nieuw electrisch apparaat, waardoor tweeduizend gulden nodig is. Ten aanzien van het verkeer wer den onder andere de volgende maat regelen goedgekeurd: A. het instellen van éénrichtingver- keer in het Rehobothplantsoen in oostelijke en noordelijke richting(dus inrijden van het Rehobothplantsoen uitsluitend toegestaan vanuit de Nas- saustraat en niet vanuit de Raadhuis straat) B. het gesloten verklaren van het Rehobothplantsoen voor voertui gen, die met inbegrip van de lading breder zijn dan 1.80 m; C. een stop- verbod voor de zuidzijde van de Oranjestraat, vanaf de zogenaamde eerste afrol tot en met het perceel Oranjestraat 26. Ook betrekking op het verkeer had een vraag van de heer Duursma, die gaarne zag, dat het 50 km-bord op de Bredeweg verder in de richting van Waddinxveen zou worden ge plaatst. Daardoor zouden automobi listen dan eerder afremmen en met minder hoge snelheid de bebouwde kom inrijden. De burgemeester ant woordde hierop, dat een vezoek daar toe reeds naar Gedeputeerde Staten is gestuurd. Belangrijk noemde heer Duursma zijn vraag naar een behoorlijk speel veld voor de jeugd in het uitbrei dingsplan. Hij zei een dergelijke voor ziening als een dringende noodzaak te zien. De heer Keijzer vertelde hier op, dat aan deze zaak al eerder aan dacht is besteed. Hij wees ondermeer op het speciale terreintje bij het voet balveld. Volgens de burgemeester is dat voor de jeugd kennelijk niet ge noeg en daarom gebruikt men ook de voetbalvelden, die daardoor wor den beschadigd. ”Ze gaan toch, waar WADDINXVEEN De ehbo-afde- ling Waddinxveen houdt maandag avond 24 april haar jaarvergadering in het gereformeerd verenigingsge bouw. De avond zal beginnen om acht uur. Na de notulen zal er een gezellig kienspèl worden gehouden. Wanneer echter op deze dag de geboorte van het prinsenkind wordt gevierd, zal de vergadering tot nader tijdstip worden uitgesteld. Omhoog De wedden van de wethouders worden verhoogd van 1.775,tot 1.900,per jaar. Het raadslid S. E. Duursma (Algemeen Belang) merkte hierbij op, dat het publiek wellicht mag denken, dat men die wedden maar blijft verhogen, maar dat de bedragen, wanneer men ze tot uurlo nen zou omrekenen, zo laag zouden zijn, dat niemand het er voor zou wil len doen. Ook de raadsleden krijgen meer geld. Voortaan zullen zij per bijgewoonde vergadering een be drag van f 17,50 ontvangen, hetgeen een opslag van een rijksdaalder be tekent. Moerkapelle zal voortaan, zoals in vele gemeenten reeds het geval is,de schoolmelkvoorziening subsidiëren. Volgens het voorstel van B. en W. hiertoe, zou de gemeente in elke liter melk zes cent bijdragen. De heer Duursma vond de schoolmelk voor de kinderen echter zo belangrijk, dat hij in een amendement voorstelde de gemeentelijke bijdrage tot tien cent per liter te verhogen. De raad ging daarmee akkoord. De subsidie zal alleen worden gegeven voor de melk op de openbare lagere school en de Christelijke kleuterschool. Indien het schoolbestuur van de bijzondere la gere school een verzoek om een der gelijke subsidie zou indienen, zou oo deze aanvrage uiteraard op gelijke voet worden behandeld. ZEVENHUIZEN De Jongerengroep van de Hollandse Maatschappij van Landbouw afd. Zevenhuizen heeft zaterdagavond als laatste avond van het seizoen een gekostumeerd bal ge geven. De belangstelling was bijzonder groot; voorzitter A. C. Klein kon in zijn openingswoord een bijna volle zaal welkom heten. Met begeleiding van de Goudse hammondorganist N. van den Hondel begaf iedereen zich met een onbekende op de dansvloer wat heel wat verrassingen veroor zaakte. Het dansen werd afgewisseld met diverse spelletjes, die de sfeer extra feestelijk maakten. ZEVENHUIZEN De heer P. G. Bins uit Den Haag is er tijdens de bijeenkomst van de Plattelands vrouwen bijzonder goed ingeslaagd een gezellige en onderhoudende avond te verzorgen. Zijn causerie over mooie en inte ressante plaatsen en streken in ons land was boeiend en bovendien erg aantrekkelijk door de vele leuke dia’s die het geheel illustreerden. Bij een gezellige quiz onder zijn leiding, waarbij dames toeristische kennis van Nederland moesten tonen, werden de dames Ooms, Wigman, Nobel en Van Dijs, winnaar. In haar slotwoord zei de presidente dat de dames deze zomer in de gelegenheid zouden zijn om alle getoonde moeie plekjes ook eens te gaan bezoeken. De avond die het seizoen gaat beslui ten zal worden gehouden op 16 mei Op deze bueenkomst zullen burge meester A. van 't Verlaat en gemeen tesecretaris Gijsenbergh hun mede werking verlenen, door te spreken over het verleden en de toekomst van Zevenhuizen. tMFCifc»-»- nrv.'rvrics Ned. herv. kerk - 10 uur: ds. H. C. van Itterzon, Rhoon en 19 uur: ds. H. S. J. van Kalf, Benneborek. Kapel Rotte - 10 uur: ds. J. D. van Hof, Rotterdam en 19 uur: ds. T. D. van Soest, Rotterdam Geref. kerk - 9.30 en 18.30 uur: ds. W. van den Bos, Pijnacker. Ver. Vrijz. Herv - geen dienst. Ver. Vrijz. Herv - geen dienst. II WADDINXVE9N De vijftien man/vrouw sterke ploeg van de Wad- dinxveense zelfbescherming sleepte maandagavond tijdens de kringwed- st rijden van de Bescherming Bevol king (Zuid-Holland) een fraaie twee de plaats in de wacht. Waddinxveen eindigde daarmee in de klasse B ach ter Zevenhuizen, dat met niet minder dan 638 punten won. Waddinxveen had er 588. Reeuwijk eindigde als derde met 570 punten. De overige deelnemers waren Moordrecht en Krimpen aan de IJssel. De wedstrijden werden gehouden in de Veemarkthallen in Gouda.Daar was een situatie geschapen als zouden drie huizen door een bombardement zijn getroffen. Er waren instortingen en er was begin van brand, terwijl ook een aantal slachtoffers uit de puinhopen moest worden gered. De chaotische situatie was als vanouds voortreffelijk nagebootst. De wedstrijden vinden plaats onder de supervisie van het kringhoofd, de heer K. van Dongen, en zijn assisten ten A. C. Bontenbal en Versteegh. De Waddinxveense ploeg stond onder leiding van het hoofd van de plaatse lijke zelfbescherming, de heer W. A. J. de Winkel. De foto geeft een beeld van de oe fening die eind maart aan de Noord- kade werd gehouden. Een jaren ge- hebben de Waddinxveense BB’ers zich voorbereid op deze kringwed- strjjd. De plaat van Sjaak Noteboom geeft ’n beeld van de ’generale repe titie’ die vlot verliep en die werd bij- gewoond door wethouder P. Lips na mens het gemeentebestuur en de heer A. C. Bontenbal, hoofd van de oplei ding van de kring. 24 BB’ers namen aan deze oefening deel. (Foto Sjaak Noteboom) Was E F< I 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 4