Raad behandelt vanavond grote agenda van van Spoorlij zeer Zevenhuizen schiet uit slof Koninginnedag 1 mei): overalfeest Rijksbijlage volgens ABW verloopt stroef \V optimistisch en Problemen bij sluiting textielwinkels Begroting 1967 Zevenhuizen sluit; B Spoedige verbetering Kerkweg-west Gouda - Alphen onrendabel Geruchten zijn Bus voor Be Fair Centrale Verwarming WIM VAN BEEK opheffing zijn erg voorbarig Uitbreiding van vuilstortplaats Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) over Druk bewoonde huizen Pleiu bij raadhuis Meer reëel Licht in duisternis Sober Specialist voor Onjuist Verbetering; Kerkweg Winkels open op woensdagmiddag gp f - Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 27 APRIL 1967 22e JAARGANG - Nr. 1132 4 ('Van een onzer verslaggevers) (Foto Sjaak Noteboom) In één week klaar Financiering mogelijk. Vraagt vrijblijvend offerte. HERENWEG 100 WILMS TELEFOON 02979 - 1586 Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). houden voorts in, dat de spoorweg overgang moet worden verbreed en dat de verlichting zal worden ver nieuwd. Alleen nabij de Dorpsstraat zal de Kerkweg in verband met de daar aanwezige bebouwing, nog niet kun nen worden verbreed. Het trottoir aan de zuidzijde van de Kerkweg tussen spoorlijn en Esdoornlaan kan pas worden verbreed, indien de hui zen aan die kant zijn verdwenen. In de goed verzorgde nota van aan bieding klagen B W over de hun inziens gebrekkige regeling voor uit keringen uit het gemeentefonds ten behoeve van uitgaven voor sociale zorg. De rijksbijdrage, tachtig procent van de werkelijke uitgaven, wordt telkens voor drie jaar vastgesteld. Door de sterke stijging van de bedragen (voor 1967 wordt 255.000 geraamd, terwijl er in 1966 ongeveer 160.000 werd uitgegeven voor soci ale zorg) komt de overheidsbijdrage steeds achter de werkelijke behoefte aan. Hoewel Zevenhuizen voor 1967 een bedrag zou moeten ontvangen van In verband met de toenemende be hoefte aan parkeerruimte voor be zoekers aan het raadhuis en voor het winkelend publiek in het Brugcen- trum hebben B. W. de raad voor gesteld achter het raadhuis een par keerterrein voor 65 auto’s aan te leg gen en tevens een bestrating te ma ken, aansluitend op het bij het raad huis geplaatste houten gebouw. Te vens kan dan de brandweergarage worden gesloopt en kan grond bouw rijp worden gemaakt voor het in de eerste fase te bouwen winkelblok van het nieuwe Brugcentrum. Het plein voor het raadhuis willen B. W. niet langer bestemmen voor parkeren en daarop alleen nog maar auto’s toe te laten van trouwstoeten en bij officiële gebeurtenissen. De voor deze werken geraamde 85.000 zal worden opgenomen in de exploitatie opzet voor het nieuwe Brugcentrum. de motorcross. Op een podium op het KW-plein treden ’s avonds de com bo’s Nameless uit Waddinxveen en The Fransen’s Brothers uit Naald wijk op voor de Waddinxveense tie ners. Tarieven bij cóntract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. 204.000 krijgt het er maar 151.000, hetgeen neerkomt op zestig procent. In 1966 kwam de steun van de over heid neer op 66% van de uitgaven. I Kanaaldijk lopende voetgangers een gevaar voor zichzelf en het overige verkeer. Het voetpad wordt bij avond echter nauwelijks gebruikt, omdat dit net buiten het bereik valt van de aan wezige straatverlichting. Op de Piasweg is het nodig dat twee halteplaatsen van de Citosa be ter worden verlicht in het belang van de veiligheid van wachtende passa giers. Tenslotte zal ook het gedeelte van de Sniepweg tussen spoorlijn en Kanaaldijk van een betere verlich ting worden voorzien en komt er een lichtpunt onder het spoorwegtunnel- tje. B W schrijven daarom: „Naar ons oordeel is het redelijk en billijk dat een meer reële vorm van bijdrage verlening wordt bevorderd. Het ka rakter van de uitgaven, voortvloei ende uit de algemene bijstandswet, wettigt een vaste bijdrage in deze kosten, die immers niet een com munaal maar een algemeen belang dienen.” In totaal zal de gemeente Zeven- Dat de spoorlijn Gouda-Waddinx- veen-Boskoop-Alphen v.v. zou wor- aangenomen. Wat Waddinxveen be- nog steeds stijgende. Bovendien is den gesloten kan nauwelijks worden treft is het reizigersvervoer per trein aan deze spoorlijn in het zeer recent gepubliceerde provinciale streekplan een belangrijke rol toegedacht als ringspoorweg Den Haag-Leiden- Alphen-Waddinxveen-Zoetermeer- Den Haag. WADDINXVEEN Het eerste elf tal van Be Fair, dat zich tot heden zo kranig weert in de bekercompetitie, gaat zaterdag naar Oosterhout in Noordbrabant. Daar wordt voor de derde ronde een wedstrijd gespeeld tegen SVO ’54, een derdeklasser. Om één uur vertrekt van het club huis in het Warnaarplantsoen een bus met supporters. Er kunnen nog Be-Fairaanhangers mee. Abonnementen: 2,12 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 6,15 binnen het ver spreidingsgebied en 11,65 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. WADDINXVEEN gaat op korte termijn weer een aantal verkeersvoorzienin- gen treffen waarmede een bedrag zal zijn gemoeid van bijna 460.000. Het be langrijkste deel hiervan zal worden bestemd voor de reconstructie van de Kerkweg ten westen van de spoorlijn, terwijl ook een groot bedrag is uitge trokken voor parkeervoorzieningen in het Brugcentrum. De gemeenteraad, die vanavond over deze voorstellen van B. W. krijgt te beslissen zal zich voorts moeten bezighouden met dé vraag, of de Waddinxveense textielwin kels nu op maandagochtend of woensdagmiddag moeten zijn gesloten. Wat dit laatste onderwerp betreft hebben B. W. aan de raad name lijk een brief gestuurd van dé Kamer van Koophandel te Gouda, waarin wordt gevraagd om de verplichte halvedagsluiting voor de textielwin kels in Waddinxveen te verplaatsen van woensdagmiddag naar maan dagochtend. De Kamer voert hier voor drie oorzaken aan nl. De prak tische realisatie in verband met het personeel. Zowel werkgever als werk nemer blijken de maandagochtend te prefereren. De huisvrouw wordt steeds mobieler en blijkt in toene mende mate op woensdagmiddag te willen winkelen en zoekt daarbij naar plaatsen, waar de winkels wel open zijn. Tenslotte is in verscheidene branches de omzet op maandagoch tend onvoldoende om de winkels ge opend te houden. WADDINXVEEN De spoorlijn Gouda-Alphen behoort tot een van de vjjftien minst rendabele lynen van de Nederlandse Spoorwegen. Dit bleek uit een antwoord van de minister van verkeer en waterstaat op vragen uit de Tweede Kamer. De. N.S. hebben de minister gesuggereerd deze onrendabele lynen te sluiten of de exploitatie voort te zetten met een bijdrage van de overheid aan de N.S. in het verlies. Het wandelpad door het Warnaar plantsoen langs de Kanaaldijk zal een eenvoudige verlichting (kosten 8000) moeten krijgen om vooral bij avond de voetgangers van de rijweg van de Kanaaldijk te houden. Vooral bij avond en slecht zicht vormen op de wensen. Er is ook een tractatie. Een en ander is georganiseerd in samen werking met de Oranjevereniging Oud-Verlaat. ’s Middags zijn er op het Begoniaplein volksspelen met o.a. behendigheidsrijden met auto’s. De Waddinxveense Oranjevereni ging heeft dit jaar weer een sober programma, dat vrijwel identiek is aan dat van vorig jaar. Er is een puz- zelrit, te organiseren door De Gouwe- rijders. Er zijn twee aubades, ’s Mid dags is er aan het Noordeinde weer ZEVENHUIZEN De leden van de Zevenhuizense gemeenteraad praten in hun vergadering van vanavond over de begroting voor 1967 die hen onlangs werd aangeboden. B. W. van Zevenhuizen hebben de raad - niet zonder trots - een sluitende prognose van de inkomsten en uitgaven kunnen aan bieden, zij het dat het college er dit jaar niet aan is kunnen ontkomen 20.000 te onttrekken aan de reserves die zijn ontstaan door batige saldi van vorige jaren. Aan de andere kant kon hierdoor voor de post ’onvoorzien’ toch nog bijna 13.000 worden opgevoerd. Dat is ongeveer evenveel als vorig jaar. In Moerkapelle heeft het Oranje- comité zich middels een inzameling ook druk voorbereid op het konin- ginnefeest. Ook hier ’s morgens de traditionele aubade. Dan twee aan trekkelijke puzzelritten voor motor voertuigen en fietsen. In de middag uren krijgen de kinderen bij de ga rage van de heer Versloot in de Moerdijkstraat een heerlijke tracta tie. ’s Avonds concerteert Concordia uit Waddinxveen, vergezeld van de majorettes. Tot slot is er een vrolijke lampioenoptocht. En nu maar hopen op lekker weer. Kamer van Koophandel te Gouda herinnerde aan een uitspraak van de zijde van de N.S. van anderhalf jaar geleden, waarin werd gezegd dat de ontwikkeling van deze spoorlijn zeer bevredigend kon worden genoemd. Maar eigenlijk geldt die verheu gende ontwikkeling alleen voor het stukje Gouda-Waddinxveen, want Waddinxveen is het enige station in deze verbinding, waar het reizigers vervoer een stijgende lijn vertoont. De verjaardag van Koningin Ju liana gaat net als altijd ook nu met talloze feestelijkheden gepaard. De viering heeft dit jaar niet plaats op de geboortedag van de koningin zelf, maar een dag later, 1 mei. Gelet op de feestprogramma’s van Waddinxveen, Zevenhuizen en Moer kapelle moet gezegd worden dat de tweede gemeente, Zevenhuizen, dit jaar het meest uit zijn slof schiet. Elders treft u een chronologische op somming van de programma’s in de drie gemeenten. WADDINXVEEN In ver band met de Hemelvaartsdag zijn de winkels in Waddinx veen volgende week woensdag middag (3 mei) geopend. Daar tegenover zijn echter alle Wad dinxveense winkels op maan dagmiddag 1 mei a.s. in ver band met de viering van de Koninginnedag, gesloten. Toekomst Burgemeester C. A. van der Hooft die wij om commentaar over de som bere berichten vroegen, maakt zich vooralsnog geen zorg, dat Waddinx veen ooit zijn treinverbinding zal kwijtraken. Nog zeer recent heeft de burgemeester een gesprek gehad met ir. Lohmann, de president-directeur van de N.S. Daarbij was ook de ring- lijn ter sprake gekomen. ”In dat ge sprek maakte de president-directeur van de N.S. de indruk gelukkig te zijn met de provinciale plannen voor de ringspoorweg en noemde hij de nu gewraakte lijn er tevens één met toekomst” aldus de heer Van der Hooft. Drs. B.W. Buenk, secretaris van de Blijkens de brief van de Kamer gaf in Waddinxveen een deel der onder nemers in de textielbranche er de voorkeur aan op maandagochtend te sluiten. De overige textielwinkeliers hadden geen bezwaar, indien de des betreffende verordening in die geest zou worden gewijzigd. Inmiddels hebben die overige ondernemers ech ter in een brief aan B. W. laten we ten, dat zij zich nimmer aan de Ka mer van Koophandel met het voor stel in deze geest akkoord hebben verklaard. Zij zijn alleen akkoord, wanneer de woensdagmiddagsluiting voor alle branches in Waddinxveen naar de maandagochtend wordt ge bracht. In de brief aan B. W., die door zes textielwinkeliers is onderte kend, wordt voorts de teleurstelling uitgesproken, dat door een onjuiste voorstelling door de Kamer het ad vies aan de raad wordt uitgebracht. Teneinde verbetering te brengen in de langzamerhand onhoudbaar ge worden verkeerssituatie op de Kerk weg ten westen van de spoorlijn wordt de raad voorgesteld een kre diet goed te keuren ten bedrage van 360.000. Voor dit bedrag kan de rij weg tot negen meter worden ver breed en kan langs de noordzijde van de weg (Groenswaard-kant) een par- keerstrook van 2.25 en een trottoir i van drie meter breed worden aange- legd. 1 De kruispunten Prinses Beatrix- filaan en Esdoornlaan worden dan ook verbeterd, waarbij de aansluiting van de Esdoornlaan op de Kerkweg zal •worden verbreed en recht tegenover de Chopinlaan gaat komen. Dit kruis punt is zo opgezet, dat met alle moge lijkheden voor regeling van het ver keer rekening is gehouden. Ook zal de bocht in de Kerkweg bij de be graafplaats voor een deel worden rechtgetrokken. De werkzaamheden huizen ten behoeve van dorp en in woners 1.542.000 uitgeven, wat neer komt op een gemiddelde van ruim 376 per inwoner. B. W. hebben bij het samenstellen van de begroting het standpunt ingenomen dat het be staande voorzieningspeil en verzor- gingsniveau gehandhaafd diende te blijven. Dat blijkt uit de stijging van het begrotingsbudget met 237.000. De uitkerng uit het gemeentefonds zal 719.850 bedragen. Dat is 128.480 meer dan in 1966. Voorts zullen de plaatselijke belastingen en retributies 7500 meer opbrengen dan vorig jaar. Ze worden nu geraamd op bijna 102.000. Aan andere ’voordelen’ houdt Ze venhuizen dit jaar 26.200 over. De winst gaat echter weer verloren door hogere uitgaven voor sociale zorg en maatschappelijk werk 95.000), door hogere personeelslasten 35.000 en door stijging van enkele andere pos ten. WADDINXVEEN B. W. stel len de raad voor de vuilstortplaats aan de Middelburgseweg met ruim tienduizend vierkante meter uit te breiden, omdat de huidige vuilstort plaats binnen afzienbare tijd dreigt vol te geraken. Met de eigenaar van de betrokken gronden is overeen stemming bereikt over de aankoop, waarmede een bedrag van 20.810 is gemoeid. Spectaculair De Oranjevereniging Zevenhuizen heeft een nogal spectaculair avond programma gemaakt. In de fabrieks hal van de firma Verwey Adegeest aan de Dorpsstraat treden in de zg. 008-show onder meer op Frans van Dusschoten, Ilonka Biluska en De Martiny’s. ’s Morgens maakt de schooljeugd vergezeld door De Klei ne Trompetter een rondgang door het dorp en neemt de burgemeester een aubade af. Daarna volgt, ook al bij Verwey en Adegeest voor de kinderen uit Zevenhuizen én Oud-Verlaat een feestprogramma met clowns, gooche laars en alles wat een kind maar kan Snelle groei In Waddinxveen vertrokken in 1966 320.000 reizigers, zestienduizend meer dan in 1965 en vijf en dertigdui zend meer dan bv. in 1963. In Bos koop daalde de belangstelling voor de trein echter van 149.000 reizigers in 1963 tot 121.000 vorig jaar. ”Het on rendabele zit dus beslist niet in Wad dinxveen” zo meende de heer Buenk. Het is wel duidelijk, dat de spoor lijn Alphen-Gouda in zijn geheel sterk is ingesteld op school- en werk- vervoer. Op de spitsuren zitten de treinen goed vol, maar daarbuiten zijn ze, wat betreft het gedeelte tus sen Waddinxveen en Alphen, over het algemeen slecht bezet. De nog verdere groei van Waddinx veen en de toenemende bouwactivi teit in Boskoop zullen echter van po sitieve invloed zijn op de ontwikke ling van de spoorlijn. Daarnaast zal deze lijn, als ooit de provinciale wens om tot een ringspoorweg te komen wordt gerealiseerd, zeker in belang rijkheid gaan toenemen. Alleen al op die gronden zal er ongetwijfeld ook van provinciale zijde zware druk worden uitgeoefend op de N.S. en Rijksoverheid om te voorkomen, dat deze voor de Rijn en Gouwestreek zo belangrijke spoorweg eens zou wor den gesloten. Voorlopig wanhopen we dus nog niet, maar alle betrokkenen zullen attent moeten blijven om, wanneer dat nodig is, de alarmklok te kun nen luiden. Dat er in Waddinxveen genoeg be langstelling bestaat voor de ’’Trein” blijkt wel uit de hierbij afgedrukte foto, dat dinsdagavond jl. door onze fotograaf Sj. Noteboom werd ge maakt. Xe

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1