Spectaculair karwei snel geklaard op Ruime woning Helikopter zette ooievaarsnest dak Hervormde Brugkerk Jubilaris van Mourik werd thuis gehuldigd C.N.S. viert volgend jaar honderdjarig bestaan 5®i EEN MODERN ZAKEN’ KOSTUUM jr. ORANJEVERENIGING WADDINXVEEN Chr. Llo-school wordt te klein Diploma fotohandelaar VAN EEUWEN Nieuwe lokalen en gemeenschaps ruimte Nieuwe trein aan begin van middag WADDINXVEEN Met ingang van de nieuwe dienstregeling van de N.S., die op 25 mei a.s. aanvangt wordt de dienst tussen Waddinxveen el’ Gouda uPgebreid met een trein aan het begin van de middag, die vooral van belang is voor bezoekers aan de ziekenhuizen in Gouda. Deze trein vertrekt om 13ul6 uit Waddinx veen en komt om 13u24 in Gouda aan. G. J. Augustinus weg bij De Ark Leden kunnen op vertoon van hun lid- maatschapskwitantie kaarten voor de motorcross in ontvangst nemen op het feestterrein. Het Bestuur. FRANS VAN CAMP Veertig jaar bij Van Gend Loos Sherry Parredes niet te zoet, niet te droog maar heerlijk zacht per fles 3,95 nog voordeliger per dozijndoos 3,75 per fles Fusie met Hervormd onderwijs V - Weekblad op woensdag 15 voor eiberechtpaar Afi EN A Pagina 3 Wanneer Kwartier Te kort Waardering Belangstelling 1552 om een modern pak. Een kostuum dat WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN VRIJ TE AANVAARDEN Vlot zakendoen voor 228,- I Te bevragen: BRUGKERK WADDINXVEEN (Van een onzer verslaggevers) WADDINXVEEN De heer L. Wallaart, werkzaam bij fotobedrijf Sjaak Noteboom, is dezer dagen ge slaagd voor het diploma fotohande laar. De heer Wallaart maakt o.m. regelmatig persfoto’s voor het Week blad. KLEIWEG 2-6 GOUDA TELEFOON 2350 Slij terij /W ij nhandel Zuidkade 3 - Waddinxveen telefoon 2105 MOERKAPELLE Donderdag 27 april: Bijeenkomst NCVB, Dorpshuis, 19.30 uur. Dinsdag 2 mei: Feestelijke uitreiking schoolmelk, 9 uur. Komt er een ooievaar in Waddinx veen ?De heer Better hoopt van wel. Zijn ervaring heeft geleerd dat het soms zes, zeven jaar kan duren voordat een klepper op het nest neer strijkt. Is er na negen jaar nog geen ooievaar die zich verwaardigt heeft WADDINXVEEN De vereniging voor Christelijk Nationaal School onderwijs in Waddinxveen is volgend jaar honderd jaar oud. Tijdens de al gemene jaarvergadering die donder dag in het verenigingsgebouw aan de Stationstraat werd gehouden, werd besloten een commissie te vormen die voorbereidingen zal treffen voor de viering van het eeuwfeest in 1968. ’Lichamelijke opvoeding op de la gere scholen’ was het onderwerp van de interessante inleiding die gym nastiekleraar J. Akkerhuis na de pauze hield. Gymnastiekoefeningen door een achttal meisjes (met piano begeleiding van de inleider zelf) wa ren een sprekende onderstreping van hetgeen de heer Akkerhuis zijn ge hoor vertelde (foto Sjaak Noteboom) wens dat de heer Van Mourik ook de resterende jaren bij Van Gend Loos met dezelfde opgewektheid en hulpvaardigheid zou mogen door brengen, als waarmee hij tot zijn ju bileum had gewerkt. De gelukwens ging vergezeld van de traditionele envelop met inhoud, een schriftelijke felicitatie van de directie en als per soonlijke blijk van waardering van de heer Trippenzee het Boek van de Arbeid, waaruit hij een zinsnede voor las. WADDINXVEEN Familie, kennissen en collega’s waren dinsdagmorgen getuige van de huldiging van de heer C. J. van Mourik (61), die op die dag precies veertig jaar in dienst was bij de NV Algemene Transport- en Expe- ditieonderneming Van Gend Loos in Gouda. van der Voort naar Waddinxveen ge komen. De gehele operatie heeft de ge meente Waddinxveen niets gekost. De heer G. Petter, inspecteur van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Vogels bouwde het fraai gevlochten, ingenieus inelkaar ste kende nest, terwijl de kosten van de vliegtocht en het plaatsen van het nest door de luchtmacht worden ge dragen. De gemeente zou wel op (ho ge) kosten zijn gejaagd als de ooie- vaarswoning met een kraan op zijn plaats zou moeten zijn gebracht. Het initiatief tot het plaatsen van een nest is uitgegaan van het Wad- dinxveense gemeentebestuur dat po sitief reageerde op een noodkreet van de Vogelbescherming met betrekking tot de ooievaarsstand in Nederland. Via de Vereniging van Nederlandse Gemeenten werd de B en W’s ver zocht het plaatsen van een nest voor de steeds zeldzamers wordende eibers zoveel mogelijk te bevorderen. Na Oudewater en Woerden wordt Wad dinxveen dus wellicht de derde ge meente in de streek die een ooievaar mag huisvesten. WADDINXVEEN De Prinses Wilhelmina Uloschool aan de Prin ses Beatrixlaan zal met twee leslo kalen, een vaklokaal en een gemeen schapsruimte moeten worden uitge breid om in de nabije toekomst de toeloop van leerlingen te kunnen op vangen. Op het ogenblik telt de school 185 leerlingen terwijl nu al vast staat, da* dit aantal bij aan vang van het nieuwe cursusjaar al 210 zal bedragen. Hierdoor zal het ook nodig zijn dat het schoolbestuur overgaat tot de aanstelling van een achtste leerkracht. De Uloschool heeft op het ogenblik zes leslokalen en één vaklokaal ter beschikking. Het vaklokaal is enige tijd geleden al als normaal leslokaal in gebruik genomen. Ook is he' wen selijk, dat een school van de omvang zoals dat in augustus het geval zal zijn, de beschikking krijgt over een gemeenschapsruimte voor diverse activiteiten. Het bestuur van de Stichting voor Chr. Ulo te Waddinx veen heeft de gemeente inmiddels verzocht medewerking aan de uit breiding van de school te geven. B W. stellen de raad thans voor dit ver zoek in te willigen. Donderdag 4 mei (Hemelvaartsdag): Autocross; Dag geboorte prinsenkind: Lampioenoptocht, De Kleine Trom petter, Formeren bij Hotel Vos, 19.30 uur. Dinsdag 16 mei: Slotavond Plattelandsvrouwen, 20 u. Woensdag 21 juni: Bejaarden reis, vertrek 8.30 uur van af Ned. Herv. kerk. (Foto Sjaak Noteboom) het nest te bezetten dan kan het wor den afgebroken. Waddinxveen maakt echter, met Woerden en Oudewater dicht in de buurt, een goede kans dat een van de jongen van het aldaar verblijvende ooievaarsechtpaar zich in het nest op de kerk aan de Brug zal vestigen. Dat het er door het verkeer over de hefbrug en de school ernaast erg druk is geldt niet als een bezwaar. Een ooievaar houdt van drukte en van mensen. Kijk maar in Oudewa ter waar het nest langs een drukke verkeersweg staat. DIVERSEN Maandag 1 mei: Viering Koninginnedag Donderdag 4 mei: Hemelvaartsdag EXPOSITIES Van 9 april af: Overzichtstent, werk Paul Citroen (1914-1967) Stedelijk museum, dage lijks 10-17 uur, zon-feestdagen 14-17 uur. (Van een onzer verslaggevers) Waddinxveen wacht sinds dindag- morgen op twee ooievaars. Van de eerste, die van Drakensteyn, is men nu wel ongeveer zeker, maar de komst van de andere zal een kwestie van afwachten zijn. Z’n bedje (lees: nestje) is in ieder geval gespreid. enHet plaatsen van het ooievaarsnest op het dak van de Nederlands her vormde kerk aan de brug heeft in Waddinxveen nogal bekijks gehad. Het was dan ook een spectaculair karwei, dat echter door prachtig teamwerk tussen de bemanning van de Alouette-Colibri 3, een helikopter van de Koninklijke Luchtmacht, de loodgieters Neeleman (vader en zoon) en de dienst van gemeentewerken. Tussen het opstijgen van de heli kopter van het RCV-terrein in de Oranjewijk en het plaatsen van het 160 kilo wegende nest verliepen nog geen vijftien minuten. Op hun angst wekkende hoge en bijna adembene mend einige werkterrein toonden va der en zoon M. en W. M. Neeleman een eerbiedwaardig staaltje van hun riskante arbeid. Vooral toen de heli copter het toekomstige ooievaarsver- blijf tot vlak boven hun hoofden liet dalen en zij de touwen moesten grij pen die het eibernest naar zijn ijzeren voetstuk moesten begeleiden. Nee, benijdenswaardig was de taak van de beide dappere Waddinxveners niet. Ook werd tijdens de vergadering gediscussieerd over een mogelijke fusie met de Hervormde Schoolver eniging in Waddinxveen. Voor de ont wikkeling van het christelijk onder wijs in Waddinxveen werd nauwe samenwerking van het allergrootste belang geacht. Het bestuur zegde bij monde van zijn nieuwe voorzitter, de heer C. Hoogendoom, toe dat CNS op dit punt diligent zou blijven en zou streven naar een zo nauw moge lijke samenwerking. De (goed bezochte) vergadering stond voor een deel in het teken van het afscheid van de heer F. M. van Tol die in verband met zijn benoe ming tot wethouder de voorzitters hamer van de vereniging meende te moeten neerleggen. De heer Van Tol, die de vergadering sloot, werd dank gezegd voor zijn activiteiten. In verband met Koninginne dag, die dit jaar wordt gevierd op 1 mei (maandag) en Hemel vaartsdag, die nu op donderdag 4 mei valt, verzoeken we de adverteerders hun materiaal en opgaven zo mogeljjk nog voor dit weekeinde in te stu ren. In ieder geval bljjft dins dagmiddag twaalf uur de AB SOLUTE sluitingsdatum. Het zelfde geld* voor het inzenden van berichten. Het Weekblad voor Waddinxveen verschijnt volgende week op woensdag 3 mei. De directie. Prestatie De heer J. Groenendaal, chauffeur en collega van de jubilaris, sprak uit naam van het personeel. „Veertig jaar arbeid is een hele prestatie,” vond hij. De heer Groenendaal was blij zijn collega ’Cees’ van Mourik te kunnen gelukwensen ook al omdat „we al die jaren prettig met elkaar hebben omgegaan.” De geschenken van het personeel waren een elek trische gong, een boekenbon en een grote bloembak voor mevrouw Van Mourik. De huldiging werd ook bijgewoond door een vertegenwoordiger van de Protestants-Christelijke Bond van Vervoerspersoneel, waarvan de jubi laris lid is. BIOSCOPEN Schouwburg: do. 20.15 uur: Dracula, prins der duisternis (18) vr. 20.15 uur, za., en zon. 19 en 21.15 uur, ma. en di. 14.30 en 20.15 uur, wo. 20.15 uur: Darling (18) za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur, wo. 14.30 uur: De rimboerijders van Nairobi (14) Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21 uur, zo. 15 en 17 uur: Revol vers voor het recht. (14), za. 11 uur: Verleiding in opdracht 21), zo. 19 en 21 uur; di. en wo. 20.15 uur: Het in tieme leven van een stripdanseres (18) Thalia: do. 20.15 uur, za. 14.30 19 en 21.30 uur, zo. 15, 19 en 20.30 uur, ma. di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Wie is er bang van Virginia Woolf? (18) vr. 20 en 22.15 uur: Orfeu Negro (14) De dag van het nieuwe pronsekind de gehele dag doorlopend: Oranje- programma, Onze Kroonprinses. Ook de piloot van Wilma (zo heet te de beweeglijke Alouette) adjudant i P. van de Burgt, dwong aller bewon dering af voor de prefect uitgevoerde precisie-operatie. Gesteund door een ’groundman’ van de Vliegbasis Ypen- I burg, waar ook de helicopter is ge- I stationeerd, manoeuvreerde hij de tientallen meters lange grjjptouwen handig naar de loodgieters en kon daarna het gevaarte laten zakken. De gehele operatie stond onder lei ding van kapitein S. van Dijk, die het geheel beschouwde als een goede oe fening voor zijn manschappen. De Alouette heeft normaliter een taak als SAR-helikopter (Search And Rescue) en verricht vaak reddingen I op zee, etc. Donderdag 27 april: Raadsvergadering, gemeentehuis, 19.30 uur. Schaaksimultaanwedstrijd WSV, ver. geb. Stationsstr. 19.30 uur Zaterdag 29 april: Opening speeltuinver. De Overkant, 11 uur. Dinsdag 2 mei: Toneelavond voor bejaarden, Ver. geb. Trooststr., 19.30 uur Woensdag 3 mei: Bloesemtocht Therapieclub de Zon nebloem. Donderdag 4 mei: Paarden en Ponyconcours Reigers- burgh. Donderdag 4 mei (Hemelvaartsdag): Jeugd pony-concours, manege, Rei- gersburgh. Woensdag 10 mei: Bloemschikavond NCVB, ver. geb., Esdoornlaan, 19.30 uur. Zaterdag 20 mei: Oefenwedstrijd Fanfarekorps Con cordia tegen voetb. ver. Waddinx veen, voetbalveld Waddinxveen, 19 u. Zaterdag 27 mei: Hoofdwedstrijd Waddinxveen-JAC (Den Haag), terrein Be Fair, 19 uur. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - DONDERDAG 27 APRIL 1967 Modern zakendoen vraagt perfect zit. Ook na lange zakenreizen. Ook na uitgebreide zakenlunches. De nadelige exploitatiesaldi van respectievelijk 3800 en 2600 van de Koningin-Julianaschool en de Willem-van-Oranjeschool waren on derwerp van bespreking bij de be raadslaging over de financiële toe stand van de vereniging. Deze werd toegelicht door de penningmeester, de heer Hk. Kempkes en de administra teur van de scholen, de heer Mar kus. Uit die toelichting bleek da* de bijdrage per leerlingen, afgemeten aan de kosten per leerling van het openbaar onderwijs, in 1966 niet toe reikend was gebleken. Bij de bestuursverkiezing werden hierna de heren Kempkes, P. de Rooy en N. de Bruin herkozen, terwijl ter vervanging van de heren P. Olofsen en Van Tol in het bestuur werden benoemd de heren J. van Pelt en C. van Eijle. - - 1 5 a ?5 Op maandag 1 mei a.s. zal de trei nenloop in verband met de viering van Koninginnedag worden uitge voerd als op zon- en feestdagen, waardoor bepaalde treinen, vooral in vroege ochtenduren, niet zullen hjden. Het aanbieden van geschenken en gelukwensen geschiedde in de woning van het echtpaar Van Mourik in de leplaan in Waddinxveen, waar de ju bilaris geflankeerd door zijn echtge note, mevrouw J. van Mourik-Pe(er- sen en zijn dochter, werd toegespro ken door de heer A. Trippenzee, de plaatsvervangend directeur van de Goudse vestiging van Van Gend Loos. „U hebt,” aldus de heer Trippen zee, „ons bedrijf bijna een mensen leven lang gediend. Net als iedereen bij Van Gend en Loos was u een schakel in een lange ketting van mensen die allemaal hun eigen werk hebben, maar die samen het bedrijf vormen, van de man op kantoor tot de expeditieknecht of de chauffeur.” De heer Trippenzee had grote waar dering voor het werk van de heer Van Mourik, die nog op 51e jaar chauf feur werd nadat hjj in Delft was be gonnen als koe‘sier. Toch nog zó om te schakelen op die leeftijd vond de heer Trippenzee een bewjjs voor de vitaliteit van de heer Van Mourik. „U bent ook altijd een man geweest die opgewekt zijn werk deed en dat is bijzonder belangrijk. Want aan vrolijkheid ontbreekt het nogal eens bij de jongere werknemers,” zo ver volgde de heer Trippenzee, die ook mevrouw Van Mourik in zijn hulde betrok. „Uw vrouw jubileert ook mee. Zij heeft steeds voor u klaar ge staan in die veertig jaren. Ze heeft vaak met eten op u moeten wachten als de onregelmatige diensten u op het werk hielden.” De heer Trippenzee besloot zijn toespraak met het uitspreken van de Het plaatsen van het eibernest is in Waddinxveen door tallozen van I nabij gadegeslagen. Dat daarvoor een deel van de Kerkweg moest worden afgesloten is voor vele automobilis ten een bron van ergernis geweest, j maar er zat weinig anders op. De leerlingen van de Theo-Thijs- senschool konden van het school plein af het gehele gebeuren onge hinderd volgen. Verder waren er ook burgemeester C. A. van der Hooft, de wethouders F. M. van Tol en P. Lips I een legertje journalisten en foto grafen van de landelijke en regiona- I le pers. Zelfs het NTS-journaal be- I steedde ’s avonds aandacht aan het II gebeuren. Daarvoor waren camera man Theo Wip en zijn assistent Henk Het hoofd van de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs De Ark in Gouda,de heer G. J. Au gustinus heeft met ingang van de nieuwe cursus een benoeming aan vaard tot hoofd van de Dr. A. van Voorthuizenschool in Leiden, ook een openbare blo. Deze school is gro ter dan De Ark. De heer Augustinus heeft zich in het werk voor het geestelijk gehan dicapte kind in de jaren dat hij in Gouda woonde bijzonder verdienste lijk gemaakt. Hij kwam in 1962 van Vlaardingen naar de school in de Jan-Luykenstraat. In de jaren daar na nam het aantal functies dat hij bekleedde steeds toe. Zo werd hij voorzitter van de Goudse Vereniging voor Gezondheidskoloniën, was op richter en eerste voorzitter van de ver eniging „Helpt Elkander” - afdeling Gouda, penningmeester van de ruim een jaar oude Algemene Vereniging voor Sociaal-Pedagogische Zorg voor Gouda en Omstreken en voorts be stuurslid van de afdeling Gouda van de Algemene Bond van Onderwij zend Personeel. Een gemakkelijk kostuum. Een pak dat na een hele lange dag de volgende ochtend nog keurig in de plooi zit. Wij hebben dit ideale 'zaken’pak in een uitgekiende combinatie van wol en dacron. Voor een, natuurlijk, zéér scherp gestelde prijs, 228,-

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3